Bacanje medicinskog biserja by Doc (#41) - Pivo s

poruka: 98
|
čitano: 15.477
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bacanje medicinskog biserja by Doc (#41) - Pivo s ".
13 godina
neaktivan
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#41) - Pivo s

Draže mi je ako je žena dole obrijana (ne mora biti skroz), ali brate, kome se gadi sex zbog malo grmlja dolje nek se zapita za svoju seksualnost.

 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#41) - Piv
Stric_Jura kaže...

ovdje govorimo o vjevericama i njihovom brijanju, tzv. brazilkama, te pod pazusima...

 

dlakavost tih područja je znak seksualne zrelosti, dakle izostanak iste = pedofilija...

 

uostalom siguran sam da Modni Mačak i Cigi  dijele vašu  zgroženost dlakama... pa si vi mislite!

 I dlakavost muškog lica je znak seksualne zrelosti, pa se muškarci briju tisućama godina. Danas se neki muškarci briju po cijelom tijelu. Kakve veze to ima s pedofilijom? Lakše malo s takvim pojednostavljenim zaključcima.

 

Dvojica koju si naveo koliko znam nisu pedofili, a ako si mislio povezati homoseksualnost i pedofiliju imaš veći problem nego što sam mislio.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
odjavljen
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#41) - Piv
Ne gadi se njemu, no on ne liže pa ne zna kako je. Ako ćemo iskreno 🤷‍♂️
8 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#41) - Pivo s

ja sam veterinar,vecina mojih pacijenata je dlakava to sto volim i preferiram depilirane zene je podsvjesna obrana od perverzne zoofilije

waaagh
 
8 0 hvala 1
14 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#41) - Pivo s

ovčice te onako umilno gledaju, a ti srca kamenoga....

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#41) - Piv
Visak kaže...
Stric_Jura kaže...

ovdje govorimo o vjevericama i njihovom brijanju, tzv. brazilkama, te pod pazusima...

 

dlakavost tih područja je znak seksualne zrelosti, dakle izostanak iste = pedofilija...

 

uostalom siguran sam da Modni Mačak i Cigi  dijele vašu  zgroženost dlakama... pa si vi mislite!

 I dlakavost muškog lica je znak seksualne zrelosti, pa se muškarci briju tisućama godina. Danas se neki muškarci briju po cijelom tijelu. Kakve veze to ima s pedofilijom? Lakše malo s takvim pojednostavljenim zaključcima.

 

Dvojica koju si naveo koliko znam nisu pedofili, a ako si mislio povezati homoseksualnost i pedofiliju imaš veći problem nego što sam mislio.

 ekčueli... pederastija JEST povezana s pedofilijom jer označva spolno iskorištavanje dječačića... provjeri si etimologiju...

 

Ju je je? Je ju je!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#41) - Piv
Stric_Jura kaže...

 ekčueli... pederastija JEST povezana s pedofilijom jer označva spolno iskorištavanje dječačića... provjeri si etimologiju...

 

 Homoseksualizam i pederastija nisu sinonimi i tvoje izjednačavanje je zlonamjerno, a i pederastija se upražnjavala sa spolno zrelim dječacima, pa ne spada u pedofiliju.

Ukratko, sve si promašio, ali očito je da imaš poroblem s (možda vlastitim) homoseksualizmom, pa se sve što pišeš svodi na (loše i netočno) opravdavanje vlastitih iracionalnih stavova.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
8 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#41) - Pivo s
Pederastija dolazi od grčke riječi paidos = dječak, dijete; od te riječi izvode se riječi pedagogija i pedijatrija. U Klaićevom Rječniku stranih riječi piše: "Pederastija, homoseksulano spolno općenje muškaraca, osobito starijih, s dječacima". Dakle, kako god okreneš, paidos sigurno nije punoljetnik s kojim je zakonski dozvoljeno imati spolne odnose. A moga oponenta (Viska) upozoravam na jednostavnu činjenicu, da je jedno govoriti o činjenicama, znanstvenim faktima, a drugo o moralnim vrijednostima i ukusima. Pubične dlake su, kao i brkovi i brada, sekundarna spolna obilježja i kako takva sigurno imaju nekakvu biološku funkciju, a ona se načelno svodi na razlikovanje pripadnika svoje vrste koji su predmet spolne žudnje od onih koji to nisu. To nije neko moje mišljenja nego je to biološka činjenica. Čovjek može s time imati problema, pa ne razlikovati muškarca od žene i djevojčicu (dijete) od žene, no to su već spolne aberacije. Koliko se neko društvo miri s pedofilijom, do koje je mjere osuđuje ili tolerira druga je stvar. To je - kao što rekoh - stvar moralnog (društvenog) stava, a ne biologije. (Ja bih rekao da naša kultura kanalizira pedofiliju u modu, baš kao što kanalizira agresiju u akcijske filmove, borilačke sportove i sl.)
 
2 2 hvala 0
8 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#41) - Pivo s

ne znam za vas ali meni su ovo rasne zene i bude zelju u meni(kad sam imao 16 a i sada kad sam skoro 50)  da ... 

 

waaagh
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#41) - Piv
Visak kaže...
Stric_Jura kaže...

 ekčueli... pederastija JEST povezana s pedofilijom jer označva spolno iskorištavanje dječačića... provjeri si etimologiju...

 

 Homoseksualizam i pederastija nisu sinonimi i tvoje izjednačavanje je zlonamjerno, a i pederastija se upražnjavala sa spolno zrelim dječacima, pa ne spada u pedofiliju.

Ukratko, sve si promašio, ali očito je da imaš poroblem s (možda vlastitim) homoseksualizmom, pa se sve što pišeš svodi na (loše i netočno) opravdavanje vlastitih iracionalnih stavova.

 visiš deqko, visiš... spolno zreli dječaci ne spadaju u pedofiliju ? provjeri si kazneni zakon svugdje, jedino u Afganistanu takvo što prolazi, ali oni su sad naši saveznici pod USA kišobranom....

 

što ideš okolo osnovniš i srednjih škola, s spikom: dođi, daće čika bonbona...

 

 

Ju je je? Je ju je!
5 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#41) - Piv
Svima su puna usta prirodnog...povratka prirodi...eko...ovo...ono...izvorni okoliš...A uklanjaju sa sebe tu istu prirodu...inače jel postoji mogućnost da smo poveću dlakavost pokupili od neandertalaca...ovi koji su dlakaviji imaju više neandertalaca u sebi
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#41) - Piv
Stric_Jura kaže...

 visiš deqko, visiš... spolno zreli dječaci ne spadaju u pedofiliju ? provjeri si kazneni zakon svugdje, jedino u Afganistanu takvo što prolazi, ali oni su sad naši saveznici pod USA kišobranom....

 

što ideš okolo osnovniš i srednjih škola, s spikom: dođi, daće čika bonbona...

 

 

 Ako bi netko trebao provjeravati svoje tvrdnje, to ste ti i Danen. U Hrvatskoj je dobna granica 15 godina,

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/europska-drzava-pomice-granice-nekaznjivi-spolni-odnosi-vec-s-djecom-od-13-godina-evo-kakva-je-situacija-u-hrvatskoj/6761331/

a pedofilija je sklonost ka predpubertetskoj djeci, računa se negdje do 12-13 godina. Dakle cijela ova priča o pedofiliji je potpuno promašena, ali ljudi koji nemaju pojma o čemu pričaju to stalno potežu. Mnogi će i za šezdesetogodišnjaka koji je s dvadesetogošnjakinjom reći da je pedofil. 

 

Zato ti ponavljam da se suzdržiš od optužbi za pedofiliju jer ne barataš materijom, a radi se o gnjusnom djelu koje se ne može poistovjetiti s nečime samo zato jer se tebi (i Danenu) to ne sviđa.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
8 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#41) - Piv
Visak:

Predaleko si otišao u tumačenju danenove izjave. Dlakavost je signal spolne zrelosti, ne i jedini uzrok (svakog) uzbuđenja. Kao što je moderno bilo kompletno ukloniti obrve, danas je moderno kompletno obrijati genitalna područja. Nisam siguran da dlakavost u tom području nema i određenu funkcionalnu svrhu neovisno o seksu, život je kroz povijest bio težak i skup po pitanju potrebnog truda radi osiguranja preživljavanja tako da evolucija sigurno ima razlog zašto je tamo ostavila dlake i osigurala mehanizme da to percipiramo u određenom kontekstu.
Ja rekoh
8 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#41) - Pivo s
Okreni kako hoćeš, ali riječ pederastija i pedofilija dolaze od iste grčke riječi, koja znači dječak ili dijete, općenito. No to nema veze s temom. Ja ne govorim o moralu i običajima, što je gnjusno u nekom društvu a što ne, nego o sekundarnim spolnim oznakama koje služe za razlikovanje spolova i za razlikovanje djece od odraslih. Što je pak u nekom društvu dopušteno a što ne, vrlo je promjenjivo. Prije 30 godina homoseksualizam je bio kažnjiv, a danas je - kao i u staroj Grčkoj - društveno prihvatljiv. A s kakvim su dječacima i koje dobi općili stari Grci to nam je ostalo nepoznato. Na kraju, da se vratimo temi, je li dijete ušlo u pubertet ili nije najbolje se vidi upravo po pubičnim dlakama.
 
0 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#41) - Piv
Visak:

Mislim da Danenova teza daje odgovor na tvoje pitanje - priroda daje signal, a kao što vidiš i na svom linku - puno seksualnog odgoja potiče ranije stupanje u odnose samo s nešto manje štetnih posljedica u vidu trudnoća i spolnih bolesti. To nije bio problem dok je društvo imalo drugu vrstu kontrole - tradiciju monogamnih veza. Sad bi se svi seksali sa svim i svačim, da im ne uđe i da nema nikakvih posljedica, signale koji su bili jasni smo uklonili pa trebamo sudove i stručnjake iz jedno pet područja da procjene jel se njij ili njemu svjesno prijebalo dok su bili stari 12-13 godina. Ako ideš linijom argumentiranja da dlakavost ili bezdlakavost nisu uopće bitni i da je seksualnost puno složenija, sam sebe dovodiš u poziciju da ne možeš racionalno obraniti ono što si nazvao gnjusnim aktom.
Ja rekoh
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#41) - Piv
danen kaže...
Okreni kako hoćeš, ali riječ pederastija i pedofilija dolaze od iste grčke riječi, koja znači dječak ili dijete, općenito. No to nema veze s temom. Ja ne govorim o moralu i običajima, što je gnjusno u nekom društvu a što ne, nego o sekundarnim spolnim oznakama koje služe za razlikovanje spolova i za razlikovanje djece od odraslih. Što je pak u nekom društvu dopušteno a što ne, vrlo je promjenjivo. Prije 30 godina homoseksualizam je bio kažnjiv, a danas je - kao i u staroj Grčkoj - društveno prihvatljiv. A s kakvim su dječacima i koje dobi općili stari Grci to nam je ostalo nepoznato. Na kraju, da se vratimo temi, je li dijete ušlo u pubertet ili nije najbolje se vidi upravo po pubičnim dlakama.

 Kakve veze ima što riječi imaju isti korijen, valjda se riječi s istim korjenom mogu razlikovati po značenju? Pederastija se, barem po Wikipediji odnosila na adolescente.

Pederastija (iz starogrč. παις, παιδος i starogrč. ἐραστήςje) je naziv za intimni odnos između odrasle muške osobe i adolescenta dječaka koji nisu u međusobnoj srodnosti. 

 

Dakle pederastija nije isto što i pedofilija, a isto tako nije istoznačnica s homoseksualizmom.

Druga netočnost je da po zakonu nije potrebna punoljetnost za spolni odnos. To su sve činjenice, a ne mišljenja.

 

I onda se vraćamo na to da je brada isto sekundarno spolno obilježje, a nitko brijanje brade ne poistovjećuje s pedofilijom , pa je smiješno to tvrditi za brijanje spolovila, što muškarci također rade. Taj argument sam iznio na početku, kao i to da je ćosavost vezana uz percepciju ženstvenosti. Osim toga muškarci su vizuelni tipovi i uzbuđuje ih gledanje, a bez šume se sve bolje vidi. Žene koje poznam uglavnom ističu da je lakše održavati higijenu, a i pomodnost igra svoju ulogu.

 

Da, postoji podudarnost da nezrele djevojčice nemaju dlaka, ali to ne znači da je sklonkst bezdlakim ženama zapravo isključivo želja za predpubertetskim djevojčicama. To je jako jako nategnuta hipoteza, koja ignorira sve druge moguće razloge, od kojih sam neke naveo, a problematična je jer koristi vrlo zapaljiv pojam pedofilije, koji ljudima pali alarm u glavi i kada ga čuju nisu skloni previše preispitivati istinitost navoda, zbog čega ga treba oprezno koristiti.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.6.2019 0:17 (Visak).
8 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#41) - Pivo s
Visak je neumoran. Umjesto da dade argumente, on navodi Wikipediju kao da je to Biblija. A nije. To je jedan koristan, lako dostupan, ali u biti loš i površan, zbrda-zdola napisan konverzacijski leksikon. U Klaiću (godina 1966.) piše: "Pedrast - muškarac odan pederastiji, homoseksualac, pigist, uranist, tubaš". istina je da ista riječ u riječima s istim korijenom može imati različito značenje, no isto je tako istina da riječi vremenom mijenjaju značenje, te da imaju uže i šire značenje. Riječ "pederast" u širem značenju sinonim je riječi "homoseksualac", dok se recimo riječ homoseksualac odnosi samo na mušku osobu, premda bi se po logici jezika trabala odnositi i na ženskog (lezbijku), jer se riječ "homoseksualizam" odnosi na oba spola. No dobro, nisam ovdje da raspravljam o semantici, nego sam htio ukazati da se značenje riječi mijenja, da iste riječi u različitim sredinama i različitim prilikama znače drugo - baš kao što se mijenjaju i naši stavovi, običaji, morali itd., iz kojih se na kraju izvode zakonski propisi i odredbe. Ono međutim što se ne mijenja je biologija. Čovjek se u biološkom smislu nije bitno promijenio 400 tisuća godina. Štoviše, zakoni spolnosti koji vrijede za čovjeka vrijede u općem vidu za sve životinje, posebice sisavce. Običaje i moral možemo mijenjati, ali biološke zakone ne. Možemo ih samo upoznati zato da bi ih lakše prihvatili i, na kraju krajeva, shvatili u kakvom svijetu živimo. A ne povoditi se za trenutnim modnim trendovima (da ne kažem ludostima) i smatrati se jako pametnim, naprednim, učenim, kulturnim, civiliziranim itd., itd. zbog toga. To nije ništa drugo nego malograđansko prenemaganje.
 
1 5 hvala 0
8 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#41) - Pivo s
Još bih nešto dodao. Riječ "pedofilija" treba koristiti oprezno ako se radi o moralnoj kategoriji, ali ne i ako se radi o onoj biološkoj. Ako čovjek ima sklonost prema nezrelim jedinkama suprotnog spola to je pedofilija, bez obzira kako se i koliko ta sklonost ispoljavala. To nema veze ni s moralom ni s krivičnim zakonom, a ponajmanje s time kako riječ "pedofilija" zvuči u nečijem uhu. To ima veze s biologijom, s činjenicama. Nisu perverzije pervezrije zato što je riječ o (spolnom) ponašanju koje društvo osuđuje nego zato što je riječ o biološko neproduktivnom ponašanju, jer je smisao spolnosti produživanje vrste. Stoga se u normalnih (u biološkom, ne u društvenom smislu) jedinki ne javlja spolna žudnja prema objektima koji nisu reproduktivni. To što je danas u modu došla depilacija, valjda zato da bi trgovci lakše prodali svoju robu, nema veze baš ni s čime, a ponajmanje s biologijom. Na kraju jedan primjer iz literature. U romanu "The Picture of Dorian Gray" Oscar Wilde opisuje kako se mladić zaljubljuje u djevojku, no ta se djevojka pojavljuje na pozornici u ulozi dječaka. Samo je tako Oscar Wilde mogao opisati ljubavne osjećaje prema ženi - da je pretvori u muškarca. Kad se tako stvari sagledaju, zapravo je Dorian Gray bio latentni homoseksualac kao i autor (koji nije bio samo latentan) koji ga je stvorio.
 
0 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#41) - Piv
danen kaže...
Još bih nešto dodao. Riječ "pedofilija" treba koristiti oprezno ako se radi o moralnoj kategoriji, ali ne i ako se radi o onoj biološkoj. Ako čovjek ima sklonost prema nezrelim jedinkama suprotnog spola to je pedofilija, bez obzira kako se i koliko ta sklonost ispoljavala. To nema veze ni s moralom ni s krivičnim zakonom, a ponajmanje s time kako riječ "pedofilija" zvuči u nečijem uhu. To ima veze s biologijom, s činjenicama. Nisu perverzije pervezrije zato što je riječ o (spolnom) ponašanju koje društvo osuđuje nego zato što je riječ o biološko neproduktivnom ponašanju, jer je smisao spolnosti produživanje vrste. Stoga se u normalnih (u biološkom, ne u društvenom smislu) jedinki ne javlja spolna žudnja prema objektima koji nisu reproduktivni. To što je danas u modu došla depilacija, valjda zato da bi trgovci lakše prodali svoju robu, nema veze baš ni s čime, a ponajmanje s biologijom. Na kraju jedan primjer iz literature. U romanu "The Picture of Dorian Gray" Oscar Wilde opisuje kako se mladić zaljubljuje u djevojku, no ta se djevojka pojavljuje na pozornici u ulozi dječaka. Samo je tako Oscar Wilde mogao opisati ljubavne osjećaje prema ženi - da je pretvori u muškarca. Kad se tako stvari sagledaju, zapravo je Dorian Gray bio latentni homoseksualac kao i autor (koji nije bio samo latentan) koji ga je stvorio.

 Pedofilija nije određena spolom, to je poremećaj seksualnog nagona koji se ogleda u seksulnoj privlačnosti prema djeci (muškoj ili ženskoj). Objekat požude je dijete ili kako navodite nezrela jedinka, no ne isključivo suprotnog spola kako kažete. 

 

 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
8 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#41) - Pivo s
No svejedno, bitno je da se pedofil okreće prema jedinkama od kojih ne može biti poroda. Kako ćemo mi ovo ili ono defrinirati manje je važno.
 
0 3 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#41) - Pivo s

mene samo zanima zašto koristite izraz homoseksualizam a ne riječ koja je društveno općeprihvaćena a zove se homoseksualnost...

što znači taj izam u homoseksualnoj društvenoja populaciji.. ?

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
1 0 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#41) - Piv
danen kaže...
No svejedno, bitno je da se pedofil okreće prema jedinkama od kojih ne može biti poroda. Kako ćemo mi ovo ili ono defrinirati manje je važno.

 ne, zakonski i u u psihijatriji, psihologiji se podrazumijeva da je žena spolno zrela ulaskom u pubertet, oko 13-14 godine života, dječaci oko 15.

zanemarimo sada psihološke devijacije pojedinaca...

spolna zrelost kao što znamo ne podrazumijeva "psihološku" zrelost no, kako i i na koji način objasniti da muškarac  s 18 god. života ima spolni odnos bez prisile sa zakonski spolno zrelom djevojčicom/djevojkom/ženom koja ima 13 godina.

 

tko je ikada bio sudski vještak u sličnim situacijama morao je npr. djevojčicu psihološko/psihijatijski analizirati, te ustanoviti je li bilo prisile ili ne.

ako nije bilo prisile, zahebite vi psihološku zrelost jer ona može biti prisutna a moguće, ne.

 

sudovi se prema tzv. pedofilima tako odnose.

zadnju riječ ima psihološko psihijatrijsko vještačenje i sud se ravna prema takvom vještačenju.

 

ostalo su populističko senz. priče...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
14 godina
odjavljen
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#41) - Piv

...

 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.6.2019 12:07 (Jakovp).
6 godina
protjeran
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#41) - Piv
danen kaže...
No svejedno, bitno je da se pedofil okreće prema jedinkama od kojih ne može biti poroda. Kako ćemo mi ovo ili ono defrinirati manje je važno.

 poštujem vaše znanje u vašoj struci no ovdje jednostavno niste dorasli.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
15 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#41) - Piv
Anđeo bez falinge kaže...
danen kaže...
No svejedno, bitno je da se pedofil okreće prema jedinkama od kojih ne može biti poroda. Kako ćemo mi ovo ili ono defrinirati manje je važno.

 ne, zakonski i u u psihijatriji, psihologiji se podrazumijeva da je žena spolno zrela ulaskom u pubertet, oko 13-14 godine života, dječaci oko 15.

zanemarimo sada psihološke devijacije pojedinaca...

spolna zrelost kao što znamo ne podrazumijeva "psihološku" zrelost no, kako i i na koji način objasniti da muškarac  s 18 god. života ima spolni odnos bez prisile sa zakonski spolno zrelom djevojčicom/djevojkom/ženom koja ima 13 godina.

 

tko je ikada bio sudski vještak u sličnim situacijama morao je npr. djevojčicu psihološko/psihijatijski analizirati, te ustanoviti je li bilo prisile ili ne.

ako nije bilo prisile, zahebite vi psihološku zrelost jer ona može biti prisutna a moguće, ne.

 

sudovi se prema tzv. pedofilima tako odnose.

zadnju riječ ima psihološko psihijatrijsko vještačenje i sud se ravna prema takvom vještačenju.

 

ostalo su populističko senz. priče...

Puno netačnosti...

Psihologija ne smatra djevojčicu koja je ušla u pubertet spolno zrelom. Vjerovatno si mislio da biološki  postaje spolno zrela. Dalje sam sebi pobijaš konstataciju ispravkom da "spolna zrelost kao što znamo ne podrazumijeva "psihološku" zrelost". Baš zbog toga su uvedene zakonske vremenske gradacije oznake djetinjstva, maloljetnosti itd. Nadalje u prosjeku pubertet  kod djevojčica započinje ranije nego što si napisao oko 10-11 a kod dječaka oko 12-13 god. 

Zakonski gledano (kada već spominješ zakon) djevojčica može biti u pubertetu pa čak i roditi  no zakon je štiti (kao i dječake) zbog svojih godina gdje je smatra nedoraslom da razumije svoje postupke jer joj nedostaje taj psihološki faktor neke spolne zrelosti koji  kasni za biološkim faktorom. 

Nadalje, daj mi navedi primjer gdje je to dozvoljeno da punoljetni muškarac ima seksualni odnos sa 13-godišnjom curicom, da je to opravdao vještak svojim nalazom a ozakonio sud? Gluposti...

Ta djevojčica je dijete, zakon je smatra djetetom u tim godinama i ona zakonski nije spolno niti na bilo koji način zrela, i tu "privola" nema nikakav efekat, može vještak iz tvog primjera reći šta hoće no zakonski minimum ne može da promijeni. Za zakonski minimum ne treba raspravljati i vještačiti bilo što, on je definiran u samom zakonu tko se smatra djetetom.  Zakonski, iako su sposobna počiniti krivično djelo, zbog njihovog stanja ona nisu krivično odgovorna. 

Btw, Konvencija o pravima djeteta podiže ljestvicu i više gdje dijete označava svaku osobu mlađu od 18 godina.

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.6.2019 13:12 (boxer).
6 godina
protjeran
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#41) - Pivo s

nisi u tijeku, ne podcjenjujem niti vrijeđam nikoga nego, znam domaće zakone, niti podcijenjujem bosanske zakone.

sve je stvar u iskustvu koje tko ima u svome poslu.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#41) - Piv
boxer kaže...

Nadalje, daj mi navedi primjer gdje je to dozvoljeno da punoljetni muškarac ima seksualni odnos sa 13-godišnjom curicom, da je to opravdao vještak svojim nalazom a ozakonio sud? Gluposti...

 

 S linka koji sam gore stavio:

Odluka francuskog suda u rujnu ove godine kojom je 30-godišnjak oslobođen optužbe za silovanje 11-godišnje djevojčice, izazvala je burne reakcije javnosti, a odvela je državu i zakonodavstvo u posve suprotnom smjeru od očekivanog. Unatoč brojnim negativnim reakcijama, ne samo javnosti već i stručnjaka, Francuska razmatra promjenu zakona koji određuje dobnu granicu pristanka na spolni odnos. Nova dobna granica bila bi 13 godina.

Dosad su prema francuskom zakonu tužitelji morali dokazivati da spolni odnos nije bio dogovoran premda je granica pristanka 15 godina. Sud je ipak mogao na temelju dokaza donijeti odluku u korist tuženog kao što se dogodilo u rujnu. Francuski su tužitelji presudili da je 11-godišnjakinja svjesno pristala na spolni odnos jer nisu mogli pronaći dokaze da je bilo ‘nasilja, prisile, prijetnje ili iznenađenja’.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#41) - Piv
Anđeo bez falinge kaže...

nisi u tijeku, ne podcjenjujem niti vrijeđam nikoga nego, znam domaće zakone, niti podcijenjujem bosanske zakone.

sve je stvar u iskustvu koje tko ima u svome poslu.

Ne pozivaš se konkretno na neki primjer nego govoriš općenito. I ja govorim preteženo općenito u ovome primjeru. 

 

Kako je definirano dijete u KZ RH? Koliko godina? 

 

Kod mene punoljetni mladić koji spolno opći sa djevojčicom ispod 14 godina je krivično odgovoran, kako to da u HR nije pa čak i kada djevojčica ima 13 godina?

Zbog toga što je vještak rekao da je to bilo sa privolom ili ti to tako kažeš?

 

Na što konrektno ti daješ repliku da ja nisam u tijeku?

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
15 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#41) - Piv
Visak kaže...
boxer kaže...

Nadalje, daj mi navedi primjer gdje je to dozvoljeno da punoljetni muškarac ima seksualni odnos sa 13-godišnjom curicom, da je to opravdao vještak svojim nalazom a ozakonio sud? Gluposti...

 

 S linka koji sam gore stavio:

Odluka francuskog suda u rujnu ove godine kojom je 30-godišnjak oslobođen optužbe za silovanje 11-godišnje djevojčice, izazvala je burne reakcije javnosti, a odvela je državu i zakonodavstvo u posve suprotnom smjeru od očekivanog. Unatoč brojnim negativnim reakcijama, ne samo javnosti već i stručnjaka, Francuska razmatra promjenu zakona koji određuje dobnu granicu pristanka na spolni odnos. Nova dobna granica bila bi 13 godina.

Dosad su prema francuskom zakonu tužitelji morali dokazivati da spolni odnos nije bio dogovoran premda je granica pristanka 15 godina. Sud je ipak mogao na temelju dokaza donijeti odluku u korist tuženog kao što se dogodilo u rujnu. Francuski su tužitelji presudili da je 11-godišnjakinja svjesno pristala na spolni odnos jer nisu mogli pronaći dokaze da je bilo ‘nasilja, prisile, prijetnje ili iznenađenja’.

Iz nekog razloga ne mogu otvoriti taj link.

 

 

Prvo sumnjam u istinost i intepretaciju prenesene vijesti jer su očigledne budalaštine jer se ne vidi tko tu zapravo sudi: sud ili tužitelji? Drugo i da je istina, u zakon je ubačen element "pristanka" koji ide na ruku seksualnim predatorima da se igraju "Lolite" sa djecom koja su vrlo kvalitetan materijal za manipulisanje. Nadalje propisan je kažnjivi minimum od 15, ali može uz pristanaka i sa 11? Adio pameti... Puno nelogičnosti u prenošenju vijesti, a da i nekim slučajem i jeste tako to je katastrofa kada odredbe zakona donose budale, a fino gore piše da su bile brojne negativne reakcije i stručnjaka. Zato takav papanski zakon ide u promjenu  jer nije mogao zaštiti djevojčicu... Uostalom u konkretnom primjeru ne vidim razradu kaznenog zakonodavstva u svezi odredbi prema djeci ako traže definitivnu primjenu nasilja, kada se sve može svrstati pod silovanje. 

 

Btw, sljedeći puta potrudi se staviti link koji se dotiče primjera barem iz regiona jer smo indirektno na to i referisali, a ne neki  sumnjivi i nepouzdani francuski primjer...

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.6.2019 14:03 (boxer).
6 godina
protjeran
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#41) - Piv
boxer kaže...

Zbog toga što je vještak rekao da je to bilo sa privolom ili ti to tako kažeš?

 

 

 vještačio sam kao mr. psiholog na hrvatskim sudovima slične slučajeve i kažem ti da nije sve matematika.

slično je i u BIH no tamo policijsko izvješće više puno znači nego psih.psihijatr. procjena. (poznajem kolege)

 

mislim, skrenuli smo 100% od teme dr. Bereckog i ne znam tko je uoće pokrenuo ovu glupost s tzv. pedofilima, polifilijom, gerontofilijom i sl...

 

potentni muškarac od 50 god. guzi curu (moram biti brutalan) od 18 god i što ?

imao sam vještačenja gdje se to dogodi s "djevojčicom"  koja ima 15 godina a MI dokažemo da ima seksualno iskustvo od dvanaeste godine, te da je ta tzv klinka bila nasilna prema tome muškarcu, odn ona je njega prisiljavala na seks. odnos ?! ne možeš vjerovati ? istina živa. dečko, lik od 50 koji nije nikada imao seks. iskustvo. i, što bi vi policajci riješili ?!

ništa..

zato postoje obrazovaniji ljudi za taj problem ( ne potcjenjujem kolege policajce već ih poštivam) koji rješavaju takav problem.

da znaš samo koliko roditelja prijavi takve muškarce, "curku", bude cijeli cirkus, što već ne....

pišem jednostavno da svi razumiju, ne zato što sam prepametan već zbog toga da većina ljudi shvati.

sve je to jednostavno, no potrebno je iskustvo.

 

 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice