AMD Ryzen 5 2400G i Ryzen 3 2200G - Najbolja integ

poruka: 111
|
čitano: 33.069
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD Ryzen 5 2400G i Ryzen 3 2200G - Najbolja integ".
13 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen 5 2400G i Ryzen 3 2200G - Najbolja integ

Da li bi koja dobra duša mogla dati konkretnu informaciju: na kojem nivou je ova integrisana grafika. Mislim na nivou kojeg diskretnog GPU-a?

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen 5 2400G i Ryzen 3 2200G - Najbolja i
1student kaže...

Da li bi koja dobra duša mogla dati konkretnu informaciju: na kojem nivou je ova integrisana grafika. Mislim na nivou kojeg diskretnog GPU-a?

Na nivo gt 1030-ke, za 720p i low postavke u AAA naslovima...

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5 2400G i Ryzen 3 2200G - Najbolja i
1student kaže...

Da li bi koja dobra duša mogla dati konkretnu informaciju: na kojem nivou je ova integrisana grafika. Mislim na nivou kojeg diskretnog GPU-a?

 otprilike nvidia gt 1030, slabašno čak i za budget konfu

vrlo dobro za dječji komp, pogotovo kad klincima nisu bitni detalji i rezolucija

 

moje klinke igraju na g4560 igpu hd 610 koja je neusporedivo slabija, uglavnom simse, meridu hrabru i slično, no povuče čak i gta5 na 1280x1024 uz low postavke

s ovom vega igpu to bi bilo daleko bolje, ne bih imao potrebe za zasebnom grafom

 

no da je klinac koji hoće malo zahtjevnije igre i bar malo bolju grafiku, ovo je preslabo i treba ti barem 1050/1050ti ili rx560 koje su duplo jače

13 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen 5 2400G i Ryzen 3 2200G - Najbolja integ

Hvala na odgovorima.........
Dakle, to je još na nivou diskrentih iz 2010 poput starog Radeon-a 5870...... ?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5 2400G i Ryzen 3 2200G - Najbolja i
ansha kaže...
sosta kaže...
hrvooje kaže...

 Ili uredsko, što ću napravit čim se pojavi kod nas. Uz asrock plus4 koja ima dvi-d za 600kn.

 

A što bi dobio time za uredsko računalo, za njega je i HD grafika overkill, uvijek možeš složiti sa starijom generacijom, g4560 i MBO s podrškom za Triple Monitor  je 1000kn.

I office od davno ima gpu akceleraciju tako da jaci igpu dobro dodje..

 Za što točno dobro dođe?

9 godina
offline
AMD Ryzen 5 2400G i Ryzen 3 2200G - Najbolja integ

Pitanjce,

 

Kaj mislite koliki bi bio FPS u WoT-u i WoWs-u na Full HD sa uključenim antialiasingom, na recimo ovom 2200G?

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen 5 2400G i Ryzen 3 2200G - Najbolja i
sosta kaže...
ansha kaže...
sosta kaže...
hrvooje kaže...

 Ili uredsko, što ću napravit čim se pojavi kod nas. Uz asrock plus4 koja ima dvi-d za 600kn.

 

A što bi dobio time za uredsko računalo, za njega je i HD grafika overkill, uvijek možeš složiti sa starijom generacijom, g4560 i MBO s podrškom za Triple Monitor  je 1000kn.

I office od davno ima gpu akceleraciju tako da jaci igpu dobro dodje..

 Za što točno dobro dođe?

Za akceleraciju viewporta u raznim cad aplikacijama, to je dovoljno.

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5 2400G i Ryzen 3 2200G - Najbolja i

To baš i ne spada pod office. Inače, ako grafika nije službeno podržana od cad aplikacije (a to govorimo o quadro karticama), onda nema nikakvih ubrzanja, osobno ne vidim nikakvu razliku između iscrtavanja viewporta u autocadu na HD grafici i npr. R9 270 s kojom sam testirao.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5 2400G i Ryzen 3 2200G - Najbolja i
Picajzla ovo je samo ryzen sa igpu, nije to ryzen 2 i nije se uopce ocekivao neki veci oc za njega, ono sta je odlicno kod ovog igpu je sta se da poprilično oc i samim time imas jos bolje igpu performanse. Ryzen 2 se ocekuje negdje u 4mj i tu se ocekuje do 10% bolje performanse jer prelaze sa 14nm na 12nm
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5 2400G i Ryzen 3 2200G - Najbolja i

Edit: obrisati dupli post

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.2.2018 10:15 (Patrick_cro).
10 godina
offline
AMD Ryzen 5 2400G i Ryzen 3 2200G - Najbolja integ

Bem im ideju s majonezom , ja se ponadao da će natjerat Intel da počne lemit kad ono oni odustaju od lema .

 

Za ovaj potez TD za AMD

MISCREATED
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen 5 2400G i Ryzen 3 2200G - Najbolja i
Patrick_cro kaže...
Picajzla ovo je samo ryzen sa igpu, nije to ryzen 2 i nije se uopce ocekivao neki veci oc za njega, ono sta je odlicno kod ovog igpu je sta se da poprilično oc i samim time imas jos bolje igpu performanse. Ryzen 2 se ocekuje negdje u 4mj i tu se ocekuje do 10% bolje performanse jer prelaze sa 14nm na 12nm

A ono sta je manje odlicno je sta performanse dosta ovise o brzini rama a brzi ram je preskup za kombinirat ga sa budget oriented apu-om koji time gubi smisao.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5 2400G i Ryzen 3 2200G - Najbolja i
Patrick_cro kaže...
Picajzla ovo je samo ryzen sa igpu, nije to ryzen 2 i nije se uopce ocekivao neki veci oc za njega, ono sta je odlicno kod ovog igpu je sta se da poprilično oc i samim time imas jos bolje igpu performanse. Ryzen 2 se ocekuje negdje u 4mj i tu se ocekuje do 10% bolje performanse jer prelaze sa 14nm na 12nm

 možda sam krivo skužio, imao sam dojam da se očekuje i od ove serije parsto mhz viši takt

no ovo je u svakom slučaju super opcija i baš nešto što je nedostajalo rajzen seriji, da za relativno malo novaca ubodeš klincima novo računalo na kojem mogu i gejmati bez kupovanja dodatne grafe

samo što tu treba i što brža (čitaj skupa) memorija i obavezno dual channel, inače gubiš i do 30% perfomansi na igpu

 

kamo sreće da mogu izbaciti ovakav proc sa igpu vegom bliže 1050/rx 560 perfomansama, pa da je i 50-70 eura skuplji od ovih

to bi tek bila bomba

 

EDIT:

pa dobro druže tile, mogu li ja danas nešto napisati da me ti ne preduhitriš  

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.2.2018 12:33 (picajzla0707).
16 godina
online
AMD Ryzen 5 2400G i Ryzen 3 2200G - Najbolja integ

I nije više neka velika razlika za brzine 2133-3000 MHz, tek preko toga počinju perverzije :)
Da je bilo pameti prije godinu i pol kad su se keksići od 16GB spuštali i do 685 Kn (a dolar je bio jači nego sad).

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5 2400G i Ryzen 3 2200G - Najbolja i
Ram uopce nije nek problem, Crucial Ballistix Sport 2400mhz ide bez beda preko 3ghz.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
16 godina
offline
AMD Ryzen 5 2400G i Ryzen 3 2200G - Najbolja integ

evo cijena https://www.links.hr/hr/article/amd-ryzen-5-2400g-i-ryzen-3-2200g?utm_source=facebook&utm_medium=oglas&utm_campaign=amd_ryzen_2400_2200_g

2200G - 892kn (dok je preporučena cijena od AMD-a 99$ što je 600kn)

2400G - 1424kn (dok je preporučena cijena od AMD-a 169$ što je 1014kn)

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5 2400G i Ryzen 3 2200G - Najbolja i
Wolverine kaže...

evo cijena https://www.links.hr/hr/article/amd-ryzen-5-2400g-i-ryzen-3-2200g?utm_source=facebook&utm_medium=oglas&utm_campaign=amd_ryzen_2400_2200_g

2200G - 892kn (dok je preporučena cijena od AMD-a 99$ što je 600kn)

2400G - 1424kn (dok je preporučena cijena od AMD-a 169$ što je 1014kn)

 uf, nemereš uspoređivati preporučene cijene u dolarima s našim cijenama

to je u eu iznos u eurima koliko je kod njih u dolarima

kod nas pomnožiš iznos u dolarima x 9 da dobiješ cca cijenu u kunama, tako je otprilike uvijek

16 godina
online
Re: AMD Ryzen 5 2400G i Ryzen 3 2200G - Najbolja i
picajzla0707 kaže...

 ma ja govorim da je pušiona od očekivanja, najavljivalo se 300-400mhz veći klok i nekako se podrazumijevalo da se to odnosi i na krajnji klok, da će ići na ocu do 4,2-4,3ghz, bolji primjerci do 4,4ghz

no to se pokazalo kao marketinški trik za neupućene, tako su mogli i prošlu seriju odmah staviti na početnih 3,8 jer ionako svi idu do 3,9

 

a nije to baš niti dobro za gejmanje kao budget konfa, preslaba je to grafa danas koliko god bila dobra u odnosu na dosadašnje igpu

nitko, ali baš nitko ne preporučuje čak i za budget gejming konfe grafu razine gt 1030

 

meni bi za dječji komp bila idealna ta kombinacija da već ranije nisam uzeo g4560, ne bih se uopće razmišljao da su ovakvi rajzeni bili u ponudi prije godinu dana

ali ovako im samo dodam moju bivšu 1050ti i imaju strojček za gejmanje daleko bolji od ovog apua

 E ježi ga... ti sad dodaješ "svoje bivše" grafe od 1500 kn i zaključuješ da je prema njima integrirka u amd procu, koja je praktički besplatna - loša.
Još ti krivo što se neda jako overclockat... pa ti si fulao cijeli tržišni segment kojemu je ovo namijenjeno.
Ponavljam; ljudi kupuju iMacove za content creation sa slabijim hardverom(i daleko višom cijenom). Evo pogledajmo što nudi iMac cijene od 11139kn:
Apple iMac 21.5", Dual-core i5 2.3GHz, 8GB, 1TB, Intel Iris Plus Graphics 640, CRO KB. I ljudi na ovome zarađuju za život motirajući zvuk, radeći glazbu, dizajnirajući ili radeći animacije - pa to bilo koji od ova dva APUa jede za doručak.
Zamisli da kreneš takvom korisniku sa pitanjima koliki mu je overclock i kakav mu je gaming. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen 5 2400G i Ryzen 3 2200G - Najbolja i
Wolverine kaže...

evo cijena https://www.links.hr/hr/article/amd-ryzen-5-2400g-i-ryzen-3-2200g?utm_source=facebook&utm_medium=oglas&utm_campaign=amd_ryzen_2400_2200_g

2200G - 892kn (dok je preporučena cijena od AMD-a 99$ što je 600kn)

2400G - 1424kn (dok je preporučena cijena od AMD-a 169$ što je 1014kn)

MSRP je bez poreza... Ne objašnjava cijelu razliku, dodatak od 10 % je dobra volja naših trgovaca

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5 2400G i Ryzen 3 2200G - Najbolja i
Mladen kaže...

@Solo761

 

Da, imaš pravo, za čisti NAS je ok, mislio sam više za multipraktik kad je to samo jedna od rola, više usera, eventualno enkripcija u letu ali to onda više i nije mali NAS :)

Odlične brzine, tu je plafon vjerojatno Realtekova mrežna, Intelove povuku i preko 100 MB/s od teoretskih 125.

 

 Pošto sam prije toga koristio Dlink DNS-320 koji je preko svoje gigabitne mreže vukao do 30 MB/s ovo mi je bio preporod

 

1student kaže...

Da li bi koja dobra duša mogla dati konkretnu informaciju: na kojem nivou je ova integrisana grafika. Mislim na nivou kojeg diskretnog GPU-a?

 

Zavisno da li je R3 ili R5 ~50%, odnosno ~25%, slabije od neclockanog AMD A10-7800 sa GTX 660.

U članku piše da R3 2200G u FireStrike testu 3DMarka ima 2.768 bodova, a R5 2400G 3.167 bodova, taj moj A10 sa GTX 660 ima 4342 boda. Samo što pretpostavljam da čitav setup troši duplo manje struje od ovog mog :).

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.2.2018 19:18 (Solo761).
15 godina
offline
AMD Ryzen 5 2400G i Ryzen 3 2200G - Najbolja integ

Dobra opcija za povremene igrace

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen 5 2400G i Ryzen 3 2200G - Najbolja integ

Što mislite jel bi to moglo vrtit novu WoW expanziju? ako je preporučena 960 ili r9 280?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5 2400G i Ryzen 3 2200G - Najbolja i
overhaul kaže...

 E ježi ga... ti sad dodaješ "svoje bivše" grafe od 1500 kn i zaključuješ da je prema njima integrirka u amd procu, koja je praktički besplatna - loša.
Još ti krivo što se neda jako overclockat... pa ti si fulao cijeli tržišni segment kojemu je ovo namijenjeno. 

 e ježi ga ti, pa napomenuo sam da bi mi bila idealna ta kombinacija da već nisam uzeo g4560 i da već imam 1050ti

 

ali kad smo već kod budget kombinacija za gejmanje, koliko te izađe ovaj jeftiniji rajzen apu + mbo srednje klase na kojoj možeš klokati + brži ram?

prema nabavi.hr, 800 + 550 + 800 = 2.150

a g4560 + 2x 4gb najjeftinijeg rama + jeftina mbo + rx 560 te izađe 2.250 kuna i imaš duplo veći fps

 

dakle za pišljivih 100 kuna više - duplo bolje gejmanje

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5 2400G i Ryzen 3 2200G - Najbolja i
Prema nabavi ryzen 2200g +b350+ 8gb ddr4 balistic sport 2400mhz 2000kn i imas mogućnost nadogradnje i imas pravi 4/4 proc, a mozes proci i 100kn jeftinije ako uzmeš a320 plocu na kojoj mozes oc ram ali ne mozes proc. Ja bih isao svakako na opciju sa ryzenom jer ga kasnije lako nadogradim sa jacim gpu koji ce 4/4 proc sigurno bolje iskoristiti nego 2/4, a za 2 mjeseca kada izadje zen2 mogu opet ubaciti novi proc gore.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5 2400G i Ryzen 3 2200G - Najbolja i
Patrick_cro kaže...
Prema nabavi ryzen 2200g +b350+ 8gb ddr4 balistic sport 2400mhz 2000kn i imas mogućnost nadogradnje i imas pravi 4/4 proc, a mozes proci i 100kn jeftinije ako uzmeš a320 plocu na kojoj mozes oc ram ali ne mozes proc. Ja bih isao svakako na opciju sa ryzenom jer ga kasnije lako nadogradim sa jacim gpu koji ce 4/4 proc sigurno bolje iskoristiti nego 2/4, a za 2 mjeseca kada izadje zen2 mogu opet ubaciti novi proc gore.

štediš na ramu, a ram je poprilično značajan jer sa slabijim ramom idu i perfomanse dolje, ne samo igpu nego i samog procesora zbog prepolovljenog keša

i daj nemoj me zajebavat s tim vječnim nadogradnja-future-proof pizdarijama, pričamo o najnižem rangu, dječjem kompu i slično, tko će u tom segmentu zajebavat se s upgrejdom za zen2 i prodajom procesora koji je tek kupio, kad je jedva skucao i za ovo, tko će uopće od ekipe koja kupuje takva jedva skucana računala išta mijenjati sljedećih nekoliko godina

 

a još bi štedio 100 kuna na matičnoj, pa čak i po cijenu ocanja? gubiš mogućnost ocanja proca kojem je ocanje nasušna potreba i 15% bolje perfomanse za 100 kuna? 

pa to jedino onome koji zaista baš nema 100 kuna više, ali onda kupovanje računala i nije za njega

 

i što ti je ovo podcrtano

maloprije meni predbacuješ da pričam o grafi od 1500 kuna i drugim tržišnim nišama, a sad odjednom pričamo o kasnijoj nadogradnji novom grafom

znam, problem je što je grafa ustvari zakurac, kad nemereš nikom predložiti gt 1030 za gejmanje, nemaš onda ni puno mjesta pričat o gejmanju s igpu istog ranga ili čak slabijom

 

kako god, da nategneš kožicu do kraja, još uvijek imamo gejming konfu duplo bolju za 100 ili 200 kuna više

16 godina
online
Re: AMD Ryzen 5 2400G i Ryzen 3 2200G - Najbolja i
picajzla0707 kaže...
Patrick_cro kaže...
Prema nabavi ryzen 2200g +b350+ 8gb ddr4 balistic sport 2400mhz 2000kn i imas mogućnost nadogradnje i imas pravi 4/4 proc, a mozes proci i 100kn jeftinije ako uzmeš a320 plocu na kojoj mozes oc ram ali ne mozes proc. Ja bih isao svakako na opciju sa ryzenom jer ga kasnije lako nadogradim sa jacim gpu koji ce 4/4 proc sigurno bolje iskoristiti nego 2/4, a za 2 mjeseca kada izadje zen2 mogu opet ubaciti novi proc gore.

štediš na ramu, a ram je poprilično značajan jer sa slabijim ramom idu i perfomanse dolje, ne samo igpu nego i samog procesora zbog prepolovljenog keša

i daj nemoj me zajebavat s tim vječnim nadogradnja-future-proof pizdarijama, pričamo o najnižem rangu, dječjem kompu i slično, tko će u tom segmentu zajebavat se s upgrejdom za zen2 i prodajom procesora koji je tek kupio, kad je jedva skucao i za ovo, tko će uopće od ekipe koja kupuje takva jedva skucana računala išta mijenjati sljedećih nekoliko godina

 

a još bi štedio 100 kuna na matičnoj, pa čak i po cijenu ocanja? gubiš mogućnost ocanja proca kojem je ocanje nasušna potreba i 15% bolje perfomanse za 100 kuna? 

pa to jedino onome koji zaista baš nema 100 kuna više, ali onda kupovanje računala i nije za njega

 

i što ti je ovo podcrtano

maloprije meni predbacuješ da pričam o grafi od 1500 kuna i drugim tržišnim nišama, a sad odjednom pričamo o kasnijoj nadogradnji novom grafom

znam, problem je što je grafa ustvari zakurac, kad nemereš nikom predložiti gt 1030 za gejmanje, nemaš onda ni puno mjesta pričat o gejmanju s igpu istog ranga ili čak slabijom

 

kako god, da nategneš kožicu do kraja, još uvijek imamo gejming konfu duplo bolju za 100 ili 200 kuna više

 Ma zaboravi ocanje s tim sistemom. Pa to su setupi koji će se najviše ugrađivati u AiO rješenja, vidiš da su i BUG recenziji koristili isključivo stock kuler, i nema tu nikakvog smisla cirkusirati sa skupim ramom ako, kako i sam kažeš, to kupuju oni koji ili nemaju pojma o sistemu ili su jedva skucali za integrirano rješenje. Mislim da su i trenutne ploče preskupe. Za ovo će biti ploče od tipa 350 kn, max 500kn. I opet će sistem i sa slabijim ryzen3 imati jači procesor od G4560. Makar je i to bio odličan deal od Intela, za novi sistem, bojim se, više nije. Moderni naslovi i ostali posao itekako imaju korist od 4 jezgre/8threadova http://www.game-debate.com/cpu/index.php?pid=2523&pid2=2477&compare=ryzen-3-2200g-vs-pentium-g4560-3-5ghz 
A Inače, ako se je kupilo nekom školarcu, zašto nebi funkcionirala opcija da si za koju godinu od džeparca malac skupi za dodatnu grafičku? Ovo je sve Denis Arunović već popratio u članku:

Denis kaže...

 "U kontekstu cijene svakako treba napomenuti da su APU-ovi namijenjeni kombiniranju s jeftinim B350 pločama dok za adekvatne konkurentne Intelove procesore još uvijek nisu dostupni jeftiniji čipseti odnosno matične ploče. Ok, no nije li moguće kupiti jeftiniji Intelov procesor, kombinirati s nekom jeftinom grafičkom karticom i tako dobiti jednake ili bolje performanse u odnosu na APU, a po istoj cijeni? Teoretski da, no samo ako su vam bitne isključivo grafičke performanse. Moguće je kupiti jeftini Pentium procesor koji košta 600-injak kuna i kombinirati ga s jednako skupom grafičkom karticom (recimo NVIDIA GT 1030 2GB). Grafičke performanse ovakve kombinacije u teoriji su nešto više nego kod jačeg APU-a, no s druge strane procesor je vrlo slab što u praksi dovodi u pitanje performanse grafike u modernim naslovima."

Tako da, onda uvjeravaj i njega, ali mislim da za ovaj APU tržište itekako postoji :)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5 2400G i Ryzen 3 2200G - Najbolja i
overhaul kaže...

Tako da, onda uvjeravaj i njega, ali mislim da za ovaj APU tržište itekako postoji :)

 nisam ja rekao da ne postoji, dapače, i sam bi klinkama uzeo radije taj apu nego li g4560 da ga je bilo za uzeti

čekao sam ga jako dugo jer su ga najavljivali puno prije i na kraju nisam dočekao

 

ali si me povukao za jezik kako s dodatnom grafom ulaziš u drugi tržišni segment, što nije točno jer se za malko više novaca da složiti duplo jači gejmerski strojček

osim ako ćeš baš štediti na svemu, od matične do rama, ali onda gubiš 15% procesorske snage i 30% grafike za 200-300 kuna uštede

 

i nemam ja što autora uvjeravati, gore denis navodi pentium za 600 kuna (lol, pentium dobiješ za 450, ali treba malko nategnuti jel) uz gt 1030 koja je samo malko jača od rajzen igpu i to se slažem s njim da nije isplativo, ali ja sam za 100 kuna više od normalne rajzen konfe uvalio rx 560 i to je puno bolja kombinacija, duplo jača za gejmanje

također on ne navodi ploče jeftinije od b350, jasno jer onda nemereš ocati, a nema baš smisla niti sporiji ram

 

u svakom slučaju moraš dobro oštetiti tu rajzen konfu da bi ona bila 300 kuna jeftinija od ove g4560 + rx 560, što je opet neisplativo za gejmanje jer je ova duplo jača

i to odmah i sad, ne za godinu-dvije kad si školarac skupi za graficu

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.2.2018 7:58 (picajzla0707).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5 2400G i Ryzen 3 2200G - Najbolja i
picajzla0707 kaže...
Patrick_cro kaže...
Prema nabavi ryzen 2200g +b350+ 8gb ddr4 balistic sport 2400mhz 2000kn i imas mogućnost nadogradnje i imas pravi 4/4 proc, a mozes proci i 100kn jeftinije ako uzmeš a320 plocu na kojoj mozes oc ram ali ne mozes proc. Ja bih isao svakako na opciju sa ryzenom jer ga kasnije lako nadogradim sa jacim gpu koji ce 4/4 proc sigurno bolje iskoristiti nego 2/4, a za 2 mjeseca kada izadje zen2 mogu opet ubaciti novi proc gore.

štediš na ramu, a ram je poprilično značajan jer sa slabijim ramom idu i perfomanse dolje, ne samo igpu nego i samog procesora zbog prepolovljenog keša

i daj nemoj me zajebavat s tim vječnim nadogradnja-future-proof pizdarijama, pričamo o najnižem rangu, dječjem kompu i slično, tko će u tom segmentu zajebavat se s upgrejdom za zen2 i prodajom procesora koji je tek kupio, kad je jedva skucao i za ovo, tko će uopće od ekipe koja kupuje takva jedva skucana računala išta mijenjati sljedećih nekoliko godina

 

a još bi štedio 100 kuna na matičnoj, pa čak i po cijenu ocanja? gubiš mogućnost ocanja proca kojem je ocanje nasušna potreba i 15% bolje perfomanse za 100 kuna? 

pa to jedino onome koji zaista baš nema 100 kuna više, ali onda kupovanje računala i nije za njega

 

i što ti je ovo podcrtano

maloprije meni predbacuješ da pričam o grafi od 1500 kuna i drugim tržišnim nišama, a sad odjednom pričamo o kasnijoj nadogradnji novom grafom

znam, problem je što je grafa ustvari zakurac, kad nemereš nikom predložiti gt 1030 za gejmanje, nemaš onda ni puno mjesta pričat o gejmanju s igpu istog ranga ili čak slabijom

 

kako god, da nategneš kožicu do kraja, još uvijek imamo gejming konfu duplo bolju za 100 ili 200 kuna više

 Kakvo vraznje stedenje na ramu jer vidis da sam ubacio balistic sport 2400mhz koji ide preko 3ghz na amd bez ikakvih problema, imam bolji proc koji se nece gusiti u ako zelim nesto drugo pokrenuti osim igra. Inace proc boosta do 3.7ghz a sa oc ide mozda do 3.9ghz tak da nije to neka velika razlika za nekog tko nema tih ekstra 100kn, a sta se tice nadogranje tu je sve jasno, za 2 mj ide zen2 i ako se skupi neka lova zasto nebi puknuo neki jaci proc gore ili grafu. Ako je ova grafa za kur. sta je tek ona od intela? a koliko sam vidio hvalio si se da se sa njom igras i to naveliko. U svakom slucaju bolja solucija ici na ryzen nego na intel kombu jer sa intel kombom si zapeo, niti mozes kasnije neku grafu nadograditi kako spada, em si zapeo na non oc procesoru. znaci morao bi mijenjati i mbo i cpu ako zelis neku jacu grafu ubaciti. Eto od intela se jos cekaju jeftine ploce ali nista od toga na vidiku 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5 2400G i Ryzen 3 2200G - Najbolja i
Patrick_cro kaže...

 Kakvo vraznje stedenje na ramu jer vidis da sam ubacio balistic sport 2400mhz koji ide preko 3ghz na amd bez ikakvih problema, imam bolji proc koji se nece gusiti u ako zelim nesto drugo pokrenuti osim igra. Inace proc boosta do 3.7ghz a sa oc ide mozda do 3.9ghz tak da nije to neka velika razlika za nekog tko nema tih ekstra 100kn, a sta se tice nadogranje tu je sve jasno, za 2 mj ide zen2 i ako se skupi neka lova zasto nebi puknuo neki jaci proc gore ili grafu. Ako je ova grafa za kur. sta je tek ona od intela? a koliko sam vidio hvalio si se da se sa njom igras i to naveliko. U svakom slucaju bolja solucija ici na ryzen nego na intel kombu jer sa intel kombom si zapeo, niti mozes kasnije neku grafu nadograditi kako spada, em si zapeo na non oc procesoru. znaci morao bi mijenjati i mbo i cpu ako zelis neku jacu grafu ubaciti. Eto od intela se jos cekaju jeftine ploce ali nista od toga na vidiku 

 jebote balistic, tražim po nabavi i nema, pa nema, a ono ustvari ballistix

i koliko si uštedio s tim ramom u odnosu na onih gore 800 kuna koliko sam ja stavio u rajzen konfu? čitavih 40 kuna, daj me nemoj klat

a kad smo već kod rama, nemoj zaboraviti da ram koji dodijeliš igpu vegi ostaje nedostupan za sve ostalo, ako staviš 2gb za vegu, ostaješ na 6 giga za sistem

na pentiumu sa rx-icom imaš punih 8gb za sistem

 

i što ćeš pokretati na takvom računalu da bi se g4560 gušio, a 2200 ne, daj prestanite s glupostima ako pričamo o budget konfama onda se zna da to nije radni stroj i da će na njemu 99% klinci igrat igrice i brljaviti po internetu

 

i opet ti s nadogradnjom, alo, gore natežeš kožicu za 40 kuna uštede sa ballistix ramom, a sad govoriš o upgrejdu na zen2 nakon mjesec dana

koliko će zen2 koštati? koliko ćeš izgubiti dok prodaš ovaj 2200g za koji si jedva skucao lovu? tko razmišlja o upgrejdu proca nakon dva mjeseca, pogotovo ekipa koja kupuje ovakve konfe? kakav zen2 ćeš staviti na matičnu na kojoj si ranije šredio 100 kuna? sad govoriš kako se sa pentiumom zapne na non k procesoru, a gore za rajzen štediš 100 kuna i stavljaš non klokabilnu ploču, daj se dogovori sam sa sobom

 

i zašto bi morao mijenjati i ploču kod intela? kasnije uzmeš neki i5 ili čak i7 non k i voziš bilo koju grafu, ali sad već ulazimo u preserans gdje ti ističeš uštedu od 40 kuna na ramu kao bitnu a s druge strane pričaš o neznam kakvom upgrejdu grafe koju pentium neće moći pogoniti, a g2200 kao hoće

pa jebiga, onda govoriš o grafi ranga gtx 1070 koja je ionako predaleko od ovakvog budgeta, a neku 1060/1050ti će goniti oba ova procesora podjednako

 

znaš, ide mi malo ovo natezanje kožice na kožicu

stvar je jednostavna i već sam rekao da bi i ja osobno uzeo radije rajzena jer mi parsto kuna ne igra ulogu i jer jest bolji procesor o pentiuma

no, isto tako za ekipu sa stisnutih 2000 kuna postoji vrlo dobra opcija koja u startu daje duplo veći fps u 99% igara, samo što bi neki sad natezali kunu vamo kunu tamo do sutra samo da to ne priznaju

15 godina
offline
AMD Ryzen 5 2400G i Ryzen 3 2200G - Najbolja integ

Nije razlika 40kn nego 140kn tako da nije to mala razlika u svakom slucaju. Problem je sta ti nisi upucen koji je ram dobar za amd i koji se dobro oc, ne vidim uopce potrebu uzimati skuplji ram ako ovaj ide bez beda preko 3ghz na amd ploci, i nije razlika uopce 100-150kn kako ti kazes nego prije 250-350kn a to sigurno nije malo ako gledas takvu konfu.Niti rx560 nije nista posebno za igranje na fhd 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice