Chrome bi mogao u budućnosti blokirati vanjske adb

poruka: 38
|
čitano: 7.717
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Chrome bi mogao u budućnosti blokirati vanjske adb".
16 godina
online
Chrome bi mogao u budućnosti blokirati vanjske adb

odlično... idem natrag na firefox...

Moj PC  
28 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Chrome bi mogao u budućnosti blokirati vanjske
lllnuclearlll kaže...

odlično... idem natrag na firefox...

 mi neki iskusniji (da ne kažem stariji), nikada ga nismo ni napustili...

...
13 godina
offline
Chrome bi mogao u budućnosti blokirati vanjske adb

To je netko od developera predložio, ali dosta developera se pobunilo protiv toga. Ako se to implementira, ne samo da će s radom prestati svi ad blockeri, nego i drugi korisni dodaci koji stranicama dodaju neke poboljšane mogućnosti i slično.

 

Iskreno, sumnjam da će tom developeru ovo proći jer bi Chrome mogao izgubio značajan udio korisnika.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.1.2019 19:25 (Marko :D).
 
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Chrome bi mogao u budućnosti blokirati vanjske
Miro kaže...
lllnuclearlll kaže...

odlično... idem natrag na firefox...

 mi neki iskusniji (da ne kažem stariji), nikada ga nismo ni napustili...

 Google me namamio sa svim uslugama, sinkronizacijom chromea na svim uređajima itd... ali reklame sigurno neću gledat.... 

13 godina
offline
Re: Chrome bi mogao u budućnosti blokirati vanjske
lllnuclearlll kaže...

 Google me namamio sa svim uslugama, sinkronizacijom chromea na svim uređajima itd... ali reklame sigurno neću gledat.... 

Ni nećeš. Ovo je za sada samo prijedlog; da se ovo implementira to bi bila katastrofa za Chrome i sam Google. Pa valjda bi pola svih ekstenzija prestalo s radom i svi bi korisnici odmah pohrlili na Firefox.

 

Sjeti se da je Google reagirao kada su se ljudi pobunili, kada je Chrome automatski "prijavljivao" korisnike u pregledniku nakon što su se prijavili na Google-u. U jednoj od nadogradnji su tu mogućnost izbacili i sada je više nema. Pa nisu ludi da žele izgubiti korisnike.

 

U svakom slučaju, slažem se s tobom. Postane li ovo nekim slučajem stvarnost u Chrome-u, također prelazim na Firefox.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.1.2019 19:34 (Marko :D).
11 godina
neaktivan
offline
Chrome bi mogao u budućnosti blokirati vanjske adb

Radje cu zrtvovati Chrome nego addblocker

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.1.2019 19:31 (kingofthenight).
 
18 0 hvala 0
13 godina
offline
Chrome bi mogao u budućnosti blokirati vanjske adb

Evo što kaže jedan od Chromium developera:

 
1 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: Chrome bi mogao u budućnosti blokirati vanjske
lllnuclearlll kaže...
.

 Google me namamio sa svim uslugama, sinkronizacijom chromea na svim uređajima itd... ali reklame sigurno neću gledat.... 

 i firefox ima sync koji radi na svim uređajima...

6 godina
neaktivan
offline
Re: Chrome bi mogao u budućnosti blokirati vanjske
Marko :D kaže...

Evo što kaže jedan od Chromium developera:

"Transparency and openness..." Da, riječ transparency se baš veže uz Google 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Chrome bi mogao u budućnosti blokirati vanjske
E neces razbojnice. Ionako me Chrome zivcira svojim gutanjem RAMa. Samo puni RAM, a kad zatvoris tab ne smanjuje potrosnju vec moras zatvoriti cijelu aplikaciju.

Na masini sa 24 GB RAMa napravi problem.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Chrome bi mogao u budućnosti blokirati vanjske
AKosir1990 kaže...

"Transparency and openness..." Da, riječ transparency se baš veže uz Google 

Zašto se ne bi vezala? Google je dosta transparentan, a sada ću ti reći i zašto.

 

Kao prvo, načini na koji rade njihovi proizvodi su transparentni - sve je javno objavljeno i nije nikakva tajna. Neki programi su i open source (kao na primjer, Chrome), te svatko može vidjeti i koristiti njihov kod. 

Kao drugo, što se tiče prikupljanja podataka, sve je lijepo opisano i objašnjeno u njihovoj politici privatnosti (zašto prikupljaju, kako prikupljaju, što prikupljaju i što rade s podacima). Također imaš i mogućnost upravljanja svojim podacima, te lijepo možeš ugasiti što ne želiš da se prikuplja na tvoj račun.

Kao treće, redovito objavljuju zahtjeve vlasti za korisničkim podacima, te se može vidjeti tko je tražio što i da li je zahtjev ispoštovan ili nije.

 

To se zove transparentnost. Da Google nije transparentan, ovo bi se sve odvijalo u tajnosti i korisnici bi o promijenama bili obavješteni tek kada bi ovu opciju dodali u Chrome.

dva_ujutro kaže...
E neces razbojnice. Ionako me Chrome zivcira svojim gutanjem RAMa. Samo puni RAM, a kad zatvoris tab ne smanjuje potrosnju vec moras zatvoriti cijelu aplikaciju. 

Na masini sa 24 GB RAMa napravi problem.

Zatvaraj programe koje ne koristiš i smanji broj kartica i dodataka u pregledniku. Imam 8 GB RAM-a i Chrome mi koristi jedno otprilike 600 MB. Chrome za svaku karticu i svaki dodatak ima svoj proces; to omogućava da ako se smrzne samo neka kartica ili dodatak, da se ne smrzne cijeli preglednik.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.1.2019 20:35 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Chrome bi mogao u budućnosti blokirati vanjske
Samo opera.
 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Chrome bi mogao u budućnosti blokirati vanjske
lllnuclearlll kaže...

odlično... idem natrag na firefox...

A inače nema niti jedan drugi Kromirani browser, koji je eto prilagođen ili očiščen od raznih Google tričarija.Recimo čista klasika Iron Browser, dakle bez obzira kaj nudi originalni Krom tu je uvijek sterilizirana alternativa.

 

https://www.srware.net/en/software_srware_iron_chrome_vs_iron.php

 

Tu je i "Kineski Krom" pa iprobaj, ima koš opcija pa eto ne boj se Kineza oni su ionak miroljubljivi.

 

http://www.maxthon.com/

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
11 godina
offline
Chrome bi mogao u budućnosti blokirati vanjske adb

Na androidu koristim Kivi Browser brez oglasa, samo neznam što bi upotrijebijo za win

 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Chrome bi mogao u budućnosti blokirati vanjske adb

Samo jedna riječ : OPERA

Moj PC  
4 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Chrome bi mogao u budućnosti blokirati vanjske
Miro kaže...
lllnuclearlll kaže...

odlično... idem natrag na firefox...

 mi neki iskusniji (da ne kažem stariji), nikada ga nismo ni napustili...

 zbog boljeg adblocker, jel? 

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.1.2019 20:59 (Jack Sparrow).
12 godina
offline
Re: Chrome bi mogao u budućnosti blokirati vanjske
Jack Sparrow kaže...
Miro kaže...
lllnuclearlll kaže...

odlično... idem natrag na firefox...

 mi neki iskusniji (da ne kažem stariji), nikada ga nismo ni napustili...

 zbog boljeg adblocker, jel? 

 Ovo je bilo malo ispod pojasa :)

15 godina
offline
Re: Chrome bi mogao u budućnosti blokirati vanjske
zlosobno kaže...
Samo opera.

 A Opera koristi koji engine?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova
16 godina
moderator
online
Re: Chrome bi mogao u budućnosti blokirati vanjske
Jack Sparrow kaže...
Miro kaže...
lllnuclearlll kaže...

odlično... idem natrag na firefox...

 mi neki iskusniji (da ne kažem stariji), nikada ga nismo ni napustili...

 zbog boljeg adblocker, jel? 

 Koristim eksterno rješenje (uBlock), ako na to aludiraš, pa nije do toga... Jednostavno sam navikao na FF, a i ide mi na živce što Chrome toliko navaljuje na povezivanju s Gmailom, mada sam se recimo registrirao na FF i sinkroniziram ga, ali to je ipak drugačije nego kada je sve pod kapom Googla...

BlueMax kaže...
Jack Sparrow kaže...
Miro kaže...
lllnuclearlll kaže...

odlično... idem natrag na firefox...

 mi neki iskusniji (da ne kažem stariji), nikada ga nismo ni napustili...

 zbog boljeg adblocker, jel? 

 Ovo je bilo malo ispod pojasa :)

 Mislio sam da se ti baviš samo jezičnom problematikom, ali imaš i šire interese?

...
7 godina
offline
Re: Chrome bi mogao u budućnosti blokirati vanjske
Marko :D kaže...
..

 Google je dosta transparentan, a sada ću ti reći i zašto.

...

vidim da nisi proba na novijim androidima ugasit google telemetriju .. 

transparentni su taman toliko da se može reć da posluju legalno..

13 godina
offline
Re: Chrome bi mogao u budućnosti blokirati vanjske

Na koju telemetriju misliš? 

 

Ako je i ima; smeta te telemetrija od Google-a (u čijoj je politici privatnosti sve napisano što se prikuplja), a ne smeta te telemetrija iz Windowsa 10 za koju se ne zna točno što se prikuplja, a što ne? Hmm... 🤔

7 godina
offline
Re: Chrome bi mogao u budućnosti blokirati vanjske
isto maslo :D
16 godina
odjavljen
offline
Chrome bi mogao u budućnosti blokirati vanjske adb

Ako nista drugo - na firewallu se moze blokirati dosta toga

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Chrome bi mogao u budućnosti blokirati vanjske adb

Chrome bi mogao u budućnosti bit popularan kao Netscape ili Mosaic.

Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Chrome bi mogao u budućnosti blokirati vanjske
Marko :D kaže...

Kao drugo, što se tiče prikupljanja podataka, sve je lijepo opisano i objašnjeno u njihovoj politici privatnosti (zašto prikupljaju, kako prikupljaju, što prikupljaju i što rade s podacima). Također imaš i mogućnost upravljanja svojim podacima, te lijepo možeš ugasiti što ne želiš da se prikuplja na tvoj račun.

Kao treće, redovito objavljuju zahtjeve vlasti za korisničkim podacima, te se može vidjeti tko je tražio što i da li je zahtjev ispoštovan ili nije.

 

To se zove transparentnost. Da Google nije transparentan, ovo bi se sve odvijalo u tajnosti i korisnici bi o promijenama bili obavješteni tek kada bi ovu opciju dodali u Chrome.

nije to uopće nikakva transparentnost, osim što se oni hvale time i neki očito gutaju tu samoreklamu bez imalo kritičnosti

ovo s prikupljanjem podataka bi bilo ok da je po defoltu isključeno, a onda da google od korisnika izričito za to traži dozvolu i da ti ponudi poklikati koje podatke smiju koristiti

podaci su resurs, vlasništvo korisnika, i tako bi se trebali odnositi prema njima

 

ako ti neće neki webshop automatski skidati lovu s računa i malim slovima na kraju kilometarskih uvjeta korištenja (koje 99% ljudi ionako samo klikne) pisati da ti s računa svaki put kad ih posjetiš uzima po 1usd - jer bi se to smatralo prijevarom i zavaravaajućim ponašanjem, onda bi se tako trebalo ponašati i sa podacima

također, obzirom na iskustva s drugima, zar je ono što je google napisao da prikupljaju urezano u stijenu, trebamo to prihvatiti kao 100% istinu i pljeskati ručicama?

 

6 godina
offline
Chrome bi mogao u budućnosti blokirati vanjske adb

Google, transparentnos i privatnost: Ono kada ugasis wifi ali raznorazne sistemske aplikacije svejedno sakupljaju podatke o AP-ovima pored kojih si prošao "da ti poboljšaju iskustvo" i da, to što si ugasio u settings-u ne znači da si i ugasio u svim aplikacijama.  (notifikacije o radnjama dodane nakon sto su to otkriki neki 3rd party developeri)
Ili ono kada se chrome ažurira pa ti ti povuku sve passworde u cloud "da ih nikad ne zaboraviš"

ma...

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.1.2019 9:22 (VladRi).
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Chrome bi mogao u budućnosti blokirati vanjske adb

Znači, još uvijek ima ljudi koji koriste Google? Pa, dobro. Winstoni su na kraju uvijek puni ljubavi.

 

Want To Heal The Internet? Ban All Collection Of User Data
https://www.zerohedge.com/news/2019-01-22/want-heal-internet-ban-all-collection-user-data  

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Chrome bi mogao u budućnosti blokirati vanjske
picajzla0707 kaže...

nije to uopće nikakva transparentnost, osim što se oni hvale time i neki očito gutaju tu samoreklamu bez imalo kritičnosti

ovo s prikupljanjem podataka bi bilo ok da je po defoltu isključeno, a onda da google od korisnika izričito za to traži dozvolu i da ti ponudi poklikati koje podatke smiju koristiti

podaci su resurs, vlasništvo korisnika, i tako bi se trebali odnositi prema njima

Ja se slažem s tobom, no možeš li mi navesti primjer kompanije koja ima prikupljanje podataka isključeno po zadanim postavkama? Koliko mi je poznato, po GDPR bi to trebalo biti namješteno ukoliko se prikupljaju identifikacijski podaci, ali i dalje većina kompanija to ima uključeno po zadanim postavkama...

 

Google za razliku od drugih kompanija bar istakne što prikuplja, druge skrivaju ili čak ni ne daju opciju da ugasiš prikupljanje podataka.

picajzla0707 kaže...

također, obzirom na iskustva s drugima, zar je ono što je google napisao da prikupljaju urezano u stijenu, trebamo to prihvatiti kao 100% istinu i pljeskati ručicama?

Vjerujem da postoje kazne za firme koje lažu u politici privatnosti. Ali i kome danas možeš vjerovati, osim samome sebi.

VladRi kaže...

Google, transparentnos i privatnost: Ono kada ugasis wifi ali raznorazne sistemske aplikacije svejedno sakupljaju podatke o AP-ovima pored kojih si prošao "da ti poboljšaju iskustvo" i da, to što si ugasio u settings-u ne znači da si i ugasio u svim aplikacijama.  (notifikacije o radnjama dodane nakon sto su to otkriki neki 3rd party developeri)
Ili ono kada se chrome ažurira pa ti ti povuku sve passworde u cloud "da ih nikad ne zaboraviš"

ma...

Kao prvo, ako ugasiš Wi-Fi, ni Google, ni aplikacije ne mogu do liste AP-ova ili Wi-Fi mreža. 

Kao drugo, Google-ove postavke na Androidu vrijede za sve Google-ove proizvode, a i neke aplikacije trećih strana; ako ja namjestim da Google ne sprema moja pretraživanja, neće ih spremati ni u jednom pregledniku.

Kao treće, tu govoriš o onom Chrome ažuriranju, ali opet nisi u pravu jer lozinke nisu bile sinkronizirane. U Chromeu se samo pojavila indikacija da si se prijavio na Google, a sync si ti trebao ručno uključiti.

Judg3 Dr3dd kaže...

Znači, još uvijek ima ljudi koji koriste Google? Pa, dobro. Winstoni su na kraju uvijek puni ljubavi.

 

Want To Heal The Internet? Ban All Collection Of User Data
https://www.zerohedge.com/news/2019-01-22/want-heal-internet-ban-all-collection-user-data  

Koliko se god pokušao udaljiti od Google-a, neće ti uspjeti. Gotovo sve web stranice i većina programa koriste neki od Google-ovih alata, a ni Google ne možeš kompletno blokirati jer sigurno imaju registrirane na tisuće različitih domena.

 

Budimo realni, i sam si koristio i još uvijek koristiš neke Google-ove proizvode. Recimo, YouTube i/ili Android. Mogu se kladiti da si ijednom kročio na Google Maps da pogledaš gdje se što nalazi ili da vidiš kako izgleda neka ulica. Isto tako se mogu kladiti da si bar jednom koristio uslugu prijevoda neke stranice ili preveo neku frazu uz pomoć Google Translatea. Ako imaš Android, siguran sam da imaš instaliranu bar jednu Google-ovu aplikaciju i da imaš vlastiti Google račun. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.1.2019 11:18 (Marko :D).
11 godina
online
Re: Chrome bi mogao u budućnosti blokirati vanjske
Marko :D kaže...

Ja se slažem s tobom, no možeš li mi navesti primjer kompanije koja ima prikupljanje podataka isključeno po zadanim postavkama? Koliko mi je poznato, po GDPR bi to trebalo biti namješteno ukoliko se prikupljaju identifikacijski podaci, ali i dalje većina kompanija to ima uključeno po zadanim postavkama...

 

Google za razliku od drugih kompanija bar istakne što prikuplja, druge skrivaju ili čak ni ne daju opciju da ugasiš prikupljanje podataka.

bar ovo ili bar ono i "za razliku od drugih" nije transparentnost niti primjer iste, baš kao što dobar učenik nije onaj koji dobije dvojku i onda se opravdava kako su neki drugi dobili jedinicu, pa onda njegova dvojka u usporedbi s takvima izgleda kao dobra ocjena

 

google treba tražiti izričitu dozvolu za korištenje osobnih podataka i točka

dok to ne bude tako google nije nikakav pozitivni primjer

Marko :D kaže...
picajzla0707 kaže...

također, obzirom na iskustva s drugima, zar je ono što je google napisao da prikupljaju urezano u stijenu, trebamo to prihvatiti kao 100% istinu i pljeskati ručicama?

Vjerujem da postoje kazne za firme koje lažu u politici privatnosti. Ali i kome danas možeš vjerovati, osim samome sebi.

čak i da postoje kazne, najprije to treba dokazati, a vidjeli smo već na primjeru facebooka da to dokazivanje nije lagan posao niti su tvrtke transparentne po tom pitanju

da li ti kao korisnik možeš vidjeti što se od tvojih podataka koristi i u koju svrhu - mislim da ne možeš, moraš vjerovati googletu

dakle, to što google napiše da nešto koristi ne znači da ne koristi i više od toga, što se opet ne može nazvati transparentnim

 

i da se vratim na tvoj početni zaključak:

Marko :D kaže...

To se zove transparentnost

ne, to se ne zove transparentnost, to se zove netransparentnost s lošim pokušajem glumljenja iste

14 godina
neaktivan
offline
Re: Chrome bi mogao u budućnosti blokirati vanjske

Lija je lija

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice