Može li se, i kako, prevariti Face ID?

poruka: 39
|
čitano: 11.505
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Može li se, i kako, prevariti Face ID?".
8 godina
offline
Može li se, i kako, prevariti Face ID?

Sve super samo sto nema animacije otključavanja 

Ja rekoh
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Može li se, i kako, prevariti Face ID?

Nadam se da neka nije postavila Face ID prije izlaska petkom/subotom

Mislim da ta inteligencija nije dovoljno pametna za takav slučaj 

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Može li se, i kako, prevariti Face ID?
Pi meni tehnologija u povoju. Kod mene na S8 ne radi kako treba u manjim svjetlosnim uvjetima, ako skinem naočale i ne baš iz svih kutova. Navodno ni na iphonu nije idealna. Da nisu na S8 nabili skener otiska prsta gdje jesu, ne bih ovo koristio.
Moj PC  
1 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Može li se, i kako, prevariti Face ID?

Nisam jos imao prilike videti iPhone X uzivo i isprobati taj Face ID, ali koliko sam shvatio moras prvi pritisnuti tipku za paljenje, pa pogletas u telefon i onda uradis swipe. Pa kako to moze biti brze od otkljucavanja Huawei-a otiskom prsta? Prvo ne moram da pritiskam nista, dok uzimam telefon prst je prirodno vec na citacu i telefon je otljucan za milisekundu. Namesrno kazem Huawei, posto ne njemu citac otiska radi za klasu bolje nego na Samsungu. I cak i jednojajcani blizanci imaju razlicite otiske prsta, za razliku od lica. Ne shvatam ko pusi Apple-ov PR za taj FaceID.

---------- markantz
16 godina
offline
Re: Može li se, i kako, prevariti Face ID?
Nije brže. Na Samsungu baca direkt na početni zaslon ali nije brže od skenera otiska prsta. Pogotovo je sporo u neidealnijim uvjetima. Po meni je skener otiska prsta bolja tehnologija.
13 godina
offline
Re: Može li se, i kako, prevariti Face ID?
X cim dignes i pogledas je ukljucen. I ne moras paziti gdje si ga primio tako da ne znam o cemu pricate.
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Može li se, i kako, prevariti Face ID?
Ne znam. Mnogi su na testu rekli da treba staviti pod određene položaje
11 godina
offline
Može li se, i kako, prevariti Face ID?

Meni je i FaceID i samsungov iris scanner glupost do bola, ionako mobitel držiš u ruci a otisak prsta je dovoljno siguran i dovoljno brz. Apple je ovo FaceID sranje uvalio samo zato što nisu mogli implementirat čitač otiska ispod ekrana a nisu ga htjeli nazad, plus kad samsung već ima iris scanner amo i mi neko sranje smislit. Sviđa mi se ideja o otisku prista na power button kao što ima razer phone.

 
5 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Može li se, i kako, prevariti Face ID?
iPhone X ti ima rise to wake, tap to wake i click to wake. Ako uzimaš telefon u ruku, čim si ga počeo dizati ekran se budi, odmah povučeš prstom prema gore, a faceid paralelno odradi svoju magiju tako da ne gubiš ništa, a imaš samo jedan potez prstom. Ako ga ne želiš dizati, tapneš prstom bilo gdje i swipe gore gotovo. Treba probati, svi su oduševljeni.
Ja rekoh
11 godina
offline
Re: Može li se, i kako, prevariti Face ID?
I kakvu to prednost ima nad otiskom prista, opet ga moras uzet u ruku ili tapnit što kažeš.
11 godina
offline
Može li se, i kako, prevariti Face ID?

Tehnologija mapiranja lica na način koji ti apple radi ima puno potenicijala za raznorazne primjene.

 

Al ne vidim ništa pozitivno u korištenju iste kao metodu otključavanja mobitela.

 

FP scanneri su brži, jednostavniji, jeftiniji, efikasniji, sigurniji....

 

 

 

Dakle, pozdravljam tehnologiju, a kakam na izvedbu i namjenu. Apple opet rješava probleme koje nitko nije ni imao. 

 

 

 

 

jaska jaska jaskaja
Moj PC  
5 1 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Može li se, i kako, prevariti Face ID?

Once again... neeeema toga kaj apple moze napravit, a da hejteri ne pronadu razlog da hejtaju 

 
0 5 hvala 0
8 godina
offline
Re: Može li se, i kako, prevariti Face ID?
Spem kaže...

Once again... neeeema toga kaj apple moze napravit, a da hejteri ne pronadu razlog da hejtaju 

Pa ovo je cisto izmisljanje tople vode, imali su otisak prsta koji je radio kak spada i dovoljno brzo, al ne sad ce oni bit pametni i stavit nesto drugo tek tolko da mogu rec da su stavili nesto drugo. 
Kaj je najgore onda drugi pocnu radit isto sto i oni. Iako vele da sad na ovom OnePlus 5T  faceID radi puno brze nego na Iphone-u i uz to ostavili su citac za otisak prsta.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.11.2017 12:38 (Santana).
14 godina
neaktivan
offline
Može li se, i kako, prevariti Face ID?

Isprobao sam na IP X-u FaceID i nije me baš oduševio, ok, bio je kod mene samo sat vremena koliko je trebalo da čovjeku sve podesim kako je htio, ali u 10ak pokušaja otključavanja mislim da ih je 4 failalo. Iziritiralo to lika pa smo na kraju isključili.

Inače ja na svom Xiaomiu Mi A1 koristim fingerprint i radi extremno dobro, baš ono, jako jako sam zadovoljan, a ne trpim ni najmanja štekanja kod tih stvari kad mi treba mob. Da imalo šteka odmah bi ga isključio.

Jedino me smeta što kod resetirajna moba moram ukucavat password, u tom slučaju nema otključavanja FP-om. Ali srećom to je samo kod updateova...

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.11.2017 12:45 (miki1981).
Moj PC  
5 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: Može li se, i kako, prevariti Face ID?
Santana kaže...
Spem kaže...

Once again... neeeema toga kaj apple moze napravit, a da hejteri ne pronadu razlog da hejtaju 

Pa ovo je cisto izmisljanje tople vode, imali su otisak prsta koji je radio kak spada i dovoljno brzo, al ne sad ce oni bit pametni i stavit nesto drugo tek tolko da mogu rec da su stavili nesto drugo. 
Kaj je najgore onda drugi pocnu radit isto sto i oni. Iako vele da sad na ovom OnePlus 5T  faceID radi puno brze nego na Iphone-u i uz to ostavili su citac za otisak prsta.

To i ja govorim, mapiranje lica je ipresivno. No nitko ga nije traži kao metodu otključavanja, inferiorna je postojećoj provjerenoj tehnologiji. 

 

 

 

 

jaska jaska jaskaja
8 godina
offline
Re: Može li se, i kako, prevariti Face ID?
Prednost je sto radi s mokrim rukama i sto ostaje na prednjoj strani. Dajte ljudi, toliko se tome čudite, a treba samo uživo probati pa ćeš biti oduševljen.
Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Može li se, i kako, prevariti Face ID?
Feudalac kaže...
Prednost je sto radi s mokrim rukama i sto ostaje na prednjoj strani. Dajte ljudi, toliko se tome čudite, a treba samo uživo probati pa ćeš biti oduševljen.

 

11 godina
offline
Re: Može li se, i kako, prevariti Face ID?
Spem kaže...

Once again... neeeema toga kaj apple moze napravit, a da hejteri ne pronadu razlog da hejtaju 

Nešto što je radilo odlično je zamijenjeno nečim što ne radi odlično i višestruko je skuplje i nagrđuje formu uređaja.

 

Rekao sam da pozdravljam tehnologiju, al su ceo fudbal promašili sa namjenom.

 

Al dobro, fanboyevi bi hvalili kockaste kotače na automobilu pod uvjetom da ih apple napravi. 

 

Siguran sam da bi se vodili mantrom "embrace the square" ili "iWheels" ili nekim drugim sličnim marketinškim prolijevom. 

 

 

 

Radujem se korisnijoj primjeni mapiranja lica ubuduće. Ovo sad jednostavno nitko nije tražio, a niti radi dobro, niti sigurno. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

jaska jaska jaskaja
11 godina
offline
Re: Može li se, i kako, prevariti Face ID?
btw 3d snimanje lica uopće nije primjenjeno u onim njihovim animojima, koristi se samo prednja kamera, da su htjeli to je mogao imat i iphone 8, al ne animoji ipak vrijede stotinjak $
ja nažalost ne vidim nikakve primjene u mapiranju lica od strane mobitela osim eto otključavanja koje je također glupasto
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Može li se, i kako, prevariti Face ID?
Nije bas tako. Radi pri dobrom osvjetljenju, u slabijem ipak malo zapinje bez IR kamere
Ja rekoh
14 godina
neaktivan
offline
Može li se, i kako, prevariti Face ID?

Meni radi savrseno u svim uvijetima. Sa naocala bez naocala, vanjsko svijetlo, mrkli mrak u krevetu, sa cigaretom u ustima i dok zijevam. Tocnost usporediva sa TouchID-em. 

Neusporedivo sa onom poluimplementacijom kojoj sam svijedoci u S7 Edgu i kasnije S8. Ovo je implementirano kako treba. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Može li se, i kako, prevariti Face ID?
ruzcheHR kaže...
btw 3d snimanje lica uopće nije primjenjeno u onim njihovim animojima, koristi se samo prednja kamera, da su htjeli to je mogao imat i iphone 8, al ne animoji ipak vrijede stotinjak $
ja nažalost ne vidim nikakve primjene u mapiranju lica od strane mobitela osim eto otključavanja koje je također glupasto

 Misliš 300.

16 godina
offline
Re: Može li se, i kako, prevariti Face ID?

"Meni radi savrseno u svim uvijetima."

 

Jesi probao s nekim drugim tu točnost? Kako si krenuo tko zna na čija bi se sve lica tvoj mobitel otključao ahaha ;) šala šala ne kažem ozbiljno da bi...

 

Nego, to što govoriš o super implementaciji meni je npr. općenito debilana jer X puta otključavam i želim otključati mobitel bez da istovremeno moram pogledati u njega. Prst je prva interakcija i iz prve istovremeno njime otključavam uređaj, ne treba i drugi korak pozicioniranja mobitela u prostoru ispred face i gledanja u mobitel. Kako itko može reći da je to uvijek bolja implementacija od samog prsta osim ponekad? Pa može jer mu je fora koja mu još nije dosadila... Kad ti dosadi, nećeš imati bolju alternativu jer na iPhoneX nećeš imati touch ID :/ 

8 godina
offline
Re: Može li se, i kako, prevariti Face ID?
Genijalno da možeš otključati telefon bez pogleda. A s kojom svrhom?
Ja rekoh
9 godina
offline
Re: Može li se, i kako, prevariti Face ID?
Ako ti neko navede razloge za mogućnost otkljucavanja telefoba bez gledanja u njega, hoće li to promijeniti tvoje mišljenje na nacin da kazes da to nije u redu ili ces reci nesto kao "u redu, tebi to treba neces ga kupiti, imas androida na izbor"? Meni bi stvarno bilo problem da telefon moram gledati (a i on mene) svaki put kad ga zelim otkljucati i ne razumijem branjenje necega sto je ocito manje prakticno. Ako imamo dvije mogucnisti gdje je jedna uzimanje telefona u ruku i istovremeno stavljanje prsta na skener i telefon je otkljucan i druga gdje uzimanje telefona u ruku i telefon nije otkljucan (nebitno sta JOŠ treba uraditi) zar cemo ignorisati cinjenice i braniti ovaj drugi metod?
8 godina
offline
Re: Može li se, i kako, prevariti Face ID?
LunKraljPonoci kaže...
Ako ti neko navede razloge za mogućnost otkljucavanja telefoba bez gledanja u njega, hoće li to promijeniti tvoje mišljenje na nacin da kazes da to nije u redu ili ces reci nesto kao "u redu, tebi to treba neces ga kupiti, imas androida na izbor"? Meni bi stvarno bilo problem da telefon moram gledati (a i on mene) svaki put kad ga zelim otkljucati i ne razumijem branjenje necega sto je ocito manje prakticno. Ako imamo dvije mogucnisti gdje je jedna uzimanje telefona u ruku i istovremeno stavljanje prsta na skener i telefon je otkljucan i druga gdje uzimanje telefona u ruku i telefon nije otkljucan (nebitno sta JOŠ treba uraditi) zar cemo ignorisati cinjenice i braniti ovaj drugi metod?

ignorirat ćemo ove činjenice jer su irelevantne. U oba slučaja trebaš napraviti točno jedan pokret - na iphoneu fluidniji i jednostavniji jer ne moraš točno određeni prst namjestiti na skener već bilo kojim potegneš od ruba okrena. dok telefon doneseš do pogleda - jer to je svrha otključavanja po bilo kojoj metodi, telefon je već otključan. Prema tome, to što si ga otključao u džepu je potpuno irelevantno jer na taj način nisi uštedio nikakvo vrijeme i nisi mogao obaviti nikakvu radnju.

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.11.2017 23:41 (Feudalac).
7 godina
offline
Re: Može li se, i kako, prevariti Face ID?

Netočno.

Primjera radi, ja (i još par ljudi koje znam) izvadim mobitel iz džepa i otključam ga otiskom, odem na viber i otvorim prvi chat (moja squaw) i kliknem na polje u koje se upisuje poruka i počnem tipkat i tek onda pogledam u ekran.

Stvar navike i automatizma.

Probaj i sam, vidjet ćeš da su ti pozicije ostale u refleksnom sjećanju ako ne mijenjaš raspored ikonica svako malo (ja koristim isti već 4 godine).

Uglavnom, velika ušteda vremena, a da koristim faceid ne bih to mogao.

A i korisno je jer kad se pravim da slušam nekoga kaj govori i govorim stalno: da, da  a onda ispadne kao da sam ih zapravo slušao ali mi je došla poruka pa moram odgovorit premda bih ih i dalje "rado" slušao 

Uglavnom, još dodatna ušteda vremena.

Faceid to sve potkopava.

Not my cup of tea...

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.11.2017 23:55 (fer-de-lance).
8 godina
offline
Re: Može li se, i kako, prevariti Face ID?
fer-de-lance kaže...

Netočno.

Primjera radi, ja (i još par ljudi koje znam) izvadim mobitel iz džepa i otključam ga otiskom, odem na viber i otvorim prvi chat (moja squaw) i kliknem na polje u koje se upisuje poruka i počnem tipkat i tek onda pogledam u ekran.

Stvar navike i automatizma.

Probaj i sam, vidjet ćeš da su ti pozicije ostale u refleksnom sjećanju ako ne mijenjaš raspored ikonica svako malo (ja koristim isti već 4 godine).

Uglavnom, velika ušteda vremena, a da koristim faceid ne bih to mogao.

 Ok, na ovo si me dobio. Multitasking :)

 

Ja rekoh
9 godina
offline
Re: Može li se, i kako, prevariti Face ID?
@Feudalac, ko je pominjao džep?
8 godina
offline
Može li se, i kako, prevariti Face ID?

bas me zanima kak ce radit kad dođe vrijeme maškara :D

Moj PC  
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice