Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže

poruka: 63
|
čitano: 14.207
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže".
7 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže
JozoBozo121 kaže...

 omega 3 višemasne kiseline i vitamin D. To su osnovne stvari koje ne možeš dobiti nikakvom biljnom prehranom

otkud omega3 u ribi primjerice?... istina primjerice konzumacija gljiva i izlaganje suncu nisu biljna prehrana, ali ni životinjska

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2019 18:36 (Louis Pluto).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže
Louis Pluto kaže...

otkud omega3 u ribi primjerice?

 Pa, svaka vrsta je različita i riba očigledno proizvodi omega 3 u svojim stanicama. Isto kao što perad proizvodi vitamin B12. Mi to ne proizvodimo i moramo unositi. Ljudi su građeni da budu omivori. Da možemo biti samo biljožderi, bili bi. Da možemo biti samo mesožderi, bili bi. Ali smo i jedno i drugo s razlogom. 

 

Ne jesti meso iz nekakvih smiješnih razloga je notorna glupost, najbolje da se prema svakom piceku, pajceku i ne znam čemu odnosimo kao građanima. Trebaju se ljudi malo spustit na zemlju.

 

Dosta mi je rasprave o ovome, a bome smo i napravili veliki offtopic ovdje, osim kaj pišu se gluposti o zračenju sad je i ovo tu završilo.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2019 18:41 (JozoBozo121).
7 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže
JozoBozo121 kaže...

 Pa, svaka vrsta je različita i riba očigledno proizvodi omega 3 u svojim stanicama. Isto kao što perad proizvodi vitamin B12. Mi to ne proizvodimo i moramo unositi. Ljudi su građeni da budu omivori. Da možemo biti samo biljožderi, bili bi. Da možemo biti samo mesožderi, bili bi. Ali smo i jedno i drugo s razlogom. 

 

Ne jesti meso iz nekakvih smiješnih razloga je notorna glupost, najbolje da se prema svakom piceku, pajceku i ne znam čemu odnosimo kao građanima. Trebaju se ljudi malo spustit na zemlju.

 omegu 3 ribe dobijaju jedući alge koje ih sadrže ili jedući manje ribe koje su prethodno jele alge koje sadrže omega3... čovjek je moralno inteligentno biće sa suplementima ili bez njih a nanošenje boli bi trebalo biti jedno od centralnih pitanja modernom čovjeku a ne smiješni razlog... smiješni razlozi su primjerice nacionalistička pitanja čovječanstvu koje dijeli ovaj planet s drugim oblicima života

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2019 18:57 (Louis Pluto).
8 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže
I jede raznovrsno. Problem je što se ti suplementi iz biljaka ne mogu apsorbirati u količinama kao iz mesa, a ne može ni jesti 10 kila dnevno.
Pa na svim stranicama posvećenima veganstvu i vegetarijanstvu se stalno navode suplementi upravo zato što su ljudima potrebni, a ne dobivaju ih.
https://fresh.hr/2015/09/30/odnedavna-ste-vegan-evo-kako-izgleda-pravilna-veganska-prehrana/
Evo ti primjer.
11 godina
offline
Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže

Jedno je sigurno - svi ćemo umrijeti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže
Antoniio22 kaže...
I jede raznovrsno. Problem je što se ti suplementi iz biljaka ne mogu apsorbirati u količinama kao iz mesa, a ne može ni jesti 10 kila dnevno

 veganstvo i vegetarijanstvo nisu isto, u veganstvu su potrebni suplementi dok kod vegetarijanstva suplementi nisu potrebni (nisu potrebni ni kod veganstva ali onda uistinu moraš unositi specifičnu hranu poput kvasca etc.), ono što sam želio reći u op je smanjiti štetu i svima će nam biti bolje

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže
dinkomat kaže...

Ako je netko pogledao ovaj video sa linka od početka do kraja, molio bih komentar da kaže dali je nešto naučio iz tog videa i dali gleda nakon gledanja ovog videa na isti način na ovu problematiku?

Stvari u znanosti se ne dokazuju videom, već znanstvenim radom temeljenom na istraživanju u skladu sa znanstvenom metodom. Video može snimiti svatko, a u 10 minuta videa možeš ubaciti hrpu teza koje je teško analizirati, a ako i pokušaš, velika je šansa da ćeš nešto preskočiti i potrošiti ćeš barem sat-dva vremena, a usto video i olakšava manipuliranje emocijama. Misliš da netko nema pametnijeg posla od gledanja videa od sat vremena!?

 

Što se same sigurnosti mobilnih mreža tiče, dovoljno je pogledati zgradu FER-a. Znaš što se nalazi ispod bazne stanice na krovu FER-a? Odsjek koji se bavi upravo ispitivanjem sigurnosti zračenja radio spektra - i upravo oni su pristali da im bazna stanica bude iznad radnog mjesta.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže

Meni je to jasno! Gospođa znanstvenica se bavi istraživanjem utjecaja EMS na žive organizme i u videu iznosi svoje i tuđe spoznaje i rezultate svojih i tuđih istraživanja kao što se i osvrće na način kako su se provodila istraživanja 70 godina XX stoljeća kada su određivani standardi za propise, nigdje na jednom mjestu nema toliko toga sintetizirano  tako jezgrovito i objašnjeno tako jednostavno. Od ovog videa možeš krenuti dalje u istraživanje i provjeriti iznosi li istinite podatke ili ne, no s obzirom da je ovo predavanje za znanstvenu zajednicu, teško da bi netko riskirao znanstvenu karijeru i išao iznositi dezinformacije i širiti paniku.

 

Ja nigdje nisam rekao da je nešto dokazano, no samo skrećem pažnju da na osnovu podataka o istraživanjima koja se ovdje iznose treba biti oprezan i ne prihvaćati nekritički što nam biznismeni iznose da su stvari neškodljive, a u isto vrijeme sve je više ljudi koji su osjetljivi na EMS od mobitela i imaju ozbiljnih zdravstvenih problema ili ćeš reći da ovi ljudi lažu i spamaju sve oko sebe. A sve je počelo širenjem bežičnih mreža.

 

Ako te zanima nešto slično pogledaj dokumentarac o ljudima kojima postave vjetro elektro generatore na par sto metara oko kuća i što se događa i kakve probleme imaju ti ljudi i koju borbu vode protiv toga u Kanadi i to kao prvo uopće da bi država i društvo priznali da postoji problem, a kamoli da bi nešto poduzeli. Probaj malo guglati o tome, stvar je slična. Sad dali ovi ljudi šire paniku i dezinformacije ili se opravdano bune prosudi sam. Nisam niti sam znao za tako nešto, ali ne vjerujem da ti ljudi se bore bez razloga protiv tako nečega, uglavnom radi se o Kanadskim farmerima kojima korporacije koje se bave energetikom postavljaju vjetroelektrane oko njihovih farmi, pogledaj na što se ljudi žale i kakve probleme imaju i što tvrde o utjecaju na njihovu stoku i što se uopće događa.

 

https://globalnews.ca/news/3490234/ontario-wind-turbines-family-complaints/

 

Evo dokumentarac i upitaje sa zašto se ovi ljudi bune?

 

 

Svi govore zelena obnovljiva energija, međutim ljudi koji žive u blizini vjetroelektrana imaju ozbiljnih problema s time, no nitko im ne vjeruje. Ni sam nisam razmišljao o takvim problemima koje ti ljudi imaju i nitko o tome nam nije ništa nikada rekao.

 

Naravno vrlo je teško do tih vijesti doći jer nikome nije u interesu da se o takvim stvarima govori.

 

E sada šire li ovi ljudi paniku ili ne?

 

Dali to rade iz zlih namjera ili je stvarno istina ono što tvrde?

 

Također očito nema znanstvenih istraživanja, postoji samo ovaj video, postoje regulativni propisi, ali ovo u videu je stvarnost i ti ljudi imaju probleme koje društvo uopće ne priznaje da postoje. Toliko o sigurnosti bilo čega dok lično nećeš sam imati neke probleme od toga.

 

I kod nas se zalažu za neograničeno postavljanje zelene onovljive energije vjetroelektrana, pa zato niti se nezna za ovaj dokumentarac i probleme koje nešto takvo donosi sa sobom, a kompanije koje se bave vjetroelektranama naravno da neće širiti takve informacije.

 

Nemojte misliti da u  mnogim drugim biznis granamam nije slična situacija, pa tako je isto i sa 5G mrežama i njihovim "mogućim" utjecajem na sve i svašta.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.3.2019 6:38 (dinkomat).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže
Istraživao sam temu dovoljno da bih znao da je gledanje tog videa gubitak vremena. Epidemiološke studije pokazuju da straha nema, a ovakvih "video stručnjaka" je bilo pri svakom prelasku na novu generaciju mreže.


Što se tiče vjetroelektrane, poznato je da zvuk iznimno niske frekvencije ima utjecaj na zdravlje i psihu čovjeka, te je zato propisana minimalna udaljenost. Međutim, za razliku od em zračenja kod kojeg je utjecaj novog odašiljača lako izračunati, udaljenost na koju će se vibracije prenositi kroz tlo mogu značajno varirati ovisno o karakteristikama tla za što postoji mogućnost da se ne utvrdi točno pri ispitivanju tla u svrhu studije.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
7 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže
dinkomat kaže...

 

Ja nigdje nisam rekao da je nešto dokazano, no samo skrećem pažnju da na osnovu podataka o istraživanjima koja se ovdje iznose treba biti oprezan i ne prihvaćati nekritički što nam biznismeni iznose da su stvari neškodljive, a u isto vrijeme sve je više ljudi koji su osjetljivi na EMS od mobitela i imaju ozbiljnih zdravstvenih problema ili ćeš reći da ovi ljudi lažu i spamaju sve oko sebe. A sve je počelo širenjem bežičnih mreža.

 

 Aha, a zanimljivo je kak ljudi odjednom postanu neosjetljivi na zračenje mobilnih uređaja i baznih stanica kad mi operater stavi baznu stanicu na njihovo zemljište i plaća im za to svaki mjesec...

To ti mogu potvrditi iz iskustva, imam trojicu takvih poznanika (dva brata  i jedna bivša susjeda).

Očito je da si jako mlad kad pušiš svakakve fore.

Ljudska psihologija je gadna stvar.

Čovjek se doslovno može uvjeriti da ima npr. neki tumor i stvarno ga tijelo odmah razvije, a kamoli sam sebe psihički uništiti.

Imam u obitelji jednoga koji kad dobije terapiju od liječnika ne želi ju piti, ode na net pogledat kaj mu alternativne stranice kažu, i tjedan dana unaprijed nam kaže da bude za tjedan dana loše i da mu tad zovemo hitnu 

I fakat je tak, jer zna kaj mu se bude dogodilo ako ne uzima terapiju.

Jedino kaj želi je da ga otpeljaju u bolnicu i da im svima j*be mater da nemaju pojma kaj rade, samo kaj ne zna da doktori imaju informacije kaj on radi....

 

Uglavnom, ja ti garantiram da mogu lice u lice svakog od tih koji "pate od izlaganja zračenju mobitela" izliječiti za par dana, samo je bitno da na kraju ne skuže placebo efekt, a to mi ide, zato jer znam jako uvjerljivo prodati spiku takvima (samo se praviš da uvažavaš njihovo mišljenje).

 

Btw, na tu temu, bio je negdje članak o psihijatru koji je uspio lažnim terapijama izliječiti više od 90% pacijenata, budem stavio kad pronađem link.

 

 

Kruha i igala...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže
MrBlc kaže...
Istraživao sam temu dovoljno da bih znao da je gledanje tog videa gubitak vremena. Epidemiološke studije pokazuju da straha nema, a ovakvih "video stručnjaka" je bilo pri svakom prelasku na novu generaciju mreže.


Što se tiče vjetroelektrane, poznato je da zvuk iznimno niske frekvencije ima utjecaj na zdravlje i psihu čovjeka, te je zato propisana minimalna udaljenost. Međutim, za razliku od em zračenja kod kojeg je utjecaj novog odašiljača lako izračunati, udaljenost na koju će se vibracije prenositi kroz tlo mogu značajno varirati ovisno o karakteristikama tla za što postoji mogućnost da se ne utvrdi točno pri ispitivanju tla u svrhu studije.

 Očito nisi dovoljno istraživao jer!

 

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0891061815000599

 

Naslov je "Microwave frequency electromagnetic fields (EMFs) produce widespread neuropsychiatric effects including depression"

 

Highlights

Microwave EMFs activate voltage-gated Ca2+ channels (VGCCs) concentrated in the brain.

Animal studies show such low level MWV EMFs have diverse high impacts in the brain.

VGCC activity causes widespread neuropsychiatric effects in humans (genetic studies).

26 studies have EMFs assoc. with neuropsychiatric effects; 5 criteria show causality.

MWV EMFs cause at least 13 neuropsychiatric effects including depression in humans.

 

No očito nitko nema vremena za pročitati podulji tekst na stranom jeziku, pogotovo jer nismo stručnjaci za to područje. Tekst ima reference na provedena straživanja itd. itd., no bit je da utjecaj postoji i dokazan je u navedenim studijama.

 

Pretpostavljam da znanstvenica koja drži predavanje u tom videu zna za te i dosta drugih studija i da ne priča samo zato da bi širila dezinformacije i paniku.

 

Naravno da nitko od nas nema vremena za učiti sve živo jer je život prekratak da bih sve znao ali zato postoje nezavisni znanstvenici koji nisu članovi upravnih odbora u idnustriji koja nam prodaje nove tehnologije i koji na osnovu svojeg znanja upozoravaju na moguće opasnosti.

 

Niti ja a mislim da niti ti nemamo dovoljno znanja da kažemo tko je u pravu, no zato ovaj događaj sa vjetroelektranama u Kanadi pokazuje kako nešto izgleda u praksi i kako ekipa u vladi i regulatornim tijelima kao i same kompanije dobro žive od nečega što su uspjelči progurati kroz zakone, a da ih nije briga za ljude na koje će to imati utjecaj.

 

Kod vjetroelektrana je siguran razmak od kuća prvo bio manji, pa je netko rekao 550 metara a da iza toga ne stoji nikakva studija onako iz rukava.

 

No evidentno je da ako ptice i životinje bježe iz okoline takvih vjetroelektrana da tu nešto nije dobro i da postoji razlog za tako nešto.

 

A na ovom linku su dane studije efekta na ljude koji rade u okolišu bogatom EMF. Naravno da će uvođenjem 5G mreža i povećanjem broja uređaja taj okoliš postati naša svakodnevnica.

 

A onaj koji reče da ljudi izmišljaju efekte, pa ove studije navedene na ovom linku pokazuju da to i nije baš tako.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.3.2019 9:42 (dinkomat).
7 godina
offline
Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže

Kliknem na jedan link na tome kaj je dao: istraživanje na 85 !!! ljudi u Egiptu, od kojih 45 živi ispod  bazne stanice, a ostali u zgradi nasuprot.

I onda kažu da ih 10% u zgradi (od 45) ima glavobolju,  a nasuprot ih ima 8% (od 37) i to znači da ih glava boli od zračenja bazne stanice.

 

Doslovno i ja tak mogu raditi statistiku nečega, bez uzročno-posljedične veze i onda za nekaj okriviti bilo kaj, i netko bude povjerovao (valjda ih uzbuđuje kad vide pojmove iz znanstvenog vokabulara).

Zanimljivo, ljudi su totalni debili...

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.3.2019 9:40 (fer-de-lance).
 
7 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže
fer-de-lance kaže...

Kliknem na jedan link na tome kaj je dao: istraživanje na 85 !!! ljudi u Egiptu, od kojih 45 živi ispod  bazne stanice, a ostali u zgradi nasuprot.

I onda kažu da ih 10% u zgradi (od 45) ima glavobolju,  a nasuprot ih ima 8% (od 37) i to znači da ih glava boli od zračenja bazne stanice.

 

Doslovno i ja tak mogu raditi statistiku nečega, bez uzročno-posljedične veze i onda za nekaj okriviti bilo kaj, i netko bude povjerovao (valjda ih uzbuđuje kad vide pojmove iz znanstvenog vokabulara).

Zanimljivo, ljudi su totalni debili...

 

 

 Tu se slažemo!

 

No pričamo o https://www.sciencedirect.com/topics/biochemistry-genetics-and-molecular-biology/voltage-gated-calcium-channels

 

I da EMF ima utjecaj na takve stvari. Nisam stručnjak za to ali znastvenica je spominjala u svojem predavanju istraživanja dr. iz Turske a to je bilo vezano na nešto ovako:

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27738269

 

Mislim da i ovi što rade regulativu nisu baš stručnjaci za ovakve stvari, kao što nisam ni ja, no ne treba zatvarati oči nad radovima stručnjaka koji upozoravaju na takve utjecaje.

 

A s druge strane npr. u slučaju vjetrogeneratora u Kanadi i ljudi koji se žale na štetne utjecaje, vlada potrošila 2 milijuna dolara da bi snimila samo na 14 kuća uzorke buke. Smiješno. To je kao prvo premali uzorak. A sami ljudi kažu da se nemaju kome obratiti jer ih nitko nije želio saslušati od mjerodavnih. Ovi iz elektro kompanija dobro znaju, a čak je i jedan od političara koji je radio na donošenje zakonskog akta bio CEO jedne od kompanija.

 

No ono što želim reći u slučaju EMF i utjecaju na zdravlje očito ima nedovoljno istraživanja, jer za sada nije dokazana štetnost na način da politika to prihvati, ali nije dokazana ni neštetnost ako ćemo pravo. No kapital stoji na strani koja gura tehnologiju, a isto tako i politika, no očito je da dosadašnja istraživanja i znanje o toj problematici nisu dovoljni. Tako da se ljude koji tvrde da imaju probleme proglašava čudacima i prevarantima i to samo zato što većina populacije u ovom trenutku nema problema s takvim posljedicama. Slično kao i ovo u Kanadi.

 

A to da ljudi ozdravljuju kada prime novac a odašiljač im nad glavom je upravo u tom novcu i možda u tome što trenutno nemaju vidljivih štetnih posljedica, jer novac liječi sve, jer pohlepa je pogolema u primata, jer se tako nešto manifestira u svih primata.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.3.2019 10:04 (dinkomat).
13 godina
offline
Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže

Najjači su mi ovi što brinu u zračenju mobitela, 5g, ili čega ne, a puši kutiju cigareta dnevno :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže
dinkomat kaže...

Tu se slažemo! 

Samo bih dodao, osim što uzorak nije dovoljno velik za statističko dokizavnje teze i što je uzorak toliko mali da je greška zaokruživanja vjerojatno najveći faktor u razlici, da je relevantna, dokazivala bi upravo suprotno - snaga zračenja je veća u zgradi nasuprot, nego ispod samog odašiljača, po čemu ispada da zračenje štiti od glavobolje.

 

 

Inače, stranica koja je u stanju mrtvo-ladno objaviti toliko loš rad bi trebala imati kredibilitet u rangu 24 sata, kao i oni koji se na takav rad pozivaju.

 

Ovo istraživanje se bavi električni poljima vrlo niske frekvencije i ti rezultati su poznati i priznati i uzimaju se u obzir pri određivanju sigurne udaljenosti od dalekovoda.

 

Međutim, to nema veze s elektromagnetskim valovima radio frekvencije, radi se o potpuno drugačijoj fizikalnoj manifestaciji. Pri niskim frekvencijama se utjecaj električnog i magnetskog polje manifestira odvojeno.

 

dinkomat kaže...

  istraživanja dr. iz Turske a to je bilo vezano na nešto ovako:

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27738269

Imaš detalje? Ne može se pročitati bez plaćanja, a u pregledu nedostaju jako bitne informacije, potpu snage zračenja kojoj su izloženi. Taj efekt bi mogao biti termalne prirode ukoliko je snaga dovoljna, a za ljudski okoliš se zato snaga limitira.

 

dinkomat kaže...

Nisam stručnjak za to...

 

Mislim da i ovi što rade regulativu nisu baš stručnjaci za ovakve stvari, kao što nisam ni ja, no ne treba zatvarati oči nad radovima stručnjaka koji upozoravaju na takve utjecaje.

Nisi stručnjak, ali se i dalje smatraš kompetentnim procijeniti stručnost stručnjaka? 

 

Utjecaj EM zračenja na ljude je bio jedan od kolegija koje sam upisao na faksu, tako da ti mogu reći da je tvoja sumnja u stručnost stručnjaka neosnovana. Regulativu donosi struka, a ne politika.

 

dinkomat kaže...

No ono što želim reći u slučaju EMF i utjecaju na zdravlje očito ima nedovoljno istraživanja, jer za sada nije dokazana štetnost na način da politika to prihvati, ali nije dokazana ni neštetnost ako ćemo pravo. No kapital stoji na strani koja gura tehnologiju, a isto tako i politika, no očito je da dosadašnja istraživanja i znanje o toj problematici nisu dovoljni. Tako da se ljude koji tvrde da imaju probleme proglašava čudacima i prevarantima i to samo zato što većina populacije u ovom trenutku nema problema s takvim posljedicama. Slično kao i ovo u Kanadi.

Neškodljivost je nedokaziva, a pitanje je i da li uopće kao takva postoji - i dovoljna količina vode te može ubiti (pijenjem, ne utapljanjem, da ne bude zabune). Zato, očekivanje da će neko istraživanje pokazati da nešto ne šteti je jasan pokazatelj neinformiranosti.

 

Što se tiče usporedbe s vjetrenjačama, nije slično i objasnio sam ti zašto nije slično.

 

Imaš ljudi kojima nešto smeta što nije uobičajeno, bilo da se radi o alergiji, preosjetljivosti i sl. Kad se zna kojim mehanizmom smeta, onda nije problem, ali ako se ne zna, jedini način za to dokazati je double blind test. Ako pristaješ na double blind test, nitko te neće proglasiti čudakom i prevarantom, osim ako test pokaže da tvoja tvrdnja nije točna, a ti nastaviš na njoj inzistirati. Međutim, ako inzistiraš na nekoj tvrdnji, a odbijaš je testirati, nije čudno da ti ljudi ne vjeruju.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
8 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže

Regulative se i rade prema zaključcima stručnjaka. Oni koji se bune su slobodni napraviti istraživanje, pravo, upravo onakvo kakvo su proveli oni koji kažu da opasnosti nema, pobiti njihove zaključke i pokazati da su ipak u pravu. Ah da, zadnji put su antivakcinaši takvo nešto napravili pa su se razočarali kad je istraživanje potvrdilo navode da cjepivo ipak ne uzrokuje šta god da su tvrdili. Youtube rasprave i kvazi blog objave nisu iznošenje dokaza.

 

Zanimljivo kako je problem tu premali broj uzoraka, a nije na gore navedenoj stranici... Inače, za vjetrogeneratore je dokazana štetnost, kao što je netko gore napisao. Zanimljivo kako se u zgradama gdje su postavljeni 4G odašiljači, ipak ne događaju pomori, a stoje tamo otkako je 4G u RH.

 

Istraživanja ima dovoljno, samo što postoje takvi kao ti koji će tvrditi da ih nema upravo zato što nikakva štetnost nije dokazana. Može ih biti i desetke milijuna, ali, eto, nije dokazana štetnost, pa nije dovoljno. Valjda bi sami FER prvi, kao i njihovi zaposlenici i studenti micali repetitore i svu opremu što dalje od sebe, a ne boravili u prostoriji s istima i ispod istih po nekoliko sati dnevno. Imao sam i sam uživo vidjeti primjer osobe koja je tvrdila da ju hvataju jake glavobolje čim netko nazove baš njen mobitel. Stavili smo joj ga iza leđa i rekli da ćemo ju zvati random, a ona nek kaže kad ju zaboli. Tri puta je digla ruku, a nitko ju nije nazvao. Zgrada u N. Gradiški, pored moje bake se bunila isto protiv repetitora. Žalili se svi na glavobolje, rušenja i tumore. Nema veze što je signal u njihovoj zgradi puno gori nego u okolici. Nakon dobivanja para, svi su odjednom zdravi. Dobro, umrlo ih je nekoliko od 85+ godina. Sigurno su samo repetitor čekali...

Netko je izbacio listu opasnih tvari koje se danas pronalaze u tijelu novorođenčadi, kao zbog cjepljenja i ostalih gluposti. Na kraju je ispalo da je izbacio listu tvari koje se nalaze regularno u krvi svake osobe na ovom svijetu. (Krv inače ima preko 4000 kemikalija u sebi). Kao što Kolega iznad kaže, iz bilo čega se može napraviti lista i uvjeravati ljude, uz fancy znanstvene riječi, u stvari o kojima zapravo nemaju pojma.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže
Antoniio22 kaže...

Regulative se i rade prema zaključcima stručnjaka. Oni koji se bune su slobodni napraviti istraživanje, pravo, upravo onakvo kakvo su proveli oni koji kažu da opasnosti nema, pobiti njihove zaključke i pokazati da su ipak u pravu. Ah da, zadnji put su antivakcinaši takvo nešto napravili pa su se razočarali kad je istraživanje potvrdilo navode da cjepivo ipak ne uzrokuje šta god da su tvrdili. Youtube rasprave i kvazi blog objave nisu iznošenje dokaza.

 

Zanimljivo kako je problem tu premali broj uzoraka, a nije na gore navedenoj stranici... Inače, za vjetrogeneratore je dokazana štetnost, kao što je netko gore napisao. Zanimljivo kako se u zgradama gdje su postavljeni 4G odašiljači, ipak ne događaju pomori, a stoje tamo otkako je 4G u RH.

 

Istraživanja ima dovoljno, samo što postoje takvi kao ti koji će tvrditi da ih nema upravo zato što nikakva štetnost nije dokazana. Može ih biti i desetke milijuna, ali, eto, nije dokazana štetnost, pa nije dovoljno. Valjda bi sami FER prvi, kao i njihovi zaposlenici i studenti micali repetitore i svu opremu što dalje od sebe, a ne boravili u prostoriji s istima i ispod istih po nekoliko sati dnevno. Imao sam i sam uživo vidjeti primjer osobe koja je tvrdila da ju hvataju jake glavobolje čim netko nazove baš njen mobitel. Stavili smo joj ga iza leđa i rekli da ćemo ju zvati random, a ona nek kaže kad ju zaboli. Tri puta je digla ruku, a nitko ju nije nazvao. Zgrada u N. Gradiški, pored moje bake se bunila isto protiv repetitora. Žalili se svi na glavobolje, rušenja i tumore. Nema veze što je signal u njihovoj zgradi puno gori nego u okolici. Nakon dobivanja para, svi su odjednom zdravi. Dobro, umrlo ih je nekoliko od 85+ godina. Sigurno su samo repetitor čekali...

Netko je izbacio listu opasnih tvari koje se danas pronalaze u tijelu novorođenčadi, kao zbog cjepljenja i ostalih gluposti. Na kraju je ispalo da je izbacio listu tvari koje se nalaze regularno u krvi svake osobe na ovom svijetu. (Krv inače ima preko 4000 kemikalija u sebi). Kao što Kolega iznad kaže, iz bilo čega se može napraviti lista i uvjeravati ljude, uz fancy znanstvene riječi, u stvari o kojima zapravo nemaju pojma.

 

Evo za kraj da ne duljimo.

 

Zgrada HEP u Vukobarskoj. Iza su još tri zgrade i sada ova nova što je napravljena na bivšem parkiralištu.

 

Zgrada iza sedmerokatnica, iza nje je zgrada ZEOH i na njoj antena koja se nalazi na udaljenosti manjoj od 10 metara od posljednjih prozora na ovoj zgradi sa crvenkastom fasadom, radio u toj zgradi na 6 katu. Od nas 120 zaposlenih na toj lokaciji svake godine 1 do 2 umrla od kancera, što tumora mozga, što raka debelog crijeva, leukemije. Znate i sami koji je prosjek u populaciji a ovdje pričamo o 1 do 2 godišnje na 120 zaposlenih i to u radnoj populaciji.

 

Jedan dan je došao kolegi u posjetu prijatelj koi se profesionalno bavi mjerenjima zračenja antena i imao je kod sebe uređaj koji je bio uključen, kazaljka na maksimumu. Kada je nakon toga krenula priča, uprava zabranila posjete u tvrtku.

 

Također nismo samo mi bili u toj zgradi, več i druge tvrtke, i imali su sličan postotak oboljevanja i umiranja. Bivša medicinska sestra koja je radila kod doktora, sada je već podugo u mirovini rekla mi je da znaju za to ali da im je strogo zabranjeno davati bilo kakve informacije o tome. Srećom nisam radio više od par godina na toj lokaciji.

 

No 1 do 2 umrla od kancera na 120 zaposlenih godišnje je debelo iznad bilo kojeg statističkog prosjeka. Slično je i sa ovima iz druge tvrtke koji su bili par katova ispod nas. A bavili smo se projektiranjem, dakle nije u pitanju naša oprema ili neki drugi štetni uređaj na radnom mjestu. Uglavnom su kancer dobivali ljudi koji su u tvrtki radili preko 15 godina.

 

Inače te antene služe HEP za njihove komunikacije, jer imaju svoju vlastitu mrežu. Naravno da je zračenje usmjereno, no antena se nalazi na visini 5 do 7 kata i na manje od 10 metara udaljenosti od posljednje kancelarije u toj zgradi na sjeveru. Mjerni uređaj nije bez veze bio na maksimumu. Jes da ne boli, ali prevelik je to broj slučajeva oboljenja od kancera da bi bio slučajan na samo 120 zaposlenih. Dok sam ja tamo bio u 5 godina 7 pokojnika, što se nikakvim statistikama ne da opravdati. Za tvrtku ispod nas neznam ljude, ali je broj sličan.

 

Neznam dali je ta antena još i danas tamo, jer smjer u kojem je bila okrenuta sada joj zaprečava ova nova zgrada na bivšem parkiralištu. Inače imali smo još tri lokacije, no oni koji su oboljevali su ljudi samo s ove lokacije, tako da što se kaže pametni uče na tuđim greškama.

 

Dakle postoje propisi i norme, no postoje i statistike koje pokazuju da nešto ipak nije u redu ako svake godine na 120 zaposlenih umre u prosjeku više od 1 osobe od kancera.

 

Godine onih koji su umrli 34, 42, 44, 47, 52 za ostala dva se ne sjećam koliko su imali godina, to je bilo u 4 i nešto (mjeseci)  godina, a uzorak n=120, nije li to malo čudno?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.3.2019 13:13 (dinkomat).
14 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže
Najjači su mi ovi kojima smetaju pušači, a nasaugaju se monoksida iz auspuha posebno po podzemnim garažama da sve sve dimi. Pardon smrdi.
15 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže
fer-de-lance kaže...

 

Btw, na tu temu, bio je negdje članak o psihijatru koji je uspio lažnim terapijama izliječiti više od 90% pacijenata, budem stavio kad pronađem link.

 

 

 nema ga više. dr. dabić je u haagu osuđen na doživotnu. 

 

nota bene, najviše zrači sunce, na svim valnim duljinama i toliko je opasno da bi ga valjalo maknuti s neba. nek si zrači mami doma u čušpajz. kvragu, sve će nas potamaniti! a kad zasvijetli, imaš samo manje od 8 minuta za kidnuti u zaklon. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
13 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže
love2ml86 kaže...
Sale_ds kaže...
Koje hoces, prirodno i u normalnim kolicinama. Naravno.

Ako jedes nes kaj je otrovano, neprirodno i kilu na dan nemres ni ocekivat da ce sve bit u redu.

 Pa daj mi podatke, koje meso je prirodno koje konzumiramo (bez da je dorađivano, prerađivano, da je životinja hranjena potpuno prirodnom neobrađenom hranom?

A drugo, kilo mesa na dan rijetko tko jede, ako nisi bio doslovan, koliko je dnevno mesa u normalnim količinama?

Apropos mesa, kila janjetine četvrtkom i subotom, odojak nedjeljom, govedina ponedjeljak i srijeda, piletina utorak a riba petkom, i sve u najboljem redu 

 

No što se dotikavle 5G mreža i/ili signala, koliko sam ja upoznat sa geometrijom, bitno će se povećati gustoća baznih stanica, a koliko "jedna" zrači više/jače u odnosu na 4G, hmmmmmmmm ?!?! 

ATJ Lučko
7 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže

@Ajar

 

Di si se samo njega sjetio, svaka čast 

 

A kaj se sunca tiče, slažem se, i mislim da bi najbolje rješenje bilo napraviti neki divovski suncobran u spojiti ga na satelite u geostacionarnoj orbiti, pa kad prejako piči nad određenim dijelom planeta, onda samo pomaknut nad taj dio....

Jednostavno a učinkovito (kinezi koriste suncobrane već valjda 13000 godina, ak se dobro sjećam).

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.3.2019 7:04 (fer-de-lance).
12 godina
offline
Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže

Zanima me sta mislite na ovaj video,nije dugacak i ima prevod:

video

Ne vjeruj ženi koja laže!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže

Kakav je oblik signala prirodnog zračenja, dali ima pilasti oblik? A kakav je signal od mobitela i 5 G mreža kao i onih prije njih. ima nešto i na tu temu. Živi organizmi su se očito prilagodili prirodnom zračenju. Što kažu istraživanja kako se stanica odaziva na pilasti oblik signala, dakle impulsni?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže

Ljudi su se prilagodili tako da ne čujemo radiovalove. Ako čuješ Narodni kako svira i kako struja teče žicama ideš doktoru, jer definitvno nisi zdrav.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže
Milka30 kaže...

Zanima me sta mislite na ovaj video,nije dugacak i ima prevod:

video

 Ništa ti nitko odgovorit neće! Širiš paniku i dezinformacije!

 

Iako statistički podaci o broju kancera na n=120 svakom normalnom govore da tu nešto ne štima. Ne znam dali i danas ta antena i dalje stoji na krovu od ZEOH, jer joj sada smeta novo izgrađena zgrada. Nisam tamo bio više od 20 godina. No kakva je kontrola najbolje svjedoči urušavanje potpornog zida kod izgradnje ove nove zgrade (slučaj Kupska), jer kada se kod takvih stvari nešto takvo dogodi, onda si zamislite kakva je kontrola kod svega ostalog, a imate i primjer kakav je materijal ugrađen u HE u Dubrovnik i koji je bio glavni uzrok smrti 3 zaposlenika. Ako takve stvari prolaze, onda su 5G mreže 100% neškodljive. Profit iznad svega, o mogućim posljedicama neka razmišljaju buduće generacije.

 

Na kraju primjer iz Kanade gdje od vjetroelektrana dobro žive tvrtke koje se time bave i zaposlenici u državnim agencijama, a to što lokalne zajednice propadaju, koga za to briga.

 

Da je sve kako treba ne bi se odašiljaći maskirali kao dimnjaci i izvodila slična sranja. I kada se malo razmisli antena ko antena, postoji zakonom propisana udaljenost i to je OK. Samo se pitam zašto se takve antene ne postave na najviše zgrade, nego npr. na susjednu koja je niža i onda su snopovi zračenja direktno upereni u susjednu zgradu po sredini njezine visine, dakle maksimalna moguća izloženost, iako za tako nešto nema potrebe, no ide se za profitom i postavljaju se na one objekte gdje je manja naknada vlasniku, a ne na optimalna mjesta. Primjera u ZG koliko hoćeš.

 

Da inspekcije rade svoj posao takve stvari se ne bi događale, no i država ubire rentu pa se zažmiri, a još i više kada se takva antena uopće ne vidi jer je zamaskirana.

 

5G mreže donijeća nam eksponencijalni rast ovih antena, tako da ćemo imati prilike utvrditi kroz neko vrijeme dali ima nešto u tvrdnji ovih znanstvenika koji upućuju na oprez, jer kada se radi o profitu sve je 100% zdravo.

 

No ima ih koji idu i u drugu krajnost pa iskorištavaju ljude da bi im ponudili zaštitu od EMF.

 

 

Ovo inače košta poprilične novce.

 

A oni koji imaju manje novaca rade nešto ovako

 

 

No to uopće nije rješenja problema.

7 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže
dinkomat kaže...

Kakav je oblik signala prirodnog zračenja, dali ima pilasti oblik? A kakav je signal od mobitela i 5 G mreža kao i onih prije njih. ima nešto i na tu temu. Živi organizmi su se očito prilagodili prirodnom zračenju. Što kažu istraživanja kako se stanica odaziva na pilasti oblik signala, dakle impulsni?

 pilasti?

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.3.2019 8:36 (fer-de-lance).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže
JozoBozo121 kaže...

Ljudi su se prilagodili tako da ne čujemo radiovalove. Ako čuješ Narodni kako svira i kako struja teče žicama ideš doktoru, jer definitvno nisi zdrav.

 E sad ja prije 30 godina stvarno pomislio da mi nešto nije u redu. Na zgradi bila antena od susjeda radioamatera, i gle čuda na mojim zvučnicima od HI-FI linije ponekad se čuo zvuk iako je pojačalo bilo ugašeno. Dakle imao sam već onda bežične zvučnike i to bez baterije u tim zvučnicima! Udaljenost mojih zvučnika od antene je bila cca 15 metara. WTF

15 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže
fer-de-lance kaže...
dinkomat kaže...

Kakav je oblik signala prirodnog zračenja, dali ima pilasti oblik? A kakav je signal od mobitela i 5 G mreža kao i onih prije njih. ima nešto i na tu temu. Živi organizmi su se očito prilagodili prirodnom zračenju. Što kažu istraživanja kako se stanica odaziva na pilasti oblik signala, dakle impulsni?

 pilasti?

 

 

 Ova prirodna zračenja imaju valoviti oblik, sinusoida i sl. Dok ovi signali od mobitela koji su danas digitalni (nekad su bili analogni) imaju 0 i 1, pa je signal sasvim drugog oblika.

 

Misli se na ovo "That's the big difference between analog and digital waves. Analog waves are smooth and continuous, digital waves are stepping, square, and discrete." Stručnjaci upozoravaju da je ovakav oblik valova znatno štetniji za stanice od analognog."

 

Jeli sada jasnije o čemu pričamo? 5g mreže su digitalne, no problem je što se postojeće 4G proguščuju i izloženost populacije će biti veća, dakle doze koje će se primati biti će nekoliko puta veće iako će svaka pojedinačna možda biti i manja. kakve će to posljedice na živi svijet imati vidjet ćemo. Nisam protiv no mislim kao i ovi koji upozoravaju na moguću štetnost da se trči za profitom a da se ne razmišlja previše o mogućim posljedicama i ne bi bilo prvi puta do sada da je tako.

 

Evo čisto zdravo logičko razmišljanje, ako u kući mogu imati žičani LAN, zašto da koristim WIFI, a veza mi je stabilnija i pouzdanija preko žice. Čemu dodatno onečiščavati prostor u kojemu živimo samo iz razloga što je bez žice komfornije. Ono fora je imati bežični printer i sl. điđe miđe, samo što fali dobroj staroj žici koja niti ne mora biti od bakra već može biti i optičko vlakno?

7 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže

Ne moraš mene učit kaj je to pilasti valni oblik.
I dobro si sam poslije i rekao, "digitalni" signal nije pilasti, nego pravokutni, a kad ga emitiraš više nije ni pravokutni zato jer se modulira na val nosioc.
Btw, pilasti i trokutasti signali ni ne mogu postojati u svemiru zato jer krše zakon o očuvanju energije (odnosno pilasti može), a svi takvi signali su aproksimacija tog oblika, a ne baš taj oblik.

E da, ono kaj si napisao post prije, otkrio si toplu vodu.
Svaki komad metala je antena koja prima signal bilo koje frekvencije, i normalno je da bude i ugašen radiouređaj reagirao na bilo koji signal, a ne samo radiouređaji, nego svaki uređaj koji sadrži bilo kakav metalni dio, a na radiouređaju najlakše skužiš zato kaj baš je konstruiran za prijem slabih signala.

Uglavnom, ne padaj na sve bezvezarije kaj pročitaš na facebooku i di već.

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.3.2019 9:50 (fer-de-lance).
13 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom kreće s pilotiranjem 5G mreže
love2ml86 kaže...
Sale_ds kaže...
Koje hoces, prirodno i u normalnim kolicinama. Naravno.

Ako jedes nes kaj je otrovano, neprirodno i kilu na dan nemres ni ocekivat da ce sve bit u redu.

 Pa daj mi podatke, koje meso je prirodno koje konzumiramo (bez da je dorađivano, prerađivano, da je životinja hranjena potpuno prirodnom neobrađenom hranom?

A drugo, kilo mesa na dan rijetko tko jede, ako nisi bio doslovan, koliko je dnevno mesa u normalnim količinama?

 ocito nisi sa sela pa ne kontas. ak imas starce na selu, pajceki,kokosi,purice,guske i patke jedu za dorucak i veceru kukuruz i jecam kaj si posadil sam. za rucak pajceki dobe djetelinu ili neku drugu travu jer stari mora van kuce jer stara gleda sapunice a veli da od njih postaje retardirana a prestar je za razvod ili nasilje u porodici pa mu je bolje da uzme tacak,kosu i pse pa ode nakositi za svinje. 

sve sta kupis u trgovackom lancu je necim tretirano. zarada je vezana uz rok trajanja. stari mi postal freak kad je radil u italiji i pred onaj njihov godisnji u ljeti ostavil paradajz na stolu i nakon 3 tjedna ga docekal jos uvijek tvrd. ili poslije rata, u njem,kad je u kaficima gdje se druze nasi, sretal sofere koji su vozili meso za hr ducane a u njem bi to isto meso trebalo u spalionicu. 

ti si potrosac, tvoje je da das lovu za proizvod a ne da se brines s cime je tretirano. tvoja snaga je u ignoriranju a ne postavljanju pitanja.

 

ps. cetveroclana obitelj, 4 pajceka, 50tak kokica, 20tak purica, desetak guska i patka(nisu primarno uzete za hranu nego da jedu one crvene puzeve koji su od nekud dosli). 

 

moje misljenje je da bi bilo najbolje da svako proizvodi manju kolicinu hrane za sebe. u gradu nemozes meso ali mozes napravit,ako ne zivis u 30 kvadrata, neki mali akvaponik  ili nest. ne toliko da zaradis,manje trosis koliko u inat sistemu.malo paradajza i sarana pa eto, imas za fish.

 

sad jedem ovo nizozemsko povrce. sve na oko prejebeno. velicina, boja, ma stani i gledaj. ali okus nula bodova. paprika domaca kad je prerezes cijela kuca smrdi na papriku a ovu moras mirisat ko da vuces bijelo kroz zastopanu nosnicu da osjetis miris. ali domaca zelena salata nema onu hrskavost koju ima ta. ima okus ali nema hrskavost.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice