Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrolom

poruka: 102
|
čitano: 27.564
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrolom".
7 godina
offline
Re: Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrol
Mladen kaže... 

....i pišeš čitavu priči kao da bi svaki mali ured ili freelancer morao imati i jednog admina iza sebe samo da bi mogao normalno koristiti OS ?..... 

 

Odgovorio sam ti ja i to više puta, ali tebi se odgovor nesviđa pa ga neželiš vidjeti.

 

Ali ajde, djeluješ kao dragi čovjek pa ću ti ponoviti odgovor:

 

NEJDI BEZ KITE U SVATOVE  !!!!  To kaj je neki ured mali neznači da je njegov vlasnik ( voditelj, šef, manager... ) sposoban i dovoljno educiran za provođenje svih zadaća koje iskaču u poslovanju. Jel taj naš voditelj ima auto ? Ajmo reći da ima, i jel se onda on zavlači pod njega kad mu neki erori iskaču na putnom računalu na displeju upravljačke ploče iznad volana ? Jelda da ne..?? Iako je riječ o voditelju malog ureda, on taj svoj jedan autek hitro vozi na servis da mu riješe problem. Ima taj naš voditelj malog ureda neki stan-ured u kojem ima plinski bojler ? Ajmo reći da ima, i jel onda on ide čačkati po bojleru kad stane grijanje i nekakvi errori i čudne poruke se pojavljuju na displeju bojlera ?? Jelda da ne... nego fino iste sekunde zove svog plinoservisera ili se mrzne do daljnega..

 

Zakaj misliš da bi u IT svijetu trebalo biti drugačije ??  Za sve kaj imaš ili koristiš u toj firmi buš smogao snage i love za platiti ovlašteno osoblje a za komp buš se sam upuštao u nvidia-amd-intel-win10 avanture....?? Pa kompa ako nemaš za auto i servise onda se furaš tramvajem ili taxijem. Ako nemaš za kvalitetan hardver i za održavanje svega toga onda iznajmi infrastrukturu u oblaku i sl pa mjesečno plaćaj najam a nek se netko tamo drugi brine da nemaš zastoje u radu.... Jednostavno da nemre jednostavnije !

 

Još se nitko nije na ovoj planeti dosjetio kako razbiti pravilo "kolko para tolko muzike" , pa nebuš niti ti taj koji bu to preskočio !

 

 

 

....

12 godina
offline
Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrolom

Stvar ima više aspekata, znam firmu s milijunskim prometom ali su bez pardona promijenili dobavljača A4 papira jer je bio za 200 kuna jeftiniji i to na manjem prometu, jedna druga je koristila isključivo tipizirana pisma za slanje jer je nekoć marka za takve pošiljke bila nešto jeftinija. U jednoj su skidali vozaču od plaće 50 kn jer je mijenjao eure po lošem tečaju (u registriranom subjektu, sve s papirima), gazda je procijenio da je trebao bolje gledati tečaj, isto tako žarulju u hodniku mijenjaju sami, ne zovu ovlaštenu firmu s certifikatima. Sve firme s velikim prihodima i dobiti i teško im se može predbaciti da su nepismene balkančine koji ne znaju da se u Europi troši bez puno propitkivanja što koliko košta.

 
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrol
bunker kaže...

Odgovorio sam ti ja i to više puta, ali tebi se odgovor nesviđa pa ga neželiš vidjeti.

 

....

Ne, nisi ... pitao sam da li je normalno da update bez pitanja mijenja driver koji uredno radi (i time napravi štetu) i da li je normalno da resetira makinu sa nekoliko otvorenih aplikacija i dokumenata.

I onda još dodatno izokrećeš što sam napisao ...

Tebi je napredak da sad neki mali ured ili freelancer mora angažirati admina za nešto što prije nije trebao ? ili samo tjeraš vodu na svoj mlin jer živiš od toga da M$ na ovakav način korisnicima uzrokuje štetu ?.

Napisao si doslovno da su si sami krivi jer im je neželjeni update Windowsa napravio zastoj u poslu. Što bi ti konkretno napravio u tom slučaju ?

 

I da, krivo si zaključio, ne radim tamo, samo sam im priskočio u pomoć taj dan.

Meni nije problem izaći na kraj sa svim kretenskim potezima M$a ali stavljam se u poziciju prosječnog usera kojemu je PC alat i dalje mi je neprihvatljivo da bi trebao angažirati nekog vrhunaravnog admina za nesmetan rad.

 

7 godina
offline
Re: Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrol
ante_etna kaže...

..... isto tako žarulju u hodniku mijenjaju sami, ne zovu ovlaštenu firmu s certifikatima. Sve firme s velikim prihodima i dobiti i teško im se može predbaciti da su nepismene balkančine koji ne znaju da se u Europi troši bez puno propitkivanja što koliko košta...

 

Vjerujem , svega ima, no takvi rukovoditelji se tako ponašaju skroz dok postoje budale oko njih da trpe njihovo takvo ponašanje.

 

Ja sam osobno svjedočio situaciji kad je jedna kolegica zamalo dobila trenutni otkaz i to na cesti jer je išla probati zamijeniti crknutu žarulju na kombiju koja je baš tad krepala a padala je noć. Mi drugi smo šutili jer smo znali pravila igre , nismo mogli signalizirati jer je manager bio u kombiju, a ona se upustila u to pritom nas još pljujući da kakve smo babe kad od 8 muših nitko neće van zamjeniti žarulju.... Jbg, kako rekoh, svega ima... Manager izišao van, pitao ju kaj dela ( u medjuvremenu je naravno obavio tel poziv jer i vozilo i osobe su imale sve moguće police osiguranja koje pokrivaju sve uobičajene scenarije ) , ona rekla da mjenja žarulju ( već je digla haubu i skinula staru žarulju dok je manager bio na mobu ) , on ju pitao da li ona ima potrebne licence za autoelektriku i sl, ona naravno zinula u čudu, on joj zbiflo tekst da polica osiguranja nebu pokrila kvar ako skuže da je netko neovlašten čačkao po tome i priopćio joj otkaz..Jedva smo ga namolili da povuče otkaz... Do dolaska dežurne vw ekipe smo se gostili u obližnjem restorančeku , a sve na račun police osiguranja koja predviđa nekakvi trošak unutar 4 sata koliki je rok ekipi da dođe i otkloni kvar ili nam da zamjensko vozilo ukoliko nemogu popraviti naš....Za macolu si čuo i znaš da se tam fino može popapati i naliti...Kaj je najljepše, takva polica osiguranja koja pokriva takvo mobilno jamstvo je čini mi se prvih dvije godine besplatna u nekakvom flotnom režimu kupnje više vozila za tvrtku u kontinuiranom periodu...

 

Alternativa je uvjek tu, putuj vlakom, busom, mjenjaj sam getribe i žarulje...ili pređi u tvrtku di se netko drugi pobrinuo da ti moraš razmišljati samo o onome za što si plaćen a sve ostalo bu već netko drugi rješio...

 

 

....

12 godina
offline
Re: Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrol
bunker kaže...
ante_etna kaže...

..... isto tako žarulju u hodniku mijenjaju sami, ne zovu ovlaštenu firmu s certifikatima. Sve firme s velikim prihodima i dobiti i teško im se može predbaciti da su nepismene balkančine koji ne znaju da se u Europi troši bez puno propitkivanja što koliko košta...

 

Vjerujem , svega ima, no takvi rukovoditelji se tako ponašaju skroz dok postoje budale oko njih da trpe njihovo takvo ponašanje.

 

Ja sam osobno svjedočio situaciji kad je jedna kolegica zamalo dobila trenutni otkaz i to na cesti jer je išla probati zamijeniti crknutu žarulju na kombiju koja je baš tad krepala a padala je noć. Mi drugi smo šutili jer smo znali pravila igre , nismo mogli signalizirati jer je manager bio u kombiju, a ona se upustila u to pritom nas još pljujući da kakve smo babe kad od 8 muših nitko neće van zamjeniti žarulju.... Jbg, kako rekoh, svega ima... Manager izišao van, pitao ju kaj dela ( u medjuvremenu je naravno obavio tel poziv jer i vozilo i osobe su imale sve moguće police osiguranja koje pokrivaju sve uobičajene scenarije ) , ona rekla da mjenja žarulju ( već je digla haubu i skinula staru žarulju dok je manager bio na mobu ) , on ju pitao da li ona ima potrebne licence za autoelektriku i sl, ona naravno zinula u čudu, on joj zbiflo tekst da polica osiguranja nebu pokrila kvar ako skuže da je netko neovlašten čačkao po tome i priopćio joj otkaz..Jedva smo ga namolili da povuče otkaz... Do dolaska dežurne vw ekipe smo se gostili u obližnjem restorančeku , a sve na račun police osiguranja koja predviđa nekakvi trošak unutar 4 sata koliki je rok ekipi da dođe i otkloni kvar ili nam da zamjensko vozilo ukoliko nemogu popraviti naš....Za macolu si čuo i znaš da se tam fino može popapati i naliti...Kaj je najljepše, takva polica osiguranja koja pokriva takvo mobilno jamstvo je čini mi se prvih dvije godine besplatna u nekakvom flotnom režimu kupnje više vozila za tvrtku u kontinuiranom periodu...

 

Alternativa je uvjek tu, putuj vlakom, busom, mjenjaj sam getribe i žarulje...ili pređi u tvrtku di se netko drugi pobrinuo da ti moraš razmišljati samo o onome za što si plaćen a sve ostalo bu već netko drugi rješio...

 

 

....

 

 

Jasno mi je da Mudrinić neće dizati haubu na cesti nego nazvati telefonom da helikopter dođe po njega, ali to ne znači da lokalni maler koji je zadovoljan sa svojih 4-12 tisuća kuna neto primanja nema pojma o životu ako zbog žaruljice ne zove šlep službu ili plaća nekakva mjesečna osiguranja u tisućama kuna jer u protivnom - nije sposoban za život? U velikom sustavu je jasno da je posao podjeljeniji i ima više interne birokracije, no mikro i mali biznisi su isto potrebni društvu i tamo se svaki trošak važe. Ili bi njih trebalo sve zatvoriti i poslati na burzu ili u Irsku? Ako nije tako onda nema razloga da HGK ne uvede paušanu mjesečnu članarinu za apsolutno sve subjekte u iznosu od 5000 kuna jer ako nemaš za to, zatvori brate firmu ili se zaposli negdje bez brige gdje sve drugi rade i spavaj mirno.

 

 

14 godina
offline
Re: Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrol
bunker kaže...
ante_etna kaže...

..... isto tako žarulju u hodniku mijenjaju sami, ne zovu ovlaštenu firmu s certifikatima. Sve firme s velikim prihodima i dobiti i teško im se može predbaciti da su nepismene balkančine koji ne znaju da se u Europi troši bez puno propitkivanja što koliko košta...

 

Vjerujem , svega ima, no takvi rukovoditelji se tako ponašaju skroz dok postoje budale oko njih da trpe njihovo takvo ponašanje.

 

Ja sam osobno svjedočio situaciji kad je jedna kolegica zamalo dobila trenutni otkaz i to na cesti jer je išla probati zamijeniti crknutu žarulju na kombiju koja je baš tad krepala a padala je noć. Mi drugi smo šutili jer smo znali pravila igre , nismo mogli signalizirati jer je manager bio u kombiju, a ona se upustila u to pritom nas još pljujući da kakve smo babe kad od 8 muših nitko neće van zamjeniti žarulju.... Jbg, kako rekoh, svega ima... Manager izišao van, pitao ju kaj dela ( u medjuvremenu je naravno obavio tel poziv jer i vozilo i osobe su imale sve moguće police osiguranja koje pokrivaju sve uobičajene scenarije ) , ona rekla da mjenja žarulju ( već je digla haubu i skinula staru žarulju dok je manager bio na mobu ) , on ju pitao da li ona ima potrebne licence za autoelektriku i sl, ona naravno zinula u čudu, on joj zbiflo tekst da polica osiguranja nebu pokrila kvar ako skuže da je netko neovlašten čačkao po tome i priopćio joj otkaz..Jedva smo ga namolili da povuče otkaz... Do dolaska dežurne vw ekipe smo se gostili u obližnjem restorančeku , a sve na račun police osiguranja koja predviđa nekakvi trošak unutar 4 sata koliki je rok ekipi da dođe i otkloni kvar ili nam da zamjensko vozilo ukoliko nemogu popraviti naš....Za macolu si čuo i znaš da se tam fino može popapati i naliti...Kaj je najljepše, takva polica osiguranja koja pokriva takvo mobilno jamstvo je čini mi se prvih dvije godine besplatna u nekakvom flotnom režimu kupnje više vozila za tvrtku u kontinuiranom periodu...

 

Alternativa je uvjek tu, putuj vlakom, busom, mjenjaj sam getribe i žarulje...ili pređi u tvrtku di se netko drugi pobrinuo da ti moraš razmišljati samo o onome za što si plaćen a sve ostalo bu već netko drugi rješio...

 

 

....

1. osiguranje je pokrilo i dnevnice za 8 ljudi koji su sjedili u Macoli umjesto da su negdje radili?
2. osiguranje je pokrilo drugu štetu koju je firma imala jer su ti ljudi sjedili u Macoli umjesto radili negdje? Npr. penale zbog zastoja u radovima i kašnjenja?
3. promijena halogene žarulje u faru je postupak koji je opisan u korisničkom priručniku što znači da proizvođač ne traži od korisnika nikakav certifikat ili nedajbože vještinu da bi to učinio (OK, postoje iznimke). 
4. znam dosta slučajeva gdje certificiranost izvođača nije urodila kvalitetnom uslugom, a što je najgore u slučaju spora argument na sudu je da oni imaju licenciju. Kad potrošiš hrpu vremena na vještačenja na kraju dobiješ spor, ali njihov certifikat nije opozvan jer onoga tko je certifikat izdao zanima samo to da su ga oni platili. Sve je to birokratski bullshit. Da, u uređenim zemljama se tako radi ali to ne znači da je to efikasnije ili bolje. Primjer takve overregulated zemlje je Švicarska, nedavno mi kaže frend Švicarac: "ako želiš da posao bude dobro obavljen pozovi Francuze i Talijane(?!!), Švicarac će ti samo puno naplatit a usluga je govno". Kvalitetu usluge donosi specijalizacija a ne certifikacija.
5. j... firmu gdje manager ima IQ <90.

7 godina
offline
Re: Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrol
ante_etna kaže...
 ali to ne znači da lokalni maler koji je zadovoljan sa svojih 4-12 tisuća kuna neto primanja nema pojma o životu ako zbog žaruljice ne zove šlep službu ili plaća nekakva mjesečna osiguranja u tisućama kuna jer u protivnom - nije sposoban za život?..... 

 

 

A u irskoj maler sam popravlja auto ili plinski bojler ? Ne, nego zove servisera, jer on ako stoji i neradi ima direktni gubitak, a od ostvarene dobiti plaća servisere koječega. Takvom logikom bi si onda taj mali moler trebao i kuhati, sam šiti odjeću i obuću i sl, sazidati kuću... Ne kompa, i ti to vrlo dobro percepiraš , ali neznam zašto onda pravila koja prihvaćaš za sve ostale grane neprimjenjuješ i za IT..? Stvari su danas vrlo kompleksne i jako teško ćeš u jednoj osobi pronaći više talenata, pa prema tome neka se svatko bavi onime u čemu je nauspješniji, to svoje neka dobro naplati, a od dobiti neka plaća usluge onih koji su dobri u onome kaj njemu treba da bi živio i disao.

 

 

 

@mladen

 

 

Pa neočekuješ valjda da ti ja ovdje napišem elaborat o tome kako konfigurirati mali ured a da im poslovanje nebude prekidano win nadogradnjama i sl..?? Stari moj, za to se ide u školu, svake dve godine se polažu skupe licence, takvo iskustvo se stiče desetljećima, ali onda takvi znaju kaj i kako bu ti podesili da ti npr prolaze mailovi i koautorstvo na office365 dokumentima ali te win nadogradnja nebu napala niti bu mogla do tebe prije nego neke negdje to nekako odobri nakon kaj je detaljno istestirao na clon mašinama identičnima tvojima... Rekoh ti, ako je nekome to skupo, ili neka se nebavi time ofrlje, ili neka pređe u firmu di je to sve organizirano, ili neka iznajmi cloud infrastrukturu pa mjesečno plaća tuđu brigu osvemu tome.... 

 

Sve sam ja tebi to već odgovorio ali previđaš odgovore jer se neuklapaju u tvoju srcedrapateljsku priču o malom poduzetniku-početniku koji je jedva sklepao 800 kn za jdoo i žig i kud bu sad on jadan još davao lovu za tam nekakvo bezvezno održavanje it infratsrukture... Star moj, biznis nije socijala i crveni križ nego nemilosrdna borba u kojoj uspijevaju samo rijetki ... Znaš statistiku da u prve 3 godine najveći dio startupa totalno propadne i nestane..??  Ti svoje usluge-rad-znanje besplatno nekome poklanjaš..?? Teško. 

 

....

10 godina
neaktivan
offline
Re: Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrol
bunker kaže...
ante_etna kaže...

..... isto tako žarulju u hodniku mijenjaju sami, ne zovu ovlaštenu firmu s certifikatima. Sve firme s velikim prihodima i dobiti i teško im se može predbaciti da su nepismene balkančine koji ne znaju da se u Europi troši bez puno propitkivanja što koliko košta...

 

Vjerujem , svega ima, no takvi rukovoditelji se tako ponašaju skroz dok postoje budale oko njih da trpe njihovo takvo ponašanje.

 

Ja sam osobno svjedočio situaciji kad je jedna kolegica zamalo dobila trenutni otkaz i to na cesti jer je išla probati zamijeniti crknutu žarulju na kombiju koja je baš tad krepala a padala je noć. Mi drugi smo šutili jer smo znali pravila igre , nismo mogli signalizirati jer je manager bio u kombiju, a ona se upustila u to pritom nas još pljujući da kakve smo babe kad od 8 muših nitko neće van zamjeniti žarulju.... Jbg, kako rekoh, svega ima... Manager izišao van, pitao ju kaj dela ( u medjuvremenu je naravno obavio tel poziv jer i vozilo i osobe su imale sve moguće police osiguranja koje pokrivaju sve uobičajene scenarije ) , ona rekla da mjenja žarulju ( već je digla haubu i skinula staru žarulju dok je manager bio na mobu ) , on ju pitao da li ona ima potrebne licence za autoelektriku i sl, ona naravno zinula u čudu, on joj zbiflo tekst da polica osiguranja nebu pokrila kvar ako skuže da je netko neovlašten čačkao po tome i priopćio joj otkaz..Jedva smo ga namolili da povuče otkaz... Do dolaska dežurne vw ekipe smo se gostili u obližnjem restorančeku , a sve na račun police osiguranja koja predviđa nekakvi trošak unutar 4 sata koliki je rok ekipi da dođe i otkloni kvar ili nam da zamjensko vozilo ukoliko nemogu popraviti naš....Za macolu si čuo i znaš da se tam fino može popapati i naliti...Kaj je najljepše, takva polica osiguranja koja pokriva takvo mobilno jamstvo je čini mi se prvih dvije godine besplatna u nekakvom flotnom režimu kupnje više vozila za tvrtku u kontinuiranom periodu...

 

Alternativa je uvjek tu, putuj vlakom, busom, mjenjaj sam getribe i žarulje...ili pređi u tvrtku di se netko drugi pobrinuo da ti moraš razmišljati samo o onome za što si plaćen a sve ostalo bu već netko drugi rješio...

 

 

....

 Mogu samo mislit koliko kosta ta polica koja pokriva zderanje i lokanje cijele ekipe iz kombija jer im se zarulja pokvarila. Vjerujem ja da to postoji, samo se pitam koliko kosta.

 

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
12 godina
offline
Re: Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrol
bunker kaže...
ante_etna kaže...
 ali to ne znači da lokalni maler koji je zadovoljan sa svojih 4-12 tisuća kuna neto primanja nema pojma o životu ako zbog žaruljice ne zove šlep službu ili plaća nekakva mjesečna osiguranja u tisućama kuna jer u protivnom - nije sposoban za život?..... 

 

 

A u irskoj maler sam popravlja auto ili plinski bojler ? Ne, nego zove servisera, jer on ako stoji i neradi ima direktni gubitak, a od ostvarene dobiti plaća servisere koječega. Takvom logikom bi si onda taj mali moler trebao i kuhati, sam šiti odjeću i obuću i sl, sazidati kuću... Ne kompa, i ti to vrlo dobro percepiraš , ali neznam zašto onda pravila koja prihvaćaš za sve ostale grane neprimjenjuješ i za IT..? Stvari su danas vrlo kompleksne i jako teško ćeš u jednoj osobi pronaći više talenata, pa prema tome neka se svatko bavi onime u čemu je nauspješniji, to svoje neka dobro naplati, a od dobiti neka plaća usluge onih koji su dobri u onome kaj njemu treba da bi živio i disao.

....

 

 

Ne, za malo nadopumpati gumu zove ovlašteni servis da mu na šlepi odvedu vozilo. I ne kuha sam jer je to opasno, za jutarnji tost angažira profesionalnog kuhara s pet zvjezdica. Obuću ne bira sam nego zove međunarodno priznatog modnog dizajnera. Na forumu ne piše sam nego plaća Mary Sue da mu dubinski skenira svaku rečenicu jer nije dovoljno kompetentan.

 

Malo idemo iz krajnosti u krajnost pa tako možemo do beskonačnosti. Da pojednostavim, složene stvari koje ne znaš sam, platiš znalca. Ako znaš sam, odvagneš hoćeš li, imaš li dovoljno vremena i isplati li se. Ako treba dopumpati gumu brže je sam odvrnuti onaj čep nego ići u servis. Ako ti je uletio dobro plaćeni posao kojeg treba brzo obaviti onda ćeš platiti nekome da ti pokosi travu dvorištu premda te taj posao inače opušta i sam ga radiš, ne zoveš komunalno poduzeće. Možeš plivati u lovi pa ne raditi baš ništa sam, imaš studenta na praksi koji ti klikne "sljedeću stranicu" na forumu i piše u tvoje ime jer ti se ne da, a ionako pametnije složi post.

 

Ono što želim reći je da ne omalovažavam subjekte koji pošteno kruh zarađuju na tržištu i prate troškove, a vidim da troškove prate i bogati.

 

 

 

 

 

 

7 godina
offline
Re: Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrol
jozef kaže...

1. osiguranje je pokrilo i dnevnice za 8 ljudi koji su sjedili u Macoli umjesto da su negdje radili?
2. osiguranje je pokrilo drugu štetu koju je firma imala jer su ti ljudi sjedili u Macoli umjesto radili negdje? Npr. penale zbog zastoja u radovima i kašnjenja?
3. promijena halogene žarulje u faru je postupak koji je opisan u korisničkom priručniku što znači da proizvođač ne traži od korisnika nikakav certifikat ili nedajbože vještinu da bi to učinio (OK, postoje iznimke). 
4. znam dosta slučajeva gdje certificiranost izvođača nije urodila kvalitetnom uslugom, a što je najgore u slučaju spora argument na sudu je da oni imaju licenciju. Kad potrošiš hrpu vremena na vještačenja na kraju dobiješ spor, ali njihov certifikat nije opozvan jer onoga tko je certifikat izdao zanima samo to da su ga oni platili. Sve je to birokratski bullshit. Da, u uređenim zemljama se tako radi ali to ne znači da je to efikasnije ili bolje. Primjer takve overregulated zemlje je Švicarska, nedavno mi kaže frend Švicarac: "ako želiš da posao bude dobro obavljen pozovi Francuze i Talijane(?!!), Švicarac će ti samo puno naplatit a usluga je govno". Kvalitetu usluge donosi specijalizacija a ne certifikacija.
5. j... firmu gdje manager ima IQ <90.

 

Pretpostavka je majka većine zajeba na ovoj planeti, a ti sve svoje teze zasnovao na pretpostavkama neznajući točne okolnosti !

 

1,2. kakve veze imaju dnevnice 9 osoba ( zaboravio si  tetu )  u okolnostima gdje govorimo o zastoju od 4 sata ( i to na povratku u zgb nakon obavljenog posla ) ako se radi o poslu koji traje tjednima i za koji si plaćen po projektu a ne po broju sati provedenih na terenu... I uz deset takvih zastoja bi svejedno projekt bio završen na vrijeme jer taj manager ima iq koji je dao debelo više vremena na papiru računajući na nepredviđene okolnosti. Pa i kao fizička osoba sam imao mobilno jamstvo na novi vw koji je pokrivao i smještaj u hotelu i sve prouzročene troškove u određenim okolnostima, a firme za flotnu kunju iskamče još daleko povoljnije uvjete.  Iz balkana možeš otići ali balkan iz tebe izgleda nemože, jer poslovni ručkovi, večere, teambuilding, zajednička druženja i sl se nesmatraju troškom nego ulogom u kvalitetnog i zadovoljnog djelatnika čime nastojiš osigurati lojalnost i zadržati ga čim dulje kod sebe ako ti on donosi svojim radom i znanjem dobar profit....

 

3. bilo nešto ili nebilo opisano u priručniku, ako već imaš policu osiguranja koja to pokriva, i još usput se možeš par sati fino družiti i opustiti, zakaj da opće razmišljam da idem prljati ruke i dizati haubu i čohati se ako nekaj nakon toga krepa na autu ( a taj naknadni kvar uopće nemora imati veze sa mojom radnjom ali zakaj da uopće nekome dajem materijala da mu se takve misli vrzmaju po glavi..? )

 

4. obrati se manageru koji je sklapao takve ugovore i odjeljivao poslove bez da je pokriven bankovnim jamstvom izvođača, ovršnom izjavom i sl... Nisu svi za managere i upravljanje.... tipkaj kod, vozi uber, bacaj palete, a upravljanje prepusti onome tko ima dara za to...

 

5. neznam kaj bih ti rekao na to, jer iq je isto rastezljiv pojam Vjerojatno si stoput čuo priče da si ajnštajn nije znao skuhat jaja, a ziher znaš i neku vrhunsku kuharicu koja nema pojma o kvantnoj fizici i sl...  To znači kaj, da je jedno od njih glupo a drugi pametan ili kaj...???  Nisu svi za sve i sa time se treba svatko pomiriti, i naći svoje mjesto u onome u čemu je najbolji. Pa vrhunski keramičar danas u hr zarađuje bar 1000 kn dnevno , i zakaj bi sad takav težio da bude neki manager, šef, diša, kad je u ovome pronašao sebe i dobro mu ide....

 

 

 

 

....

 

 

16 godina
online
Re: Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrol
bunker kaže...

@mladen

 

 

Pa neočekuješ valjda da ti ja ovdje napišem elaborat o tome kako konfigurirati mali ured a da im poslovanje nebude prekidano win nadogradnjama i sl..??

...

Ne, to već imam u svojoj firmi, očekujem samo da pristojno odgovoriš na pitanja.

Sav taj bahati stav i glorificiranje ne pobija činjenicu da prije nije bilo ovoliko problema i potrebe za angažiranjem IT supporta, osim u slučajevima hardverskih kvarova ili početnom odabiru rješenja, instalaciji i setupu.

Ali da više ne gubimo vrijeme, uživaj u ručku na račun osiguranja :).

 

10 godina
neaktivan
offline
Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrolom

Cijela prica oko linuxa, i to konkretno Minta baziranog na Ubuntu, je da je jednostavan za koristenje, nije nista kompliciraniji od windowsa, dapace rekao bi da je i jednostavniji, na njemu se u slucaju potrebe mogu pokrenut windowsi u virtual machine, isto tako se mogu pokrenuti windows programi na linuxu kao npr. microsoft office, samo treba instalirati program wine koji ih pokrece (odnosno play on linux).

Mint cinnamon prati koncepcijski izgled windowsa, zato je popularan kod onih koji prelaze sa windowsa na linux. Ubuntu vise prati izgled mac OS.

 

Za razliku od windowsa koji se svakom nadogradnjom zdrmaju, mint kao i ubuntu je rock solid, kako mint namjestis to tako i radi kao urica, s tim da sve radi out of box, i sve je prilagođeno potrebama prosjecnog korisnika. Potrebe za instaliranjem dodatnih programa su minimalne, svi esencijalni programi su tu out of box, od vlc, gimp za obradu slika, do libre office.

Nadogradnje u mint/ubuntu prolaze u pozadini bez ikakvog utjecaja na ono sto radis. I isto tako nadogradnje se pokrenu samo kad ti kliknes na njih, nista se tu ne događa bez volje korisnika. 

 

Zatim i aspekt sigurnosti, maliciozni programi su rijetkost, vec i sama koncepcija da svaka administratorska radnje zahtjeva upisivanje lozinke sprijecava da se bilo sto instalira i dobije admin dozvole bez volje vlasnika.

 

Zbog svega toga su linuxi bazirani na ubuntu osim za kucne korisnike itekako zanimljivi i za poslovne. Rekao bi da je za poslovne ubuntu cak i zanimljiviji od minta jer canonical poslovnim korisnicima ako to zele pruza live podrsku za godisnju naknadu.

Za poslovne korisnike nije stvar samo u cijeni, nego je ubuntu stabilniji i sigurniji od windowsa.

 

Jedini problem kod prelaska sa windowsa na ubuntu moze predstavljati specifican program koji je nuzan za korisnika bez obzira da li je kucni ili poslovni i koji program ne radi dobro na linuxu. Ako se vec windows program ne moze pokrenuti uspjesno na linuxu (a najcesce popularni windows programi mogu) onda uvijek postoji alternativa za taj program. Iznimka su igre, ali i tu sve vise igara je i za windows i linux.

Kucni korisnici taj problem lako rijese sa dual boot, pri cemu je windows najcesce samo za igranje, a mint kao stabilniji i sigurniji za surfanje, filmove, obradu slika itd.

 

Osim sto se microsoft office moze pokrenut bez problema na linuxu (sa play on linux) volio bi vidjet neki dokument koji se ispravno prikazuje samo na microsoft officeu, a libre office ga lose prikaze. Ima tko takav?

 

 

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrol
Mladen kaže...

Ne, to već imam u svojoj firmi, očekujem samo da pristojno odgovoriš na pitanja.

Sav taj bahati stav i glorificiranje ne pobija činjenicu da prije nije bilo ovoliko problema i potrebe za angažiranjem IT supporta, osim u slučajevima hardverskih kvarova ili početnom odabiru rješenja, instalaciji i setupu.

Ali da više ne gubimo vrijeme, uživaj u ručku na račun osiguranja :).

 

 

A sve se mjenja, pa niti It nemre biti izuzet od toga... Viš da bu uskoro normala da dva tate ili dve mame usvoje ili čak genski naruče i uzgoje dijete, a tebe zabrinjava i isčuđava neophodnost angažiranja suporta za stroj koji je daleko kompleksniji od jednog fena ili pegle koju ziher sam nepopravljaš nego ili nosiš u servis ili kupiš drugu...  

 

No ok, sve smo si rekli vezano za temu, i moj stav je posve jasan : za sve ostale iole kompleksnije uređaje i strojeve ste voljni zvati i plaćati servisere i sl, a za komp koji je često vrlo kompleksniji od tih ostalih uređaja se debelo protivite ideji da i za to treba plaćati servise i održavanje i svi se osjećate sposobni da se sami u to pačate. E dok je tako,dotad bu se takvima i dešavalo sve ovo oko čega smo i započeli diskusijicu...

 

Zakaj stav da sam bahat ? Jel bahat vodoinstalater koji je bukvalno za minutu posla i promjenu kutnog ventila uzel 300 kn ( ventil uključen u cjenu ) ?? Jel bahat keramičar koji će ti uzet bar 5000 kn samo za ruke da ti uredi kupaonu..? Jel maler bahat kad veli 4000 kn da ti pofarba stan, dva eventualno tri dana posla..? Pa da bi sve to čovjek plaćao mora i sam debelo naplatiti svoje usluge ili znanje. Ili ćemo svi opet sami sebi zidati kuće, krpati gume, kuhati čobance na večernjem ognju u centru sela....

 

 

....

10 godina
neaktivan
offline
Re: Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrol
bunker kaže...
Mladen kaže...

Ne, to već imam u svojoj firmi, očekujem samo da pristojno odgovoriš na pitanja.

Sav taj bahati stav i glorificiranje ne pobija činjenicu da prije nije bilo ovoliko problema i potrebe za angažiranjem IT supporta, osim u slučajevima hardverskih kvarova ili početnom odabiru rješenja, instalaciji i setupu.

Ali da više ne gubimo vrijeme, uživaj u ručku na račun osiguranja :).

 

 

A sve se mjenja, pa niti It nemre biti izuzet od toga... Viš da bu uskoro normala da dva tate ili dve mame usvoje ili čak genski naruče i uzgoje dijete, a tebe zabrinjava i isčuđava neophodnost angažiranja suporta za stroj koji je daleko kompleksniji od jednog fena ili pegle koju ziher sam nepopravljaš nego ili nosiš u servis ili kupiš drugu...  

 

No ok, sve smo si rekli vezano za temu, i moj stav je posve jasan : za sve ostale iole kompleksnije uređaje i strojeve ste voljni zvati i plaćati servisere i sl, a za komp koji je često vrlo kompleksniji od tih ostalih uređaja se debelo protivite ideji da i za to treba plaćati servise i održavanje i svi se osjećate sposobni da se sami u to pačate. E dok je tako,dotad bu se takvima i dešavalo sve ovo oko čega smo i započeli diskusijicu...

 

Zakaj stav da sam bahat ? Jel bahat vodoinstalater koji je bukvalno za minutu posla i promjenu kutnog ventila uzel 300 kn ( ventil uključen u cjenu ) ?? Jel bahat keramičar koji će ti uzet bar 5000 kn samo za ruke da ti uredi kupaonu..? Jel maler bahat kad veli 4000 kn da ti pofarba stan, dva eventualno tri dana posla..? Pa da bi sve to čovjek plaćao mora i sam debelo naplatiti svoje usluge ili znanje. Ili ćemo svi opet sami sebi zidati kuće, krpati gume, kuhati čobance na večernjem ognju u centru sela....

 

 

....

 Nije problem sto je komp kompleksan, nego sto komp sa windowsima zdrmaju sami windowsi, odnosno nadogradnja windowsa. Kao da mi se TV nadogradi i promjeni mi postavke programa, izmjesa ih, zdrma kontraste i boje, i stavi mi neke programe koje ne zelim gledati jer TV valjda zna bolje od mene sto ja hocu. Naravno sav taj update se dogadja bas onda kad navece umoran lezim na kaucu i zelim gledat film ili seriju kojima sam se veselio danima. Da to radi phillips ili LG, nitko im vise ne bi kupio TV. Kad to radi microsoft onda je ok. E nije ok, i ima odlicna alternativa windowsima.

https://img-9gag-fun.9cache.com/photo/ajEeo0x_700b.jpg

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
14 godina
offline
Re: Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrol
bunker kaže...

 

Pretpostavka je majka većine zajeba na ovoj planeti, a ti sve svoje teze zasnovao na pretpostavkama neznajući točne okolnosti !

 

1,2. kakve veze imaju dnevnice 9 osoba ( zaboravio si  tetu )  u okolnostima gdje govorimo o zastoju od 4 sata ( i to na povratku u zgb nakon obavljenog posla ) ako se radi o poslu koji traje tjednima i za koji si plaćen po projektu a ne po broju sati provedenih na terenu... I uz deset takvih zastoja bi svejedno projekt bio završen na vrijeme jer taj manager ima iq koji je dao debelo više vremena na papiru računajući na nepredviđene okolnosti. Pa i kao fizička osoba sam imao mobilno jamstvo na novi vw koji je pokrivao i smještaj u hotelu i sve prouzročene troškove u određenim okolnostima, a firme za flotnu kunju iskamče još daleko povoljnije uvjete.  Iz balkana možeš otići ali balkan iz tebe izgleda nemože, jer poslovni ručkovi, večere, teambuilding, zajednička druženja i sl se nesmatraju troškom nego ulogom u kvalitetnog i zadovoljnog djelatnika čime nastojiš osigurati lojalnost i zadržati ga čim dulje kod sebe ako ti on donosi svojim radom i znanjem dobar profit....

 

3. bilo nešto ili nebilo opisano u priručniku, ako već imaš policu osiguranja koja to pokriva, i još usput se možeš par sati fino družiti i opustiti, zakaj da opće razmišljam da idem prljati ruke i dizati haubu i čohati se ako nekaj nakon toga krepa na autu ( a taj naknadni kvar uopće nemora imati veze sa mojom radnjom ali zakaj da uopće nekome dajem materijala da mu se takve misli vrzmaju po glavi..? )

 

4. obrati se manageru koji je sklapao takve ugovore i odjeljivao poslove bez da je pokriven bankovnim jamstvom izvođača, ovršnom izjavom i sl... Nisu svi za managere i upravljanje.... tipkaj kod, vozi uber, bacaj palete, a upravljanje prepusti onome tko ima dara za to...

 

5. neznam kaj bih ti rekao na to, jer iq je isto rastezljiv pojam Vjerojatno si stoput čuo priče da si ajnštajn nije znao skuhat jaja, a ziher znaš i neku vrhunsku kuharicu koja nema pojma o kvantnoj fizici i sl...  To znači kaj, da je jedno od njih glupo a drugi pametan ili kaj...???  Nisu svi za sve i sa time se treba svatko pomiriti, i naći svoje mjesto u onome u čemu je najbolji. Pa vrhunski keramičar danas u hr zarađuje bar 1000 kn dnevno , i zakaj bi sad takav težio da bude neki manager, šef, diša, kad je u ovome pronašao sebe i dobro mu ide....

 

 

 

 

....

 

 

0. hajde, molim te, prestani spajati negaciju s imenicama i prilozima; dakle "ne znajući", a ne "neznajući". To radiš u svakom postu i toliko bode u oči da bum te prijavil Mary Sue! Nije valjda takav stručnjak nepismen?!
1.(2.) da, i? Također imam osiguranje/mobilno jamstvo tog tipa ali mi ne pada koristiti ga zato jer mogu. To je za nuždu, i sigurno ću radije platiti ako je brže, nego prenoćiti u nekoj zabiti na tuđi račun. Plaća li te i poslodavac po projektu? Sigurno ne! Njemu je također u interesu da se projekt završi (to je smisao svakog posla, zar ne?) pa da te prebaci na nešto drugo. Dakle njemu je sigurno nanesena šteta koju osiguranje nije pokrilo. Razmisli malo.
3. Nekome tko radi za svoj džep nije do opuštanja, da se htio opuštati ne bi niti krenuo na posao već na izlet. To što je to vama u kombiju bila zaxebancija na tuđi račun je drugi par opanaka. Onaj gorespomenuti moler se sigurno ne bi opuštao cijeli dan ako je krenuo negdje raditi.
4a. ako misliš na bankovno jamstvo s strane naručitelja kao jamstvo plaćanja: da, ti možeš odbiti preuzeti predmet obavljenog posla ali od toga nemaš baš neku korist, stojiš zaglavljen s neobavljenim poslom i nemogućnošću da poduzimaš alternativne radnje dok se spor ne riješi. Na neki način te dobavljač/izvršitelj može ucijenjivati a dobar dio radova je ionako plaćen ranije pošto u ugovoru nikad ne piše "100% po izvršenju".
4b. ako misliš na bankovno jamstvo s strane izvođača kao naknadu štete: kako bi se to jamstvo aktiviralo i koji bi bio rok? Na kraju se sve svodi na sudski spor koji sam već spomenuo. Nikakva korist, samo dodatni trošak. Već smo zaključili da baš svi žele proći jeftinije.
5. upravo to jest problem tog vašeg managera. Možda je čovjek dobar operativac u nekom polju, možda je dobar inžinjer, ali manager svakako nije. Manager je onaj tko upravlja poslom, a to prije svega znači upravljanje ljudima koji su najvažniji faktor u poslovnom procesu. Dakle on za to nije sposoban, nek se primi nečeg drugog. Vjerojatno nije on kriv, kriv je onaj tko ga je postavio na tu poziciju, jednog treba degradirat a drugog možda i otpustit. Ostajem pri svome: j.... takvu firmu. 

7 godina
offline
Re: Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrol
texas.bug kaže...

........

 

 

Kolega, cjenim ja tvoj trud i zalaganje za linux, ali meni nemreš prodati takve pričice jer svakodnevno samo to radim....

 

Mint sa cinnamon DE je zapeo na nivou win xp-a dizajnerski, eventualno win sedmice.

 

Virtualka je loše rješenje jer nema direktni pristup hardveru plus kaj nije niti izbliza tako jednostavna priča kako ju ti pokušavaš prikazati. Odi promjeni kernel na noviji pa mi reci kako ti se ponaša virtualbox koji je dotada kolko tolko normalno radio.... Odradi benchmark na takvim virtualnim windowsima pa bubni ovdje ss... Provjeri monitor usagea dok ti radi virtualka...

 

Wine i playonlinux su avantura za sebe i nije to niti izbliza jednako funkcionalnosti i jednostavnosti koju imaš u nativnim programima unutar odgovarajućeg osa.

 

Gimp je perfektan alat, ali izuzetno odbojan većini korisnika kada skuži da mora školu proći dok nauči najosnovnije radnje koje u ms paintu odrađuje bez da je ikad prije vidio taj paint. Nemoj se opće sada truditi tu mi linkati kojekakve ms paint alternative jer sam ih sve već nebrojeno puta probao i nijedan od njih  nema punu funkcionalnost i jednostavnost ms painta koji je dio winsa. U nekima od tih alternativa neradi copi paste, u nekima nejde iscrtavanje okvira sa ispunom, u nekima uopće nema funkcije dodavanja teksta i prilagodbe fonta i veličine teksta.....itd itd itd...

 

Ako se godinama baviš i radiš sa linuxom onda mi nemreš reći da nisi doživao upgrade nakon kojeg je pc postao neupotrebljiv, pa bio to mint ili ubuntu ili suse ili manjaro ili fedora....  Trebam linkati cjele elaborate kaj i kako trebaš se prirediti prije nego fedoru ili suse bubneš na najnoviju verziju ?? 

 

Kada win10 pravilno podesiš , isto tako user nema nikakve mogućnosti nekaj težeg sjebati, a pričice sa lozinkom i sl isto možeš dječici pripovedati jer bu svaki klinac za par minuta guglanja skužio da hirensom ulazi drito u svaki admin account i nakon toga dela kaj hoće.

 

Otkud ti tvrdnja da je mint podobniji za gledanje filmova ili obradu videa ?? Jesi pratio koliko mint tada crpi usagea zbog drajvera koji su daleko lošiji nego na win pa većina linux distri dan danas nema kvalitetnu hardversku akceleraciju nego i dalje većinu tih poslova trpaju na cpu umjesto na gpu..??

 

I koja korist kaj buš možda i uspio pokrenuti office 2016 na playonlinuxu kad ti ti opet nedozvoljava korištenje preostalih 80 % funkcionalnosti koje taj office ima kad si u office365 i sl koautorskom uređenje koje je nužno u korporativnim vodama..??

 

 

Sve kaj ti napriča je tek uvod i samo naizgled rješenje nekih problema a uvod u  sto drugih problema. I win i lin su samo alati, a koristićeš onaj koji u tvom konkretnom slučaju daje najbolje omjere uloženo-dobiveno.

 

 

 

....

7 godina
offline
Re: Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrol
jozef kaže...
......

 

A kolega dragi, očigledno poslujemo u posve drukčijem okružju pa ona nema smisla povlačiti parelele.

 

Meni i mojom šefovima je nebitno koliko se gramatički pravilno usmeno ili pismeno izražavam jer me neplaća za to. Bitno im je da odradim ono kaj je dogovoreno i u roku u kojem je dogovoreno. Meni je bitno da me plate kako i kada je dogovoreno. A niti šefovima niti meni nije bitno koliko sam puta dnevno išao na cafe jer je nova plavojka tam, niti koliko sati smo putovali na teren ili natrag, i nitko ne cjepidlači dok je job unutar unaprijed zacrtanog okvira.

 

O kakvom ti prebacivanju pričaš? Pa nisam u skladištu kauflanda pa da me požuruje sa istovarom šlepera da bi me čim prije prebacio na drugi šleper iskrcavat...  Hoće taj poslodavac da sam koncentriran i dobro raspoložen ? Hoće taj poslodavac da mi je doma sve uredu da neotvaram bolovanje i sl ? Hoće taj poslodavac da kod njega radim a 60% svojih resursa da trošim na pronalaženje novog posla ?  Ne kompa, dobar poslodavac hoće kvalitetnog i lojalnog radnika na kojeg može dugoročno računati, a dobra plaća, poslovni ručkovi i večere, provodi na terenima, božićni i novogodišnji domjenci za cjele obitelji zaposlenika su mala cjena toga da pridobije i zadrži takve radnike.  Neprimjećuješ oko sebe da je sve teže u svim branšama doći do kvalitetnog stručnjaka-majstora ? Nečitaš o tome da svjetski poznate firme odbijaju poslove jer nemaju dovoljno radne snage da bi se skolopili održivi ugovori ?..  Velim ti da ja i ti očigledno nedjelujemo u istom ozračju gdje se nečiji rad i znanje cijene.

 

....

15 godina
offline
Re: Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrol
Friday kaže...
Keso kaže...

Ja bih se rado "uhodao" s linuxom, nemam "vjerskih ratova" protiv.

 

Dude, ti si MCM...

 

A sto se tice office - tu nema alternative na takvom nivou. Iako ce se kleti ekipa u kojekakve "leve" sustave. Ne, office je samo jedan, sve drugo su bedastoce koje mogu i ne moraju biti dovoljne za tvoje potrebe.

 -tema je win10, OS.. a OS više (već neko vrijeme) nije prepraka korišteja MSO/365/usluge.. clouda, mobilna itd. Tak da brdo je došlo muhamedu :) pa čak da će prije MS ubiti win-os i sve prebaciti na linux (nego što će linux kao dečko koji obečava, biti neka zamjena za win..).

 

Miro kaže...
NiramX kaže...

Miro, od 1809 verzije LTSB je preimenovan u LTSC.

 Autor to malo preciznije objašnjava u tekst i navodi kako u imenu Windows 10 Enterprise LTSC kratica u stvari znači: Long-Term Servicing Channel, što se odnosi na mehanizam koji održava ažurnim nadograđuje sam operacijski sustav koji se nalazi unutar LTSB grane. Dakle, LTSC će ažurirati LTSB na mjesečnoj bazi, ali samo sa sigurnosnim rješenjima.

 

Bug 313, str. 67

 - treba li se tema baviti npr enterprise licencama? Obični juzeri su obična oem ili retail home/pro licenca i sukladno tome bi trebao biti članak-test i naputci, jer spominjanjem ltsb-ent juzer kao mali perica dobije dojam da su to ''jači'' windowsi.. kao nekad ultimatedišn-turbo-x2.. a win je isti, identičan. Razlika je samo u licenci i onemogućenim opcijama ovisno o licenci pa do tog da tad u AD to radi admin na serveru, ne sam juzer...

-evo koliko vidim i bunker se prapucava ali previše postova kasnim.. oko tog smije li autoupdate nešto instalirati, srmljaviti ispravan sys itd.. a to je to. Bug piše za enterprise ili kućne juzere ovaj text? Preporuka, prvi postulat, svakog juzera pogotovo malog pericu treba odvraćati od čačkanja po sysu, nepotrebnog tweakanja itd. Dok ovakvim temama smo izazivate pericu na akciju i ako nije već MS nešto ubio (a ide im to posljednje vrijeme) sad treba perica uz vašu pomoć? Prvo bi bilo poželjno bar znati tko je ciljana publika, ako je ent tad je to tema za mrežu itd.

 

edit: evo i 'konstruktivniji' konkretan prijedlog.. napravite nešto, temu, brainstorming.. bilo što, na temu ebay-keyevi/licence za 3-5$. Uz napomenu, R1-za firme, ne postoji (već 4 god.).. to bi bio daleko korisniji naputak, kao i to da mali perica zna da može legalno-legitimno skinuti win iso sa msove str i instalirati OS, ne tewakati, nego krenuti od tok prvog-nultog koraka, preduvijeta. Tad može tweakati, jer tad može ako zatreba opet od nule instalirati. Tad će perica nešto naučiti, ovako samo klika ''next''.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.12.2018 16:00 (ihush).
16 godina
online
Re: Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrol
ihush kaže...
 

edit: evo i 'konstruktivniji' konkretan prijedlog.. napravite nešto, temu, brainstorming.. bilo što, na temu ebay-keyevi/licence za 3-5$. Uz napomenu, R1-za firme, ne postoji (već 4 god.).. to bi bio daleko korisniji naputak, kao i to da mali perica zna da može legalno-legitimno skinuti win iso sa msove str i instalirati OS, ne tewakati, nego krenuti od tok prvog-nultog koraka, preduvijeta. Tad može tweakati, jer tad može ako zatreba opet od nule instalirati. Tad će perica nešto naučiti, ovako samo klika ''next''.

Da, R-1 oznaka više nije obavezna (usklađivanje sa EU) ali je ostala u svakodnevnom govoru. Pod tim se podrazumijeva račun sa imenom/nazivom i OIB-om kupca kako bi se mogao priložiti za pravdanje troškova.

 

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrol
bunker kaže...
texas.bug kaže...

........

 

 

Kolega, cjenim ja tvoj trud i zalaganje za linux, ali meni nemreš prodati takve pričice jer svakodnevno samo to radim....

 

Mint sa cinnamon DE je zapeo na nivou win xp-a dizajnerski, eventualno win sedmice.

 

Virtualka je loše rješenje jer nema direktni pristup hardveru plus kaj nije niti izbliza tako jednostavna priča kako ju ti pokušavaš prikazati. Odi promjeni kernel na noviji pa mi reci kako ti se ponaša virtualbox koji je dotada kolko tolko normalno radio.... Odradi benchmark na takvim virtualnim windowsima pa bubni ovdje ss... Provjeri monitor usagea dok ti radi virtualka...

 

Wine i playonlinux su avantura za sebe i nije to niti izbliza jednako funkcionalnosti i jednostavnosti koju imaš u nativnim programima unutar odgovarajućeg osa.

 

Gimp je perfektan alat, ali izuzetno odbojan većini korisnika kada skuži da mora školu proći dok nauči najosnovnije radnje koje u ms paintu odrađuje bez da je ikad prije vidio taj paint. Nemoj se opće sada truditi tu mi linkati kojekakve ms paint alternative jer sam ih sve već nebrojeno puta probao i nijedan od njih  nema punu funkcionalnost i jednostavnost ms painta koji je dio winsa. U nekima od tih alternativa neradi copi paste, u nekima nejde iscrtavanje okvira sa ispunom, u nekima uopće nema funkcije dodavanja teksta i prilagodbe fonta i veličine teksta.....itd itd itd...

 

Ako se godinama baviš i radiš sa linuxom onda mi nemreš reći da nisi doživao upgrade nakon kojeg je pc postao neupotrebljiv, pa bio to mint ili ubuntu ili suse ili manjaro ili fedora....  Trebam linkati cjele elaborate kaj i kako trebaš se prirediti prije nego fedoru ili suse bubneš na najnoviju verziju ?? 

 

Kada win10 pravilno podesiš , isto tako user nema nikakve mogućnosti nekaj težeg sjebati, a pričice sa lozinkom i sl isto možeš dječici pripovedati jer bu svaki klinac za par minuta guglanja skužio da hirensom ulazi drito u svaki admin account i nakon toga dela kaj hoće.

 

Otkud ti tvrdnja da je mint podobniji za gledanje filmova ili obradu videa ?? Jesi pratio koliko mint tada crpi usagea zbog drajvera koji su daleko lošiji nego na win pa većina linux distri dan danas nema kvalitetnu hardversku akceleraciju nego i dalje većinu tih poslova trpaju na cpu umjesto na gpu..??

 

I koja korist kaj buš možda i uspio pokrenuti office 2016 na playonlinuxu kad ti ti opet nedozvoljava korištenje preostalih 80 % funkcionalnosti koje taj office ima kad si u office365 i sl koautorskom uređenje koje je nužno u korporativnim vodama..??

 

 

Sve kaj ti napriča je tek uvod i samo naizgled rješenje nekih problema a uvod u  sto drugih problema. I win i lin su samo alati, a koristićeš onaj koji u tvom konkretnom slučaju daje najbolje omjere uloženo-dobiveno.

 

 

 

....

 Ako ti tvrdis da je mint dizajnerski na razini win sedmice, onda je to najveci kompliment za mint. Nista microsoft nije ni trebao nakon sedmice nego davati redovite update, prije svega sigurnosni, i ponekad nesto vece. Softver je nepoderiv, a sedmica je sasvim dobro radila. Ali kako bi onda M$ zaradio nove milijarde prodavajuci novu desetku da svi do daljnjeg koriste staru sedmicu? Po mnogima su to bili najbolji windowsi, ako ti kazes da je mint dostojna zamjena za sedmicu, a ne desetka, onda se slazem.

 

VM je rjesenje za one koji iz nekog razloga izvanredno moraju koristit OS koji inace ne koriste. To nije rjesenje za svakodnevni rad. Zna se sto je virtualka, ne treba izmisljati toplu vodu.

Sto se kernela tice, nitko te ne tjera niti moras mjenjati na noviju verziju. Dapace filozofija linuxa je ako sve radi i zadovoljan si kako radi, ne diraj nista. Zasto bi netko morao azurirati na noviji kernel ako mu sve radi?

 

Na stranicama https://www.winehq.org mozes upisati bilo koji windows program i pogledat kako radi, da li uopce radi, i koji su moguci problemi ako ih ima, pri pokretanju tog programa na linuxu.  To nije nikakva avantura, sve unaprijed ti pise.

 

Kad instaliras mint dobijes 3 alata za pregled i obradu slika, xwiever, pix i gimp. Vec je pix dovoljan za jednostavniju obradu slika, i ne trebaju nikakve posebne upute. Gimp je najslozeniji od tih kojeg se uspoređuje sa adobe photoshop, a ne paintom. Za kucnog korisnika gimp je vjerojatno overkill i uz to potpuno besplatan. Kao i za sve linux programe za gimp postoji hrpa uputstava korak po korak. Samo upisi u trazilicu gimp how to...

 

U pogledu nadogradnje  s jedne verzije na drugu, ukoliko imaju istu bazu onda to ide bez problema, npr. kod minta update sa 19. na 19.1 pa 19.2 i na kraju 19.3. (svakih 6 mjeseci je nova verzija unutar jednog izdanja, a svakih 2 godine je novo izdanje). Ukoliko nemaju istu bazu pa sa 18.x ides na 19.x preporuca se clean install. Kako god bilo, svako pojedinacno izdanje ima podrsku 5 godina. Znaci 5 godina ne moras nista dirati osim sigurnosnih nadogradnji, cak niti nadogradit na novu verziju izdanja. Niti te itko sili da ista nadogradis, i ako zelis mozes izabrati samo sigurnosne nadogradnje i opet nema nikakvog navođenja kao kod windowsa da se nadogradi i ovo i ono. Sto vlasnik odabere tako bude. I tijekom tih 5 godina sanse da se nesto zdrma zbog nadogradnje su minimalne (nisam cuo da se ikad dogodilo na ubuntu). Fedora ili suse i nisu distribucije koje se preporucaju za pocetnike. Usput volio bi znati kome windowsi izdrze 5 godina, a da im ne treba clean install? Primjer korak po korak kako nadogradit verziju  https://sites.google.com/site/easylinuxtipsproject/upgrademint 

 

Kad win 10 podesis velike su sanse da iduca nadogradnja ga zdrma htio ti ne htio nadogradit. Kod linuxa kao sto sam rekao sam biras sto ces, da li ces, i kad ces updatati. Linux je izuzetno otporan na maliciozne programe, jer ti programi ne mogu nista bez korijenske lozinke, koju program nikako ne moze iscitati iz vlasnikove glave, pa se time ne moze ni samopokrenuti. Nista naravno nije 100% sigurno, ako je vlasnik glup pa pokrece sve i svasta... ali ovo o cemu ti pricas je kad druga osoba ima fizicki pristup racunalu. To je nesto sasvim drugo.

 

Na mom skromnom 2 jezgrenom celeronu sa mintom, bez graficke osim integrirane, upravo sam pokrenuo HD film i obe jezgre su oko 15%, s tim da mi je otvoreno i 10-ak tabova na FF. 

 

U pogledu MS office 90% ljudi nema pojma o tih 80% funkcionalnosti niti ih koristi. Makar nisam siguran da 80% funkcionalnosti ne radi, jer Wine kaze drugacije, a sad mi se ne da instalirati MS office pa da to isprobam. Kao kucni korisnik jos nisam naisao na dokument koji libre office ne otvara onako kako treba otvorit. Vjerujem da ima i takvih dokumenata, ali ja ih nisam vidio. https://www.winehq.org/search?q=office+2016

 

Za ogromnu vecinu kucnih korisnika, a sigurno i dobar dio poslovnih, rjesenja bazirana na linux ubuntu i mint su najbolji omjer ulozeno i dobiveno. Pouzdan i siguran sustav, koji radi ono sto vlasnik zeli, a ne sto zeli korporacija koja stoji iza toga. Nijedan sustav, ukljucujuci i widowse, nema toliko uputa i tutoriala za pocetnike korak po korak kao sto imaju sustavi bazirani na ubuntuu.  https://askubuntu.com/    I k tome kosta nula kuna.

 

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.12.2018 17:40 (texas.bug).
8 godina
offline
Re: Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrol
Mladen kaže...
bunker kaže...

@mladen

 

 

Pa neočekuješ valjda da ti ja ovdje napišem elaborat o tome kako konfigurirati mali ured a da im poslovanje nebude prekidano win nadogradnjama i sl..??

...

Ne, to već imam u svojoj firmi, očekujem samo da pristojno odgovoriš na pitanja.

Sav taj bahati stav i glorificiranje ne pobija činjenicu da prije nije bilo ovoliko problema i potrebe za angažiranjem IT supporta, osim u slučajevima hardverskih kvarova ili početnom odabiru rješenja, instalaciji i setupu.

Ali da više ne gubimo vrijeme, uživaj u ručku na račun osiguranja :).

 

 

@Mladen
nemam vremena sad se baviti ispravljanjem krivih Drina, ali potpisujem sve što si naveo (proletio sam novije postove, dajem ti povjerenje na bianco). U biti dosta tog si napisao umjesto mene, što bih ja napisao.
Imam sreću pa sam se mogao swichnuti na Linux: iz današnje perspektive, PTSP bi dobio odma da sad moram natrag na Winse 24/7. Kad se malo odmakneš, vidiš koliko su neke stvari lude i besmislene (vrijedi i inače).

@bunker
Toliko puta si poklopljen zbog statistike na distro watchu a i dalje peglaš po tome. Elementary OS iznad Ubuntua, really?
Zamilsi da Red Hat naloži svojim djelatnicima da 2x mjesečno negdje prijave koji OS koriste,  a riječ je o mega korporaciji, pa odma bi istrčali na prvo mjesto. Ali to tak ozbiljni ljudi ne rade.

Znači, ti i dalje tvrdiš da su Winsi bolje/stabilniije riješenje od Linux Minta (za one kojima ne treba nešto specifično sa Win10, što ne radi dobro u virtualci) ili si se predomislio?
I ovo su normalne poslovne okolnosti - da te netko sprči s apdejtom jer može?
Unazad par godina imao sam valjda stotine apdejta na Mintu (u pozadini, dok normalno radim, bez ikakvih restarta itd), NIKAD nisam imao problema, kamo li da mi se komp srušio, odbio poslušnost itd.
 

7 godina
offline
Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrolom

 

@zechina

 

Ti konstruiraš rečenicu i onda staviš takav kontekst kao da sam ja to stvarno izrekao.

 

Može screenshot na moj tekst di sam ja naveo to kaj tvrdiš da sam izrekao ?

 

Ja sam ti samo dao link i slikicu na distrowatch koji je i dalje jedno od polazišta za ulazak u linux. I sve kaj tamo piše netvrdim ja nego osobe koje pišu za taj portal. Njima se tuži ako misliš da ubuntu zasluzuje bolju poziciju na njihovoj top listi.

 

Za tvoje izjave ja i dalje nevidim kolko tolko relevantne i friške izvore, tako da su tvoje izjave i nadalje samo izjave jednog od milijardi forumaša ove planete . ...

 

 

@texas

 

Ti upotrebljavas izraz "ogromna većina korisnika" kao da je to nešto što ti ide u prilog iako je ta ogromna većina se odlučila za win dok je linux u home desktop priči i dalje na razini statističke greške. 

 

Pa win10 je najbrze rastući os ikada, u 4 godine je dogurao do 700 miliona korisnika. Sjećaš se koliko je sedmica imala korisnika u četvrtoj godini nakon izlaska ? Sjećaš se stanja sedmice prije SP1 ?

 

Kaj god ja i ti i zechina i mladen mislili ili rekli, cca milijarda i pol kućnih korisnika računala je reklo svoje ( oko milijardu i tristo miliona ih koristi win a od njih je preko 700 miliona na desetki, dok linux koristi  oko 20 miliona ). 

 

 

 

....

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.12.2018 18:48 (bunker).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrolom

Ono sto ja kazem da bi linux mint ili ubuntu zadovoljio potrebe velike vecine obicnih korisnika.

Istina je da velika vecina koristi windowse, ali pitanje je koliko je to njihov izbor. Koliko korisnika je upoznato sa osnovnim osobinama desetke i minta i onda se odlucila za desetku? Zapravo linux koriste cesto bas oni ljudi koji su dobro upoznati sa osobinama i jednog i drugog.

Nema nista lose u tome da se na informatickom forumu istice da windowsi nisu jedini izbori, dapace postoji i bolje, i potpuno besplatno. Međutim iza toga ne stoji nikakva marketinska masinerija niti multinacionalna kompanija, nitko nece platit oglas u bugu da se popularizira mint ili ubuntu, pa je na svakom pojedincu da sam se zainteresira i isproba ukoliko to zeli.

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrolom

 

 

@texas

 

Pa zar linux nije već 20 godina u igri ? Zar nepostoje na tisuće portala koji ga nastoje popularizirati ?  Ali eto, nije se primilo . 😀

 

I nečiji marketinški uspjeh je uspjeh pa prikazivati to kao nešto negativno nema smisla.  Jel merkelica putuje po svijetu i natura ugovore za njemačku industriju.... I jel opako pokušava pecnuti po prstima kad se neko proba  drznuti da progura neki svoj proizvod a izgura njemački ? I dal je sad ona negativna jer to radi a naši političari pozitivni jer prstom nemrdnu za lobiranje našeg gospodarstva....  Pa svi mi znamo da ms uz pomoć američke političke mreze i utjecaja na razne načine osiguravaju izdašne višegodišnje ugovore za ms.  I jel sad to uspjeh ili nekaj bljak od strane ms managementa ?  Ko da ti nebi volio imati takve managere  koji tvom proizvodu osiguravaju odlične prodajne rezultate. Brani netko redhatu ili canonicalu ili suseu da rabe prokušani recept ? 😀

 

....

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrolom

Bunkeru, meni si našao žilete prodavat, nabijem te na DistroWatch.
Evo ti njihova službena izjava:

"The DistroWatch Page Hit Ranking statistics are a light-hearted way of measuring the popularity of Linux distributions and other free operating systems among the visitors of this website. They correlate neither to usage nor to quality and should not be used to measure the market share of distributions. They simply show the number of times a distribution page on DistroWatch.com was accessed each day, nothing more."

 

Ovo ti je 10x relevantnije:

https://trends.google.com/trends/explore?geo=US&q=Debian,Manjaro,Mint,Red%20Hat,Ubuntu

 

^ pogledaj gdje je Linux Mint / Ubuntu, gdje Manjaro.

bunker kaže...  

Rekoh ti, ako je nekome to skupo, ili neka se nebavi time ofrlje, ili neka pređe u firmu di je to sve organizirano, ili neka iznajmi cloud infrastrukturu pa mjesečno plaća tuđu brigu o svemu tome.... 

 ihush ti je dobro napisao:

ihush kaže...

 -tema je win10, OS.. a OS više (već neko vrijeme) nije prepreka korištenja MSO/365/usluge.. clouda, mobilna itd. Tak da brdo je došlo muhamedu :) pa čak da će prije MS ubiti win-os i sve prebaciti na linux (nego što će linux kao dečko koji obečava, biti neka zamjena za win..).

Evo ti za cloud, pa ti pjevaj borbene o Windowsima i Manjaru:
https://thecloudmarket.com/stats#/by_platform_definition

 

Da sad ne bi netko dobio infarkt, DA: Linux je najpopularniji OS za oblačne usluge, ali ga i Microsoft supporta u Azureu! To što krajnji korisnik koristi Office 365 preko mreže ne znači ništa (ili sve: Microsoft je taj koji naplaćuje, hebe im se naplaćuju li preko Linuxa ili Windowsa).

To što pile granu na kojoj sjede, ne tiče se trenutnog CEO-a koji god da je (a tom se fućka je li vam Windows update napravio 10K ili milijunsku štetu; dok dionice padnu i pojave se ozbiljni pokazatelji, bit će u finoj mirovini - za razliku od vas).

 

 

Ovdje je nekakav pokušaj aktualne, realne agregacije (4/2018):
https://www.zdnet.com/article/whats-the-most-popular-linux-of-them-all/

By my reckoning, for end users, it's Android, followed by Chrome OS, with the Debian/Ubuntu/Mint family coming on top of the Linux desktop distributions. That said, Arch and Manjaro are making a desktop move. In the server/cloud world, Ubuntu, followed by CentOS, RHEL, and SLES, in roughly that order, are the most important distributions.

Jasno je da nema točnih pokazatelja, ali potpisujem zaključak od Stevena 101%

Koliko ljudi bježe od desktop računala na Android i Chrome OS (Linux oboje), toliko Windows gube ukupni udio, a na desktopu im Debian/Ubuntu/Mint i (daleko iza) Arch/Manjaro uzimaju nekih par postotaka.
A ti bunkeru drkaj na Linux DistroWatch. I realni, stvarni sektor o kojem pojma nemaš, jer ne ide iz tvog džepa.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.12.2018 21:53 (Zechina).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrolom

Budući je tema Windows, da ne bi bilo zabune:
evo usporedbe sa uključenim Windows OS - Linux desktop OS distro ukupno je mizerija.
(isključio sam Mint jer je možda u trendu da ljudi traže čaj od mente :D )
https://trends.google.com/trends/explore?q=Manjaro,Debian,Red%20Hat,Ubuntu,%2Fm%2F04r_8

 

Kad se isključe Windowsi, dobije se uvećanje gornjeg grafa.
Ubuntu se tu vidi jasno; koliki je udio Manjara (a i ostalih)?
https://trends.google.com/trends/explore?q=Manjaro,Debian,Red%20Hat,Ubuntu

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrolom

 

@zechina

 

I dalje misliš da arogancijom i nekulturom možeš nekaj postići ? 

 

Kaj si ti naivan ili misliš da su drugi naivni kada pod google trend upita misliš progurati tezu svojih 90%...  

 

Nisi vidovit, ali ako te još delirijum tremens nije pogodio onda si pročitaj ovo i predvidi daljnji fokus canonicala:

 

Canonical achieved a small operating profit of $281,000 in 2009, however until 2017 it struggled to maintain financial solvency and took a major financial hit from the development of Unity and Ubuntu Touch, leading to an operating loss of $21.6 Million for the fiscal year 2013.[19] The company reported an operating profit of $2 Million in 2017 after shutting down the Unity development team and laying off nearly 200 employees. The company now plans to focus on its server and professional support solutions, which have proved to be most profitable. By shifting resources away from Ubuntu Desktop and cutting less profitable products and services, Canonical plans to maintain solvency and achieve long-term profitability.

 

....

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrol
Zechina kaže...

 Zechina iako bahatim riječima, zapravo si mi rekao lijepu stvar i na tome ti zahvaljujem. Znači, tvoj savjet je probati virtualbox unutar Mint-a. Što se tiče brzine bootanja, to je iz osobnog iskustva. Možda sam različit linux koristio od tebe, ili neke postavke različite, ali win10 ga je šišao u bootu opako. Možda se to može tweakati pa da linux postigne bolje vrijeme, ne znam.

8 godina
offline
Re: Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrol
bunker kaže...

 

@zechina

 

I dalje misliš da arogancijom i nekulturom možeš nekaj postići ? 

 

Kaj si ti naivan ili misliš da su drugi naivni kada pod google trend upita misliš progurati tezu svojih 90%...  

 

Nisi vidovit, ali ako te još delirijum tremens nije pogodio onda si pročitaj ovo i predvidi daljnji fokus canonicala:

 

Canonical achieved a small operating profit of $281,000 in 2009, however until 2017 it struggled to maintain financial solvency and took a major financial hit from the development of Unity and Ubuntu Touch, leading to an operating loss of $21.6 Million for the fiscal year 2013.[19] The company reported an operating profit of $2 Million in 2017 after shutting down the Unity development team and laying off nearly 200 employees. The company now plans to focus on its server and professional support solutions, which have proved to be most profitable. By shifting resources away from Ubuntu Desktop and cutting less profitable products and services, Canonical plans to maintain solvency and achieve long-term profitability.

 

....

 

 

Ubuntu je nužno zlo; dok traje, traje - imamo alternativu:
https://www.linuxmint.com/download_lmde.php

LMDE is a Linux Mint project and it stands for "Linux Mint Debian Edition".

Its main goal is for the Linux Mint team to see how viable our distribution would be and how much work would be necessary if Ubuntu was ever to disappear. LMDE aims to be as similar as possible to Linux Mint, but without using Ubuntu. The package base is provided by Debian instead.

There are no point releases in LMDE. Other than bug fixes and security fixes Debian base packages stay the same, but Mint and desktop components are updated continuously. When ready, newly developed features get directly into LMDE, whereas they are staged for inclusion on the next upcoming Linux Mint point release.


Valjda si zaboravio, prenio sam ove godine ovdje zašto su Canonicalu prihodi drastično pali - Google ih je napustio. A ako se sad "brineš" i za Debian osim Minta, evo ti ponovno:

No More Ubuntu! Debian is the New Choice For Google’s In-house Linux Distribution

 

Znači, Google globalna statistika ti ne odgovara. Možda da probaš Bing?
Cloud te se ne dotikava... Evo ti primjenjene statistike. Na tvoju žalost, čak i među fetivim Linux hardkorašima ("Slackware to the moon"), poredak se bitno ne mijenja.

https://www.zdnet.com/article/the-most-popular-linux-desktop-programs-are/

LinuxQuestions, one of the largest internet Linux groups with 550,000 members, has just posted the results from its latest survey of desktop Linux users. With approximately 10,000 voters in the survey, the desktop Linux distribution pick was: Ubuntu.

 

Znači, čak i kad oduzmeš Štefeke i Katice poput mene, a ostanu ti HC Linuxaši, poredak je slijedeći:


18.17% Ubuntu
18.02% Slackware

16.79% Mint
10.38% Fedora (Red Hat)
12.82% Debian
07.33% Arch

...

00.92% Manjaro
...

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.12.2018 9:48 (Zechina).
8 godina
offline
Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrolom

Teza koju bunker provlači je:
ZOVI SERVISERA ZA POPRAVAK - REGULARNOG WINDOWS UPDATEA. 

(pametnome ovo ne treba komentirati)

Pošto u ovoj balkanštini opetovana a nedemantirana laž postaje činjenica, red je da demantiram partijskog vojnika.

Glede ovih alkoholičarskih insinuacija:

Pa druže, ti ko pijanac koji se ujutro zbudi u jarku pa se isčudjava otkud on tu....

Kaj ti stvarno misliš da si u krčmetini di buš ti svojom galamom i arogancijom i omalovažavanjem neistomišljenika prikrio svoje neznanje ...

ako te još delirijum tremens nije pogodio

 

Svatko se svrbi gdje ga češe, a ja se s alkoholom uopće ne družim, iznimno rijetko.
bunker sigurno nije mrtav pijan, ali je sigurno - mrtav trijezan.

 

Malo sam pogledao ovaj bs, daklem, suze su mi išle od smijeha. Bit će da je to od lošeg vina... :D
Izvukao sam the greatest shits "korporativnog profesionalca". Nekome tko ovoliko ili laže, ili se pravi glup (ili je doista zatupljen) ne bih dao da mi promijeni baterije na vibratoru od psa, kamo li da mi dira računalo. Možda zarađuje da mu plate da ništa ne dira.

 

"Mint sa cinnamon DE je zapeo na nivou win xp-a dizajnerski, eventualno win sedmice."

Bunker je sad i dizajner. 

(Mint je, za one koji to ne znaju, jedan od dizajnerski najispoliranijih DE uopće - u stvari previše briju na to imho)


Bit će da je majstor u nekom dizajnerskom alatu... Creative Suite, Affinity Designer možda? NE!
GIMP uspoređuje sa - MS Paintom 
(U GIMPu ne samo da možeš editirati video: CinePaint ili Film Gimp se već desetljećima koristi u Hollywoodu, npr Harry Potter je rađen s njime)

"Gimp je perfektan alat, ali izuzetno odbojan većini korisnika kada skuži da mora školu proći dok nauči najosnovnije radnje

(Na Linuxu paralelno radim sa GIMPom, Photoshopom i Kritom; u GIMPu imam identične shortcute i ikone kao u PS.)

 

Nemoj se opće sada truditi tu mi linkati kojekakve ms paint alternative jer sam ih sve već nebrojeno puta probao i nijedan od njih nema punu funkcionalnost i jednostavnost ms painta koji je dio winsa. U nekima od tih alternativa neradi copi paste, u nekima nejde iscrtavanje okvira sa ispunom, u nekima uopće nema funkcije dodavanja teksta i prilagodbe fonta i veličine teksta.....itd itd itd...

 

Koristim Linux Pintu godinama, koja dijeli ISTI orig. source od Windows Paint.net - samo nije toliko bloated. :)
MS je MS Paint htio izbaciti iz Winsa, a Paint.net je trebao biti zamijena. Pinta je superiornija i jednom i drugom.

@copy&paste: ne znam niti jedan program na Ubuntu/Mintu kojem "neradi copi paste"!  

U stvari, iz npr. Pinte mogu raditi c&p u npr. MS Paint podignut u WINEu ili u bilo koji Windows program u Linux VirtualBoxu; naravno i u obrnutom smjeru.

Hebeš mi sve, da mi je netko rekao da se trebam vratiti na Windows zbog MS Painta, u dobroj namjeri bi ga poslao psihologu.
Ovo je lik kojeg je netko nacrtao u MS Paintu!
Inače, za jednog propagatora modernih Windows tehnologija, mogao bi upotrijebiti i spell checker kad mu već gramatika, padeži i leksik nisu u genima kamenima. To čak i Linux ima. MS Paint izgleda da ne. Hm, Linux za razliku od Windowsa sistemski oštro razlikuje velika i mala slova u sintaksi; možda je to razlog frustracije? 


"Ako se godinama baviš i radiš sa linuxom onda mi nemreš reći da nisi doživao upgrade nakon kojeg je pc postao neupotrebljiv, pa bio to mint ili ubuntu ili suse ili manjaro ili fedora.... "

Najjače mi je uspoređivanje Ubuntu/Minta sa mazohističkim "roll-on" itd Linux distrama.
Čovjek se malo previše druži s Windowsima. Nikad mi nikakav upgrade / update na Mintu nije srušio računalo ili program, kamo li da mi je "pc postao neupotrebljiv". 
Linux Mint uz Chrome OS i OS X ima jedan od najsofisticiranijih update managera uopće: TIMESHIFT je nešto što bi Microsoft trebao proučiti i implementirati u "System Restore", rollback itd kaos.
Ali gdje je TimeShift od MS Painta po sofisticiranosti... 

Inače, prosječan Windows user (ili bunker) nema pojma da su u npr. Linux Mintu apdejti regularni, ponekad i svakodnevni - ali da se vrše u pozadini, po želji automatski, NIKAD ne ometaju korisnika u radu i NIKAD ne zahtjevaju restartanje računala / OSa. To je, inače, normalna osobina modernog Linuxa (osim mazohističkih distri).


I koja korist kaj buš možda i uspio pokrenuti office 2016 na playonlinuxu kad ti ti opet nedozvoljava korištenje preostalih 80 % funkcionalnosti koje taj office ima kad si u office365 i sl koautorskom uređenje KOJE JE NUŽNO U KORPORATIVNIM VODAMA..??

Eto, mi o malom / srednjem poduzetništvu, a dobiješ - odgovor korporativnog agitatora. 
Zanimljivo kako izbjegava VirtualBox (u kojem ti za bilo koji MS Office ne treba Win10, stara dobra Sedmica sasvim je OK, btw).
Naravno da je za 80% ostalih stvari dostatan nativni LibreOffice. Ali neimaš MS Paint, dakle ništa.

Summa Summarum:

  • Bug kaka kvake jer Windowse ne treba imati pod kontrolom jer sve radi,
  • kad te Winsi iznenade novim apdejtom hitno zoveš 112 - profesionalca servisera za posljedice ako si ga već ne možeš priuštiti 24/7 ("hojte si vi u Irsku ako vam se ne sviđa" - bunker&kolinda tm),
  • Windowsi su cijenovno sitnica za nas korporativne uhljebe "menađere" koji smo stupovi države, 
  • a Linux je bezz jer neima MS Paint. 
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.12.2018 9:55 (Zechina).
 
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice