S prvim danom kolovoza trebao bi stići Core i9-990

poruka: 23
|
čitano: 5.957
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "S prvim danom kolovoza trebao bi stići Core i9-990".
15 godina
neaktivan
offline
S prvim danom kolovoza trebao bi stići Core i9-990

Znači stiže nova roba.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
S prvim danom kolovoza trebao bi stići Core i9-990

Međumodel koji će popuniti prazninu između Core i9-990K i Core i7-9600K modela je Core i5-9600K za kojeg izvor navodi kako ima šest jezgri i šest threadova, 9 MB cachea, TDP od 95 W te osnovnu brzinu od 3,7 GHz (Boost: 4,5 GHz).

Koliko grešaka možete naći u ovom tekstu?

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
Moj PC  
8 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: S prvim danom kolovoza trebao bi stići Core i9
INCOGNITO99 kaže...

Međumodel koji će popuniti prazninu između Core i9-990K i Core i7-9600K modela je Core i5-9600K za kojeg izvor navodi kako ima šest jezgri i šest threadova, 9 MB cachea, TDP od 95 W te osnovnu brzinu od 3,7 GHz (Boost: 4,5 GHz).

Koliko grešaka možete naći u ovom tekstu?

 300? 

7 godina
offline
S prvim danom kolovoza trebao bi stići Core i9-990

opet refreš?

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
S prvim danom kolovoza trebao bi stići Core i9-990

vjerojatno dolaze pokrpani sto tice sigurnosnih propusta? Spectre i onaj drugi?

vel'ka me vrućina ovladala...
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
S prvim danom kolovoza trebao bi stići Core i9-990

Nova generacija? lol.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
6 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
S prvim danom kolovoza trebao bi stići Core i9-990

"... Core i3, Core i5 i Core i7, koji će imati po četiri i šest jezgri te ovisno o modelu po šest ili dvanaest thredova."

 

A kako će ovaj sa 4 jezgre imati 6 ili 12 threadova ?!?! To neka nova tehnologija dolazi ?

 
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
S prvim danom kolovoza trebao bi stići Core i9-990

Bit ce izazov i neke od ovih deckiju provozat na mojoj ASRock Z170 Extreme4 (trenutno tu furam i5 8500)

 

Nadam se da ce s vremenom doci i kakav entry-level nonK 8core model. Obicno je razlika u cijeni znacajna, a zadnjih par generacija se uvijek nekako skrpa BCLK overclock ako ste voljni moddat (aka. citat tutorial s WinRAID-a)....

mojpismonosa
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
S prvim danom kolovoza trebao bi stići Core i9-990

"procesori koristiti matične ploče sa LGA1151",

 

Za 9700k - 6/12, pitam se hoće li uopće biti bolji od 8700k.

 

Nekuzim sto Intel radi uopće o_o

everyday i'm shuffling...
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.7.2018 9:40 (Luka123).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: S prvim danom kolovoza trebao bi stići Core i9
Luka123 kaže...

"procesori koristiti matične ploče sa LGA1151",

 

Za 9700k - 6/12, pitam se hoće li uopće biti bolji od 8700k.

 

Nekuzim sto Intel radi uopće o_o

 isto šta i amd s ovim "poliranjima" arhitekture(sl u privitku).
al kvragu sve sad se nemozemo bunit da intelu svaka nova "generacija" traži novu ploću.

12 godina
protjeran
offline
S prvim danom kolovoza trebao bi stići Core i9-990

Ja bum vjerojatno nazad na cistokrvnog 6-taka, 9600k! Ovo kaj pisu 5.5ghz su gluposti, najbolji delidani primjerci nemogu toliko.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
S prvim danom kolovoza trebao bi stići Core i9-990

14nm++, za četiri godine dolazi Intel NN 14nm++++++

Kako se može kad te primoraju: https://www.amazon.com/Intel-i7-6900K-Processor-2011-v3-BX80671I76900K/dp/B01FJLAIG0

Sa 1173 na 450.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.7.2018 10:40 (Chico12).
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: S prvim danom kolovoza trebao bi stići Core i9
Sta ce Intelu manji proces za sad kas ce ih AMD tek eventualno sustici sa svojim "7nm" procesom :)
12 godina
offline
S prvim danom kolovoza trebao bi stići Core i9-990

I opet

Međumodel koji će popuniti prazninu između Core i9-9900K i Core i7-9700K modela je Core i5-9600K za kojeg izvor navodi kako ima šest jezgri i šest threadova, 9 MB cachea, TDP od 95 W te osnovnu brzinu od 3,7 GHz (Boost: 4,5 GHz).

Kako će i5 popuniti rupu između i9 i i7?!

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: S prvim danom kolovoza trebao bi stići Core i9
Stjepanj kaže...

Ja bum vjerojatno nazad na cistokrvnog 6-taka, 9600k! Ovo kaj pisu 5.5ghz su gluposti, najbolji delidani primjerci nemogu toliko.lp

 Mogu. A ovdje sad imamo ispoliranu arhitekturu i mogućnost tvorničkog izbacivanja potrebe za delidanjem. Ako "Mujo" može svog 8600K dovesti u stanje da je 24// stabilan na 4.9 ne vidim zašto Intel noviju verziju istog procesora ne bi mogao držati stabilnom na 5.0. Da ne govorim kakve su Mujine sheme biranja primjerka u odnosu na Intelove.

7 godina
offline
Re: S prvim danom kolovoza trebao bi stići Core i9
BlueMax kaže...

..kakve su Mujine sheme biranja primjerka u odnosu na Intelove.

mujo može imat i osciloskop i mjeraće temperature ali mujo nije taj koji proizvodi ćip.
sam proces na kojem su tranzistori, cjela fazna regulacija na ploći plus ako ima kakva regulacija unutar cpu je rađena za neki određeni raspon frekvencija i sad ti digneš neš ti po gigaherca , digneš odoka voltažu odradiš pet minuta prime95 i na forumu napišeš 24/7 stabilno jea rajt.
da mogu baš u svakom pogledu stabilno ti ćipovi na 5.0 došli bi iz tvornice na 5.0 ne bi se reklamira nekakav overklok..

 

14 godina
offline
Re: S prvim danom kolovoza trebao bi stići Core i9
Mojpismonosa kaže...

Bit ce izazov i neke od ovih deckiju provozat na mojoj ASRock Z170 Extreme4 (trenutno tu furam i5 8500)

 

Nadam se da ce s vremenom doci i kakav entry-level nonK 8core model. Obicno je razlika u cijeni znacajna, a zadnjih par generacija se uvijek nekako skrpa BCLK overclock ako ste voljni moddat (aka. citat tutorial s WinRAID-a)....

 Jos po mogucnosti umlati ga ovako i odlican ce biti

 

AMD AntiBoy
12 godina
offline
Re: S prvim danom kolovoza trebao bi stići Core i9
dabar_solta_V2 kaže...
BlueMax kaže...

..kakve su Mujine sheme biranja primjerka u odnosu na Intelove.

mujo može imat i osciloskop i mjeraće temperature ali mujo nije taj koji proizvodi ćip.
sam proces na kojem su tranzistori, cjela fazna regulacija na ploći plus ako ima kakva regulacija unutar cpu je rađena za neki određeni raspon frekvencija i sad ti digneš neš ti po gigaherca , digneš odoka voltažu odradiš pet minuta prime95 i na forumu napišeš 24/7 stabilno jea rajt.
da mogu baš u svakom pogledu stabilno ti ćipovi na 5.0 došli bi iz tvornice na 5.0 ne bi se reklamira nekakav overklok..

 

 Ne štima ti logika. Čemu uopće otključani procesori ako im je maksimalan stabilni takt onaj tvornički? Kod većine "bridge" i "lake" procesora najveće ograničenje je hlađenje samog CPU-a koje je Intel namjerno usrao kako bi kupcima davali napredak na kapaljku i ne bi radili konkurenciju sami sebi jer druge konkurencije nije bilo. Sad se situacija malo zakomplicirala i Intel forsira ono u čemu je još uvijek jači a to su gaming performanse i takt. 

 

7 godina
offline
Re: S prvim danom kolovoza trebao bi stići Core i9
Objasni zasto onda ne dolaze iz tvornice na max taktu koji se moze postic s majonezom.
12 godina
protjeran
offline
Re: S prvim danom kolovoza trebao bi stići Core i9
Pa objasnio ti je, sami sebi bi radili konkurenciju, u 1080p gamingu je intel i dalje car. No izlaskom novijih amd-ova na 7nm to bi se trebalo poprilicno promijenit, intel za sad nema nista novo na vidiku, osim ak to jako dobro skrivaju.lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: S prvim danom kolovoza trebao bi stići Core i9

gledaj ja pricam o procesu binanja i 24/7 stabilnom overkloku. nikakav gaming ne spominjem.
ocu rec da je ovih 5.5ghz 24/7 na 8600k je tipicno fanboj pretjerivanje sta si i sam napisa post prije.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.7.2018 16:57 (dabar_solta_V2).
12 godina
offline
S prvim danom kolovoza trebao bi stići Core i9-990

Jasno sam napisao ako 8600K može biti stabilan na 4.9 ne vidim razlog zašto 9600K ne bi bio stabilan na 5.0 ako to Intel želi. Imaš istu arhitekturu s mogućnošću poboljšanja, isti uhodani proizvodni proces koji također može samo napredovati, mogućnost tvorničkog rješavanja toplinske disperzije, mogućnost tvorničkog biranja primjeraka i što je najbitnije, želju Intela da izda takav procesor. A govorimo o fckn 0.1GHz 

 

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: S prvim danom kolovoza trebao bi stići Core i9
BlueMax kaže...
Stjepanj kaže...

Ja bum vjerojatno nazad na cistokrvnog 6-taka, 9600k! Ovo kaj pisu 5.5ghz su gluposti, najbolji delidani primjerci nemogu toliko.lp

 Mogu. ...

 ??

 

isto tako da ponovin za ove nove 9xxx... "da mogu baš u svakom pogledu stabilno ti ćipovi na 5.0 došli bi iz tvornice na 5.0 ne bi se reklamira nekakav overklok.. "


svadjas se sam sa sobom.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.7.2018 22:08 (dabar_solta_V2).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice