Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita

poruka: 78
|
čitano: 27.026
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita".
6 godina
protjeran
offline
Re: Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita
Mary Sue kaže...

Na HRTiju Prvi program u visokoj razlučivosti trebao bi se ubrzo pojaviti...

 Nisam lagala.

idgaf i jagla sujem za peru kladarca
8 godina
protjeran
offline
Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita

Yup, nisi lagala ali jel se šta priča u kuloarima jel bi mogli HRT HD kanali uskoro na IPTV i Kabelske platforme?

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita

Krenuli 1 i 2 u HD-u na hrti

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.1.2019 2:17 (Memphis).
14 godina
online
Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita

Oujeeee...

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita

huuuuraaaa. jedva čekam kraj godine i svakogodišnje reprize moga omiljenoga filma u HD-u "Sam u kući" 1.2.3...68  

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita

Od danas Hrt1,2,3,4 HD, emitiranje preko satelita!

 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita
Buki6 kaže...

Od danas Hrt1,2,3,4 HD, emitiranje preko satelita!

 Da i bitrate oko 3mbps jadan je to HD ali ajd bit će par milimetara bolje od SD signala koji je dosad bio.

Bolje se mi nadajmo da dignu taj bitrate bar i minimalno negdje oko 6mbps kad već sumnjam da će ga dignut na 9-11mbps, al aj 6mbps bitratea bi bilo ok koliko toliko.

Ovih sadašnjih oko 3 je premizerno za HD signal.

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.1.2019 9:43 (Seki001).
15 godina
offline
Re: Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita
Žešće groblje od slike, to nazivati hd-om je blasfemija. Samo se blamiraju. E jesmo svemirska rupa na planeti. Pa mene bi bilo sram da sam tamo neki faktor i da mi firma pušta, tehnički gledano, takav blam od materijala u eter.
Deckard
Moj PC  
4 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita
Ljudi šta se čudite? Kakvo nam je sve u državi, takva i nacionalna televizija!
Evo primjera: Kako sam sve stariji i ćoraviji, prijavio se za oftamološki pregled da stavim naočale koje mi odgovaraju. Termin pregleda, pazite sad: 06.05. 2019 Godine Gospodnje! Pa di to na svitu ima? Zovem privatno uz plaćanje i pitam za termin... sutra u 18h
Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita
Seki001 kaže...
Buki6 kaže...

Od danas Hrt1,2,3,4 HD, emitiranje preko satelita!

 Da i bitrate oko 3mbps jadan je to HD ali ajd bit će par milimetara bolje od SD signala koji je dosad bio.

Bolje se mi nadajmo da dignu taj bitrate bar i minimalno negdje oko 6mbps kad već sumnjam da će ga dignut na 9-11mbps, al aj 6mbps bitratea bi bilo ok koliko toliko.

Ovih sadašnjih oko 3 je premizerno za HD signal.

 zato jer veći bitrate nemaju. bolje da su hrt3 i 4 ostavili u sd, a 1 i 2 dignuli bitrate barem na 6 mbps. možda ovo daje nadu:

 

https://www.sat-multimedia.com/hrt-kvantnim-skokom-u-hd-sliku/

Kad na pravo mjesto dođu ljudi sa vizijom dolazi brzo do promjena. Tako i u slučaju HRT-a dolazi do rekli bi ogromanog pomaka u kvaliteti slike, jer od danas preko satelitske pozicije na 16 E možete pratiti HRT televizijske programe HRT 1, 2, 3 i 4 u HD rezoluciji. Trenutno je slika u DVB-S mpeg4 na svim kanalima u kvaliteti do 1080i i u prosjeku 4MB bandwitha. Što je maksimalna rezolucija shodno kapacitetu koji je moguć na ovom transponderu pošto se dijeli i sa drugim TV kanalima.

Vrlo skoro će ti kanali startati paralelno u još višoj rezoluciji 1080p na novoj frekvenciji kao DVB-S2 H264 i taj paralelni rad će trajati oko 6 mjeseci . Ovakav paralelni rad HRT televizijskih kanala dat će priliku gledateljima da promjene satelitske prijemnike ili kupe televizore sa satelitskim prijemnicima kako bi dalje mogli pratiti te kanale.

nemam za potpis
12 godina
offline
Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita

Jel ima naznaka da MaxTV uvrsti HRT HD programe u standardnu ponudu?Koji satelit ko to još koristi?

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita
Možda uskoro krenu s eksperimentalnim emitiranjem na IP platformama :p
Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita

Čudno je da više nitko ne spominje Dvbt2,hevc 265!?Nema najave ni u eksperimentalnom obliku!?

 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita
Buki6 kaže...

Čudno je da više nitko ne spominje Dvbt2,hevc 265!?Nema najave ni u eksperimentalnom obliku!?

 bit će sigurno i to je neupitno (zbog eu direktive). jedino je pitanje kad.

nemam za potpis
14 godina
offline
Re: Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita
Buki6 kaže...

Čudno je da više nitko ne spominje Dvbt2,hevc 265!?Nema najave ni u eksperimentalnom obliku!?

 Odgođeno je za polovicu godine. Tad bi trebalo krenut eksperimentalno.

5 godina
offline
Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita

OiV od danas emitira Hrt 1,2,3,4 HD na Eutelsat 16A,frek.11.63675 V.

Na staroj frek. 10.720, emitirat će do 30.10. 2019.

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita

Molim pomoc..
Dobio sam Hrtv satelitsku karticu, ali u ducanima mi kazu da nigdje vise ne mogu naci reciver u koji mogu ici kartice. Također kazu da je Hrt kartica zastarijela i da bi, i ako se pronađe dig reciver, trebalo bi ga ispogramirati da bi ta kartica radila. Ima li itko iskustva jer sam dobro obmanjen sa strane Hrtva...ocito prodaju zastarjele kartice ljudima.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita
Saulgood kaže...

Molim pomoc..
Dobio sam Hrtv satelitsku karticu, ali u ducanima mi kazu da nigdje vise ne mogu naci reciver u koji mogu ici kartice. Također kazu da je Hrt kartica zastarijela i da bi, i ako se pronađe dig reciver, trebalo bi ga ispogramirati da bi ta kartica radila. Ima li itko iskustva jer sam dobro obmanjen sa strane Hrtva...ocito prodaju zastarjele kartice ljudima.

možda ovo pomogne: https://hrtprikazuje.hrt.hr/486811/prelazak-na-emitiranje-televizijskih-programa-u-hd-rezoluciji-putem-satelita-eutelsat-16a

nemam iskustva s satelitskom opremom al vjerojatno ti treba ovo: http://shop.kerman.hr/Katalog/Detalj/319 i to ti ide u svaki noviji TV

nemam za potpis
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.6.2020 15:08 (tenac).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice