Huawei zaštitio Hongmeng naziv svog OS-a

poruka: 62
|
čitano: 15.558
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Huawei zaštitio Hongmeng naziv svog OS-a".
13 godina
offline
Huawei zaštitio Hongmeng naziv svog OS-a

Naziv OS-a je

Moj PC  
29 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Huawei zaštitio Hongmeng naziv svog OS-a
David87 kaže...

Naziv OS-a je

 garantira im uspjeh sirom svijeta haha

http://www.youtube.com/watch?v=BCeglioeHao&feature=feedu
6 godina
offline
Re: Huawei zaštitio Hongmeng naziv svog OS-a
Cijeli svijet jedva čeka novi OS sa ekosustavom od par kineskih aplikacija. No Huawei nije zabrinut, zašto? Zato što Kina nema privatno vlasništvo. Vlasnik Huaweia je kineska država kojoj su i tako morali referirati sve sto rade i sve sastanke. Sada ce 5g preci u naglo rastucu tvrtku imena tipa IotChina, računalna tehnologija u Lenovo+, a mobiteli u novi xiaomi brand Lens koji ce nastaviti sa mobitelima s vrhunskim kamerama. Huawei i hongmeng ce raditi sve za Kinu kojih i tako ima milijarda pa im ne ginu kupci. To je kao Hydra, odsječeš jednu glavu a ono pet novih.
 
6 3 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei zaštitio Hongmeng naziv svog OS-a
Možda ovo donese nekakav dašak novine, HUAWEI je velik igrač i sigurno je pripremljen i za ovakav scenarij.
Samsung je isto pokušao s tizenom i to baš i nije prošlo. Siguran sam da su iz toga izvukli poduku.
Pretpostavljam da će to bit nekakav hibrid koji će koristiti Android podlogu, no isto se nadam da će bit tješnje vezan uz HUAWEI ev HW.
Zanimljivo će vidjet što su oni izmudrijali.
Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Huawei zaštitio Hongmeng naziv svog OS-a
Hoggy kaže...
Zato što Kina nema privatno vlasništvo. 

Lol 

10 godina
offline
Re: Huawei zaštitio Hongmeng naziv svog OS-a
David87 kaže...

Naziv OS-a je

 

to je mozda kineski izgovor za "hung men"?

doduse obzirom na azijsku proizvodnju rekao bih da ce os ipak biti nesto skromniji od androida :)

5 godina
protjeran
offline
Re: Huawei zaštitio Hongmeng naziv svog OS-a
@David87
Za razliku od Prozora, ili Jabuke, ili MalogMekanog...
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.5.2019 9:05 (Antiseptik).
13 godina
offline
Huawei zaštitio Hongmeng naziv svog OS-a

pa ni huawei, xiaomi i slični nisu neka atraktivna imena, pa se u lijepim brojkama prodaju po svijetu...

 
15 0 hvala 1
15 godina
offline
Huawei zaštitio Hongmeng naziv svog OS-a

ping-pong bi baš bilo dobro, iako ni yinjing ili jībā (pim-pek) te qù nǐ mā de (onaj imperativ s troskokom, samo bez troskoka) nisu za bacit. when in doubt, ask your chink. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Huawei zaštitio Hongmeng naziv svog OS-a
bosingwa kaže...

pa ni huawei, xiaomi i slični nisu neka atraktivna imena, pa se u lijepim brojkama prodaju po svijetu...

 microsoft, google, apple, sjajna imena :D ono, ulozio bih u tvrtku koju netko nazove kruska samo tako, ima osiguranu buducnost! :D

15 godina
offline
Re: Huawei zaštitio Hongmeng naziv svog OS-a
Mogu jedino uspjeti sa tim novim os_om,ako budu poklanjali mobitele.
7 godina
offline
Huawei zaštitio Hongmeng naziv svog OS-a

upravo tako sam i ja mislio svoj os nazvati... kukavna mi majka, što ću sad!?

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Huawei zaštitio Hongmeng naziv svog OS-a
zzz kaže...
Mogu jedino uspjeti sa tim novim os_om,ako budu poklanjali mobitele.

 Istina, meni je naziv OSa na mobitelu bio ključan za odabir kod kupovine 

Ne tretirajte ljude kao budale ali nikada nemojte zaboraviti da oni to jesu! People who drink light beer do not really like beer. They just like to piss a lot.
14 godina
online
Huawei zaštitio Hongmeng naziv svog OS-a

Hongmeng izlazi za 5 mjeseci. Ako bude u skladu s najavama korisnici možda i neće baš mariti za ime. Navodno je kernel 60x brži od Androida, a vrti i iOS i Android aplikacije. Ako nema puno funkcionalnih ograničenja, i ako se ljudima svidi UX (nadam se da ga Kinezi nisu sami radili) tranzicija ljudima neće biti problem. Što se tiče marketa, možda treba već sad razmišljati o portanju i izradi novih appova za taj Čing-čung os jer bi developeri mogli imati fine benefite, Kinezi će sigurno dobro stimulirati.

Moj PC  
9 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Huawei zaštitio Hongmeng naziv svog OS-a
zzz kaže...
Mogu jedino uspjeti sa tim novim os_om,ako budu poklanjali mobitele.

 zašto to misliš? 99% sam siguran kako će biti klon androida (android based) na koji ćeš moći instalirati svaku android aplikaciju...

imat ćeš link na paket googleovih aplikacija (GAPPS) koji će biti potrebno instalirati nakon kupnje i to je to...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
5 godina
protjeran
offline
Re: Huawei zaštitio Hongmeng naziv svog OS-a
@Srednji
Meni je samo bilo bitno da nije iOS.
Bajdvej, kakva domišljatost u nazivanju OeSa. A i imena (tehnološke?) firme. Mislim, Jabuka d.o.o.
Hm, možda do zadnjeg trenutka nije baš bio siguran čime će se baviti. :P
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.5.2019 11:17 (Antiseptik).
14 godina
offline
Huawei zaštitio Hongmeng naziv svog OS-a

Ovo što Amerikanci rade mi je ljigavo ali mi istovremeno nije žao ni Kineza. Blokiraju razne usluge i proizvode, za njihovo tržište često ide posebna inačica proizvoda. Evo recimo ovaj novi OS koji najavljuju, hoće li ga objaviti kao Open Source. Naravno da neće, prije svega zato što će ugraditi mehanizme za špijuniranje i kontrolu sopstvenih građana. Čak i ako za globalno tržište bude išla "čista" inačica za kinesko ide "posebna".

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
8 5 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Huawei zaštitio Hongmeng naziv svog OS-a
@ Ajar
Pim-Pek mi je izvrsno!
A jamačno bi se, zbog onog Pek (peka, žar, ognjište), svidjelo i krezubim domoljupcima. ;)
Pis on ju, tu :P
14 godina
offline
Re: Huawei zaštitio Hongmeng naziv svog OS-a
zzz kaže...
Mogu jedino uspjeti sa tim novim os_om,ako budu poklanjali mobitele.

 Zamisli da Xiaomi, OnePlus, ZTE i slične kompanije pređu na taj OS? Odlična podloga za rast. Nitko ne kaže da oni odmah sutra moraju uspjeti sa tim.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei zaštitio Hongmeng naziv svog OS-a
Neznam za Vas...ali meni ime apsolutno nebitno.
Ukoliko naprave dobar OS ne vidim problem... čak im možda olakša činjenica da ne moraju integrirati google sve i svašta u OS.

Evo u zadnje vrijeme mi google proizvodi na mojem prosječnom mobitelu (Samsung A5 2017) zadaje lagano sve više i više problema).
Troši mi mobilni promet u backgroundu mada nema dozvolu, bateriju i chrome RAM što je svima već poznat problem.

Tako da.. Samo naprijed Huawei !

 
4 1 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei zaštitio Hongmeng naziv svog OS-a
Louis Pluto kaže...
zzz kaže...
Mogu jedino uspjeti sa tim novim os_om,ako budu poklanjali mobitele.

 zašto to misliš? 99% sam siguran kako će biti klon androida (android based) na koji ćeš moći instalirati svaku android aplikaciju...

imat ćeš link na paket googleovih aplikacija (GAPPS) koji će biti potrebno instalirati nakon kupnje i to je to...

 

što ti vrijedi GAPPS kada će ti Google servisi biti blockani? 

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
15 godina
offline
Re: Huawei zaštitio Hongmeng naziv svog OS-a

60x 

5 godina
protjeran
offline
Re: Huawei zaštitio Hongmeng naziv svog OS-a

Dobro, ajd, pretjerali su. Bit će samo 20x brži. Ali će izvrsno uništavati 99,999% (američkih) bakterija 

Pis on ju, tu :P
7 godina
offline
Re: Huawei zaštitio Hongmeng naziv svog OS-a
Gam3r kaže...

što ti vrijedi GAPPS kada će ti Google servisi biti blockani? 

ne biti naivan... neće smjeti izaći na tržište s GAPPS i to je to...

 i samo to je dovoljno da odbije dobar dio juzera

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.5.2019 12:37 (Louis Pluto).
13 godina
neaktivan
offline
Huawei zaštitio Hongmeng naziv svog OS-a

mislim ja se duboko nadam da će tako biti situacija, ali skeptičan sam opet kaj se toga tiče. Sada se jedino možemo nadati najboljem ishodu situacije i ništa više...

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Huawei zaštitio Hongmeng naziv svog OS-a
Ako ce se moci instalirati appovi za android, svejedno ce falit neke vecem broju ljudi bitne, npr aplikacije od banaka koje se mogu naci samo na sluzbenom storeu.
7 godina
offline
Re: Huawei zaštitio Hongmeng naziv svog OS-a
Gam3r kaže...

mislim ja se duboko nadam da će tako biti situacija, ali skeptičan sam opet kaj se toga tiče. Sada se jedino možemo nadati najboljem ishodu situacije i ništa više...

 na kraju niti ne znamo što će huawei ugraditi u svoj OS, moguće je googleovim appovima zabraniti čitanje osjetljivog infoa o uređaju ili ugraditi kakvu emulaciju ili tko zna što... inače uopće ne vjerujem da će do zabrane uopće i doći, a huawei neće skrštenih ruku gledati kako gubi tržište dok googletu uopće nije u interesu ne prikazivati reklame na njihovim uređajima... ako do zabrane ipak dođe najveći problem za huawei će biti armova licenca, sve se drugo nekako da nadomjestiti ali performanse kirina nikako u kratkom vremenu...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.5.2019 13:05 (Louis Pluto).
15 godina
offline
Huawei zaštitio Hongmeng naziv svog OS-a

Os im je sad najmanji problem,veči im je problem procesor.

Moj PC  
3 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Huawei zaštitio Hongmeng naziv svog OS-a
David87 kaže...

Naziv OS-a je

 

Hongmeng je radni naziv, ime za kinesko/azijsko tržište.

 

Primjerice, AliOS se zvao Yun OS, pa potom Aliyun OS.

 

To što mi, u pravilu, ne znamo što je AliOS ili koji su razmjeri tržišta Alibabe - ide samo nama "na dušu".
Primjerice, samo za "Dan samaca" (ili tzv anti-valentinovo) Alibaba okrene duplo više para nego li se okrene na (sad i kod nas favoriziranom) crnom petku odnosno novogodišnjim "Black Friday" sales. 31 milijarda dolara.

https://techcrunch.com/2018/11/11/alibaba-singles-day-2018-31b/

 

"Daleko od očiju, daleko od srca..." 

Toplo preporučam da proučite što je Dunbarov broj, odn. ("ljudski objašnjeno") Monkeysphere.

Ne znam koja je korelacija između IQ i D. broja, ali je oboje u rvackoj & co zabrinjavajuće niže od globalnog prosjeka.

 

NEKE BROJKE:

Svijet ima skoro pa 8 milijardi ljudi.

US, EU & čitav Commonwealth (ex Brit-imperij) su samo mali dio ukupnog, globalnog tržišta mobilnih telefona (i srodnih uređaja).

USA od toga niti trećina milijarde, odn. tek 1/24 svjetske populacije.

BRICs tržište (i to bez npr. J. Koreje itd) spram tog ukupno gore je, otprilike, 3:1 (u milijardama ljudi)

Kina sama je od toga polovica (1,5M), odn. 4-5 puta veće tržište od USA (mjereno prema broju ljudi, naravno).

 

 

jozef kaže...

Hongmeng izlazi za 5 mjeseci. Ako bude u skladu s najavama korisnici možda i neće baš mariti za ime. Navodno je kernel 60x brži od Androida, a vrti i iOS i Android aplikacije. Ako nema puno funkcionalnih ograničenja, i ako se ljudima svidi UX (nadam se da ga Kinezi nisu sami radili) tranzicija ljudima neće biti problem. Što se tiče marketa, možda treba već sad razmišljati o portanju i izradi novih appova za taj Čing-čung os jer bi developeri mogli imati fine benefite, Kinezi će sigurno dobro stimulirati.

 

Postoje barem 3 ozbiljne OS alternative "Google Androidu", svaki kadar normalno vrtiti Android aplikacije:

  • Hongmeng OS (Huaweijev, vjerojatno forkan AOSP Android)
  • Sailfish OS / Aurora (baziran na Nokijinom Linux MeeGo OS; naširoko preferiran od ruskog nacionalnog operatera Rostelecom; Jolla ima ozbiljne ugovore s ruskom vladom)
  • AliOS (Alibaba Group / Alibaba Cloud, također baziran na AOSP - Android Open Source Project; prv. namijenjen za cloud IoT, smart uređaje i automobile)

 

Glede OSa za desktop računala (i potencijalnih novih ucjena / sigurnosnih prijetnji od USA):
J. Koreja je upravo nedavno najavila službeni, kompletan prelazak na Linux. Kineski NeoKylin Linux i ruski Astra Linux su već službeni OS; ovo sad će im samo dati vjetar u leđa.

 

Sa hw odn čipovima je malo složenija priča, ali alternative ima.

Desktop:

Ruski Elbrus je naveliko podcijenjen, u sadašnjoj iteraciji ("8SV") zaostaje tek cca 3 godine za nekim Xeonom. Međutim, zbog mnogo različitosti u arhitekturama, komparativne prednosti ne mogu biti direktno uspoređene sa x86 (npr nema potrebe za "compatibility layers" + puno manja disipacija energije). Čeka se samo politička odluka da se krene s razvojem nove generacije istih (po Putinu, do 2025).

 

Mobile:

MIPS je potencijalna alternativa ARMu. 32-bit je open source, za 64-bit se čeka "otvaranje" a u međuvremenu se već licencirani proizvode u Kini (wiki: Loongson MIPS64 CPU).

Huaweiju bi trebalo cca 3 godine da dostigne nivo današnjih ARM SOCeva; opet, ne znamo koliko dugo već Huawei (s partnerima) razvija svoje "planove B" (prema H. već 10 godina).

 

itd itd

 

Sukus idiotarije jest da je Trump obrazložio witch hunt na Huawei time što je (navodno! - bez pravih dokaza) "Huawei opasna firma, sa sigurnosnog aspekta". 

U sl. rečenici kaže: "Ako postignemo trg. sporazum s Kinom, moguće je da će Huawei biti uključen u taj trg. sporazum."???

Drugim riječima, priznao je da je idiotski potez (po mnogo čemu pucanj u vlastitu nogu) bio tek - privremeno sredstvo ucjene!

https://www.theverge.com/2019/5/23/18637836/trump-huawei-ban-explanation-trade-deal-national-security-risk

 

Trump je otvorio Pandorinu kutiju, duhovi se neće samo tako smiriti kad (trenutni) predsjednik predizborno objavi da je "postigao" trg. dogovor s Kinom (kao što je "sredio" S. Koreju, Iran, Venecuelu, zid s Meksikom itd - ništa nije postigao) 

Nepovratno je potrošio jak, jednokratni adut i tek privremeno usporio Huawei.
Za uzvrat, koja će zemlja ikad više vjerovati američkim mega-kompanijama i "US patentiranoj tehnologiji" da neće biti iskorištene kao sredstvo političke ucjene?


Glede toga: Kinu se optužuje za blokiranje Googlea, Microsofta, Facebooka itd u Kini. Kina to opravdava kršenjem njenih zakona, špijuniranjem i masovnim manipuliranjem informacijama.

Pa, pogledajte koje kompanije surađuju na PRISM projektu s US "agencijama" - upravo na onom za što optužuju Huawei:

PRISM is a code name for a program under which the United States National Security Agency (NSA) collects Internet communications from various US Internet companies.

(snip)

The documents identified several technology companies as participants in the PRISM program, including Microsoft in 2007, Yahoo! in 2008, Google in 2009, Facebook in 2009, Paltalk in 2009, YouTube in 2010, AOL in 2011, Skype in 2011 and Apple in 2012. The speaker's notes in the briefing document reviewed by The Washington Post indicated that "98 percent of PRISM production is based on Yahoo, Google, and Microsoft". 

https://en.wikipedia.org/wiki/PRISM_(surveillance_program)

 

Disclaimer: ne preferiram Ruse, Kineze, BRICs itd već samo apeliram da se polu-činjenice stave u kontekst. Ovo sad je tek limited monkeysphere view, i to još kao "orange baboon from white house" PR.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.5.2019 13:23 (Zechina).
15 godina
neaktivan
offline
Huawei zaštitio Hongmeng naziv svog OS-a

Svi pišu samo o šteti za Huawei, a što je sa štetom koju će pretrpjeit amaričke tvrtke od koje su prodavale svoje proizvode Huawei. Siguran sam u konačnici da će Kina proći puno bolje u ovom srazu s Amerikom, uz to ne zaboravite da većinu američkog duga drže kineske tvrtke i država.

 
5 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice