Krajem mjeseca stiže LG-jev 27-inčni 4K monitor -

poruka: 21
|
čitano: 6.466
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Krajem mjeseca stiže LG-jev 27-inčni 4K monitor - ".
8 godina
offline
Krajem mjeseca stiže LG-jev 27-inčni 4K monitor -

Ista cijena kao za dell. Hm hm.

Ja rekoh
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Krajem mjeseca stiže LG-jev 27-inčni 4K monito
Daj linkaj dell s ovakvim speckama za 500$ molim te.lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Krajem mjeseca stiže LG-jev 27-inčni 4K monito
Stjepanj kaže...
Daj linkaj dell s ovakvim speckama za 500$ molim te.lp

 izuzev freesynca, P2715Q je ekvivalentan model, ima kalibriran ekran, izradu i jamstvo koje uz LG možemo samo sanjati. Na amazonu i za puno manje, u dellovom storu točno 550USD. Išao sam gledati samo zato što me zagolicala riječ HDR u opisu ovog LG-a. Danas kada je za početnu službenu naljepnicu DisplayHDR 400 dovoljno imati global dimming i 400 nitsa oni imaju potrebu izmišljati HDR - like experience i s time se hvaliti preko pola stranice. BS-aju ga na prikolice.

Ja rekoh
12 godina
offline
Re: Krajem mjeseca stiže LG-jev 27-inčni 4K monito
Dell će ovaj panel dobiti za godinu dana.
8 godina
offline
Re: Krajem mjeseca stiže LG-jev 27-inčni 4K monito
BlueMax kaže...
Dell će ovaj panel dobiti za godinu dana.

To bi značilo da LG u ovom monitoru nudi svjetsko čudo?

Ja rekoh
15 godina
offline
Re: Krajem mjeseca stiže LG-jev 27-inčni 4K monito
BlueMax kaže...
Dell će ovaj panel dobiti za godinu dana.

Dell je THE Dell. I ja čekam neke od Dellovih (u opticaju je i Lenovo) inkranacija ovih novih LG-ovih matrica.

 

Ne znam šta se čeka sa OLED monitorima. Vjerujem da ima.. ali nisam nešto gledao.

Because anything Korea does, Japan does it better.
12 godina
protjeran
offline
Re: Krajem mjeseca stiže LG-jev 27-inčni 4K monito
Ovakav Dell u Europi ovoliko nece kostati sigurno to zaboravi, imam gore navedeni 4k dell koji je losiji od lg koji je 2x jeftiniji.lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
8 godina
offline
Re: Krajem mjeseca stiže LG-jev 27-inčni 4K monito
Stjepanj kaže...
Ovakav Dell u Europi ovoliko nece kostati sigurno to zaboravi, imam gore navedeni 4k dell koji je losiji od lg koji je 2x jeftiniji.lp

 Lošiji u čemu?

Ja rekoh
12 godina
protjeran
offline
Re: Krajem mjeseca stiže LG-jev 27-inčni 4K monito
Feudalac kaže...

 Lošiji u čemu?

 Meni je taj Dell primjetno sporiji od LG Ud58, istina Dell je popilicno svijetliji, no kad se sjetim da je Dell kostao 5600kn a ovaj Lg 2600 padne mi mrak na oci.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
15 godina
offline
Re: Krajem mjeseca stiže LG-jev 27-inčni 4K monito
Ma tko pri-a o cijeni? Da mi je cijena bitna gledao boh Benq.
Because anything Korea does, Japan does it better.
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Krajem mjeseca stiže LG-jev 27-inčni 4K monitor -

S ovom dijagonalom WQHD bi još bio prihvatljiv, ali uz UHD trebao bih imati barem 37 do 44" ukoliko ga ne gledaš s 30cm udaljenosti, pa ti treba čistoća slike kao kao na papiru...

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Krajem mjeseca stiže LG-jev 27-inčni 4K monitor -

Za dodatnu udobnost tijekom dugotrajnog rada monitor je dobio i ergonomsko postolje.

 

Ozbiljno?

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Krajem mjeseca stiže LG-jev 27-inčni 4K monito
Jos kad bih stvarno kod nas kostao 550$ (oko 3400 kn)
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Krajem mjeseca stiže LG-jev 27-inčni 4K monito
Byron kaže...

S ovom dijagonalom WQHD bi još bio prihvatljiv, ali uz UHD trebao bih imati barem 37 do 44" ukoliko ga ne gledaš s 30cm udaljenosti, pa ti treba čistoća slike kao kao na papiru...

A ja ću ti reći da je meni 27" 4K taman, oštra i kristalno čista slika na 150% scalinga u Win :) Jednostavno savršeno - nema drugih riječi. Do sada sam koristio 1440p na 27" i nakon upgradea mi 1440p djeluje kao kameno doba ;)

 

Btw. LG 4K paneli su jako dobri

 

EDIT: Nažalost, kad stigne kod nas u prodaju, vjerojatno neće biti ispod 4000kn.

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.1.2018 13:40 (mrsmith).
8 godina
offline
Re: Krajem mjeseca stiže LG-jev 27-inčni 4K monito
Byron kaže...

S ovom dijagonalom WQHD bi još bio prihvatljiv, ali uz UHD trebao bih imati barem 37 do 44" ukoliko ga ne gledaš s 30cm udaljenosti, pa ti treba čistoća slike kao kao na papiru...

 Prosječan čovjek koji gleda 4k 27” monitor s pola metra tipične udaljenosti je na granici da može raspoznati pojedine piksele. Ima jako puno ljudi koji vide znatno bolje od toga, udaljenost s koje se gleda također varira pa je ovo minimum koji zadovoljava prosječnog korisnika. A da smo na android temi, ovo bi bio zadnji shit od ekrana, očekivalo bi se 7 ili 8 K 

Ja rekoh
12 godina
offline
Re: Krajem mjeseca stiže LG-jev 27-inčni 4K monito
Feudalac kaže...
Byron kaže...

S ovom dijagonalom WQHD bi još bio prihvatljiv, ali uz UHD trebao bih imati barem 37 do 44" ukoliko ga ne gledaš s 30cm udaljenosti, pa ti treba čistoća slike kao kao na papiru...

 Prosječan čovjek koji gleda 4k 27” monitor s pola metra tipične udaljenosti je na granici da može raspoznati pojedine piksele. Ima jako puno ljudi koji vide znatno bolje od toga, udaljenost s koje se gleda također varira pa je ovo minimum koji zadovoljava prosječnog korisnika. A da smo na android temi, ovo bi bio zadnji shit od ekrana, očekivalo bi se 7 ili 8 K 

 ,kako si me nasmija,istina ziva!!

AUDIOFIL
12 godina
offline
Re: Krajem mjeseca stiže LG-jev 27-inčni 4K monito
Feudalac kaže...
BlueMax kaže...
Dell će ovaj panel dobiti za godinu dana.

To bi značilo da LG u ovom monitoru nudi svjetsko čudo?

 Ne, to bi značilo da Dell koristi LG panele koje oni u pravilu prvo stavljaju u svoje modele a kasnije prodaju drugima.

8 godina
offline
Re: Krajem mjeseca stiže LG-jev 27-inčni 4K monito
Istina je da LG ima najveći udio u proizvodnji panela. Međutim, u gotovim monitorima, LG- nema među prvih pet, ali je zato Dell veći od prva dva sljedeća zajedno, a drugi je Samsung. Hoću reći, Dell sam za sebe ima udio u monitorima koji je takav da mu je cjelokupna LG-ova proizvodnja jedva dovoljna. Drugo, veliki igrači naručuju komponente po svojim specifikacijama, ne kupuju ono kaj se proizvede pa daj šta daš. Treće, panel je samo to - panel. Ključna je elektronika, driver (čip koji fizički pogoni matricu), softver, izrada , kalibracija. LG tu ima par modela koji su ciljani za Mac-ove, ali nije da se baš proslavio kvalitetom, nedavno su imali povlačenje cijele serije zvog nedovoljne zaštite komponenti od interferencija. Dovoljan je wifi na dva metra udaljenosti da ih zbuni do neupotrebljivosti
Ja rekoh
12 godina
offline
Re: Krajem mjeseca stiže LG-jev 27-inčni 4K monito
Feudalac kaže...
Istina je da LG ima najveći udio u proizvodnji panela. Međutim, u gotovim monitorima, LG- nema među prvih pet, ali je zato Dell veći od prva dva sljedeća zajedno, a drugi je Samsung. Hoću reći, Dell sam za sebe ima udio u monitorima koji je takav da mu je cjelokupna LG-ova proizvodnja jedva dovoljna. Drugo, veliki igrači naručuju komponente po svojim specifikacijama, ne kupuju ono kaj se proizvede pa daj šta daš. Treće, panel je samo to - panel. Ključna je elektronika, driver (čip koji fizički pogoni matricu), softver, izrada , kalibracija. LG tu ima par modela koji su ciljani za Mac-ove, ali nije da se baš proslavio kvalitetom, nedavno su imali povlačenje cijele serije zvog nedovoljne zaštite komponenti od interferencija. Dovoljan je wifi na dva metra udaljenosti da ih zbuni do neupotrebljivosti

 Ne znam čemu ovakav post. Panel je samo panel alii ja sam samo o panelu i pisao.

No već kad pišeš, nije točno da Dell naručuje panele po svojim specifikacijama već bira od onoga što je ponuđeno. Točno je da monitor nije samo panel već ostala elektronika, dizajn, ergonomija, kalibracija, podrška... i tu je Dell vrhunski i zato ima vrhunske prodajne rezultate ali panel je osnova svakakog monitora. Tako Dell bira LG-jev panel, elektroniku druge kompanije, izradu treće... logično je da ako dobro bira, da će na kraju imati bolji proizvod od onoga ko sve radi sam. Tako ja nikad nigdje nisam napisao da je LG bolji monitor od Della, samo da će ovaj panel, ako se pokaže dobar, Dell kupiti kad mu LG to dozvoli.

A serije s greškom događale su se i Dellu i Appleu i LG-ju i svima. Dell je tu u prednosti što ne razvija tehnologiju već bira iz postojeće.

Što se tiće odnosa uloženo/dobiveno, Dell i Samsng nemaju što tražiti u istoj rečenici s LG-jem.

8 godina
offline
Re: Krajem mjeseca stiže LG-jev 27-inčni 4K monito
BlueMax kaže...

 Ne znam čemu ovakav post. Panel je samo panel alii ja sam samo o panelu i pisao.

 

 Iz vrlo jednostavnog razloga. Imaš dokaz da LG kvalitetne matrice PRVO stavlja u svoje proizvode ili to misliš? Otud pristojno objašnjenje zašto to možda nije tako, ali kako to nije uspjelo, idemo malo direktnije. Poprlično sam siguran da si zanemario običnu, prljavu, dosadnu i brutalno važnu činjenicu - novac govori. Slijedi novac. Njihov monitorski biznis je kap u moru u odnosu na proizvodnju panela. Da si glavnog i sigurnog kupca koji troši miljarde ubiju zbog par tisuća? Moraš biti lud za to. Vjeruj da je Dell prvi i da dobije što traži onda kada to traži.

Ja rekoh
15 godina
offline
Krajem mjeseca stiže LG-jev 27-inčni 4K monitor -

Prije nego kupujete 4K LG monitore (IPS) provjerite ih u živo. Osobno sam iskusio image retention/ghosting koji je bio koma na mom 27UD69 4K monitoru.. možda je samo bad luck ali pun je net tog problema u Apple iMac računalima (LG paneli). Ja sam kupio jednom i nikad više - od sada se vraćam na Dell i tako će biti do daljnjega. Srećom pa sam primjetio na vrijeme unutar roka za povrat robe.

 

EDIT: Poznat je njihov (LG) problem s OLED ekranima (TV i mobiteli) i groznim burn-in efektom koji je direktna posljedica navedenoga, ali sad vidim da IPS nije izolirani slučaj te da i na njima postoji šansa.

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.1.2018 12:14 (mrsmith).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice