Krajem mjeseca stižu pristupačniji Threadripper 2

poruka: 27
|
čitano: 6.012
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Krajem mjeseca stižu pristupačniji Threadripper 2 ".
6 godina
offline
Krajem mjeseca stižu pristupačniji Threadripper 2

Očito se sirova brzina više ne dira, jer se več godinama vrtimo oko 3-4GHz (bez clockanja govorim), tako da ga sad samo seremo sa jezgrama sa kojima, nažalost, još uvijek popriličan broj programa ima velikih problema.

Ali ako neko trpi od broja jezgri ovaj sa 12 jezgri za nekih 600-700 eur kod nas, i nije tako loš izbor, iako nebi bilo loše da TDP spuste malo niže, jer se očito AMD/ATI ne sekira oko TDP.

Nije naravno za usporedbu ali evo moj Xeon E3-1231 V3 4 jezgre sa HT ima TDP od 80W i meni još uvijek više nego super služi, tako da za svoje potebe iskreno nemam potrebu mjenjat za nešto brže sa više jezgri....bar ne još koju godinu, dvije...

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Krajem mjeseca stižu pristupačniji Threadrippe
nikonja kaže...

Očito se sirova brzina više ne dira, jer se več godinama vrtimo oko 3-4GHz (bez clockanja govorim), tako da ga sad samo seremo sa jezgrama sa kojima, nažalost, još uvijek popriličan broj programa ima velikih problema.

Ali ako neko trpi od broja jezgri ovaj sa 12 jezgri za nekih 600-700 eur kod nas, i nije tako loš izbor, iako nebi bilo loše da TDP spuste malo niže, jer se očito AMD/ATI ne sekira oko TDP.

Nije naravno za usporedbu ali evo moj Xeon E3-1231 V3 4 jezgre sa HT ima TDP od 80W i meni još uvijek više nego super služi, tako da za svoje potebe iskreno nemam potrebu mjenjat za nešto brže sa više jezgri....bar ne još koju godinu, dvije...

 Brzina procesora nije isto sto i broj GHz, i to je vec nekoliko godina tako. Noviji procesori sa istim taktom kao neki prije vise godina moze odraditi vise instrukcija u istom periodu. Sto sprecava rast takta je fizika, previse se zagrijava.

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.10.2018 14:21 (O_O_O).
14 godina
protjeran
offline
Re: Krajem mjeseca stižu pristupačniji Threadrippe
nikonja kaže...

Očito se sirova brzina više ne dira, jer se več godinama vrtimo oko 3-4GHz (bez clockanja govorim), tako da ga sad samo seremo sa jezgrama sa kojima, nažalost, još uvijek popriličan broj programa ima velikih problema.

Ali ako neko trpi od broja jezgri ovaj sa 12 jezgri za nekih 600-700 eur kod nas, i nije tako loš izbor, iako nebi bilo loše da TDP spuste malo niže, jer se očito AMD/ATI ne sekira oko TDP.

Nije naravno za usporedbu ali evo moj Xeon E3-1231 V3 4 jezgre sa HT ima TDP od 80W i meni još uvijek više nego super služi, tako da za svoje potebe iskreno nemam potrebu mjenjat za nešto brže sa više jezgri....bar ne još koju godinu, dvije...

"Stari" 12-core Ripper se nadje jako jeftino tako da je ovaj daleko od best buy-a.

Sta se TDP-a tice, sve je otkljucano tako da to sam stelas prema svojim potrebama, stvarno nije komplicirano...

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.10.2018 14:25 (ansha).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Krajem mjeseca stižu pristupačniji Threadrippe
Slažem se s tobom, arhitektura je bitna!
Ali opet, svakom svoje...
Umjesto da složim novi komp, odlučio sam se na MacPro 4.1 koji sam kupio za 4500, 48Gb RAM-a za 1200 kuna, dva CPU-a od 6 jezgri na 3,45Ghz za 1400 kuna.
Plus SSD i HDD i Radeon 580...
Radi mi sve prva liga i super zadovoljan sam!
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.10.2018 19:46 (desertfox6666).
6 godina
offline
Re: Krajem mjeseca stižu pristupačniji Threadrippe

odakle ti taj ram tako jeftino jer ja ne nađem ni 32GB RAM-a DDR3 za te pare...

 

A što se tiče procesora, mislim da je potreba da se na 2-3 godine mjenaju komponente davno prošla, danas ako kupiš ok komp (ne neko govno u lidla) si miran bar 5 godina, eventualno zamjeniš grafičnu karticu ali ni to nije obavezno jer sa 1080 koja je izašla 2016 u miru možeš nabijat igre bar još 2-3 godine na 1080p (što ionako 98% nas ima doma) na ultra ili very high postavkama.

 

Jedino što bi kod sebe doda je još ram-a ali dok se cijene ne spuste na relanu razinu nema šanse da dajem tolike pare osim ako desertfox666 otkrije dobavljača

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.10.2018 16:07 (nikonja).
16 godina
online
Re: Krajem mjeseca stižu pristupačniji Threadrippe
nikonja kaže...

Očito se sirova brzina više ne dira, jer se več godinama vrtimo oko 3-4GHz (bez clockanja govorim), tako da ga sad samo seremo sa jezgrama sa kojima, nažalost, još uvijek popriličan broj programa ima velikih problema.

Ali ako neko trpi od broja jezgri ovaj sa 12 jezgri za nekih 600-700 eur kod nas, i nije tako loš izbor,iako nebi bilo loše da TDP spuste malo niže, jer se očito AMD/ATI ne sekira oko TDP.

Nije naravno za usporedbu ali evo moj Xeon E3-1231 V3 4 jezgre sa HT ima TDP od 80W i meni još uvijek više nego super služi, tako da za svoje potebe iskreno nemam potrebu mjenjat za nešto brže sa više jezgri....bar ne još koju godinu, dvije...

Koga briga kaj se kupuje u Hrvatskoj sa malo preko četri milje stanovnika.Bitno je kolko roba košta na velikim tržištima, dakle kod Amera je stari model 500$.Kod Švaba je još jefitniji 410eura, a jedini problemčič su TR4 matične ili najefinija košta 300eura.

 

https://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16819113448

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/AMD-Ryzen-Threadripper-1920X-12x-3-50GHz-So-TR4-WOF_1185416.html

 

https://www.mindfactory.de/Hardware/Mainboards/Desktop+Mainboards/AMD+Sockel+TR4.html

 

Kakav te niži TDP napal, pa to je Desktop 12/24 CPU a 180W TDP-a je vrlo realna oznaka ili tehnikalija.Nikoga nije briga za TDP oznake, dakle kad vidiš kolko košta takav CPU ili performanse. 

 

Kad si več krenul uspoređivat TDP na totalno krivom Intel 4/8 procesoru, barem si mogel nač AMD proc sa približno sličnim TDP-om.Idealnog primjera radi tu je 8/16 R7 1700 65W TDP-a(realno je oko 90W), pa eto usporedi performanse/TDP tvojeg proca i ovog Ryzen jurišnika.

 

http://www.relaxedtech.com/reviews/amd/ryzen-7-1700/8

 

S obzirom kolko trenutno košta 1920X, prisjetimo se da je na Ryzen startu tolko koštal 8/16 R7 1800X.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.10.2018 16:11 (rambox).
12 godina
protjeran
offline
Krajem mjeseca stižu pristupačniji Threadripper 2

Pa jbte ovaj AMD to stanca kao da im waferi padaju s neba...lp

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Krajem mjeseca stižu pristupačniji Threadrippe
O_O_O kaže...

Brzina procesora nije isto sto i broj GHz...

Tako se tješe oni s malo GHz :) Bitna je tehnika, a ne veličina - tako se tješe oni s malim khm, cachem :)

Što misliš zašto povećavaju broj jezgri? Zato što je bitan ukupan broj GHz, npr 4 jezgre od 4 GHz je uikupno 16 GHz.

Koliko max instrukcija jezgra napravi u jednom taktu? Jednu. Što veći takt, više instrukcija. Ostalo je cache i marketing, iliti "tehnika" koja ti doda nešto nemjerljivo malo u odnosu na "pravu" snagu GHz-a.

Eventualno neka nova instrukcija od koje će korist imati samo softver koji je eksplicitno iskoristi.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Krajem mjeseca stižu pristupačniji Threadrippe
RAM sam našao na AliExp i to je bila avantura....

TJEDAN dana dopisivanja sa likom i uvjeravanja da je to ono šta mi treba i da sam sto posto siguran i da mu neću vratiti i da mu neću dati loš komentar i bla bla bla...
Ono, ima takvih ali ovaj lik je bio na jednom sasvim svom nivou!
Skoro sam odustao od kupnje kod njega.

BTW, to je ECC RAM ddr3 za servere.
Xin Yu Technology - 129$ za 4x8Gb pločica
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.10.2018 19:48 (desertfox6666).
12 godina
offline
Re: Krajem mjeseca stižu pristupačniji Threadrippe
Keso kaže...
O_O_O kaže...

Brzina procesora nije isto sto i broj GHz...

Tako se tješe oni s malo GHz :) Bitna je tehnika, a ne veličina - tako se tješe oni s malim khm, cachem :)

Što misliš zašto povećavaju broj jezgri? Zato što je bitan ukupan broj GHz, npr 4 jezgre od 4 GHz je uikupno 16 GHz.

Koliko max instrukcija jezgra napravi u jednom taktu? Jednu. Što veći takt, više instrukcija. Ostalo je cache i marketing, iliti "tehnika" koja ti doda nešto nemjerljivo malo u odnosu na "pravu" snagu GHz-a.

Eventualno neka nova instrukcija od koje će korist imati samo softver koji je eksplicitno (???) iskoristi.

 9 godina na infomatičkom forumu i ovakvo neznanje je fascinantno. 

15 godina
offline
Re: Krajem mjeseca stižu pristupačniji Threadrippe
Vidim, prštiš od argumenata:) Hajde, prosvijetli me, pokaži svoje znanje.
15 godina
offline
Re: Krajem mjeseca stižu pristupačniji Threadrippe
Vidim, prštiš od argumenata:) Hajde, prosvijetli me, pokaži svoje znanje.
15 godina
offline
Re: Krajem mjeseca stižu pristupačniji Threadrippe
Vidim, prštiš od argumenata:) Hajde, prosvijetli me, pokaži svoje znanje.
14 godina
offline
Re: Krajem mjeseca stižu pristupačniji Threadrippe
desertfox6666 kaže...
RAM sam našao na AliExp i to je bila avantura....

TJEDAN dana dopisivanja sa likom i uvjeravanja da je to ono šta mi treba i da sam sto posto siguran i da mu neću vratiti i da mu neću dati loš komentar i bla bla bla...
Ono, ima takvih ali ovaj lik je bio na jednom sasvim svom nivou!
Skoro sam odustao od kupnje kod njega.

BTW, to je ECC RAM ddr3 za servere.
Xin Yu Technology - 129$ za 4x8Gb pločica

 ECC DDR3 si mogao i ovdje kupit jeftinije. Nađe se 8x8 za 100€.

12 godina
offline
Krajem mjeseca stižu pristupačniji Threadripper 2

Usporedi rezultate različitih procesora s istim brojem threadova i istim taktom pa će ti biti jasno. Tome dodaj različite rezultate na različitim matičnima, sa različitim RAM-om...

Ako već želiš argumente, iako sam nisi dao niti jedan, i7 8700K u Cinerenderu na istom taktu (3.7GHz) daje isti rezultat kao R7 1700X koji ima 2 jezgre tj. 4 threada više. Ako se gleda rezultat efikasnosti jedne jezgre na istom taktu onda taj i7 daje 45% bolji rezultat.

 

8700K (3.7 GHz - 6C/12T) - multi score 1743 pts - single score 232 pts

1700X (3.7 GHz - 8C/16T) - mult iscore 1745 pts - single score 161 pts

 

 

Očito nije tako banalno da se vrši instrukcija po taktu, pa pomnoži jezgre s taktom i to je to.

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Krajem mjeseca stižu pristupačniji Threadrippe
BlueMax kaže...

Usporedi rezultate različitih procesora s istim brojem threadova i istim taktom pa će ti biti jasno. Tome dodaj različite rezultate na različitim matičnima, sa različitim RAM-om...

Ako već želiš argumente, iako sam nisi dao niti jedan, i7 8700K u Cinerenderu na istom taktu (3.7GHz) daje isti rezultat kao R7 1700X koji ima 2 jezgre tj. 4 threada više. Ako se gleda rezultat efikasnosti jedne jezgre na istom taktu onda taj i7 daje 45% bolji rezultat.

 

8700K (3.7 GHz - 6C/12T) - multi score 1743 pts - single score 232 pts

1700X (3.7 GHz - 8C/16T) - mult iscore 1745 pts - single score 161 pts

 

 

Očito nije tako banalno da se vrši instrukcija po taktu, pa pomnoži jezgre s taktom i to je to.

Uf, uhvatio si se drugome pametovat a ni sam pojma nemas. 

 

Ako je to Cinebench o cemu pricas, a po brojevima se cini da bi moglo bit, 8700K @3.7ghz nema NI BLIZU takav score, ima iebelo ispod 1300 bodova na tom taktu.

 

8/16 Ryzen na istom taktu je ZNACAJNO brzi od 6/12 intela. To je cinjenica a ti provjeri...

 

Score koji spominjes 8700K trenutno daje na ~5.2ghz a ne 3.7ghz. U buduce daj linkove..

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.10.2018 7:43 (ansha).
12 godina
offline
Krajem mjeseca stižu pristupačniji Threadripper 2

Evo, Cinebench CPU chart:

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Krajem mjeseca stižu pristupačniji Threadrippe
BlueMax kaže...

Evo, Cinebench CPU chart:

Krivo pise, to je rezultat od 8700K na 5.2ghz, ne moze imat 232 single score bez minimalno 5.2ghz...

 

Nize na listi, sa losijim rezultatom mozes vidjet 5ghz 8700K, ovo sta si ti linkao je najbrzi 8700K na toj listi, 5.2ghz otprilike.

 

Taj render engine je zapravo best case scenarij za Ryzena, Intel je tu smijesno nekonkurentan. 1700X je brzi i trenutno jedno duplo jeftiniji.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.10.2018 8:54 (ansha).
12 godina
offline
Krajem mjeseca stižu pristupačniji Threadripper 2

E sad jel na službenim Cinebench stranicama nešto krivo piše to ne bih znao, ali nebitni su rezultati ta dva konkretna procesora kad cijela lista dokazuje ono što sam govorio a to je da ne možeš množiti broj jezgri i takt kao da je riječ o krumpirima.

i7 8700 se na listi pojavljuje još nekoliko puta na 3.7 GHz sa sličnim rezultatom tako da ne vjerujem kako je riječ o tipfeleru iako je nelogičnost u rezultatima očita.

 

Cinerender nije nekakav opskurni scenario namješten kako bi AMD izgledao dobro. Cinebench je apsolutni real life scenario, pogotovo za mene koji radi u C4D i jedino je što me kod performansa procesora zanima.

 

Čak i ta činjenica kako različiti scenariji daju različite rezultate opovrgava tvrdnju kako je snaga procesora definirana samo taktom i brojem jezgri. Da je tako onda bi procesori u svim aplikacijama davali identičan odnos rezultata.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Krajem mjeseca stižu pristupačniji Threadrippe
Pazi koji takt uzimaš, bazni-nominalni (recimo 3.7Ghz) ili turbo (recimo 5Ghz). Jezgra je obično na turbo taktu kad se opteretiti testom. I naravno da performanse nisu goli umnožak takta i jezgri, ali približno jesu. Odnosno nema tu drastičnih razlika, ne možeš velike (npr 2x brže) dobitke postići tehnikom, pogotovo ako je generacija procesora bliska.
 
0 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Krajem mjeseca stižu pristupačniji Threadrippe
BlueMax kaže...

E sad jel na službenim Cinebench stranicama nešto krivo piše to ne bih znao, ali nebitni su rezultati ta dva konkretna procesora kad cijela lista dokazuje ono što sam govorio a to je da ne možeš množiti broj jezgri i takt kao da je riječ o krumpirima.

i7 8700 se na listi pojavljuje još nekoliko puta na 3.7 GHz sa sličnim rezultatom tako da ne vjerujem kako je riječ o tipfeleru iako je nelogičnost u rezultatima očita.

 

Cinerender nije nekakav opskurni scenario namješten kako bi AMD izgledao dobro. Cinebench je apsolutni real life scenario, pogotovo za mene koji radi u C4D i jedino je što me kod performansa procesora zanima.

 

Čak i ta činjenica kako različiti scenariji daju različite rezultate opovrgava tvrdnju kako je snaga procesora definirana samo taktom i brojem jezgri. Da je tako onda bi procesori u svim aplikacijama davali identičan odnos rezultata.

Nemoj to govorit na informatickom forumu, vjeruj mi, to je sve preko 5ghz, imas i na ovom forumu Cinebench temu pa pogledaj. 

 

Imas i ovdje malo ozbiljniju tablicu, tu se strogo kontrolira sve, nitko s manje od 5ghz nije isao preko 1700CB, i to je sa turbo nabrijanim memorijama itd...

 

A ako koristis C4D u radu onda si dosad mogao i skuzit da intel vise ni u jednom cijenovnom segmentu nije nikakava konkurencija amd-u sta se tog renderera tice.

16 godina
offline
Re: Krajem mjeseca stižu pristupačniji Threadrippe
Keso kaže...
Pazi koji takt uzimaš, bazni-nominalni (recimo 3.7Ghz) ili turbo (recimo 5Ghz). Jezgra je obično na turbo taktu kad se opteretiti testom. I naravno da performanse nisu goli umnožak takta i jezgri, ali približno jesu. Odnosno nema tu drastičnih razlika, ne možeš velike (npr 2x brže) dobitke postići tehnikom, pogotovo ako je generacija procesora bliska.

Da, da, zato sve aplikacije znaju iskoristiti sve jezgre i uopće ne moraš kao programer biti svjestan tamo nekog multithreadinga... Ili ne, ooops...

Da je tako kako ti pričaš onda ne bi bila posebna nauka kako i koje zadaće se mogu paralelizirati kod programiranja, a koje ne. Na kraju krajeva, zato stare aplikacije i nagaze samo jednu jezgru umjesto da opterete sve.

12 godina
offline
Re: Krajem mjeseca stižu pristupačniji Threadrippe
ansha kaže...
BlueMax kaže...

E sad jel na službenim Cinebench stranicama nešto krivo piše to ne bih znao, ali nebitni su rezultati ta dva konkretna procesora kad cijela lista dokazuje ono što sam govorio a to je da ne možeš množiti broj jezgri i takt kao da je riječ o krumpirima.

i7 8700 se na listi pojavljuje još nekoliko puta na 3.7 GHz sa sličnim rezultatom tako da ne vjerujem kako je riječ o tipfeleru iako je nelogičnost u rezultatima očita.

 

Cinerender nije nekakav opskurni scenario namješten kako bi AMD izgledao dobro. Cinebench je apsolutni real life scenario, pogotovo za mene koji radi u C4D i jedino je što me kod performansa procesora zanima.

 

Čak i ta činjenica kako različiti scenariji daju različite rezultate opovrgava tvrdnju kako je snaga procesora definirana samo taktom i brojem jezgri. Da je tako onda bi procesori u svim aplikacijama davali identičan odnos rezultata.

Nemoj to govorit na informatickom forumu, vjeruj mi, to je sve preko 5ghz, imas i na ovom forumu Cinebench temu pa pogledaj. 

 

Imas i ovdje malo ozbiljniju tablicu, tu se strogo kontrolira sve, nitko s manje od 5ghz nije isao preko 1700CB, i to je sa turbo nabrijanim memorijama itd...

 

A ako koristis C4D u radu onda si dosad mogao i skuzit da intel vise ni u jednom cijenovnom segmentu nije nikakava konkurencija amd-u sta se tog renderera tice.

 Opet ti o ta dva procesora. Nebitni su. Još manje su bitne nekakve AMD vs Intel usporedbe. Ako hoćemo možemo ostati u okvirima jednog proizvođača pa usporediti koliki score daje jedna Nehalem jezgra na 3.0 a koliki jedna Coffe Lake jezgra na 3.0. A onda možemo uključiti HT na oba pa vidjeti koliko je efikasnost jezgre a koliko sam HT napredovao u tih 10 godina.

Ili ako ćemo gledati AMD isto možemo usporediti Ryzen jezgru i Phenom jezgru. Recimo R3 2200G na 3.7 ostvaruje 142 boda dok Phenom II X6na istih tih 3.7 Ghz ostvaruje 91 bod. Ako to nije napredak performansi po jezgri i po taktu (56% u 7 godina) onda ne znam što je.

 

Cinebench single core score upravo i isključivo tome služi. Da se vidi napredak učinkovitosti jedne jezgre. U praksi je taj podatak besmislen jer korisnika zanima snaga CPU-a a ne jedne jezgre.

 

I nekako mi se čini da ti na ovo moje pisanje gledaš kao da ja ovdje navijam za Intel. A ja si upravo slažem jednu Threadripper konfiguraciju pa mi je tema baš zato zanimljiva.

14 godina
protjeran
offline
Re: Krajem mjeseca stižu pristupačniji Threadrippe
BlueMax kaže...

 Opet ti o ta dva procesora. Nebitni su. Još manje su bitne nekakve AMD vs Intel usporedbe. Ako hoćemo možemo ostati u okvirima jednog proizvođača pa usporediti koliki score daje jedna Nehalem jezgra na 3.0 a koliki jedna Coffe Lake jezgra na 3.0. A onda možemo uključiti HT na oba pa vidjeti koliko je efikasnost jezgre a koliko sam HT napredovao u tih 10 godina.

Ili ako ćemo gledati AMD isto možemo usporediti Ryzen jezgru i Phenom jezgru. Recimo R3 2200G na 3.7 ostvaruje 142 boda dok Phenom II X6na istih tih 3.7 Ghz ostvaruje 91 bod. Ako to nije napredak performansi po jezgri i po taktu (56% u 7 godina) onda ne znam što je.

 

Cinebench single core score upravo i isključivo tome služi. Da se vidi napredak učinkovitosti jedne jezgre. U praksi je taj podatak besmislen jer korisnika zanima snaga CPU-a a ne jedne jezgre.

 

I nekako mi se čini da ti na ovo moje pisanje gledaš kao da ja ovdje navijam za Intel. A ja si upravo slažem jednu Threadripper konfiguraciju pa mi je tema baš zato zanimljiva.

Izvlacis neke zakljucke koje baziras na rezultatu za koji si pretpostavio da je postignut na DEBELO nizem taktu nego stvarno jest, i sad je to nebitno? Zasto onda odma nisi rekao da je nebitno nego si i dalje prvo gurao svoje, da je postignuto na 3.7ghz?  

 

Ne gledam kao na to da ti navijas za intel, samo sam ispravljao netocnosti, nema ovdje navijanja, brojke su ciste ko suza. Inace mene optuzuju da sam intel fanboy...

12 godina
offline
Re: Krajem mjeseca stižu pristupačniji Threadrippe
ansha kaže...
BlueMax kaže...

 Opet ti o ta dva procesora. Nebitni su. Još manje su bitne nekakve AMD vs Intel usporedbe. Ako hoćemo možemo ostati u okvirima jednog proizvođača pa usporediti koliki score daje jedna Nehalem jezgra na 3.0 a koliki jedna Coffe Lake jezgra na 3.0. A onda možemo uključiti HT na oba pa vidjeti koliko je efikasnost jezgre a koliko sam HT napredovao u tih 10 godina.

Ili ako ćemo gledati AMD isto možemo usporediti Ryzen jezgru i Phenom jezgru. Recimo R3 2200G na 3.7 ostvaruje 142 boda dok Phenom II X6na istih tih 3.7 Ghz ostvaruje 91 bod. Ako to nije napredak performansi po jezgri i po taktu (56% u 7 godina) onda ne znam što je.

 

Cinebench single core score upravo i isključivo tome služi. Da se vidi napredak učinkovitosti jedne jezgre. U praksi je taj podatak besmislen jer korisnika zanima snaga CPU-a a ne jedne jezgre.

 

I nekako mi se čini da ti na ovo moje pisanje gledaš kao da ja ovdje navijam za Intel. A ja si upravo slažem jednu Threadripper konfiguraciju pa mi je tema baš zato zanimljiva.

Izvlacis neke zakljucke koje baziras na rezultatu za koji si pretpostavio da je postignut na DEBELO nizem taktu nego stvarno jest, i sad je to nebitno? Zasto onda odma nisi rekao da je nebitno nego si i dalje prvo gurao svoje, da je postignuto na 3.7ghz?  

 

Ne gledam kao na to da ti navijas za intel, samo sam ispravljao netocnosti, nema ovdje navijanja, brojke su ciste ko suza. Inace mene optuzuju da sam intel fanboy...

 Jebote, s liste na "ho -ruk" uzmem dva procesora i ubodem baš (prstom u go*no) tamo gdje ti kažeš da je greška. Ok, prihvaćam da je greška i onda uzmem drugi primjer koji potvrđuje ono što govorim i opet ne valja. Jel opet greška?! Sve što sam htio je dokazati da jezgra x takt ≠performanse i ako ti tvrdiš suprotno onda možemo nastaviti ovu raspravu. Inače nema smisla.

14 godina
protjeran
offline
Re: Krajem mjeseca stižu pristupačniji Threadrippe
BlueMax kaže...

 Jebote, s liste na "ho -ruk" uzmem dva procesora i ubodem baš (prstom u go*no) tamo gdje ti kažeš da je greška. Ok, prihvaćam da je greška i onda uzmem drugi primjer koji potvrđuje ono što govorim i opet ne valja. Jel opet greška?! Sve što sam htio je dokazati da jezgra x takt ≠performanse i ako ti tvrdiš suprotno onda možemo nastaviti ovu raspravu. Inače nema smisla.

Ne tvrdim suprotno, slazem se, al primjer na kojem si to isao pokazat si malo zeznuo tj. ne ocrtava ono sta zelis pokazat. AMD je na istom taktu i s istim brojem threadova izjednacen sa intelom odnosno 32% je brzi 8/16 amd od 6/12 intela, pogledaj slikicu ispod...

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.10.2018 14:48 (ansha).
15 godina
offline
Krajem mjeseca stižu pristupačniji Threadripper 2

ako kupite airbus 220-100 (USD 81 mil.), uštedjet ćete značajne novce u odnosu na, primjerice, mod. 380 (USD 445,6 mil.). prosječan 320 koštat će vas samo 101 mil. USD. + pdv, ofkors. ako ne kupite ništa, uštedjet ćete sve. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice