Ideja o smartfonu kao srcu prijenosnog računala ži

poruka: 6
|
čitano: 2.248
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ideja o smartfonu kao srcu prijenosnog računala ži".
8 godina
offline
Ideja o smartfonu kao srcu prijenosnog računala ži

Motorola lapdock, tako se to zvalo iirc. RPi i danas fino radi s time. Da, fora stvar.

 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Ideja o smartfonu kao srcu prijenosnog računala ži

Pa se pitam tko ima uopče potrebu da kupuje ovo, jer košta više nego najobičniji laptop u kojem dobijete ugrađeni procesor, rame itd.

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ideja o smartfonu kao srcu prijenosnog računal
T700 kaže...

Pa se pitam tko ima uopče potrebu da kupuje ovo, jer košta više nego najobičniji laptop u kojem dobijete ugrađeni procesor, rame itd.

 

Da, a ti umjesto mobitela u džepu nosiš laptop :)

Fora je u tome da možeš priključiti skoro bilo što, što nema svoj veliki ekran, pravu tipkovnicu, dodatnu bateriju, usb hub itd.

Kad ti zatreba (a inače - ne moraš!).

Ako imaš više takvih uređaja (a imaš bar jedan - mob), možeš to sve fino upogoniti, kad ti i koliko zatreba.
Što se cijene tiče, o tom se može raspravljati.

8 godina
offline
Re: Ideja o smartfonu kao srcu prijenosnog računal
Sagledaj ti ovo sa druge strane,

Mobitel ti mora biti uz tebe, ako odes na wc onda ga poneses sa sobom, nikad neznas kada netko želi tebe nazvat ili obavit brzi poziv putem.
Primjerice ti radiš sa ženom nesto na tom laptopu i odes na wc a mob ne mozes ponjeti jer tvoja žena nesto radi na njemu.

Postoje druga rješenja, držat podatke u oblaku, primjerice google drivež iste dokumente vidis i na mobu i na kompu.

Ako zelis ponjeti postoji u obliku usb sticka mini računalo sa hdmi izlazom koje nije toliko skupo.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ideja o smartfonu kao srcu prijenosnog računal
Bio sam veliki optimist oko ovog tipa konvergencije u startu, ali pokazalo se skupo i nepraktično i cloud usluge su mnogo bolje rješenje. Ako si power user i trebaš ozbiljno računalo sa pravim core i7 procesorom onda ovakvi uredjaji posebno ne mogu parirati.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ideja o smartfonu kao srcu prijenosnog računal
T700 kaže...
Sagledaj ti ovo sa druge strane

 

A gle, jedno ne isključuje drugo - i dalje ti možeš koristiti cloud itd.
Ovo gledaj kao alternativu ovom mobu sa rasklopnim ekranom kojeg sad Samsung itd guraju + dodatna tipkovnica + dodatna baterija + dodatni adapter.
I onda kad to sve uzmeš, više nisi mobilan već hrpu điđa moraš imati.
Imao sam u rukama taj Motorolin Lapdock, tanko ko papir, lagano, čvrsto, super je to radilo i izgledalo. Mislim da se to i danas koristi samo za Raspberry Pi itd umj. Motorola Atrixa.  

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice