Google priprema veliki redizajn Gmaila, procurile

poruka: 64
|
čitano: 26.219
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google priprema veliki redizajn Gmaila, procurile ".
7 godina
protjeran
offline
Google priprema veliki redizajn Gmaila, procurile

Osobno koristim Windows Mobile, za poslovne svrhe iOS na iPhoneu 5, a odrzavam i Android mobitele.

Iskreno - da na Androidu nema Outlook aplikacije, taj bi mobitel zavrsio u smecu.

Android aplikacija sa Exchangeom radi katastrofa. Al i iOS mail aplikacija nije nista bolja.

 

Tko god je odrzavao Exchange server, zna o cemu pricam.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Google priprema veliki redizajn Gmaila, procur
ridealong kaže...
Zechina kaže...

 

Nemam ja ništa ni protiv Nokije 3310 ili N900. Samo sad idi kupi bateriju za istu... pitanje je standarda i korisnosti (štete) istog.

 Za sve koji moraju imati najnovije, ništa starije od 1 dana i ono što oni osobno nisu blagoslovili nije dobro. Da ne znam što radiš u životu, ne možeš 24 sata dnevno buljiti u mobitel i nabadati po aplikacijama. Ovi koji su uključuli sve žive notifikacije imaju tik kada im zasvijetli zaslon mobitela, a to se događa svakih par minuta (mail, IM poruke, reklame...). To nije život, to je psihijatrija. Svim ostalima mobitel služi za povremenu komunikaciju ili snalaženje u prostoru. A za to su dobre tisuće modela mobitela.

 

 Sve 5, ali kako si to povezao s mojim postom?

Ja ironiziram da imaš danas nekakav standard (uopće neću ulaziti je li dobar), ti pak odeš u drugu krajnost ("najnovije, ništa starije od 1 dana"). Android ti je tu godinama, ništa najnovijeg.

 

A ovo "sve žive notifikacije" ti je opet kritika idiota a ne onog što sam ja napisao. Mislim, zašto ne bi mail primao na mob? Kakve mrtve reklame i IM? Twittera se ježim; Whatsup, Viber itd palim kad mi je nužno. Od reklama u mailu jedino moram gasiti Microosftov idiotski LinkedIn i povremeno postavljati nove filtere -  kojeg sam zbog neke gluposti morao aktivirati. Sav ostali spam Gmail odlično filtrira.
Pretpostavljam da te iritira to što MS nikad do kraja nije uspio riješiti problem sa vlastitim notifikacijama na WP - unatoč ironiji što su "tiles" kao ideja upravo tome trebali služiti.
Postoje objektivni i "subjektivni" faktori zašto je Android prevagnuo. Valjda bi svima bilo korisnije da imamo alternativu tipa WP, no nije sad isključivo kriva pomodnost i glupost tržišta što (karikiram) ljudi globalno nisu prepoznali tako odličan pristup. 

ridealong kaže... 

Google je nabio broj korisnika gmaila zbog Androida i potrebe da se ima account kod njih.

 Sad si ti generalizirao samo tako.

Imaš čitav (da koristim MS > S. Elop terminologiju) ekosustav aplikacija koji funkcionira i nadopunjuje se. Search, Maps, Docs, Drive... i Gmail.
Kad ti je Google branio da imaš msn/hotmail/one/live/ ili kako se trenutno zove piškio/kakio MS email account? Uostalom, za svaki servis moraš imati račun, a Android možeš koristiti i bez Google accounta.
Pa pogledaj kaos koji je MS napravio unutar ChromeOS/Android dućana sa vlastitim Officeom. Te mijenjali ime 5 puta, te dostupan svima, te samo onima koji su platili, te samo onima koji imaju dovoljno malen/velik ekran... pa si imao situaciju da čovjek na 2 ista chromebooka, na jednom ima Office 365 (koji je platio btw), a na drugom mu je nedostupan. Pa mu malo radi samo Android verzija, pa malo samo cloud... piškili bi kakili, to tržište ne prašta. Samo kad se sjetim onih nebuloza sa Tango/Mango verzijama za WP, gdje nešto radi a negdje ne... a sve upakirano u priču o "istovjetnom hardveru identičnih zahtjeva, što će spriječiti različito ponašanje i raspršenost poput Androidove".

 

Nije gmail postao standard zato što je toliko dobar, već unatoč tome koliko je loš - obzirom da je alternativa bila još lošija.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Google priprema veliki redizajn Gmaila, procur
Čitatelj kaže...

Osobno koristim Windows Mobile, za poslovne svrhe iOS na iPhoneu 5, a odrzavam i Android mobitele.

Iskreno - da na Androidu nema Outlook aplikacije, taj bi mobitel zavrsio u smecu.

Android aplikacija sa Exchangeom radi katastrofa. Al i iOS mail aplikacija nije nista bolja.

 

Tko god je odrzavao Exchange server, zna o cemu pricam.

Jesi probao BlackBerry Hub na Androidu?. Koliko vidim kod đevojke, radi s Exchangeom bez problema. A i s gmailom i svim ostalim: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.blackberry.hub&hl=en

7 godina
protjeran
offline
Google priprema veliki redizajn Gmaila, procurile

Nisam, samo Outlook na sve tri platforme:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.office.outlook

https://itunes.apple.com/us/app/microsoft-outlook/id951937596?mt=8

https://www.microsoft.com/en-us/store/p/mail-and-calendar/9wzdncrfhvqm

(za mobilne uredjaje, na desktopu je Outlook, makar se i ovo moze koristiti u nuzdi)

 

Radi sa Exchangeom, i Gmailom. Makar s moje strane, Gmail ima najbolji Spam filtar od svih.

Nemojerivo bolji od svih drugih rijesenja (velika baza podataka od milijarde korisnika i mailova).

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Google priprema veliki redizajn Gmaila, procur
Čitatelj kaže...

Ofkors, samo kažem da ima i ta alternativa ako možda želiš iz bilo kojeg razloga isprobati nešto osim Outlooka na Androidu.

7 godina
protjeran
offline
Google priprema veliki redizajn Gmaila, procurile

Probat cu. Ali pokusavam sve svesti na osnovno i minimalno. Jer kad jednom krenes komplicirati,

a imas 200-250 mobitela, nije ti tjednima dosadno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Google priprema veliki redizajn Gmaila, procur
Čitatelj kaže...

Probat cu. Ali pokusavam sve svesti na osnovno i minimalno. Jer kad jednom krenes komplicirati,

a imas 200-250 mobitela, nije ti tjednima dosadno.

 To mora da je zabavno

6 godina
protjeran
offline
Re: Google priprema veliki redizajn Gmaila, procur
Zechina kaže...

 

 Sve 5, ali kako si to povezao s mojim postom?

Ja ironiziram da imaš danas nekakav standard (uopće neću ulaziti je li dobar), ti pak odeš u drugu krajnost ("najnovije, ništa starije od 1 dana"). Android ti je tu godinama, ništa najnovijeg.

 

A ovo "sve žive notifikacije" ti je opet kritika idiota a ne onog što sam ja napisao. Mislim, zašto ne bi mail primao na mob? Kakve mrtve reklame i IM? Twittera se ježim; Whatsup, Viber itd palim kad mi je nužno. Od reklama u mailu jedino moram gasiti Microosftov idiotski LinkedIn i povremeno postavljati nove filtere -  kojeg sam zbog neke gluposti morao aktivirati. Sav ostali spam Gmail odlično filtrira.
Pretpostavljam da te iritira to što MS nikad do kraja nije uspio riješiti problem sa vlastitim notifikacijama na WP - unatoč ironiji što su "tiles" kao ideja upravo tome trebali služiti.
Postoje objektivni i "subjektivni" faktori zašto je Android prevagnuo. Valjda bi svima bilo korisnije da imamo alternativu tipa WP, no nije sad isključivo kriva pomodnost i glupost tržišta što (karikiram) ljudi globalno nisu prepoznali tako odličan pristup. 

ridealong kaže... 

Google je nabio broj korisnika gmaila zbog Androida i potrebe da se ima account kod njih.

 Sad si ti generalizirao samo tako.

Imaš čitav (da koristim MS > S. Elop terminologiju) ekosustav aplikacija koji funkcionira i nadopunjuje se. Search, Maps, Docs, Drive... i Gmail.
Kad ti je Google branio da imaš msn/hotmail/one/live/ ili kako se trenutno zove piškio/kakio MS email account? Uostalom, za svaki servis moraš imati račun, a Android možeš koristiti i bez Google accounta.
Pa pogledaj kaos koji je MS napravio unutar ChromeOS/Android dućana sa vlastitim Officeom. Te mijenjali ime 5 puta, te dostupan svima, te samo onima koji su platili, te samo onima koji imaju dovoljno malen/velik ekran... pa si imao situaciju da čovjek na 2 ista chromebooka, na jednom ima Office 365 (koji je platio btw), a na drugom mu je nedostupan. Pa mu malo radi samo Android verzija, pa malo samo cloud... piškili bi kakili, to tržište ne prašta. Samo kad se sjetim onih nebuloza sa Tango/Mango verzijama za WP, gdje nešto radi a negdje ne... a sve upakirano u priču o "istovjetnom hardveru identičnih zahtjeva, što će spriječiti različito ponašanje i raspršenost poput Androidove".

 

Nije gmail postao standard zato što je toliko dobar, već unatoč tome koliko je loš - obzirom da je alternativa bila još lošija.

Trebao bi mi jedan sat da ti odgovorim na sve, a to mi se ne da.

 

Neki ljudi pretjeruju s notifikacijama i držanjem mobitela u ruci kao da im život ovisi o tome. To su pravi ovisnici. Nemaš zašto držati mobitel u rukama 5-6-7-8 sati dnevno i stalno zapitkivati koliki mu je max SOT time. To je čista psihijatrija.


WP je bio super mnogima. I danas je. Ljudi su postali prerazmaženi i htjeli bi čuda od nečega što je i dalje telefon, ali s nešto naprednijim funkcijama.

 

Kako mogu ažurirati aplikacije iz Google playa bez accounta?

 

Vidiš da Google sada radi provjeru certifikata OS-a, pa će ti dopustiti prijavu na Google play određeni broj puta (ne kaže se koliko) i gotovo. Na jednom mobitelu imam otključan bootloader i custom ROM i taj nije certificiran. Javljaju se i korisnici pojedinih modela Xiaomija da također nemaju certifikat, pa se pitaju kako će na Google play.

 

MS Office? Kako si samo došao do njega u ovoj raspravi.

 

Konkurencija uopće nije loša, barem što se tiče e-maila. To  je ovdje tema. A ne office i microsoft.

8 godina
offline
Re: Google priprema veliki redizajn Gmaila, procur
ridealong kaže...

Kako mogu ažurirati aplikacije iz Google playa bez accounta?

 Želiš li Android ili Google Play i aplikacije iz istog?
Svaki ti "Samsung" nudi svoj dućan i alternative, a sve Googleove aplikacije imaš i u oblačnoj verziji. No i na Samsunzima moraš imati account (inače je pitanje "zašto uopće moram zaključavati ulazna vrata").

Mislim da je Google djelovao sinergijski u startu (s predumišljajem), nudio pomalo nečeg dobrog naokolo, a objedinilo se u accountu "kojeg ne moraš prihvatiti ako baš ne želiš". Što je točno uvjetovalo što, mislim da je nemoguće za utvrditi. Recimo da je pametno naveo vodu na svoj mlin. Pametno za korporaciju, ne za korisnike. 

8 godina
offline
Re: Google priprema veliki redizajn Gmaila, procur
ridealong kaže...

MS Office? Kako si samo došao do njega u ovoj raspravi. 

Povezanost  maila i office aplikacija - danas je to nužnost, valjda to nije potrebno raspravljati.

Pa MS Office/365 (odnosno kako li se sad zove u najnovijoj iteraciji) je jedna od popularnijih Android aplikacija (seta aplikacija). Dapače, korisnici kažu iznenađujuće funkcionalna (Nisam probao, koristim WPS Office + PDF koji mi je došao predinstaliran i ok mi je). 

 

Problem je u tome što ti nužno vidiš smartfon kao produžetak telefona. No to je mali kompjuter, tek zbog gabarita ponešto nepraktičan.

Identično iskustvo istog Android MS officea ćeš imati i na phabletu (velikom telefonu), tabletu, chromebooku, chromeboxu. Ovisno o veličini ekrana i načinu unosa (klasično tipkovnica), on postaje gotovo potpuno funkcionalan supstitut "desktop" verziji.

U biti, ono što je MS htio uraditi preko svog ekosustava. Ironija je u tome što je MS (kako većina ljudi kaže, ja vjerujem) odradio odličan posao sa "portanjem" aplikacije na Android, a onda nepotrebno zashrao sa dostupnošću. Vjerojatno opet neka balkanoidna politika guranja vode na svoj mlin, koja je opet rezultirala pucanjem u vlastitu nogu. Čitao sam gomile USA komentara kako su se ljudi privikli na Google Docs (ili kako se to sad zove) makar im je bio mrzak, upravo zbog toga jer nisu imali povjerenje hoće li im MS Office/365 raditi / biti dostupan kao Android aplikacija.

Za baš smartfone (do 5"), slična stvar - zadovoljili su se WPS, Polaris i Gdrive/Docs alternativama. Dostatno za pregledati dokument i sitne izmjene. Ili čak stvaranje jednostavnog dokumenta. Čak sam i ja, u nekoj hitnoj situaciji, na ljetovanju, složio na plaži novu excelicu sa moba: kad se privikneš, ide (ali nije prava zamjena velikom ekranu i tipkovnici).

Posljedica: Outlook je danas popularnija Android aplikacija nego li WordExcel (vidi grafove, usporedbe).

7 godina
offline
Re: Google priprema veliki redizajn Gmaila, procur

Pa druze zechina, tebi ko da su nekaj ukrali ovi iz ms-a....hehheeeee

😊
8 godina
offline
Re: Google priprema veliki redizajn Gmaila, procur
bunker kaže...

Pa druze zechina, tebi ko da su nekaj ukrali ovi iz ms-a....hehheeeee

😊

 I tebi su, samo ti živiš u uvjerenju da je to bio tvoj izbor. ;-)

7 godina
offline
Re: Google priprema veliki redizajn Gmaila, procur

A jesi zariban druze zechina... 😊

Mozes kakvim primjerom potkrijepiti kojom bi me to metodom ms natjerao na koristenje njihovog proizvoda u situaciji kada za taj isti proizvod postoji ista, bolja, ili jeftinija alternativa ?

Na meni se ms bas i nije pomogao, oem laptope sam kupovao na akcijama ili u vecim kolicinama pa su ispali i jeftiniji nego bez osa, lumije za obitelj sam kupio u htu po cjeni nizoj i od onih djecjih androida tipa wiko, noa i sl... Office akademski... Jednako intenzivno koristim i linux... Isto tako koristim i googleove usluge tipa gmail, gdrive....Neznam, probaj, mozda mi pokazes nekaj kaj ni sam neznam...

😊
6 godina
protjeran
offline
Re: Google priprema veliki redizajn Gmaila, procur
Zechina kaže...
ridealong kaže...

Kako mogu ažurirati aplikacije iz Google playa bez accounta?

 Želiš li Android ili Google Play i aplikacije iz istog?
Svaki ti "Samsung" nudi svoj dućan i alternative, a sve Googleove aplikacije imaš i u oblačnoj verziji. No i na Samsunzima moraš imati account (inače je pitanje "zašto uopće moram zaključavati ulazna vrata").

Mislim da je Google djelovao sinergijski u startu (s predumišljajem), nudio pomalo nečeg dobrog naokolo, a objedinilo se u accountu "kojeg ne moraš prihvatiti ako baš ne želiš". Što je točno uvjetovalo što, mislim da je nemoguće za utvrditi. Recimo da je pametno naveo vodu na svoj mlin. Pametno za korporaciju, ne za korisnike. 

Dabogda se ujutro probudio s tetovažom na čelu: by Google. :-)

6 godina
protjeran
offline
Re: Google priprema veliki redizajn Gmaila, procur
Zechina kaže...
ridealong kaže...

MS Office? Kako si samo došao do njega u ovoj raspravi. 

Povezanost  maila i office aplikacija - danas je to nužnost, valjda to nije potrebno raspravljati.

Pa MS Office/365 (odnosno kako li se sad zove u najnovijoj iteraciji) je jedna od popularnijih Android aplikacija (seta aplikacija). Dapače, korisnici kažu iznenađujuće funkcionalna (Nisam probao, koristim WPS Office + PDF koji mi je došao predinstaliran i ok mi je). 

 

Problem je u tome što ti nužno vidiš smartfon kao produžetak telefona. No to je mali kompjuter, tek zbog gabarita ponešto nepraktičan.

Identično iskustvo istog Android MS officea ćeš imati i na phabletu (velikom telefonu), tabletu, chromebooku, chromeboxu. Ovisno o veličini ekrana i načinu unosa (klasično tipkovnica), on postaje gotovo potpuno funkcionalan supstitut "desktop" verziji.

U biti, ono što je MS htio uraditi preko svog ekosustava. Ironija je u tome što je MS (kako većina ljudi kaže, ja vjerujem) odradio odličan posao sa "portanjem" aplikacije na Android, a onda nepotrebno zashrao sa dostupnošću. Vjerojatno opet neka balkanoidna politika guranja vode na svoj mlin, koja je opet rezultirala pucanjem u vlastitu nogu. Čitao sam gomile USA komentara kako su se ljudi privikli na Google Docs (ili kako se to sad zove) makar im je bio mrzak, upravo zbog toga jer nisu imali povjerenje hoće li im MS Office/365 raditi / biti dostupan kao Android aplikacija.

Za baš smartfone (do 5"), slična stvar - zadovoljili su se WPS, Polaris i Gdrive/Docs alternativama. Dostatno za pregledati dokument i sitne izmjene. Ili čak stvaranje jednostavnog dokumenta. Čak sam i ja, u nekoj hitnoj situaciji, na ljetovanju, složio na plaži novu excelicu sa moba: kad se privikneš, ide (ali nije prava zamjena velikom ekranu i tipkovnici).

Posljedica: Outlook je danas popularnija Android aplikacija nego li WordExcel (vidi grafove, usporedbe).

 I dalje ne znam kako si došao do MS Officea u ovoj temi. Mogao si se zadržati na Outlooku i gotovo. Postoji aplikacija za Android, postoji Web aplikacija i to je to.

 

Dok postoje stolni i prijenosni kompjuteri, meni mobitel neće biti broj 1 za rad. Ljudi koji intenzivno rade na laptopu vole imati veći ekran pred sobom, pa laptop spoje na vanjski monitor. Tko bi normalan htio išta raditi cijeli dan na mobitelu za posao? I od zrnca riže mogu napraviti kuću umjesto od cigli, pa mi ne pada na pamet to napraviti.

 

 

 

 

 

8 godina
offline
Re: Google priprema veliki redizajn Gmaila, procur

@bunker

Sad ti usko gledaš hardware pa Lumie... budem i o tome.

Pa imaš ono očigledno: danas bi možda imao neki WebOS ili MeeGo, možda čak i Palm smartphone. Kompajlirao bi možda s Borlandovim riješenjima, a svakodnevno koristio neki Word Perfect. Da sad ne idem do nekih BeOSa, OS/2, Calmire i slično. Alternativa bi se izrazila ili kroz nižu cijenu ili kroz višu kvalitetu bilo kojeg proizvoda. A to je tek vrh sante leda.
Proguglaj i detaljno promotri priču iza Lindowsa (izvan wiki), tu je obrazac bezobrazluka došao do krajnosti (uopće nije bitan Lindows, već postupak - primjer ostalima). Standardan ekocid. Redmond je od početka zapošljavao više advokata nego li programera, možda desetljećima.

 

Milijarde su samo kod nas okrenuli na piramidalnom sistemu (kroz "učilišta" i "akademije") certifikata i diploma za tehnologije koje su s predumišljajem zamišljene s preograničenim rokom trajanja. Taj trud/vrijeme/novac koji je samo ovdje posrkan, da je od opljačkanih uložen samo u neko trajnije znanje, imali bi danas mjerljivo veći gospodarski rast.

Računaj koliko si sam utrošio truda, vremena u neko ovladavanje npr registryem što ti je danas bačena investicija.
A sad zamisli tisuće "insidera" koji su samo ovdje u siromašnom "regionu" uložili u jednu verziju WP, pa drugu, pa treću, Surfejse, neki čak kao dev platformu Xbox ove kupovali... uplatili MS developer troškove, istukli po par soma ojra za desetak diploma MS-partner učilišta i "ekskluzivno" "dobili" OS, dev software - koji im za 3-12 mjeseci više gotovo ništa nije vrijedio. Ljudi su se kleli u neke tehnologije koje su im prodali, vidjeli su već svoje kliki-klik npr RNA, Silverlight aplikacije na Xboxu i Surface RT...

...sve se to odrazilo i na tebe, indirektno; nitko nije otok. Ti si dobio Lumiiju za siću jer je gomila njih popušila, sve je to netko negdje platio.
Bio sam u tom biznisu indirektno, kao vanjski pasivni faktor. Čak mi je kompenzacijski nuđena ad hoc "katedra" kao predavaču sa strane, ili kroz marketing - prodaju riješenja uz proviziju. 

A nisam ni spomenuo ono najbolnije - mitokraciju kroz državu. Imaš od R. Dejanovića onaj dokument o prijedlogu strategije - pogledaj samo cifre, sve stoji i danas.


"Na meni se ms bas i nije pomogao" - nije ni adeze jer ti nisi direktno glasao za njih, nisi im davao donacije čak ni kroz Fimi, a oni vrte milijarde valjda iz zraka, netko drugi farba te tunele i avione. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.4.2018 23:47 (Zechina).
8 godina
offline
Re: Google priprema veliki redizajn Gmaila, procur
ridealong kaže...

 I dalje ne znam kako si došao do MS Officea u ovoj temi. Mogao si se zadržati na Outlooku i gotovo. Postoji aplikacija za Android, postoji Web aplikacija i to je to.

 

Dok postoje stolni i prijenosni kompjuteri, meni mobitel neće biti broj 1 za rad.  

 Pola familije mi ima službeni mobitel, moraju imati gore Office, Skype itd. i biti dostupni čak i izvan radnog vremena. To je danas vrlo često standard.
Vezano uz temu, oni koji mogu, često se prebace na Google riješenja  - a tu je bitna konzistentnost u aplikacijama. Gmail je samo najvidljiviji dio toga.

8 godina
offline
Re: Google priprema veliki redizajn Gmaila, procur
ridealong kaže...

Dabogda se ujutro probudio s tetovažom na čelu: by Google. :-)

 Uzmi si ga doma. MS je možda natruo, ali Google je puno opasnija firma glede monopola. Sloboda izbora je danas privid.

7 godina
offline
Re: Google priprema veliki redizajn Gmaila, procur

@zechina

Kompa dragi, sve je to lijepo kaj si ti natipkao, no ja nigdje u svemu tome nevidim nikakvu otvorenu ili prikrivenu prisilu.

Svaka kompanija-tvrtka ima zaradu kao osnovni cilj, i logicno da će sve kaj rade biti usmjereno tom cilju, bio to google, microsoft, mercedes, ili naš proizvodjač oružja iz okolice karlovca.

Ljudi kao jedinka, pa cak i kao vrsta, su daleko od savrsenstva, cesto vucemo glupe nepromisljene, dugorocno stetne poteze, pohlepni smo, bešćutni prema tudjoj patnji i agoniji, podmitljivi smo.... Pa logično da će se u mnoštvu korporacija ( od giganata pa do vlasnika kioska u tvom susjedstvu ) pojaviti manageri ( stratezi, oblikovači poslovanja.... ) koji će naše nesavršenosti pokušati iskoristiti u cilju čim veće zarade njihove tvrtke. Negdje će im to uspjeti, negdje neće. Negdje će im ići bolje, negdje lošije. Negdje će se drzati lokalnih i medjunarodnih zakona a negdje će ih kršiti. Negdje će za ta kršenja zakona platiti kaznu a negdje će proći nekažnjeno.

Mozemo mi moralno ili cak i zakonski progoniti takvo poslovno ponasanje koje će iskoristavati nasu glupost ili pohlepu, no takvi smo kakvi smo i vjerojatno se modus takvog ponasanja povlači uz nas od samog začetka ljudske civilizacije. I vjerojatno nikad nećemo evoluirati u toliko čistu i savršenu rasu koja bi svoje medjusobne korelacije bazirala na visokomoralnim etickim principima...

I u googleu i u microsoftu a i u adezeu je bilo i biti će osoba koje su za svoju dobrobit iskoristile neku nasu glupost, ljenost, naivnost, .....

Cak smo neke od tih modela ponasanja poceli smatrati kao hvalevrijednim i uspjesnim modelima koji se izučavaju i razradjuju kroz obrazovanje koje te vodi prema diplomama iz marketinga ili ekonomije. Na nekima od tih veleucilista imas katedre koje pod raznim nazivima razradjuju poticanje kupnje, i tamo se u detalje uči o tome koji spol u kojim godinama voli koju boju ( pa artikal i ambalaza budu u toj boji ), uce o tome kako te psiholoski navesti da potrosis cim vise ( pa zato u trgovackim centrima nema prozora, a u zraku je opustajuća muzika i mirisne arome, a djecji artikli su na nizim policama i blize blagajni pa svaki kupac tu mora proći i malo se zadrzati ) pa sve do toga kako se profesionalno i nekaznjivo stupa u kontakte sa lokalnim i saveznim predstavnicima vlasti pa se preko njih lobira da se tvoj proizvod cim vise prodaje u toj regiji bilo drzavnim bilo privatnim korisnicima...

Kažem, mozemo mi moralno i zakonski to progoniti, što i činimo, no kao jedinke i kao vrsta smo nesavršeni i uvjek će se pojavljivati netko ili nešto kaj će te naše pojedinacne ili grupne mane iskoristiti za svoje ciljeve.

Da nebi mislio da samo mi imamo adz modus ( valjda je jasno da nazive iskrivljujemo iz pravnih razloga ) , isti taj modus vrijedi u svakom kutku nase planete, samo kaj je svugdje u obliku prilagodjen lokalnim okolnostima. Čuda bih ti mogao ispricati o merdzanu, nadogradnji vatrogasnih vozila diljem planete i upletenosti eu politicara od kojih su mnogi na najboljem moralno politickom glasu... A tek da krenemo u industriju oruzja, ili farmaceutiku, ili igre prijestolja oko energetike.... Nakraju balade je jos najmanje bitno ili presudno koji mail klijent o zaato bas njega koristis. Slazem se ja sa stavom da je sve povezano i bitno, no i svemir je povezan i neka slucajna gromada promjera par kilometri moze uciniti cuda ak nam pogodi planet, bez da smo mi ikaj za to krivi.... Neke stvari su takve kakve jesu, i mi smo premali da bismo na to mogli utjecati, a pogotovo na nekakve prirodne zakonitosti. I suncokret bu se uvjek okretao za suncem kao sto bu i pas slijedio gazdu koji mu je "bolji" ...

A zamisli tek da u ovu pricu upletemo religiju, vatikan, banke....

Al eto, gmail, lumije i sl je tematika koja nas ovdje trenutno treba okupirati....

😊
6 godina
protjeran
offline
Re: Google priprema veliki redizajn Gmaila, procur
Zechina kaže...

 Pola familije mi ima službeni mobitel, moraju imati gore Office, Skype itd. i biti dostupni čak i izvan radnog vremena. To je danas vrlo često standard.

Office, Skype? :-) Zbilja?

6 godina
protjeran
offline
Re: Google priprema veliki redizajn Gmaila, procur
Zechina kaže...
ridealong kaže...

Dabogda se ujutro probudio s tetovažom na čelu: by Google. :-)

 Uzmi si ga doma. MS je možda natruo, ali Google je puno opasnija firma glede monopola. Sloboda izbora je danas privid.

Ne moram si ga uzeti doma jer je ionako sveprisutan, a pojedini apostoli šire besplatno njegovo evanđelje. Jednog dana će i Google morati biti rastavljen na više manjih firmi. Ili će postati istinski Skynet.

 

 

8 godina
offline
Re: Google priprema veliki redizajn Gmaila, procur
ridealong kaže...
Zechina kaže...

 Pola familije mi ima službeni mobitel, moraju imati gore Office, Skype itd. i biti dostupni čak i izvan radnog vremena. To je danas vrlo često standard.

Office, Skype? :-) Zbilja?

 Nažalost. Šogorici sam prošlo ljeto, na godišnjem pomagao presložit excelicu - na iPhoneu 5 (mini ekran). Kad je frka, sila ne pita. Zvali je iz firme, hitno je bilo. Ona se "osigurala" tako da nije ponijela ništa od hw - sad će nositi laptop ili isključiti mob, valjda.
Iskreno, pun mi je kufer ljudi koji su na godišnjem itd na standbyu od firme - ja imam ptsp od toga.

8 godina
offline
Re: Google priprema veliki redizajn Gmaila, procur
ridealong kaže...

Jednog dana će i Google morati biti rastavljen na više manjih firmi. Ili će postati istinski Skynet.

 Okasnio si / okasnili smo. Google je već napravio diverzifikaciju prije nego li mu je "naređeno" (vidi strukturu Alphabeta).

@Skynet: pogledaj tko je Ray Kurzwell (wiki), lik koji stoji iza bitnih strategija u "Chocolate Factory":

https://futurism.com/kurzweil-claims-that-the-singularity-will-happen-by-2045/
Plakat ćemo za MSom :)

7 godina
offline
Re: Google priprema veliki redizajn Gmaila, procur

Gmail ili outlook, ms ili google ili neko treći je tak svejedno...

Informatika, komunikacije i sl su sekundarne prateće djelatnosti i nisu same sebi svrha . Naravno da tehnoloski razvoj it segmenta ima ucinka i potpomaze znacajno i druge grane gospodarstva, no to nemjenja cinjenicu da je to prateća a ne primarna djelatnost.

Da li bus koristio gmail je manje vise osobni odabir, a u poslovnom svjetu će biti lobiranja i potkupljivanja no to je sve. Dok bome kad je u pitanju npr energetika, ratovi će se zakuhat, milioni će poginuti, granice će se prekrojiti ako velikim igracima tako pase da im je to potrebno da bi negdje povukli plinovod i osigurali marionetske vlade u usputnim drzavama... Za neupotrebu gmaila sam skoro pa siguran da nas nitko nebu bombardirao niti financirao nekakvu ekokvarner udrugu da mitingiranjem kreira javno mijenje o tome...( pa plin ode kroz srbiju ili tursku umjesto kroz rh... )

😊
 
0 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Google priprema veliki redizajn Gmaila, procur
bunker kaže...

 

Sve si ti to fino izrelativizirao.

Ono što sam naveo nije iznimka već modus operandi djelovanja MS.

Jedan od bitnijih razloga Googleove (gmailove...) uspješnosti je PR distinkcije od takvog djelovanja:

Don't be evil - "Nećemo te (tebe kao krajnjeg korisnika) zahjebati ako baš ne moramo, čak i ako možemo (bez konsekvenci). Niti naše (bilo čije) developere, službene (i neslužbene) partnere..."

Scroogled kampanja, s druge strane, je očit primjer pucanja u vlastitu nogu - kao da ih je Google potplatio da im dižu popularnost, propagirajući njihovu "Don't be evil" kampanju.

 

bunker kaže...
Informatika, komunikacije i sl su sekundarne prateće djelatnosti i nisu same sebi svrha .

 

Sad još dodaj banke i možeš u živi zid :D
Odi u Švicarsku objasniti im da su budale jer se bave pratećom a ne primarnom djelatnošću.

 

Još samo nekako akrobatski uklopi u tvoje "prateće vs primarno" (nebitno/bitno) ono tvoje da bi za Hrvatsku bilo predobro da ima 5 MS (a ne, recimo, IAP/TAP/TANAP + prave a ne rentane plutajuće LNG)... Previše je off topic, poslat ću ti private ako želiš detaljno.

 

bunker kaže...
Za neupotrebu gmaila sam skoro pa siguran da nas nitko nebu bombardirao niti financirao nekakvu ekokvarner udrugu da mitingiranjem kreira javno mijenje o tome...

 

Bombardiranje, mitingiranje? Robuješ konceptu <20. stoljeća. Dominacija se danas ostvaruje drugačije.

 

Kad ti ne možeš prijaviti porez jer nemaš dokument u vlasničkom formatu neke korporacije (valjda znaš na što ciljam), koliko je to daleko od toga da sutra ne možeš kupiti ("primarni") kruh jer nemaš "ispravnu" aplikaciju na "ispravnom" uređaju za podizanje ("pratećih") novaca? (Btw, BUG i dalje u e-formatu izlazi samo za iPad ako se ne varam; bar nisu banka ili pekara).
Zašto bi te netko bombardirao kad ti može uvjetovati (=uskratiti?) put do tvojih sredstava?

 

Jesi li čuo za "futures" u financijama? Ovdje se to zove "education market".

Već smo bombardirani ali na drugi način: naši potomci će biti malformirani nakaradom od "STEM revolucije".

 

Ovo ide kao odgovor na "nitko nebu financirao nekakvu udrugu da kreira javno mijenje":

Bakić je prešutio neke bitne stvari djelovanja svoje udruge u evangelizmu "džabe svakoj školi" BBC Micro:bit kampanje. Da je britanska vlada s partnerima (glavni je MS), sufinancijer (=ulagač) u ovom Hr projektu, spominjao je uglavnom tek u kontekstu da je br. vlada u GB omogućila m:bit "svakom klincu u svakom vrtiću/školi". Nije čak sporno da se m:bit proizvodi u GB, pa ako nametne svoj školski standard ovdje, naplatit će uloženo (primjeti još BrExit apsurd u kontekstu).

Sporno je ono što je izostavljeno.

Br. vlada je u GB napravila diverzifikaciju "plinifikacije" tako što je, osim micro:bita, klincima "darovan" i Raspberry Pi.
Pitaj Bakića i njegove financijere o RPi u Hr...

 

Ali, M:bit je jeftiniji od RPi? WRONG.

Unlike a Pi, where programming is done on the device, you’ll need an existing computer to program the micro:bit.

Uglavnom, osnovna razlika:

RPi je pravo računalo sa pravim slobodnim OSom (default: Raspbian Linux), u kojem klinci započinju programirati u MIT & Google alatima: Scratch, Blockly, Snap!, App Inventor (...nadalje, po želji: naravno postoji i pravi Python / PyGame). Programi klinaca po želji funkcioniraju kao potpune, prave (web, binary...) aplikacije. I postoji sloboda izbora što, kako i kamo dalje.

 

Micro:bit ovisi o PC računalu, a uvjetovana okolina je Microsoft MakeCode i Microsoft Block Editor, oboje loša kopija Googleovih Blockly/Snap! itd (doduše, postoji i okljaštreni MicroPython). S programima iz ovih "alata" si klinci ne mogu ni dupe obrisati. Sve dok im škole ne kupe (spoiler alert) MS Minecraft: Education Edition. A poznato je da u Hr škole kupuju od viška vlastitih novaca. Dobit će ga "besplatno", - u paketu s pretplatom za Windows S edition. Gdje je, npr, tvoj "osobni odabir" browsera samo Edge (Firefox, Chrome itd nisu dopušteni - samo uwp iz ms storea).

 

Imaš li Gmail apk u Microsoft Storeu? NE. I nikad nećeš imati (ni Chrome, Maps...), osim ako ih se nekako ne natjera. Nećeš ga imati ni u S edition.

Imaš li Outlook apk u Play storeu? Naravno. Pored Gmaila. Imaš slobodu izbora.

 

Toliko o tvom "osobnom odabiru" i slobodi izbora uopće, pa čak i za vlastito dijete.
Isti modus operandi kao što sam naveo na početku.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.4.2018 4:37 (Zechina).
7 godina
offline
Re: Google priprema veliki redizajn Gmaila, procur

O druze zechina, evo zato si mi jedan od drazih sugovornika... 😊


Mozda sam se ja nedovoljno jasno izrazio, ili si ti to subjektivno protumacio moje rijeci , no nebitno.

Razumljivo da je ovo it forum i da se ovdje okupljaju osobe koje su poslovno ili hobisticki tome orjentirane, i logicno da će takve osobe negativno primiti izjavu da je zlatna era it-a polako iza nas.

Zasto kazem sekundarna ? Zato sto nije sama sebi svrha već je uvjek kao ispomoć nekoj drugoj bransi. Bez hrane nemozes, a normalno da će u procesima proizvodnje, skladistenja i distribucije hrane informatika imati svoje mjesto i ulogu. Ali tu je da bi potpomogla procese vezane uz hranu.

Bez medicine nemozes, i opet će i tu informatika imati svoje mjesto, alo opet kao podsustav u medicinskom lancu proizvodnje, pohrane i razmjene medicinskih informacija, uputnica, i sl....

Bez zabave nemozes ( zamisli zivot u kojem samo radis i spavas ) . I opet tu it ima svoju ulogu, od proizvodnje filma do chata na iskrici, ali opet je it tu kao pomoćno sredstvo kojim ćes doći do trenutno zeljenog vida zabave.

I tako je u svakoj industriji, od turizma, do transporta.

Naravno da to neznaci da je bavljenje tim sekundarnim djelatnostima nekaj loše, i naravno da ima zemalja koje fino uprihodjuju i od takvih djelatnosti, i zato i rekoh da bi bilo super kada bi rh imala pet tvrtki microsoftovih plaća i dobiti jer bi se to fino odrazilo na ovako relativno mali broj stanovnika.

No velikim globalnim igracima je nesto drugo daleko bitnije od softvera kojeg bus ti privatno ili poslovno koristio. Znas dobro zakaj i kada bu netko negdje potplatio lokalne milicije i zakuvao rat, a siguran sam da to nebi nitko cinio zbog odabira softvera u nekoj drzavi ili korporaciji...

Za bakica znam ugrubo pricu, pa i o njegovom frendu iz engleske tvrtke koja je dobila tender. Znas ciji je adeco ? Stem ima svoj cilj i pozadinu, no stavi to u kontekst da je programer u it sferi šljakersko zanimanje, da se tu tesko nositi sa indijskim cjenama, da je blizu era kad bu kod pisali strojevi, pa onda zapitajmo bakica kam gura tu djecu...

Znas li ijednog politicara, generala, tajkuna, koji svoju djecu gura u obrazovanje za programera ili sistemasa i sl ? 😊 Ne, dragi kompa, in su marketing, ekonomija ( na visokom nivou a ne racunovodja ), medicina, bankarstvo, energetika, politika, farmaceutika...

Cak i po plaćama it tone, preciznije receno mnoga druga zanimanja ih sve vise prestizu u primanjima, benefitima, radnim uvjetima...

Znam i za ekokvarner, financijsku pozadinu i oba znamo tko bu se nakraju time okoristio a tko bu ostal kratkih nogavica zbog toga...

E za takve stvari ( pozicija plinovoda ) su mogući svakakvi pritisci ( haag , arbitraza, schengen, euro... ) no za izbor gmaila ili outlooka im se fucka. Pa iste gazde su tamo negdje na kraju financijskog traga...

Svjetonazorski mi zivi zid bas i nije blizak, no da i tebe metnu za premijera ipak ostajes samo strojovodja koji vlak moze voziti samo po tracnicama koje su davno i daleko ucrtane i namijenjene za nas....

Gmail ? Dobar ! Outlook ? Dobar ! Lumija ? Dobra ? Iphone ? Dobar ! Razlike ? Zanemarive za nas male smrtnike !! I nikakvim jamranjem nebus promjenio zacrtane tokove niti da ti se pridruzi pol stanovnika nase planete.... Da i promjenis ubrzo bi opet bio podjednak broj nezadovoljnika tvojim rjesenjem koliko ih je i danas nezadovoljno trenutnom situacijom... A zivotna vura otkucava...

😊

10 godina
offline
Google priprema veliki redizajn Gmaila, procurile

Svi koji imaju google apps to znaju već neko vrijeme. 

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Google priprema veliki redizajn Gmaila, procurile

Google Apps su zakon, nebi više na standardni mail klijent.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Google priprema veliki redizajn Gmaila, procur
bunker kaže...

O druze zechina, evo zato si mi jedan od drazih sugovornika... 😊

 Sad ću ja malo kao ihush odgovoriti :D (@ihush: bez ljutnje, dobronamjerni pun)
Sve je to infrastruktura.

Informatička infrastruktura = plinovod 21. stoljeća.

Struja, telefon, ... nafta, plin, nuklearke, solari, baterije... cloud, ekosustav, platforma, web dućani, apk.

Lobiji > standardi > monopol > ekstraprofit > ekstratlačenje.

Edison vs Tesla, proprietary software vs open source software, xxx vs Linux. I u konačnici, proprietary closed unixoid/linuxoid vs GNU / FOSS unixoid/linuxoid.

 

Npr, ono što Google radi je privid slobode. "Kruha i(li) igara", daj raji zadovoljštinu da imaju privid izbora.

A nove generacije se svaki put iznova čude gluposti vlastitih očeva (i ponavljaju identične greške).

 

Opet, u takvoj situaciji, biram manje zlo. Odavno bi mi imali Fuchsiu (umjesto Linuxa) za kernel Androida ChromeOSa da je stvar determinirana.

Gmail je, btw, bio skoro pa open source projekt (bar djelomično), napravljen po 80/20 pravilu (plaćeno 20% vremena da radiš "što hoćeš").

Mnogi kažu da je to pravilo mrtvo u gugletu, ali nije baš tako. Možemo se složiti da Google efektivno parazitira open source, no stvar se može pogledati i s druge strane:

ChromiumOS Google ne može u potpunosti kontrolirati, a tu je glavni poligon koji kreira ideje. Crouton je ovdje nastao, čitava aktualna ideja "konternerizacije" se gura odatle (konkretno, Android@ChromeOS; a da je po želji "šljakera", Linux apk bi već odavno bile ovdje - Steam npr).

Google tu mudro igra na kohabitaciju, dirigira i preusmjeruje, pobire vrhnje ali dopušta slobodu, no svaki put kad stvar pokuša malo preveć zatvoriti, dešava se kontraefekt - otpor.
Pojednostavljeno, Google je uspostavio "interni" samoregulirajući mehanizam koji ga, donekle, štiti od vlastitog dekadentnog monopola (koji vodi u degeneraciju strateških odluka).

Sve to vodi u nekakav "balance of the power": Open Source biznis model gdje, u idealu, koliko platiš - toliko muzike. No (da citiram ihusha); pošto je soft nepoderiv, nepotrebno je plaćati ponovno za izmišljanje tople vode ako je netko to već platio/izveo: smanjuje se ekstra-profit putem monopola - tjeranjem ljudi da kupuju nove verzije softa / OSa ako im stare dostatno rade (pogotovo ako su free).

Može se čak i ovako pojednostaviti: evo vam servis free (Googleov gmail... ali i demokracija uopće), ali ste dovoljno glupi da ćete nam plaćati za "premium" servis ("Ariel pere bolje, pogotovo ako je kupljen u Mulleru", iPhone ćete koristiti bar 5 godina); ne moramo vas tjerati na to putem monopolističkih koncepata iz 20. stoljeća.

7 godina
offline
Re: Google priprema veliki redizajn Gmaila, procur


Zechina, pa vecina stvari u medjuljudskim korelacijama i jesu relativne.

Općepoznata je cinjenica da jako jako mali postotak stanovnistva planete ima u svom posjedu najveći dio bogatstava, resursa i sl... Elementarna matematika nas onda dovodi do zakljucka da iza vecine uspjesnih kompanija ( prateći trag love, dionica, udjela, fondova, partnera ... ) bi uvjek došli do onog malog broja ljudi iz pocetka price.

Ti mi kazes da sam u zabludi misleći to i to... A ja kazem da je reala jos gora i da sve ono kaj je pred tebom ( pa si uvjeren da imas izbor ) vuce korijene ( i vraća im pare kroz dobit ) iz istih izvora.

Tu relativnost i paradokse mozes uvidjeti u tematici za koju vidim da volis i da ti je bliska :LINUX . Ako ti ja dam podatke na tacni nebu ti bili vrijedni. Kreni od najvecih linux evangelista i njihove "imovinske kartice". A zatim vidi najvece ulagace u linux foundation i sl pa zini kad tu nadjes intel, microsoft, samsung, wd, energetske tvrtke... A onda u najboljoj mantri teorija zavjere se zapitaj dal je tebi doma stvarno taj linux besplatan kad si kupio sav hardver da bi ga koristio plus kaj plaćas struju i internet... Kaj ako ?? Kaj ako je dio industrije odlucio uzeti dio kolaca pa ti servira razna rjesenja za koja ti stvara image da je ovo fuj-korporacija-darthwader a isti scenaristi osmislili i drugo rjesenje za koje stvaraju image cisto-eko-free-foss.... A ti plaćas oba rjesenja samo na razne nacine lova dodje do onih koji su to osmislili.... Prema postotku ulaganja tih ulagaca, tocno bi se moglo izracunati koliko para si ti kupnjom hardvera, struje i interneta vratio para ulagacima u linux koji se onda diče da ulažu u free soft i slicne fensi eko trend spike... Bas kao i nasi politicari koji se pred kamerama svade a posle zajedno jedu i piju, tako se i vlasnici tih velikih korporacija medjusobno druze, ljetuju, kume se, zene se medjusobno, a tebe drze u uvjerenju da su oni ljuta konkurencija. A oni skup piju i skup gruntaju uz rub bazena koju ti jos imaginaciju uvaliti da jos bolje zarade.... Stari moj, relativitet je mozda jos i veći nego kaj mi mislimo i slutimo....

😊
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice