Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam se

poruka: 189
|
čitano: 58.565
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam se ".
14 godina
offline
Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam se

Meni sve proslo glatko kod nadogradnje.

 

Verzija 1803, meduverzija 17134.1 

BE HAPPY 要開心 : )
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam se

@mbaksa koliko je tebi trajala instalacija s postupkom koji si naveo u članku? 

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam
ihush kaže...

-i ja preferiram eng.. no ne postavljam kriterij svoj izbor, nego korisnik.. kao i problemi koje to nepotrebno stvara (regija, tipkovnica, fontovi..) tj juzeri koji tad kemijaju i rade više štete nego koristi. No jezik je tu, test-tekst si radio zbog sebe ili zbog njih, neiskusnih korisnika koji ipak u 99% trebaju hr postavke (ne eng) ..? Bi li tebi bilo teže/lakše prilagoditi se ili njima, pa naknadno to dodavati-podešavati? .. niej eng pogrešno, nego razlog-izbor, kriterij 'za koga'.. dok u u nekom slučaju ja odabrati njemački, zbog klijenta.. ili neki deseti jezik..

Aha, na to ciljaš... Postavlja se nekoliko pitanja - koliki postotak čitatelja koristi sučelje na hrvatskom, koliki na engleskom. Ako jedno ili drugo nije premoćno, onda se opet postavlja pitanje što napraviti - hoćemo li sve raditi duplo, u verziji za sučelje s hrvatskim i za sučelje s engleskim jezikom? U istom članku ili ćemo odvajati članke? Samo na webu ili i u tisku?

 

Microsoft je svima zakomplicirao situaiciju s uvođenjem hrvatskog jezika. 

 

Što se tiče konkretnog članka, primijetit ćeš da sam u tekstu svaki korak opisao, tako da bi se trebao snaći i svatko tko ima hrvatsko sučelje, a i na slike sam stavio strelice gdje treba kliknuti.

 

Uglavnom, dosad nitko nije prigovarao zbog screenshotova i uputa za sučelja na engleskom jeziku, a ako će početi dolaziti do toga, razmotrit ćemo treba li se tome prilagoditi.

 

ihush kaže...

ili kao btw, ne baksi nego ostalima (a možda i mbaksi pomogne..) :))

- s eng verzijom imate eng jezik.. ako to želite.. ok.

- s hr verzijom, imate hr jezik (do sad je sve logično, jasno?).. i to je tok, sve će tad defaultno biti podešeno (naša slova..).

Podešeno je i na engleskoj verziji kad za regionalne postavke odabereš Hrvatsku, osim jezika za non-Unicode programe, tako da većina ljudi neće imati problema (prije je bilo problema jer stariji programi nisu podržavali Unicode, ali danas je takvih programa vrlo malo).

 

ihush kaže...

+ .. u hr verziji je jednako i eng, ako se želi, odabere se (pa i neki treći jezik..). Obrnuto ne vrijedi. HR je ''jača'' :))

Ne znam na što točno si tu mislio. Prema ovoj stranici drugi jezici se mogu instalirati i na englesku verziju pa HR verzija ne ispada po ničem jača.

15 godina
offline
Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam se

Imam Win 10 na laptopu, pc-u i ws-u...nikakvih problema nije bilo ni na jednom uređaju...

Ne tretirajte ljude kao budale ali nikada nemojte zaboraviti da oni to jesu! People who drink light beer do not really like beer. They just like to piss a lot.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam
Marko :D kaže...

@mbaksa koliko je tebi trajala instalacija s postupkom koji si naveo u članku? 

Ne sjećam se više, ali moram reći da mi je trajala dulje od očekivanog, unatoč SSD-u. Nemam pojma, gledao sam serije pa nisam obraćao pažnju na sat.  Rekao bih da je svakako trajalo dulje od pola sata, a sad je li mi trajalo i sat vremena... Ne bih znao.

15 godina
offline
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam

-to ovisi o licenci (singlelanguage..) i inače MSovom šalabajzanju oko toga.. npr podsjetnik na MSO, nekad .. pa je došao dodatak -jezik, pa ugrađeno.. a sad je to već na nivou OSa.

-nasuprot, nema ni jednog razloga ne skinuti hr verziju.. ili tko koristi koj jezik, .. ako je u pritanju korisnik s ovih hr prostora, čemu izmišljanje tople vode. Zar je i tu problem 'hrvatstvo' ili partizani&ustaše? :)

-napredni korsisnici ne trebaju moje-tvoje upute, kao što je i preferencija sučelja na eng ... navika, implicira se već stariji iskusniji korisnik. On zna dodati, promijeniti, podesiti.. ako ne zna, vidi u temi..

 

-zar ti treba anketa da bi zaključio koji broj juzera koristi koju reg. postavku.. ili oni koji su upgrejdali s w7 možda nasljedno imaju eng default ne kao izbor itd..

-baš nikakvog problema nema, ni nekog dodatnog downloada ako netko ima hr verziju i želi npr eng, .. obrnuto nije isto.

+ dok MS nešto dozvoljava, možda sutra neće biti moguće, npr zaot MSO primjer, jer u početku je jezik-paket bio free za down-install, kasnije vezano od kupnje .. oenmogućeno, opet povezano s licencom pro-ent.. i sl. kao za win7 (sjeti se ograničenja home/pro vs ultimate-ent verzije s jezikom).

 

ubija li i mene hrvaćizam u menijima/opcijama ili CPu.. .. -navikneš :)

razlog za npr eng može biti kao cortana, koja se prvo pojavi za eng, pa onda ostali.. no kad imaš hr verziju, imaš oboje, prebaciš, radi. Kad imaš eng, tad kemijaš nepotrebno jer ti nedostaje jezik, defaulti i opet to sve može biti nasljeđivano kdo upgradea itd. a može biti i onemogućena promjena/dodavanje ili dodatno plaćanje (kao za MSO..).

 

+ i kao btw, svima bi preporučio download ISOa, ne upgrade online.. jer sam DL je podjednak (osim što se online upgrade skidaju samo potrebni, ne svi fileovi..).. potroši se vrijeme i na pripremu tih polu-installer fileova na disku.. tako da niej neka ušteda vremena, dok s ISOm imamo sve kad god nam zatreba, od clean ili reinstall-repair.. napraviti usb-dvd.. i vremenski se taj dio ne razlikuje. (i tad postoji opcija provjere online za updateove..) .. jednostavno, bolje imati installer nego bez njega, pogotovo jer danas korisnici imaju više od jednog PCja.. (tablet, gaming..).. pa se uštedi vrijeme i ima se nešto za probleme kad se dese. Ne raditi mctoolom usb, jer .. postoji npr dvd2usb for win7.. alat koji to radi (i na w10), opet je vrijeme kreiranja isto + može se po potrebi ponoviti ako nešto nije ok, ako smo formatirali stikić i sl. .. ili za ovo kad izlazi svakih pola godine..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam se

Nakon instalacije updatea, Win 10 su mi napravili dodatnu particiju od 500mb. Kako se riješiti onih notifikacija da imam premalo prostora na particiji E:

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam
dar01 kaže...

Nakon instalacije updatea, Win 10 su mi napravili dodatnu particiju od 500mb. Kako se riješiti onih notifikacija da imam premalo prostora na particiji E:

Tu particiju si možebitno ili vjerojatno već i imao, samo što joj nije bila dodijeljena slovčana oznaka pa se nije prikazivala u Exploreru.

 

Otiđi u Disk Management, klikni desnom tipkom miša na nju > Change Drive Letter and Paths > klik na gumb Remove.

11 godina
online
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam
dar01 kaže...

Nakon instalacije updatea, Win 10 su mi napravili dodatnu particiju od 500mb. Kako se riješiti onih notifikacija da imam premalo prostora na particiji E:

 

I kod mene se pojavial ali od 96mb

11 godina
offline
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam
mbaksa kaže...
dar01 kaže...

Nakon instalacije updatea, Win 10 su mi napravili dodatnu particiju od 500mb. Kako se riješiti onih notifikacija da imam premalo prostora na particiji E:

Tu particiju si možebitno ili vjerojatno već i imao, samo što joj nije bila dodijeljena slovčana oznaka pa se nije prikazivala u Exploreru.

 

Otiđi u Disk Management, klikni desnom tipkom miša na nju > Change Drive Letter and Paths > klik na gumb Remove.

 Ali na netu savjetuju da nikako ne brišemo nekim Third-party softwerom niti da mijenjamo drive letters jer je to sistemska particija za oporavak i važno je za bootanje sistema. Mene zanima kako samo tu notifikaciju da uklonim gdje kaže malo je prostora na disku bla bla bla. To je iritantno

16 godina
offline
Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam se

Ispada da je lakše/brže na crno skinut najnoviju iso sliku i ponovo instalirati sve iz početka.

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam
I s ovim ISO mozes ispocetka instalirati.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam

Evo kod mene, već 5 sati se instalira. Još uvijek stoji na 87%, a kad upalim Task Manager, piše da najviše CPU-a koristi nešto Dism Host...

 

Valjda zato što imam 127 GB u Downloads mapi. I Fall Creators Update mi je bio stajao na 87%, ali ni približno toliko dugo. Tad nisam imao ništa u Downloads mapi. :)

6 godina
neaktivan
offline
Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam se

Mogu li izbrisati (desni klik, delete) folder windows.old?

 

 

Hrvatsku od 45. vode genetski otpad, biološki izrodi i anacionalna bagra.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam
moksha kaže...

Mogu li izbrisati (desni klik, delete) folder windows.old?

 

 

 Ne, napravi disk clean up i nakon toga odaberi Clean system files i preko toga obrisi taj folder

Ne tretirajte ljude kao budale ali nikada nemojte zaboraviti da oni to jesu! People who drink light beer do not really like beer. They just like to piss a lot.
15 godina
offline
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam
memulica kaže...

Ispada da je lakše/brže na crno skinut najnoviju iso sliku i ponovo instalirati sve iz početka.

 

 

 

 -besmisleno.. (na crno).. normalan installer/medij/ISO..

 

moksha kaže...

Mogu li izbrisati (desni klik, delete) folder windows.old?

 

 

 -diskcleanup /održavanje..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
neaktivan
offline
Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam se

Ako sam dobro shvatio samo kvačica na ovaj "previous windows installation"od 16.7 GB i klik na OK?

 

 

 

 

Hrvatsku od 45. vode genetski otpad, biološki izrodi i anacionalna bagra.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam
moksha kaže...

Ako sam dobro shvatio samo kvačica na ovaj "previous windows installation"od 16.7 GB i klik na OK?

 

 

 

 

 Tak je...ja sve označim u tom prozoru i pobišem...

Ne tretirajte ljude kao budale ali nikada nemojte zaboraviti da oni to jesu! People who drink light beer do not really like beer. They just like to piss a lot.
15 godina
offline
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam

u win10 je to pod  pohrana/storage .. no diskcelanup je recimo brži (i nema opasnosti od npr brisanja dokumenata/download i sl... što se u održavanju može slučajno-početniku desiti..)

+ diskclenaup.. kad se pokrene nudi i drugi button, sysfiles.. tad ponovo prebrojava i dodatno nudi čišćenje..

 

+ ne moraš ništa ni brisati.. defaultno, (ponašanje slično kao recbyn..) nakon 30 dana automatika obriše, služi tome da se možeš vratiti korak unazad (ne samo w10, nego npr w7-8 ako je bio upgrade OSa.. i sve postavke npr desktopa..). Zato se to ne briše 'ručno' delejtanjem nego na predviđen način (kao i deinstall-install neke apps)...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.5.2018 17:04 (ihush).
16 godina
moderator
offline
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam
dar01 kaže...
mbaksa kaže...
Otiđi u Disk Management, klikni desnom tipkom miša na nju > Change Drive Letter and Paths > klik na gumb Remove.

 Ali na netu savjetuju da nikako ne brišemo nekim Third-party softwerom niti da mijenjamo drive letters jer je to sistemska particija za oporavak i važno je za bootanje sistema.

Disk Management je first-party program, a ta particija je inače "skrivena", odnosno nije joj dodijeljena slovčana oznaka. I ja imam takvu particiju, na njoj je mapa Recovery. Samo što je ja nemam u Exploreru jer joj nije dodijeljena slovčana oznaka.

 

dar01 kaže...
Mene zanima kako samo tu notifikaciju da uklonim gdje kaže malo je prostora na disku bla bla bla. To je iritantno

https://support.microsoft.com/en-sg/help/555622/how-to-remove-the-low-disk-space-warning

 

Al to ti je pokušaj skrivanja, ali ne i rješavanja problema.  Nema razloga da recovery particija bude vidljiva u Exploreru.

16 godina
moderator
offline
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam
moksha kaže...

Ako sam dobro shvatio samo kvačica na ovaj "previous windows installation"od 16.7 GB i klik na OK? 

Tako je.

15 godina
offline
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam
mbaksa kaže...
ihush kaže...

-i ja preferiram eng.. no ne postavljam kriterij svoj izbor, nego korisnik.. kao i problemi koje to nepotrebno stvara (regija, tipkovnica, fontovi..) tj juzeri koji tad kemijaju i rade više štete nego koristi. No jezik je tu, test-tekst si radio zbog sebe ili zbog njih, neiskusnih korisnika koji ipak u 99% trebaju hr postavke (ne eng) ..? Bi li tebi bilo teže/lakše prilagoditi se ili njima, pa naknadno to dodavati-podešavati? .. niej eng pogrešno, nego razlog-izbor, kriterij 'za koga'.. dok u u nekom slučaju ja odabrati njemački, zbog klijenta.. ili neki deseti jezik..

Aha, na to ciljaš... Postavlja se nekoliko pitanja - koliki postotak čitatelja koristi sučelje na hrvatskom, koliki na engleskom. Ako jedno ili drugo nije premoćno, onda se opet postavlja pitanje što napraviti - hoćemo li sve raditi duplo, u verziji za sučelje s hrvatskim i za sučelje s engleskim jezikom? U istom članku ili ćemo odvajati članke? Samo na webu ili i u tisku?

..

 

ihush kaže...

+ .. u hr verziji je jednako i eng, ako se želi, odabere se (pa i neki treći jezik..). Obrnuto ne vrijedi. HR je ''jača'' :))

Ne znam na što točno si tu mislio. Prema ovoj stranici drugi jezici se mogu instalirati i na englesku verziju pa HR verzija ne ispada po ničem jača.

 

... pa opet povratak na 'kritiku' :))

-da, može se i tako .. no to je nepotrebno 'kompliciranje' u rangu izmišljanja tople vode, jer za razliku od drugih hr je tu (naš tim radi jezični dio...) i nema nikakvog razloga ne koristiti.

-primijeti kao requirements u drugoj koloni, kao osnovna verzija.. + ispod haube hr je eng dok veličina iso-downloada jednostavno nije bitan kriterij, zanemarivo..

 

kad netko ukuca u google npr win 10 down.. dobit će upravo prvi link-strancu na hr, sve na hr.. kao i ova tvoja linkana, na hr, jer je kod nas i na forumu ipak hr službeni jezik pa, ono, čemu ga izbjegavati?

-jednostavno, ovaj text-naputak, nije za nas dvojicu, nego za onog trećeg, juzera i njegove potrebe. Pa što je njegova potreba, npr koji jezik.. nekako se uzima da je to ipak hr, ne eng. No ako se i varam, pa što.. :) hr je ''jači'' jer može oboje i tad korisnik ima izbor pa do tog da samo lupa next.. i teško da će početnik bolje razumjeti poruke na ekranu, štoviše to im je često izgovor.. ali, da ja to radim za korisnika, tad ne bi moj kriterij bio presudan, nego njegov, pa i izbor winver ili nečeg trećeg.. ne samo jezik, može i thema.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.5.2018 18:47 (ihush).
11 godina
offline
Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam se

pa jebemti sve, asus suite opet ne radi nakon updatea 

isto je bilo na prošlom velikom updejtu i čekalo se mjesec dana da asus izbaci novi ai suite

 

EDIT:

reinstall asus suite i sad opet sve fercera 

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.5.2018 18:17 (picajzla0707).
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
online
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam
picajzla0707 kaže...

pa jebemti sve, asus suite opet ne radi nakon updatea 

isto je bilo na prošlom velikom updejtu i čekalo se mjesec dana da asus izbaci novi ai suite

Win10 be like 

 

11 godina
offline
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam
ibme74 kaže...

Win10 be like 

 ma ovo je još ok, reinstall i radi

zadnji put se čekalo i čekalo da asus napravi novu verziju programa

12 godina
offline
Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam se

ni danas nakon dva update neće-mct 1803

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam se

Jučer tri računala...

dva desktopa glatko, jedan laptop bi se gasio na 2%. Mislio sam koristiti rješenje nadogradnje kao iz članka ali sam ipak napravio čistu instalaciju.

 

Po dosadašnjim polugodišnjim iskustvima...dvije velike nadogradnje znaju proći glatko...treća nadogranja nakon godinu i pol...teško da će proći.

Puno se tu strukturalnih stvari gazi i pegla novo-preko starog.

 

Dakle za 6 mjeseci na ovom laptopu bi neki budući 1809 trebao proći glatko...a već ova dva desktopa koja su odradila dvije velike nadogradnje...mogla bi zaglaviti.

 

Ovo su moja iskustva oko nadogradnji.  

Meni osobno i dalje najbolji operativni sistem...uz sva popratna prcanja s vremena na vrijeme..volim ga.

Btw  Edge mi je preko godinu i pol primarni browser na tri pc-a, dva androida i od nedavno pustili su verziju za android tablete.

Treba nešto malo konkretnije koristit i donjet zaključak...sve drugo su seruckanja iz prikrajka...kao na ovom forumu od jednih te istih anti-MS spadala.

Chrome upalim jedino kad gledam tv VipNow.

 

edit:

Evo Ajar  trola MS i po mom omiljenon sajtu za ovakve vijesti na dnevnoj bazi.

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.5.2018 18:27 (torrente).
 
3 2 hvala 0
13 godina
offline
Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam se

Još uvijek stoji na 87%. Ako do 22h ne završi nadogradnja, prekidam proces i idem probat nadogradit preko WU. Ovo stvarno nema smisla jer se ažurira od 11h. Da mi je vidjeti što ovaj Dism radi više... 

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.5.2018 18:30 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam
moksha kaže...

Ako sam dobro shvatio samo kvačica na ovaj "previous windows installation"od 16.7 GB i klik na OK?

 

 

 

 

 Da. Meni je bilo 29gb i još plus 5-6 GB ostalih stvari. Inače ako netko želi ovo počistiti mora disc cleanup pokrenuti kao Admin inače ne radi, barem meni nije.

 

Update prošao bez problema i nije mi zaribao drivere, samo mi ugasio bass managment u zvuku. Sve ostalo po starom. Eh da i upalio mi opet fast startup ili ti hibernaciju.

15 godina
offline
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam

.. kompajlira (sort of spik..) + čeka timere-okidače ovisno o tovjim postavkama radnog vremena +gmt.. neke stvari primjetiš da stoje dok ne poželiš ugasiti/restart i tad skužiš da si čekao bezveze, zato nema smisla koristiti update/online nego je 'sigurnije' skinuti, krerirati install medij i njime upgrade .. ili što se već poželi, jer može i clean, repair itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice