Tele2 ima posebnu ponudu za gamere

poruka: 10
|
čitano: 3.543
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tele2 ima posebnu ponudu za gamere".
16 godina
neaktivan
offline
Tele2 ima posebnu ponudu za gamere

Samo me stvarno zanima kako uopće igrati išta pošto im je ping katastrofalan, brzine pokučnog interneta su mi u prosijeku oko 2-3 Mb/s ( ne megabajta nego bita ), a da ne govorim da je ponekad toliko zagušenje mreže da brzine padaju skoro pa na nulu. Ukoliko koristite internet samo u razdoblju od 2 ujutro pa do oko sedam, onda definitivno preporučam, ali za bilokakvo igranje online ili sl. pokučn zaboravite.

 
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Tele2 ima posebnu ponudu za gamere
Dugi kaže...

Samo me stvarno zanima kako uopće igrati išta pošto im je ping katastrofalan, brzine pokučnog interneta su mi u prosijeku oko 2-3 Mb/s ( ne megabajta nego bita ), a da ne govorim da je ponekad toliko zagušenje mreže da brzine padaju skoro pa na nulu. Ukoliko koristite internet samo u razdoblju od 2 ujutro pa do oko sedam, onda definitivno preporučam, ali za bilokakvo igranje online ili sl. pokučn zaboravite.

 

Zanimljivo.

 

Upravo izmjerih brzinu i evo mojih rezultata putem wi-fija: http://www.speedtest.net/result/7081689956.png
 

 

Putem zice je jos bolje.

16 godina
neaktivan
offline
Tele2 ima posebnu ponudu za gamere

Žica

 

http://www.speedtest.net/result/7081679839.png

 

Zagreb

 

A najbolje od svega kad zoveš ti kažu, znamo trenutno je zagušenje pa se probajte prebaciti na 3G mrežu, koja je još gora, pa da imamo i te rezultate

 

http://www.speedtest.net/result/7081730453.png

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2018 20:11 (Dugi).
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Tele2 ima posebnu ponudu za gamere

 

Moje iskustvo me naucilo da u urbanom podrucju poput Zagreba ili bilo kojeg grada treba ganjati optiku.

U manje urbanom podrucju a.k.a selima (kao sto sam ja u vukojebini na istoku Hrvatske trenutno) treba ganjati neograniceni pokucni odnosno 4G internet.

 

Da mi se da otici po dongle i spojiti se LAN-om, vjerujem da bi islo preko 100Mbita download

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2018 20:13 (kokum20).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2 ima posebnu ponudu za gamere

Naravno, samo kaj meni nije dostupna optika, zgrada ima stare parice i maksimalne brzine koje sam imao preko parice su bile 5 Mbps/ 1 Mbps, i ne mogu ništa. Kad sam uzeo tele2 pokucni sam imao brzine 80/60, i sve super. Naravno pošto se povečavao broj korisnika su se brzine smanjivale. Ja ne tražim da mi budu brzine 150/150, ja samo želim da mi internet funkcionira, što jednostavcno nije slučaj. Prošao sam sve prigovore, oprema radi, sve je ispravno, stanica mi je udaljena ni sto metara zračne linije, ali meni net pada i ispod 1 Mbps, i oni sami kažu prezagušenost i previše korisnika. Ne mogu raskinuti ugovor ako ne platim sve rate ugovora od dvije godine, oni ne rade ništa na tome da povečaju propusnost na baznoj stanici i na sve prigovore me samo odkantavaju. To ti je tele2

11 godina
offline
Re: Tele2 ima posebnu ponudu za gamere
Dugi kaže...

Naravno, samo kaj meni nije dostupna optika, zgrada ima stare parice i maksimalne brzine koje sam imao preko parice su bile 5 Mbps/ 1 Mbps, i ne mogu ništa. Kad sam uzeo tele2 pokucni sam imao brzine 80/60, i sve super. Naravno pošto se povečavao broj korisnika su se brzine smanjivale. Ja ne tražim da mi budu brzine 150/150, ja samo želim da mi internet funkcionira, što jednostavcno nije slučaj. Prošao sam sve prigovore, oprema radi, sve je ispravno, stanica mi je udaljena ni sto metara zračne linije, ali meni net pada i ispod 1 Mbps, i oni sami kažu prezagušenost i previše korisnika. Ne mogu raskinuti ugovor ako ne platim sve rate ugovora od dvije godine, oni ne rade ništa na tome da povečaju propusnost na baznoj stanici i na sve prigovore me samo odkantavaju. To ti je tele2

 Postoji li u ugovoru da pise neka minimalno jamcena brzina?

Inace ako pada ispod 1Mbit kako kazes, mozes raskinuti bez penala.

Od 1.1.2017. odlukom Hakoma operatori moraju navesti minimalnu brzinu za sve svoje pakete.

Najniža brzina interneta mora iznositi najmanje 70 posto od maksimalne brzine ili maksimalne brzine prethodno nižeg maloprodajnog paketa, ovisno o tome što je povoljnije za korisnika.

 

Citaj vise ovdje: https://www.hakom.hr/default.aspx?id=7066

 

Edit: doduse mislim da se to odnosi na operatore u nepokretnoj elektronickoj komunikacijskoj mrezi, a Tele2 pokucni internet je mobilan?

 

Edit2: Link na pravilnik - citaj clanak 37. st. 1 i clanak 37.st.5 - fakat je samo za nepokretne, ali svejedno pisi Hakomu pa vidi sto ce ti odgovoriti, sad me bas zanima. Ne vjerujem da to tek tako moze proci.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2018 20:38 (kokum20).
16 godina
offline
Re: Tele2 ima posebnu ponudu za gamere
Dugi kaže...

Ne mogu raskinuti ugovor ako ne platim sve rate ugovora od dvije godine, oni ne rade ništa na tome da povečaju propusnost na baznoj stanici i na sve prigovore me samo odkantavaju. To ti je tele2

 Ne možeš preko HAKOM ih prijaviti jer ti ne isporučuju ugovorenu brzinu i ne možeš otkazati ugovor?!

LOL: Crobrother
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2 ima posebnu ponudu za gamere

Slao sam im sve i svađao se i ne znam šta sve ne, ne mogu trenutno do mejlova na poslu su mi inaće bi citirao, njihov odgovor je bio da oni ne moraju garantirati konstantnu brzinu u svim razdobljima i ako samo u nekim razdobljima tjekom dana brzina pada ispod 1 Mbps, to nije dovoljan razlog za raskid ugovora, i ako želim raskinuti ugovor, tražio sam izračun i stavili su mi da moram platiti do kraja dvije godine pretplate sve rate. Udaljen sam od stanice ni sto metara, mjenjao sam SIM kartice, signal mi je vrlo dobar, oprema radi, jednostavno ima previše korisnika i brzine su katastrofa. To su i sami napisali u mailu i u razgovoru da je prezagušena stanica. Kad im prijaviš problem samo ti kažu prebaci se na 3G, i to je to. Nema nikakve minimalne brzine za mobilne veze, mora biti iznad 1 Mbps, i po njihovoj interpretaciji jedino ako je stalno ispod jedan, ako pada ponekad nikom ništa.

 

Vjeruj mi samo sam pogubio živce. Zadnje su mi odgovorili nakon svega iz tehničke službe da su upoznati sa problemima na mojoj lokaciji i da planiraju unaprijediti opremu na baznoj stanici u slijedečih 6 mjeseci, na što sam umro od smijeha

13 godina
offline
Re: Tele2 ima posebnu ponudu za gamere
To ti je kao Globalnet prije...
9 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2 ima posebnu ponudu za gamere
Najbrži kaže...
Dugi kaže...

Ne mogu raskinuti ugovor ako ne platim sve rate ugovora od dvije godine, oni ne rade ništa na tome da povečaju propusnost na baznoj stanici i na sve prigovore me samo odkantavaju. To ti je tele2

 Ne možeš preko HAKOM ih prijaviti jer ti ne isporučuju ugovorenu brzinu i ne možeš otkazati ugovor?!

 Naravno da ne može kad ne postoji ugovorena brzina. Kako bi ti na mreži na kojoj se ljudi kreću, malo surfaju malo ne mogao nekome garantirati brzinu?!

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice