Homeopatija na udaru sudskog čekića

poruka: 225
|
čitano: 45.396
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Homeopatija na udaru sudskog čekića".
14 godina
offline
Homeopatija na udaru sudskog čekića

Kako truju svoje korisnike ako im prodaju običnu vodu?

Pa znači da im čine dobro... hidratiziraju i detoxificiraju ih.  :)

 

 

 
2 6 hvala 0
15 godina
offline
Re: Homeopatija na udaru sudskog čekića
Cijela alternativa je velika prevara i zabluda.
Moj PC  
10 6 hvala 0
15 godina
offline
Re: Homeopatija na udaru sudskog čekića
zzz kaže...
Cijela alternativa je velika prevara i zabluda.

 definiraj što sve podrazumijeva "alternativa" jer alternativa uključuje i liječenje npr. ljekovitim biljkama gdje službena medicina to isto radi samo što prepakirava biljke u "lijekove"

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.8.2018 9:20 (Ges).
15 godina
offline
Homeopatija na udaru sudskog čekića

Pohvale za fin i informativan članak. 

Malo mi zvuči nevjerovatno da se ovo dešava u USA...

 

Ovako bi trebalo svuda pritiskati nadriljekare. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
11 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Homeopatija na udaru sudskog čekića

Sta ako je zrak odnosno kisik otrovan, i samo mu treba 60-80g (prosjecno) da unisti nas organizam?

 

Pa vidite sto kisik radi zeljezu - oksidira ga, i nastaje hrdja, zeljezo propada i postaje krhko i bezvrijedno.

 

Sto ako je Hitler zapravo trazio nacin za vjecni zivot, i umjesto smjese sa kisikom, trazio alternativne smjese plinova, koje nece unistiti organizam?

 

A voda je isto tako otrov, jer sadrzi jednu molekulu kisika u spoju - dakle treba traziti alternativu.

Moj PC  
2 16 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Homeopatija na udaru sudskog čekića
sina-k kaže...

Kako truju svoje korisnike ako im prodaju običnu vodu?

Pa znači da im čine dobro... hidratiziraju i detoxificiraju ih.  :)

 

 

 Riječ trovanje se ne spominje ni u jednom obliku nigdje u tekstu.

15 godina
offline
Homeopatija na udaru sudskog čekića

a, ne znam. meni je protiv opstipacije pomoglo držati crnu kokoš pod lijevim pazuhom 7 minuta u ponoć za puna mjeseca, na brdu i okrenut prema sjeveroistoku. protiv nesanice, navodno pomaže, tavom po razvodnoj kutiji a ni tarot nije za odbaciti. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
11 1 hvala 3
14 godina
offline
Re: Homeopatija na udaru sudskog čekića
Čitatelj kaže...

Sta ako je zrak odnosno kisik otrovan, i samo mu treba 60-80g (prosjecno) da unisti nas organizam?

 

Pa vidite sto kisik radi zeljezu - oksidira ga, i nastaje hrdja, zeljezo propada i postaje krhko i bezvrijedno.

 

Sto ako je Hitler zapravo trazio nacin za vjecni zivot, i umjesto smjese sa kisikom, trazio alternativne smjese plinova, koje nece unistiti organizam?

 

A voda je isto tako otrov, jer sadrzi jednu molekulu kisika u spoju - dakle treba traziti alternativu.

 

Ma daaaa, Hitler je zapravo samo htjeo da produzi zivot jadnim židovima

16 godina
neaktivan
offline
Homeopatija na udaru sudskog čekića

Hvala autoru za volju i nastup, dobre informacije. Predlažem i temu "super-hrane", jer je to jedan od dokaza da se još uvijek gušimo u ignorantskom ozračju kao i prije 200 godina. Naime, zbog nedavno diskreditiranog "super-zdravog" kokosovog ulja pojavile su se brojne objave razumnih nutricionista koji nisu baš plaćenici farmako-kartela i koji jednostavno kažu da ne postoji takvo što kao super-hrana (chia, spirulina, češnjak, 'dodaj-sve-čega-se-sjetiš-iz-tabloida-i-reklama', itd.), već da je sve što je dobro u raznovrsnoj prehrani, i umjerenosti. 

Where else are you going to practice, other than at your actions, speech and thoughts?
 
9 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Homeopatija na udaru sudskog čekića
BlackDog22 kaže...
sina-k kaže...

Kako truju svoje korisnike ako im prodaju običnu vodu?

Pa znači da im čine dobro... hidratiziraju i detoxificiraju ih.  :)

 

 

 Riječ trovanje se ne spominje ni u jednom obliku nigdje u tekstu.

 "...odabir homeopatskog pripravka umjesto farmakološki učinkovitog lijeka može rezultirati pogoršanim ili produljenim simptomima, a u nekim slučajevima čak i smrću."

 

Mora li ti doista pisati ta riječ ili ju možeš naslutiti iz konteksta?

7 godina
protjeran
offline
Homeopatija na udaru sudskog čekića

Kad ti vegan/vegetarijan kaze da "meso nije zdravo", a znas da je za razvijanje ljudskog mozga u prve 3 godine zivota svaki

dan potrebno bar 10g do 80g crvenog mesa, a nakon 3. godine zivota i vise - samo im kazes "tko je pametniji - ovca ili vuk",

i nema daljnjih argumenata - jednostavno svejedi su evolucijski napredovali vise od biljojeda - jer dobijaju iz mesa cistu energiju

koju ne moraju stvarati od samih biljaka, te samim time bolje i brze napreduju.

 

Po meni svaki dnevni obrok mora biti raznovrsan, sto biljem, sto mesom, vodom (ne samo sokove i druga pica, voda je bitna).

 

Najgore sto mozete napraviti sebi je da svaki dan gablecujete isto. Ne treba zaboraviti da je nekad manje = vise,

ne treba cekati da budes gladan pa da ides jesti, natrpat se ko svinja. Jedini ak treba 10x dnevno, raznoliko, po malo.

 

Ne postoji univerzalna "super hrana", to su gluposti. Ali "finger food" je danas postao nesto najgore, jer se jede 100x obradjena

hrana, podgrijavana itd - a sve manje svjeza hrana.

 

Puno bolje je pojesti svjezu sezonsku salatu prelevinu sa jogurtom i zacinima (sol, papar, cesnjak itd) bez dodatnih ulja,

te umjesto octa koristiti limun, ili recimo jabucni ocat (domaci je najbolji) - uz to svjez komad mesa, najbolje przeno

na teflonu bez ulja (dovoljno je premazati spekom teflon, ili mrvicu putra isto nije greska).

 

Al naravno, za takvu hranu treba puno vremena, i svi se danas svuda zure pa jedu brzu "finger food" hranu,

i to je najveca greska - jos nakon toga se napunite slatkim sokovima i cijeli organizam je izbacen iz balansa.

 

Dorucak, rucak, medjuobroci - moraju se jesti polako i uzivati u njima. Ako nista, voce ponesti sa sobom i konzumirati,

umjesto raznih keksa, cokoladica itd.

 

No problem je sama drzava koja je neuredjena, stavlja radnike pod pritisak, em s vremenom em sa mizernom placom,

tako da je brza i jeftina hrana jedini zbor. Sto je tuzno.

 

A jos gore je u skolama - ucenici moraju placati svoj obrok, koji je mizeran i nikakav, dok razbojnici jedu na racun poreznih obveznika,

pa tko je tu lud? Njima se kuha svjeze povrce i meso, a ucenicima se daje smrdljiva salama i pasteta na bijelom kruhu.

Umjesto da im se da pravi komad mesa, svjeze povrce, i za desrt voce i caj.

Moj PC  
20 4 hvala 1
6 godina
offline
Re: Homeopatija na udaru sudskog čekića

 "...odabir homeopatskog pripravka umjesto farmakološki učinkovitog lijeka može rezultirati pogoršanim ili produljenim simptomima, a u nekim slučajevima čak i smrću."

 

 Mora li ti doista pisati ta riječ ili ju možeš naslutiti iz konteksta?

 

- - -

 

Ako se boluje od smrtonosne bolesti, tada uzimanje nekoliko kapi obične vode umjesto medicinski dokazano djelotvornog lijeka, može rezultirati pogoršanim ili produljenim simptomima, a u nekim slučajevima čak i smrću. Od te bolesti. Ne od nekoliko kapi vode.

Što je nejasno?

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
10 godina
offline
Homeopatija na udaru sudskog čekića

Izborite se vi lijecnici da se nama legalizira marihuana pa se gradjani nece morat zajhebavat s razno raznim vodicama. Ah necete, naravno da necete jer ste slizani s farmacetskom mafijom.

 
5 10 hvala 0
6 godina
offline
Re: Homeopatija na udaru sudskog čekića
Statsman kaže...

Izborite se vi lijecnici da se nama legalizira marihuana pa se gradjani nece morat zajhebavat s razno raznim vodicama. Ah necete, naravno da necete jer ste slizani s farmacetskom mafijom.

Dobro je, frende. Sve će biti u redu.

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
15 godina
offline
Homeopatija na udaru sudskog čekića

Večina kupaca bilnjih ljekova nerazumije ono što prodavači moraju napisati na pripravak, a ne baš drage volje

LJEKOVITI SASTOJAK  SE NALAZI SAMO U TRAGOVIMA. 

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Homeopatija na udaru sudskog čekića
sina-k kaže...
BlackDog22 kaže...
sina-k kaže...

Kako truju svoje korisnike ako im prodaju običnu vodu?

Pa znači da im čine dobro... hidratiziraju i detoxificiraju ih.  :)

 

 

 Riječ trovanje se ne spominje ni u jednom obliku nigdje u tekstu.

 "...odabir homeopatskog pripravka umjesto farmakološki učinkovitog lijeka može rezultirati pogoršanim ili produljenim simptomima, a u nekim slučajevima čak i smrću."

 

Mora li ti doista pisati ta riječ ili ju možeš naslutiti iz konteksta?

 Ne mogu, pošto ako si bolestan i uzimaš homeopatske lijekove bolest ti se može pogoršat jer ne uzimaš lijek nego vodu, također zdravlje ti se može pogoršat do mjere da umreš jer nisi koristio lijek nego vodu. To sve nema nikakve veze s tim da je homeopatski pripravak ili voda otrovna, nije otrovna ali uzimanjem vode umjesto antibiotika si umro od upale pluća ili recimo sepse.

10 godina
offline
Re: Homeopatija na udaru sudskog čekića
Doc Berecki kaže...
Statsman kaže...

Izborite se vi lijecnici da se nama legalizira marihuana pa se gradjani nece morat zajhebavat s razno raznim vodicama. Ah necete, naravno da necete jer ste slizani s farmacetskom mafijom.

Dobro je, frende. Sve će biti u redu.

Ne brinite zbog mene sefe, nisam zaboravio uzet dozu, samo sam u laganom trol modu. Al s druge strane stoji i da su razne besplatne konferencije na egzoticnim lokacijama, pokloni te bonusi na place popularni medju doktorskom klikom - tko to financira i s kojim razlogom? Da nije zubic vila?

14 godina
protjeran
offline
Homeopatija na udaru sudskog čekića

I to baš u JuEsEj, zemlji u kojoj je već stvar opće kulture da FDA viri iz džepa Big pharme-e, zemlji u kojoj je predsjednik Trump u vijeće za sport, fitness i prehranu imenoval kralja svih nadriliječnika - "Dr." Mehmeta Oza, poznatijeg kao "Dr. Quack".

 

Dobar dio homeopatije je obični bullšit, ali "pravi" lijek je prirodan (najbolji lijek je prevencija), a Bih pharma uglavnom stvara primarno mušterije i to je vidljivo na svakom koraku.

Homeopatija bi se regulirala da postoji volja, treba napraviti studije i pokazalo bi se kaj fakat ima ljekovita svojstva a kaj je "snake oil", samo kaj ak nekaj raste iz zemlje i samo po sebi je ljekovito - to se onda neda patentirati, a ak se neda patentirati, neda se na tome zaraditi.

 

PS: ne pokušavam obezvrijediti medicinska dostignuća (npr. penicilin itd..) ali Big pharma je prvenstveno biznis i svatko tko tvrdi drugačije je ili obični "Pill pusher" ili neka posebna vrsta idiota.

Trust me, I'm a Jedi!
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.8.2018 11:47 (ITman).
Moj PC  
1 5 hvala 0
8 godina
online
Re: Homeopatija na udaru sudskog čekića
Čitatelj:

Na dobrom si tragu, ali mislim da su ti neki prijedlozi višak. Jogurt je smeće, ima više kukuruznog sirupa nego cola, to sa više malih obroka a pogotovo jedenje kad nisi gladan je meni osobno suludo. Polazeći od pretpostavke da tijelo zna čega i kada treba, a postoji jako puno dokaza da je tomu tako, treba ga slušati i jesti onda kada organizam to traži, jesti polako i što manje prerađenih namirnica, svježe pripremljenih i što manje termički obrađenih. Nikome ne treba slatkiš a ni voćka kao zamjena za slatkiš pa se dovedeš u situaciju ups zaboravio sam jabuku a baš moram nešto pregristi. Tko jede dovoljno zelenjave, voće mu nije potrebno, kruh peciva i slično još manje. Zelenjava, malo proteina i puno masnoće. Ukusno, zasitno, liječi, štiti.
Ja rekoh
15 godina
offline
Homeopatija na udaru sudskog čekića

A što ćemo s placebo učinkom? Postoji, djeluje, provjeren, dokazan.

 

Osim toga, dobronamjerno sugeriram ne pokušavati argumentirati bilo što pozivajući se na militantne antiteističke šarlatane iz CFI; kao i golema većina ostalih lažnih "liberala" i "humanista", oni su sve, samo ne ono za što se izdaju. 

Moj PC  
2 6 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Homeopatija na udaru sudskog čekića
Jogurt s kukuruznim sirupom? Običan jogurt, ne voćni?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
10 godina
offline
Homeopatija na udaru sudskog čekića



Dobar stari Randi to jako dobro... razvodni

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
4 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Homeopatija na udaru sudskog čekića
@judg3
Placebo ima daleko manji učinak (i to ne uvijek) od pravog lijeka. Prodavati nešto pod lijek računajući na placebo efekt je prevara.

Što ne valja kod CFI-ja?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Homeopatija na udaru sudskog čekića

U domu zdravlja kojem ja pripadam su UVIJEK homeopatski reklamni letci po stolovima. Vjerojatno ravnatelj dobije koju paru u dzep da drze to po ambulantama sto je sramotno!!!

Da ocajni bolesnici dolaze kod doktora i citaju ta SRANJA ocekujuci pomoc i onda uzaludno trose novce, daju ih nekim debilima koji profitiraju na njihovoj nesreci i ocaju!
FUJ!!!
To je kriminal! A podrzavaju ga sami doktori!!!

- Psiho246
Moj PC  
11 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Homeopatija na udaru sudskog čekića
To je problem s privatizacijom zdravstva. Kad liječnik više nije državni službenik, koji za opći interes liječi ljude, nego je poduzetnik, kojem je profit na prvom mjestu, onda gleda kako zaraditi na pacijentu, a ne kako ga izliječiti. Slično kao što odvjetnicima nije u interesu brzo i jeftino okončati parnicu.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
10 2 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Homeopatija na udaru sudskog čekića
Feudalac kaže...
Čitatelj:

Na dobrom si tragu, ali mislim da su ti neki prijedlozi višak. Jogurt je smeće, ima više kukuruznog sirupa nego cola, to sa više malih obroka a pogotovo jedenje kad nisi gladan je meni osobno suludo. Polazeći od pretpostavke da tijelo zna čega i kada treba, a postoji jako puno dokaza da je tomu tako, treba ga slušati i jesti onda kada organizam to traži, jesti polako i što manje prerađenih namirnica, svježe pripremljenih i što manje termički obrađenih. Nikome ne treba slatkiš a ni voćka kao zamjena za slatkiš pa se dovedeš u situaciju ups zaboravio sam jabuku a baš moram nešto pregristi. Tko jede dovoljno zelenjave, voće mu nije potrebno, kruh peciva i slično još manje. Zelenjava, malo proteina i puno masnoće. Ukusno, zasitno, liječi, štiti.

 Slažem se u većini izjavljenoga no to da tijelo treba slušati... Što ćemo sa pušačima koji itekako slušaju svoje ovisnošću zavedeno tijelo i puše?

Da ne idem u ostale "signale" koje nam tijelo javlja po pitanju <fali mi slatko>, <pao mi je šećer>, <večer je i baš mi paše pojest nekaj narezano pod 45>.. Mišljenja sam da tijelo koje nije u homeostazi ne komunicira dobro s vlasnikom...

12 godina
neaktivan
offline
Homeopatija na udaru sudskog čekića

"Homeopatija je pseudoznanost s kraja 18. stoljeća koja se temelji na posve neznanstvenim, bili-bi-smiješni-da-nisu-žalosni principima koji govore kako se „jednako liječi jednakim“, odnosno da se simptomi bolesti liječe toksičnim tvarima koje ih i izazivaju.."

 

Znači isto kao i cjepiva...zanimljivo je i to da niti cjepiva ne prolaze nikakva klinička testiranja tako da niti djelovanje preko 90% cjepiva nikada nije dokazano, a nalaze se na tržištu.

 
1 26 hvala 0
8 godina
online
Re: Homeopatija na udaru sudskog čekića
Visak:
Da, obični zeleni jogurt ima 11-13% dodanog šećera tj sirupa, ketchup preko 20, mlijeko zbregov 2,8 ima 4,5% dodanog šećera i tako redom. Razlog - ljudi su postali bolesni na prirordne masnoće, a hrana bez masti je bezukusna, odvratna i onda se to nadoknađuje kemijom koja instantno izaziva trovanje (volim reći trovanje jer kada bi inzilinsku rezistenciju nazvali pravim imenom - kronično trovanje glukozom, svima bi bilo jasno da nekog vraga ne valja s današnjom medicinom).
Ja rekoh
8 godina
online
Re: Homeopatija na udaru sudskog čekića
Vragec111:
Tijelo nema potrebu za duhanom ili šećerom. Ovisnost sami izazivamo. Ostanimo na pitanju gladi - signal je urođen i esencijalan za opstanak. Mi ga ubijemo stalnim jedenjem i prejedanjem pa nam onda trebaju aplikacije da nam kažu koliko bi nam hrane bilo dosta.
Ja rekoh
6 godina
offline
Re: Homeopatija na udaru sudskog čekića
krayz1e kaže...

... zanimljivo je i to da niti cjepiva ne prolaze nikakva klinička testiranja tako da niti djelovanje preko 90% cjepiva nikada nije dokazano, a nalaze se na tržištu.

 

Strahovito bih želio vidjeti link na provjereno dokumentirano podatke koji podržavaju ovu tvrdnju  :-)

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice