iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će koštati

poruka: 137
|
čitano: 30.456
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će koštati ".
6 godina
protjeran
offline
Re: iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će košt
igy kaže...
Za koji dan biti će opet trend mobitel na stolu

Djeca od tri godine nose bile starke od 500 kn (koje će prerasti za 3 mjeseca) dok im mamica i tatica imaju novi ajfon i galaksi. On radi na crno a ona prima dječiji.

Ni vani nije bolje, konzumerizam je još izraženiji zbog standarda. Na zapadu djecu oblače u manekenske kreacije, normalno je da imaju Ray Ban cvike i ajfon u prvom osnovne a u trećim zemljama se kupaju u govnima i smeću,a kanalizacija im je ispod prozora kao i prije 50 godina.

Apple i njegovi vjerni kupci su prava slika ljudske dekadencije. Najgori tip konzumerizma na račun prirode i robovske radne snage. Zaslužujemo da nas pogodi meteor što prije.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.9.2018 9:45 (Paolo Maldini).
10 godina
online
iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će koštati

Balkanci imaju mentalitet kad kupuju ovakve telefone da pokažu da imaju, da su baje i da se kurče. Takvi su uostalom i komentari.

 

Zapadno europljani i amerikanci ne razmišljaju o tome jer znaju da ima brdo ljudi koji imaju više od njih i njima nije ugrađeno u glavurde da se kurče lovom (osim malog broja ultra bogatih tupsona).

 

Kad amer kupuje ajfon, on ga ne mjenja za 2 godine, on ga ima dok uređaj ne krepa. Barem tako razmišljaju moji poslovne kolege i prijatelji iz amerike. Ljudi imaju po 6 godina stare macbooke (a mogu kupiti svaki mjesec novi) i tjeraju ih dok ih stvarno ne mogu više koristiti. Da, oni to gledaju kao investiciju, a ne kao statusni simbol. Jer znaju što dobivaju za te novce. Optimiziran OS sa hardware-om koji ga pogoni, sigurnost, stabilnost, apdejt,  i još hrpu servisa i uređaja koji se syncaju kako spada.

 

Druga je stvar što balkanci razmišljaju kako su face kad izbace mob na stol na špici koji je kupljen preko tatine firme koja radi sa državom. Pa misle da su zato "uspješni".

 

To što će koštati kod nas 14k kuna je naš problem, ne Apple-ov.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
15 0 hvala 1
6 godina
offline
iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će koštati

Iskreno boli me đoko.... a i da je bilo tko od vas u jabuki zaposlen kao CEO isto bi napravio, jer ako ima idiota koji su spremni platit više zašto im ne prodat po višoj cijeni. Stari zakon ponude i potražnje.... pogotovo kod jabuke jer je tamo samo jedan proizvođač na toj platformi i logično je da će dizat cijene ako rulja kupuje, bili bi iskreno idioti da to ne naprave.

 

Kod Androida je malo teže jer je previše proizvođača koji si konkuriraju, ali i tamo se polako cijene dižu preko 1.000 eura.

 

A izjave "samo debili kupuju ajfon" pokazuje koliko je takva osoba idiot jer su njega isto tako nategnili pri kupovini telefona kao i jabukovača, samo što sljedeći u večini primjera ima veči standard i može si ga priuštit. Tako da, ne se lagat, jer nas sve nategnu, jedne malo više, jedne malo manje.

 

 

Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
suspendiran
offline
iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će koštati

Ljudi

 

1. taj smartphone će kod nas doći toliko, u drugim Europskim zemljama gdje je PDV manji doći će manje.

 

2. USA cijene su puno manje nego Europske, a Apple najviše cilja na Američko tržište. Isto kao i cijene američkih automobila kod nas (Chevrolet Camaro npr.)

 

3. U nekim Europskim zemljama draga marljiva teta čistačica zaradi 20,000 kn mjesečno. Čak i uz velike troškove ostane im barem 8,000 kn svaki mjesec.

 

4. Najskuplji model toliko dođe, on je tu najviše zato da cijene jeftinijh modela djeluju povoljnije. Nitko ne očekuje da će model s 512 gb ići kao vruće kifle.

 

5. Ne bih se iznenadio da uskoro izdaju i "Apple Xs Max Swarowski Edition" s cijenom od 3,000 USD, čisto radi "premium osjećaja" svojih korisnika.

 

 

 

Pogledao sam keynote. Uređaji djeluju dobro. Ali daleko od toga da su išta bolji od premium Android uređaja (Samsung, Sony, LG, Huaweii). Doduše i premium Androidi sad dođu strašno puno. 

Bez obzira na uobičajeno korištenje "best smartphone ever produced", "most advanced", "you will love it", "we are again changing the world", "reimagine the way you use your phone" ovi uređaji su u rangu najboljih Androida, i ne donose praktički ništa novo.  

 

Iako iskreno da kažem, novi iWatch čini se biti će najkorisniji oboljelima i osobama treće životne dobi. Čitanje EKGa, automatsko zvanje hitne pomoći kad je osoba pala itd. djeluje jako korisno.

Samo pitam se što kad osoba doživi moždani udar? I gdje je zvanje hitne pomoći od presudne važnosti. Osoba samo pljasne na pod kao vreća, to uređaj sigurno ne može prepoznati.

A što ako se bacaš u vodu u bazenu, to je isto padanje. Ili voziš role, sigurno ćeš pasti povremeno. Onda ćeš morati lupkati u watch da si OK i nije ti ništa. Bezveze malo.

 

Moj PC  
4 2 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će koštati

Ne treba brat brigu oko toga, svatko zna sa sebe. Netko pati na najnoviju tehničku robu i dat će kolko god treba za novi smartfon, tv, laptop, itd..

 

Svi mi imamo stvari na koje smo voljni potrošiti bez obzira na cijenu. Ja nebi dal niti pola kolko košta taj iPhone za smartfon, al opet za motor ne gledam kolko goriva spalim tjedno, a di su još gume, ulje, filteri i điđe... (istina ja nebi nikad dizal kredit za to).

 

Neko tko brije na tuning auta bu bez beda dal par iljada za dijelove za auto i opet ti dojde na isto.

 

Ko što jednom pesnik reče: "Trošimo pare koje nemamo, na stvari koje ne trebamo da bi zadivili ljude koje u stvari ne volimo"

Trust me, I'm a Jedi!
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će košt
Feudalac kaže...
iPhone 3g sa 16 GB rama je koštao 650 dolara. Iphone XR sa 64 i četiri puta većim ekranom košta 99 dolara više, deset godina kasnije. To jedva da pokriva inflaciju u tih deset godina. U čemu je problem?

 

Ma nije problem, nego si većina to ne može priuštiti pa onda bar si daju ovdje malo oduška, kako su drugi glupi i tako redom.... da se osjećaju bolje.

 

Ali šalu na stranu, ne vidim stvarno ni jedan razlog za dati više od 1-2k kn za smartphone, pa koje god on koje marke bio,,,   aloo pa to je telefon, svaki ima slične funkcije, a sad turbo uber količinu memorije, procesori, kamere.... daj nemoj me hebat. Zato ako su pametni i sve marke trebaju derati sa cijenom, ako ima ekipe koja želi imati naj, naj, naj.... a da od toga neće iskoristiti ni dio, neka to i iskoriste.

6 godina
protjeran
offline
Re: iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će košt
Entry Point kaže...

 

 

Zapadno europljani i amerikanci ne razmišljaju o tome jer znaju da ima brdo ljudi koji imaju više od njih i njima nije ugrađeno u glavurde da se kurče lovom (osim malog broja ultra bogatih tupsona).

 

Kad amer kupuje ajfon, on ga ne mjenja za 2 godine, on ga ima dok uređaj ne krepa. Barem tako razmišljaju moji poslovne kolege i prijatelji iz amerike. Ljudi imaju po 6 godina stare macbooke (a mogu kupiti svaki mjesec novi) i tjeraju ih dok ih stvarno ne mogu više koristiti. Da, oni to gledaju kao investiciju, a ne kao statusni simbol. Jer znaju što dobivaju za te novce. Optimiziran OS sa hardware-om koji ga pogoni, sigurnost, stabilnost, apdejt,  i još hrpu servisa i uređaja koji se syncaju kako spada.

 

 Naravno da to nije istina, američka i zapadna ekonomija se temelji na prekomjernom konzumerizmu. Oni voze one autine koji troše gorivo kao omanji tenk. Primjera kao takvih je tisuću. Nije bitno jel ga voze zbog statusa ili zbog toga jer mogu. Bitno je da će nas na dugi rok unišiti kao civilizaciju trošenjem ograničenih resursa na pizdarije.

14 godina
offline
Re: iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će košt
dtdtdt kaže...
sirka666 kaže...

Dobra stvar kod novog modela je što uvijek pojeftini prošlogodišnji, tako da će osmica ove godine biti najvjerojatnije ispod 3-4k novi a još i manje za polovni...

 i tih 3-4k je kao jeftino? ili 2 i nešto k za polovni?  za 3-4k kupiš novi mob koji osmicu pojede za doručak. oh da, sad sam se sjetio, taj drugi mob nema apple logo, ništa od toga, my bed 

 

ja bi prije rekao da drugi nema iOS koji će ti raditi dugo godinama stabilno i to je problem

6 godina
protjeran
offline
Re: iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će košt
kbenzema kaže...
Iduće godine revolucija, sd kartica

 Pitanje je za koje tržište će ponuditi dual sim dual stadnby.

12 godina
offline
iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će koštati

Nikad ne bi dao za smartphone 1000€ ili nedaj boze vise.Za mene kao prosjecnog korisnika pronade se dobar mob i do 300€.Prije 2 god sam kupio galaxy a3 2016 imao sam ga dok se straznja strana nije odklopila i rastopila od pregrijavanja , 5 min telefoniranja i dobio bi opekline na uhu...Kupio Huawei p10 lite prezadovoljan sam snjim samo sta mi je 5' jos uvijek veliko. Neki dan ispao i napukao je ekran i vidljivo je samo iz odredenih kuteva.Jucer sam narucio iphone 5s na amazonu(120€), iOS nikad nisam koristio , pa hajde da isprobamo.Prvo sam htio 4s jer je 3,5' ali 512mb rama i 3G u 2018.Ima ljudi kome je stvarno potreban dobar mob , pa neka kupuje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će koštati

Revolucionarna DSDS tehnologija.. dual sim dual standby 

 
4 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će košt
Paolo Maldini kaže...
igy kaže...
Za koji dan biti će opet trend mobitel na stolu

Djeca od tri godine nose bile starke od 500 kn (koje će prerasti za 3 mjeseca) dok im mamica i tatica imaju novi ajfon i galaksi. On radi na crno a ona prima dječiji.

Ni vani nije bolje, konzumerizam je još izraženiji zbog standarda. Na zapadu djecu oblače u manekenske kreacije, normalno je da imaju Ray Ban cvike i ajfon u prvom osnovne a u trećim zemljama se kupaju u govnima i smeću,a kanalizacija im je ispod prozora kao i prije 50 godina.

Apple i njegovi vjerni kupci su prava slika ljudske dekadencije. Najgori tip konzumerizma na račun prirode i robovske radne snage. Zaslužujemo da nas pogodi meteor što prije.

 

 Ali zašto sam apple i njegovi vjerni kupci? Zašto ne i ostali proizvođači mobitela? Neki postoje jako dugo (Samsung), drugi su krenuli u posao jučer (One+) i svaki ima svoje fanatične sljedbenike.

14 godina
offline
Re: iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će košt
bus kaže...
dtdtdt kaže...
sirka666 kaže...

Dobra stvar kod novog modela je što uvijek pojeftini prošlogodišnji, tako da će osmica ove godine biti najvjerojatnije ispod 3-4k novi a još i manje za polovni...

 i tih 3-4k je kao jeftino? ili 2 i nešto k za polovni?  za 3-4k kupiš novi mob koji osmicu pojede za doručak. oh da, sad sam se sjetio, taj drugi mob nema apple logo, ništa od toga, my bed 

 

ja bi prije rekao da drugi nema iOS koji će ti raditi dugo godinama stabilno i to je problem

 Jedan 5S iz 2013 još uvijek dobiva update na najnoviji iOS.

 

Pojede za doručak po čemu? Kameri? Marginalno bolja, baterija također ovisi od modela do modela, po brzini? Tu je A serija čipova vjerojatno najjača na tržištu.

Swedish latin super funk.
8 godina
offline
Re: iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će košt
bus kaže...
dtdtdt kaže...
sirka666 kaže...

Dobra stvar kod novog modela je što uvijek pojeftini prošlogodišnji, tako da će osmica ove godine biti najvjerojatnije ispod 3-4k novi a još i manje za polovni...

 i tih 3-4k je kao jeftino? ili 2 i nešto k za polovni?  za 3-4k kupiš novi mob koji osmicu pojede za doručak. oh da, sad sam se sjetio, taj drugi mob nema apple logo, ništa od toga, my bed 

 

ja bi prije rekao da drugi nema iOS koji će ti raditi dugo godinama stabilno i to je problem

bar 2-3 godine će sigurno raditi kako treba a onda kupiš novi mob.

6 godina
protjeran
offline
Re: iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će košt
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Samo pitam se što kad osoba doživi moždani udar? I gdje je zvanje hitne pomoći od presudne važnosti. Osoba samo pljasne na pod kao vreća, to uređaj sigurno ne može prepoznati.

A što ako se bacaš u vodu u bazenu, to je isto padanje. Ili voziš role, sigurno ćeš pasti povremeno. Onda ćeš morati lupkati u watch da si OK i nije ti ništa. Bezveze malo.

 

 Rekli su da prepoznaje pad.

 

EDIT: "The Series 4 is clever enough to work out when you're falling - it works this out from the movement of your arms, which are different when falling to when slipping or doing other similar actions.

If you fall and then remain still for a certain time, it will assume that something bad has happened and contact the emergency services and send your location to your emergency contacts using the SOS feature."

 

https://www.macworld.co.uk/news/apple/apple-watch-4-release-date-3663896/

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.9.2018 10:26 (ridealong).
6 godina
protjeran
offline
Re: iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će košt
bus kaže...

 

Ali šalu na stranu, ne vidim stvarno ni jedan razlog za dati više od 1-2k kn za smartphone, pa koje god on koje marke bio,,,   aloo pa to je telefon

 Ako je samo telefon, svrati do prve pošte ili kioska Tiska i uzmi meanit s tipkama za 199 kuna. Tu nema prevare. Znaš što kupuješ. Među tzv. pametnim telefonima postoje razlike i to krupne u kategorijama mobitela istih proizvođača. Neki entry modeli su stvarno za ništa, posebno nakon prve godine jer ih softver zaguši. Za samo malo više love dobije se mobitel koji može trajati godinama. Sve preko toga može biti pretjerivanje, ovisi što kome treba.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.9.2018 10:27 (ridealong).
6 godina
protjeran
offline
Re: iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će košt
ridealong kaže...

 Ali zašto sam apple i njegovi vjerni kupci? Zašto ne i ostali proizvođači mobitela? Neki postoje jako dugo (Samsung), drugi su krenuli u posao jučer (One+) i svaki ima svoje fanatične sljedbenike.

 Naravno da Apple i jabučari nisu jedini ali oni su najočiti primjer. Od Appleova opetovanog reklamiranja svakog novog iPhonea kao revolucionarnog uređaja vrijednog nadogradnje s prošlogodišnjeg modela, do njihove politike izbacivanja ovih i onih priključaka koje kasnije prodaju kao dodatke. A njhovi kupci sve to puše i traže još, a nerjetko štuju pokojnog Jobsa koji je dokazano smeće od čovjeka.

6 godina
protjeran
offline
Re: iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će košt
Paolo Maldini kaže...

 Oni voze one autine koji troše gorivo kao omanji tenk.

 Vozi se svaki dan na posao barem po sat vremena i još toliko natrag, pa na kraju mjeseca zbroji troškove. Pogotovo ako još razvoziš klince ili familiju općenito. To košta. A kod njih je gorivo jeftinije i zbog toga jer su nacija koja je prilično mobilna i naviknuli su se na takav način života. Kod nas ljudi malo zarađuju, pa im je vožnja autom na posao ogroman teret koji ne mogu podnijeti. Stoga svako malo na telki možeš vidjeti kako se u manjim mjestima ljudi bune zbog lošeg javnog prijevoza koji im je jedina veza za posao, liječnika i ostalo.

6 godina
protjeran
offline
Re: iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će košt
MGloc kaže...

Nikad ne bi dao za smartphone 1000€ ili nedaj boze vise.Za mene kao prosjecnog korisnika pronade se dobar mob i do 300€.Prije 2 god sam kupio galaxy a3 2016 imao sam ga dok se straznja strana nije odklopila i rastopila od pregrijavanja , 5 min telefoniranja i dobio bi opekline na uhu...Kupio Huawei p10 lite prezadovoljan sam snjim samo sta mi je 5' jos uvijek veliko. Neki dan ispao i napukao je ekran i vidljivo je samo iz odredenih kuteva.Jucer sam narucio iphone 5s na amazonu(120€), iOS nikad nisam koristio , pa hajde da isprobamo.Prvo sam htio 4s jer je 3,5' ali 512mb rama i 3G u 2018.Ima ljudi kome je stvarno potreban dobar mob , pa neka kupuje.

 Ja imam Huawei P10 lite 15 mjeseci. Od prvog dana imam kaljeno staklo i silikonsku debelu navlaku (Spigen rugged armor). Pao jest, ali je kaljeno staklo odradilo svoje, pa je ono puknulo, a ne ekran. Kupio sam novo kaljeno staklo i vozim dalje. Predobar mobitel za razumnu cijenu.

 

ELD-e koji si dao palac dolje, napiši što nije u redu s P10 lite.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.9.2018 10:34 (ridealong).
6 godina
protjeran
offline
Re: iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će košt
Paolo Maldini kaže...
ridealong kaže...

 Ali zašto sam apple i njegovi vjerni kupci? Zašto ne i ostali proizvođači mobitela? Neki postoje jako dugo (Samsung), drugi su krenuli u posao jučer (One+) i svaki ima svoje fanatične sljedbenike.

 Naravno da Apple i jabučari nisu jedini ali oni su najočiti primjer. Od Appleova opetovanog reklamiranja svakog novog iPhonea kao revolucionarnog uređaja vrijednog nadogradnje s prošlogodišnjeg modela, do njihove politike izbacivanja ovih i onih priključaka koje kasnije prodaju kao dodatke. A njhovi kupci sve to puše i traže još, a nerjetko štuju pokojnog Jobsa koji je dokazano smeće od čovjeka.

Oni vole stalno ponavljati "Isn't it amazing!" jer moraju prodati svoj poizvod. Ljudi cijene stabilnost, pa donekle i predvidivost da će sljedeći iphone biti bolji od prethodnog, ali ne možda i revolucionaran. I nisu u krivu. Jer što je danas u svijetu mobitela revolucionarno? Baterije su shit i to je glavni problem. Ekran su sve veći, toliko da normalan čovjek više ne može odgovoriti na poziv jednom rukom. Kamere su solidne ali se uvijek isplati kupiti samostalni fotić jer ja pišam od smijeha kad mi bi predstavnik mobitelaške firme pojašnjava dubinsku oštrinu u 2018. godini. Sve skupa, rade dobar proizvod i ljudi to cijene.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.9.2018 10:33 (ridealong).
6 godina
protjeran
offline
Re: iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će košt
Fulcrum kaže...

Revolucionarna DSDS tehnologija.. dual sim dual standby 

 Kupi ga u Hrvatskoj ako budeš mogao.

11 godina
offline
Re: iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će košt
Best I can do is 2000 kunas
 
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će košt
Ne razumijem uopce zasto se prepucavate koliko bi tko dao za mobitel? Nisu svi ljudi istog razmisljanja koliko bi uložili u pojedinu stvar. Netko će kupit calvin klein gaće za 300kn, a netko na placu za 30kn, po cemu se razlikuju? Obje stvari će ti služit onome cemu gaće i služe. Netko će na auto dat 250k kn, nekome nema smisla potrosit na auto vise od 50k kn pa onda bi ljude koji kupe tako skupi auto gledali čudno i govorili da su idioti? Da da, i auto i mobitelu pada vrijednost, s godinama korištenja. Kad se već priča o nekoj vrijednosti, zna se da iPhone drži najduže najveći postotak od originalne cijene na oglasnicima. Radi se o prioritetima. Svi imamo predrasude i čime se onda razlikujemo od bilo kog drugog? Znam jednu obitelj koja ima novaca na bacanje pa voze Opel Corsu ‘98, a ništa ih ne sprječava da si kupe možda neku S klasu, jel to sad znaci ako voze stari auto da su siromašni? Ili ako voze skup auto da su automatski bogati? Možda su dali zadnju lipu za skup auto, sto na našim područjima nije čudno, ali to su prioriteti ljudima! Naravno da je cijena od 14 tisuća u nebesima, ali netko to zaradi u jednom danu i šta ga briga, neće ni osjetit. Mi nismo država s takvim standardom da si možemo priuštiti svi takve gadgete, a dosta ljudi pati na to samo jer si ne može priuštiti. Odite u Njemačku, Švicarsku i izvadite iPhone na stol. Nitko vas neće gledat kao da imate nešto posebno, pa makar to bio i XS Max jer i ljudi oko vas ga imaju, dok kod nas bi bio jedan od rijetkih naravno.

Ovo za dual sim, s obzirom da će na naše tržište bit model s jednim fizičkim sim i drugim e-sim, nadam se da nećemo biti zakinuti. Ne znam koliko su naši operateri uopce upoznati s e-sim i koliko ih uvode, ali npr Watch cellular 0 bodova za Hrvatsku a također je e-sim
PSN: Carlikaa
Moj PC  
9 1 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će košt
ridealong kaže...
Fulcrum kaže...

Revolucionarna DSDS tehnologija.. dual sim dual standby 

 Kupi ga u Hrvatskoj ako budeš mogao.

 Sta pricas ti

6 godina
protjeran
offline
Re: iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će košt
ridealong kaže...

Oni vole stalno ponavljati "Isn't it amazing!" jer moraju prodati svoj poizvod.

 

ridealong kaže...

  A kod njih je gorivo jeftinije i zbog toga jer su nacija koja je prilično mobilna i naviknuli su se na takav način života.

 

Pa valjda ti je jasno da na dugi rok to ne može biti održivo, već smo sad zbog foslinih goriva i zagrijavanja planete skoro na point of no return. Pritom zaboravite na bajke o koloniziranju svemira i neograničenim resursima.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.9.2018 10:42 (Paolo Maldini).
6 godina
protjeran
offline
Re: iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će košt
FiC

Ovo za dual sim, s obzirom da će na naše tržište bit model s jednim fizičkim sim i drugim e-sim, nadam se da nećemo biti zakinuti. Ne znam koliko su naši operateri uopce upoznati s e-sim i koliko ih uvode, ali npr Watch cellular 0 bodova za Hrvatsku a također je e-sim

 HT zna za e-sim.

 

https://www.hrvatskitelekom.hr/dodatne-usluge/esim

6 godina
protjeran
offline
Re: iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će košt
Fulcrum kaže...
ridealong kaže...
Fulcrum kaže...

Revolucionarna DSDS tehnologija.. dual sim dual standby 

 Kupi ga u Hrvatskoj ako budeš mogao.

 Sta pricas ti

 

Kupi ga u Hrvatskoj ako budeš mogao.

 

6/8/18: Apple's rumoured dual-SIM iPhone will be exclusive to China, according to a report from Economic Daily News.

 

Malo bolja vijest:

The iPhone XS now comes with dual SIM functionality. However, it will sell in two variants—one for the Chinese market and one for the rest of the world. The iPhone XS for the Chinese markets will require two physical SIM cards, while the other variant will have one slot for a physical SIM card and one eSIM.

 

Sad moli boga kojem se inače moliš da to dođe k nama.

 

To pričam ja. Haug!

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.9.2018 10:57 (ridealong).
6 godina
protjeran
offline
Re: iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će košt
Paolo Maldini kaže...
ridealong kaže...

Oni vole stalno ponavljati "Isn't it amazing!" jer moraju prodati svoj poizvod.

 

ridealong kaže...

  A kod njih je gorivo jeftinije i zbog toga jer su nacija koja je prilično mobilna i naviknuli su se na takav način života.

 

Pa valjda ti je jasno da na dugi rok to ne može biti održivo, već smo sad zbog foslinih goriva i zagrijavanja planete skoro na point of no return. Pritom zaboravite na bajke o koloniziranju svemira i neograničenim resursima.

Realno: i dalje ću voziti benzinca jer: 1.) za električne aute nemam novca - pretjerano su skupi, osobito kada država najavi subvencije 2.) nemam ga gdje puniti kada sam kod kuće jer živim u zgradi na višem katu i na strani na kojoj je parkiralište nemam nikakvu utičnicu. Jednako tako na poslu nemam utičnicu.

 

A Ameri se voze desetljećima amo tamo i nastavit će raditi još dugo. Mene tada više neće biti. Realno.

 

13 godina
offline
Re: iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će košt
Znam da HT zna za e-sim, ali pitanje je hoće li funkcionirati kod nas (iako bi trebalo) jer Apple Watch cellular NE radi u Hrvatskoj. Ali nekako mi je logičnije da će barem na mobitelu raditi :)
PSN: Carlikaa
16 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će košt
ridealong kaže...
Rekli su da prepoznaje pad.

 

EDIT: "The Series 4 is clever enough to work out when you're falling - it works this out from the movement of your arms, which are different when falling to when slipping or doing other similar actions.

If you fall and then remain still for a certain time, it will assume that something bad has happened and contact the emergency services and send your location to your emergency contacts using the SOS feature."

 

https://www.macworld.co.uk/news/apple/apple-watch-4-release-date-3663896/

 Zvat će 112 ako mi ispadne iz džepa nizbrdo i ja ne mogu do njega 5 min. ili uopće ne znam da mi je ispao. Ma prekrasno. I ovako ih je malo, sad će još morat izlazit na teren radi ozljeđenog iphonea :)

Only real programmers collect their own garbage.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice