Kalcijevi izotopi otkrivaju povijest Sunčeva susta

poruka: 10
|
čitano: 4.884
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kalcijevi izotopi otkrivaju povijest Sunčeva susta".
15 godina
offline
Kalcijevi izotopi otkrivaju povijest Sunčeva susta

ako sam dobro shvatio, za uništenje svjetova ne treba nam nekakva "zvijezda smrti", već samo dovoljne količine sredstva protiv kupaonskog kamenca. malo to ide sporije ali da se očistiti. ako, pak, nisam shvatio, nema veze. tu je dr. Raos koji mi je objasnio. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Kalcijevi izotopi otkrivaju povijest Sunčeva susta

Pokušajmo cijelu priču reći na najjednostavniji način. Svemirska se tijela u svemiru sudaraju. U tom sudaru mogu nastajati veća tijela ili se veća tijela raspadati na manja. Meteoriti su uglavnom nastali raspadom većih tijela uslijed sudra. Zemljina masa neprestano raste jer na nju padaju meteoriti, no može doći i takvo nebesko tijelo koje će je razbiti  na komadiće. Od nas bi ostao samo meteorski pojas oko Sunca. 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Kalcijevi izotopi otkrivaju povijest Sunčeva susta

koliko se sjećam, za ovu godinu imamo najavljena 4 smaka svijeta i nekoliko svemirskih katastrofa koje ništa neće preživjeti, tako da nema brige. jedini problem kod sudara je ako treba čekati muriju, načiniti zapisnik, podnositi prijave ... a da cirkuse s osiguranjem i ne spominjem. jedino dobro je što bi u tom pojasu bilo dosta toga za izrudariti.  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.6.2018 9:28 (Ajar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Kalcijevi izotopi otkrivaju povijest Sunčeva s
Ajar kaže...

koliko se sjećam, za ovu godinu imamo najavljena 4 smaka svijeta i nekoliko svemirskih katastrofa koje ništa neće preživjeti, tako da nema brige. jedini problem kod sudara je ako treba čekati muriju, načiniti zapisnik, podnositi prijave ... a da cirkuse s osiguranjem i ne spominjem. jedino dobro je što bi u tom pojasu bilo dosta toga za izrudariti.  

 Boj se onoga što nisu najavili.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Kalcijevi izotopi otkrivaju povijest Sunčeva s
Boj se onog ko je viko bez golema mrijeti jada.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
3 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Kalcijevi izotopi otkrivaju povijest Sunčeva susta

Ništa, uoči smaka pakiramo prnje i pravac Njemačka.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Kalcijevi izotopi otkrivaju povijest Sunčeva susta

Bajke za laku noć.

 

Iz 3grama uzorka sa marsa iznašli cijeli kemijski sastav planeta i njegovu povijest kroz 1000 milijuna godina.

 

a ha ha ha ha ha

Time waits for no man.
Moj PC  
0 4 hvala 0
8 godina
offline
Kalcijevi izotopi otkrivaju povijest Sunčeva susta

Ne mogu ne reagirati na reakciju prethodnog čitatatelja. Nije "3 grama uzoraka s marsa" (između ostalog mars se piše s velikim slovom!) nego o mnogo više jer famozni ALH84001 nije jedini meteorit koji je pronađen s tog planeta. No što znači "3 grama"? To znači 3.000.000 mikrograma, tj. toliko uzoraka - jer za izotopsku analizu ne treba više. Konačno, izotopski sastav planeta je konstantan, pa jedan meteorit s tog planeta govori sve o njemu u tom smislu. Treba prvo nešto znati, nešto naučiti da bi se moglo protiv nečega govoriti. A ne ruganjem pametnijim od sebe prikrivati svoje neznanje. 

 
10 0 hvala 0
16 godina
offline
Kalcijevi izotopi otkrivaju povijest Sunčeva susta

Mmmmmm nastajanje Mjeseca...

 

Kako je to morao biti spektakularan event! Kao u onoj Maidenovoj - "When two worlds collide"

 

Mozda su bas i sile nastale pri tom silovitom udarcu odgovorne za nastanak zivota i uzburkivanje duhova?

- Psiho246
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Kalcijevi izotopi otkrivaju povijest Sunčeva susta

Imate pravo. Postanak života vezan je uz nastanak Mjeseca. Čini se da je prvotna Zemljina atmosfera (slična Jupiterovoj) u tom sudaru posve nestala, a da je poslije nastala nova - iz vulkanskih plinova. U toj su atmosferi lakše nastajale molekule nužne za postanak života. 

 
6 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice