iPhone XR protiv Pocophonea F1 – čiji je zaslon bo

poruka: 12
|
čitano: 4.992
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "iPhone XR protiv Pocophonea F1 – čiji je zaslon bo".
13 godina
offline
iPhone XR protiv Pocophonea F1 – čiji je zaslon bo

Ja ne mogu vjerovat da netko uspoređuje mobitel od 300€ i 900€.

 

Toliko od mene.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.11.2018 7:38 (Zver).
Moj PC  
19 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: iPhone XR protiv Pocophonea F1 – čiji je zaslo

Izgleda da nije sve ni u cijeni ni u PPI Zver.

13 godina
neaktivan
offline
iPhone XR protiv Pocophonea F1 – čiji je zaslon bo

Želim naglasiti da je dobra stvar da danas imamo priliku doći do vrijednih informacija koje nas mogu voditi kod kupovine, a da ne moramo izaći iz stana. No, želim reći da ovo ispitivanje ima nekoliko slabosti koje vrijedi pomenuti:

 

1. Ovo nije "slijepo" ispitivanje jer ispitanici sigurno znaju šta se od njih traži. A svakako nije "completely blind test" jer autor se asocira na dvostruko slijepo ispitivanje tj. slučaj kada ni ispitanici, a niti eksperimentator ne znaju pravu svrhu ispitivanja

 

Ispitanici su jednostavno trebali samo da procjene koji od display-a ima bolji prikaz i to je sve, a nikako da imaju ideju da se testira iPhone vs something alse........ niti je bilo potrebe da upoređuju tehnologiju OLED vs LED.

 

2. Trebalo je uzeti u obzir i raspored stimulusa.


U pola slučajeva dakle, njih 11 iPhone je trebao da bude na lijevoj strani, a za drugu polovinu na desnoj strani.

 

3. Ispitanici su morali biti ispitivani pojedinačno, a nikako u grupi.

Na ovaj način imamo "parazitarni" uticaj pa je moguće da su neki pojedinci uticali na druge.

 

4. Trebalo je uzeti u obzir kod selekcije ispitanika i njihovo znanje o tehnologiji izrade zaslona.

 

Sve u svemu zanimljiv pokušaj ali ovo nije ona vrsta ispitivanja za koju se izdaje.

 
26 0 hvala 4
11 godina
offline
iPhone XR protiv Pocophonea F1 – čiji je zaslon bo

Da nadopunim 1student-a:

 

5. Statistički uzorak

 

Zar mobitele ne koriste žene, djeca, stariji, ...?

 

Ali pored svih manjkavosti ankete, rekao bi da je Pocophone prošao bolje. Tolika razlika u cijeni, a ispitanici ne prepoznaju onaj skuplji odmah, iz prve, kako bi se reklo - s vrata (door ne neck). Treba im dosta da se odluče za iPhone, što je bolja vjest za Pocophone nego za iPhone.

 

Za daleko manju količinu novca dobijete sasvim zadovoljavajući mobitel. 

 

 

42
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.11.2018 13:38 (markoBT).
 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
iPhone XR protiv Pocophonea F1 – čiji je zaslon bo
Da se stavio na usporedbu neki test sa prikazom teksta ili sitnih detalja, tu bi do izražaja došla razlika u PPI i Poco bi bio bolji
Moj PC  
0 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: iPhone XR protiv Pocophonea F1 – čiji je zaslo

Kako god da su napravili ispitivanje, rezultat bi bio isti. iPhone jednostavno ima bolji ekran.

9 godina
offline
Re: iPhone XR protiv Pocophonea F1 – čiji je zaslo
Istina. Iphone ima bolji ekran. Zato su se u testu koristili videozapisi na kojima se jasno vidi da je slika lijepsa, prirodnije boje, bolji kontrast itd. sto se lakse primjeti nego ppi i rezolucija. Steta sto je na iphoneu ips zaslon.
Bilo bi zanimljivo vidjeti 720p oled zaslon. Ja bih svakako prije izabrao 720p oled nego 1080p ips.
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
iPhone XR protiv Pocophonea F1 – čiji je zaslon bo

Pa iz aviona se vidi da je slika na F1 sva "isprana".

K
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: iPhone XR protiv Pocophonea F1 – čiji je zaslo
dejo6 kaže...

Kako god da su napravili ispitivanje, rezultat bi bio isti. iPhone jednostavno ima bolji ekran.

 Nebi i nema. Jer da bi usporedba imala smisla tad bi drugi mobitel bio Note 9 sa super amoledom.

15 godina
offline
Re: iPhone XR protiv Pocophonea F1 – čiji je zaslo
Xiaomi stvatno ima lcd ekrane lošije kvalitete,baren ono što sam je vidio .
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: iPhone XR protiv Pocophonea F1 – čiji je zaslo
Pih.
Nabriješ kontrast na drugom mobu i dobiješ sasvim drugačiju sliku i rezultate.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
iPhone XR protiv Pocophonea F1 – čiji je zaslon bo

Imao sam Pocophone u rukama i večinu huwaiai nisam očaran

Life is great
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice