Upoznajte novi portal - Bug.hr

poruka: 209
|
čitano: 32.526
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Upoznajte novi portal - Bug.hr".
7 godina
offline
Upoznajte novi portal - Bug.hr

Tooo, konačno novi web! Kad sam vidio novi dizajn, razvukao mi se smiješak i rekao sebi konačno su promijenili dizajn.  

Meni se sviđa i mislim da je bilo vrijeme za promjenu. 

Desktop verzija je super, a mobilna vezrija je još bolja.

Obavezno bih dodao dark theme (ili night mode kako neki kažu) kao na youtubeu i onu opciju "vrh stranice" koja se nalazi skroz na kraju foruma i to bi za mene bilo savršeno.

Ja zasad nema problema s logiranjem.

Toliko od mene.

 

Imate like od mene. 

 

 

EDIT:  Maknuo bi zoom effect koji se biti poslije iritantan i ako se može povećati onih 5MB po slici, tako da nema više problema s postavljanjem slika.

Novi logo Buga je odličan, futuristički.

Ostavite legendarnu bubamaru, po kojoj ste prepoznatljivi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.9.2017 23:13 (thekeyofdestiny13).
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Upoznajte novi portal - Bug.hr

Ja sam uvijek za promjene! 

Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Upoznajte novi portal - Bug.hr

Prvo su moblini imitirali kompjutere sa dizajnom. Onda su "sklepali" svoj dizajn, koji vise-manje ima smisla na mobilnom. Potom je Microsoft sjebao pojam "dizajn" za windowse sa Win 8...

 

Bugove nove stranice su kap u moru, kao i svi ostali slicnim, flach dizajnom. Nema razlike, nema unikatnosti i sto je jos vaznije - nema reda i logike. Pravokutnici levo i desno, koji su razlicitih dimenzija i belina koja je samarcina za oci na 27" monitorima.

Na kraju svi ovi Win8 "dizajni" su kao amatersko prckanje po editoru. Bezdusno i prazno.

Stare stranice su logicne i logicno podeljenje po tabovima. Ima boje, (koja je u zadnje vreme izasla iz mode cini mi se). OK su za oci i ne vidim razloga zasto popravljati nesto sto nije pokvareno.

 

Nadam se da imate plan B.

 
19 0 hvala 3
16 godina
offline
Re: Upoznajte novi portal - Bug.hr

bezlicno.

na mobitelu prve tri vijesti sa portala imaju rastegnutu sliku od ruba do ruba i onda iducih 4-5 ima manje slike ostavljajuci desetak pixela free sa svake strane.

zapravo ni na desktopu ne izgleda prelijepo, "vruce teme na forumu" se 2x prikazuju na stranici.

sve skupa izgleda ko neki jeftini blog.

zoom efekt je prejeftin.

rebrand loga je meh.

 

jel mi/vi gledamo isti portal? na istom omjeru stranica? vama u redakciji se to zbilja svidja?

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
offline
Upoznajte novi portal - Bug.hr
Svidja mi se :D

Nestala vam je "buba", trebali bi je vratit nekako cisto radi tradicije.

Sto se dizajna tice:
trenutacni mi je mozda bio malo pregledniji i mogao sam sve informacije jednim pogledom uhvatit, ali slazem se da treba uvijek ici naprijed.
Ostalo djeluje ok i mislim da ce uz malo peglanja detalja biti super.
Svaka cast na trudu :D

A.D.
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Upoznajte novi portal - Bug.hr

Na mobitelu kad se klikne link na ovu temu, izbaci gresku da stranica ne postoji.

 

A ako se rucno na mobu ode na portal - pa na forum - nema mobilne, nego samo desktop verzije.

11 godina
offline
Re: Upoznajte novi portal - Bug.hr
Solo kaže...

Prvo su moblini imitirali kompjutere sa dizajnom. Onda su "sklepali" svoj dizajn, koji vise-manje ima smisla na mobilnom. Potom je Microsoft sjebao pojam "dizajn" za windowse sa Win 8...

 

Bugove nove stranice su kap u moru, kao i svi ostali slicnim, flach dizajnom. Nema razlike, nema unikatnosti i sto je jos vaznije - nema reda i logike. Pravokutnici levo i desno, koji su razlicitih dimenzija i belina koja je samarcina za oci na 27" monitorima.

Na kraju svi ovi Win8 "dizajni" su kao amatersko prckanje po editoru. Bezdusno i prazno.

Stare stranice su logicne i logicno podeljenje po tabovima. Ima boje, (koja je u zadnje vreme izasla iz mode cini mi se). OK su za oci i ne vidim razloga zasto popravljati nesto sto nije pokvareno.

 

Nadam se da imate plan B.

 Tocno to. Povraca mi se od novog dizajna. Fuj.

12 godina
offline
Upoznajte novi portal - Bug.hr

Prenatrpano i konfuzno.

 

Valjalo bi škicnuti na theverge.com i pogledati kako su oni riješili prikaz vijesti i ukomponirali font u iste. Također obratiti pozornost na kontrast boja u prikazu vijesti. Kod vas

je nekak "prešareno" (venturebeat je recimo puno jednostavniji i pregledniji - a ne vidim razlog zašto odmicati od jednostavnosti)

 

Imate i na domaćoj sceni siteova super jednostavnog i istovremeno privlačnog dizajna (muzika.hr), a opet možete i na telegram.hr

pa ukrasti i od tamo koju ideju.

 

Vremenom ću se naviknuti (valjda), ali da mi se sviđa - nikako.

 

Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. We're all going to die. Come watch TV.
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Upoznajte novi portal - Bug.hr

I kada bi ova inačica weba krenula zaista u opticaj? CCa za koliko vremensko razdoblje?

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Upoznajte novi portal - Bug.hr

Isti ste kao i svi drugi - meni to ne bi bila pohvala. Bug je ipak usko specijaliziran portal na kojem je važnija riječ od slike, a vi ste ga pretvorili u tiskanu verziju 24 sata - samo vam fale vijesti o Lidiji Bačić

Paps
 
7 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Upoznajte novi portal - Bug.hr

Na mobitelu izgleda vrlo dobro, na kompu još moram provjeriti.

Najviše se nadam da ćemo uskoro (napokon) moći čitati bug tiskana izdanja na Android telefonima.

 

EDIT: desktop verzija mi se ne sviđa. Nepregledno mi je.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.9.2017 19:03 (vrba1989).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Upoznajte novi portal - Bug.hr

Bit će da je do mene, valjda čovjek vremenom manje voli promjene. Ne znam. Najdraže su mi one male sličice s nešto uvodnog teksta na startu, nenametljivo, pregledno. Kao što su kolege navele ovo sad nalikuje na večernji i jutarnji, kad vidim ogromnu sliku, boldani naslov koji počinje s "VIDEO", "UŽIVO" imam dojam da su se ponovo teroristi zaletjeli u WTC, kad ono "mačka se popela na drvo, 45 minuta su je spuštali..". Ništa, strpit se i naviknut, kotač vremena ide dalje..

 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Upoznajte novi portal - Bug.hr

"Budite nježni" ... da, kao motornom pilom :) Hvala za osvježenje! 

Let go of any expectations and look to generate curiosity in the process, rather than expectation in the result. ~Andy Puddicombe
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Upoznajte novi portal - Bug.hr

Palac gore za sinkronizaciju foruma. Tema otvorena na beta forumu je vidljiva i na normalnoj verziji. Jedini je bed što, oni koji ne čitaju betu, neće kužiti što se tu komentira.

Stručnjak za odmaganje...
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Upoznajte novi portal - Bug.hr

a iskreno koda se nas nes pita mi cemo popljuvat ovo a oni ce i onako to promjenit jer su odlucili nes promjenit!

Pitanje za Bug-Online ekipu!
A sto fali starom sajtu?!
Osim sto nije fala bogu moderan ko i sve ostalo nepragledno smece na webu s pun k***c reklama samo pokretavajucih videa i svih ostalih kur****ca koji iskacu!

 
6 0 hvala 0
10 godina
offline
Upoznajte novi portal - Bug.hr

Ovo nema nekog smisla biti full width, izgleda loše:

 

 

Nakon this ogromnih featured full width slika (linkova) dolazi ovaj siromašan uski (boxed) popis ostalih članaka i malo sidebar:

 

 

Ovo dalje je ok, možda malo veći fontić:

 

 

 

Sve u svemu, smjer je dobar, možda malo više uskladiti širine, odbaciti full width, proširiti ostale vijesti, malo još css bordera i shadow-a da ubije monotoniju, ništa kompleksno.

 

Onaj narančasti dropdown ubiti čim prije. Izgleda kao da ga je napravio netko tko je jučer počeo sa webom, boja uopće nije u skladu sa webom, crne ikone i onda je još lagano transparent.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Upoznajte novi portal - Bug.hr

Site je jako loš. Nekonzistentni paddinzi, veličine "boxova". Site izgleda kao da je neka njubara sa teme "Izrada web stranica" kupila WP temu i nabacala ovo sve skupa. Ove boje su užas, zašto ne ostanete na "svojoj" žutoj? Sami članci u boxovima izgleda da su bezveze nabacani, UX je užasan.

 

Također, novi logo je bezveze, bezličan, stari logo vam je 10x bolji.

 

U svakom slučaju, mislim da vu možete puno puno bolje. Al puno puno bolje. PUNO PUNO!

Rvat katolik!
 
15 1 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Upoznajte novi portal - Bug.hr

pa de issss di je stari bolji pregledniji i sve ostalo

a ovaj novi je ajme meni

 
3 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Upoznajte novi portal - Bug.hr

svi se obrusili, a tek beta...gugl ima pravilo da se svaka stranica mora moci smanjiti na valjda 640*480 inace vas bace na vragznakoju stranicu rezultata pretrage...bugovci moraju smisliti nacin da to bude drugacije nego kod drugih jer ovdje mora dominirati tekst, a ne slika....bumo videli kako ce to ispast na kraju...mene jedino forum zivcira, vbulettin bi mi bio daleko drazi...

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-z-lista/252793.aspx
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Upoznajte novi portal - Bug.hr

intuicija govori da naše mišljenje/(ne)sviđanje/komentari nemaju ionak nikakve veze ni sa čime (= ko nas jebe) jer je vijeće staraca odlučilo unerediti portal u stilu win10 a na nama je samo "prilagodi se ili crkni". 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
20 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Upoznajte novi portal - Bug.hr

Prvi dojam je bio: "Woow koliko slika!", što nužno ne znać nešto loše ali zahtjeva privikavanje.

Ono što mi se sviđa je to što mogu vidjeti vijesti koje do sada uopće nisam primječivao na bug.hr.

Bilo bi super kada bi postojala verzija s manje slika ali to je već sada sitničarenje. U svakom slučaju dobar korak naprijed!

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Upoznajte novi portal - Bug.hr
Ajar kaže...

intuicija govori da naše mišljenje/(ne)sviđanje/komentari nemaju ionak nikakve veze ni sa čime (= ko nas jebe) jer je vijeće staraca odlučilo unerediti portal u stilu win10 a na nama je samo "prilagodi se ili crkni". 

Ako ne slusaju igrace, znaci da nije dobar dev :D 

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-z-lista/252793.aspx
16 godina
online
Upoznajte novi portal - Bug.hr

Meni izgleda kao web-shop.

Puno slika malo teksta na ulazu.

 

Vidi se da je totalno prilagođeno za manje ekrane - tablete i mobilne,

ispravite me ako sam u krivu, ali mišljenja sam da dobar dio posjetitelja ovog web-a koristi desktop što ne bi trebalo zanemarivati.

 
7 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Upoznajte novi portal - Bug.hr

Napisao sam krasnu poruku, pa me forum jednostavno izbacio van i poruka otišla u dim.

 

Mnogi su napisali što im se ne sviđa.

Meni ovaj Web site izgleda kao skica Web sitea.

 

Slike prevelike, zoom-in nepotreban.

 

Koliko puta ponavljate "Aktualno" i "Vruće teme na forumu"?

 

Zašto je siva vrpca pri dnu s "Forum", "BUG", "Mreža"... na dnu, a ne na samome vrhu? Ako želim doći do Mreže, onda moram skrolati do dna.

 

Site je nepregledan i podsjeća me na Engadget od prije 1-2 godine, zbog čega sam uopće prestao ići na njihov Web site. Sad su se malo smirili.

 

Za mene je ovaj novi site za ocjenu - dovoljan (2).


Da sam naručitelj, vratio bih naručeno na ozbiljnu doradu ili angažirao nekoga tko razumije Web kao medij (tehnologije iza toga su mi manje bitne) i tko razumije ČITATELJA.

 

I zašto svi kopiraju jedni druge? Sjećam se grozota od večernjeg i jutarnjeg s onim crnim podlogama naslova. I oni su se malo popravili, mada mi uopće nije jasno zašto nisu odmah očistili svoje siteove od ružnih dijelova koje im je netko prodao pod dizajn.

 

Veseli me opći povratak minimalizmu kod mnogih medijskih Web siteova, ali me žalosti velika nezrelost Web dizajnera koji se povode za "trendovima", umjesto da ih stvaraju. Čak se u nekim dijelovima izgledate kao tportal.

 

Problem (kako ga ja vidim) nije samo u rasporedu sadržaja i dizajnu (kojeg je zapravo vrlo malo, svi su već to prikazali negdje drugdje), nego u sadržaju.


Kasnite danima s vijestima iz inozemstva, a kod nas se ne događa bogzna što, pa bi bilo dobro da se orijentirate više na Web  i pisanje za Web. Kada ste počeli (kao i kasnije Vidi i PC Chip), bili ste mana s neba. Danas kada je dostupno toliko izvora na Webu, pitanje je tko će ići na loš Web site sa starim vijestima i bez sadržaja koji može biti od koristi čitatelju (analize, prikazi, usproedbe...).

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.9.2017 10:10 (ridealong).
 
14 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Upoznajte novi portal - Bug.hr
Ajar kaže...

intuicija govori da naše mišljenje/(ne)sviđanje/komentari nemaju ionak nikakve veze ni sa čime (= ko nas jebe) jer je vijeće staraca odlučilo unerediti portal u stilu win10 a na nama je samo "prilagodi se ili crkni". 

 Samo si zaboravio jedno - ja se na BUG-ove Web site ne moram vraćati. Danas mi je na raspolaganju toliko izvora, da nemam potrebu za trošenjem vremena na loše složeni Web siteom sa vijestima koje kasne i sl. Fakat ih ne želim vrijeđati, nemam niti namjere niti želje za time.

 

Bolje da ostave stari tj. sadašnji Web site. Da mene se pita, glasao za bih za to.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.9.2017 10:26 (ridealong).
13 godina
offline
Upoznajte novi portal - Bug.hr

Želim vam puno sreće s tim. A sad adio.

 
8 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Upoznajte novi portal - Bug.hr
ante_etna kaže...

Ništa, strpit se i naviknut, kotač vremena ide dalje..

 Ako informatički časopis ne može biti lider u načinu organizacije sadržaja na Webu, pa i u dizajnu u svojoj kategoriji i pritom poslušati čitatelje, onda sve ide k vragu.

 

Nemam ja vremena za njihovo uštimavanje. Idem dalje. Njima sretno. Forum neka ne diraju, on je dobar.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Upoznajte novi portal - Bug.hr
ridealong kaže...

Forum neka ne diraju, on je dobar.

Realno, i sajt je bio dobar. Daleko bolji od ove abominacije sigurno. A dam se kladiti da će i forum u nekom trenu otići k vragu i postati neko moderno sranje gdje ćeš vidjeti jedan i pol post ispisan fontom 36 na ekranu od 27". Ni smisla ni pameti ali je moderno i svi to rade pa zašto ne bi i oni.

 

Bez uvrede ikome, ali stvarno sam očekivao puno više. Ovo je korak nazad u svakom mogućem pogledu. Manje informacija, pet puta više skrolanja za istu stvar, ogromni fontovi prilagođeni isključivo slabovidnima i onima preko 65. Ne mogu shvatiti čemu, zaista. Prestar sam da bih se veselio ogromnim zumirajućim slikicama. Da hoću gledati slike i skrolati do besvijesti, otišao bih na Instagram, a ne na informatički portal.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Upoznajte novi portal - Bug.hr
Na prvu jako jako lose...more skrolanja i slike nekako previse zasjene naslov teksta da refleksno odskrolam dalje bez da sam uopce i procitao koja je tema uopce iza tog linka...
Budi ponosan!
 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Upoznajte novi portal - Bug.hr

De platite nekoj agenciji koja se razumije u to što radi da napravi web kak spada i do k**ca 

Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice