Trump pomiješao prave borbene zrakoplove s onima i

poruka: 36
|
čitano: 14.027
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Trump pomiješao prave borbene zrakoplove s onima i".
15 godina
odjavljen
offline
Trump pomiješao prave borbene zrakoplove s onima i

To je pročitao s recepta kojeg mu je propisao njegov spin doktor...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
7 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Trump pomiješao prave borbene zrakoplove s onima i

Baš u sebi komentiram kako im ministrica obrane izgleda opasno, pa shvatim da ste i vi malo pomiješali, radi se o premijerki a ne ministrici obrane

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Trump pomiješao prave borbene zrakoplove s oni
Poznato je da je Trump polupismen i da je tražio da mu rade sažetke svih dokumenata na pola stranice. No izgleda da ni toliko ne može pročitati s razumijevanjem.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
10 0 hvala 0
16 godina
offline
Trump pomiješao prave borbene zrakoplove s onima i

Naravno niko nije čuo za B-52 i pomislio da je samo riječ o nenamjernoj grešci/slovu, a ne o fantazijama igrača CoD-a i novinara.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Trump pomiješao prave borbene zrakoplove s oni
Nitko to nije pomislio, jer im nisu prodavali B-52 uopće. Prodali su im 52 komada F-35. Nije mu ovo prvi put da pročita nešto vrlo jednostavno s nerazumijevanjem.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Trump pomiješao prave borbene zrakoplove s oni
memulica kaže...

Naravno niko nije čuo za B-52 i pomislio da je samo riječ o nenamjernoj grešci/slovu, a ne o fantazijama igrača CoD-a i novinara.

B-52 je ionako u upotrebi samo od strane Amera, a mislim da postoji i nekakav treaty sa Rusima po kojemu ni jedni ni drugi ne smiju prodavati strateške bombardere trećim stranama.

K
14 godina
offline
Trump pomiješao prave borbene zrakoplove s onima i
a mi kupujemo "nove" 30 godina stare kante od avione ,ajme žalosti ,da bismo zamijenili 35 godina stare avione
nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
offline
Trump pomiješao prave borbene zrakoplove s onima i

a svijet je mislio da ne može gore od busha mlađeg ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Trump pomiješao prave borbene zrakoplove s onima i

Možda je mislio i na f22? Ima li švedska uopće toliko para? To može samo Hrvatska naručit. Doduše, malo rabljene i to dakako dizel varijante.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Trump pomiješao prave borbene zrakoplove s oni
blackalbum kaže...
a mi kupujemo "nove" 30 godina stare kante od avione ,ajme žalosti ,da bismo zamijenili 35 godina stare avione

 Sad šalu na stranu, a što će nam i 30 i 10 i bilo koliko godina stari? Dokazano (i u našem ratu i po ratištima gdje djeluju nemjerljivo superiorne avijacije rusije i amerike) borbena avijacija nema nikakvog opipljivog utjecaja na prevlast na tlu. 
Danas u doba sve jeftinijih dronova, ja bih uložio u to. Prije svega jer smo premali i gaografski preuski za nekakve bijesne zvijeri, a potom, za nadzor 
zračnog prostora i eventualno požarište, prolaska emigranata preko granice, tuđih ribarica ili švercera preko mora,  dronovi su danas puno prikladniji i jeftiniji. 
Za odrvraćanje i identifikaciju zalutalog putničkog zrakoplova su po meni dovoljni i oni švicarski pilatusi kojima krila oluje izvode akrobacije.
No s druge strane, na što ova populističko uhljepska država troši (posuđene s velikim kamatama) novce... vjerojatno će za krpanje agrokora, sudske tužbe ine, penzije za HVO, ili krpanje pokradenih rupa u HAC, HŽ i td otići para da bi fakat mogli kupiti isto što i norvežani :(

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.1.2018 18:49 (overhaul).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Trump pomiješao prave borbene zrakoplove s oni
overhaul kaže...

Možda je mislio i na f22? Ima li švedska uopće toliko para? 

 Naravno da ima. Za svaka dva Gripena koja prodaju, kupe jedan F22. 

 

Inače, radi se o Norveškoj.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Re: Trump pomiješao prave borbene zrakoplove s oni
Visak kaže...
overhaul kaže...

Možda je mislio i na f22? Ima li švedska uopće toliko para? 

 Naravno da ima. Za svaka dva Gripena koja prodaju, kupe jedan F22. 

 

Inače, radi se o Norveškoj.

 Hvala, nisam baš skoncentriran uz posao. Najbolje da pustim posao i pažljivije čitam članke :)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
9 godina
offline
Re: Trump pomiješao prave borbene zrakoplove s oni
overhaul kaže...
 Sad šalu na stranu, a što će nam i 30 i 10 i bilo koliko godina stari? Dokazano (i u našem ratu i po ratištima gdje djeluju nemjerljivo superiorne avijacije rusije i amerike) borbena avijacija nema nikakvog opipljivog utjecaja na prevlast na tlu. 
Danas u doba sve jeftinijih dronova, ja bih uložio u to. Prije svega jer smo premali i gaografski preuski za nekakve bijesne zvijeri, a potom, za nadzor 
zračnog prostora i eventualno požarište, prolaska emigranata preko granice, tuđih ribarica ili švercera preko mora,  dronovi su danas puno prikladniji i jeftiniji. 
Za odrvraćanje i identifikaciju zalutalog putničkog zrakoplova su po meni dovoljni i oni švicarski pilatusi kojima krila oluje izvode akrobacije.
No s druge strane, na što ova populističko uhljepska država troši (posuđene s velikim kamatama) novce... vjerojatno će za krpanje agrokora, sudske tužbe ine, penzije za HVO, ili krpanje pokradenih rupa u HAC, HŽ i td otići para da bi fakat mogli kupiti isto što i norvežani :(

 Ti avioni kupuju se zato da naši piloti mogu sudjelovati u misijama NATO-a. Tako da bude još bolja situacija ako "naš" avion bude oboren u Afganistanu, onda i "naši" specijalci s "našim" helikopterima jure spasiti "našeg" pilota.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Trump pomiješao prave borbene zrakoplove s oni

Svaka država mora imat borbene avione ili nemora ali onda mora plaćati nekom drugom da ih štiti. Kao i ono glupo pitanje naših novinara zašto imamo para za avione a nemamo za lijekove za djecu. Kada nebi imali avione morali bi plaćati talijanima da nas štite i to bi bilo puno skuplje. Ako zračni prostor nije zaštićen nemože se odvijat civilni promet i druge zemlje bi nas brzo izolirale. Problem je u našoj politici koja forsira zapadne avione a za malo para se mogu kupiti kinezi ili rusi. Tipa JF-17 ili Mig 29. Ovako će nam uvalit 30 godina stare F16.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Trump pomiješao prave borbene zrakoplove s oni
Visak kaže...
Nitko to nije pomislio, jer im nisu prodavali B-52 uopće. Prodali su im 52 komada F-35. Nije mu ovo prvi put da pročita nešto vrlo jednostavno s nerazumijevanjem.

 Tebi se nikad ne dogodi da krivo pročitaš nešto ili umetneš slovo slučajno?

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
16 godina
offline
Trump pomiješao prave borbene zrakoplove s onima i

Vidi se da je gamer u duši

 
2 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Trump pomiješao prave borbene zrakoplove s onima i

žalosno je kad je pola svijeta pametnije od američkog predsjednika

Netko radi što zna a netko zna šta radi.
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.1.2018 19:56 (hakintosrh).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Trump pomiješao prave borbene zrakoplove s oni
zeroname kaže...

Svaka država mora imat borbene avione ili nemora ali onda mora plaćati nekom drugom da ih štiti. Kao i ono glupo pitanje naših novinara zašto imamo para za avione a nemamo za lijekove za djecu. Kada nebi imali avione morali bi plaćati talijanima da nas štite i to bi bilo puno skuplje. Ako zračni prostor nije zaštićen nemože se odvijat civilni promet i druge zemlje bi nas brzo izolirale. Problem je u našoj politici koja forsira zapadne avione a za malo para se mogu kupiti kinezi ili rusi. Tipa JF-17 ili Mig 29. Ovako će nam uvalit 30 godina stare F16.

Al' da ga *ebeš, ne može biti skuplje od nabavke "novih" aviona i troškova održavanja istih.

 

Jel' itko ikad stavio konkretne cifre na papir? I zašto baš Talijanima? Šta ne možemo birati od ovih par zračnih "velesila" oko nas?

K
15 godina
offline
Re: Trump pomiješao prave borbene zrakoplove s oni
zeroname kaže...

Svaka država mora imat borbene avione ili nemora ali onda mora plaćati nekom drugom da ih štiti. Kao i ono glupo pitanje naših novinara zašto imamo para za avione a nemamo za lijekove za djecu. Kada nebi imali avione morali bi plaćati talijanima da nas štite i to bi bilo puno skuplje. Ako zračni prostor nije zaštićen nemože se odvijat civilni promet i druge zemlje bi nas brzo izolirale. Problem je u našoj politici koja forsira zapadne avione a za malo para se mogu kupiti kinezi ili rusi. Tipa JF-17 ili Mig 29. Ovako će nam uvalit 30 godina stare F16.

 Zanimljivo da je nama to preskupo, a Slovencima nije da im Italija i Mađarska to rade. Naša forsirana militarizacija je super.

It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not.
11 godina
offline
Re: Trump pomiješao prave borbene zrakoplove s oni
Rhox kaže...

 Zanimljivo da je nama to preskupo, a Slovencima nije...

 jbga, kad za zaštitu slovenskog zračnog prostora talijanski pilot mora sekundu duži krug napraviti dok usput slijeće u aviano 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Trump pomiješao prave borbene zrakoplove s oni

BIH isto štite strane sile ali oni nemaju izbora svaka jača avijacija od dodikovog helikoptera je zabranjena zna se zašto.

16 godina
offline
Re: Trump pomiješao prave borbene zrakoplove s oni
picajzla0707 kaže...
Rhox kaže...

 Zanimljivo da je nama to preskupo, a Slovencima nije...

 jbga, kad za zaštitu slovenskog zračnog prostora talijanski pilot mora sekundu duži krug napraviti dok usput slijeće u aviano 

 A što, kao, mi smo širi za obilazak? Pa možeš u većini teritorija hrvatske u jedno popodne pješice iz slovenije u bosnu, ili mađarske u bosnu. 

zeroname kaže...

Svaka država mora imat borbene avione

 ZAŠTO? Koji se to pojavio razlog, otkad su borbeni avioni u upotrebi i ponudi da ih SVAKA banana državica mora imati? Osim marketinških, naravno i toga da nam je ministar obrane u sukobu interesa jer je u nadzornom odboru u firmama kojima je posao i uvoz naoružanja i predsjednica i dalje "tajnica natoa".
Zašto, ponavljam pilatusi nisu dovoljni? Jesu to "školski" avioni, ali koliko vidim lete... imaju radio vezu, piloti isto vide oko sebe... što se tiče borbenog djelovanja, znamo kako oba padaju. Ili kako i najskuplji i najnapredniji nevidljivi dobiju šamar od jeftine rakete. 
Mislim, možemo se mi tu lijepo izrugivati trumpu i njegovim lapsus f52, ali ajd da mi prvo probamo dostići USA u postotku nezaposlenih (manje od 5%). 

zeroname kaže...

BIH isto štite strane sile ali oni nemaju izbora svaka jača avijacija od dodikovog helikoptera je zabranjena zna se zašto.

 I što joj fali. Kao da je Hrvatska sad u nekakvoj prednosti jer eto jednom godišnje polete one cigare s krilima na nekakvi miting. 
Mislim, što se nama može katastrofalnog desit da nemamo ni jedan borbeni avion u svom vlasništvu? Uštedjeli bi kerozina. I 
nebi otišlo nekoliko milijuna posrednicima koji su te cigare dali renovirat po rumunjskoj i ukrajni. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.1.2018 22:55 (overhaul).
8 godina
protjeran
offline
Trump pomiješao prave borbene zrakoplove s onima i

Sad ste dodali i politicki dio u bug?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Trump pomiješao prave borbene zrakoplove s oni
Kresimir4 kaže...

Sad ste dodali i politicki dio u bug?

 Pa Call of Duty. naravno 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
15 godina
neaktivan
offline
Re: Trump pomiješao prave borbene zrakoplove s oni

Pa zato da ako se netšto desi odnosno neki nepoznati objekt uleti u zračni prostor da ga mogu skinut ili ako neki terorist otme avion da ga isto tako mogu skinut. Svaka država mora garantirat sigurnost u svom zračnom prostoru. Kad neki putnički avion uleti u HR zračni prostor mora bit siguran. Znamo sta je bilo u Ukrajni pijani ukrajinac stisnuo dugme ispalio rakete i skiuo putnički avion sa 200+ putnika otad ne lete više iznad ukrajine. Osim toga spomenuo si pilatus a kako će taj pilatus presrest i oborit neki privatni mlazni avion a takve ima svaka starleta.

 

16 godina
offline
Re: Trump pomiješao prave borbene zrakoplove s oni
zeroname kaže...

Pa zato da ako se netšto desi odnosno neki nepoznati objekt uleti u zračni prostor da ga mogu skinut ili ako neki terorist otme avion da ga isto tako mogu skinut. Svaka država mora garantirat sigurnost u svom zračnom prostoru. Kad neki putnički avion uleti u HR zračni prostor mora bit siguran. Znamo sta je bilo u Ukrajni pijani ukrajinac stisnuo dugme ispalio rakete i skiuo putnički avion sa 200+ putnika otad ne lete više iznad ukrajine. Osim toga spomenuo si pilatus a kako će taj pilatus presrest i oborit neki privatni mlazni avion a takve ima svaka starleta.

 

 Ma da, možda u Call of Duty :) Ti bi obarao privatne avione starleta?  Kad je zadnji put neka država u europi skidala nepoznate leteće tanjure u svom zračnom prostoru, i koji je to bio slučaj igdje u posljednjih xy godina da je neki avion raketirao putnički jer je eto - otet? Jedino što ikad i igdje vidimo je da ameri šalju snimke s baltika kad se vozaju u međunarodnim vodama kako eto, ruski patrolni avioni im dođu jako blizu, sram ih bilo, na ruskoj granici ruski avioni. Wow. 
Pijani ukrajinac nije sigurno stiskao nikakvo dugme - ono su vrlo sofisticirane nadzvučne rakete kojima ni jedan borbeni avion nemože ništa u smislu da zaštiti putnički zrakoplov. Pa taj BUK ruši krstareće rakete, što mu može 30 godina star avion koji bi eventualno "štitio" putnički avion u preletu. Citat: "In '92, the system has proven the ability to destroy Scud missile R-17 and rocket MLRS caliber of 0.3 meters." A i to bi bilo kad - usred rata. Pa nedo nam bog opet toga. 
I da spomenuo sam pilatus- evo što kaže vikipedija: Pilatus PC-9 je švicarski zrakoplov s jednim turbo motorom. Namijenjen je za obuku vojnih pilota i laka borbena djelovanja za koja su potrebna manje modifikacije. Razlog tome je švicarska obveza kao neutralne zemlje da ne izvozi naoružane letjelice. Inače, PC-9 može ponijeti i do 1.040 kg korisnog tereta. U lakim borbenim zadaćama ih koriste i zrakoplovstava Slovenije i Irske. Dakle, oni ga mogu koristiti ali mi smo veće face. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.1.2018 23:29 (overhaul).
11 godina
offline
Re: Trump pomiješao prave borbene zrakoplove s oni
overhaul kaže...
picajzla0707 kaže...

 jbga, kad za zaštitu slovenskog zračnog prostora talijanski pilot mora sekundu duži krug napraviti dok usput slijeće u aviano 

 A što, kao, mi smo širi za obilazak? Pa možeš u većini teritorija hrvatske u jedno popodne pješice iz slovenije u bosnu, ili mađarske u bosnu. 

 ja se zajebavam, ali ajde da te vidim kako ćeš pješice iz dubrovnika ili vukovara doći do slovenije za jedno popodne

16 godina
neaktivan
offline
Re: Trump pomiješao prave borbene zrakoplove s oni
JozoBozo121 kaže...
Visak kaže...
Nitko to nije pomislio, jer im nisu prodavali B-52 uopće. Prodali su im 52 komada F-35. Nije mu ovo prvi put da pročita nešto vrlo jednostavno s nerazumijevanjem.

 Tebi se nikad ne dogodi da krivo pročitaš nešto ili umetneš slovo slučajno?

 Dogodilo mi se i da se popiknem preko lopte. Zato ne igram na poziciji centarfora Barcelone.

 

Ne radi se tu o jednom lapsusu, nego o kontinuiranom nizu događaja koji govore da tip nije mentalno sposoban za tu funkciju. Pitanje je samo koje probleme ima oduvijek, a koji su posljedica godina i bolesti.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Re: Trump pomiješao prave borbene zrakoplove s oni
picajzla0707 kaže...
overhaul kaže...
picajzla0707 kaže...

 jbga, kad za zaštitu slovenskog zračnog prostora talijanski pilot mora sekundu duži krug napraviti dok usput slijeće u aviano 

 A što, kao, mi smo širi za obilazak? Pa možeš u većini teritorija hrvatske u jedno popodne pješice iz slovenije u bosnu, ili mađarske u bosnu. 

 ja se zajebavam, ali ajde da te vidim kako ćeš pješice iz dubrovnika ili vukovara doći do slovenije za jedno popodne

 E ježi ga, mogao si smislit i bolju foru: "hajde prehodaj svu jadransku obalu, uključujući otoke" :)

Visak kaže...
JozoBozo121 kaže...
Visak kaže...
Nitko to nije pomislio, jer im nisu prodavali B-52 uopće. Prodali su im 52 komada F-35. Nije mu ovo prvi put da pročita nešto vrlo jednostavno s nerazumijevanjem.

 Tebi se nikad ne dogodi da krivo pročitaš nešto ili umetneš slovo slučajno?

 Dogodilo mi se i da se popiknem preko lopte. Zato ne igram na poziciji centarfora Barcelone.

 

Ne radi se tu o jednom lapsusu, nego o kontinuiranom nizu događaja koji govore da tip nije mentalno sposoban za tu funkciju. Pitanje je samo koje probleme ima oduvijek, a koji su posljedica godina i bolesti.

Čudan je, da, ali eto njihov izborni sistem takve preferira. Što više para za kampanju i onda one njihove elektorske jedinice i jupi. Kažu neki da je demokracija diktatura debila :/ No, činjenica je da cijeli taj sistem amerima očito funkcionira: zarađuju puno, zaposleni puno, supersila su, svi gledamo u nasa-u, dodjele oscara i kupujemo američke intele, amd-ove ili appleove proizvode. Ovaj se razvikao na uvoznu auto industriju, pa su nijemci japanci i korejanci još pojeftinili svoja (i to luksuzna za njihovo tržište) vozila. Prosječno vozilo za njih, tipa mazda 3 benzin od 155ks  tako je 117 000 kn sa davanjima.  Kod nas je takav motor 172 285 kn sa davanjima. Pritom je kod njih nova prosječna mjesečna plaća radnika preračunato 3750$->23 250 kn, dakle amer za ovaj auto radi 5 mjeseci. Hrvatska prosječna plaća (debelo napumpana od uhljebarina) je 6025kn. I takav Hrvat za taj auto mora odraditi 28 mjeseci i 16 dana. Neću ni ulaziti u to koliko njima povoljnije daju kredite i leasinge. Moš mislit kako onda prosječnog amerikanca tišti što im je predsjednik ovakav klaun. Imali su kako Ajar kaže već busha juniora, i fino preživjeli. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
15 godina
neaktivan
offline
Re: Trump pomiješao prave borbene zrakoplove s oni

Jesi vidio što sam ja napisao kako će taj pilatus presresti mlazni avion bilo privatni ili putnički ako mu je maksimalna brzina 600 km/h. A danas svaki mlazni civilni avion ide brzinom od 800-900 km/h. Osim toga taj pilatus nemože nosti na sebi rakete a nema ni radar za navođenje.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice