Svjetska premijera u Hawthorneu - kamion Tesla Sem

poruka: 72
|
čitano: 19.683
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Svjetska premijera u Hawthorneu - kamion Tesla Sem".
15 godina
offline
Re: Svjetska premijera u Hawthorneu - kamion Tesla
jozef kaže...
mGT kaže...

Koliko negativnih komentara, sve neki Rimac fanovi :)

Kamion dometa 800km, charge na 80% za 30 minuta.

Serijski automobil za debelo ispod  1 000 000 € ubrzava za 1.9s do 100km/h.

Ako su performanse uistinu takve kako je navedeno u članku mislim da je to veliko postignuće.

Veliko je postignuće, ali za sad mi vidimo samo brojke, kao i brojku o proizvodnji 15000 modela 3 mjesečno do kraja godine. Procjenjuje se da Tesla kamion ima bateriju od 1,2MWh, 80% za 30 minuta (bez ikakvih popratnih gubitaka, kojih naravno ima) znači 2MW. Gdje će se to punit? Možeš ga spojit jedino direktno na dalekovod ili na elektranu.

Ne razumijem. U čemu je problem?

K
12 godina
offline
Re: Svjetska premijera u Hawthorneu - kamion Tesla
Check kaže...
miller1985 kaže...
Tesla semi katastrofa, bolji je Nikola one
Tesla roadster je dobar samo je preskup, ljudi će radije kupiti Lamborghinija, Porschea, Ferrarija i slične za te pare

 Isto ko da kažeš da će ljudi rađe kupit novi Note umjesto iPhone X. Stvar je brenda, a tesla je super jer i bogati hipsteri svog konja za trku imaju. Pogledaj samo model 3, da ga sad naručiš čekao bi 2 godine da ga dobiješ, k'o da ga đabe djele. Isplativiji od nekog Volva ili Audija nije, brži- neznam, ekološkiji- upitno, dal je bolji to je stvar ukusa

 S obzirom da ih je prednaručeno 450 000 a mjesečna proizvodnja je 250 komada, da ga sad naručiš dobio bi ga, ovim tempom proizvodnje, za 150 godina.

12 godina
offline
Re: Svjetska premijera u Hawthorneu - kamion Tesla
jozef kaže...

Pa i ne. Onaj tko si može priuštit Ferrarija ili Lamba lako će si kupit još i Teslu. Osobno bih radije Teslu iako nisam baš nek fanboy. Naime Ferrari i Lambo su otprilike jednako neupotrebljivi automobili kao i Tesla, samo po drugim parametrima. Kad već biraš između dva zla onda bar uzmeš nešto novo. U Roadster više stane i sigurno je ugodniji za laganu vožnju pa možeš s njim po kruh i mlijeko. Uz sve to još je i jeftiniji ako cijena ostane $200k.

 Nije tu riječ o upotrebljivosti već o vrištanju V12 motora :)

 

12 godina
offline
Re: Svjetska premijera u Hawthorneu - kamion Tesla
jozef kaže...

Pa i ne. Onaj tko si može priuštit Ferrarija ili Lamba lako će si kupit još i Teslu. Osobno bih radije Teslu iako nisam baš nek fanboy. Naime Ferrari i Lambo su otprilike jednako neupotrebljivi automobili kao i Tesla, samo po drugim parametrima. Kad već biraš između dva zla onda bar uzmeš nešto novo. U Roadster više stane i sigurno je ugodniji za laganu vožnju pa možeš s njim po kruh i mlijeko. Uz sve to još je i jeftiniji ako cijena ostane $200k.

 200 000$ nije puno za automobil koji ne postoji? Evo ja prodajem BlueMax roadster koji će biti proizveden u bližoj budućnosti. Od 0-100 stiže za 1,8s, domet mu je 1100km, krajnja cijena mo je 190 000$ a sad mi trebaš uplatiti samo 10 000$.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Svjetska premijera u Hawthorneu - kamion Tesla
Iz auta ubrzanje izgleda strasno (preskociti prvu minutu)

Teslin video:
 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Svjetska premijera u Hawthorneu - kamion Tesla
Ja bi jednog takvog da mogu na spicu. LOOOL.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Svjetska premijera u Hawthorneu - kamion Tesla

Čovjek razgleda Teslu a nema ni za poštenu kameru/telefon.

16 godina
neaktivan
offline
Svjetska premijera u Hawthorneu - kamion Tesla Sem

Neka draga tvornica proizvede više od 18 automobila Model 3 mjesečno pa da ga vidimo. Do tada je sve powepoint ekonomija na nivou htvatske vlade. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Svjetska premijera u Hawthorneu - kamion Tesla
Tesla već sada rastura MB, BMW i Audi na američkom tržištu. Mi se svi čudimo kad netko kupi s klasu dizel, kao ako ima sto tisuća za taj auto ima i za gorivo. Nevjerojatno, ali bas među tim super skupim i super luksuznim limuzinama je najveći udio dizela. Ne smije se podcijeniti škrtost bogataša.
Ja rekoh
15 godina
odjavljen
offline
Re: Svjetska premijera u Hawthorneu - kamion Tesla

Što se sjedala tiče, ja na slici vidim dva kamiona. Vjerojatno je manja varijanta s jednim sjedalom, a veća s tri u trokut konfiguraciji, što je opasna kombinacija jer vozač, dok gleda noge suputnice, ne vidi cestu ni perifernim vidom, a ako je dotična u minjaku, postoji opasnost od sinkope.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.11.2017 20:42 (MrBlc).
12 godina
offline
Re: Svjetska premijera u Hawthorneu - kamion Tesla
Feudalac kaže...
Tesla već sada rastura MB, BMW i Audi na američkom tržištu. Mi se svi čudimo kad netko kupi s klasu dizel, kao ako ima sto tisuća za taj auto ima i za gorivo. Nevjerojatno, ali bas među tim super skupim i super luksuznim limuzinama je najveći udio dizela. Ne smije se podcijeniti škrtost bogataša.

 Nije samo škrtost u pitanju. U autima najviše klase zvučna i vibracijska izoliranostje na takvom nivou da se unutra ni ne osjeti da si u dizelašu. To su izuzetno teški automobili pa im je okretni moment bitniji od sirove snage na visokim okretajima. Nijemci su zadnjih 15tak godina većinu resursa usmjerili u razvoj dizelaša i ti motori su u mnogim aspektima bolji od benzinaca. Ja ne volim dizelaše. Nikad ga nisam i vjerojatno nikad ni neću kupiti, no njihova upotreba u tom segmentu (i onom velikih SUV-ova i terenaca) itekakako ima smisla.

13 godina
offline
Re: Svjetska premijera u Hawthorneu - kamion Tesla
Za 2-3 godine, tko živ a tko mrtav. Da je ovakvu prezentaciju napravio Rimac, razapeli bi ga. Koliko novca će se upumpati ovdje? Baš me zanima kad i kako će balon eksplodirao.
Stručnjak za odmaganje...
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Svjetska premijera u Hawthorneu - kamion Tesla
BlueMax kaže...
Check kaže...
miller1985 kaže...
Tesla semi katastrofa, bolji je Nikola one
Tesla roadster je dobar samo je preskup, ljudi će radije kupiti Lamborghinija, Porschea, Ferrarija i slične za te pare

 Isto ko da kažeš da će ljudi rađe kupit novi Note umjesto iPhone X. Stvar je brenda, a tesla je super jer i bogati hipsteri svog konja za trku imaju. Pogledaj samo model 3, da ga sad naručiš čekao bi 2 godine da ga dobiješ, k'o da ga đabe djele. Isplativiji od nekog Volva ili Audija nije, brži- neznam, ekološkiji- upitno, dal je bolji to je stvar ukusa

 S obzirom da ih je prednaručeno 450 000 a mjesečna proizvodnja je 250 komada, da ga sad naručiš dobio bi ga, ovim tempom proizvodnje, za 150 godina.

 Je, bas ce ostati 250 komada zauvijek. I model Xa su u 3 mjeseca proizveli 100 komada nakon pocetka proizvodnje. Sad ih proizvode 1000 tjedno. Cemu takva nestpljivost i prizemno podjebavanje?

12 godina
offline
Re: Svjetska premijera u Hawthorneu - kamion Tesla
Dead kaže...

 Ali ispada da su loše procijenili. Ulupali golema sredstva u razvoj dizelaša da bi ih za koju godinu počeli napuštat. Do 2030. ih se više neće moć, smijet kupit. Nisu predvidili ovakvu politiku EU-a?

 Pa naravno da su lose procijenili. Ni prvi ni zadnji. Jedino sto ih trenutno sprjecava da postanu novi Kodaci, Nokie i Blackberiji su ogromni troskovi potrebni da se pokrene proizvodnja automobila iz nule na bilo kakvoj vecoj razini. Elektricni auto je daleko superiorniji, a jedino sto ljude tjera da se zeste kako se oni nikad nece odreci cvrkuta motora je nerazumijevanje. Bilo je i ljudi koji se nisu mogli odreci topota kopita. Izumrli su i danas ne slusamo njihove nebuloze, kao sto ni nasa djeca ni unuci nece slusati nebuloze o zvuku motora.

 
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Svjetska premijera u Hawthorneu - kamion Tesla
BlueMax kaže...
jozef kaže...

Pa i ne. Onaj tko si može priuštit Ferrarija ili Lamba lako će si kupit još i Teslu. Osobno bih radije Teslu iako nisam baš nek fanboy. Naime Ferrari i Lambo su otprilike jednako neupotrebljivi automobili kao i Tesla, samo po drugim parametrima. Kad već biraš između dva zla onda bar uzmeš nešto novo. U Roadster više stane i sigurno je ugodniji za laganu vožnju pa možeš s njim po kruh i mlijeko. Uz sve to još je i jeftiniji ako cijena ostane $200k.

 200 000$ nije puno za automobil koji ne postoji? Evo ja prodajem BlueMax roadster koji će biti proizveden u bližoj budućnosti. Od 0-100 stiže za 1,8s, domet mu je 1100km, krajnja cijena mo je 190 000$ a sad mi trebaš uplatiti samo 10 000$.

 Kako ne postoji kad je vozio na predstavljanju. Prije dvije godine nije postojao ni model 3, model S je predstavljen 2009 i prvi primjerci su predani 2012. Model X predstavljen je 2012 i prvi primjerci su predani 2015. Mnogi drugi proizvodjaci predstavljaju modele koji ce izaci kasnije. Samo kaj rijetko tko predstavlja nove modele u skroz novim klasama pa ne vicu previse da se ne smanji prodaja trenutnih. Teslini su zasad bili prvi u svojim kategorijama, ni origigi roadster se vise ne prodaje godinama, pa nema straha da se predstavi nesto sto ce izaci za par godina. Budi bez brige da ce iduci model S biti puno brze izbacen jer da ga najave s izlaskom za vise od par tjedana, ode prodaja postojecih unista.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.11.2017 23:21 (F10EXX).
14 godina
offline
Re: Svjetska premijera u Hawthorneu - kamion Tesla
MrBlc kaže...

Što se sjedala tiče, ja na slici vidim dva kamiona. Vjerojatno je manja varijanta s jednim sjedalom, a veća s tri u trokut konfiguraciji, što je opasna kombinacija jer vozač, dok gleda noge suputnice, ne vidi cestu ni perifernim vidom, a ako je dotična u minjaku, postoji opasnost od sinkope.

Zato je tu autopilot, pa nisu ovi iz tesle glupi...

7 godina
offline
Svjetska premijera u Hawthorneu - kamion Tesla Sem

Vec sam bio spomenuo da je Musk ponajvise PR majstor pa onda sve ostalo. Veliki broj medija na sva zvona prenasa o Teslinom el. kamionu dok Mitsubishi Fuso vec ima dva modela od kojih je jedan vec u uporabi. Nije bilo milijun tweetova i srcedrapajucih "wow" propagandnih videa, vec su se kamioni pojavili. Fuso (Daimler) ima veliko iskustvo u proizvodnji kamiona i sumnjam da ce im promaknuti "djecje bolesti" u njihovim kamionima, dok za Teslu bas i ne znam.

 

https://www.theverge.com/2017/10/25/16548638/daimler-electric-truck-e-fuso-vision-one-concept

 

Cijela poanta ovog posta je da se previse gleda u Muska, a premalo u ostale. Vise vrijedi kvalitetan PR spinoff (bullshit kao rakete za medjukontinentalni prijevoz putnika) nego li krajnji proizvod.

 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Svjetska premijera u Hawthorneu - kamion Tesla
Jest da je Teslin autopilot značajno napredniji od sinkopinog, ali je to i dalje samo driving aid, a vozač je dužan biti pripravan uskočiti i vozač je odgovoran.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
8 godina
offline
Re: Svjetska premijera u Hawthorneu - kamion Tesla
mario.L_hr kaže...
Za 2-3 godine, tko živ a tko mrtav. Da je ovakvu prezentaciju napravio Rimac, razapeli bi ga. Koliko novca će se upumpati ovdje? Baš me zanima kad i kako će balon eksplodirao.

 Hm, model 3 predstavljen pred nekog vremena proizveden u jedva 250 primjeraka, proizvodnja nije u stanju dostici u normalnom roku kaparenih 400000 primjeraka, a musk vec ima novi auto za koji trazi lovu. Sve dok firma i dalje gomila gubitke. A kamion bude kroz godinu-dvije takoder dosao u fazu zicanja love. Jel to bilokome osim meni izgleda kao ponzi? Imamo jedan proizvod na kojem je pobrao hrpu love, a nije isporucio prakticno nista, a vec zica lovu za drugi? Ponzi anyone?

8 godina
offline
Re: Svjetska premijera u Hawthorneu - kamion Tesla
Gledajte druge i onda nam daš link na članak o predstavljanju koncepta s još manje tehnikalija i obećanja a s puno ispraznih trkeljanja kako su oni prigrlili budućnost. Ta budućnost postoji samo zato sto je Tesla stvara i stalno pomiče granice...
Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Svjetska premijera u Hawthorneu - kamion Tesla
Pontzi ili piramidalna shema da bi to bila mora imati taj eksponencijalni faktor kako bi se od sve šire baze namirili raniji ulagači. Toga ovdje nema, od pol milijarde i pol milijuna ljudi potencijalnih kupaca on prelazi na seriju od par tisuća vozila s ukupnim predujmom koji je nekoliko puta manji od prethodnog. To još uvijek ne znaci da on nema namjeru nekog prevariti, ali čisto sumnjam. Ovakve stvari su za očekivati, nije to samo tako izgraditi tvornice baterija koje proizvode vise nego ostatak svijeta zajedno i uz to paralelno graditi pogon za velikoserujsku proizvodnju automobila.
Ja rekoh
14 godina
offline
Re: Svjetska premijera u Hawthorneu - kamion Tesla
NEW_MAN kaže...
Opet najavljuju i uzimaju kaparu da bi se beskamatno kreditirali jer lova curi na sve strane a proizvodnja kasni debelo.

Bas me zanima kak bude zavrsila ta prica o Tesli i kad bude bailout od drzave sa dodatnim miljardama. Oni bas igraju na kartu zaduzenja u miljardama jer kad si tolko duzan onda si to big to fail i automatski drzava uskace. Samim time se osiguravaju od propasti i bankrota. Dobra shema, Elon skidam kapu.

 Izgleda da je netko iz Tesle bio kod nas na specijalizaciji kod Todorića. On je maher za uzeti milijarde i poslije sve prebaciti na našu dragu državu (običnu raju).

dolazim odmah - Godo
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.11.2017 19:07 (učo).
7 godina
offline
Re: Svjetska premijera u Hawthorneu - kamion Tesla
Feudalac kaže...
Gledajte druge i onda nam daš link na članak o predstavljanju koncepta s još manje tehnikalija i obećanja a s puno ispraznih trkeljanja kako su oni prigrlili budućnost. Ta budućnost postoji samo zato sto je Tesla stvara i stalno pomiče granice...

 Tesla kao kompanija je zasluzna za masovnu promociju elektricnih vozila i to stoji bez daljnjeg. ALI, dok je Musk Tweeetao o kamionima, Fuso vec ima elektricne kamione na ulicama svijeta i to je cinjenica. eCanter (manji model) je vec u pretprodaji i firme kao 7/11 ga vec koriste u unutargradskoj dostavi cak i prije sluzbenog starta prodaje (nesto kao early access u igrama). (Mitsubishi) Fuso je dio Daimlera, Daimler ima veliko iskustvo u proizvodnji svih vrsta vozila tako da ne sumnjam da ce i medjugradski model biti relativno uskoro na ulicama.

Kao sto rekoh prije, Musk ima vrlo mocnu PR masineriju i zato se na sva zvona govori o njegovom kamionu (konceptu), a o ostalim se tu i tamo potkrade neki clanak. Npr. o Cumminsu skoro nitko nista ne prica 

https://arstechnica.com/cars/2017/08/ahead-of-tesla-semis-cummins-shows-off-all-electric-powertrain-concept/ 

 

O navedenim Fuso modelima isto, iako su bili fizicki prisutni dok je Musk pisao Tweetove, tako da (sto se kamiona tice) Tesla NE STVATA I NE POMICE granice, barem kako stvari sada stoje. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.11.2017 9:58 (tokyu).
8 godina
offline
Re: Svjetska premijera u Hawthorneu - kamion Tesla

Tokyu: još uvijek govoriš o konceptima pa se tu nema šta posebno za reći. Nesumnjivo da sada svi rade na tome, ali postoji jedan faktor koji ide Tesli u prilog a to je proizvodnja baterija. Nitko nema takav kapacitet, ni blizu.

 

Edit: da još iskomentirao cumminsa - oni predstavljaju koncept koji može povuci 20 tona i u gradu ih pomaknuti 160 km. Tesla predstavio teškaša od 40 tona koliko je maksimalno dopušteno na američkim cestama koji ima domet od 800 km na autocesti!! Ako to nije pomicanje granica, onda imaš neku vrlo čudnu definiciju granice. Pazi, dva puta vise tereta na pet puta veću udaljenost. Omjer je 10 puta!!!!!!!!!!!!!!!!

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.11.2017 11:35 (Feudalac).
16 godina
offline
Re: Svjetska premijera u Hawthorneu - kamion Tesla
Daimler vec gradi svoju tvornicu baterija koja krece sa proizvodnjom prvih baterija vec sredinom sljedece godine.
https://electrek.co/2017/05/22/daimler-battery-gigafactory-electric-vehicles/
Drugu tvornicu planiraju u Kini
https://electrek.co/2017/07/05/daimler-battery-factory-china-mercedes-benzs-electric-cars/ i prve baterije 2020.

Kak su oni poceli tak budu i drugi ovisno o planovima. Kapacitete za baterije budu imali kad im zatreba. Svi rade po planu i opce nije drama a kapaciteti budu rasli kak bude rasla potraznja. Za razliku od Tesle koja je duza ko Grcka, Daimler, BMW, Audi ili ti VW plivaju u gotovini. Ti isti proizvodaci ostvaruju milijarde dobiti sa trenutnom gamom vozila i Tesla im ne predstavlja nikakvu konkurenciju.
7 godina
offline
Svjetska premijera u Hawthorneu - kamion Tesla Sem

I to je upravo glavni Muskov uspjeh.

Uspio je pokrenut ostatak (nezainteresirane) industrije.

Meni ni dalje nije jasno zakaj se ljudi toliko emocionalno angažiraju.

Al dobro, čim sad vide riječ Daimler (poželjnije bi bilo njima VW) odmah im srce na mjestu....

Nije mi jasna psihologija, ali po ovome ispada da ljudima ne smeta ni Musk ni Tesla ni Gigafactory nego im je smetala pomisao da bi netko mogao prestići njihovo božanstvo u tržišnoj utrci.

I nije im smetala zamisao da se uvodi masovni EV, nego što švabo kasni.

Jebote, mi veći patrioti za švabskim nego oni sami.

Kažem, ❤️ na mjestu.

Uber alles in der welt ili kak već 😁

 

(komentiram općenito komentare, nevezano striktno uz Bug)

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.11.2017 19:24 (fer-de-lance).
 
3 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Svjetska premijera u Hawthorneu - kamion Tesla
New-MAN: nije važno koliko je Tesla dužan. Čovjek ima viziju i planove, sada proizvodi par desetaka tisuća na godinu i u tom segmentu (premium vozila s pristojnim dometom) praktično nema konkurencije iako je sam protiv ostatka svijeta. Planovi su mu puta deset, do 2020-te imati kapacitet za milijun i pol vozila. Daimler gradi tvornicu za desetak tisuća vozila, kod Kineza montažu tuđih baterija. Ono sto propuštate vidjeti kod Tesle je skala o kojoj on govori i radi. Njegova tvornica prva, treba proizvoditi vise baterija od ostatka svijeta zajedno. Jedini koji na taj izazov odgovora sa istom skalom je VW. Svi ostali idu na sigurno i rade gradske kantice u par desetaka tisuća te čekaju razvoj situacije. Tesla je all in, nema alternative. Normalno da je dužan, tako se startaju veliki poslovi. Zato je najveći izum kapitalizma d.d. - mogućnost udruživanja i jeftinog financiranja bez kojih nikad ne bi bilo industrijske revolucije i on ga koristi. Često se spominje kasko je on od države dobio kredit a zaboravlja se da su Ford i Chrysler isto dobili, on je vratio lovu prije vremena i s kamatom, oni nisu i neće.
Ja rekoh
15 godina
odjavljen
offline
Re: Svjetska premijera u Hawthorneu - kamion Tesla

Muskov najveći uspjeh je to što je uspio prodati priču, a dok vi masturbirate na tu priču, Nissan je u 6 godina prodao 250 000 Leaf-ova....

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
7 godina
offline
Re: Svjetska premijera u Hawthorneu - kamion Tesla
Feudalac kaže...

.....

 Prvo, Fuso ima 1 koncept i 1 kamion koji je U PROIZVODNJI, ali masovna proizvodnja manjeg kamiona krece tek za 2 godine. Valja izgraditi tvornicu za to.

 

A o pomicanju granica mozemo govoriti kad Teslin kamion krene na cestu. Do tada je sve to mrtvo slovo na papiru. Govoris mi da Daimler ima samo koncepte, a pricas mi da o Tesli kao da je njihov kamion vec na ulicama godinama. Iskreno, ako njihov kamion bude funkcionirao kako su obecali, svaka im cast, ali do tada stani malo na loptu i nemoj uzimati svaki Muskov Tweek kao rijec boziju. 

 

14 godina
offline
Re: Svjetska premijera u Hawthorneu - kamion Tesla
MrBlc kaže...

Muskov najveći uspjeh je to što je uspio prodati priču, a dok vi masturbirate na tu priču, Nissan je u 6 godina prodao 250 000 Leaf-ova....

 Točno je da je Nissan prodao 250 000 Lef-ova u 6 godina, ali i Tesla je prodao oko 200 000 S i X modela plus nekoliko tisuća Roadstera, za približno isto vrijeme, ali Leaf je srednja klasa automobila a S i X su visoka klasa sa puno većim dometom. Kada napokon krene punom parom proizvodnja modela 3, mislim da će i po količini postati najveći proizvođači elektro automobila, jači od Nissana. 

dolazim odmah - Godo
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice