Priča o životu dvojice vrhunskih hrvatskih develop

poruka: 50
|
čitano: 12.716
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Priča o životu dvojice vrhunskih hrvatskih develop".
16 godina
neaktivan
offline
Re: Priča o životu dvojice vrhunskih hrvatskih dev
CalvinRi kaže...

 Ja obicno zato najvise napravim po noci, kad sav normalan svijet ode na spavanje, a i oni tako koliko sam skuzio

 Po meni je to jedna od negativnosti koja se nije spomenula, kao i to ometanje ukućana. Iako plusevi nadilaze minuse.

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
7 godina
neaktivan
offline
Re: Priča o životu dvojice vrhunskih hrvatskih dev
A ne znam. Meni se rad od kuće ne sviđa i striktno ga odbijam. Eventualno kad mi nema tko pričuvati djecu. Inaće bih poludio da radim od doma. A i kad se radi od doma puno je teže shvatiti poslovne procese klijenata. Komunikacija i razmjena informacija je najbolja u osobnom razgovoru.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Priča o životu dvojice vrhunskih hrvatskih dev
RUN
DMC
ili kod njega
RUN
CMD
fora.
15 godina
offline
Priča o životu dvojice vrhunskih hrvatskih develop

Vidim da većina ovdje smatra "rad od doma" sjedenje u dnevnom pored televizora u društvu ostalih ukućana. Ja recimo imam stalan posao kod poslodavca, ali kod kuće imam svoju sobu, tj. ured u kojem imam i mir i tišinu i sve što mi treba za normalan freelance rad u popodnevnim/večernjim satima. Naravno, za to moraš imati i normalnu razumnu ženu (ili muža) koja/koji će u to vrijeme čuvati dijete/djecu te omogućiti da radiš u miru. Isto pravilo vrijedi i za vježbanje jer budimo iskreni sami sa sobom, opravdanja za lijenost nema osim u ekstremnim situacijama bolesti ili nemogućnosti.

 

Kompromisi, dogovori, pravila i normalne razumne osobe - to je sve.

 

Btw, super emisija :) Lajk it - dečki su odlični!

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Priča o životu dvojice vrhunskih hrvatskih dev
ante_etna kaže...
Adin kaže...

Sve je u redu, biti developer... al sto se malo ne dotjeraju? :( Malo fitness, hodanje, trcanje... pa nije sve ni u programiranju majka mu stara. 

Ne pratiš modu, to je sad in furka. Prvo sam vidio sliku pa naslov, ispočetka sam mislio da su to sestre one glasovite američke recenzentice mobitela. I ja se tako furam, ništa ne oslobađa duh od stresa kao pola kile čokoladnih napolitanki s litrom mlijeka.

 

 

Ako tražiš posao, naš si :)

Napolitanke/domaćice su standardna oprema.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Priča o životu dvojice vrhunskih hrvatskih dev
mrsmith kaže...

Vidim da većina ovdje smatra "rad od doma" sjedenje u dnevnom pored televizora u društvu ostalih ukućana. Ja recimo imam stalan posao kod poslodavca, ali kod kuće imam svoju sobu, tj. ured u kojem imam i mir i tišinu i sve što mi treba...

Nije to koncept koji je jasan baš ljudima kod nas, zato što su navikli na tvorničke hale i rad na satnu normu.

andrijam kaže...
A i kad se radi od doma puno je teže shvatiti poslovne procese klijenata. Komunikacija i razmjena informacija je najbolja u osobnom razgovoru.

Tko ne zna pisano prenijeti informaciju jasno, bez da maše nogama, vjerojatno je iznimno loše prenosi i u razgovoru. No, rad na udaljenosti i nije za početnike ili nekoga tko se tek uči izražavanju. Trenutno ne postoji, izuzev malih firmi koje posluju samo s lokalnim klijentima, firma koja može uopće raditi bez remote rada; poslovanje ne bi bilo moguće da se na sastanke mora stalno putovati na drugi kontinent ili državu.

Nope.
14 godina
offline
Priča o životu dvojice vrhunskih hrvatskih develop

Nije mi skroz jasan koncept njihovog zaposlenja. Da li oni primaju mjesecnu placu uvijek isto, ili po ucinku/satu/projektu?

Ja obicno radim tako da sam placen po satu, imam timer koji mi mjeri vrijeme dok radim, koji sam mogu ukljucit/iskljucit. To omogucuje ful fleksibilnost, radim kad mi pase, ne moram bit online nikad, osim po nekom dogovoru da se cujem s ljudima ako treba. 

Lack of money is the root of all evil. George Bernard Shaw
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Priča o životu dvojice vrhunskih hrvatskih develop

On topic. Tko ovo nije probao, ne zna što propušta.

PSN - darklydexter
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Priča o životu dvojice vrhunskih hrvatskih dev

Utlimativni slatkis je 

6 godina
protjeran
offline
Priča o životu dvojice vrhunskih hrvatskih develop

blizu, ovo mi je vrh

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Priča o životu dvojice vrhunskih hrvatskih dev

Marissa Mayer se ne bi složila, a ne slažem se niti ja. 

14 godina
offline
Re: Priča o životu dvojice vrhunskih hrvatskih dev
NEW_MAN kaže...

Utlimativni slatkis je 

 ovo još nisam ni probao, ali čuo sam da je odlično.

ali prvo ćevapi.

prednost rada u uredu je što si ne moraš sam naručiti ćevape.

PSN - darklydexter
14 godina
offline
Re: Priča o životu dvojice vrhunskih hrvatskih dev
andrijam kaže...
A ne znam. Meni se rad od kuće ne sviđa i striktno ga odbijam. Eventualno kad mi nema tko pričuvati djecu. Inaće bih poludio da radim od doma. A i kad se radi od doma puno je teže shvatiti poslovne procese klijenata. Komunikacija i razmjena informacija je najbolja u osobnom razgovoru.

 Pa nije valjda da ti klijent (ili ti njemu) sjedi cijeli dan u krilu dok radiš? Možeš raditi od doma i imati sastanke (ako su potrebni)

PSN - darklydexter
16 godina
online
Re: Priča o životu dvojice vrhunskih hrvatskih dev
CalvinRi kaže...

Nije mi skroz jasan koncept njihovog zaposlenja. Da li oni primaju mjesecnu placu uvijek isto, ili po ucinku/satu/projektu?

Ja obicno radim tako da sam placen po satu, imam timer koji mi mjeri vrijeme dok radim, koji sam mogu ukljucit/iskljucit. To omogucuje ful fleksibilnost, radim kad mi pase, ne moram bit online nikad, osim po nekom dogovoru da se cujem s ljudima ako treba. 

Spomenuli su da imaju obrt, što mi se čini i najpraktičniji oblik za ovakav tip posla jer nema potrebe za d.o.o. (složenije knjigovodstvo) a opet imaš i neke beneficije klasične tvrtke kao npr. priznati troškovi na opremu, hardver i softver. Bez obzira što se najčešće radi o jednom čovjeku, princip poslovanja je kao između dvije tvrtke, dakle, nije klasična plaća nego jednostavno firma naručitelj plaća drugoj firmi obavljeni posao pa je nebitno koliko je u tome čiste plaće, a koliko režija i ostalih troškova. Može biti i po projektu, fazama, utrošenim radnim satima, a nekad može biti i samo nekakav paušal za raspoloživost (npr. održavanje računala i mreže u nekoj firmi kad je bitno osigurati promptni odaziv i rješavanje problema). Vrlo često je rok jako bitan što također utječe na cijenu.

Sličan princip se koristi i za 3D poslove, bilo samu izradu modela, kompletnih vizualizacija ili pak automatiziranja veće količine (katalozi) ili animacija (zato se 3D-aši ne libe ni oc-anja, ni vodenih hlađenja a la naš mrsmith :)). Internet općenito, a posebno Skype, VPN, remote alati i slična čuda moderne tehnike samo su omogućili da takav način rada doslovno procvjeta u zadnjih 10-tak godina.

Ja pola svojih klijenata nisam nikad vidio ali to uopće ne smatram minusom, dapače, pismena komunikacija (e-mail) i potreba za jasnim i preciznim definiranjem cijelog posla gledam kao plus jer se time značajno smanjuju i mogući nesporazumi.

 

 

 

16 godina
online
Re: Priča o životu dvojice vrhunskih hrvatskih dev
Ezio kaže...
andrijam kaže...
A ne znam. Meni se rad od kuće ne sviđa i striktno ga odbijam. Eventualno kad mi nema tko pričuvati djecu. Inaće bih poludio da radim od doma. A i kad se radi od doma puno je teže shvatiti poslovne procese klijenata. Komunikacija i razmjena informacija je najbolja u osobnom razgovoru.

 Pa nije valjda da ti klijent (ili ti njemu) sjedi cijeli dan u krilu dok radiš? Možeš raditi od doma i imati sastanke (ako su potrebni)

Meni to izgleda kao loše vođenje projekta jer prva faza razgovora i snimanja poslovnog procesa mora uroditi jasnim projektnim zadatkom za aplikaciju, do te mjere da ga može realizirati i sasvim druga razvojna ekipa.

 

14 godina
offline
Priča o životu dvojice vrhunskih hrvatskih develop

hmmm...

 

ne vrijedi li i dalje ona, da se 90% projekta odradi u 10% vremena, a onda je obrnuto, onih zadnjih 10 % "glancanja" i novih fičera ti poždere 90% vremena (i živaca)...

 

a momci govor o paušalnom obrtu, ne? tu je sad limit 300.000 kn/g...

 

ali raspolažeš lovom, plaćaš porez po isplati love i jedino imaš onaj neki razrezani  namet godišnje, ovisno o prometu (red veličine 4-5000 kn)...

 

neka me isprave pametniji/iskusniji....

 

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Priča o životu dvojice vrhunskih hrvatskih dev
Stric_Jura kaže...

hmmm...

 

ne vrijedi li i dalje ona, da se 90% projekta odradi u 10% vremena, a onda je obrnuto, onih zadnjih 10 % "glancanja" i novih fičera ti poždere 90% vremena (i živaca)...

 

a momci govor o paušalnom obrtu, ne? tu je sad limit 300.000 kn/g...

 

ali raspolažeš lovom, plaćaš porez po isplati love i jedino imaš onaj neki razrezani  namet godišnje, ovisno o prometu (red veličine 4-5000 kn)...

 

neka me isprave pametniji/iskusniji....

 

 

Vjerojatno vrijedi, ali zato je tu dobro definiran projektni zadatak pa je lako razlučiti što je istjerivanje bugova a što novi fičr :) odnosno dodatni posao.

 

Za paušalni obrt ne znam detalje, ali običan može i ne mora biti u sustavu PDVa (ako jest, onda je taj dio sličan kao d.o.o.).

Naravno, da ne bude baš prejednostavno, obrt može poslovati kao "dohodaš" (porez na dohodak) ili "dobitaš" (porez na dobit, ali onda ide dvojno knjigovodstvo i veće osnovica za doprinose).

Za "dohodaše", doprinosi za mirovinsko i zdravstveno se plaćaju paušalno (za svaku godinu nadležno ministarstvo propiše osnovicu, trenutno je to plaća od 5.213 Kn).

Poslovni primici - Izdaci = Dohodak na koji onda plaćaš porez kao i na plaću (24 i 36% porezni razredi) (tu ljudi često griješe pa misle da je paušalan i ukupni porez).

 

 

 

 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Priča o životu dvojice vrhunskih hrvatskih dev

Na internetu vam postoje ljestvice za kvalitete komunikacije.

Ako netko ima knjigu Code Complate,  Steve McConnell. Neka je prolista u njoj ima poglavlje i kvaliteti komunikacije.

16 godina
online
Re: Priča o životu dvojice vrhunskih hrvatskih dev
andrijam kaže...

Na internetu vam postoje ljestvice za kvalitete komunikacije.

Ako netko ima knjigu Code Complate,  Steve McConnell. Neka je prolista u njoj ima poglavlje i kvaliteti komunikacije.

To je jedna od rijetkih knjiga koju nisam bacio u nedostatku prostora :) (Znak, 1995., prevedeno kao "Kod iznutra").

Na koje poglavlje misliš ? Knjiga je usmjerena na dobre prakse pisanja koda a ne poslovnu komunikaciju i pregovore.

 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Priča o životu dvojice vrhunskih hrvatskih dev

Sorry zabrijo sam malo, jer u toj knjizi imaju opisana svakakva istraživanje. Pisao sam napamet.

Mislio sam na ovaj graf

http://agilemodeling.com/essays/communication.htm

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice