Aktivacija Windowsa bez ključa?

poruka: 37
|
čitano: 20.965
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Aktivacija Windowsa bez ključa?".
6 godina
protjeran
offline
Re: Aktivacija Windowsa bez ključa?
Anđeo bez falinge kaže...
xcat kaže...
 Dakle lako za MS, našu poreznu treba zadovoljit ;)

 I, što onda naša porezna radi ?!

Da li je bila provjera u vašoj firmi ? Može li se dogoditi da kažu; "eeeee, ne može Windows ključ OEM za 25€, već je službena cijena (njihova tablica) 100 € i plati porez na ostatak ?"

 

 Porezna traži tzv. R1 račun, tj. da račun bude adresiran na firmu, skupa s svim propisanim elementima računa (OIB, adresa...). Ako se to može dobiti, inspektor ne bi trebao raditi problem.

6 godina
offline
Aktivacija Windowsa bez ključa?

Da, samo ti niti jedan "sivi" prodavač ključeva za 5 eur na ebayu neče dati R1 račun jer nema 100% registriranu firmu. 

 

Zanimljivo je i kad možeš windowse dobit legalno i to kupljene na win storu za 25 eur (ja dok su imali 3 mjeseca promo akciju za win 10) ili eto tu sivu verziju sa ebaya za 5 eur, još uvijek večina traži piratiziranu verziju sa kKMS softverima koji instaliraju još ko zna šta. Iz toga je očito da cijena nikad nije bila uzrok za nekupovanje, nego stari dobri balkanski mentalitet, "ako moš maznit mazni" i ko ih j....

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Aktivacija Windowsa bez ključa?

Pitao sam jer se tu provodi ista politika poreza kao i za svu tehničku robu.

Naša porezna ima tablice svojih određenih vrijednosti pa ne možeš proći s Windows 10 za 15 računala, komad 25€.

Nisu oni glupi da ne znaju kolika je vrijednost a druga je stvar što će nekome sjesti na leđa zbog toga, a nekoga će zaobići.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Aktivacija Windowsa bez ključa?
Anđeo bez falinge kaže...

Pitao sam jer se tu provodi ista politika poreza kao i za svu tehničku robu.

 

nikonja kaže...

Da, samo ti niti jedan "sivi" prodavač ključeva za 5 eur na ebayu neče dati R1 račun jer nema 100% registriranu firmu. 

 Bilo jednom a Crnom Jaju, netko iz USA prodavao keyeve po 100-200kn, zvao porezu, oni me uputili na carinu. Evo njihov odgovor:

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.5.2018 21:25 (Paolo Maldini).
15 godina
offline
Re: Aktivacija Windowsa bez ključa?

-država nema baš ništa s cijenom softa, ako su papiri ok, to je to. Ebay i sl nisu nepoznate-anonimne fireme/izvori, račun je važeći (licenca ako prolati, tad je važeća), sporedno je 5 ili 50$.. btw, malorpodajna cijena varira po trgovinama od 450-900kn +oem-retail + s medijem ili bez, home/pro.. kad od te cijene odbiješ pdv, maržu maloprodjanog, pa maržu veleprodajnog.. koliko dobije MS? Stare oem cijene MS prema opemu su ovisile npr o diagonali uređaja tj oem je Msu plaćao 15$ i ako je mob-tablet do 10" refound 10$.. =5$, odnosno za pc-lap 20$ komad, količinske su pak neki paušal i naravno ovise o količini. MS je zadovoljan i s 5$.. da nije, već bi podigao tužbu protiv svake online trgovine kao ebay i dobio po presudi par miliona.. Postoji li takva prijava MSa?

btw+ .. firma mora čuvati račune, za sve što je kupljeno na ime frime, 5-10god, običan kućni korisnik, može račun baciti izlaskom iz trgovine i nikad nikome ne mora dokazivati kupnju. Sve što mu je potrebno je key, koji kad jednom aktivira na nekoj MBO postane trajno važeći (preko IDa u MSovoj bazi..), ili koristi ms-acc. Pri tome je sporedno, jel key bio od w7, 8, 10, može se nadograditi (godina freeoffera staro za novo) kao što i dalje MS dozvoljava dl i kroištenje keya od starijih win..

 

-MS je vlasnik.

-jedini koji 'odlučuje' o valjanosti keya je MS, prihvaćen ili odbijen key. (to nema veze s piraterijom, crackom KMSom i sl. to su nedozvoljena sredstva, time autombtw, atski KZ i reakcija države..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Aktivacija Windowsa bez ključa?
ukay1000 kaže...

Tehnički, legalno predinstalirani windowsi mogu biti i bez ključa/aktivacije sve dok traje onaj period za aktivaciju (možemo to gledati kao na trial verziju makar to nigdje ne piše).

Obično, dok nekome stavljam friške windowse, napomenem da su legalno instalirani ali kako će ih oni aktivirati - njihova stvar. 

Kad me pitaju zakaj im nemrem to "srediti" odogovor ih uvijek šokira - ako imaš za laptop od 3-4-5-6 tisuća kuna, imaš i još 200-300 za windowse. :)

Tak i ovim ajfonašima spuštam u dućanu dok vele da im je maskica od 49kn preskupa, da se na ebayu kupi za 15kn.

 Ne bas..... sto mozes downloadad, mozes. Racunalo, konzolu (koju hoces moddat) sigurno ne mozes.

 

Imas ljudi odnosno pirata koji skinu odnosno odigraju par stotina igara itd (PS, Xbox, Nintendo, PC), pomnozi to s 45-60 eura koliko dodu nove igre (hint: za konzole cak i do 70 eura). Da ne govorimi o specijalnim osftverskim apaltima koji znaju kostati i po 500 - 2000 eura

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.8.2018 20:32 (lovac82).
6 godina
neaktivan
offline
Aktivacija Windowsa bez ključa?

Imam win 10 bez ključa i razmišljao sam o kupnji istog preko ove stranice pa ako netko ima iskustva kupovnja od njih da li je to OK? 

 

https://www.amazon.de/Microsoft-Windows-Pro-Original-64-Bit/dp/B07423856K/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1546613716&sr=8-1&keywords=windows+10+pro+key

 

 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice