Svi Nokijini mobiteli dobit će Android Pie

poruka: 13
|
čitano: 4.446
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Svi Nokijini mobiteli dobit će Android Pie".
7 godina
offline
Svi Nokijini mobiteli dobit će Android Pie

Neznam zašto je vrijedno čuđenja da će proizvođač koji nudi mobitele sa "čistim androidom" među prvima poslati nadogradnju? Pa valjda to i jest jedna od prednosti "čistog android iskustva"?

Btw, ovako malo laički da priupitam... što novo nosi neka nova verzija androida? Mislim, kakva je razlika između redovitih nadogradnji, nadogradnje nekakvih funkija, izgleda, kernela, bug-fixa i slično.. i na drugu stranu potpuno nove verzije androida?
Je li to manje-više psihološki trik, ili je stvarno krucijalna i velika razlika između svake verzije? (evo da izuzmemo sada taj famozni trebble jer sam čuo za to)

Znači, je li velika razlika između Android 7.0 , 8.0 , 8.1 i nekih drugih nadogradnji koje nisu posebno obilježene?
Eto to me malo zbunjuje. 
Hvala 

Neznanje je bliže istini nego predrasuda
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.8.2018 9:43 (Neuk).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Svi Nokijini mobiteli dobit će Android Pie
Neuk kaže...

Neznam zašto je vrijedno čuđenja da će proizvođač koji nudi mobitele sa "čistim androidom" među prvima poslati nadogradnju? Pa valjda to i jest jedna od prednosti "čistog android iskustva"?

Btw, ovako malo laički da priupitam... što novo nosi neka nova verzija androida? Mislim, kakva je razlika između redovitih nadogradnji, nadogradnje nekakvih funkija, izgleda, kernela, bug-fixa i slično.. i na drugu stranu potpuno nove verzije androida?
Je li to manje-više psihološki trik, ili je stvarno krucijalna i velika razlika između svake verzije? (evo da izuzmemo sada taj famozni trebble jer sam čuo za to)

Znači, je li velika razlika između Android 7.0 , 8.0 , 8.1 i nekih drugih nadogradnji koje nisu posebno obilježene?
Eto to me malo zbunjuje. 
Hvala 

 A većina razlike bude u backendu dok običan korisnik gleda samo frontend, tj. promjene primjeti jedino ako se grafički nešto drugačije napravi. Nisam Android developer pa ne znam sve faze tog posla, iako bilo bi dobro kada bi se javio jedan takav forumaš pa da nam malo pobliže dočara sve čari u android svijetu.

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
7 godina
offline
Svi Nokijini mobiteli dobit će Android Pie

Pa to i mene zanima. Ima li kakve bitne (velike) razlike između standardnih nadogradnji i onih koji se zovu kao nova verzija androida? (na stranu sada ta podrška za trebble)
Mene zanima ima li razloga da se neki update označava kao potpuno novi android ili je to čisto marketing?

Neznanje je bliže istini nego predrasuda
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Svi Nokijini mobiteli dobit će Android Pie

Ovisi.

Obično ima nekih drastičnih razlika u samom "backendu" kao što je kolega rekao pa onda se to označava kao nova verzija, a podverzije su ionako rijetke i obično jedna po velikoj verziji, koja je kao neki bug fix, obično bez nekih velikih promjena.

A kaj se tiče tih velikih promjena ispod haube iz verzije u verziju, recimo velike su bile npr. prelazak s dalvika na art (prelazak se vukao kroz tri verzije, od kitkata do marshmallowa), pa recimo multi window podrška, pa full device encryption i promjene na filesystemu itd.

 

 

Kruha i igala...
12 godina
offline
Re: Svi Nokijini mobiteli dobit će Android Pie
Neuk kaže...

Neznam zašto je vrijedno čuđenja da će proizvođač koji nudi mobitele sa "čistim androidom" među prvima poslati nadogradnju? Pa valjda to i jest jedna od prednosti "čistog android iskustva"?

Btw, ovako malo laički da priupitam... što novo nosi neka nova verzija androida? Mislim, kakva je razlika između redovitih nadogradnji, nadogradnje nekakvih funkija, izgleda, kernela, bug-fixa i slično.. i na drugu stranu potpuno nove verzije androida?
Je li to manje-više psihološki trik, ili je stvarno krucijalna i velika razlika između svake verzije? (evo da izuzmemo sada taj famozni trebble jer sam čuo za to)

Znači, je li velika razlika između Android 7.0 , 8.0 , 8.1 i nekih drugih nadogradnji koje nisu posebno obilježene?
Eto to me malo zbunjuje. 
Hvala 

S obzirom koliko smo potopljeni informacijama o androidnoj piti zadnjih mjeseci, ovo pitanje mi je poprilicno iznenadujuce. Provjeri nekoliko slijedecih izvora, sigurno ces naci sto te zanima:

https://www.androidpolice.com/2018/08/13/every-new-android-p-feature-weve-found-far-continuously-updated/

https://www.androidauthority.com/android-9-pie-review-892614/

 

6 godina
offline
Re: Svi Nokijini mobiteli dobit će Android Pie
Hardverski najjači mobitel iz 2016 godina neće dobiti pitu....a neki entry model hardverski slabiji iz 2018...hoče
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Svi Nokijini mobiteli dobit će Android Pie

prije 20-ak dana stigao novi android na nokiu 6.1

meni najbitnija promjena - nema više snimanja razgovora, što mi je dosad itekako dobro došlo za posao 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Svi Nokijini mobiteli dobit će Android Pie
picajzla0707 kaže...

prije 20-ak dana stigao novi android na nokiu 6.1

meni najbitnija promjena - nema više snimanja razgovora, što mi je dosad itekako dobro došlo za posao 

 

Je li to 2018. model? Može li se nekako izbjeći ažuriranje na pituljicu?

11 godina
offline
Re: Svi Nokijini mobiteli dobit će Android Pie
Eol kaže...
picajzla0707 kaže...

prije 20-ak dana stigao novi android na nokiu 6.1

meni najbitnija promjena - nema više snimanja razgovora, što mi je dosad itekako dobro došlo za posao 

 

Je li to 2018. model? Može li se nekako izbjeći ažuriranje na pituljicu?

 je, to je nova 6.1 verzija, a što se tiče izbjegavanja ažuriranja - sad više nemam pojma kad je već ažuriran

ma problem ću riješiti razgovorom preko zvučnika i snimanjem na diktafon, no ovako je bilo daleko jednostavnije

10 godina
offline
Re: Svi Nokijini mobiteli dobit će Android Pie
Eol kaže...

Je li to 2018. model? Može li se nekako izbjeći ažuriranje na pituljicu?

Koliko je meni poznato, uključiš developer options i tamo imaš za isključiti automatic update koji je po defaultu uključen.

Settings - system - about phone - bulid number (tapneš ga nekoliko puta zaredom)
Kad se uključi vratiš se...
settings - system - developer options - i isključiš automatic update

7 godina
offline
Re: Svi Nokijini mobiteli dobit će Android Pie
Zar ne postoji neka aplikacija za sninanje razgovora?
Nismo valjda na diktafon spali opet?
11 godina
offline
Re: Svi Nokijini mobiteli dobit će Android Pie
Neuk kaže...
Zar ne postoji neka aplikacija za sninanje razgovora?
Nismo valjda na diktafon spali opet?

 ne kužiš, aplikacije za snimanje razgovora ne rade na piti, odnosno snimaju isključivo moj glas, dok sugovornika ne snimaju

a diktafon (digitalni) imam ionako radi posla

14 godina
offline
Re: Svi Nokijini mobiteli dobit će Android Pie
kiki_b kaže...

Koliko je meni poznato, uključiš developer options i tamo imaš za isključiti automatic update koji je po defaultu uključen.

Settings - system - about phone - bulid number (tapneš ga nekoliko puta zaredom)
Kad se uključi vratiš se...
settings - system - developer options - i isključiš automatic update

 

Da, to je to - bio već zaboravio na Developer options.

Uzeo sam jedan 6.1-2018 jučer na EU Amazonu za 180€, gornja opcija će dobro doći za opt-out iz beta testiranja Android Pie nadogradnje...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice