SATA vs. M.2 - udario junak na junaka

poruka: 4
|
čitano: 1.763
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug Onlinea. U nastavku se nalaze komentari na "SATA vs. M.2 - udario junak na junaka".
10 godina

Prije nego što se bacite na kupnju, proguglajte malo o problemima sa zagrijavanjem M.2 NVMe SSD-ova. Ako nakon toga odustanete od kupnje (barem privremeno), možete se utješiti rezultatima testova koji simuliraju stvarni rad (za razliku od sintetičkih)i koji pokazuju da razlika nije drastična. A možda i Intel Optane pojeftini...

3 1 hvala 0
10 godina

Čovjek kaže da bi koristio dva kabela da udvostruči brzinu, a ovaj o razdvjobi jednog kabela na dva.

Pa valjda bi i neki kontroler tu ušao u priču.

Moj PC  
3 0 hvala 2
5 godina

P: Je li teoretski moguće upariti dva SATA kabela da rade kao 1, recimo dva kabela na jednom SSD-u? U smislu da se udvostruči brzina prijenosa?

O: Što se tiče drugog pitanja – čak i kad bi postojali razdjelnici za podatkovne SATA kabele (nismo ih nigdje uočili), preko takvog razdjelnika ne bi bilo moguće spojiti dva SSD-a na jedan SATA kabel...

Mario, mislim da si odgovorio obrnuto od pitanja - pitanje je bilo može li spojiti dva sata kabela svojevrsni y sata kabel (valjda bi se tako nekako zvao kad bi postojao) od dva sata utora s matične u jedan utor na jednom ssd-u - kao što je i rekao, radi udvostručenja brzine na tom jednom ssd-u

ne od dva ssd-a prema jednom sata utoru na matičnoj, kao što si ti odgovorio

...ali u osnovi je vjerojatno isti odgovor - ne

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.4.2018 21:56 (picajzla0707).
Moj PC  
5 0 hvala 2
10 godina
moderator

Momci, u pravu ste - zabrijao sam si i mislio da pita kako spojiti dva uređaja na jedan port na matičnoj, umjesto kako jedan uređaj spojiti na dva porta na matičnoj. Al isto ti se hvata.  Nije moguće niti može biti moguće - na kraju krajeva, usko grlo je SATA kontroler u samom SSD-u pa čak i kad bi se mogao napraviti neki kontroler koji bi preko dva porta naizmjenično komunicirao s jednim SATA portom SSD-a, ne bi se moglo ići iznad propusnosti tog SATA porta na SSD-u. Ispravio sam.

2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice