Njemačka zabranila pametne satove za djecu

poruka: 92
|
čitano: 30.995
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Njemačka zabranila pametne satove za djecu".
7 godina
offline
Re: Njemačka zabranila pametne satove za djecu
Spacecraft kaže...
A sto ako dijete da sat svom prijatelju i kaze da ga caca stalno prati i on ode u birtiju umjesto skole.

 vrh  

15 godina
offline
Re: Njemačka zabranila pametne satove za djecu
BlackDog22 kaže...
..

 

I u ovim stvarima koje si nabrojao vjera, prehrana i sl. roditelji imaju pravo odlučivati dok se njihove odluke i vjerovanja ne počnu kositi s dobribiti djeteta, a te standarde je odredila država. Primjer vjere (negativan u ovom slučaju jer država i institucije nisu odregirale kako bi trebale i tu bi trebalo više tražiti odgovornost pojedinaca nego samog sistema) onog djeteta iz RI ako se ne varam koje su roditelji odlučili liječiti alternativnim metodama ili prehrane gdje je dijete (iz italiej milsim) oduzeto (ili čak umrlo) jer su ga roditelji vegani tako i hranili pa se razbolilo i sl.

 

S tim da floskula da roditelj najbolje zna što je najbolje za njegovo dijete je jedna od večih debilana i gluposti koje sam čuo i kad nekog roditelja čujem koji to kaže naradije bi mu zaljepio šamarčinu.

-gle.. slažem se djelomično.. :)

-npr, mi sad govorimo npr o (u) školi.. a članak-zakon? Govori o špijuniranju, neovlaštenom emitiranju, uopće ne gradira i griješi u startu tumačenjem zakona. Ponovo isti odgovor, mobitel nije zabranjen, ali u prometu je. To je bitna razlika. Jednostavno zabranjuje, +tuži distributere... pandan da tuži trgovinu mobitela ili escajga za počinjeno djelo.

-floskula? Naprotiv, jedini prirodan zakon, koji neovisno o politici, vjeri, rasi, kontinentu pa čak i vrsti (biljke, životinje, člankonošci, gljive, ribe..) svi baš svi i bakteije, jedini na svijetu garantirano žele svom potomstvu najbolje. Pretpostaviti suprtono je nonsens, odnosno izuzetak i tako ga se mora tumačiti, ne kao pravilo, nego izuzetak. Takva osoba npr gubi starateljstvo, kraj priče.

Država, politika, zakonodavci, agencije, lobiji.. su sigurno manje zainteresirani odnosno imaju neke svoje motive.. njemačka? trenutno političko stanje? izbjeglice-migranti, desnica.. kao kod nas mostovci-hrast.. igra-trgovina, njima više vjerovati nego interesu roditelja za dobrobit djeteta, uz to što je i zakonska odgovornost? .. koji populizam-floskula to može tako tumačiti, nosnsens.

-sve što dijete napravi, dobro-loše, odgovoran je roditelj. Država? Ona kažnjava.. i gleda svoj interes, kao što npr Kujunđić blebeće gluparije pa se vadi, ''izvan konteksta'' i krivi su novinari.. kretenizam na kvadrat pa čak i kad je od HDZa, previše..

 

Floskula? Sve se može tako banalizirati ili diskreditirati, no sam život govori drugačije, neovisno slažemo li se o ičemu drugome. Nema roditelja na svijetu, koji svojoj djeci ne želi najbolje. Manijaci, kanibali, kreteni postoje.. no, to je izuzetak, to je suprotno od amebe nadalje i ne može biti argument. Pogotovo ne u korist 'države' koja se eto brine više za nas nego mi sami.. od izbora-do-izbora.. što je od tog floskula, probaj pogađati, - imaš dva pokušaja :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.11.2017 14:58 (ihush).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Njemačka zabranila pametne satove za djecu
Bitanga kaže...

 

Ne zna roditelj što je najbolje za njegovo dijete, al poznaje dijete, zna što ga muči, što voli, što ne voli pa je kao takav najkompetentniji za ocijeniti što bi moglo pomoći, a što ne.

Ali da, ima pametnih ljudi, a ima i glupih ljudi.

 Apsolutno samo što se to malo otelo kontroli i takav način doslovnog shvačanja danas radi više štete nego koristi. Jer danas imamo nekakv tabu priznati da su neki ljudi pametniji ili gluplji od drugih. sasvim je u redu reči da je netko debel, mršav, visok, nizak ali da je glup to je veliki no, no. Kao da je inteligencija i obrazovanje nekekav imaginaran koncept potpuno odvojen os stvarnog svijeta koji s istim nema nikakv doticaj i utjecaj i u nikojem slučaju ne utječe na stvaran svijet pa onda danas imaš apsurde gdje se u iste emisije pozivaju znanstvenici i liječnici da bi se opravdavali nekakvim internet istraživačima i ratnicima s jedva 4 razreda srednje škole ili gdje se glumi nekakvo kvazi međusobno poštovanje i uvažavanje da nekakv stručnjak mora mrtav ozbiljan slušat kvaziargumente nekog poluretarda i samoprozvanog eksperta u tom području. I normalno mediji i publika, da ne bi slučajno diskriminirali, mora s jednakom dozom ozbiljnosti slušati o chemtraisima, cijepljenju, veganstvu, čakrama i bioenergiji ili EM zračenju obadvije strane.

12 godina
offline
Re: Njemačka zabranila pametne satove za djecu
BlackDog22 kaže...

 

 

 Tvoj sin to sigurno ne želi niti može uopće u tim godinama racionalno percipirati tu situaciju koja se dogodila. To da on to želi je ono što si ti njemu objasnio da bi on trebao željeti, a ponukan situacijom i strahom koji je nakon toga osjetio, zbog sveopće strke i vaše reakcije je to prihvatio. Mislim da si tijek razgovor kad je on sam "shvatio" i "počeo željet" da nosi sat može predočit svatko tko je jednom bio dijete i kome su starci objasnili neke stvari kad bi nešto zeznuo. 

 

No bez obzira, kažem da je dobra stvarčica u takvim situacijama i ne vidim potrebu da se trebaš nekom pravdat i objašnjavat da je to ila djetetova želja i ideja. 

 Ne baš :)

 

Kad sam mu predložio nošenje sata odmah je ko iz topa ispalio "super, bar nećete ponovo raditi onakve scene".

 

Nije on kriv što pet sati nismo znali gdje je nego mi što bez veze dižemo paniku.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Njemačka zabranila pametne satove za djecu
BlueMax kaže...

 

Kad sam mu predložio nošenje sata odmah je ko iz topa ispalio "super, bar nećete ponovo raditi onakve scene".

 

Nije on kriv što pet sati nismo znali gdje je nego mi što bez veze dižemo paniku.

Naravno da dijete nije krivo. Kriv je onaj koji ga nije naucio odgovornosti.

Cuj 5 sati vi niste znali gdje je on ?!?! Aj da je sat vremena. Glavno da sada ima taj sat i izvukao je poantu iz svega, a poanta bi bila nesto tipa - zaboli me za odgovornost, tata ce mi kupiti 'kewl' stvar i rijeseno, jer tata pokazuje da se sve moze rijesiti novcem, pa i najobicnija odgovornost. Ti stari vise neces raditi sv***** oko svega, a ionako se niti nisi potrudio da shvatim da se moram javiti, ako cu kasniti. Sve u svemu ja sam na dobitku, a, kada napravim svinjariju, a  lako ja razbijem taj sat i kazem da sam pao. Djeca su prvenstveno ogledalo roditelja, pa drustva i na kraju ulice. Nece njega ulica, pa niti taj sat nauciti odgovornosti, vec roditelj, a, ako ga on ne nauci, pa nauciti ce ga vec ulica. Bar necemu... Toliko. Da i tebi odgovorim. Sve najbolje u temi koja je postala teski offtopic.

 

 

15 godina
online
Re: Njemačka zabranila pametne satove za djecu
Mrgud Veliki kaže...

Naravno da dijete nije krivo. Kriv je onaj koji ga nije naucio odgovornosti.

Cuj 5 sati vi niste znali gdje je on ?!?! Aj da je sat vremena. Glavno da sada ima taj sat i izvukao je poantu iz svega, a poanta bi bila nesto tipa - zaboli me za odgovornost, tata ce mi kupiti 'kewl' stvar i rijeseno, jer tata pokazuje da se sve moze rijesiti novcem, pa i najobicnija odgovornost. Ti stari vise neces raditi sv***** oko svega, a ionako se niti nisi potrudio da shvatim da se moram javiti, ako cu kasniti. Sve u svemu ja sam na dobitku, a, kada napravim svinjariju, a  lako ja razbijem taj sat i kazem da sam pao. Djeca su prvenstveno ogledalo roditelja, pa drustva i na kraju ulice. Nece njega ulica, pa niti taj sat nauciti odgovornosti, vec roditelj, a, ako ga on ne nauci, pa nauciti ce ga vec ulica. Bar necemu... Toliko. Da i tebi odgovorim. Sve najbolje u temi koja je postala teski offtopic.

 

 

Koja hrpa gluposti. Vidim ti točno znaš sve što tko od nas misli i radi i kako naša djeca razmišljaju i što smo ih naučili.

Sat je tu za TELEFONIRANJE i KOMOCIJU. Sat košta 1kn, tako da nije ni približno skup kao mobiteli koje ima 50% prvašića danas.

Opusti se, bit će ti lakše.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
odjavljen
offline
Re: Njemačka zabranila pametne satove za djecu
Bitanga kaže...

 

 

Koja hrpa gluposti. Vidim ti točno znaš sve što tko od nas misli i radi i kako naša djeca razmišljaju i što smo ih naučili.

Sat je tu za TELEFONIRANJE i KOMOCIJU. Sat košta 1kn, tako da nije ni približno skup kao mobiteli koje ima 50% prvašića danas.

Opusti se, bit će ti lakše.

Ja vidim da se ti ne gasis i sve ti smeta sto drugi pisu. Mi pisemo gluposti, samo ti pises istinu. E pa ovo je forum, jedno divno mjesto gdje svatko iznosi svoje misljenje.

Odrasti... Toliko od mene...

 

 

 

10 godina
offline
Njemačka zabranila pametne satove za djecu

Ovo kada se raspravlja o tehnologiji, djeci, strahu, staklenim zvonima....Vele, neki ljudi da djecu dok su djeca treba što više i češće voditi u prirodu kako bi naučila preživljavati u istoj, jer što čovjek nauči u neposrednom doticaju sa izvornom prirodom, ostaje za cijeli život. Ovako, bar, mi se tako čini....uvijek neke panike, strahovi, kompleksi koji se prenose sa roditelja na djecu...

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Njemačka zabranila pametne satove za djecu
Mrgud Veliki kaže...
Bitanga kaže...

 

 

Koja hrpa gluposti. Vidim ti točno znaš sve što tko od nas misli i radi i kako naša djeca razmišljaju i što smo ih naučili.

Sat je tu za TELEFONIRANJE i KOMOCIJU. Sat košta 1kn, tako da nije ni približno skup kao mobiteli koje ima 50% prvašića danas.

Opusti se, bit će ti lakše.

Ja vidim da se ti ne gasis i sve ti smeta sto drugi pisu. Mi pisemo gluposti, samo ti pises istinu. E pa ovo je forum, jedno divno mjesto gdje svatko iznosi svoje misljenje.

Odrasti... Toliko od mene...

 

 

 

 

Zato što mi pišemo iz našeg iskustva, a ti pišeš O nama i našoj djeci bez da nas poznaš. A ako ne pišeš istinu (što ne pišeš jer nas ne poznaš), da, onda pišeš gluposti.

I to samo kakve priče si zamislio, to je vrhunska dramaturgija.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.11.2017 18:02 (Bitanga).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Njemačka zabranila pametne satove za djecu
Bitanga kaže...

 

Kod mene je obrnuta situacija, moj sin želi da zna gdje smo mi jer ima strah koji je eto kod njega izražen do te mjere da se jedno vrijeme histerično plakao prije i poslije škole jer su ga druga djeca zajebavala da nitko neće doći po njega i da ga nitko ne čeka kod kuće. I koliko god mu objašnjavao da ne sluša drugu djecu, da se obrati odraslima, da je uvijek netko doma, da su baka i deda uvijek doma do njega to ne dopire.

 E , ali onda je tvoj sin prestrašeni balavurder , koji ne zaslužuje da ga se još dodatno opterečuje Todorićevskim narukvicama/satovima za praćenje ...ili? Ne sagledavaš stvari realno , jer je to tvoje dijete. Nije bez vraga , da dječiji psiholozi ne mogu liječiti svoju djecu.

15 godina
online
Re: Njemačka zabranila pametne satove za djecu
Daliboris kaže...
Bitanga kaže...

 

Kod mene je obrnuta situacija, moj sin želi da zna gdje smo mi jer ima strah koji je eto kod njega izražen do te mjere da se jedno vrijeme histerično plakao prije i poslije škole jer su ga druga djeca zajebavala da nitko neće doći po njega i da ga nitko ne čeka kod kuće. I koliko god mu objašnjavao da ne sluša drugu djecu, da se obrati odraslima, da je uvijek netko doma, da su baka i deda uvijek doma do njega to ne dopire.

 E , ali onda je tvoj sin prestrašeni balavurder , koji ne zaslužuje da ga se još dodatno opterečuje Todorićevskim narukvicama/satovima za praćenje ...ili? Ne sagledavaš stvari realno , jer je to tvoje dijete. Nije bez vraga , da dječiji psiholozi ne mogu liječiti svoju djecu.

 

Kako misliš ne zaslužuje? Kako misliš opterećuje? Imaš kakvo rješenje? Ili samo znaš što ne treba?

Inače ti je to normalno kod iznimno inteligentne djece (imam par mišljenja stručnjaka) kada kognitivna inteligencija bude u nekom trenutku razvijenija od emocionalne inteligencije, pretjerano analiziraju situacije i onda se tu svašta događa.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.11.2017 19:54 (Bitanga).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Njemačka zabranila pametne satove za djecu
Bitanga kaže...
Daliboris kaže...
Bitanga kaže...

 

Kod mene je obrnuta situacija, moj sin želi da zna gdje smo mi jer ima strah koji je eto kod njega izražen do te mjere da se jedno vrijeme histerično plakao prije i poslije škole jer su ga druga djeca zajebavala da nitko neće doći po njega i da ga nitko ne čeka kod kuće. I koliko god mu objašnjavao da ne sluša drugu djecu, da se obrati odraslima, da je uvijek netko doma, da su baka i deda uvijek doma do njega to ne dopire.

 E , ali onda je tvoj sin prestrašeni balavurder , koji ne zaslužuje da ga se još dodatno opterečuje Todorićevskim narukvicama/satovima za praćenje ...ili? Ne sagledavaš stvari realno , jer je to tvoje dijete. Nije bez vraga , da dječiji psiholozi ne mogu liječiti svoju djecu.

 

Kako misliš ne zaslužuje? Kako misliš opterećuje? Imaš kakvo rješenje? Ili samo znaš što ne treba?

 Objasniti ću ti vrlo jednostavno ---

 

kada ti se pokvari auto odeš auto mehaničaru , a ne popravljaš ga sam. kada poželiš početi saditi tikvice odeš uzgajivaču po sjeme i uputstva, a ne sadiš sam. kada poželiš baciti se u ribarenje odeš kod ribara , a ne kod stolara ili matematičara ...

 

Zaključak ---

 

svatko je stručan za nešto. Ti što najbolje poznaješ svoje dijete , to nemora značiti da najbolje znaš o njegovim psih.potrebama itd itd. Postoje stručnjaci (dječiji psiholozi) stručniji od tebe. A možda i ljudi sa više iskustva i znanja od tebe na forumu koje nećeš poslušati.

12 godina
offline
Re: Njemačka zabranila pametne satove za djecu
Daliboris kaže...

 E , ali onda je tvoj sin prestrašeni balavurder , koji ne zaslužuje da ga se još dodatno opterečuje Todorićevskim narukvicama/satovima za praćenje ...ili? Ne sagledavaš stvari realno , jer je to tvoje dijete. Nije bez vraga , da dječiji psiholozi ne mogu liječiti svoju djecu.

 Jedino što ja iz ovoga mogu zaključiti je da je sin tvojih roditelja neodgojeni balavunder koji mudruje o stvarima o kojima pojma nema. 

15 godina
online
Re: Njemačka zabranila pametne satove za djecu
Daliboris kaže...

 Objasniti ću ti vrlo jednostavno ---

 

kada ti se pokvari auto odeš auto mehaničaru , a ne popravljaš ga sam. kada poželiš početi saditi tikvice odeš uzgajivaču po sjeme i uputstva, a ne sadiš sam. kada poželiš baciti se u ribarenje odeš kod ribara , a ne kod stolara ili matematičara ...

 

Zaključak ---

 

svatko je stručan za nešto. Ti što najbolje poznaješ svoje dijete , to nemora značiti da najbolje znaš o njegovim psih.potrebama itd itd. Postoje stručnjaci (dječiji psiholozi) stručniji od tebe. A možda i ljudi sa više iskustva i znanja od tebe na forumu koje nećeš poslušati.

 

Ali kako misliš da neću poslušati? Kako misliš da nisam vodio dijete psihologu? Kako misliš da i ti znaš sve o meni? 

Eno sam ti gore nadopisao ;-)

 

"Inače ti je to normalno kod iznimno inteligentne djece (imam par mišljenja stručnjaka) kada kognitivna inteligencija bude u nekom trenutku razvijenija od emocionalne inteligencije, pretjerano analiziraju situacije i onda se tu svašta događa."

 

A klinci u školi su klinci, jedni druge podjebavaju samo dok nanjuše "krv".

 

O tome i pričam, svi kritizirate nas roditelje koji smo tu komentirali da su nam satovi puno pomogli, ali nemate pojma o situacijama i zašto to imamo.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.11.2017 20:02 (Bitanga).
6 godina
neaktivan
offline
Njemačka zabranila pametne satove za djecu

Sve su to tkzv BOLESTI DJECE 21 VIJEKA. Kao da u mojoj generaciji , nije bilo pametnih i nadprosječno inteligentnih? Svi smo se zajedno igrali , nitko nije bio plačljivac ako mu tata nije došao nego je bio sretan da može na igralište odigrati hakl ili kod frenda koji je živio preko puta škole odigrati potapanje brodova ili nešto... I dobro smo ispali.  Danas se svemu pristupa pre ozbiljno , i zato i djeca već imaju fraze , i postaju razdražljivi starci umjesto djece bez briga i pameti

 
1 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Njemačka zabranila pametne satove za djecu

Koliko filozofije oko čega! Kao, mi smo odrasli bez takvog nadzora - vraga jesmo. Možda je u gradovima bilo malo blaže, ali vjerojatno nije drastično, samo je pitanje koliko su čiji roditelji bili direktni i otvoreni, ali ja sam znao da će svaki moj pokret koji odstupa od standardne rutine seoske/kvartovske babe prijaviti roditeljima. Sat je blagoslov u odnosu na to - sa satom možeš razvijati povjerenje - ako uhvatiš dijete u laži povećaš kontrolu, ako je iskreno, olabaviš, ali roditelj bira koliko je kontrole potrebno. Kod seoskih/kvartovskih baba roditelj nema izbora - čuti će i da je bio sa malom od susjeda i da je markirao iz škole, a zapravo najteže će tako čuti ako postoji ozbiljan problem.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
5 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Njemačka zabranila pametne satove za djecu
Daliboris kaže...

Sve su to tkzv BOLESTI DJECE 21 VIJEKA. Kao da u mojoj generaciji , nije bilo pametnih i nadprosječno inteligentnih? Svi smo se zajedno igrali , nitko nije bio plačljivac ako mu tata nije došao nego je bio sretan da može na igralište odigrati hakl ili kod frenda koji je živio preko puta škole odigrati potapanje brodova ili nešto... I dobro smo ispali.  Danas se svemu pristupa pre ozbiljno , i zato i djeca već imaju fraze , i postaju razdražljivi starci umjesto djece bez briga i pameti

 

A možda samo nisi obraćao pažnju na to jer si imao svoju ekipicu s kojima si se igrao.

Do nedavno masa bolesti i stanja nije bila poznata i prepoznata.

Prvog čovjeka koji je otkrio bakterije i počeo prati ruke prije operacija su htjeli linčovati jer šta on glumi i preserava se, a oduvijek se operiralo s prljavim rukama.

Prestani uspoređivati prošle generacije i ove generacije. Vrijeme prolazi, i nitko ne gleda nazad. Treba gledati naprijed.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
offline
Re: Njemačka zabranila pametne satove za djecu
MrBlc kaže...

Koliko filozofije oko čega! Kao, mi smo odrasli bez takvog nadzora - vraga jesmo. Možda je u gradovima bilo malo blaže, ali vjerojatno nije drastično, samo je pitanje koliko su čiji roditelji bili direktni i otvoreni, ali ja sam znao da će svaki moj pokret koji odstupa od standardne rutine seoske/kvartovske babe prijaviti roditeljima. Sat je blagoslov u odnosu na to - sa satom možeš razvijati povjerenje - ako uhvatiš dijete u laži povećaš kontrolu, ako je iskreno, olabaviš, ali roditelj bira koliko je kontrole potrebno. Kod seoskih/kvartovskih baba roditelj nema izbora - čuti će i da je bio sa malom od susjeda i da je markirao iz škole, a zapravo najteže će tako čuti ako postoji ozbiljan problem.

 A čuti će i ono što s djetetom nema veze. Još pamtim pljusku koju sam dobio jer sam Ivici iz razreda bacio knjige u kontejner. A nisam.Kod tih nepravednih pljuski pravilo mi je bilo - kad sam je već dobio onda ću je i zaslužiti.

U malo kasnijoj dobi najgore su bile babe koje su imale unuke ili djecu približno moje generacije. Bluemax je sinoć opet bio pijan - vidila me kad sam joj unuka unosio u kuću. Bluemax puši travu - kupio u njenog sina...

a šta su tek cure doživljavale. Sve su bile kurve osim njihovih svetica doma.

 

I dan danas imam averziju prema babama i presretan sam što ću postati djed a ne baba. Kad je vidim kako u dućanu namjerno usporava red, kad urla na djecu ispred zgrade, kad uspori na pješaćkom a čim ga prođe ubrza korak najrađe bi...

 

Jesam li malo skrenuo s teme?

6 godina
neaktivan
offline
Re: Njemačka zabranila pametne satove za djecu
Bitanga kaže...

 

A možda samo nisi obraćao pažnju na to jer si imao svoju ekipicu s kojima si se igrao.

Do nedavno masa bolesti i stanja nije bila poznata i prepoznata.

Prvog čovjeka koji je otkrio bakterije i počeo prati ruke prije operacija su htjeli linčovati jer šta on glumi i preserava se, a oduvijek se operiralo s prljavim rukama.

Prestani uspoređivati prošle generacije i ove generacije. Vrijeme prolazi, i nitko ne gleda nazad. Treba gledati naprijed.

 Reci mi , da li si gledao film Idiocracy?

15 godina
online
Re: Njemačka zabranila pametne satove za djecu
Daliboris kaže...
Bitanga kaže...

 

A možda samo nisi obraćao pažnju na to jer si imao svoju ekipicu s kojima si se igrao.

Do nedavno masa bolesti i stanja nije bila poznata i prepoznata.

Prvog čovjeka koji je otkrio bakterije i počeo prati ruke prije operacija su htjeli linčovati jer šta on glumi i preserava se, a oduvijek se operiralo s prljavim rukama.

Prestani uspoređivati prošle generacije i ove generacije. Vrijeme prolazi, i nitko ne gleda nazad. Treba gledati naprijed.

 Reci mi , da li si gledao film Idiocracy?

 

Nisam, rađe gledam serije jer nisu toliko površne. Na što ciljaš, da će mi taj film objasniti kako sam u krivu? I kako bi se svi trebali igrati kao i djeca prije 50-100-200 godina?

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
odjavljen
offline
Re: Njemačka zabranila pametne satove za djecu
Daliboris kaže...
Bitanga kaže...

 Prestani uspoređivati prošle generacije i ove generacije. Vrijeme prolazi, i nitko ne gleda nazad. Treba gledati naprijed.

 Reci mi , da li si gledao film Idiocracy?

Ja gledao i mogu ti reći da će do toga prije dovesti BlueMaxove babe nego Bitangin sat.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
13 godina
offline
Re: Njemačka zabranila pametne satove za djecu
Daliboris kaže...

 Reci mi , da li si gledao film Idiocracy?

Samo sam čekao stručnjaka koji će izvući film kao argument. Sjedi i ponovi gradivo (u nedogled).

 

Stvar je vrlo jednostavna, u mom slučaju a vjerujem da je tako i kod drugih. Između mobitela i sata odabrali smo sat. Sve opcije koje ima sat možeš dobiti i na mobitelu (čak i puno više od onoga što MyKi omogućava) vrlo jednostavno. Ako ne vjeruješ u to lako možeš provjeriti. Od II. razreda osnovne škole "sva" djeca imaju mobitele (takva je situacija u mojoj školi a i u školama onih koje poznam). Meni je draže da ima sat jer je onda slobodniji, nije opterećen time gdje je ostavio mobitel a uređaj dozvoljava i fizičke aktivnosti. Ne visi na njemu igrajući igrice (pod odmorom) jer ih nema tako da si mora sam pronaći drugu aktivnost. Sad ti meni reci što je od ovoga krivo, pogrešno i loše.

Stručnjak za odmaganje...
8 godina
offline
Re: Njemačka zabranila pametne satove za djecu

Dobar zaključak - mali odluta na pet sati, a tata ga nagradi satom kojeg nitko nema u razredu pa je najveća faca. Kaj, za 12 sati dobije iPhone x. Koliko dugo treba nestati da dobije Porsche?

Ja rekoh
6 godina
neaktivan
offline
Re: Njemačka zabranila pametne satove za djecu
mario.L_hr kaže...
Daliboris kaže...

 Reci mi , da li si gledao film Idiocracy?

Samo sam čekao stručnjaka koji će izvući film kao argument. Sjedi i ponovi gradivo (u nedogled).

 

Stvar je vrlo jednostavna, u mom slučaju a vjerujem da je tako i kod drugih. Između mobitela i sata odabrali smo sat. Sve opcije koje ima sat možeš dobiti i na mobitelu (čak i puno više od onoga što MyKi omogućava) vrlo jednostavno. Ako ne vjeruješ u to lako možeš provjeriti. Od II. razreda osnovne škole "sva" djeca imaju mobitele (takva je situacija u mojoj školi a i u školama onih koje poznam). Meni je draže da ima sat jer je onda slobodniji, nije opterećen time gdje je ostavio mobitel a uređaj dozvoljava i fizičke aktivnosti. Ne visi na njemu igrajući igrice (pod odmorom) jer ih nema tako da si mora sam pronaći drugu aktivnost. Sad ti meni reci što je od ovoga krivo, pogrešno i loše.

 Ti nerazumiješ da stvari sagledavaš iz svoje perspektive , a ne iz perspektive djeteta , i da si zato kao i svi ostali sugovornici upao u rupu iz koje se ne možeš izvući ... Pokušati ću objasniti još jednom - za svagda:

 

Sat ima sve OPCIJE ŠPIJANJA, MOTRENJA, NADZIRANJA I NADGLEDANJA , koje se mogu postići i sa bilo kojim android mobitelom. Logično vrijedi i obrnuto tako da android mobitel ima sve te opcije , u to nema dileme. Ali , bitnija je ova prva tvrdnja , jer od nje polazi vaša antidječija propaganda , od koje ne odustajete! Sat ima sa mobitelom zajedničke SAMO TE OPCIJE NADGLEDANJA , a ne sadržaje kao što su puštanje muzike s YouTube-a , slušanje e- knjiga ili korištenja e- udžbenika (!!!) , igranje edukativnih ili anti stres igrica za poboljšanje koncentracije , itd ... To sat nema , nego ima samo ono što paše roditeljima ( da mogu nadgledati i provjeravati klince) a ne djeci ( kojima je taj sat kao Todoriću , ona ogrlica: moraju ju nosit a njima nepomaže osim eventualno da nazovu doma). Tkzv WIN-LOSE situacija u odnosu roditelji-djeca gdje: 1--roditelji plačaju manje za sat,,2--roditelji imaju sve opcije za nadgledanje kao i sa mobitelom,,3--roditelji zabranjuju djeci socijalizaciju sa drugima koji djele međusobno iskustva sa mobitelom i uče se tehnici,,4--djeca gube jer imaju malo koristi a puno nedostataka nošenjem tog MyKid sata.

 

Što je loše?? To da , pokušavate naći dobre strane za sebe ,a djecu ko j... a sve pod krinkom brige za djecu. I onda , uvjeravate ljude da je to dobro za djecu i da to djeca žele.... OhNE OhNE! To žele roditelji i to je djeci nametnuto!!!

11 godina
offline
Re: Njemačka zabranila pametne satove za djecu
mario.L_hr kaže...
Daliboris kaže...

 Reci mi , da li si gledao film Idiocracy?

Samo sam čekao stručnjaka koji će izvući film kao argument. Sjedi i ponovi gradivo (u nedogled).

 

Stvar je vrlo jednostavna, u mom slučaju a vjerujem da je tako i kod drugih. Između mobitela i sata odabrali smo sat. Sve opcije koje ima sat možeš dobiti i na mobitelu (čak i puno više od onoga što MyKi omogućava) vrlo jednostavno. Ako ne vjeruješ u to lako možeš provjeriti. Od II. razreda osnovne škole "sva" djeca imaju mobitele (takva je situacija u mojoj školi a i u školama onih koje poznam). Meni je draže da ima sat jer je onda slobodniji, nije opterećen time gdje je ostavio mobitel a uređaj dozvoljava i fizičke aktivnosti. Ne visi na njemu igrajući igrice (pod odmorom) jer ih nema tako da si mora sam pronaći drugu aktivnost. Sad ti meni reci što je od ovoga krivo, pogrešno i loše.

 pa upravo sve sto si naveo je krivo, pogresno i lose :)

 

najjebeniji argument je, pa sva djeca imaju mobitel

 

2.razred osnove skole, ej hello, svi imaju mobitele u 2. razredu osnovne skole, ako ti tu nista ne vidis lose, nije ni cudno da svijet ide u racku

 

umjesto da se igraju, skacu po parku, po drvecu, bave se bilo kakvim sportom, crtaju po betonu, razgovaraju, vriste, navlaca se za kosu, bacaju travu i blato jedni na druge,  sta god 

 

oni od drugog razreda bulje u ekrane i sjede, bit ce dobro izdresirane konzumerske ovce i sljedbenici, bez imalo mozga, kritickog razmisljanja i kreativnosti, koji ce vec u 20tima kupovati kozmodisk i nositi naocale 

 

a posto su ih odmalena roditelji ucili da je zbog njihovog dobra da imaju "sat" za pracenje i javljanje, onda im nece biti nista cudno kad im i drzavni aparat predlozi cipiranje

 

bas mi je drago sto cu umrijet prije nego pocne 1984

 

umjesto da ih naucis da vriste i lupaju nogom u jaja kad ih neka pedofilcina pocne dragati, dajete im osjecaj lazne sigurnosti da ce im roditelji pomocu mobitela i satova moci pomoci ako dode do sranja

 

povraca mi se od "modernih" roditelja 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.11.2017 23:18 (Timo).
15 godina
online
Re: Njemačka zabranila pametne satove za djecu
Timo kaže...
mario.L_hr kaže...
Daliboris kaže...

 Reci mi , da li si gledao film Idiocracy?

Samo sam čekao stručnjaka koji će izvući film kao argument. Sjedi i ponovi gradivo (u nedogled).

 

Stvar je vrlo jednostavna, u mom slučaju a vjerujem da je tako i kod drugih. Između mobitela i sata odabrali smo sat. Sve opcije koje ima sat možeš dobiti i na mobitelu (čak i puno više od onoga što MyKi omogućava) vrlo jednostavno. Ako ne vjeruješ u to lako možeš provjeriti. Od II. razreda osnovne škole "sva" djeca imaju mobitele (takva je situacija u mojoj školi a i u školama onih koje poznam). Meni je draže da ima sat jer je onda slobodniji, nije opterećen time gdje je ostavio mobitel a uređaj dozvoljava i fizičke aktivnosti. Ne visi na njemu igrajući igrice (pod odmorom) jer ih nema tako da si mora sam pronaći drugu aktivnost. Sad ti meni reci što je od ovoga krivo, pogrešno i loše.

 pa upravo sve sto si naveo je krivo, pogresno i lose :)

 

najjebeniji argument je, pa sva djeca imaju mobitel

 

2.razred osnove skole, ej hello, svi imaju mobitele u 2. razredu osnovne skole, ako ti tu nista ne vidis lose, nije ni cudno da svijet ide u racku

 

umjesto da se igraju, skacu po parku, po drvecu, bave se bilo kakvim sportom, crtaju po betonu, razgovaraju, vriste, navlaca se za kosu, bacaju travu i blato jedni na druge,  sta god 

 

oni od drugog razreda bulje u ekrane i sjede, bit ce dobro izdresirane konzumerske ovce i sljedbenici, bez imalo mozga, kritickog razmisljanja i kreativnosti, koji ce vec u 20tima kupovati kozmodisk i nositi naocale 

 

a posto su ih odmalena roditelji ucili da je zbog njihovog dobra da imaju "sat" za pracenje i javljanje, onda im nece biti nista cudno kad im i drzavni aparat predlozi cipiranje

 

bas mi je drago sto cu umrijet prije nego pocne 1984

 

umjesto da ih naucis da vriste i lupaju nogom u jaja kad ih neka pedofilcina pocne dragati, dajete im osjecaj lazne sigurnosti da ce im roditelji pomocu mobitela i satova moci pomoci ako dode do sranja

 

povraca mi se od "modernih" roditelja 

 

 

 

 

 

Za razliku od klasičnih roditelja koji vise ovdje na forumu i prigovaraju modernim roditeljima da previše briju na tehnologiju.

Odi si igraj sport iza škole :-)

 

Jesi ti čitao uopće šta pišemo? Djeca se i dalje mlate, gađaju blatom, lupaju u jaja, čupaju za kosu samo što sad i razbijaju mobitele usput. I svoje i tuđe.

Sat je za onu manju djecu, baš ZATO da ne igraju igrice i da ne razbijaju mobitele. Tko prati dijete taj je žestoki pacijent i o tome uopće ne pričamo ovdje.

 

I da, SVI imaju mobitele. I roditelji i djeca i učitelji. Neka se roditelji i učitelji odreknu mobitela pa neka onda brane djeci. 

Znači, logika ti je da onaj tko ima mobitel taj se ne bavi sportom? Ako imaš mobitel ti si bolesna budala koja samo bulji u ekran? Moj mali ima mobitel i računalo i ide na robotiku, karate, ples kad god stigne i želi.

I onda kako da vas čovjek shvati ozbiljno kad imate skroz krivu logiku, u kojoj vam je naša logika pogrešna.

 

Da čuješ razgovore u 2. razredu samo, klinke jedna drugoj mjerkaju odjeću, uspoređuje se tko ima kakav mobitel. Oni koji nemaju mobitele su dno dna i luzerčići. Djeca su gora nego odrasli kako znaju biti okrutni.

BTW, moj stariji klinac je tek u polovici trećeg razreda dobio moj stari mob (ne novi iphone kao neki) baš radi svojih epizoda straha jer su ga druga djeca prcala u mozak.

 

Daliboris me prvo uvjerava da mi je dijete prestrašeni balavurder, a onda mi objašnjava da ako je pokvaren da ga vodim mehaničaru.

Pa vi nemate pojma šta pričate. :-D

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
online
Re: Njemačka zabranila pametne satove za djecu
Daliboris kaže...
 To žele roditelji i to je djeci nametnuto!!!

 

Djeci je puno toga nametnuto od rođenja, naravno da su im i satovi i mobiteli nametnuti.

Loše školovanje im je nametnuto, domaće zadaće su im nametnute, život u smeću od države im je nametnut.

Lijepo ponašanje im je nametnuto iako pričaju s totalnim idiotima koje bi najrađe puknuli. To su "prednosti" civilizacije.

 

Ali ček, ti sad pokušavaš objasniti da je dječji smiješni sat nije dobar za prvašića i bolje da mu kupimo mob da može na fejs i instagram?

Pričamo o maloj djeci, pa neće taj smiješni sat nositi nitko tko ima više od 8 godina. Meni se čini da ti uopće nemaš djecu, jel tako?

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.11.2017 0:20 (Bitanga).
13 godina
offline
Re: Njemačka zabranila pametne satove za djecu
Daliboris kaže...

 Ti nerazumiješ da stvari sagledavaš iz svoje perspektive , a ne iz perspektive djeteta , i da si zato kao i svi ostali sugovornici upao u rupu iz koje se ne možeš izvući ... Pokušati ću objasniti još jednom - za svagda:

 

Sat ima sve OPCIJE ŠPIJANJA, MOTRENJA, NADZIRANJA I NADGLEDANJA , koje se mogu postići i sa bilo kojim android mobitelom. Logično vrijedi i obrnuto tako da android mobitel ima sve te opcije , u to nema dileme. Ali , bitnija je ova prva tvrdnja , jer od nje polazi vaša antidječija propaganda , od koje ne odustajete! Sat ima sa mobitelom zajedničke SAMO TE OPCIJE NADGLEDANJA , a ne sadržaje kao što su puštanje muzike s YouTube-a , slušanje e- knjiga ili korištenja e- udžbenika (!!!) , igranje edukativnih ili anti stres igrica za poboljšanje koncentracije , itd ... To sat nema , nego ima samo ono što paše roditeljima ( da mogu nadgledati i provjeravati klince) a ne djeci ( kojima je taj sat kao Todoriću , ona ogrlica: moraju ju nosit a njima nepomaže osim eventualno da nazovu doma). Tkzv WIN-LOSE situacija u odnosu roditelji-djeca gdje: 1--roditelji plačaju manje za sat,,2--roditelji imaju sve opcije za nadgledanje kao i sa mobitelom,,3--roditelji zabranjuju djeci socijalizaciju sa drugima koji djele međusobno iskustva sa mobitelom i uče se tehnici,,4--djeca gube jer imaju malo koristi a puno nedostataka nošenjem tog MyKid sata.

 

Što je loše?? To da , pokušavate naći dobre strane za sebe ,a djecu ko j... a sve pod krinkom brige za djecu. I onda , uvjeravate ljude da je to dobro za djecu i da to djeca žele.... OhNE OhNE! To žele roditelji i to je djeci nametnuto!!!

O kakvoj antidječjoj propagandi ti pričaš? Da li ti imaš djete koje ide u školu? Da li uopće poznaješ materiju ili samo trkeljaš bez veze? MyKi watch nema mogućnost prisluškivanja. GPS tracker mi nije bitan. Ono što mi je bitno je da me klinac može nazvati kad treba (konkretno neki dan mi je javio da dođem kasnije po njega zbog dodatne probe). Ovo o You-Tubeu, e-knjigama, eudžbenicima i edukativnim igricama neću ni komentirati. Totalni promašaj.

 

Klinac mi je itekako upoznat s modernim tehnologijama (ima svoje računalo s Linix Mint-om, koje sam održava, koristi i Windowse kad mu zatrebaju na mom laptopu, koristi Office alate za pisanje sastavaka i izradu prezentacija, naučio je koristiti Arduino, igra igrice na laptopu i tabletu ali mu one ne okupiraju sve vrijeme). Poanta je u tome da u školi pod odmorom rade druge stvari ( a ne samo bulje u ekran) te da nije opterećen time.

 

 

Timo kaže...

 pa upravo sve sto si naveo je krivo, pogresno i lose :)

 

najjebeniji argument je, pa sva djeca imaju mobitel

 

2.razred osnove skole, ej hello, svi imaju mobitele u 2. razredu osnovne skole, ako ti tu nista ne vidis lose, nije ni cudno da svijet ide u racku

 

umjesto da se igraju, skacu po parku, po drvecu, bave se bilo kakvim sportom, crtaju po betonu, razgovaraju, vriste, navlaca se za kosu, bacaju travu i blato jedni na druge,  sta god 

 

oni od drugog razreda bulje u ekrane i sjede, bit ce dobro izdresirane konzumerske ovce i sljedbenici, bez imalo mozga, kritickog razmisljanja i kreativnosti, koji ce vec u 20tima kupovati kozmodisk i nositi naocale 

 

a posto su ih odmalena roditelji ucili da je zbog njihovog dobra da imaju "sat" za pracenje i javljanje, onda im nece biti nista cudno kad im i drzavni aparat predlozi cipiranje

 

bas mi je drago sto cu umrijet prije nego pocne 1984

 

umjesto da ih naucis da vriste i lupaju nogom u jaja kad ih neka pedofilcina pocne dragati, dajete im osjecaj lazne sigurnosti da ce im roditelji pomocu mobitela i satova moci pomoci ako dode do sranja

 

povraca mi se od "modernih" roditelja 

To da svi imaju mobitel u II. razredu nije uopće argument (niti ga koristim kao takvog) već gola činjenica. Da li ja smatram da je to loše? Pa naravno da smatram posebice ako imaju uređaje od 5-6 k kuna.Pa gdje ćeš to nositi u školu. Cijela poanta sa stom je u tome da se druži i igra s drugom djecom (ne jedan pored drugoga već jedan s drugim, tećim...).

Stručnjak za odmaganje...
12 godina
neaktivan
offline
Njemačka zabranila pametne satove za djecu

Smartwatch ne čini dobrog roditelja lošim, kao ni lošeg dobrim. Sve ostalo je kenjanje i prekenjavanje :P

Tread softly because you tread on my dreams.
Moj PC  
8 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Njemačka zabranila pametne satove za djecu

Najbolje da djetetu kupite nokiu 3310 pa kad pozeli ili zatreba nazvat ce vas :) Da nauci cuvati svoje stvari (mobitel)  jer sat kad mu zavezes za ruku nemre izgubit jer mu je mozak na paši, o mobitelu ipak treba voditi brigu. Nedavno smo se zena i ja dotakli teme kad za 3 godine djete krene u skolu nece dobit android nego neki Meanit iz interspara za 150kn ( a i to je upitno hocemo li mu uopce dati, mozda ako vidimo potrebu ), sve do 7-8 razreda. Sat 0 bodova, odgajat cu ga kak su mene i moji roditelji i nikaj mi ne fali :) a vjerujem da nece ni njemu. Postoje razna rjesenja nemora se sve vrtit samo oko androida i aplikacija :)

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice