Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera

poruka: 105
|
čitano: 26.478
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera".
16 godina
moderator
offline
Re: Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera
Zechina kaže...
Uvijek je dobro imati alternativu, da ne držiš sva jaja u istoj košari. Osim toga, kako ćeš znati koliko je Chrome brz/spor ako ga nemaš s čime usporediti? Ili ako se u novom update-u počne sumnjivo ponašati (u bilo kom smislu). Tako da meni tu čuče pored Firefox, Chromium (inače potpisujem post, isto iskustvo).

Pa imam i ja instaliran Firefox... Samo što meni služi za to kad si netko na mom kompu hoće pogledati fejs ili mail, da se ne moram odlogiravati u Chromeu sa svojih računa. 

13 godina
offline
Re: Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera
mbaksa kaže...
Zechina kaže...
Uvijek je dobro imati alternativu, da ne držiš sva jaja u istoj košari. Osim toga, kako ćeš znati koliko je Chrome brz/spor ako ga nemaš s čime usporediti? Ili ako se u novom update-u počne sumnjivo ponašati (u bilo kom smislu). Tako da meni tu čuče pored Firefox, Chromium (inače potpisujem post, isto iskustvo).

Pa imam i ja instaliran Firefox... Samo što meni služi za to kad si netko na mom kompu hoće pogledati fejs ili mail, da se ne moram odlogiravati u Chromeu sa svojih računa. 

Idealna opcija za to postoji i u Chrome-u. 😉 

 

https://support.google.com/chrome/answer/6130773

16 godina
moderator
offline
Re: Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera
Marko :D kaže...
Idealna opcija za to postoji i u Chrome-u. 😉 

 

https://support.google.com/chrome/answer/6130773

Nije mi nikad na pamet palo tu kliknuti.  A sad kad to znam... I dalje ću koristiti Firefox za tuđe fejsanje i mailanje. 

13 godina
offline
Re: Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera

Da nisi ti jedan od onih koji, nakon što gosti odu, krenu čitati povijest i 'provjeravati' jesu li se gosti odjavili? 🤣

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.11.2017 13:39 (Marko :D).
7 godina
offline
Re: Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera
Marko :D kaže...

Da nisi ti jedan od onih koji, nakon što gosti odu, krenu čitati povijest i 'provjeravati' jesu li se gosti odjavili? 🤣

 meni se gosti svaki put odjave kad više nema cuge... baš čudno

ravna zemlja i šupalj mjesec
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.11.2017 13:59 (Louis Pluto).
16 godina
moderator
offline
Re: Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera
Marko :D kaže...

Da nisi ti jedan od onih koji, nakon što gosti odu, krenu čitati povijest i 'provjeravati' jesu li se gosti odjavili? 🤣

LOL, kaj to ti radiš kad ti to samo tak padne na pamet? 

 

(ni najmanje me nije briga po kojim stranicama gosti surfaju ili kakve mailove ili poruke šalju ili primaju; primarni razlog u mom slučaju čak ni nije briga za njihovu privatnost, iako i to poštujem, nego me jednostavno ne zanimaju njihove privatne stvari - nisam osoba koja trača pa da bi mi tako nešto bilo bitno u životu)

13 godina
offline
Re: Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera

Naravno da ne. 😂

 

Kad imam goste, obično me traže lozinku od Wi-Fija, a ne pristup računalu, ali u većini slučajeva koriste mobilni internet. I kad bi me tražili pristup računalu, imam jedan laptop koji se ne koristi baš toliko često, pa može poslužiti za surfanje gostiju. 😆

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.11.2017 14:18 (Marko :D).
10 godina
offline
Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera

2 ista taba otvorena (facebook i bug):

 

chrome ~400 Mb

 

firefox ~180 Mb.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera

Firefox koristim od 2008 godine i prvi mi browser po izboru i mislim da bih se teško privikao da moram kompletno preći na novi pretraživač. No, moram navesti da je u mom slučaju konkrento FF sporiji od Opera i to rekao bih "značajno"........hocu reci da je vidno sporiji od Opere. Kao drugo FF još uvijek troši previše memorije. Kod mene uvijek bar 3 -4 puta više nego Opera.

Evo i male demonstracije:

https://imgur.com/G4aXyRr
https://imgur.com/JKO4DRb

Na istim karticama Firefox uzima oko 2.2 GB, a Opera oko 830 MB.

Poređenje je napravljeno na Mac OS 10.12.6.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera
1student kaže...

Poređenje je napravljeno na Mac OS 10.12.6.

 pfftt... dođi na normalnom OSu pa onda uspoređuj....

ravna zemlja i šupalj mjesec
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.11.2017 14:40 (Louis Pluto).
15 godina
offline
Re: Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera
Marko :D kaže...


 

Kad imam goste, obično me traže lozinku od Wi-Fija, a ne pristup računalu, ali u većini slučajeva koriste mobilni internet. I kad bi me tražili pristup računalu, imam jedan laptop koji se ne koristi baš toliko često, pa može poslužiti za surfanje gostiju. 😆

 

Visegodisnje iskustvo me naucilo, ako zelite provesti ugodno vrijeme sa gostima, ugasite sve.

Dakle sada kada mi gosti dolaze, sve se gasi, pa cak i TV. Kakav internet, kakvo provjeravanje fejsa i ostali bakraci.

Jedino sto se povremeno upali je rostilj.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
16 godina
offline
Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera

Dugo sam koristio Edge (FF ostavio zbog sporosti, Chrome nakon sto nije radio dobro na Courseri), ali nakon prelaska na Android sa WM, poceo koristiti Chrome ponovno.

Ova verzija FF me pravo obradovala jer je radi brzo i izgleda lijepo. Nebitno mi je da li je brzi Chrome ili nije, sve dok je FF dovoljno brz, izbjegavam sve sto mogu od Googlea. A ne predstavlja mi neki problem promijeniti browser, prebacim bookmarks i to je to...ekstenzija ionako ne koristim puno.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera

Browser je... Meh :(

 

Troši više memorije od prethodnog 56.0.2 (barem kad usporedim sa mojih otvorenih 30-40 tabova). Nemogućnost korištenja Tab Mix Plusa je za mene veliki minus. Mouse gestures (s ponuđenom add on zamjenom) ne rade u praznom prozoru (New tab) niti u Options i Add ons screenu/tabu :(

K
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera

Mene zanima šta to imate otvoreno po 40-50 tabova??

Kod mene max 5-6.

 
8 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera

Slažem se. Kod mene gosti ne dolaze da bi surfali internetom, ali u nekim situacijama potreban im je internet. Recimo kad mi žele nešto pokazati, a to isto imaju u cloudu, primjerice slike, video ili nešto treće.

 

Uostalom, nepristojno je konstantno buljit u mobitel/računalo u društvu. 😉

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.11.2017 15:56 (Marko :D).
12 godina
neaktivan
offline
Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera

Firefox sam prestao koristiti tamo još od davne 2012 godine,sada več 5 godina isključivo sam na Chromeu i zadovoljan sam njime jer se u toku ovig godina nije suštinski puno mjenjao ali pošto sam zasičen njime budem isprobao ovaj novi Firefox pa da vidimo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera

Instalirao jučer, čini se lijepo. S obzirom da uvijek koristim paralelno i firefox i chrome, i da imam obicno po tridesetak pin-anih stranica. (previše interesa, premalo vremena, bookmarksi su siguran nacin da mi nesto nikad ne dodje na red)

Jedna stvar koja mi u praksi fali i u starom i u novom FF je print opcija "save as pdf" iz Chroma. Znam da ima programa koji to mogu naparaviti, ali zašto ne staviti to u čistu aplikaciju? Osim ako nije patentirano....

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera
ElektričnaOvca kaže...

Ajde, konačno, mogao bih se vratiti na firefox.

 Nemoj jos dok ne isprave bugove sa velikim zauzecem rama i cpu-a

Novi firefox ne da ne troši manje ili isto rama kao chrome, već troši osjetno više

http://www.soundstream.com/
13 godina
protjeran
offline
Re: Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera
1student kaže...

Firefox koristim od 2008 godine i prvi mi browser po izboru i mislim da bih se teško privikao da moram kompletno preći na novi pretraživač. No, moram navesti da je u mom slučaju konkrento FF sporiji od Opera i to rekao bih "značajno"........hocu reci da je vidno sporiji od Opere. Kao drugo FF još uvijek troši previše memorije. Kod mene uvijek bar 3 -4 puta više nego Opera.

Evo i male demonstracije:

https://imgur.com/G4aXyRr
https://imgur.com/JKO4DRb

Na istim karticama Firefox uzima oko 2.2 GB, a Opera oko 830 MB.

Poređenje je napravljeno na Mac OS 10.12.6.

 To je BUG koji je vec prijavljen, ljudi na r/firefox imaju jako puno problema sa time, a nekima i cpu zna otić na 100 stupnjeva na macbook pro

http://www.soundstream.com/
13 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera
Bome nebi na macbooku nista koristio osim safarija. Chrome nekad moram zbog posla al guta bateriju neusporedivo vise..
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera

7 godina koristim Chrome, i još uvijek ga koristim. Ali primjetio sam jednu veliku manu kod njega.

Kada npr. listam što ima u grupi na fejsu, nakon par postova se dosta uspori, čak ni ne jede toliko memorije da mu fali, već jednostavno se uspori, sporo učitava.

To sam prije cca god dana probao na Mozilli i nije se ta situaicja događala. To mi se poprilično sviđa na Mozilli. 

A isti razlog zašto planiram preći na Mozillu je razlog zbog kojeg je @mbkasa prešao na Chrome. :D 
Iz nekog razloga zadnjih tjedan dana me Chrome zeza na YT, i ide mi to na živce, zaledi se malo malo. 

Mozilla je sada odlična, radi odlično, i jako brzo. Stvarno ne vidim razlog zašto nju, ili Chrome ne bi netko koristio. Skoro pa isti klinac, samo što ljudi moraju ipak nečemu težiti, tj. neko strani. 

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera
brada09 kaže...
Bome nebi na macbooku nista koristio osim safarija. Chrome nekad moram zbog posla al guta bateriju neusporedivo vise..

 Da,  Safari je najviše prilagođen i poliran browser na Mac OS-u (govorim na bazi vlastitog iskustva) i zaista je brz i stednjiv, no meni ne odgovara. Svako ima vlastite preferencije.

Što se tiče FF i konzumacije memorije nisam ni radnije primjetio da je bio štedljiviji........no ko zna možda zaista i poprave taj propust. Bilo kako bilo FF je kod mene više trošio memorije kod samog učitanja programa nego Safari sa 5 ili 6 tabova.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera
crankshaft kaže...

Mene zanima šta to imate otvoreno po 40-50 tabova??

Kod mene max 5-6.

 

Ja koristim Vivaldi i izuzetno sam zadovoljan. Sve je u bojama i svuda ima nešto, ne volim minimalizam, ne osjećam se kao doma onda 

 

No, tabova imam aktivnih uvijek oko 8-9(yt, 1.FM, dva foruma, dva tri linka koja čitam, a hiberniranih ih imam puuuno. Trenutno na laptopu imam 23 taba, a na desktopu(koji je 10" veći) znam imati i po 50 tabova. I to mi je sasvim normalno.
Krenuvši s lijeva na desno prvo su pinani. Prvo oni koji mi svakih par dana zatrebaju, pa neki koje nekada namjeravam otvoriti, pa onda imam hibernirana 2-3 yt taba, pa onda IMDB u kojem je stackano bar 40-50, pa neke random stvari i tako...


Meni tabovi uglavnom služe kao bookmark. Bookmarkam ono što znam da će mi trebati nekada, a ne znam kada ili nešto fora što ću opet otvoriti za 2 godine, a sve ostalo u tabove.

I kolega me pita kak se snalazim, vide se ikone stranice i prvo ili drugo slovo, ali meni dosta :)

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
10 godina
offline
Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera

Svi ti LEGACY Pluginovi su navedeni pod legacy čisto iz razloga što Firefox više ne daje podršku za low level API-je, što je od kritičnog značaja za naprednije aplikacije koje su davale toliko života i slobode Firefox-u.

 

DownThemAll i ProfileManager će mi definitivno faliti... videćemo kakve će alternative dolaziti.

Više detalja: https://www.downthemall.net/re-downthemall-and-webextensions-or-why-why-i-am-done-with-mozilla/

 

Da postoji makar praktično rješenje da se instaliraju Firefox i Firefox ESR na istoj mašini pa da se još iskoriste ti pluginovi, no izgleda ništa od toga, nego se još više pomješaju lončići...

cQKGUgOfD8U
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.11.2017 18:05 (spookymulder84).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera

Brutalno brz, otvorim youtube, 'page not respondint' stop it, wait. Po pola minute, itd itd...

Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera

Aj kad sve zbrojim i oduzmem, bar su ostavili jednu značajku koju je Chrome zakomplicirao koliko god je mogao. "Backspace" i dalje radi posao koji i treba, ne kao u Chrome ili addon ili debilna kombinacija Alt+strelica nazad

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera

Proveo sam lijepe godine s firefoxom i rekao sam mu zbogom prije godinu dana.

Malo sam eksperimentirao s chrome, no završio sam na Operi koju ranije nisam gotivio.

Opera je u suštini Chrome light i sasvim mi je dovoljna.

 

Uzmem s Chromea sve ekstenzije i vozi.

Da, JA lično i osobno !
 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera
LogicusMPS kaže...

Brutalno brz, otvorim youtube, 'page not respondint' stop it, wait. Po pola minute, itd itd...

 Meni na facebooku stalno izbacuje Not responding,a na youtubu video, zvuk itd sve ide super, ali okolo sucelje i drugi videi desno treba par sec dok se ne ucita

http://www.soundstream.com/
10 godina
offline
Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera

Prije par mjeseci sam prešao sa Firefoxa na Vivaldi jer me je FVD speed dial na FF počeo zezati. Teško da ću natrag, naročito sada kad uopće ne radi FVD SD i Tab mix plus.

 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Firefox Quantum: kvantni skok jednog browsera

Opera sa ekstenzijama je zakon.Ne znam zašto uopće ljudi koriste Chrome.Browser je pun raznog smeća od reklama i praćenja korisnika pa nadalje.

Moj PC  
1 2 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice