Maserati planira svojim električnim automobilima k

poruka: 8
|
čitano: 3.524
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Maserati planira svojim električnim automobilima k".
6 godina
protjeran
offline
Maserati planira svojim električnim automobilima k

eventualno ce svi konkurirati tesli

Salt n Pepa - Push It
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Maserati planira svojim električnim automobili
Još jedan problem za određenoga gospodina koji će morati nastaviti spavati u svome uredu iznad proizvodne hale.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Maserati planira svojim električnim automobili
BarbaVeli kaže...
Još jedan problem za određenoga gospodina koji će morati nastaviti spavati u svome uredu iznad proizvodne hale.

 
Tesla to i zeli. Sto vise konkurencije to bolje. Tesla nikada nije bila niti zamisljena da zaradi novce, nego da ubrza prelazak sa ICE na EV. 

Zato su svi patenti od TESLE open za koristenje, tj cak i ti ih mozes koristiti i zaraditi na njima ako imas / znas napraviti nesto da ce ti netko platiti za to.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Maserati planira svojim električnim automobili
Jer ono što svijetu treba su još brži auti...
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Maserati planira svojim električnim automobili
Dead kaže...
Mislim da kad se veliki igrači masovno uhvate elektrifikacije svojih vozila, Tesla će potonuti u zaborav.

 
Okej, ali kada ce to tocno biti? Naime, nije problem napraviti auto - puno veci problem su baterije. Nema ih dovoljno, tj nema ih dovoljno po cijenu da recimo FIAT (uzmi bilo koga) bude konkurentan.

TESLA isto tako nije samo auto kompanija, sve vise i vise novaca zaraduju kroz battery storage (za gradjane i komercijalne projekte).

Veliki proizvodjaci ce tek oko 2025 poceti imati neke kapacitete za EV vozila, a do tada ce TESLA biti tko zna gdje.

Jos uvijek je moguce da TESLA padne (radi bilo koje razloga) medjutim, sa svakim danom sanse su za time sve manje i manje.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.7.2018 10:51 (Nemon).
 
1 1 hvala 0
10 godina
offline
Maserati planira svojim električnim automobilima k

Neka ovi meni pošalju jednog na testiranje 

SHOW MUST GO ON
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Maserati planira svojim električnim automobili
Dead kaže...
Mislim da kad se veliki igrači masovno uhvate elektrifikacije svojih vozila, Tesla će potonuti u zaborav.

 isto kao što danas nitko više ne zna za Apple

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.7.2018 17:35 (Angus_Young).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Maserati planira svojim električnim automobili
Dead kaže...

 Ali baš mislim da je veći problem napraviti dobar auto nego baterija, a Tesla se tu uopće nije iskazao i pitanje je da li će. Zato mislim da je lakše onome tko je do sad radio dobra auta prijeći na struju za razliku od onih poput Tesle koji su krenuli iz nićega. Nije lako napraviti dobar auto. Brojni testovi pokazuju strašne mane Teslinih auta. Pogledajmo samo Kineze koji nikako da prodru u Europu jer im auta konstantno ostvaruju loše rezultate na crash testovima. 

 
Veliki igraci nemaju od koga kupiti baterija. One jednostavno ne postoje. Znaci ako zelis napraviti recimo 100k auti - i recimo da svaki ima 50kw/h bateriju, to je 5 GWh u baterijama.

Godisnja proizvodnja trenutno je oko 70 GWh (world wide). 45 GWh na consumer products (Laptopi, mobiteli, UPS whatever) i 25 GWh na automobile.

Znaci da svih 70 GWh pretvoris u automobile to bi ti bilo dosta za 1.4 miliona automobila. 

BMW je godisnje proda oko 2 miliona automobila.

Radi gore navedenih problema, mozda kuzis zasto je TESLA odlucila toliko ranije od svih napraviti svoju tvornicu baterija.

Gigafactory 1 bi trebala za 2018 proizvesti oko 35 GWh - a end goal je da proizvodi oko 150 GWh godisnje (Znaci vise nego duplo word wide za 2018)

Naravno i drugi isto ulazu, ali svi su tek na pocetku ili se tek radi o 5-10 GWh godisnje.

Drugi problem sa postojecim auto kompanijama je sto su jako velike i jako spore sto se tice bilo kakvih promjene. Trebat ce jako puno vremena da se pokrenu i prilagode.

Sto se tice kvaliteti, vecina ljudi je jako zadovoljna sa svojim Teslama. Na internetu ces naravno uvijek nacin stvari koje su lose, i to je OK - na tome treba raditi. Sigurnost u TESLA autima nije upitna, ako generaliziras, onda je to lose, jerbo TESLA jako dobro prolazi na sigurnosnim testovima, ali i u praksi, gdje su ljudi prezivjeli strasne nesrece u njima. (Za nesrece je normalno da se dese, tj desavaju se svaki dan).

Ja ti mogu dati x100 reviews gdje ljudi samo hvale TESLU - tako da ja bi rekao da je oko 97-98% ljudi zadovoljno.

https://www.economist.com/graphic-detail/2017/08/14/the-growth-of-lithium-ion-battery-power

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice