Brzi Samsungov 970 EVO Plus NVMe SSD-ovi zahvaljuj

poruka: 21
|
čitano: 4.621
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Brzi Samsungov 970 EVO Plus NVMe SSD-ovi zahvaljuj".
16 godina
odjavljen
offline
Brzi Samsungov 970 EVO Plus NVMe SSD-ovi zahvaljuj

Dobra spravica. Ovaj od terabajta bi mogao uletit

Freak Show Inc.
 
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Brzi Samsungov 970 EVO Plus NVMe SSD-ovi zahvaljuj

Ono kad izbaca nov model 50 dana nakon sto si kupis 970 EVO 1TB.

 

https://geizhals.at/samsung-ssd-970-evo-1tb-mz-v7e1t0bw-a1809117.html

https://geizhals.at/samsung-ssd-970-evo-plus-1tb-mz-v7s1t0bw-a1972735.html

https://geizhals.at/samsung-ssd-970-pro-1tb-mz-v7p1t0bw-a1809121.html

 

Samo je pitanje kakve su performanse nakon sto se popuni SLC cache - po podatcima, onda zapisuje do 1700Mb/s,

sto je sporije od "starog" EVO modela, koji konstantno tuce 2400Mb/s.

 

A taj cache je od 6 do 42Gb, kad se popuni, brzine padaju, no za kucnog korisnika koji radi sa normalnim datotekama,

nece biti problem. A oni koji obradjuju RAW video i CAD/CAM nacrte, za njih je tu PRO ionako jedini izbor od Samsunga,

ili Intel Optane.

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.1.2019 8:21 (Čitatelj).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Brzi Samsungov 970 EVO Plus NVMe SSD-ovi zahvaljuj

"...stiže u kapacitetima od 250 GB, 500 GB, 1 TB i 2 TB. Svi modeli osim onog od 2 TB već su dostupni s početnom cijenom od 89,99 američkih dolara, dok model od 2 TB stiže u travnju s dosad još u uvijek nepoznatom cijenom..." 

 

Greska u prepisivanju, cijena od 90$ je za jedan od tih modela.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Brzi Samsungov 970 EVO Plus NVMe SSD-ovi zahvaljuj

Imam od nedavno m.2 970 evo koji sam ubacio umjesto sad vec starog isto samsungovog 840 2.5" ssd-a.

Iskreno, nisam bas primjetio razliku. Ne kazem da ne postoji, ali je u normalnim okolnostima ne mogu primjetit. Cak nisam uspio ni satisfakcije radi isprobat taj cistokrvni read i write od po nekoliko GB/s jer nemam nista drugo dovoljno brzo :(

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Brzi Samsungov 970 EVO Plus NVMe SSD-ovi zahva
I nije evo s mlc nego tlc memorijom, mlc dolazi u daleko skupljoj pro varijanti
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Brzi Samsungov 970 EVO Plus NVMe SSD-ovi zahva
picajzla0707 kaže...
I nije evo s mlc nego tlc memorijom, mlc dolazi u daleko skupljoj pro varijanti

Ako pogledas na stranim siteovima - Samsung ga zove MLC, tehnicki nije pogresno, MLC je multi-level, i 2 i 3 su multi gledano tako.
Doduse na stranom siteu su to barem pojasnili, jer praksa jest da MLC znaci 2 bita. Ovako ispada da je Bug nasjeo na Samsungovo izmotavanje i zbunjuje vlastitu publiku...

15 godina
neaktivan
offline
Brzi Samsungov 970 EVO Plus NVMe SSD-ovi zahvaljuj

Ne znam gdje je po tim cijenama, ali koliko vidim fulali su dosta: amazon

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Brzi Samsungov 970 EVO Plus NVMe SSD-ovi zahva
Ma samsung stalno mulja s tim nazivima, ne bi li zajebao neupucene. Gledaj samo kako su nazvali quantum dot panele - qled, isto kako bi zavarali neupucene da je to oled. Sramota za toliku firmu da se sluzi tako jeftinim stosevima.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Brzi Samsungov 970 EVO Plus NVMe SSD-ovi zahva
passat kaže...

Imam od nedavno m.2 970 evo koji sam ubacio umjesto sad vec starog isto samsungovog 840 2.5" ssd-a.

Iskreno, nisam bas primjetio razliku. Ne kazem da ne postoji, ali je u normalnim okolnostima ne mogu primjetit. Cak nisam uspio ni satisfakcije radi isprobat taj cistokrvni read i write od po nekoliko GB/s jer nemam nista drugo dovoljno brzo :(

 

ista stvar, preso pocetkom prosle godine sa 830 na 960 Evo, nikaku osjetnu razliku osjetio nisam.

 

"obicni" (SATA) 860 Evo je dovoljan za 99% korisnika, ne mora bit Samsung, opcenito mislim na SATA SSD. 

 

osim ako se ne bavis nekakvom produkcijom, gdje treba brzi import/export podataka... onda PCIe.

12 godina
neaktivan
offline
Brzi Samsungov 970 EVO Plus NVMe SSD-ovi zahvaljuj

Veliki pozdrav ,neznam gdje bih pitao za pomoc u kojoj temi, vidim da je ovdje rijec o istom disku,naime kupio sam 970 evo plus 500gb,  ono sto mi se desi da ga win ne vidi ,tj u samsung magician ga prepoznaje kao i ostale diskove koje imam a u my comp ga nema .Win 10 64pro.

Dali netko zna sto napravit ,stavio bih win na njega. Hvala i isprika ako sam fulao temu.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Brzi Samsungov 970 EVO Plus NVMe SSD-ovi zahva

start-control panel-administrative tools-computer management-disk management pa vidi ima li ga tu. Vjerovatno ga treba formatirati i dodijeliti mu slovo.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Brzi Samsungov 970 EVO Plus NVMe SSD-ovi zahva
Posmatrač kaže...

start-control panel-administrative tools-computer management-disk management pa vidi ima li ga tu. Vjerovatno ga treba formatirati i dodijeliti mu slovo.

 Da tu ga pokaze i pise "nedodijeljeno"

5 godina
offline
Re: Brzi Samsungov 970 EVO Plus NVMe SSD-ovi zahva

Desni klik pa create parttion ili format sta ti vec nije sivo. Tada ga mozes podijeliti kako zelis i dodijeliti slovo koje zelis...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Brzi Samsungov 970 EVO Plus NVMe SSD-ovi zahva
Posmatrač kaže...

Desni klik pa create parttion ili format sta ti vec nije sivo. Tada ga mozes podijeliti kako zelis i dodijeliti slovo koje zelis...

 Hvala na pomoci ,uradio kako si rekao i uspjelo. THX

7 godina
offline
Re: Brzi Samsungov 970 EVO Plus NVMe SSD-ovi zahva
Posmatrač kaže...

Desni klik pa create parttion ili format sta ti vec nije sivo. Tada ga mozes podijeliti kako zelis i dodijeliti slovo koje zelis...

 što će mu to kad ima namjeru instalirati windowse na njega, nek se ostavi toga i pozove nekog tko zna da mu instalira winse kako spada... ufd, recovery, ntfs particije etc.

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
5 godina
offline
Re: Brzi Samsungov 970 EVO Plus NVMe SSD-ovi zahva

To nije moj problem ;)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Brzi Samsungov 970 EVO Plus NVMe SSD-ovi zahva
Louis Pluto kaže...
Posmatrač kaže...

Desni klik pa create parttion ili format sta ti vec nije sivo. Tada ga mozes podijeliti kako zelis i dodijeliti slovo koje zelis...

 što će mu to kad ima namjeru instalirati windowse na njega, nek se ostavi toga i pozove nekog tko zna da mu instalira winse kako spada... ufd, recovery, ntfs particije etc.

 Jeli to nekakav veci problem dizanja winsa na takav ssd ili postoji neka kvaka?

5 godina
offline
Re: Brzi Samsungov 970 EVO Plus NVMe SSD-ovi zahva

I jest i nije. Ako ti instalacija vidi disk nikakav problem. sve ide kao i na bilo koji drugi disk. Ako instalacija ne vidi disk tada nastupaju "komplikacije" ;)

Iz tvog prvog posta niej jasno da li si uopste pokusao instalirati winsw na njega. TO sto ga vec gotova instalacija ne vidi ne znaci da ga prilikom same inastalacije ne bi vidio.....

12 godina
neaktivan
offline
Re: Brzi Samsungov 970 EVO Plus NVMe SSD-ovi zahva
Posmatrač kaže...

I jest i nije. Ako ti instalacija vidi disk nikakav problem. sve ide kao i na bilo koji drugi disk. Ako instalacija ne vidi disk tada nastupaju "komplikacije" ;)

Iz tvog prvog posta niej jasno da li si uopste pokusao instalirati winsw na njega. TO sto ga vec gotova instalacija ne vidi ne znaci da ga prilikom same inastalacije ne bi vidio.....

 Ne nisam jos probao instalirati win, jedino sam probao ocitati brzine u cristal disk mark. Tamo mu pokazuje upola manje brzine nego sto su mu prepisane , zbog cega neznam. 

5 godina
offline
Re: Brzi Samsungov 970 EVO Plus NVMe SSD-ovi zahva

Podrzava li ploca brzine koje disk podrzava?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Brzi Samsungov 970 EVO Plus NVMe SSD-ovi zahva
Posmatrač kaže...

Podrzava li ploca brzine koje disk podrzava?

 U support od ploce mi pokzuje da podrzava taj disk ali nepokazuje brzine, spominju neki raid mode ,sta god to bilo,laik sam sto se tice toga.

Ploca je gigabyte x470 aorus gaming 7 wifi

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice