Priprema videozapisa za YouTube, podešavanje bitra

poruka: 4
|
čitano: 1.977
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Priprema videozapisa za YouTube, podešavanje bitra".
15 godina
offline
Priprema videozapisa za YouTube, podešavanje bitra

Ako hoćeš pravu kvalitetu, onda samo Handbrake: https://handbrake.fr/

Na youtube nađi koje su postavke optimalne za Youtube, a mislim da ima i preset.

S tim alatom se čuda postižu u smislu kvalitete i male datoteke. Vjeruj, picajzla sam.

 
4 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Priprema videozapisa za YouTube, podešavanje b
Keso kaže...
S tim alatom se čuda postižu u smislu kvalitete i male datoteke. Vjeruj, picajzla sam.

Praktički svi besplatni programi koriste isti enkoder (možda u različitoj verziji) - x264. Tako da je zapravo manje bitni sam program kojim će se obavljati kodiranje (jer programi/grafička sučelja ne vrše kodiranje videozapisa - kodiranje vrši x264, bilo u obliku biblioteke, bilo u obliku vanjskog programa), a više postavke kodiranja.

 

Ali da - Handbrake je vrlo zgodni alat. Osobno su mi najdraža dva besplatna alata AviDemux i Handbrake.

15 godina
offline
Re: Priprema videozapisa za YouTube, podešavanje b

Kod Handbrake mi je zgodno što ima nekoliko opcija za micanje video šuma (Denoise), vrlo korisno za snimke kamerom.

To micanje šuma, osim što dobro izgleda, dodatno pojačava postignuti stupanj kompresije.

Audio NEMOJ komprimirati, nego samo "passtrough". U drugom alatu ekstrahiraj audio, sredi audio šum, glasnoću (compression), i enkodiraj u nešto, i ovdje samo nakači sa auto-passtrough. To daje netaknutu, originalnu audio kvalitetu.

Ako imate zvijer/mrcinu od CPU-a, napeglajte "Placebo" encoding level i Encoder level 5.2.

Enkoding će trajati dugo i CPU će vrištati na 100%, ali kad završi, datoteka je ekstra malena a kvaliteta videa odlična, gotovo nevjerojatno.

12 godina
offline
Priprema videozapisa za YouTube, podešavanje bitra

Buraz, uploadaj original od 6-7 Giga. Onda je najbolja kvaliteta 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice