U spomen na SIMULACIJE vožnje

poruka: 59
|
čitano: 6.085
|
moderatori: Danny_HR, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug Onlinea. U nastavku se nalaze komentari na "U spomen na SIMULACIJE vožnje".
6 godina
suspendiran

Stvarno ovo je smjesno sta se danas prodaje sami proljevi, a postene i velike simulacije niotkud, zlatno doba gtr2 (nakon toga je i izasao gtr evo ak me sijecanje ne vara) rfactor (po mnogima i dan danas simulacija broj 1) LfS (njega sam igrao najmanje od svih) Richard burns rally ( nedostizna fizika i danas)  tisuce i tisuce sati provedenih za volanima{#}...sva sreca moding zajednica to drzi na zivotu a i ja sam barem 10godina!{#} LP

||| Core™ inside ||| ;http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/SoldierStippy/ ; http://nl.xfire.com/profile/2fu2l/
Moj PC  
8 0 hvala 0
8 godina
neaktivan

richardburns rally je po meni jedina rally simulacija

koja nikako da bude stabilna na win7 64bit {#}

al opcenito su igre danas jednostavnije i lakse,

od pucacina, avantura pa do voznji

i svaka cast ovome na voznji, igrao sam gtr i mogu mislit koliko se naradio

kako bi mene znale boliti ruke od rbr-a

Moj PC  
4 0 hvala 0
6 godina
suspendiran
Re: U spomen na SIMULACIJE vožnje
apoteka kaže...

al opcenito su igre danas jednostavnije i lakse,

od pucacina, avantura pa do voznji

eheh ovo s rukama je i mene dopalo da nisam nekad mogao voziti!{#}

||| Core™ inside ||| ;http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/SoldierStippy/ ; http://nl.xfire.com/profile/2fu2l/
8 godina

E to su igre. Derao s G25 GTR 2, rFactor, RBR... Još da dodam i TDU u kojem sam uživao u vožnji i hrpetinom modova, nije čista simulacija ali kad se uključila Hardcore opcija onda je bilo dosta blizu simulacije, e onda je ista firma (Atari) mjesecima pričao kako će nasljednik biti višestruko bolji po svemu, izašla dvojka na koju sam ''bacio'' skoro 400 kn i dobio handling skoro pa ovo novo smeće od NFS-a, izgovarali su se da ne mogu ukomponirati Hardcore iz prvog djela i takve stvari. Koliko ljudi su raspiz.... tako da je praktički ta igra danas mrtva a toliko potencijala imala. Zato živjele nam stare igre jer tamo je najmanje bila bitna grafika za razliku od danas gdje je totalno obrnuta situacija.

Moj PC  
4 0 hvala 0
8 godina
neaktivan

RIP

Iako nikada nisam bio neki vozač, volio sam se mučiti u tim igrama. Čim sjednem za vozačku igru u kojoj ja bez problema održavam auto na cesti odmah znam da nešto sa igrom nije u redu {#}

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
6 godina
suspendiran

evo iskopo sam jednu svoju stariju u cast starim simulacijama iz 2009-e (rbr){#} s volanom od samo 180°!

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
apoteka kaže...

Fala :) Vožnja je moja ;)

I da, totalna je muka vozit to đubre, jer guzica pleše ko mutava i konstantno ga treba hvatati... ali upravo je u tome i gušt ;)

9 godina
apoteka kaže...

Si probao ovo ;)

9 godina
Stjepanj kaže...

Stvarno ovo je smjesno sta se danas prodaje sami proljevi, a postene i velike simulacije niotkud, zlatno doba gtr2 (nakon toga je i izasao gtr evo ak me sijecanje ne vara) rfactor (po mnogima i dan danas simulacija broj 1) LfS (njega sam igrao najmanje od svih) Richard burns rally ( nedostizna fizika i danas)  tisuce i tisuce sati provedenih za volanima{#}...sva sreca moding zajednica to drzi na zivotu a i ja sam barem 10godina!{#} LP

RBR 2013 sam dao link kolegi u komentaru prije, a što se LFS-a tiče, definitivno mu se malo posveti... i kada skužiš da su dečki napravili fizikalni engine koji je za klasu bolji i od rFactora... onda počinje veselje ;)

9 godina
vrinho kaže...

E to su igre. Derao s G25 GTR 2, rFactor, RBR... Još da dodam i TDU u kojem sam uživao u vožnji i hrpetinom modova, nije čista simulacija ali kad se uključila Hardcore opcija onda je bilo dosta blizu simulacije, e onda je ista firma (Atari) mjesecima pričao kako će nasljednik biti višestruko bolji po svemu, izašla dvojka na koju sam ''bacio'' skoro 400 kn i dobio handling skoro pa ovo novo smeće od NFS-a, izgovarali su se da ne mogu ukomponirati Hardcore iz prvog djela i takve stvari. Koliko ljudi su raspiz.... tako da je praktički ta igra danas mrtva a toliko potencijala imala. Zato živjele nam stare igre jer tamo je najmanje bila bitna grafika za razliku od danas gdje je totalno obrnuta situacija.

U TDU-u sam isto izgubio puno vremena, iako je totalno arkadan... ali sloboda vožnje, kilometri slobodnih cesti i ZX-12R :) Viš vraga, imam i od toga jedan prastari

.

NFS... te igre mi je tako žao.... jedinica mi je u vrijeme kada je izašla bila pojam... i jedini koji je nakon toga bio zabavan je bio Porsche.... nakon toga... smjeh.

7 godina

Godinama vec nemam volan i nedavno sam odlucio ponovo ga kupiti. Bio sam spreman uzeti jedan od najskupljih modela i jedino pitanje je bilo koju igru igrati. Ocekivao sam veliki izbor i dobre igre jer su vjerojatno puno napredovale od Richard Burnsa kojeg sam zadnjeg igrao. Isprobao sa sve "najbolje" i odustao od kupovine volana.

1 0 hvala 0
9 godina
BlueMax kaže...

Godinama vec nemam volan i nedavno sam odlucio ponovo ga kupiti. Bio sam spreman uzeti jedan od najskupljih modela i jedino pitanje je bilo koju igru igrati. Ocekivao sam veliki izbor i dobre igre jer su vjerojatno puno napredovale od Richard Burnsa kojeg sam zadnjeg igrao. Isprobao sa sve "najbolje" i odustao od kupovine volana.

Jeftinija alternativa koju ja oduvijek koristim je joystick (ne gamepad, baš stick). Većini čudno, ali nudi analognu kontrolu skretanja i gasa i sve je u jednoj ruci... nije kao volan, ali definitivno omogućava preciznu vožnju u simulacijama.

7 godina

Probao, nije to - to. Kombinacija gasa i upravljanja mi se ni malo ne svidja. Osim toga, ja sam u igrama (a i u zivotu ponekad) od onih koji istovremeno koce i daju gas :)

A slazem se s oni ranije napisanim, hebes simulaciju u kojoj ja nakon 15 minuta sa tipkovnicom vozim ko Loeb (Dirt3).

1 0 hvala 0
9 godina
BlueMax kaže...

Probao, nije to - to. Kombinacija gasa i upravljanja mi se ni malo ne svidja. Osim toga, ja sam u igrama (a i u zivotu ponekad) od onih koji istovremeno koce i daju gas :)

A slazem se s oni ranije napisanim, hebes simulaciju u kojoj ja nakon 15 minuta sa tipkovnicom vozim ko Loeb (Dirt3).

A znam, nije to to... meni isto fali gas-kočnica kombinacija, ali zato imam opako brz rad ruke na đojstiku :))

Volan nisam nikada kupio jer mi se ne daje toliko novaca za periferiju koja je samo za jedan tip igara... a kako sam sim freak, osim vožnji, jako često letim pa mi đojstik dobro dođe za sve.

10 godina
neaktivan

Odgleda sam citavu snimku i tako je ocito da je rijec o igri(ci), makar bila simulacija, ili se pokusala priblizit tome, sve je to skupa nerealno. Znam da ljudi nisu u prilici ic na Nurburgring, cak ni na Grobnik, ali bar kod nas ima prilicno cesta koje su rijetko napucene, bez prometa, pjesaka, policije, i bez zastitnih ograda, a onda apsolutno nikako se stvarnost ne moze usporedit s bilo kojom simulacijom voznje. Danas se za relativno malo love mogu uzet zvjerke od auta, a takvom osjecaju simulacije se nece priblizit, bar ne u kucnom cjenovnom rangu... 

0 15 hvala 0
8 godina
neaktivan
Zekoslavko kaže...

Jeftinija alternativa koju ja oduvijek koristim je joystick (ne gamepad, baš stick). Većini čudno, ali nudi analognu kontrolu skretanja i gasa i sve je u jednoj ruci... nije kao volan, ali definitivno omogućava preciznu vožnju u simulacijama.

Ja probao prije dosta vremena. Čudan osjećaj ali jako precizno. {#}

Nisam jedan od onih što kupuje volane. Do sada sam se izvlačio mišem...

@wifi, ni takvom osjećaju pogibije ti se simulacije neće približiti {#}

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.12.2013 22:39 (rustweaver).
7 godina
wifi kaže...

Odgleda sam citavu snimku i tako je ocito da je rijec o igri(ci), makar bila simulacija, ili se pokusala priblizit tome, sve je to skupa nerealno. Znam da ljudi nisu u prilici ic na Nurburgring, cak ni na Grobnik, ali bar kod nas ima prilicno cesta koje su rijetko napucene, bez prometa, pjesaka, policije, i bez zastitnih ograda, a onda apsolutno nikako se stvarnost ne moze usporedit s bilo kojom simulacijom voznje. Danas se za relativno malo love mogu uzet zvjerke od auta, a takvom osjecaju simulacije se nece priblizit, bar ne u kucnom cjenovnom rangu... 

Istina, ni kad u Serious Samu onom liku sa velikim okom odsijeces glavu motornom pilom nije ko kad mu to napravis u stvarnom zivotu.

Moram priznati da sam nakon citanja ovog tvog posta postao malo gluplji.

6 godina
suspendiran
BlueMax kaže...

Godinama vec nemam volan i nedavno sam odlucio ponovo ga kupiti. Bio sam spreman uzeti jedan od najskupljih modela i jedino pitanje je bilo koju igru igrati. Ocekivao sam veliki izbor i dobre igre jer su vjerojatno puno napredovale od Richard Burnsa kojeg sam zadnjeg igrao.

Isprobao sa sve "najbolje" i odustao od kupovine volana.

zato i je naslov teme "u spomen na Simulacije voznje"{#}lp

(ps. nadam se da si na to mislio u kontekstu{#})

7 godina

Ma da. Nakon dugo vremena odlucim se malo vratiti voznji i to sad sa pravom opremom, a ne ko onda sa polovnim volanom od 300kn i trljam ruke od uzbudjenja kakve li ce danas simulacije biti kad su vec onda bile tako dobre. I onda razocarenje ko kad sam sa 12 vidio Stallonea uzivo.

0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
Zekoslavko kaže...

RBR 2013 sam dao link kolegi u komentaru prije, a što se LFS-a tiče, definitivno mu se malo posveti... i kada skužiš da su dečki napravili fizikalni engine koji je za klasu bolji i od rFactora... onda počinje veselje ;)

Da, LFS bi mogao imat blistavu budućnost, samo naravno fali para da se uvedu licencirane staze i auti, a i da se sama igra približi široj publici. Praktički svaki dan se bar po pola sata izdriftam u LFS-u(što volanom što mišem {#}), igram sa tweakerom itd., i što se fizike tiče, teško joj je naći zamjerku. Jedino mi je grip kod najslabijih auta nekako premali, al ništa pretjerano. Trenutno mi ništa osim toga ne pada na pamet..

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.12.2013 23:23 (Penryn).
9 godina
wifi kaže...

Ovdje pričamo o računalnim simulacijama... ne o stvarnom životu...

Naravno da se nikada neće moći usporediti... ali isto tako ne vjerujem da ću u ovom životu imati para za Koenigsegga ili M3 GT.... a još su manje šanse da ću imati toliko para da ih svako malo skucam vježbajući... a i u real life-u nema respawna.. ovdje ima.

6 godina

LFS je odličan... ali nažalost nemam vremena da ga ponovo isntaliram i igram... Sad se povremeno zadovoljim sa odlaskom na karting stazu pri posjeti nekih od trgovačkih centara. Još kad ima netko od ekipe onda bude i naguravanja i okretanja... ma ... :D

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
suspendiran

uf neko me bas voli s ovim td{#}...

Moj PC  
0 2 hvala 0
10 godina

kad bude toplije mogli bi se okupit i otić negdje na karting.. bar mi kaj smo iz zagreba..

btw, tema me ponukala da izvadim DFP iz kutije i instaliram nekaj iz svoje Steam SIM liste..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
7 godina

ima nade za nas. stize assetto corsaaaaaaaaaaaaaaaaaa {#}

xfact
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
rustweaver kaže...

@wifi, ni takvom osjećaju pogibije ti se simulacije neće približiti {#}

to je istina, ali isto tako neces vozit 150 tamo di sa stvarnim autom mozes 100, 120... jer doista, nema mjesta za pogreske... od simulacija su mi avio znatno bolje izvedene, dok ce auti redovito bit pod velikim upitnikom.

BlueMax kaže...

Istina, ni kad u Serious Samu onom liku sa velikim okom odsijeces glavu motornom pilom nije ko kad mu to napravis u stvarnom zivotu.

Moram priznati da sam nakon citanja ovog tvog posta postao malo gluplji.

da, ali SS nije simulacija, niti se takvom pokusava prikazat. Budimo realni oko toga sto moze uopce bit simulirano, a sto samo odigrano... 

Zekoslavko kaže...

Ovdje pričamo o računalnim simulacijama... ne o stvarnom životu...

Naravno da se nikada neće moći usporediti... ali isto tako ne vjerujem da ću u ovom životu imati para za Koenigsegga ili M3 GT.... a još su manje šanse da ću imati toliko para da ih svako malo skucam vježbajući... a i u real life-u nema respawna.. ovdje ima.

simulacija po svojoj prirodi bi trebala bit odraz realnog (fizičkog) svijeta. Ako radim u simulatoru mobitela, ili mikrokontrolera, onda ocekujem da se on ponasa identicno kao i stvarni proizvod, da kod u simulatoru mogu prenijeti u stvarni uredjaj. koliko je simulacija dobra ovisi o njenim mogucnostima, npr. simulira li se istitravanje tipkala u simulatoru kako je prisutno u stvarnom svijetu. isto tako mozes rec i da je NFS simulacija jer je na ekranu prikazan auto s 4 kotaca i volanom. to sto se tamo ponasa potpuno nerealno je sasvim druga prica. zato i kazem, auti se ne mogu u kucnoj izvedbi dobro simulirat, ma koliko simulacija bila "realna i teska". 

zar moras imat bisno auto? zelis iskusit auto i cestu? doslovce bilo koji je bolji nego simulacija, jer te niti jedna simulacija nece pripremit za stvarnu stazu ili cestu. pogotovo kad imas lose vremenske uvjete, kisu, snig, led... 

na simulaciji u videu, gotovo svaki zavoj je vozen bokom, nebi da je to drift simulacija, i to pri 150-200km/h. pri toj brzini i takvim stilom voznje (sve i da netko ostane na cesti) gume nebi izdrzale citav krug... 

malo za uzivanje 

obratiti paznju na preciznu voznju bez glupiranja s volanom, samo minimalne korekcije... 

10 godina

sa trenutnom tehnologijom ne možemo simulirati svaki atom na getribi, gumi, asfaltu, ovjesu.. zato ni nemamo 100% simulaciju (niti ćemo tako skoro imati) ali ovo što se nudi je poprilično dobro i zabavno za udaljiti se od medio igara tipa NFS, DIRT, GRID, pa F1 2011/2012/2013 i sličnih..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.12.2013 15:15 (nixass).
10 godina
neaktivan

samo kazem da je meni zabavnije od sjedenja pred ekranom sist u auto, otic na pustu cestu, odvozit 100-200km... a cijena, cak i uz nabavku auta moze bit pristupacna u odnosu na simulaciju, pogotovo ako zelis simulirat i tresnju, kocenja, itd., za sto ti triba citava hidraulika, sic, volan, pedale. ako ces samo kucat po tipkovnici i tako vozit, onda cijenom to nista ne moze nadmasit... 

9 godina

@wifi - odsimulirati kontroler ili mobitel je jednostavno... jer je to elektronika i nikako se ne može uspoređivati sa fizikom kompletnog svijeta oko nas, ponašanjem pojedinih materijala pri određenim naprezanjima, temperaturama itede... Simulacije vožnje to vjerojatno nikada neće dostiči, jer je parametara jednostavno previše... a ti bi htio da SVE bude realno. Nije... niti su simulacije letenja savršeno realne.

Od svih simulacija koje sam probao, jedino Live for Speed i DCS Ka-50 mogu označiti kao jako vjernima... a i one su daleko od pravog svijeta...

Mješaš kruške i jabuke... mi govorimo o simulacijama na računalu, a ti o pravom svijetu... Mislim da na ovom forumu postoji tema "Auti"...

Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
wifi kaže...

samo kazem da je meni zabavnije od sjedenja pred ekranom sist u auto, otic na pustu cestu, odvozit 100-200km... a cijena, cak i uz nabavku auta moze bit pristupacna u odnosu na simulaciju, pogotovo ako zelis simulirat i tresnju, kocenja, itd., za sto ti triba citava hidraulika, sic, volan, pedale. ako ces samo kucat po tipkovnici i tako vozit, onda cijenom to nista ne moze nadmasit... 

Super... ja dnevno napravim 2-3 kruga na Nordschleifeu vozeći BMW M3 ili stari trkači Opel Commodore.

Da, mogu sjest u svog Lancera i trošit gorivo, gume i generalno čitav auto... da... pristupačnije je to cjenovno... je

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice