Bitcoin prešišao i 12.000 dolara

poruka: 102
|
čitano: 41.152
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bitcoin prešišao i 12.000 dolara".
12 godina
offline
Bitcoin prešišao i 12.000 dolara

Jasno da ne može tim tempom dugo rasti ali daj znaj.., svi koji su ušli zasad su u plusu, koji su djelomično izašli i pokrili ulaz - plus neka zarada, gledaju što će s ostatkom  - ne gube ništa, eventualno ako naglo pljusne mogu plakat i otkazat narudžbe za gadgete odnosno eskort dame. 

 

Ja sam konzervativni investitor i vrh mi je doći u Zabu i oročiti ovo malo sirotinje na pol godine-godinu uz 1,8% kamate plus nagradu od 100 kuna ako izdrži do kraja roka, lizalicu od tete na šalteru i brošuru za treći mirovinski stup za koji nitko na svijetu ne zna izračunati iznos pemzije jednog dana.

 

Ipak, odvažit ću se i poduzeti hrabar korak. Naime u novom Bug-u dijele bon od 25 kuna Hrvatske Lutrije. Vjerojatnosti za dobitak su vrlo primamljive. Primjerice, šansa za pobrat jack pot je samo 15.000 puta manja od šansi za dobivanje raka ili ako te pet puta rokne grom ili pogodi komet šansa za dobitak se penje za vrtoglavih dva puta.

 

S druge strane to je win-win situacija jer i ako ništa ne dobiješ, ostane ti Bug s pregrštom zanimljivog sadržaja u kojem je utkan veliki trud i nebrojene kapljice znoja samoprijegornih autora koji sebi otkidaju od usta da bi nama bilo bolje (PzKpfw©).

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.12.2017 12:59 (ante_etna).
 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Bitcoin prešišao i 12.000 dolara

Sjetite se da ima ljudi kojima je gore nego nama. Pivo u centru Kijeva kosta 6-7 kn, dobar obrok u restoranu 20-30 kn, mcd menu 18kn, net 100/100 30ak kn, jedan od najboljih hostela (bolji od vecine nasih hotela ***) 60ak kn jednokrevetna soba itd itd.. Placa 150-200 eur. U manjim gradovima sve je jos jeftinije. Uvijek mogu otic dolje i zivjeti ko kralj sa lovom koju mi webstranice zarade ako btc propadne. 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Bitcoin prešišao i 12.000 dolara
CyberDemonVZ kaže... 

Osim ako misliš da će sutra puknuti.

 Ma zašto bi puklo? Osim što bi sa ovakvim eksponencijalnim rastom za deset dana BC trebao vrijediti 100000$.

Ali to ti je super, svi ćete biti bogati, preko noći. Kao i uvijek do sad.

6 godina
neaktivan
offline
Bitcoin prešišao i 12.000 dolara

nisam ulozio nista ali znam par ljudi koji jesu, meni svejedno dal ce se oni obogatiti ili ne, ja znam da necu bar ne na kriptovaluti.

ali me zivcira kad netko prica ulozit cu toliko i vratiti xy puta i biti nenormalno u plusu. da bar, ali sto vise citam o reklama za bitcoin i ostalim to sam sve dalje i dalje

da se razumijemo ne pljujem vas koji ste ulozili, ali nesto mi smrdi sa strane. tih par poznaika pitam, pa dobro tko stoji iza toga i toga oni samo kazu nemam pojma ali obogatiti cu se lol

druga stvar je ta da par bogatasa mogu kupiti odredenu kriptovalutu za veliki novac i time diretno utjecati na cijenu coina

 

ali da ce kriptovaluta tako skoro zamjeniti papirnati novac to nece sigurno, mozda ko u onoj situaciji da venezuela krece sa vlastitim coinom, ali da ce se ekonomski jake zemlje odreci svoje valute u korist bilo cega to nema sanse

i da, sumnjam da bi se banke uvlacile u nesto gdje ne vide zaradu

 

u svakom slucaju zelim svima srecu pa da izvuku neku lovu bar kad su ovakvi uvjeti kod nas

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Bitcoin prešišao i 12.000 dolara
ante_etna kaže...

ako naglo pljusne

 

Sve potpisujem osim ovog "ako naglo pljusne"

Nije pitanje ako već kada. Tko je riskirao, taj je profitirao, ali mogao je i sve popušit - ljudi vjeruju i u kladari da su u dobitku uvijek, jer imaju selektivno pamćenje. Svi pamte pozitivnu stranu, ni jedan trošak od uplata, transakcija... a najlakše je biti general poslije bitke. "Tko je uložio u bitcoin 1991..." zvuči normalnoj osobi kao i "tko je pogodio sedmicu na lotu...".

Perpetuum mobile ne postoji. Ne možeš iz ničega stvoriti nešto.

Sad tko uloži, sigurno će imati najveću zaraaadu... osim što sad moraš biti doslovce blade runner, luđak ili nejvjerojatno hrabar (prije nepopravljivo glup) da ako nisi do sad - upravo sad ulećeš u igru.

U ovih par sati je BC skočio za novih 1000$. Raste sve brže, eksponencijalno. Ne može "lagano" prestati rasti, ne možeš amplitudu, inerciju zaustaviti. Ovo sad ide do kraja sve brže dok ne pukne, i to vrlo brzo.

:kokice:

 

13 godina
odjavljen
offline
Re: Bitcoin prešišao i 12.000 dolara
Miro kaže...
LogicusMPS kaže...
Miro kaže...

Probijeno i 14.000 USD! Totalno ludilo...

 

 

 Miro jesi vidio PM?

 Evo jesam sada,...

 Pogledaj i moj PM, ako stigneš :)

Preći će on danas i 17 tisuća možda

12 godina
offline
Re: Bitcoin prešišao i 12.000 dolara
Zechina kaže...
CyberDemonVZ kaže... 

Osim ako misliš da će sutra puknuti.

 Ma zašto bi puklo? Osim što bi sa ovakvim eksponencijalnim rastom za deset dana BC trebao vrijediti 100000$.

Ali to ti je super, svi ćete biti bogati, preko noći. Kao i uvijek do sad.

 Aha, ti si jedan od ovih pohlepnih. "Ako se ne mogu obogatiti, neću ni ulagati". Prekrasno.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
8 godina
offline
Re: Bitcoin prešišao i 12.000 dolara
CyberDemonVZ kaže...
Zechina kaže...
CyberDemonVZ kaže... 

Osim ako misliš da će sutra puknuti.

 Ma zašto bi puklo? Osim što bi sa ovakvim eksponencijalnim rastom za deset dana BC trebao vrijediti 100000$.

Ali to ti je super, svi ćete biti bogati, preko noći. Kao i uvijek do sad.

 Aha, ti si jedan od ovih pohlepnih. "Ako se ne mogu obogatiti, neću ni ulagati". Prekrasno.

 Aha, ti si jedan od ovih koji ne razumije smisao ni prosto proširenih rečenica.

Ja bih te molio da sad odmah učiniš ono što ovdje savjetuješ drugima:

uloži ne samo 10-20K kn već digni kredit, posudi novce naokolo i apsolutno sve stavi u BitCoin. I kako si već rekao, pričekaj 2-3 tjedna.

Možeš i misu platiti da dobiješ, možda još više zaradiš.

Čujemo se za 3 tjedna ;-)

15 godina
offline
Bitcoin prešišao i 12.000 dolara

Ja sam dobio 8 fotonaponskih solarnih (2x1m) panela, ne znam hoće li dati 1kW snage na ovom difuznom svjetlu ili direktnom sunčevom svjetlu i 2 kamionska akumulatora. Sada pošto je to sve staro morat ću pod hitno to da podignem u stanje ON. I ne znam kad ova Nvidija Volta bude bila na tržište.

 

Poznato je da niti jedna fizikalna veličina (pa bila to i ekonomska) ne može exponencijalnom funkcijom da raste do beskonačnosti tako što se mene tiče.. neka ide i do 100k USD. Prvih 1000 USD (ako i zaradim) idem u Beč na onaj bankomat i ispričam sva svoja iskustva..

Uskoro slike fotonaponskih kolektora... i daljnja dešavanja.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.12.2017 21:05 (Envy).
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Bitcoin prešišao i 12.000 dolara

Registrirao sam se da prokomentiram temu sa stajalista ulagaca, stajalista osobe koja zna priču ispod imena bitcoin, algoritma na koji bitcoin funkcionira te osobe koja se ne smatra profesionalcem po pitanju kretanja cijene.

 

Znaci cijena Bitcoina je determinirana izricito slobodnim trzistem. Ne postoji osoba na ovom svjetu koja zna na kojem iznosu niti u kojem smjeru ce za tjedan dana biti bitcoin. Cijena ide po bookorderu, to jest ljudima poznatije u slici grafa na dnevnoj/tjednoj/mjesecnoj... cifri po kojoj ljudi stavljaju da kupuju/prodaju bitcoin (moze biti BTC/USD ili BTC prema ostalim kriptovaluta tipa Ethereum, Litecoin, Ripple...)., te koliku ukupnu kolicinu Bitcoina prodaju, to jest kupuju. Svakom realiziranom transakcijom se mjenja pozicija grafa na tu točku, tj promjenu vrijednosti, koja je u ovom trenutku priblizno 17000 USD.

 

Shodno tomu, mislim da samo treba zbrojiti 2 i 2 da skužimo da banke tu nemaju nikakvu ulogu u cijeni. Banke ne nude opciju ulaganja u Bitcoin. Zašto? Zato što namjena Bitcoina nije da bude centralizirana i pod upravom nekoga, te isto tako zato što je Bitcoin sa svojom tehnologijom (iako lako moguće da će nakon niza godina druga kriptovaluta biti na samom vrhu) konkurent koji bi mogao i daj Bože da zamjeni banke.

 

A zašto kažem daj Bože? Zato što banke manipulacijom brojki uništavaju ciklus i likvidnost našeg novca. Banke u fizičkom obliku nemaju novac koji prezentiraju. Kako mislim? Lijepo, hipotetički, kad bi se naši imućniji skupili i tražili određeni dio novca, koji imaju na svojim bankovnim računima, banke jednostavno nebi mogle isplatiti te novce, jer svaka banka novac koji se skuplja prosljeđuje u daljnje investicije na čemu ostvaruju dobit. Što je tu konkretan problem i koja bi bila procedura u varijanti u kojoj imućniji ljudi traže kolektivno ogromne svote isplata svojih novca sa bankovnih računa? HNB će naprintat nove novčanice koje će krenuti u opticaj, nabit inozemni dug, te INFLATIRATI VALUTU. Bitan dio. Za one koji ne znaju što je inflacija, inflacija je smanjenje vrijednosti papira na kojemu piše 10 ili koji god broj kuna, nama ćuškom u lice prezentirano kao poskupljenjem cijene. ZAŠTO bi netko uplatio na štednju primjera radi 100kn, dobio stopu od 1%, završio godinu sa 101kn, ako će proizvod koji je koštao 100kn nakon te godine koštati 103kn (prosječna stopa godišnje inflacije iznosi 3%, što su statistike a ne moje pretpostavke)? Pa eto, kod nas ajde tko uplati u štednju dobit će barem nešto, maknit će novac sa strane da ga ne može trošiti. KRIVO. Poduprijet će koruptivni sistem, omogućiti bankama daljnja ulaganja, nas izmanipulirat brojkama i kao nagradu nam dat onu stvar koju možemo nabiti u ono mjesto prezentirano u obliku dodatne novčanice/kovanice od 1 ili 1.5% koja će u cijelom iznosu imati veću vrijednost na papiru, ali manju vrijednost na tržištu.

 

A koja priča uopće stoji iza bitcoina? Priča je ta da Bitcoin ima svoju strukturu kako novi Bitcoini dolaze na tržište i tu će doći odgovor na pitanje zašto cijena stalno (dugoročno gledano) ide gore. Novi Bitcoini dolaze ''mineanjem''. Mineanje je proces u kojem računalo korištenjem svojih hardverskih komponenti pokušava razbijati složene algoritme te oni koji doprinose radom svojih računala za potvrde transakcija Bitcoina od osobe A do osobe B, gdje korisnik koji šalje Bitcoin također daje jedan sitni dio postotka provizije na svoju uplatu Bitcoina drugoj osobi, a računala koja mineaju, trajno zapisuju podatke transakcija u Blockchain (spis svih transakcija koji je trenutno veći od 100GB, dostupan svakoj osobi da može provjeriti, te da se ne može izmanipulirati na papiru, što ovi naši gore na vlasti isto nikad nebi, nedaj Bože). Količina Bitcoina koji su trenutno na tržištu je skoro 17 milijuna (od čega je velik broj bačen u zaborav jer je dobar dio ljudi koji su dobili Bitcoine na samom početku oko 2010. odbacili ih te su oni sada izgubljeni u smislu pristupa), a ukupna količina Bitcoina koja će biti na tržištu je 21 milijun, a to će se dogoditi 2140. godine, što je više od 100 godina od ove točke, jer je složen takav algoritam. Tu ne treba puno filozofije da se shvati zašto cijena ide gore. Sve više ljudi je voljno kupit Bitcoin jer ga vide kao priliku za zaradu, a količina novih Bitcoina ne ide linearno, 17 milijuna ih je na tržištu u 9 godina otkako postoji, a u idućih 122 godine će doći samo dodatnih 4 milijuna. U masi će postati traženiji, cijena ide gore, a vi se usporedbe radi zapitajte zašto su u većim kontinentalnim gradovima cijene pića u kafićima manje nego na moru u špici sezone.

 

Što se tiče cijene i budućnosti, u startu da otpišemo mogućnost gubitka ikakve vrijednosti? Zašto? Zato što ću ja prvi uložiti sve svoje novce i uzeti dodatne pozajmice kad bi bitcoin pao sa sadašnjih 17000 dolara na recimo za duplo, na 8500 dolara. Kad bi pao nazad na 1000 dolara, što je bio iznos na početku ove godine, dići ću i kredit od mrskih mi banaka i sa svim tim novcima kupiti koliko god mogu Bitcoina. Uz mene sa istim stajalištem stoje stotine tisuća ljudi, koje je nažalost teško naći u lijepoj našoj, jer jednostavno naš obrazovni sustav funkcionira tako da ne učimo praktički ništa relevantno za život, a usput imamo opsadu medija koja nas dezinformira i zbunjuje na svakom koraku, da shvate revolucionarnu funkciju kriptovaluta koje bi trebale vratiti smisao ekonomiji koju je imala u vrijeme pologa zlata za printanje papirnatih valuta, funkciju koja je držala balans sve do trenutka kada su Ameri odlučili bez ikakvog pokrića printati novac što smo tokom vremena globalno prihvatili, te doveli globalnu ekonomiju u opći kaos i u dug stranim privatnim bankama.

 

Tako da tko god želi držati novce u kunama, slobodno. Ja bih vam samo napomenio da pročitate još jednom (ili zatražite) ugovor sa bankom gdje jasno stoji da vam banke nisu dužne dati nikakav novac u slučaju njihovog bankrota. Vi se tokom vremena preispitujte do kada će Bitcoin tako ''nenormalno'' rasti i kada će puknuti njegov balon, a eto ja sam vam osobno zagarantirao da se to neće dogoditi. Ja ću se u to vrijeme preispitivati do kada će trajati ovaj koruptivni sistem neograničenog printanja novca i dizanja vanjskog duga te kada će TAJ BALON puknuti, kad ćete vi od svojih hrvatskih kuna vraćati državne dugove. Moje bitcoine koje ja imam na svom walletu nitko osim mene ne može oduzeti, a ja imam totalnu slobodu odlaska u bilo koju drugu zemlju gdje si Bitcoine mogu isplatiti u njihovu nacionalnu valutu.

 

Sjetite me se za koju godinu, kad bitcoin bude imao još par tisuća % veću vrijednost, i sjetite me se kad dođe do nove globalne krize po pitanju vanjskih dugova :)

 

 

 
4 2 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Bitcoin prešišao i 12.000 dolara

prvo HNB kao i sve ostale sredisnje banke upravo imaju cilj sprijeciti inflaciju na koju se pozivas. drugoo niti jedna drzava ne tiska novac ko na traci. pa zar mislis da bi se RH zaduzivala da se moze tek tako tiskati nivac lol

drugo sa svojom lovom mozes raditi sta hoces, nije moja stvar, ali i kuna kakva je opet je stabilnija od bitcoina, da ne kazem eur, dolar, funta i sl. Sto ti mislis zasto VB nikad nije prihvatila eur, zato da mogu gledati kraljicu svaki dan? hahaha pa funta je uvijek u najmanju ruku jednaka od eura i jaca od dolara (koji je eto svjetska valuta). Banke mozda jesu ovakve ili onakve ali tako svije funkcionia, ekonomija i to je to

 

Problem je sto vecina uvijek pise banke ovo banke ono, kad pada kisa kriva je banka. I problem je sto vecina ljudi gleda samo brzu zaradu. Da mozda se i moze zaraditi ali realno nitko od vas tu nije nikad razjasnio kako i zasto ce se u buducnosti odvijati prica s kriptovalutama. 

 

Jos jedna stvar, globalna kriza nema veze s tiskanjem novca i sl. Uzmi knjigu iz ekonomije, malo procitaj pa pocni bacati krafne

 
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Bitcoin prešišao i 12.000 dolara
Blockchain kaže...
 da shvate revolucionarnu funkciju kriptovaluta koje bi trebale vratiti smisao ekonomiji koju je imala u vrijeme pologa zlata za printanje papirnatih valuta, funkciju koja je držala balans sve do trenutka kada su Ameri odlučili bez ikakvog pokrića printati novac što smo tokom vremena globalno prihvatili, te doveli globalnu ekonomiju u opći kaos i u dug stranim privatnim bankama.

 

 

uh, dosta si toga napričao, ali moram primijetiti neke kontradikcije u tvom istupu. Prije toga da istaknem - nisam protivnik BitCoina, a špekulanti i prekupci kako mogu zaraditi/izgubiti na zlatu/nekretninama/dionicama/bananama mogu i na BitCoinu ili nečemu što se zove "kljsdflkjk" nitko ne zna što je to ali prodaje se po 500 kuna. Ista stvar. Ako imaš novce, voljan si riskirati - udri, pa kom opanci kom obojci.

Nego, pozivaš se na stari dobri zlatni standard kad je iza svake novčanice stajao lako zamijenjivi metal koji se mogao koristiti i prihvaćale su ga skoro sve kulture i sad kao pandan zlatu nudiš blockchain jer s tim možemo .... što točno? To je čisti fiat temeljen na dogovoru. Ne može se beskonačno tiskati? Možemo onda uvesti valutu koja je temeljena na broju vidljivih zvijezda na nebu.

Usput, depresija tridesetih je bila sa zlatnim standardom i umjesto inflacije si imao deflaciju.

 

Blockchain kaže...
 Ja bih vam samo napomenio da pročitate još jednom (ili zatražite) ugovor sa bankom gdje jasno stoji da vam banke nisu dužne dati nikakav novac u slučaju njihovog bankrota.

 

Što je pisalo na ugovoru onih Slovenaca kojima BC ispariše ko razređivač u širokoj posudi, vidi nekoliko strana prije?

 

 

Blockchain kaže...
 Ja ću se u to vrijeme preispitivati do kada će trajati ovaj koruptivni sistem neograničenog printanja novca i dizanja vanjskog duga te kada će TAJ BALON puknuti, kad ćete vi od svojih hrvatskih kuna vraćati državne dugove. Moje bitcoine koje ja imam na svom walletu nitko osim mene ne može oduzeti, a ja imam totalnu slobodu odlaska u bilo koju drugu zemlju gdje si Bitcoine mogu isplatiti u njihovu nacionalnu valutu.

 

Zašto u nacionalnu valutu? Pa rekli smo da je to bezvrijedni papir bez temelja i balon koji samo što ne pukne.

Ima tu još primjedbi .. možda drugi puta..

 

 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin prešišao i 12.000 dolara
SeaCucumber kaže...

prvo HNB kao i sve ostale sredisnje banke upravo imaju cilj sprijeciti inflaciju na koju se pozivas. drugoo niti jedna drzava ne tiska novac ko na traci. pa zar mislis da bi se RH zaduzivala da se moze tek tako tiskati nivac lol

drugo sa svojom lovom mozes raditi sta hoces, nije moja stvar, ali i kuna kakva je opet je stabilnija od bitcoina, da ne kazem eur, dolar, funta i sl. Sto ti mislis zasto VB nikad nije prihvatila eur, zato da mogu gledati kraljicu svaki dan? hahaha pa funta je uvijek u najmanju ruku jednaka od eura i jaca od dolara (koji je eto svjetska valuta). Banke mozda jesu ovakve ili onakve ali tako svije funkcionia, ekonomija i to je to

 

Problem je sto vecina uvijek pise banke ovo banke ono, kad pada kisa kriva je banka. I problem je sto vecina ljudi gleda samo brzu zaradu. Da mozda se i moze zaraditi ali realno nitko od vas tu nije nikad razjasnio kako i zasto ce se u buducnosti odvijati prica s kriptovalutama. 

 

Jos jedna stvar, globalna kriza nema veze s tiskanjem novca i sl. Uzmi knjigu iz ekonomije, malo procitaj pa pocni bacati krafne

Prijatelju, kad već pričaš o ekonomiji i znanju, zašto argumentiraš da je kuna stabilnija? Naravno da je kuna stabilnija jer smo od samih početaka kunu privezali prvo na marku, a nakon toga na euro. Hrvatska kuna je običan papir koji u ekonomiji ne postoji kao jedinstvena valuta po pitanju elastičnosti, nego su jednostavno papiri i kovanice koje mi doživljavamo da imaju X vrijednost jer smo ih tako prihvatili. U stvarnosti, kuna stoji privezana na vrijednost 1 euro = priblizno 7.5kn. Hrvatska kuna je kao da izlijete bocu ledenog čaja u praznu bocu Jack Danielsa.

 

Ne kažem da se novac tiska kao na traci. Tiska se dovoljno i krade se dovoljno, a mi okolo pušimo fore da su banke tu super. Ljudi moji šta vam je? Banke su tu da izmanipuliraju stranku sa brojkama, počevši od radnika za šalterima koji rade na fiksnu plaću + proviziju. Provizija se ne djeli kad se napravi nešto protiv koristi banke, a da pitam, tko u ovoj zemlji nije pohlepan za dodatnim novcem, usprkos tomu što će zeznuti ljude?

 

Objasni mi po pitanju banaka situaciju sa kreditima u svicarcima. Kako je moguće, da se kredit sa NAJMANJOM promjenjivom kamatnom stopom najviše gurao publici? Zašto se naglašavala riječ najmanja kamatna stopa, a ne riječ NAJMANJA? Zašto ako su banke toliko gurale te kredite, kako je moguće da nitko od njihovih zaposlenika nije uzimao tu senzacionalnu ponudu? Zašto su se rate dizale na nenormalne postotke, a svima je jasno da svicarci nemaju tu nikakve veze sa icim, jer osobe koje su uzimale kredit, nisu dobivale novac u svicarcima vec u kunama? Jer su banke rekle da one moraju otplatit kamatu koju su digle. Priče za malu djecu.

 

Također, smiva želim ugodnu daljnju suradnju sa bankama kad se službeno uvede euro. Sigurno će složiti strukturu koja vama ide u korist, ipak su oni tu naši prijatelji koji dijele novac :)

8 godina
offline
Re: Bitcoin prešišao i 12.000 dolara
Dobro je Pernare, shvatili smo.
 
3 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin prešišao i 12.000 dolara
Umbel kaže...
Dobro je Pernare, shvatili smo.

 

Kad shvats da je Pernar najnormalnija osoba u saboru, onda se tek mozes zapitati u kakvom kaosu od drzave zivimo

6 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin prešišao i 12.000 dolara

znas zasto su se uzimali svicarci, jer su ljudi bili pohlepni eto zasto. islu su linijom manjeg otpora i dobili na kraju to sto su dobili. najvise zalim one koji su izgubili krov nad glavom, jer su pokusali osigurati nesto di ce ziviti i zasnovati obitelj. ove koji su uzimali sve i svasta ne zalim niti malo. ja kad kupujem nesto kupim kad iimam novaca a ne kupim da oplacujem nesto. mozda ja nisam moderan, mozda ne pratim trendove ali eto....

i ne zaboravi onu cinjenicu da su ljudi ZNALI da nije fiksna kamata

 

ovo se pretvara u teorije urote i koga cega sve ne. objasni ti meni kako ja nista nikom ne dugujem, kako nikad nisam uzimao kredit niti slicno? jednostavno zivim u skladu sa svojim mogucnostima, koliko imam toliko trosim

 

i daj neka mi netko da primjer tko se to obogatio preko noci? spominjes pohlepu banaka, a isto tako ljudi su pohlepni i nasto je obogatiti za 2 dana

 

a najjednostavniji recept je, odi raditi pa ces imati

14 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin prešišao i 12.000 dolara
Blockchain kaže...
Umbel kaže...
Dobro je Pernare, shvatili smo.

 

Kad shvats da je Pernar najnormalnija osoba u saboru, onda se tek mozes zapitati u kakvom kaosu od drzave zivimo

 da najnormalnija za one koji nose al foliju na glavi. Pernar je taj koji bi tiskao novac, a tu nešto pričaš protiv toga. Daj se čovječe saberi uvijek ću prije uzeti banke naspram nešto što drže ljudi bez ikakvog "zakona" a vođeni pohlepom. Vjerovao ili ne sva sranja koja su se dešavala, koja se dešavaju te koja će se dešavati vođena su pohlepom. 

 

Tu pričaš nekakve priče za inflacija, a sam BTC je osnovan na inflaciji. Pričaš da banke nemaju pokriće, a koji k BTC ima. Ako nisi znao sustav je tako dizajniran sa razlogom. Da se tjera ljude na potoršnju, a ne da drže novce u vrećama jer imaju novce a ostali će krepavati od gladi. 

 

Vjerovao ili ne banke nisu problem nego je vlada a vlada je desna ruka građana, a problem sa švicarcima je problem pohlepe banaka te naivnosti građana. Ima ljudi koji su govorili za problem, ali ih nitko nije čuo ako što ih nije ni čuo 2008, pa 2011 sa zlatom itd.... 

 

A ono što je problem je lijenost građana kako što sam gore napisao bolje im je ispijati kavu svaki dan nego da ulažu novce. Bolje dobivati mirovinu nego da rade. Bolje da odu u invalidsku mirovinu nego da rade. Koliko je ono novca u štednji ima HR? Koliko ono ima ratnim, običnih što su u mirovini. Da uhljebi u državnim firmama su problem svi drugi su zlatni. 

 

 

 

 

8 godina
odjavljen
offline
Bitcoin prešišao i 12.000 dolara

Jim, dobro veliš, bolje ne radit i imat nego radit i imat.

 
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin prešišao i 12.000 dolara
Jim Carrey kaže...
Blockchain kaže...
Umbel kaže...
Dobro je Pernare, shvatili smo.

 

Kad shvats da je Pernar najnormalnija osoba u saboru, onda se tek mozes zapitati u kakvom kaosu od drzave zivimo

 da najnormalnija za one koji nose al foliju na glavi. Pernar je taj koji bi tiskao novac, a tu nešto pričaš protiv toga. Daj se čovječe saberi uvijek ću prije uzeti banke naspram nešto što drže ljudi bez ikakvog "zakona" a vođeni pohlepom. Vjerovao ili ne sva sranja koja su se dešavala, koja se dešavaju te koja će se dešavati vođena su pohlepom. 

 

Tu pričaš nekakve priče za inflacija, a sam BTC je osnovan na inflaciji. Pričaš da banke nemaju pokriće, a koji k BTC ima. Ako nisi znao sustav je tako dizajniran sa razlogom. Da se tjera ljude na potoršnju, a ne da drže novce u vrećama jer imaju novce a ostali će krepavati od gladi. 

 

Vjerovao ili ne banke nisu problem nego je vlada a vlada je desna ruka građana, a problem sa švicarcima je problem pohlepe banaka te naivnosti građana. Ima ljudi koji su govorili za problem, ali ih nitko nije čuo ako što ih nije ni čuo 2008, pa 2011 sa zlatom itd.... 

 

A ono što je problem je lijenost građana kako što sam gore napisao bolje im je ispijati kavu svaki dan nego da ulažu novce. Bolje dobivati mirovinu nego da rade. Bolje da odu u invalidsku mirovinu nego da rade. Koliko je ono novca u štednji ima HR? Koliko ono ima ratnim, običnih što su u mirovini. Da uhljebi u državnim firmama su problem svi drugi su zlatni. 

 

 

 

 

Unaprijed da najavim digresiju u ovom postu, ali na kraju ću ostaviti nadam se većini, relevantnu poruku.

 

Halo prijatelju, jesam ja rekao da imam očekivanja od Pernara po pitanju ekonomske situacije? Čovjek ne razumije osnovne funkcije poreznog zakona, tipa kako se izračunava PDV na iznos prodanog dobra. Nemamo o čemu dalje pričati. Samo kažem da je čovjek jedini koji izbacuje iz svojih usta smislene rečenice, te ne ide sa ciljem dezinformiranja javnosti. 

 

Koji k BTC ima? Složen algoritam po kojem se stvaraju novi bitcoini na tržištu. Sustav je dizajniran na način da prati graf ponude i potražnje slijeva na desno prema gore, samo je potrebno znati što znači pojam ponude i potražnje i kako funkcionira blockchain tehnologija u bitcoinu.

 

Kakva pohlepa banaka čovječe jel čuješ ti sebe? Hrvatska ima jednu vlastitu banku, HPB koja je tek 7. banka po veličini. Uglavnom su vođene od Talijana i Austrijanaca. Splitska banka je pod upravom Francuza. Šta ti misliš da su Talijani pohlepni kad nas idu naguzit? Boli ih ona stvar za nas.

 

Bolje im je ispijat kavu jer znaju da će manje dobit na štednji od iznosa kave nego što će kava nagodinu poskupiti. A ajde mi reci jesi se ikada zapitao zašto im je bolje dobivati mirovinu nego raditi Ljudi su različiti. Postoje ljudi koji su uhljebi i koji će tratiti ostatak svog života, neki u foteljama, neki traženjem novca od bližnjih, neki prošenjem na ulici. Ali šta je sa onima koji izlaze iz Hrvatske? Mi smo tip ljudi koji obožava putovati po svijetu? Ne sviđa nam se lijepa naša, nije nam lijepo Jadransko more?  Možeš mislit.

 

Imamo problem sa ekonomijom, gospodarstvom, poduzetništvom. Gdje god se okreneš. Imamo PDV na globalno gledano relativno visokoj razini, o kojoj god vrsti poreza da je riječ. Nemamo nikakvu podlogu za poduzetništvo. A to je prva grana cijele hijerarhije. Otvaranje firme te trajanje registracije firme je 10 puta skuplje nego u 10 puta razvijenijim zemljama te traje 10 puta duže nego u 10 puta razvijenijim zemljama. Hrpa kompliciranja sa birokracijom i muke i patnje i vođenje potencijalnih poduzetnika u dileme dal se uopće isplati ulagati (tj bacati) toliki novac da se okuša u svijetu gdje su sami svoji šefovi.

 

I onda dalje, ponovno tim istim potencijalnim poduzetnicima sol na ranu, gdje dobar dio onih koji su si našli posao (pogotovo ljudi iz manjih gradova, Slavonije tipa gdje jednostavno nema nikakvog spektra za zaposljenje) trlja ruke zajedno sa svojim bližnjima jer je vlada odlučila povećati minimalac. Tu slijedi očekivanje najnaivnijih da radimo ekonomski korak prema naprijed. Čekajte malo ekonomisti i političari. Jel to rješenje? Kako bi poduzetnik sa manjim iznosom kapitala koji želi otvoriti firmu i započeti svoj posao trebao biti motiviran za otvaranje firme te dovođenja novih radnih mjesta ako sad zna da treba davati zaposlenicima još 5% dodatno minimalne plaće. A zauzvrat dobiva i dalje, groznu situaciju na tržištu te fluidnost i isplativost uloženog novca.

 

Nemamo nikakvu podlogu za dizanje plaće. Što veća plaća to se više uzima. Bruto neto razlika do cifre od cca 4500 bruto iznosi 20%, na 12000 iznosi oko 33%, maksimalno ide do 40%. I gdje je tu volja poslodavcu da digne plaću svome zaposleniku? Ako on zna da ako želi podići plaću za 500kn da njegov zaposlenik mora platiti još veći postotak na bruto davanja, prezentirano kao plaćanje većih doprinosa za MO, koju pogotovo mi koji smo u studentskim godinama, znamo da nećemo nikada vidjeti (ako imamo barem malo mozga naravno). Imamo grozan sistem, sistem koji ti daje odgovor na pitanje zašto je većini ljudi bolje sjediti kod kuće nego raditi. Sistem koji ti objašnjava zašto postoji hrpa takozvanih groznih šefofa koji te traže da radiš po 12 sati dnevno a prijavljen si na puno radno vrijeme koje iznosi 8 sati, a kada si plaću sa brojem odrađenih sati, ne vidiš satnicu ni 2 eura ukupno. Zato što nemamo nikakvu podlogu za manje poduzetnike. Javno razglašavamo poticaje za nove poduzetnike što je isto ogromna krađa novca preko veze, jer poticaje ne djeli nikakav računalni program niti algoritam, već fizička osoba koja ima svoje poznanike. Ne kažem da je u svakom slučaju tako, ali nadam se da sam ostavio poantu.

 

Šta sad reći za kraj, kad sam otišao u kontra stranu teme. Reći ću da država ne nudi nikakvo rješenje. U suradnji sa bankama koje su najveći protivnik kriptovalutama, izvlače korist i šalju ljude da skupljaju boce po ulicama. Ja cijenim što se mogu besplatno akademski obrazovat te što nakon preddiplomskog (što kod nas naziv bakalar služi, tako malo za ukras) mogu slobodno otići u bilo koju državu otvoriti svoju firmu sa kapitalom kojeg su mi i će mi dodatno kroz iduću godinu ili par ako bude potrebno Bitcoin i ostale kriptovalute donjeti. Dodatno se zahvaljujem državi što je u 7. mjesecu ove godine uvela zakon da se plaća PDV u iznosu od 12% na ostvarenu dobit na kriptovalutama, tako da sam mirnije savjesti mogao donjeti odluku. Što praktički niti jedna druga nema. Porez na isplatu se može zaobići, i to vrlo lako, što je i razlog zašto nitko ne mrcvari svoje građane, ali iskreno nemam više ni volje ni živaca. Kod nas isto tako nema, nema kraja uvođenju poreza. Samo mi fale grafiti na ulicama sa natpisom porez, da ga i doslovno mogu vidjet gdje god se okrenem.

 

Držite svoje novce u kunama, na računima banaka gdje su ''najsigurnije'', ja ću svoje držati na svojoj VISA kartici s kojom mogu plaćati gdje god se prima kartično plaćanje, u bitcoinu, spavati mirno jer znam da mi moje bitcoine koji nisu na nikakvim mjenjačnicama ukrasti, što je bio slučaj sada neki dan gdje je firma pokrala bitcoine, a medijski propagandno prezentirano sa krivom porukom dok se neki ovdje boje (većinu vas nije briga, znam) za moje bitcoine, a vi spavajte mirno dok su vaši novci na vašim računima u banci kao što su nekima bitcoini bili na mjenjačnici, pod upravom druge osobe, najsigurniji naravno. Plaćajte karticama u trgovinama i dajte bankama 3% od vaših potrošnji, bankama koje su izmanipulirale vaše pretke ili prijatelje, ja ću čekati tehnologiju koja će omogućiti da 1.5% potrošnje ide meni u dividende kriptovalute TenX, a 1.5% firmi koja je zaslužila i puno veći postotak pošto mi je omogućila fleksibilnost potrošnje novca bilo gdje u svijetu, te fleksibilnost isplate na bilo kojem bitcoin bankomatu u bilo kojoj državi u njihovu fiat valutu. Koga zanima u grubo kako kartica izgleda, link je ispod.

https://www.youtube.com/watch?v=6yr4gOAg7t8 

14 godina
neaktivan
offline
Bitcoin prešišao i 12.000 dolara

Vidim u kojem smjeru ideš. Sve najbolje te se nadam da ćeš uspijeti u životu. lp

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bitcoin prešišao i 12.000 dolara
Glavas_ZG kaže...

Jim, dobro veliš, bolje ne radit i imat nego radit i imat.

 To je cilj u životu. I to je normalno :D

Svaka budala može radit i imat, al nemoj radit i imaj, to je umjetnost. I skidam kapu svakom ko može!

8 godina
offline
Re: Bitcoin prešišao i 12.000 dolara
Nemas ti veze sa zdravim razumom.
Bacaš floskule, koje nisu istinite i ranga su žutog tiska.
Nemas blage veze o ekonomiji, u početku smo shvatili za makro (logično s obzirom da bacaš Pernarove floskule nista čudno), a sad smo se uvjerili niti u mikro.
Prilično sam siguran da ne znas reci koliko je 135 kn bez PDVa. Ali ozbiljan sam.
8 godina
odjavljen
offline
Re: Bitcoin prešišao i 12.000 dolara
Umbel kaže...
Nemas ti veze sa zdravim razumom.
Bacaš floskule, koje nisu istinite i ranga su žutog tiska.
Nemas blage veze o ekonomiji, u početku smo shvatili za makro (logično s obzirom da bacaš Pernarove floskule nista čudno), a sad smo se uvjerili niti u mikro.
Prilično sam siguran da ne znas reci koliko je 135 kn bez PDVa. Ali ozbiljan sam.

 Preko 90% ljudi ovo ne bi znalo ... Ozbiljan sam.

14 godina
offline
Re: Bitcoin prešišao i 12.000 dolara
Blockchain kaže...

 

 

Shodno tomu, mislim da samo treba zbrojiti 2 i 2 da skužimo da banke tu nemaju nikakvu ulogu u cijeni. 

 

A zašto kažem daj Bože? Zato što banke manipulacijom brojki uništavaju ciklus i likvidnost našeg novca. Banke u fizičkom obliku nemaju novac koji prezentiraju. Kako mislim? Lijepo, hipotetički, kad bi se naši imućniji skupili i tražili određeni dio novca, koji imaju na svojim bankovnim računima, banke jednostavno nebi mogle isplatiti te novce, jer svaka banka novac koji se skuplja prosljeđuje u daljnje investicije na čemu ostvaruju dobit. Što je tu konkretan problem i koja bi bila procedura u varijanti u kojoj imućniji ljudi traže kolektivno ogromne svote isplata svojih novca sa bankovnih računa? HNB će naprintat nove novčanice koje će krenuti u opticaj, nabit inozemni dug, te INFLATIRATI VALUTU. Bitan dio. Za one koji ne znaju što je inflacija, inflacija je smanjenje vrijednosti papira na kojemu piše 10 ili koji god broj kuna, nama ćuškom u lice prezentirano kao poskupljenjem cijene. ZAŠTO bi netko uplatio na štednju primjera radi 100kn, dobio stopu od 1%, završio godinu sa 101kn, ako će proizvod koji je koštao 100kn nakon te godine koštati 103kn (prosječna stopa godišnje inflacije iznosi 3%, što su statistike a ne moje pretpostavke)? Pa eto, kod nas ajde tko uplati u štednju dobit će barem nešto, maknit će novac sa strane da ga ne može trošiti. KRIVO. Poduprijet će koruptivni sistem, omogućiti bankama daljnja ulaganja, nas izmanipulirat brojkama i kao nagradu nam dat onu stvar koju možemo nabiti u ono mjesto prezentirano u obliku dodatne novčanice/kovanice od 1 ili 1.5% koja će u cijelom iznosu imati veću vrijednost na papiru, ali manju vrijednost na tržištu.

 

Ne bih se složio sa tobom: https://bitcoiner.today/en/the-russian-bank-sberbank-apologizes-for-monopolizing-almost-all-the-graphics-cards-specialized-in-mining-available-in-the-market/

Iz ovoga se lako može zaključiti da banke ipak imaju uticaj na cijenu.

Ovo tumačenje poslovanja banaka me ostavilo bez teksta! Ukratko:HOROR! Dobro, ti kada budeš imao apsolutnu vlast prepusti je nekome drugom i pusti da ti anoniman novac/bitcoin bude plasiran na tržište umjesto kredita poznatih banaka koje su koliko-toliko pod kontrolom, upošljavaju domaću radnu snagu i odgovaraju pred zakonom. 

Sjetimo se što se dogodila sa kreditima u CHF! Ljudi su uzeli povoljne kredite a zatim je vrijednost CHF naglo porasla. Isto to bi se moglo desiti i sa bitcoin. Ovo tvoje "filozofiranje" oko štednje....Pa samo kod nas ima još uvijek kamata na štednju. U većini razvijenih zemalja ta usluga ne postoji. Ti ukoliko si pametan, svoj ćeš novac oploditi da ti donese prikladan profit a ne čekati košpice-kokice i kikiriki od kamate iz banke. Banke su po tebi korumpirane a korisnici bitcoina, zbog kojih je cijena toliko porasla - nisu. 

Dakle, da skratim: Tebi je normalno da ti anoniman "investitor" bitcoina, umjesto novca domaće banke, plasira bitkoin na tržište u vidu kredita i ljude dovede u dužničko ropstvo te na taj način podrije monetarni sustav jedne države?!

GDJE SI TI STUDIRAO EKONOMIJU?!

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.12.2017 8:53 (phoenix2003).
6 godina
neaktivan
offline
Bitcoin prešišao i 12.000 dolara

ja mogu otvoreno reci da nisam studirao ekonomiju ali i laik moze znati da nije sve crno-bijelo. tko placa oglasne clanke po zutim portalima da se kupuje bitcoin? a sa kriptovalutama se moze manipulirati vise nego sve banke skupa.

 

i pun mi dzon ovih ja cu otvoriti firmu ovo ono, odi brate u najbolju drzavu svijeta, otvori firmu i javi kako posluje. po cemu je tvoj proizvod bolji od velikog broja istih vec prisutnih na trzistu?

 
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Bitcoin prešišao i 12.000 dolara
Blockchain kaže...
 Mineanje je proces u kojem računalo korištenjem svojih hardverskih komponenti pokušava razbijati složene algoritme

 

 

 

Ovo + vrlo lose poznavanje bankarskog sustava = WTF of the day. Ne pamtim da sam vidio besmisleniju poruku dana na bug forumu...

 

EDIT: Radim od 2008. godine za banke i mrzim ih (trenutno radim u Central Bank Of Ireland)

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.12.2017 10:57 (Friday).
6 godina
neaktivan
offline
Bitcoin prešišao i 12.000 dolara

S ovime bih završio. Općenito nisam registriran niti na jednom domaćem portalu baš iz ovih razloga.

 

Zadnja poruka koju bih molio svakoga od vas pametnih ovdje, ali sad ozbiljno, je da naučite razmatrati ideje. Da ne argumentirate nešto u što se ne razumijete.

 

Molim sve vas tvrde ovdje, da ne budete kao babe koje drže telekomunikacijske usluge bez ugovorne obveze po skupljoj cijeni, bez da saslušate da će vam produljenje ugovora smanjiti cijenu, i ponavljam, ne argumentirajte sa egom nešto što ne razumijete. Za sve vas doktore edukacije, ispod je link videa u kojemu je čovjek sa jednim od najvećih book clubova u svijetu doveo čovjeka direktno iz ove grane. Ovdje prestajem objavljivati, a na poruke ću odgovarati do utorka.

 

 
0 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Bitcoin prešišao i 12.000 dolara
Blockchain kaže...

 

Zadnja poruka koju bih molio svakoga od vas pametnih ovdje, ali sad ozbiljno, je da naučite razmatrati ideje. Da ne argumentirate nešto u što se ne razumijete.

 

Naravno, na kritiku se odgovara sa "oni mrze dinamo i hrvatsku". Podsjecas malo na Maminja. Pretpostavljam da je "razbijanje slozenih algoritama" nesto sto si dobro razmotrio?

Ajde ti samo svojim putem, ionako nam se bljuje vec svima od bitcoina. Vidis, meni uopce nije problem sto na tekucem racunu imam eure, sto hranu i usluge placam eurima. I sto tamo neka banka meni naplati 10-20 eura mjesecno svoje usluge. I sto postoje jako dobri mehanizmi za zastitu takvih kao sto sam ja. Da, odi ti samo svojim putem i uzivaj sa svojim bitcoinima i razbijanjem algoritama. Iskreno se nadam da ces postati milijunas i da ces u zasluzenoj mirovini uzivati spokojno i tiho, bez laprdanja o stvarima u koje se ne kuzis (to za sta druge prozivas, btw).

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.12.2017 14:12 (Friday).
14 godina
offline
Re: Bitcoin prešišao i 12.000 dolara
Blockchain kaže...

S ovime bih završio. Općenito nisam registriran niti na jednom domaćem portalu baš iz ovih razloga.

 

 Nešto mi govori da si registriran kod lokalnog neuropsihijatra.

16 godina
odjavljen
offline
Bitcoin prešišao i 12.000 dolara

Super su mi ovi likovi koji su bas totalno zagrizeni i sve druge pokusavaju nagovoriti da se isto pocnu time baviti. Zasto je to tako? Pa jbt, ja da sam apsolutno siguran u bitcoin - prodao bih kucu i  jos digao koliki god kredit mogu i za sve te pare kupio bitcoine. I ne bih nikome ni slova rekao, samo bih se za 2-3 godine naparkirao u marinu sa novom jahtom. Ili dvije...

Freak Show Inc.
 
4 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice