Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Samsung

poruka: 304
|
čitano: 66.041
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Samsung".
15 godina
odjavljen
offline
Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Samsung

Inače, Samsung je ove godine preuzeo vodstvo od iPhonea X i trenutno je S9 mobitel s najboljim ekranom na tržištu: http://www.displaymate.com/Galaxy_S9_ShootOut_1s.htm

Almin94 kaže...

 Na sta mislis tacno? 

 https://forum.xda-developers.com/galaxy-s8/how-to/red-discoloration-samsung-galaxy-s8-s8-t3591325

Iako je kod mene to bilo minimalno, po rubovima. Riješeno je mjesec od izlaska.

EZY-E kaže...

Na svakoj do sad generaciji amoleda nije bilo burn-ina u početku, treba pričekati neko vrijeme.

 Evo godine dana. :)= To je okej. :)

Nope.
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.3.2018 16:02 (Tonči).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Samsung
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Sam
Feudalac kaže...

Oled ima jako puno mana, da nije tako već bi potpuno izbacio sve druge tehnologije prikaza. Prva je cijena - preskup je. Preskup je jer se proizvodi u malim količinama, a proizvodi se u malim količinama jer zbog vrlo felikih razlika u efikasnosti između primarnih boja/emitera, mora imati različiti veličinu podpiksela; pentile i slični uzorci su izmišljeni zato da se postigne dobar ppi uz koliko toliko manje troškove. trajnost je sumnjiva, još uvijek. burn in postoji i bez obzira na kontra mjere, iako mali. vrlo velik pomak spektra u smjeru plave boje čim se gleda pod nepravim kutom. Potrošnja odnosno efikasnost mu je krajnje promjenjiva. Može biti vrlo efikasan na crnoj pozadini i krajnje veliki potrošač ako se koristi za prikaz računalne slike što je barem 80% vremena korištenja mobitela (čitaj internet stranice su sve odreda bijele s crnim slovima jer je davno zaključeno da bijela pozadina s crnim slovima najmanje umara oči) 

 Ako uspoređujemo OLED i IPS i pokušavamo shvatiti zašto je toliko skuplji onda nema smisla cijenu navoditi kao manu. To je kao da kažeš da je Paški sir skuplji od Goude zato jer više košta. Ako uspoređujemo ekrane koji su ugrađeni u uređaje onda pogotovo nema smisla spominjati cijenu.

Npr iPhone 8 ima IPS ekran i košta toliko i toliko, Galaxy S8 ima OLED ekran i košta toliko i toliko. U tom kontekstu cijena viša cijena OLED-a nije mana nego vrlina. U svom postu sam napisao kako me puno bolji prikaz OLED-a ne interesira puno jer mi na mobitelu to nije bitno. Ako me ne interesira najveća vrlina OLED-a, onda me kad pričamo o mobitelima još manje interesira white ballance kad ekran gledam pod kutem. Bitno mi je da na suncu normalno vidim sve na ekranu dok IPS moram zaklanjati, okretati se od sunca i opet loše vidim. Potrošnja se svodi na teoriju. Na IPS-u toliko napucaju backlight kako bi se na suncu išta vidjelo da na kraju to dođe na isto. S8 i iP8 po testiranju imaju otprilike jednako trajanje baterije. To su dva različita OS-a i različit kapacitet baterije pa nije baš najsretnija usporedba. Možda je bolja ona s Androidima pa S8 ima 10% dulje trajanje baterije od LG G6 koji ima IPS i 10% veći kapacitet baterije. 

 

Btw, siva pozadina s crnim slovima najmanje umara oči.

12 godina
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Sam
EZY-E kaže...

Na svakoj do sad generaciji amoleda nije bilo burn-ina u početku, treba pričekati neko vrijeme.

 Koliko vremena? Skoro godinu dana je kod mene i nema nikakvih tragova. AOD je uvijek upaljen. Burn in se neće pojaviti ni nakon dvije godine jer ću do tada sigurno promijeniti mobitel.

12 godina
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Sam
Tonči kaže...

 

 Evo godine dana. :)= To je okej. :)

 I meni izgleda ko godina ali u prodaju je krenuo u travnju 2017.

13 godina
offline
Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Samsung
Kvaliteta AMOLED-a kod S9 je veća od OLED-a na TV-u. Ne znam dal koji OLED TV ima više od 700-800 nitsa, dok S9 ima preko 1100. Pretpostavljam da će sljedeći Galaxy biti sa 4K rezolucijom pa će to na kraju biti iznimno HDR iskustvo
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Samsung
Ljudi moji Burn in se ne desi tako lako, a i ako se desi, imate garanciju za njega. Sto je problem?
 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Sam
Feudalac kaže...
FileFicho kaže...

Jedno pitanje veznao za temu...što mislite koliko će trebati da S9/+ dođu na neku razumnu cijenu, barem na 5000 kn?

 6 mjeseci, za 12-18 će biti na 3500 što znači da ćeš, ako ga sada kupiš, u godini dana izgubiti 4000 kuna.

 Realno, na svemu se gubi, što je proizvod skuplji to se više gubi. Kad se već vuklo paralele s autima...uzmite auto od 30000€, za godinu dana se izgubi 4000-5000€ i to da je auto u izvrsnom stanju...tako da o tome nema smisla voditi raspravu, tko voli, želi biti up to date i IMA NOVACA kupiti će sada S9 dok će se ostala ekipa cjenkati par mjeseci nakon. Iskreno, da imam novaca prednaručio bih ga i ja iste sekunde, ali situacija nije baš takva.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Sam
zuper kaže...
Kvaliteta AMOLED-a kod S9 je veća od OLED-a na TV-u. Ne znam dal koji OLED TV ima više od 700-800 nitsa, dok S9 ima preko 1100. Pretpostavljam da će sljedeći Galaxy biti sa 4K rezolucijom pa će to na kraju biti iznimno HDR iskustvo

Pa ne mjeriš valjda kvalitetu ekrana samo po svjetlini. TV vrlo vjerojatno nećeš staviti na direktno sunce, s mobitelom ćeš se u takvoj situaciji sigurno naći tako da ne vidim baš potrebu za hiljadama nita na TV-u.

13 godina
offline
Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Samsung
Potrebni su nitsi radi HDR-a. Što više, to bolje iskustvo. Pogotovo se to vidi kod velikih TV-a
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Sam
zuper kaže...
Potrebni su nitsi radi HDR-a. Što više, to bolje iskustvo. Pogotovo se to vidi kod velikih TV-a

Ne znam, mene glava zaboli u desetinki sekunde ako pogledam na mob na preko 50% svjetline u mraku, tako da mi >1000 nita zvuči kao da bih oćoravio istog trena.

14 godina
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Sam
Zuper. Ti misliš da ljudsko oko vidi 4K na toj maloj površini?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Samsung

Ne znam. Nisam imao prilike testirati 4K na smartphoneu. Ali ova cura koja inače posebno detaljno testira kvalitetu ekrana, na XZ Premium (8:57) veli da se primjeti. To je sljedeći normalan korak za Samsung i napredak, pogotovo za VR.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.3.2018 20:05 (zuper).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Sam
Oldy kaže...
Zuper. Ti misliš da ljudsko oko vidi 4K na toj maloj površini?

Ja vidim izmedu 1080p i 2k. Ali 2k i 4k vidim samo, ali samo ako su jedan pored drugog

15 godina
odjavljen
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Sam
BlueMax kaže...
Tonči kaže...

 

 Evo godine dana. :)= To je okej. :)

 I meni izgleda ko godina ali u prodaju je krenuo u travnju 2017.

 Ja sam ih naručio 29.3., tako da tu negdje, da.

Mirko935 kaže...

Pa ne mjeriš valjda kvalitetu ekrana samo po svjetlini. TV vrlo vjerojatno nećeš staviti na direktno sunce, s mobitelom ćeš se u takvoj situaciji sigurno naći tako da ne vidim baš potrebu za hiljadama nita na TV-u.

 AM(OLED) ne treba 1000 nitsa, jer ti ne treba svjetlina, nego razlika u svjetlini od nacrnje to najsvjetlije točke, a kod OLED-a je to iznimno nisko. 1000 treba za LCD ekrane. Smisao HDR-a su razlike, a vidljivost na suncu je bonus (gdje je Samsung svojom SAMOLED tehnologijom daleko najbolji na tržištu.

Oldy kaže...
Zuper. Ti misliš da ljudsko oko vidi 4K na toj maloj površini?

Vidi, naravno, kao što vidi i par stotina do tisuću Hz osvježavanja. Postoji cijeli niz problema s tim. Fizika oka koje je analogno i naša aproksimacija digitalnim nisu idealno kompatibilni.

Nope.
13 godina
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Sam
Imao sam danas prilike poigrati se sa S9 u dućanu, osobno mišljenje je da su razlike toliko minorne u odnosu na S8 da se jedva skuži da je to drugi mob... Čine mi se malo manje zaobljeni rubovi pa možda malo bolje leži u ruci, teško mi je procijeniti.

Sve leti, ali svejedno ima micro stutteringa tu i tamo. Tak da ocito imaju posla s optimizacijom za 1st day sale patch.

Kamera se čini fora, ali pošto nisam mogao slikati po vani, nema smisla bilo što komentirati. Ovi AR emojiji su mi totalna retardacija, doduše možda sam prestar za takve fore :-) Eventualno fora za koristiti par puta i to je to.

Mislim da je Samsung previše igrao na sigurno s ovim modelom, trebali su nekakav WoW efekt ove godine, ja ga jednostavno ne vidim. Trenutno ne vrijedi te pare ni u ludilu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Samsung

Što više čitam po forumima to sam više neodlučan. Neki kažu da treba čekati S10, jer da će on donjeti veće promjene, ali to mi opet nema smisla jer onda kada S10 izađe može biti priča čekajte S11 i tako u nedogled. Što mislite isplati li se preći sa S7 na S9+?

16 Da
5 Ne
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Samsung

Realno ne.

 

No čim ti rezmišljaš o tome to je gotova stvar, već si odlučio, samo se sad trebaš osvjestit o odluci.

Da ti uštedim proces i vrijeme, idi i kupi S9+ sutra već.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Sam
FileFicho kaže...

Što više čitam po forumima to sam više neodlučan. Neki kažu da treba čekati S10, jer da će on donjeti veće promjene, ali to mi opet nema smisla jer onda kada S10 izađe može biti priča čekajte S11 i tako u nedogled. Što mislite isplati li se preći sa S7 na S9+?

 Ako ti S7 normalno radi, apsolutno NE!

 

U biti, sama riječ "isplati" je diskutabilna. Hoće li ti prelazak sa S7 na S9 donijeti novac?

8 godina
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Sam
To su ti opet neke čudne brojke. Displaymate je i prošle godine prikazivao 1000 nitsa na 1% APL-a. Što nije loše ako želiš prikazati zvjezdano nebo. Međutim, pri 50% apl-a, ima oko 400 nitsa što je prilično malo. Čisto teoretski razglabam jer uz automatiku i jako malu refleksivnost, to nije nikakva specijalna mana...
Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Sam
Potrošnja Oleda nije nikakva teorija već dokazana činjenica. Vjerojatno i razlog što ihpone sa 30 posto manjom baterijom ima jednako trajanje surfanja internetom dok pri telefonskim razgovorima gdje je ekran ugašen izdržljivost korespondira veličini bateriji. Također, kod gledanja filmova oledom opremljeni mobitelu imaju veću izdržljivost. Tako da ima to svoje, ovisi za šta koristiš mobitel pa ce i performanse jako varirati...
Ja rekoh
11 godina
neaktivan
offline
Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Samsung

Razlika u brzini otvranja aplikacija je zanemariva, ali S9+ ima puno bolji RAM management od iPhonea X. Napkon da je i Samusng ispolirao softver.

 
2 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Sam
FanBoy kaže...

Razlika u brzini otvranja aplikacija je zanemariva, ali S9+ ima puno bolji RAM management od iPhonea X. Napkon da je i Samusng ispolirao softver.

Brzina otvaranja aplikacija nema veze sa fluidnoscu sustava (scrolanje, pinch to zoom itd). 

8 godina
odjavljen
offline
Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Samsung

Ipx i S9 nema smisla uspoređivat.

 
0 2 hvala 0
10 godina
offline
Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Samsung

Što više čitam, sve sam sigurniji da je pravi trenutak za kupit S5.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Sam
Glavas_ZG kaže...

Ipx i S9 nema smisla uspoređivat.

Slažem se kolega, u potpunosti 

 

Pravi omjer usporedbe će biti na jesen, kada izađe novi iPhone, znači S9 sa novim "malim" iPhone-om, a S9+ sa novim "velikim" iPhone-om! 

Utvaram si da će to biti "okršaj TITANA", ali isto tako sam vrlo uvjeren u "krajnjeg pobjednika" nakon svega! 

ATJ Lučko
8 godina
odjavljen
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Sam
ATJLučko kaže...
Glavas_ZG kaže...

Ipx i S9 nema smisla uspoređivat.

Slažem se kolega, u potpunosti 

 

Pravi omjer usporedbe će biti na jesen, kada izađe novi iPhone, znači S9 sa novim "malim" iPhone-om, a S9+ sa novim "velikim" iPhone-om! 

Utvaram si da će to biti "okršaj TITANA", ali isto tako sam vrlo uvjeren u "krajnjeg pobjednika" nakon svega! 

 Sa time da bih dodao, da je iphoneou jedina prava konkurencija zapravo Samsung Note serija.

 Novi iPhone će otpuhati S9 i S9+, Note 9 i novi iPhone će vodit bitku za No. 1. poziciju.

13 godina
odjavljen
offline
Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Samsung

Zasto bi novi iPhone otpuhao S9? Nit je X otpuhao S8 niti ce se to desit ove godine

 
9 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Sam
Glavas_ZG kaže...

 Sa time da bih dodao, da je iphoneou jedina prava konkurencija zapravo Samsung Note serija.

 Novi iPhone će otpuhati S9 i S9+, Note 9 i novi iPhone će vodit bitku za No. 1. poziciju.

 Ne znam zašto bi novi iPhone otpuhao S9 kad je Samsung svaki put zadnjih četiri pet godina ostavio Apple daleko iza u oblaku prašine. 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
13 godina
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S9 i S9+, a i Sam
JozoBozo121 kaže...
Glavas_ZG kaže...

 Sa time da bih dodao, da je iphoneou jedina prava konkurencija zapravo Samsung Note serija.

 Novi iPhone će otpuhati S9 i S9+, Note 9 i novi iPhone će vodit bitku za No. 1. poziciju.

 Ne znam zašto bi novi iPhone otpuhao S9 kad je Samsung svaki put zadnjih četiri pet godina ostavio Apple daleko iza u oblaku prašine. 

   

 

Može kolega neki dokazni trag ovoj vašoj tvrdnji/konstataciji moliću lijepo ?! 

ATJ Lučko
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice