Macbook Pro je konačno postao malo više Pro

poruka: 15
|
čitano: 5.177
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Macbook Pro je konačno postao malo više Pro".
16 godina
neaktivan
offline
Macbook Pro je konačno postao malo više Pro

Gotovo sam siguran da je prošla generacija omogućavala 32GB RAM kroz konfiguraciju. Možda zvuci kao ke***nje, ali ne vidim kako display moze već biti bolji od 2017.-ice...

Steta da su maknuli model 2015 jer je bio povoljan cijenom. Ova nova generacija je vrhunska, ali ovaj touch bar je previše poskupio uredjaj a korisnicima koji ga koriste za poslovnu upotrebu ne znaci previše

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Macbook Pro je konačno postao malo više Pro

Sve je to ok ali butterfly mehanizam totalan promašaj, Kad se malo progugla i pogledaju yt video zapisi shvatiš da mehanizam izdrži male ne 6 mjeseci pa s njim na servis.

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Macbook Pro je konačno postao malo više Pro

Bez kenjanja po macbook-u, to je jedini apple uređaj koji poštujem

Trust nobody, become the best !
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Macbook Pro je konačno postao malo više Pro
southy kaže...

Gotovo sam siguran da je prošla generacija omogućavala 32GB RAM kroz konfiguraciju. Možda zvuci kao ke***nje, ali ne vidim kako display moze već biti bolji od 2017.-ice...

Steta da su maknuli model 2015 jer je bio povoljan cijenom. Ova nova generacija je vrhunska, ali ovaj touch bar je previše poskupio uredjaj a korisnicima koji ga koriste za poslovnu upotrebu ne znaci previše

 Nije. Vec dugo godina (jos i prije Retine) max je bio 16GB.

 

Seru da je do pregrijavanja. Mislim iza 2013 je tako i tako svejedno kad je zalemljen. Ali max outa na 32GB.

 

 

Inace ovih 32GB je smijesno...toliko svaki high-end ima danas...glupo da je to max ali sto je tu je...bar je i9 unutra.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Macbook Pro je konačno postao malo više Pro
ivan599 kaže...

Sve je to ok ali butterfly mehanizam totalan promašaj, Kad se malo progugla i pogledaju yt video zapisi shvatiš da mehanizam izdrži male ne 6 mjeseci pa s njim na servis.

 Nije. Koliko dnevno ga koristis? Imam Pro 15", i dosada uvjerljivo najbolja tipkovnica na prijenosnim racunalima. Ranije verzije imaju problema, ali zato postoji garancija, servis i na kraju produzeno jamstvo. 

Mr.ddevil kaže...

Bez kenjanja po macbook-u, to je jedini apple uređaj koji poštujem

 Potpisujem. Cak i ako ga usporedis sa "high endom", XPS 15 ga gazi, no kvaliteta izrade je debelo na strani Applea. 

Mitch kaže...
southy kaže...

Gotovo sam siguran da je prošla generacija omogućavala 32GB RAM kroz konfiguraciju. Možda zvuci kao ke***nje, ali ne vidim kako display moze već biti bolji od 2017.-ice...

Steta da su maknuli model 2015 jer je bio povoljan cijenom. Ova nova generacija je vrhunska, ali ovaj touch bar je previše poskupio uredjaj a korisnicima koji ga koriste za poslovnu upotrebu ne znaci previše

 Nije. Vec dugo godina (jos i prije Retine) max je bio 16GB.

 

Seru da je do pregrijavanja. Mislim iza 2013 je tako i tako svejedno kad je zalemljen. Ali max outa na 32GB.

 

 

Inace ovih 32GB je smijesno...toliko svaki high-end ima danas...glupo da je to max ali sto je tu je...bar je i9 unutra.

 Zasto je 32GB smijesno? Kaj radis da ti treba toliko RAM-a? 

 

Offtopic: Gledam da upiknem 13" bez TouchBara, koji osim sto je "fora" nema neku upotrebljivu vrijednost. Usporedjujuci cijene u USA, ispada da je kod nas u RH skuplji ravno 4560kn. Ovako bi ga covjek mozda i kupio odjednom u gotovini, al ne vidim smisla da nasim trgovcima dam 4560 na lijepe oci. Cak je i u DE jeftiniji, cijena u Saturnu je ~ 9500kn. 

 

Note: Cijena u USD tj ekvivalent je 8240HRK. 

 

12 godina
offline
Macbook Pro je konačno postao malo više Pro

Ovaj refresh se cekao jako dugo i sada definitivno uzimam 15" model (naravno, firma placa pa me za cijenu nije briga). Problemi s tipkovinicom bi mogli biti rijeseni (znat cemo kroz par dana kada ga iFixit rastavi). Suplje izlike do sada su im bile da DDR4 trosi previse baterije, a Intel jos uvijek ne podrzava LPDDR4. Ocito je Intel cak i za Apple bio prespor tako da su konacno stavili tih 32GB. Touch bar je nazalost ostao nepromijenjen, ali mozda se moze prilagoditi pomocu BettetTouchTool-a.

 

Najvise me zivcira to sto spajanje eksternog ekrana zahtjeva diskretnu grafiku koja guta bateriju i pregrijava cijeli uredaj. U isto vrijeme, (tipicno za Apple) debilna izvedba automatic graphics switching opcije nema razumnu funkciju vec ukoliko je iskljucena forsira diskretnu grafiku cijelo vrijeme.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Macbook Pro je konačno postao malo više Pro

Koristim ga više od 8 sati dnevno jer mi je takav opis posla i dosad uvjerljivo najvece smece od tipkovnice ikad toliko neprirodno da to nisu istine. A te fore imaš garanciju produljeno jamstvo okaci macku o rep ako dam za laptop preko 20 000kn neželim nosit laptop svako malo na servis da ociste tipkovnicu, da ju propušu ili da na kraju promijene cijeli panel. Forumi su prepuni kritika na tu tipkovnicu s opravdanjem. Do prošlog mjeseca su popravak naplacivali 700$ sad je kao mukte ali tako me zaboli jeli 700$ ili mukte jer je to tipkovnica a ne mlazni motor koji se kvari svako malo.

15 godina
offline
Re: Macbook Pro je konačno postao malo više Pro
solaris kaže...

 Zasto je 32GB smijesno? Kaj radis da ti treba toliko RAM-a? 

 

Offtopic: Gledam da upiknem 13" bez TouchBara, koji osim sto je "fora" nema neku upotrebljivu vrijednost. Usporedjujuci cijene u USA, ispada da je kod nas u RH skuplji ravno 4560kn. Ovako bi ga covjek mozda i kupio odjednom u gotovini, al ne vidim smisla da nasim trgovcima dam 4560 na lijepe oci. Cak je i u DE jeftiniji, cijena u Saturnu je ~ 9500kn. 

 

Note: Cijena u USD tj ekvivalent je 8240HRK. 

 

 Dosta financijskih alata sjeda jako na RAM, kao i industrijski primjenjenih (nafta - logging...). Tipa na naftnim busotinama se koristi nesto tipa moj Precision s 64GB RAMa dosta cesto.

 

 

A inace za video ekipu koja jako voli Apple...ram je uvijek dobra stvar jer pruza dulji /bolji render preview s vecom kolicinom.

15 godina
offline
Re: Macbook Pro je konačno postao malo više Pro
ivan599 kaže...

Koristim ga više od 8 sati dnevno jer mi je takav opis posla i dosad uvjerljivo najvece smece od tipkovnice ikad toliko neprirodno da to nisu istine. A te fore imaš garanciju produljeno jamstvo okaci macku o rep ako dam za laptop preko 20 000kn neželim nosit laptop svako malo na servis da ociste tipkovnicu, da ju propušu ili da na kraju promijene cijeli panel. Forumi su prepuni kritika na tu tipkovnicu s opravdanjem. Do prošlog mjeseca su popravak naplacivali 700$ sad je kao mukte ali tako me zaboli jeli 700$ ili mukte jer je to tipkovnica a ne mlazni motor koji se kvari svako malo.

 Ja sam certifirani tehnicar za Apple kao i svaki zaposlenik (GSX).


Tipkovnica za non-touchbar 2016 & newer modele je oko 20$ po key capu. Sat rada je obicno 69$. Ali slazem se, tipkovnica je srot na novim modelima.

 

 

Jedini popravak koji je 700$ za novi 15" je upper case assembly (cijelo donje kuciste s batkom i tipkovnicom) izvan garancije te display assembly. Maticne su obicno oko 300-550$ ovisno o speckama.

 

 

PS. Macbook Pro 15" Retina mid-2015 je vjerojatno najbolji laptop koji se moze uzeti. Osobno koristim Dell XPS i Precision 7 serije.

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.7.2018 21:13 (Mitch).
10 godina
offline
Macbook Pro je konačno postao malo više Pro

Imamo u firmi par 2016 i 2017 modela, nikakvih problema s tipkovnicama i općenito s laptopima. Meni osobno je tipkovnica odlična.

 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Macbook Pro je konačno postao malo više Pro

Izgleda da su gadno failali sa hladjenjem i9-ke, ne da throttle-a nego nakon kratkog opterecenja pada na smijesnih 2.2ghz, daleko ispod base clocka procesora. 

Posljedica toga je da je quad i7 u starom modelu brzi u workloadima koji opterete sve jezgre, smijesno.

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Macbook Pro je konačno postao malo više Pro
A sta zna neki debil koji kupi ovakav uredjaj sa sest jezgri?!
On samo zna da je uzeo six core i da ce citav kvart i trebe znati da on ima six core Apple macbook pro, six core Duuuude!!!
14 godina
protjeran
offline
Re: Macbook Pro je konačno postao malo više Pro
Chico12 kaže...
A sta zna neki debil koji kupi ovakav uredjaj sa sest jezgri?!
On samo zna da je uzeo six core i da ce citav kvart i trebe znati da on ima six core Apple macbook pro, six core Duuuude!!!

Takvo generaliziranje je ono sta je karakteristicno debilima..

10 godina
offline
Re: Macbook Pro je konačno postao malo više Pro
Antisa, pravi si partybraker.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Macbook Pro je konačno postao malo više Pro
Chico12 kaže...
Antisa, pravi si partybraker.

Jak ti je party, fali samo Tomson...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice