Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom od

poruka: 482
|
čitano: 104.997
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom od ".
14 godina
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
matkoGSi kaže...

Ne razumijem neke komentare ovdje

 

Zašto ste toliko jalni i jadni? Čovjek je uspio,napravio je nešto (nebitno odakle novac,vi bi taj novac samo potrošili)

Njegov je auto bio čak i The Grand Touru,znate li što to znači?

 

Prodat će on njih svih 150,nebitno kome i zašto,nije mu bitno,isto kao što i Volkswagena boli kita kome će prodat novog Golfa i što će taj radit s njim,platio je i doviđenja.

I prodat će šeikovima kojima ništa nije bitno osim toga da mogu drugom šeiku pokazat i reć,vidi ja imam ovo a ti nemaš

 

Ali nebitno,mora se srat,a većina vas ne zna ni akumulator na svojem autu spojit kako treba,a kamoli neki ozbiljniji zahvat.

 Kako mislis nebitno odakle novac? Pa jebemti sve kako to moze bit nebitno. Pa tvoj komentar je gori od svih  ovih drugih dusebriznila

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
11 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
Pa iskreno forum i sluzi za iznosit stavove pojedinca...
Ja osobno mislim da je sve ovo hype iliti ga prodavanje magle ali jbg. meni niti u dzep niti iz dzepa.
Ono sto je pozitivno u toj prici je da ima 100tinjak ljudi koje rade za minimalac ali rade u ovoj banana Republic... Oce on to prodat ili nece iskreno me nije ni briga nemam njegove dionice...
Inace rimac mi se kao lik nesvida ali to je moje misljenje jer puno glumi nekog
pametnjakovica po medijima a nikad se nije ogradio od reputacije svog starog sto mu stvara mrlju...
Inace mogli bi ode o svemu raspravljat do sutra cinjenica je da je sve to kontroverzno ali eto napravio je nesto sad jeli to dobar los ili osrednji proizvod pokazat ce trziste... Opet pod uvjetom da se to stvarno bude proizvodilo a ne fiktivni automobili fiktivni ljudi fiktivni racuni
Moj PC  
4 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom od

Šteta s toliko ljubomore... Sreća za neke što su na forumu anonimni, ne sramote se IRL. 

Nope.
Moj PC  
5 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom

A ne sramote se ni oni koji se lizu s njime da bi dobili snimku/intervju :)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom

 

nema gore neko kada te netko želi poklopiti bez argumenata s tima rasist, homofob, ljubomoran te drugih milijun riječi iako te ne poznaje ali si daje pravo da te okarakterizira. Karcinom koji se širi ko kuga zadnje desetljeće. 

Tonči zaboravio si navesti da nema pravo nitko komentirati tko nema barem jedan auto kao što ima Rimac u garaži izrađeni sa svojim znojem od samo hrvatskih materijala, ali nema veze nemam ni ja ali mi daje pravo da vas na to posjećam 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.3.2018 22:47 (Jim Carrey).
9 godina
neaktivan
offline
Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom od

Ono kad je balkanac otkril internet... pa je skuzil da se na forumu moze registrirati kao anonimus...

 

Rimca i 99% ostalih ljudi boli ona stvar sto se vi tu prepirete i pricate kak ljudi to isto doma u garazi mogu sklepati za puno manje love... Pa kaj cekate, mogli ste vec nekaj sklepati sa svom tom pameti koju imate.

 
6 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
Šasija iz jednog karbonskog dijela? Zvuči zanimljivo... Sigurno ima veliku prednost kod kompaktnosti i aerodinamike. Ali znači li to da treba mijenjati kompletnu šasiju ako vlasnik malo razbije branik ili blatobran?
Vinko Krištić | BUG Marketing
 
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
pasko kaže...
jesu sa 60 km/h max isto ko i po magistrali
zasto nikad nije testiran u stvarnim uvjetima
nego samo se hvali u pravocrtnom ubrzanju

 

Očeš jedan drag race po brdovitim cestama?

 

14 godina
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
vincimus kaže...
Šasija iz jednog karbonskog dijela? Zvuči zanimljivo... Sigurno ima veliku prednost kod kompaktnosti i aerodinamike. Ali znači li to da treba mijenjati kompletnu šasiju ako vlasnik malo razbije branik ili blatobran?

 branik i blatobran vjerojatno nisu dijelovi šasije. Karbon se može popravit (laminiraju se novi slojevi tkanja), ali ne znam tko može raditi s tako velikim komadima. U slučaju većeg oštećenja to je totalna šteta.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
Jim Carrey kaže...

Kod tog auto ništa nije impresivo...

što je sa 4. levelom autonomije vozila?

to nema nitko od konkurencije, Tesla je zapela na 2. levelu

 

level 4 autonomija je revolucionarna, gotovo kao AI umjetna inteligencija, ili kao što bi bilo teleportiranje

 

Rimac je razvojem te tehnologije daleko nadmašio konkurenciju i možemo očekivati da već sutra gotovo u potpunosti preuzme tržište autonomnih vozila

 

Google, Uber, Lyft, njemačka autonidustrija... svi bi doslovno ubili da posjeduju level 4 autonomnost

 

prezentacijom Concepta_Two i tehnologija ugrađanih u njega pretvorit će Rimca u milijardera, doslovno

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.3.2018 22:18 (tits4bits).
16 godina
odjavljen
offline
Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom od
Svaka čast Rimac, napravio si fenomenalan posao.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
tits4bits kaže...
Jim Carrey kaže...

Kod tog auto ništa nije impresivo...

što je sa 4. levelom autonomije vozila?

to nema nitko od konkurencije, Tesla je zapela na 2. levelu

 

level 4 autonomija je revolucionarna, gotovo kao AI umjetna inteligencija, ili kao što bi bilo teleportiranje

 

Rimac je razvojem te tehnologije daleko nadmašio konkurenciju i možemo očekivati da već sutra gotovo u potpunosti preuzme tržište autonomnih vozila

 

Google, Uber, Lyft, njemačka autonidustrija... svi bi doslovno ubili da posjeduju level 4 autonomnost

 

prezentacijom Concepta_Two i tehnologija ugrađanih u njega pretvorit će Rimca u milijardera, doslovno

 4. level autonomije vozila nije ništa posebno imaš na internetu objašnjeno. Kao drugo tesla je izašao koje ono godine? Kao treće ove godine dolaze vozila sa 4. level autonomije. Na kraju treba vidjeti da li uopće ima spomenutu tehnologiju jer je jedno praksa, a drugo slova na papiru. 

14 godina
offline
Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom od

Nema još lv4 autonomnost nego piše da dijelovi "omogućuju", znači nije još razvijeno, možda lv3 je. Vidim da puno priča o usporedbi roadstera i rimčevog auta iako znam otprilike razlike jel netko detaljnije istraživao/ čitao ? 

 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
Čitam sad ovu temu i pitam se dal su ovdje ljudi poglupili ili su uvijek bili takvi. Bug forum postaje forum.hr.
All truly great thoughts are conceived by walking.
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
vincimus kaže...
Šasija iz jednog karbonskog dijela? Zvuči zanimljivo... Sigurno ima veliku prednost kod kompaktnosti i aerodinamike. Ali znači li to da treba mijenjati kompletnu šasiju ako vlasnik malo razbije branik ili blatobran?

Baš sam neki dan čitao zanimljiv članak na tu temu: Automotive CFRP: Repair or replace? : CompositesWorld

14 godina
offline
Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom od

OK, 650 km autonomije?

 

120/1408=0,085227 h= 5 min i 6 s na najjačem...

 

znači na 10% snage, 190 KS  za kruzanje daje 51 minutu? koja je to brzina 200 km/h?

 

kojih 650 km ???

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
lllnuclearlll kaže...
tits4bits kaže...

Za sigurnost se brine i 8 kamera, 12 ultrazvučnih senzora, te lidar sustav – dijelovi koji će mu omogućiti autonomnu vožnju (razine 4).

 

 

impresivno, 4. razina autonomne vožnje, ovime je daleko isped konkurencije kaoja koristi 2. i tek testira 3. razinu

inače svaka čast rimcu, auto je brutalan... no kao i dosta ostalih ovdje... voiio bih vidjet taj auto u praksi, zanima me vrijeme na numberingu, zanima me kako izgleda 4. razina autonomije u praksi... no, vjerujem da onaj tko ga bude kupovao bude tražio te informacije, ili ne bude jer će mu služit u dubaiu za kur**nje.

 

vrhunska reklama bi bila da ga da hammondu da ga provoza... ali bez zajebancije.

 Nurburg + ring, znaci Nurburgringu

https://en.wikipedia.org/wiki/Nürburgring

 

 

8 godina
neaktivan
offline
Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom od

NIO EP9 Self-Driving Car

 

 

ovako bi izgledala autonomna vožnja superautomobila, no ovaj nema Level 4 autonomiju

level 4 bi bio u stanju sam preticati druga vozila u utrci, ne bi vozio na praznoj stazi poput ovog NIO EP9

 

uglavnom, treba vidjeti kakvu će nam demonstraciju Rimac prezentirati, no bit će sigurno nešto još neviđeno

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
Stric_Jura kaže...

OK, 650 km autonomije?

 

120/1408=0,085227 h= 5 min i 6 s na najjačem...

 

znači na 10% snage, 190 KS  za kruzanje daje 51 minutu? koja je to brzina 200 km/h?

 

kojih 650 km ???

Tu negdje, ovisi koliki mu je Cd. Eto pa računaj: https://metinmediamath.wordpress.com/2013/12/14/how-to-calculate-maximum-car-speed-examples-mercedes-c-180-bugatti-veyron/

Ako kruzaš manjom brzinom teoretski bi se moglo doći do 650 km kruzanja

14 godina
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
tits4bits kaže...
Jim Carrey kaže...

Kod tog auto ništa nije impresivo...

što je sa 4. levelom autonomije vozila?

to nema nitko od konkurencije, Tesla je zapela na 2. levelu

 

level 4 autonomija je revolucionarna, gotovo kao AI umjetna inteligencija, ili kao što bi bilo teleportiranje

 

Rimac je razvojem te tehnologije daleko nadmašio konkurenciju i možemo očekivati da već sutra gotovo u potpunosti preuzme tržište autonomnih vozila

 

Google, Uber, Lyft, njemačka autonidustrija... svi bi doslovno ubili da posjeduju level 4 autonomnost

 

prezentacijom Concepta_Two i tehnologija ugrađanih u njega pretvorit će Rimca u milijardera, doslovno

Baljezgaš.

Oni imaju postavljene senzore za autonomnu vožnju četvrte razine, ali nemaju još uvijek softversko rješenje, baš kao i Tesla.

 

Da, Tesla Model 3, auto od 30,000€ ima isto podstavu za 4. razinu autonomne vožnje.

 

Ne želim uopće ni spominjati ovo što pričaš da će oni uzimati neka tržišta, a sve što imaju je auto od skoro 2 milijuna eura, dok konkurencija ima 5% slabiji auto, ali sa 4 sjedala i višestruko povoljnijom cijenom.

 

Također koja je to tehnologija ugrađena u njega a da je neviđena? 

 

Nitko nebi ubio za 4. level autonomnosti jer on je već dostupan, samo slabo legalan. Koliko ja znam, tek u Francuskoj na nekoliko mjesta je Renault-u dozvoljeno testiranje 4. Razine na njihovom modelu Symbioz.

 

Imaju lijep auto i svaka im čast na tome, ali hajde budimo objektivni i nemojmo prepumpavati stvari nego očekujmo nešto stvarno revolucionarno slijedeći puta.

11 godina
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
tits4bits kaže...

što je sa 4. levelom autonomije vozila?

to nema nitko od konkurencije, Tesla je zapela na 2. levelu

 

level 4 autonomija je revolucionarna, gotovo kao AI umjetna inteligencija, ili kao što bi bilo teleportiranje

 

Rimac je razvojem te tehnologije daleko nadmašio konkurenciju i možemo očekivati da već sutra gotovo u potpunosti preuzme tržište autonomnih vozila

 

Google, Uber, Lyft, njemačka autonidustrija... svi bi doslovno ubili da posjeduju level 4 autonomnost

 

prezentacijom Concepta_Two i tehnologija ugrađanih u njega pretvorit će Rimca u milijardera, doslovno

Vidim da ti je i malorpije odgovoreno: nema ga ni Rimac. Sluzbena izjava je da ima HW za level 4 autonomiju. Tesla je prosle godine rekla da ima HW za level 5 autonomiju.
Impresivnije je ugurat hrpu senzora u auto od $50K negoli $2M. A i samo po sebi je vise marketing jer SW je veci problem. Google je tu najvjerojatnije najdalje stigao.

A u onom filmicu ono nije "level 4 autonomija na Ilici", zapravo se nista ne vidi, on sjedi u salonu i vrti *snimljeni demo* na kojoj SW prepoznaje aute okolo. Na tom nivou je Audi A8 kojeg mozes kupit, jedini level 3 auto trenutno vani.

 

16 godina
online
Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom od

Eto sad vidimo na što je potrošio 52 miljuna naših jalnuških kuna.

 

Poticaj za e-auto koje će prodat u nekoliko komada bogatim raspikućama.

 

Ovo se ni 'genije' Musk nije usudio napravit ni u najluđim snovima.

 

Mala zemlja za veliki lopovluk.

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
4 7 hvala 2
11 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
Hmm citam komentare pa se pitam
Ima li ovaj c2 nekih temelja nesto opipljivo nesto sto se moze vidjeti ili je sve promotivno rekla kazala i ono kako se kaze na balkanu trla baba lan da joj prode dan...
Života mi to auto vozi samo ako ti zaspeš za volanom... Eto to je skoro bolje i od rimca to je lvl5...
Inace nemogu se otet dojmu da je ovo neko propaganda pr jer mi je nevjerojatno da se majstori iz toyote honde mazde volva Mercedesa i slicnih autoproizvodaca ogromnih resursa love i radne snage nisu napravili nesto po tom polju a onda dode bmw kockica i napravi nesto sto ni covjek koji je izmislio pay pal i vozio je auto u svemiru nije jos napravio... Nekako mi je to cudno..
Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
offline
Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom od

Baš me zanima da li je itko, od ove ekipe koja pljuje, u životu nacrtao ikakav tehnički crtež. Da je napravio tako nešto onda bi respektirao Rimac C_Two jer za napraviti ovako nešto bilo je potrebno cijelo more crteža. A to je samo dizajn faza. Nakon toga treba ono što je nacrtano i napraviti te na kraju sklopiti sve u jedinstvenu cjelinu. I onda se nađe znalac koji kaže da je to sve sranje jer nema šanse da tako nešto nastane u HR. Hebi ga, oni su ga napravili i izložili na salonu automobila u Ženevi. Pa da ostanu i na tom, samo jednom automobilu, to je ekstremno puno posla i uloženog truda. Tko to ne vidi, ne može mu se ni objasniti. Na stranu background i obiteljsko nasljeđe koje Mate Rimac vuče za sobom. Ono nema nikakav utjecaj na činjenicu da su napravili izniman poduhvat.

 

Mislim da razumijem zašto se ne guraju u automobile za široku masu. To je tržište u kojem dominiraju stari proizvođači, njihovo dvorište. Teško da se može s njima ntjecati. Umjesto toga je odabrao nišu, o kojoj nešto zna, te nastoji održati glavu iznad vode.

Stručnjak za odmaganje...
 
28 1 hvala 1
14 godina
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
Horatio_Hornblower kaže...
Hmm citam komentare pa se pitam
Ima li ovaj c2 nekih temelja nesto opipljivo nesto sto se moze vidjeti ili je sve promotivno rekla kazala i ono kako se kaze na balkanu trla baba lan da joj prode dan...
Života mi to auto vozi samo ako ti zaspeš za volanom... Eto to je skoro bolje i od rimca to je lvl5...
Inace nemogu se otet dojmu da je ovo neko propaganda pr jer mi je nevjerojatno da se majstori iz toyote honde mazde volva Mercedesa i slicnih autoproizvodaca ogromnih resursa love i radne snage nisu napravili nesto po tom polju a onda dode bmw kockica i napravi nesto sto ni covjek koji je izmislio pay pal i vozio je auto u svemiru nije jos napravio... Nekako mi je to cudno..

Ma on sve to ima, ali je malo sramežljiv. Znaš, to ti je onaj dečec koji je platio oglas u novinama da bi se pisalo o tome kako on zapravo ne želi da se o njemu piše. Zato nam je umjesto autonomije 4. stupnja ponudio trzavi infotainment (u Rimcu kažu kako su oni specijalisti za infotainment i kako takve sustave razvijaju za poznate marke), škripava vrata i instrumente u stilu AM Lagonde iz 1980. Neće se hvalit.
Google, Waymo, Daimler, GM i ostali desetljećima na terenu razvijaju sustave autonomne vožnje što samo pokazuje koliko su nesposobni. Rimac je to odradio unutar pogona sa 2 čovjeka za 6 mjeseci. 

16 godina
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
Kill Frenzy kaže...
volegradele kaže...

Auto izgleda top,usporedbe sa Ferarrijima i slicno su besmislene... ali brate koji laga na glavnom ekranu ...aaaaaa,odmah mi upalo u oko.Zamisli da iskesiram toliko love i to mi se desi!!

 hahaha da.ovo smo bas prijatelj i ja komentirali neki dan. ne vezano samo za rimca.ja sam osobno gledao auto za sebe. skoda superb,passat,insignia,volvo(sve najnoviji modeli) i ukrako blagi uzas.koje su to rezolucije,kakav je to lag.a sve auti od 250-300k kuna.nije malo.volvo ok rezolucija ali lag isto

 Mislim da to na vozilima funkcionira drugačije od klasičnog smartphona. Sumnjam da bi bio iakakav problem tim firmama ugraditi i pedeset soc-eva iz najbržih mobitela da je do toga. Pretpostavljam da se čeka odziv senzora kad prebacuješ iz klima uređaja na gps, pa onda na kontrolu zadnje kamere sa lidarima, pa raspodjelu kočenja prednjih i zadnjih kotača... jednostavno mislim da tu laga aktiviranje svih tih hardverskih sustava. Za demo je ovaj rimac vjerojatno mogao napraviti dummy sučelje koje ne aktivira ništa nego je doslovno tablet ili mobitel sa gui aplikacijom, ali vjerujem da je to skuplje jer traži posebno odspajavanje a valjda auto mora biti i u voznom stanju... Probajte se sjetiti, i na smartphoneu kad tik nakon paljenja iz skroz ugašenog restartanog fona aktivirate gps, pa preskačete na fm radio, pa iz njega u kameru... treba vremena i na flagshipu.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
8 godina
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
overhaul kaže...  

 A kaj si se sad razlinkal keniga. Pa rimac dela s njima, u Regeri koju pažljivo izbjegavaš linkati su rimčevi dijelovi. Koeniggsegg im je pomagao oko gullwing vrata ovog modela. Aj ljudi da se barem na tehnološkom BUG forumu ne izdr*avamo po proizvodu koji nosi made in croatia a kojeg hvale svi relevantni recenzenti i auto magazini. Da ima jačih benzinaca, pa što. Neka kupci odluče što će i kako odabrati. Ja navijam da kupe ovo, jer bude donijelo posla zaposlenicima, a državi prohode od pdva i njihove potrošnje. Realno draže mi je vidjeti uložen novac u neke takve projekte nego golf na srđu i sličnu poduzetničku betonizaciju onih koji imaju para i veza.

 Baš listam poruke i ne mogu vjerovati koliko negativnog, vidim da i tebe to pogađa. Da je Mate ukrao sve i jednu kunu s kojom je do sada radio, a nije niti jednu, učinio je za HR više nego zadnjih pet kompletnih Vlada kaj su pojele puno više našeg novca. Priznat je i poznat u cijelom svijetu. Kad Mate prdne, negdje u svijetu netko skoči i objavi pozitivno intoniran članak, tolika mu je snaga brenda. Hrvatska je poželjna, sposobna, vijest je u području visoke tehnologije. Radi njega dolaze ljudi iz cijelog svijeta, obrazovani, ambiciozni. Ostave posao u BMW-u, Tesli, dođu ovdje u HR.

 

Sitne duše ne mogu podnijeti uspjeh našeg susjeda, a da je došao neki talijanski mafijaš, lizali bi mu dupe.

 

Ja rekoh
15 godina
neaktivan
offline
Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom od

Rimcu svaka čast na novom modelu, nije mala stvar tako nešto sastaviti. Što se mentaliteta ljudi ovdje tiče, nekad imam osjećaj da bi ljudi na ovim prostorima (nebitno da li je Hrvatska, BiH, Srbija...) bili najsretniji da smo svi sirotinja, da nitko ništa ne radi, a oni koji nešto i pokušaju raditi, ma nek im crkne krava! Ja priznajem da nemam dovoljno tehničkog znanja da sastavim nacrt takvog vozila, naći će se netko tko ima. Za svako prodano vozilo će određena svota novca otići indirektno (proračun hrvatske države) i direktno (isplata plaće radnicima) stanovnicima Hrvatske. Ja Rimcu želim da što više vozila prodaje, što više modela izdaje, što više radnih mjesta otvori i najviše većih plaća koje će dobivati njegovi zaposlenici. 

Čitam komentare o potencijalnim manama, dragi kolege forumaši, nitko vam ne brani da napravite patente i usavršite to što Rimac, Musk i ostali "loše" naprave. Napravite infotainment uređaj koji će letjeti na Golfu jedinici! Napravite motor koji će pojesti ostale Paganije, Porscheje i Lamborghinije! Pokažite tim genijalcima modernog doba što može balkanska pamet! Ili nemojte, pljuckajte i dalje po onima koji nešto rade i doprinose društvu, njima ide radni, a vama forumski staž  

 

Why so serious?
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.3.2018 1:28 (Cesc).
 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom od

Nisam očekivao da će i na bugu sve ovo proći kao revolucija, novi spasitelj hrvatskog gospodarstva i šta ja znam.

Očekivao sam doduše da će ljudi bar malo se zapitat o nekim tvrdnjama u vezi mogućnosti auta. Ali očito to nije dobrodošlo.

Najbitnija stvar, da ljudi na "informatičkom" forumu ne propitkuju postojanje lvl 4 autonomije u nekom autu nekakve male firmice iz neke nebitne države kojoj većinu zaposlenika čine osobe netom završenih studija. Odnosno da se bolje izrazim. Iako eto i sami kažu da se radi samo o hardveru sposobnom za lvl4, to nije spriječilo ekipicu da tvrdi kako je eto revolucionarno i da funkcionalni sustav stvarno postoji. 

Da, grupacija kakva je VAG u svojoj perjanici luksuzne ponude u vidu A8/S8 imaju tek lvl 3. Lexus/BMW/Mercedes u svojim najprestižnijim modelima imaju između lvl 2 i 3. Google koji je napravio vjerojatno više kilometara testne vožnje s autonomnim vozilima nego dobar dio proizvođača zajedno nema razinu 4, koji skoro pa ima fake city za testiranje autonomnih vozila. Dakle, tvrtke koje već godinama ulažu puste miljarde eura u razvoj autonomne tehnologije ne nemaju spremni sustav 4 razine, ali firmica od par desetaka ljudi iz hrvatske sa hrvatskim poticajima sa par Nvidia modula je u pola godina to uspjela.

Da ne velim koliko taj "infotainment" ne radi, a čovjek u auto utrpao 72 ECUa i procesora procesorske snage 22 macbook proa. Od auta koji košta skoro 2 milje eura ne očekuješ cviljenje vrata. Ne očekuješ cviljenje na kompaktu od 20k eura, a kamoli na nečem što se predstavlja kao GT i košta 100 puta više

Navedene brojke ubrzanja nisu nešto što se ne očekuje od električnog auta sa skoro 2000konja. Opet su krenuli s nebuloznim dosegom. Tako je i C1 imao 600 pa 400 pa na kraju jedva 200km dosega.

 

Dakle, opet puno priče, čekaju se stvarne potvrde svih tvrdnji. Možda i najbitnije, da je auto sposoban napraviti 2 kruga na Ringu sa minimalnim gubitkom performansi. Na dragu ga ionako pojede 4 put jeftiniji Alpha 16.

Prvi kupac će garant biti Runge, tamo za 2-3 godine ako će prvi auto biti spreman.

Moj PC  
12 3 hvala 3
10 godina
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom

Mystik, ovo si sve dobro napisao. Potpis! 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice