e-Trgovina i carina - Prolazi li pošiljka iz inoze

poruka: 23
|
čitano: 13.620
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "e-Trgovina i carina - Prolazi li pošiljka iz inoze".
14 godina
offline
e-Trgovina i carina - Prolazi li pošiljka iz inoze

Što ako ekipa iz USA/Asia označi proizvod kao commercial sample?

 

Moraš li ti kao reviewer platiti PDV i carinu na mobilne uređaje i laptope koji iz inozemstva dolaze na testiranje i potencijalno ih vraćaš natrag?

 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: e-Trgovina i carina - Prolazi li pošiljka iz i
Kad smo već kod pitanja o carini

ako narucim tv box sa Europe Railway Registered metodom dostave dali su šanse za carinom veće ili manje nego sa Netherlands ili Sweden Registered koje mi se još nude na gearbest-u inače cijena box-a je 50 usd tako da bi pdv bio oko 80 kuna ako sam dobro upućen ali ako može bez toga to bi bilo super
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: e-Trgovina i carina - Prolazi li pošiljka iz i
kristofor kaže...

Što ako ekipa iz USA/Asia označi proizvod kao commercial sample?

 

Moraš li ti kao reviewer platiti PDV i carinu na mobilne uređaje i laptope koji iz inozemstva dolaze na testiranje i potencijalno ih vraćaš natrag?

Svaki uvoz u RH podliježe istim uvjetima.

Ono što se može napraviti je i privremeni uvoz, no to je za jeftinije stvari bitno skuplje od klasičnog uvoza.

16 godina
offline
e-Trgovina i carina - Prolazi li pošiljka iz inoze

PDV mi nije problem platiti (mada ga plaćaš po izračunu lošijeg tečaja), no ako uzmeš dostavu preko DHL-a, UPS-a ili sličnih kurirskih službi onda te ono još oderu za:

 

125,00 kn Naknada za polaganje osiguranja naplate uvoznih carinskih pristojbi. 

 

Nije mi jasna ta pljačka budući da sam već platio dostavu DHL-u prilikom kupovine robe. Moželi to netko provjeriti da li to oni smiju?

 

Na kraju me paket od (500kn izašao +100kn dostava) * PDV + 125kn izmišljene naknade =875kn oko 35% više (umjesto više 25% koliki nam je PDV).

 

 

I'm silicon-based life-form
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: e-Trgovina i carina - Prolazi li pošiljka iz i
kowach kaže...

PDV mi nije problem platiti (mada ga plaćaš po izračunu lošijeg tečaja), no ako uzmeš dostavu preko DHL-a, UPS-a ili sličnih kurirskih službi onda te ono još oderu za:

 

125,00 kn Naknada za polaganje osiguranja naplate uvoznih carinskih pristojbi. 

 

Nije mi jasna ta pljačka budući da sam već platio dostavu DHL-u prilikom kupovine robe. Moželi to netko provjeriti da li to oni smiju?

 

Na kraju me paket od (500kn izašao +100kn dostava) * PDV + 125kn izmišljene naknade =875kn oko 35% više (umjesto više 25% koliki nam je PDV).

 

 

Jedno je dostava, drugo je obrada.

125 nije "izmišljena naknada", moraju napraviti prijavu, odraditi carinjenje itd. Tu si još dobro i prošao.

14 godina
offline
Re: e-Trgovina i carina - Prolazi li pošiljka iz i
Zaboraviki ste napisat da glupi poziv za predocenje dokaza o placanju samo kosta 12,5 kuna... sto je pljacka... imaju brojjeve mobitela i kogu obican sms poslat ili mail ljudima... kao i one 4.5 kune.... fuj...
VenAtoR#2231
Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: e-Trgovina i carina - Prolazi li pošiljka iz i

To je u principu  plaćanje "obrade paketa" odnosno proces carine dakle, apsolutno nebulozni iznosi koje plaćaš ako nemaš sreće pa paket naručiš dhl-om i još par njih, ups isto mislim...

Doktor-X ako uzimaš sa grerbesta stvarno ovisi o sreći više no ičemu.

Iggy, nevezano za ovu cijelu priču. 
Imam frenda koji je još pola godine u SAD-u i uzeo bi mi za žićbo tipkovnicu. 

Ako ju kupi tamo i pošalje ju osobno o svojem trošku i naznači kao gift što bi u ovom slučaju zapravo i bilo, vrijedi li još uvijek otvaranje paketa za pdv?

6 godina
neaktivan
offline
Re: e-Trgovina i carina - Prolazi li pošiljka iz i
kristofor kaže...

Ako ju kupi tamo i pošalje ju osobno o svojem trošku i naznači kao gift što bi u ovom slučaju zapravo i bilo, vrijedi li još uvijek otvaranje paketa za pdv?

 Da.

10 godina
protjeran
offline
Re: e-Trgovina i carina - Prolazi li pošiljka iz i

Ako naručuješ s Gearbesta sa skladišta u Europi onda Ne Plaćaš PDV-ni Carinu jer si je platio već u Uniji.

11 godina
protjeran
offline
e-Trgovina i carina - Prolazi li pošiljka iz inoze

al te stvari sa eu skladista su vecinom skuplje tolko kolko bi te ispalo sa pdvom, ili bude tu negdje racunica pa ti sve to dode na isto. Ja sam nekave djelove frendu za motor kupovao na ebayu iz eu, na kraju kad smo racunali jeftinije bi proso da je uzeo izvan eu i platio pdv nego ovak.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.11.2017 8:01 (minarelli).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: e-Trgovina i carina - Prolazi li pošiljka iz i
kristofor kaže...

Iggy, nevezano za ovu cijelu priču. 
Imam frenda koji je još pola godine u SAD-u i uzeo bi mi za žićbo tipkovnicu. 

Ako ju kupi tamo i pošalje ju osobno o svojem trošku i naznači kao gift što bi u ovom slučaju zapravo i bilo, vrijedi li još uvijek otvaranje paketa za pdv?

Carinu nimalo ne zanima tko plaća, je li to poklon ili ne. Nju zanima vrijednost robe na ulasku (znači, nabavna vrijednost + shipping + svi ostali troškovi).

Stoga teoretski sve ide na "otvaranje". U praksi ne baš, treba nekad imati i sreće.

McFly333 kaže...

Ako naručuješ s Gearbesta sa skladišta u Europi onda Ne Plaćaš PDV-ni Carinu jer si je platio već u Uniji.

Ne mora značiti, može biti bescarinsko skladište pa se nameti plaćaju prilikom prodaje.

13 godina
neaktivan
offline
e-Trgovina i carina - Prolazi li pošiljka iz inoze

Pa što je s tim carinama, zar nije da je to ukinuto otkad smo u EU, ono svi smo povezani i te brije? Ili se carini samo kad nešto dolazi van EU?

Ne naručujem ništa izvana, ali sam mislio da nema s tim više zajebavanja u 2017. jer sam se s njima zajebavao prije 10 godina oko PS3 igara.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: e-Trgovina i carina - Prolazi li pošiljka iz i
Keops kaže...

Pa što je s tim carinama, zar nije da je to ukinuto otkad smo u EU, ono svi smo povezani i te brije? Ili se carini samo kad nešto dolazi van EU?

Ne naručujem ništa izvana, ali sam mislio da nema s tim više zajebavanja u 2017. jer sam se s njima zajebavao prije 10 godina oko PS3 igara.

Zašto bi bilo ukinuto zato jer smo u EU? Sve van EU podliježe pregledu i potencijalnoj naplati, kao i stvari poslane iz EU koje nisu uvezene u EU.

6 godina
protjeran
offline
e-Trgovina i carina - Prolazi li pošiljka iz inoze

Keops 

 

CARINA 1

 

CARINA 2

 

pogledaj cijenu nekog tv boxa iz neke registrirane EU prodavaonice kao što su naše links, Hg spot i slične koje za svu robu (koju treba) naručenu iz Kine ocarine i ako treba plate porez, ostala davanja, i robu s pretovar skladišta kao što su Gearbest , Geekbuying i drugih pa će ti biti jasnije.

no , pravilo je da ćeš svejedno proći jeftinije ako robu naručiš s tih tzv pretovar skladišta.

Da, JA lično i osobno !
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.11.2017 9:14 (Anđeo bez falinge).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: e-Trgovina i carina - Prolazi li pošiljka iz i
Anđeo bez falinge kaže...

CARINA 1

 

CARINA 2

 

pogledaj cijenu nekog tv boxa iz neke registrirane EU prodavaonice kao što su naše links, Hg spot i slične koje svu robu naručenu iz Kine ocarine i ako treba plate porez, ostala davanja i robu s pretovar skladišta kao što su Gearbest , Geekbuying i drugih pa će ti biti jasnije.

Ne shvaćam baš što je pjesnik htio reći...

6 godina
protjeran
offline
Re: e-Trgovina i carina - Prolazi li pošiljka iz i
Old Iggy kaže...
Ne shvaćam baš što je pjesnik htio reći...

 teško je razumjeti umjetnike.

 

EVO ti tv boxovi iz npr Velike Britanije odnosno izabereš Europe

Da, JA lično i osobno !
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.11.2017 9:02 (Anđeo bez falinge).
16 godina
offline
Re: e-Trgovina i carina - Prolazi li pošiljka iz i
Anđeo bez falinge kaže...
Old Iggy kaže...
Ne shvaćam baš što je pjesnik htio reći...

 teško je razumjeti umjetnike.

 

EVO ti tv boxovi iz npr Velike Britanije odnosno izabereš Europe

I? Što s njima?

6 godina
protjeran
offline
Re: e-Trgovina i carina - Prolazi li pošiljka iz i
Old Iggy kaže...

I? Što s njima?

 Dvostruko su skuplji od robe kupljene u "pretovar skladištima" i pogledaj im cijenu dostave odn šiping.

Dakle, to je roba koja je već prošla britansku (još su u EU) carinu, poreznu, nabijena im je marža pa im je cijena kvalitetno dvostruko veća od tih proizvoda koji dolaze direktno iz Kine.

Da, JA lično i osobno !
16 godina
offline
Re: e-Trgovina i carina - Prolazi li pošiljka iz i
Anđeo bez falinge kaže...
Old Iggy kaže...

I? Što s njima?

 Dvostruko su skuplji od robe kupljene u "pretovar skladištima" i pogledaj im cijenu dostave odn šiping.

Dakle, to je roba koja je već prošla britansku (još su u EU) carinu, poreznu, nabijena im je marža pa im je cijena kvalitetno dvostruko veća od tih proizvoda koji dolaze direktno iz Kine.

I opet, što s tim?

6 godina
protjeran
offline
Re: e-Trgovina i carina - Prolazi li pošiljka iz i
Old Iggy kaže...

I opet, što s tim?

 U jutro sam išao prošetati psa i naišao je na čajni kolačić.

Skoro ga je pojeo a 10x sam mu rekao da ne dira ništa prljavo.

Užas.

Da, JA lično i osobno !
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.11.2017 9:13 (Anđeo bez falinge).
16 godina
offline
Re: e-Trgovina i carina - Prolazi li pošiljka iz i
Anđeo bez falinge kaže...
Old Iggy kaže...

I opet, što s tim?

 U jutro sam išao prošetati psa i naišao je na čajni kolačić.

Skoro ga je pojeo a 10x sam mu rekao da ne dira ništa prljavo.

Užas.

 Shvaćaš li ideju uvoza / unosa / kad i kako plaćati namete / marže / lokacije i "lokacije" uređaja?

6 godina
protjeran
offline
Re: e-Trgovina i carina - Prolazi li pošiljka iz i
Old Iggy kaže...

 Shvaćaš li ideju uvoza / unosa / kad i kako plaćati namete / marže / lokacije i "lokacije" uređaja?

Ti si mislio da se tebi obraćam.

NE

Obratio sam se poznatom, vrlom i čestitom forumašu zvanom Keops ali smo isti tren napisali post, nisam ga citirao pa si mislio da se tebi obraćam.

 

Nije to ideja ni filozofija već zakoni o porezu i carini svake države a meni su jasni.

obrati se nekome drugom akoimaš dalju namjeru rasprave.

 

EOD

Da, JA lično i osobno !
14 godina
offline
e-Trgovina i carina - Prolazi li pošiljka iz inoze

Update,

 

spomenuti plan uzeti laptop sam riješio na cyber monday. ebay.com - naplaćeno mi je 190 usd+ shipping za tax customs import - nisam mogao uzeti uređaj bez te opcije. 

 

Dakle unaprijed plaćen iznos špedicije, carine i poreza. Seller je poslao paket u global shipping centre ebay-a, što je navodno jedina potrebna stvar da bih ja dobio paket na adresu bez potrebe davanja dodatnog novca pri dolasku paketa na carinu. 

Čujem da neki ljudi imaju problema sa spomenutom stavkom pri dolasku robe u RH, ikakva pomoć? trebam li se nekome obratiti unaprijed, nekoga obavijestiti da sam sve potrebno platio ili ebay ima ugovor sa određenom dostavnom službom koja će obaviti usluge carinjenja (pretpostavljam obzirom da se paket po americi muvao ups-om da ću ga dobiti preko overseas-a.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice