Apple Pro Display XDR - monitor za bogate profesio

poruka: 138
|
čitano: 24.081
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple Pro Display XDR - monitor za bogate profesio".
14 godina
odjavljen
offline
Re: Apple Pro Display XDR - monitor za bogate prof
O_O_O kaže...
Friday kaže...

Koja sprdnja od argumenata, sprica mi krv iz ociju jbt... Znaci samo zato sto postoji ekipa koja ce "ladno" iskesirati 1000 dolara za stalak o njegovoj cijeni ne bismo trebali raspravljati? Pa zasto raspravljamo o icemu? O svim procesorima, plocama, monitorima i kucistima je sve vec napisano, ne? Ajmo lijepo se svi odjaviti sa foruma jer nemamo sta vise pisati...

 

U danasnje vrijeme ako kazes da uzimas intel procesor masu ti privatnim tuzbama pred ocima i prijete se da ce ti socijalna sluzba uzeti dijete jer nisi normalan. A sve zato jer ryzen ima bolji skor u cinebenchu i bolji omjer ulozeno/dobiveno

A ovdje se skupila ekipa koja trkelja o apple dionicama, ljudima koji zaradjuju novce i sta ja znam cemu i to je OK. Jer netko ce ga kupiti i to je onda OK. Vidi, netko bi kupio i koristeni tampon od kim kardashian da ga ona hoce prodati za 10.000 dolara. Svejedno onda ne bismo mogli i nju i kupca nazvati moronima?

 

Parafrazirat cu ono sto apple korisnici cesto kazu - "gle, to kad uzmes - to drzi monitor".

 Iskvario te zivot u Irskoj, nisi vise onaj stari. I onda kazu da novac ne kvari covjeka. Prvo pocmes kupovati Intel processore, pa onda najjacu Nvidijinu grafu cim izadje, a nakon toga ode sve u klinac.

 Drugu najjaču...

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.6.2019 13:41 (Jakovp).
16 godina
offline
Apple Pro Display XDR - monitor za bogate profesio

Meh, pričamo o Appleu... Iskreno, ne znam šta je veći hit, stalak za monitor kao optional extra od $1000 ili Mac Pro entry level konfa, sa 8C/16T CPUom (na skromnom clocku), 32GB RAM-a, Polaris 20 GPU-om (doduše, u "pro" izvedbi) i SSD-om od 256GB (LOL) za $6000. Inače, ako već kupuješ taj monitor, i daješ za njega $6000 (jer ipak nisi toliki debil da daš $5000 za monitor na kome će te zezati glare, pa doplatiš još $1000 za anti-glare finish), onda ti nije tolika stavka da daš još $1000 za stalak, jer je alternativa ionako da daš $200 za vesa adapter (jer je konektor proprietary, kao što je i implementaicja HDR-a po svemu sudeći proprietary itd), plus $??? za neki standardni stalak, koji se vizualno verovatno neće toliko uklapati sa monitorom i kompom.

 

No, ako nekog to 'lebom 'rani, onda mu nije problem da da recimo $20.000 za konfu + monitor (ili samo konfu), jer je to alat koji će posle naplatiti svojim klijentima, i onda se prosto Appleu može da radi to što radi. Kome je skupo, nije za njega. I tako dokle god ima dovoljno ljudi koji zarađuju koristeći takve mašine, a toliko im znači da na njima bude Mac OS i iza njih Appleova podrška.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Apple Pro Display XDR - monitor za bogate prof
Dead kaže...

 

Nisam vidio već sam pročitao komentare.

Netko može imati doma svoj VESA pa ne treba trošiti 200$.

VESA se prodaje odvojeno zbog onih koji imaju svoj VESA ili žele kupit neki jeftiniji.

 Jel ovo trolanje na 100% ili što? Kakav doma svoj VESA, o čemu pričaš ti??

Na što će ga staviti?

Ne shvaćaš da je to VESA adapter samo i isključivo za ovaj monitor?! Oni prodaju monitor koji je sam po sebi neupotrebljiv.

A o odnosima vrijednosti možda bolje od cijene samog stalka govori ovo:

________________________________________________________________

Apple je odlučio monitor izraditi u dva finiša – Standard Glass i Nano-texture glass. Ovisno o izabranom finišu, ovisit će i cijena monitora – 4,999 USD, odnosno 5,999 USD.

________________________________________________________________

 

Dakle osim što najobičniji stalak prodaju za 1000$ isto tolika im je i cijena premaza na hebenoj plastici. Jel ti jasna stvarna vrijednost tog monitora kad oni finish plastike naplaćuju 1000$. I to je znači 1000$ za nešto što dok radiš ni ne vidiš jer je rub tanak a ostalo je ekran.

 

Monitor bez stalka i mounta je neupotrebljiv. Danas 99,9% monitora dolazi i s jednim i s drugim. Ovo je kao da netko prodaje automobil bez kotača a onda kotače naplaćuje po 10 000$, uz tvoje objašnjenje kako je to super jer oni koji auto ne žele voziti mogu uštedjeti novac ili možda već imaju kotače doma (koji ne pašu).

 

Jedino što je Apple dobro napravio s ovim idiotskim proizvodom je to da se opet po svim medijima priča o njima. Besplatna reklama.

 

 

 
2 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Apple Pro Display XDR - monitor za bogate prof
BlueMax kaže...

Ne shvaćaš da je to VESA adapter samo i isključivo za ovaj monitor?! Oni prodaju monitor koji je sam po sebi neupotrebljiv.

A o odnosima vrijednosti možda bolje od cijene samog stalka govori ovo:

________________________________________________________________

Apple je odlučio monitor izraditi u dva finiša – Standard Glass i Nano-texture glass. Ovisno o izabranom finišu, ovisit će i cijena monitora – 4,999 USD, odnosno 5,999 USD.

________________________________________________________________

 

 

 

 

 Nemaš ti pojma, to je feature, u prijevodu amazing 

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Apple Pro Display XDR - monitor za bogate prof
wyks kaže...

 

Evo Friday, ti radis u vecoj kompaniji, sto bi se dogodilo da nekome na stolu osvane ovakav stalak? Sto bi rekle jednako placene kolege iz tima?

 

 

HW na stolovima je iskljucivo onaj koji ti firma ustupi tako da nema sarenila (sto nije lose jer imamo 6 core i7 laptope sa 32 giga rama i 2 identicna m.2 ssd-a od 500 giga).

Ali da netko nekako donese taj stalak - vjerojatno bi ga isti dan odnio kuci. Ekipa, iako jako bogata, pazi sta i zasto kupuje. A jako vole podjebavati. Radi se o vrlo lezernom uredu gdje su svi uglavnom u trapericama, nose se silterice pa cak i dresovi po uredu. Da netko pocne sa takvim izdrkavanjem sigurno bi mu jako brzo prisjelo...

 

O_O_O kaže...

 Iskvario te zivot u Irskoj, nisi vise onaj stari. I onda kazu da novac ne kvari covjeka. Prvo pocmes kupovati Intel processore, pa onda najjacu Nvidijinu grafu cim izadje, a nakon toga ode sve u klinac.

 

Dugo vec razmisljam da uzmem TR ali skroz cekam "iducu generaciju". Sad se ovi novi ryzeni cine kao idealna kupovina

 

Freak Show Inc.
5 godina
offline
Re: Apple Pro Display XDR - monitor za bogate prof
Ivan(4) kaže...

Meh, pričamo o Appleu... Iskreno, ne znam šta je veći hit, stalak za monitor kao optional extra od $1000 ili Mac Pro entry level konfa, sa 8C/16T CPUom (na skromnom clocku), 32GB RAM-a, Polaris 20 GPU-om (doduše, u "pro" izvedbi) i SSD-om od 256GB (LOL) za $6000. Inače, ako već kupuješ taj monitor, i daješ za njega $6000 (jer ipak nisi toliki debil da daš $5000 za monitor na kome će te zezati glare, pa doplatiš još $1000 za anti-glare finish), onda ti nije tolika stavka da daš još $1000 za stalak, jer je alternativa ionako da daš $200 za vesa adapter (jer je konektor proprietary, kao što je i implementaicja HDR-a po svemu sudeći proprietary itd), plus $??? za neki standardni stalak, koji se vizualno verovatno neće toliko uklapati sa monitorom i kompom.

 

No, ako nekog to 'lebom 'rani, onda mu nije problem da da recimo $20.000 za konfu + monitor (ili samo konfu), jer je to alat koji će posle naplatiti svojim klijentima, i onda se prosto Appleu može da radi to što radi. Kome je skupo, nije za njega. I tako dokle god ima dovoljno ljudi koji zarađuju koristeći takve mašine, a toliko im znači da na njima bude Mac OS i iza njih Appleova podrška.

 1000 USD je skupo ma koliko imao i zaradjivao jer je to fucking stalak koji ne radi apsolutno nista pa cak nema ni rotaciju....

Opet prica ima se moze se. Kupis li ti svakakvu glupost samo zato sto to mozes priustiti?????????? Ima li glupljeg razloga za nesto kupiti od mogu...

Kako je fucking stalak alat koji ces poslije naplatiti klijentu? Vise ces naplatiti ako kupis stalak a ne vesa mount??????????

 

 

Appleova podrška? Za stalak?????

 

Pogledaj malo kako funkcionise Appelova podrška za stalak....

 

5 godina
offline
Re: Apple Pro Display XDR - monitor za bogate prof
BlueMax kaže...
.....

________________________________________________________________

Apple je odlučio monitor izraditi u dva finiša – Standard Glass i Nano-texture glass. Ovisno o izabranom finišu, ovisit će i cijena monitora – 4,999 USD, odnosno 5,999 USD.

________________________________________________________________

 

Dakle osim što najobičniji stalak prodaju za 1000$ isto tolika im je i cijena premaza na hebenoj plastici. Jel ti jasna stvarna vrijednost tog monitora kad oni finish plastike naplaćuju 1000$. I to je znači 1000$ za nešto što dok radiš ni ne vidiš jer je rub tanak a ostalo je ekran.

 

.....

 

 

 Koliko sam ja razumio razlika je u ekranu a ne kucistu monitora.... Svejedno je debilno al et ;)

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.6.2019 9:43 (Posmatrač).
15 godina
offline
Re: Apple Pro Display XDR - monitor za bogate prof
Friday kaže...
HW na stolovima je iskljucivo onaj koji ti firma ustupi tako da nema sarenila (sto nije lose jer imamo 6 core i7 laptope sa 32 giga rama i 2 identicna m.2 ssd-a od 500 giga).

Ali da netko nekako donese taj stalak - vjerojatno bi ga isti dan odnio kuci. Ekipa, iako jako bogata, pazi sta i zasto kupuje. A jako vole podjebavati. Radi se o vrlo lezernom uredu gdje su svi uglavnom u trapericama, nose se silterice pa cak i dresovi po uredu. Da netko pocne sa takvim izdrkavanjem sigurno bi mu jako brzo prisjelo...

Bas sam to i htio istaknuti, jako je malo ureda koji nemaju hijearhiju, management i u kojima zaposlenici imaju apsolutnu slobodu.

 

Ironija je da oni koji ovdje brane ovakve egzibicije pravdajuci trosak fiktivnim parama nekih tamo "koji mogu i hoce" ocito nikada nisu bili u uredu sa vise od 10 ljudi.

Podsjecaju me na "office managera" s kojim sam imao srece suradjivati. Radi se o velikoj kompaniji za management smjestaja u vecem turistickom gradu. Preko nas su nabavljali HW/SW i potrosni materijal. Uvijek je bilo mnogo price oko nabave HW-a, pa zasto Probook, pa zasto OfficeJet, a ne LaserJet, pa zasto ne Ecotank, pa zasto ne bi narucio preko nekoga drugoga gdje je jeftinija ponuda za 300kn itd. Imao je genijalne mailove: - moze 5 onih tonera.

 

Nakon 3 mjeseca, stize mail - ja sam novi office manager, imam 40-ak tonera koje ne koristimo u uredima, prijasnji kolega je krivo narucivao, mozemo li ih vratiti.

 

Eh, kad bi bar posao bio kupnja stalaka za opremu.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: Apple Pro Display XDR - monitor za bogate prof
Posmatrač kaže...

Koliko sam ja razumio razlika je u ekranu a ne kucistu monitora.... Svejedno je debilno al et ;)

Radi se o antiglare premazu na ekranu kojeg naplacuju 1000$.

Jer su se kupci jos od prvog LCD iMaca i prvih Displaya zalili da su ekrani preglossy.

 

Naravno, kao i kod svih Apple proizvoda, taj nedostatak se uvodi 5-10 godina kasnije i naplati se odvojeno.

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
5 godina
offline
Re: Apple Pro Display XDR - monitor za bogate prof
wyks kaže...
Posmatrač kaže...

Koliko sam ja razumio razlika je u ekranu a ne kucistu monitora.... Svejedno je debilno al et ;)

Radi se o antiglare premazu na ekranu kojeg naplacuju 1000$.

Jer su se kupci jos od prvog LCD iMaca i prvih Displaya zalili da su ekrani preglossy.

 

Naravno, kao i kod svih Apple proizvoda, taj nedostatak se uvodi 5-10 godina kasnije i naplati se odvojeno.

 

 

 Na to sam i mislio ;) Uglavnom prica se o ekranu a ne kucistu....

Dead kaže...
BlueMax kaže...

Ne shvaćaš da je to VESA adapter samo i isključivo za ovaj monitor?! 

 

 Jesi li siguran da ti ne treba apaurin?! Trenutno ne postoji third party VESA nosač za ovaj monitor, ali negdje sam pročitao da se do izlaska uređaja očekuje nekoliko takvih proizvoda. Calm down man, šta će ti to? Kvragu i VESA i Apple.

 Trenutno postoji milion VESA nosača jer je VESA standard a Apple izmislja toplu vodu da proda skupo govance koji nije standardno. Siguran sam da imas i opravdanje zasto 4 rupe nisu po standardu nego su malo drugacije razmaknute.... 

14 godina
odjavljen
offline
Re: Apple Pro Display XDR - monitor za bogate prof
Friday kaže...
wyks kaže...

 

Evo Friday, ti radis u vecoj kompaniji, sto bi se dogodilo da nekome na stolu osvane ovakav stalak? Sto bi rekle jednako placene kolege iz tima?

 

 

HW na stolovima je iskljucivo onaj koji ti firma ustupi tako da nema sarenila (sto nije lose jer imamo 6 core i7 laptope sa 32 giga rama i 2 identicna m.2 ssd-a od 500 giga).

Ali da netko nekako donese taj stalak - vjerojatno bi ga isti dan odnio kuci. Ekipa, iako jako bogata, pazi sta i zasto kupuje. A jako vole podjebavati. Radi se o vrlo lezernom uredu gdje su svi uglavnom u trapericama, nose se silterice pa cak i dresovi po uredu. Da netko pocne sa takvim izdrkavanjem sigurno bi mu jako brzo prisjelo...

 

O_O_O kaže...

 Iskvario te zivot u Irskoj, nisi vise onaj stari. I onda kazu da novac ne kvari covjeka. Prvo pocmes kupovati Intel processore, pa onda najjacu Nvidijinu grafu cim izadje, a nakon toga ode sve u klinac.

 

Dugo vec razmisljam da uzmem TR ali skroz cekam "iducu generaciju". Sad se ovi novi ryzeni cine kao idealna kupovina

 

 

Ja čekam da izađi zen2 theradripperi, pa da zgrabim model sa 32 jezgre.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
offline
Re: Apple Pro Display XDR - monitor za bogate prof
Posmatrač kaže...

 1000 USD je skupo ma koliko imao i zaradjivao jer je to fucking stalak koji ne radi apsolutno nista pa cak nema ni rotaciju....

Opet prica ima se moze se. Kupis li ti svakakvu glupost samo zato sto to mozes priustiti?????????? Ima li glupljeg razloga za nesto kupiti od mogu...

Kako je fucking stalak alat koji ces poslije naplatiti klijentu? Vise ces naplatiti ako kupis stalak a ne vesa mount??????????

 

 

Appleova podrška? Za stalak?????

 

Pogledaj malo kako funkcionise Appelova podrška za stalak....

 

 Appleova podrška za Mac Pro, nemoj se praviti blesav ("podrška za stalak"). Pri tom ne tvrdim da su njihovi hardware, OS i podrška posebno dobri, no percepcija dovoljnog broja ljudi je da jesu. Marketing, ali verovatno i određeni broj pozitivnih iskustava.

 

Takođe, nije samo stvar u tome da li je naplaćivanje stalka za monitor $1000 bezobrazno ili nije (jeste). Suštinsko pitanje je ono poslovno, a to je šta radi neko kome treba Mac Pro radna stanica kada mu kažu da ukupni trošak nabavke nije npr $15.000 ("kutija" + monitor) nego da ima opciju da to bude $15300 (komp + monitor + $200 VESA adapter + $100 neki dobar 3rd party VESA stalak) ili još $700 više (za varijantu sa "pro standom"). Da li će zbog toga potpuno odustati od kupovine (a ta radna stanica mu je osnovno sredstvo i Mac korisnik je i generalno mu je ok da plati $15000)? Apple se kladi da neće i 100% je u pravu. Da li će mu značiti da se stisne tih $700 koji više nisu ni 5% vrednosti nabavke? Pa, možda već ima svoje mountove koji mu odgovaraju (ili će rešiti da na tržištu ima boljih mountova koji mu više odgovaraju, pošto "pro stand" baš i ne nudi nešto posebno), ali u suprotnom sasvim verovatno da će zaključiti da je ono namerava da kupi 5% skuplje nego što je mislio, radije nego da traži 3rd party rešenje da bi uštedeo 5%. 

 

U mojoj firmi, gazda uopšte nije tip koga je baš briga za pare, ali nikad nije pitao zašto baš ovaj laptop/miš/monitor nego, generalno, šta je ko tražio, to je i dobio (naravno, ni mi nismo alavi kreteni). Verovatno je u većini slučajeva moglo da se nađe nešto što je bar 5 ili 10% jeftinije, a ima nominalno iste specifikacije - nebitno. I ne, ne naplaćujemo zbog toga više klijentima, nego svako od nas ima baš onakav alat kakav mu odgovara, i srećni smo, lojalni i produktivni, a to je dobro za firmu. 

 

I tako su u pravu i Apple kad misli da može da mu prođe takav bezobrazluk, i kupac koji pristane na to. Ovde je od 42:45 stvar objašnjena prilično dobro, na primeru iz njihove kompanije:

 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.6.2019 14:07 (Ivan(4)).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple Pro Display XDR - monitor za bogate prof
Mislim da ova priča s staklom može ić u temu njuškalo biseri
Moj PC  
3 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Apple Pro Display XDR - monitor za bogate prof
Ivan(4) kaže...
....

 Appleova podrška za Mac Pro, nemoj se praviti blesav ("podrška za stalak"). Pri tom ne tvrdim da su njihovi hardware, OS i podrška posebno dobri, no percepcija dovoljnog broja ljudi je da jesu. Marketing, ali verovatno i određeni broj pozitivnih iskustava.

 

Takođe, nije samo stvar u tome da li je naplaćivanje stalka za monitor $1000 bezobrazno ili nije (jeste). Suštinsko pitanje je ono poslovno, a to je šta radi neko kome treba Mac Pro radna stanica kada mu kažu da ukupni trošak nabavke nije npr $15.000 ("kutija" + monitor) nego da ima opciju da to bude $15300 (komp + monitor + $200 VESA adapter + $100 neki dobar 3rd party VESA stalak) ili još $700 više (za varijantu sa "pro standom"). Da li će zbog toga potpuno odustati od kupovine (a ta radna stanica mu je osnovno sredstvo i Mac korisnik je i generalno mu je ok da plati $15000)? Apple se kladi da neće i 100% je u pravu. Da li će mu značiti da se stisne tih $700 koji više nisu ni 5% vrednosti nabavke? Pa, možda već ima svoje mountove koji mu odgovaraju (ili će rešiti da na tržištu ima boljih mountova koji mu više odgovaraju, pošto "pro stand" baš i ne nudi nešto posebno), ali u suprotnom sasvim verovatno da će zaključiti da je ono namerava da kupi 5% skuplje nego što je mislio, radije nego da traži 3rd party rešenje da bi uštedeo 5%. 

 

U mojoj firmi, gazda uopšte nije tip koga je baš briga za pare, ali nikad nije pitao zašto baš ovaj laptop/miš/monitor nego, generalno, šta je ko tražio, to je i dobio (naravno, ni mi nismo alavi kreteni). Verovatno je u većini slučajeva moglo da se nađe nešto što je bar 5 ili 10% jeftinije, a ima nominalno iste specifikacije - nebitno. I ne, ne naplaćujemo zbog toga više klijentima, nego svako od nas ima baš onakav alat kakav mu odgovara, i srećni smo, lojalni i produktivni, a to je dobro za firmu. 

 

I tako su u pravu i Apple kad misli da može da mu prođe takav bezobrazluk, i kupac koji pristane na to. Ovde je od 42:45 stvar objašnjena prilično dobro, na primeru iz njihove kompanije:

 

 Gdje sam i ja ikad komentarisao monitor ili mac? Cijelo vrijeme pricam o stalku a ti ko papagaj ponavljas onaj ko ima za mac i monitor kupice stalak od 1000 USD jer je ukupni trosak za stalak u ukupnom trosku svega ostalog zanemariv. PA vise ljudi koji rade u firmama kojima je ovo kikiriki ti kaze da nece. Da se tako bacaju pare bili bi balkan a ne ono sto jesu....

Zasto mi ne kazes ili opravdas zasto je VESA koji je standard nije standard za apple? RAdi se o 4 rupe.... 

 

I odgledao sam tu emisiju LTT-a i on je samo objasnio da kad se zadju u sferu profi opreme cijene imaju drugu dimenziju. Nigdje nije rekao da taj stalak vrijedi te pare. Kupili su neke stvari za red kamere jer su morali. Monitor je mogao imati standardni vesa mount bez ikakvih problema i bez uticaja na funkcionalnost.... 

 

Ovaj stalak je nastavak pljuski u lice koje apple radi od kad su poceli praviti pizda...e sa dongleovima..... Bez ikakvih funkcionalnih razloga osim prodavanja ultra skupih adaptera..... 

Ne zaboravi da pricamo o stalku kojem je jedina svrha da drzi monitor i ni na koji nacin ne doodaje ikakvu vrijednost u workflow..... 

 

I dao sam ti link na appleovu podrsku za slicnu stvar a to je nosac za monitor i pogledaj kako je podrska odradila posao. li pogledaj bilo koji video od Luisa Rosmanna ili kako se vec pise pa uzivaj u vrhunskom dizajnu i podrsci Applea....

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.6.2019 16:23 (Posmatrač).
16 godina
offline
Apple Pro Display XDR - monitor za bogate profesio

Posmatrač Wyksov primer, priznajem, nisam razumeo. Koliko sam shvatio, prvi office manager iz njegove priče je upravo debil koji je stalno pitao može li ovo ili ono jeftinije, do te mere da je naručivao gluposti koje mu uopšte ne pašu, ali su valjda bile jeftine.

 

Što se tiče moje kancelarije, imam par kolega čije pile odgovaraju onome što je Friday naveo (pa i prevazilaze), no to još nije na Mac Pro redu veličine sa opremom. No, unutar tog reda veličine u kome vršimo nabavke, niko te ne zahebava za 5% razlike u ceni u odnosu na neki drugi model ili DIY upgrade. Mene svojevremeno niko nije pitao zašto hoću baš ovaj laptop, a ne onaj kakav je prethodno već dobilo nekoliko kolega, niti nedavno kolegu da li headset mora da bude baš Jabra, a kada nekome zatreba novi miš ili eksterni hard, ode, kupi, donese račun. I da, nismo ogromna korporacija, ima nas 15 (ako sam dobro izbrojao), ali sasvim lepo radimo.

 

Uostalom, i kada je o većima reč, nije svuda isto. Neću imenovati, ali svi znate za kompaniju. Za zaposlene imaju sistem kroz koji podnose račune za sitnice (i krupnije stvari) koje su sami kupili, a trebaju im za posao. Do određene svote, koja nije javno navedena, ali je iz iskustva poznanika koji je kod njih već godinama dovoljna da se uzme neka normalna periferija kad zatreba, i to se, po svemu sudeći, odobrava automatski. Verovatno postoji nekakav abuse detection, no čovek je normalan i nije imao nikakvih problema. Nasuprot tom primeru, imam iskustva par sjajnih kolega koji su prethodno radili za drugu velku kompaniju, takođe prilično poznatu, a gde se svaki prijavljeni trošak gleda pod lupom. Kod nas su te kolege mnogo srećnije (a u kompaniji iz koje su došli su morali da nađu nove ljude, da ih obučavaju itd). Najmanje zbog toga što sad imaju lepši laptop, no sve je to deo odnosa prema čoveku. Da li se njihovim bivšim gazdama isplatilo to što su tokom više godina na njima uštedeli 100€ i 30€ onde, kad je kvalitetan zaposleni na kraju zaključio da iz njega cede i zadnji atom energije, a da na njemu štede svuda gde mogu, i otišao? Ima i kod nas stvari na kojima se špara, ali nikoga ne zanima da uštedi 5% na nečemu što će neko od nas svaki dan koristiti nekoliko godina.

 

Na kraju, neka mi se, kad ovo krene u prodaju, javi jedan predstavnik firme koja kupuje novi Mac Pro i monitor, a neće uzeti pro stand ne zato što im ne treba i nije ništa posebno, već primarno zato što je skup. 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.6.2019 17:33 (Ivan(4)).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple Pro Display XDR - monitor za bogate prof
Ivan(4) kaže...

Posmatrač Wyksov primer, priznajem, nisam razumeo. Koliko sam shvatio, prvi office manager iz njegove priče je upravo debil koji je stalno pitao može li ovo ili ono jeftinije, do te mere da je naručivao gluposti koje mu uopšte ne pašu, ali su valjda bile jeftine.

Naveo sam primjer kako postoje uspjesne kompanije, no u kojima postoji hijearhija nabavke opreme za ured u kojima ne odlucuje krajnji korisnik te opreme. Primjer tog managera je primjer da mnogi olako shvacaju taj posao - pa se misli da se moze kupiti svakojaka glupost - jer kompanija naocigled okrece milijune. Iako je u realnosti day-to-day operations daleko bitniji segment poslovanja jer se tu nekad i svakodnenvo trose tisuce i tisuce, dok je nabavka HW-a cesto u ciklusima, pa se zna i koliki ce trosak biti.

Ivan(4) kaže...
Što se tiče moje kancelarije, imam par kolega čije pile odgovaraju onome što je Friday naveo (pa i prevazilaze), no to još nije na Mac Pro redu veličine sa opremom. No, unutar tog reda veličine u kome vršimo nabavke, niko te ne zahebava za 5% razlike u ceni u odnosu na neki drugi model ili DIY upgrade. Mene svojevremeno niko nije pitao zašto hoću baš ovaj laptop, a ne onaj kakav je prethodno već dobilo nekoliko kolega, niti nedavno kolegu da li headset mora da bude baš Jabra, a kada nekome zatreba novi miš ili eksterni hard, ode, kupi, donese račun. I da, nismo ogromna korporacija, ima nas 15 (ako sam dobro izbrojao), ali sasvim lepo radimo.

Sve sto si nabrojao ide u tekuce poslovanje, jer je to sto si naveo alat.

Ivan(4) kaže...
 Ima i kod nas stvari na kojima se špara, ali nikoga ne zanima da uštedi 5% na nečemu što će neko od nas svaki dan koristiti nekoliko godina.Na kraju, neka mi se, kad ovo krene u prodaju, javi jedan predstavnik firme koja kupuje novi Mac Pro i monitor, a neće uzeti pro stand ne zato što im ne treba i nije ništa posebno, već primarno zato što je skup. 

Zato sam i naveo primjer poslovanja jedne kompanije - jer svaka kompanija ima svoj nacin poslovanja.

No ono sto bi moglo biti univerzalno jest da se na nakit i umjetnine ne trosi - pogotovo ako to koristi/uziva samo nekolicina u uredu.

 

Stoga nisu problem kupnje koje su odobrene, vec one koje nisu osobrene. Tebi (ili nekome) se moze bez dodatnih pitanja odobriti kupnja i ovog stalka, no sto ako se nekome ne odobri nesto skuplja tipkovnica?

To vec prelazi u kic, a nijedan manager ne zeli takvu atmosferu u timu. Pretpostavljam da nitko od vas nije trazio stolicu sa masazerom ili od neke posebne koze? Pretpostavljam i da nitko nije trazio umjetnicke slike i dizajnerske vaze?

 

Kao primjer mozebitno univerzalno lose kupnje moze se uzeti i kupnja ovakvog stalka koji kosta 900 funti.

Iako i to moze imati svrhu u sobi za sastanke, sto ako ti godinama radis sa/za alatom koji nije adekvatan?

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
5 godina
offline
Re: Apple Pro Display XDR - monitor za bogate prof
Ivan(4) kaže...

Posmatrač Wyksov primer, priznajem, nisam razumeo. Koliko sam shvatio, prvi office manager iz njegove priče je upravo debil koji je stalno pitao može li ovo ili ono jeftinije, do te mere da je naručivao gluposti koje mu uopšte ne pašu, ali su valjda bile jeftine.

 

Što se tiče moje kancelarije, imam par kolega čije pile odgovaraju onome što je Friday naveo (pa i prevazilaze), no to još nije na Mac Pro redu veličine sa opremom. No, unutar tog reda veličine u kome vršimo nabavke, niko te ne zahebava za 5% razlike u ceni u odnosu na neki drugi model ili DIY upgrade. Mene svojevremeno niko nije pitao zašto hoću baš ovaj laptop, a ne onaj kakav je prethodno već dobilo nekoliko kolega, niti nedavno kolegu da li headset mora da bude baš Jabra, a kada nekome zatreba novi miš ili eksterni hard, ode, kupi, donese račun. I da, nismo ogromna korporacija, ima nas 15 (ako sam dobro izbrojao), ali sasvim lepo radimo.

 

.....

 Sve ovo sto si nabrojao ima razliku u svakodnevnom koristenju ali stalak za monitor radi isto i ovaj moj na Dellu koji ima pomjeranje po vertikali zakretanje horiziontalno i vertikalnu i tilt a kosta zajedno sa monitorom upola manje nego ovaj pro stalak. Appleov pro stalak ni teroretski ne donosi apsolutno nista dododatno za dodatni novac. Bolji mis ima bolju ergonomiju bolji senzor, laptop ima bolji ekran bolju bateriju slusalice imaju razliku u udobnosti i kvaliteti zvuka ali stalak apsolutno nista ne donosi... O tome ja pricam... Eto ajd ti meni reci samo jedan razlog za kupovinu stalka od 1000 USD.... Kako bi to sebi kao poslodavcu opravdao....

16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple Pro Display XDR - monitor za bogate prof

Jarane, to itekako utječe na sve nas, više indirektno nego direktno, jer to vide i ostali proizvođači i prate trendove, i ako zažmiriš jednom to se stalno ponavlja i bude sve gore, to je razlog, "negative" kako ti kažeš, nije to negativa nego samo realno sagledanje situacije, a to se meni čini da tebe iz nekog vjerovatno glupog razloga tebe pogađa što ljudi komentiraju na taj način, ako sam te uvrijedio eto izvini...

Dobar grah se daleko cuje
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice