Prvi leteći automobil na svijetu uskoro u prodaji

poruka: 18
|
čitano: 5.260
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prvi leteći automobil na svijetu uskoro u prodaji".
6 godina
protjeran
offline
Prvi leteći automobil na svijetu uskoro u prodaji

zašto animacija, a ne stvaran let?

žene ga vole
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Prvi leteći automobil na svijetu uskoro u prod
Gorstak79 kaže...

zašto animacija, a ne stvaran let?

 "Još primaju narudžbe" ... čitaj čekaj dok ga napravimo.

https://www.youtube.com/user/ddokmanic
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prvi leteći automobil na svijetu uskoro u prod

 

Narudžbe se primaju za Transition, a u članku je opisan model TF-X koji je još daleko od stavrnosti 

 

"TF-X Timeline: The TF-X is still in the early stages of development. As such, a precise projected delivery date is not yet available."

 

Malo fact-checkinga  bugovci!! Pogotovo na naslovnici s bombastičnim naslovom. Ovo je za  Zločestu stranicu (ako je još ima).

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.10.2018 8:37 (versus2).
8 godina
offline
Prvi leteći automobil na svijetu uskoro u prodaji

Odakle da je to "prvi" leteći automobil? Koliko znam bilo ih je mnogo, takvih automobila koji se mogu premetnuti u avione. Ovaj je vrlo tehnički napredan takav automobil, ali nikako nije prvi!

 
7 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Prvi leteći automobil na svijetu uskoro u prodaji

Ovaj se automobil ipak čini zanimljivijim.

Ti, Sibila, moja prva ljubav!
 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Prvi leteći automobil na svijetu uskoro u prodaji

Bezveze. Najgore od obadva svijeta uz nepostojeću praktičnu primjenu.

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Prvi leteći automobil na svijetu uskoro u prodaji

Auto? Prije laki avion sa sklopivim krilima lol 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Prvi leteći automobil na svijetu uskoro u prodaji

Ovo je zanimljivo kao eksperiment i ništa više od toga. Cijena 200-300k. Za 90k dobijem laki zrakoplov dvosjed, za još 50k kupim funkcionalan automobil više klase za daily use i još mi ostane bar 60k za rentacar (ili limo service) tamo negdje gdje sletim. O udobnosti i funkcionalnosti ne moram ništa reći.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prvi leteći automobil na svijetu uskoro u prod
danen kaže...

Odakle da je to "prvi" leteći automobil? Koliko znam bilo ih je mnogo, takvih automobila koji se mogu premetnuti u avione. Ovaj je vrlo tehnički napredan takav automobil, ali nikako nije prvi!

 

Tocno!

 

Aerocar je automobil iz 1949 koji je mogao letjeti. 1958 je cak dobio i dozvolu za masovnu proizvodnju, medjutim nikada nije pokrenuta.

 

 

Bugovci, bez uvrede, ali od vas se ocekuje puno vise kada se pise o tehnologiji.

Bezumno prepisivanje/prevodjenje prepustitte Gloriji, Indexu, Jutarnjem....i svim ostalim "doajenima" hrvatkog novinarstva.

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
15 godina
offline
Re: Prvi leteći automobil na svijetu uskoro u prod
syncmaster245b kaže...
danen kaže...

Odakle da je to "prvi" leteći automobil? Koliko znam bilo ih je mnogo, takvih automobila koji se mogu premetnuti u avione. Ovaj je vrlo tehnički napredan takav automobil, ali nikako nije prvi!

 

Tocno!

 

Aerocar je automobil iz 1949 koji je mogao letjeti. 1958 je cak dobio i dozvolu za masovnu proizvodnju, medjutim nikada nije pokrenuta.

 

 

Bugovci, bez uvrede, ali od vas se ocekuje puno vise kada se pise o tehnologiji.

Bezumno prepisivanje/prevodjenje prepustitte Gloriji, Indexu, Jutarnjem....i svim ostalim "doajenima" hrvatkog novinarstva.

 

 -da. :)

ali možemo ih zato još malo bocnuti..

-kakav je ovo naslov + podnaslov?

Prvi leteći automobil na svijetu uskoro u prodaji

Terrafugia, američka kompanija u kineskom vlasništvu, sljedećeg će mjeseca početi primati narudžbe za svoj leteći automobil Transition

-?

-već rečeno, nije prvi.. ali nije ni u prodaji, nego se zaprimaju narudžbe, tek će možda biti u prodaji ako prikupljanje+proizvodnja uspiju.. možda.

-koji smisao jezika, pisanja.. ako sam naslov ne može bit točan, činjeničan ili nalsov i podnaslov kontraiktorni.. uskoro u prodaji, se ne čita u prodaji, nego uskoro.. itd.

-bug, mila, glorija.. index? Može se bolje? Može li se bar naslov smisliti a da pri tome nije čista lobotomija i copypaste-klikbajt-googletranslate..

-dakle, tek će idućeg mjeseca započeti s primanjem narudžbi... što je nejasno autoru (ne texta nego naslova, podnaslova i sadržaja..) ili wtf?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Prvi leteći automobil na svijetu uskoro u prodaji

joj, ak je još i električni, dajte mi tri za van, prosimvas. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Prvi leteći automobil na svijetu uskoro u prod
Ajar kaže...

joj, ak je još i električni, dajte mi tri za van, prosimvas. 

 I ne zaboravi pametni iliti smart.

6 godina
protjeran
offline
Re: Prvi leteći automobil na svijetu uskoro u prod

Nemate pojma! Najvažnija je stalna veza s Instagramom i Snapchatom, sve je ostalo sporedno.

Ti, Sibila, moja prva ljubav!
13 godina
neaktivan
offline
Prvi leteći automobil na svijetu uskoro u prodaji

S ovakvom cijenom beskoristan za praktične svrhe, ali možda se pokaže ključan u razvoju tehnologije. No ipak, s druge strane, što ćemo s ogromnom neefikasnošću (potrošnjom u letu) i nemogućnosti implementiranja električnog pogona (i baterije) u ovom vozilu?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prvi leteći automobil na svijetu uskoro u prod

-baterija? to je kina.. zemlja bambusa, papira.. i zmajeva :) .. (do the math..) idući model je zmaj, eco, freeenergy.. ali više za djecu i jamesbonda.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prvi leteći automobil na svijetu uskoro u prod
jozef kaže...

Ovo je zanimljivo kao eksperiment i ništa više od toga. Cijena 200-300k. Za 90k dobijem laki zrakoplov dvosjed, za još 50k kupim funkcionalan automobil više klase za daily use i još mi ostane bar 60k za rentacar (ili limo service) tamo negdje gdje sletim. O udobnosti i funkcionalnosti ne moram ništa reći.

Da, ali ga nemas na svakom aerodromu.

 

Edit: krivo sam procitao, mislio sam da hoces reci da mozes kupiti i auto.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.10.2018 18:32 (zoki.zlikowski).
13 godina
offline
Prvi leteći automobil na svijetu uskoro u prodaji

Vi napišete ovo "Brzina leta trebala bi iznositi negdje oko 160 km/h", a u videu je napisano da ide oko 200 Mph/h

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Prvi leteći automobil na svijetu uskoro u prod
David87 kaže...

Vi napišete ovo "Brzina leta trebala bi iznositi negdje oko 160 km/h", a u videu je napisano da ide oko 200 Mph/h

Možda je cruising speed oko 100mph (ili oko 90kts), a top speed 200mph (uz veliko opterećenje, veliku potrošnju i mali dolet).

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice