Uber odustaje od PC i Mobile inačice Windows 10 ap

poruka: 8
|
čitano: 4.301
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Uber odustaje od PC i Mobile inačice Windows 10 ap".
12 godina
neaktivan
offline
Uber odustaje od PC i Mobile inačice Windows 10 ap

koja go*na neprofitabilna

mogao sam pretrpjeti da su seksisti, da su preevaluirani, da kradu tehnologiju, da ne placaju porez, da ne postuju zakon...

al da su lijeni imat 2 dev-a na odrzavanju appa za 1 platformu mi prelijeva casu

uber, zelim ti samo da te waymo i lyft zgaze, da ti IPO faila i da ljudi zaborave na kompaniju i na znacenje rijeci uber

die uber die

Derive and Conquer.
Moj PC  
1 6 hvala 0
9 godina
offline
Re: Uber odustaje od PC i Mobile inačice Windows 1
flateR7 kaže...

koja go*na neprofitabilna

mogao sam pretrpjeti da su seksisti, da su preevaluirani, da kradu tehnologiju, da ne placaju porez, da ne postuju zakon...

al da su lijeni imat 2 dev-a na odrzavanju appa za 1 platformu mi prelijeva casu

uber, zelim ti samo da te waymo i lyft zgaze, da ti IPO faila i da ljudi zaborave na kompaniju i na znacenje rijeci uber

die uber die

 Zar nije Win 10 mobile ugasen? Zasto bi itko to podrzavao, pogotovi kad juzeri zvuce kao fanatici.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Uber odustaje od PC i Mobile inačice Windows 1
pravi_covijek kaže...
flateR7 kaže...

 

 Zar nije Win 10 mobile ugasen?  Zasto bi itko to podrzavao, pogotovi kad juzeri zvuce kao fanatici.

 Platforma nije "Win 10 mobile", nego UWP s kojim se razvija za desktop i mobile.

 

Meni osobno nedostaje bas zbog app-a na tabletu sa windowsima.

Ali zaboravite sto to znaci meni, nego razmisli sto to znaci opcenito!

 

To i ne bi bila tako velika uvreda od Ubera da ne stoje sljedece tvrdnje:

  1) jako je jeftino odrzavati tu platformu

  2) Uber sjedi na ogromnim investicijama i pali novce na visoke bonuse managementu 

  3) Windowsi ce se uskoro runnati na ARMu => bit ce hrpa prijenosnih uredaja na UWP platformi.

    Uber je cutting-edge kompanija, a odbijaju novu klasu uredaja i prije nego sto je dosla

      => veoma neprijateljski stav, dok u isto vrijeme ocekuju da se s njima ima strpljenja jer "mijenjaju svijet"

  4) rade to iz lijenosti/skrtosti, primjetite da objava dolazi nakon sto su se pojavili problemi u novijim verzijama, a ne

     za vrijeme stabilnog perioda (izgleda kao da odbacuju odgovornost, zar ne?)

 

 

Na kraju jedan off topic, samo za kolegu pravi_covijek :

 

Takoder kolega, uputio bih vas prema sljedecoj knjizi koja bi vam mogla pomoci pri sastavljanju odgovora na forumu:

 

https://shop.skolskaknjiga.hr/logika-5889.html

Davor Lauc, Zvonimir Sikic -> Logika, udzbenik za 3. razred gimnazije.

 

Neke vase greske:

   1) argumentirate za podskup cinjenica (samo za Win10 mobile, a ne za cijeli UWP)

   2) pretpostavljate da mozete zakljuciti da svi juzeri zvuce kao fanatici, iako ni ne znate

      da li je odgovor iznad vas uopce dosao od juzera te platforme

   3) pretpostavljate da je nacin na koji neki skup korisnika zvuci u korelaciji sa motivacijom

      proizvodaca za odrzavanjem platforme za taj skup korisnika (ovo je mozda i vasa najveca greska!)

 

Ako jos niste dosli do 3. razreda gimnazije, nemojte misliti da ce vam stetiti pogledati neke stvari unaprijed!

Derive and Conquer.
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.2.2018 18:32 (flateR7).
9 godina
offline
Re: Uber odustaje od PC i Mobile inačice Windows 1
flateR7 kaže...
pravi_covijek kaže...
flateR7 kaže...

 

 Zar nije Win 10 mobile ugasen?  Zasto bi itko to podrzavao, pogotovi kad juzeri zvuce kao fanatici.

 Platforma nije "Win 10 mobile", nego UWP s kojim se razvija za desktop i mobile.

 

Meni osobno nedostaje bas zbog app-a na tabletu sa windowsima.

Ali zaboravite sto to znaci meni, nego razmisli sto to znaci opcenito!

 

To i ne bi bila tako velika uvreda od Ubera da ne stoje sljedece tvrdnje:

  1) jako je jeftino odrzavati tu platformu

  2) Uber sjedi na ogromnim investicijama i pali novce na visoke bonuse managementu 

  3) Windowsi ce se uskoro runnati na ARMu => bit ce hrpa prijenosnih uredaja na UWP platformi.

    Uber je cutting-edge kompanija, a odbijaju novu klasu uredaja i prije nego sto je dosla

      => veoma neprijateljski stav, dok u isto vrijeme ocekuju da se s njima ima strpljenja jer "mijenjaju svijet"

  4) rade to iz lijenosti/skrtosti, primjetite da objava dolazi nakon sto su se pojavili problemi u novijim verzijama, a ne

     za vrijeme stabilnog perioda (izgleda kao da odbacuju odgovornost, zar ne?)

 

 

Na kraju jedan off topic, samo za kolegu pravi_covijek :

 

Takoder kolega, uputio bih vas prema sljedecoj knjizi koja bi vam mogla pomoci pri sastavljanju odgovora na forumu:

 

https://shop.skolskaknjiga.hr/logika-5889.html

Davor Lauc, Zvonimir Sikic -> Logika, udzbenik za 3. razred gimnazije.

 

Neke vase greske:

   1) argumentirate za podskup cinjenica (samo za Win10 mobile, a ne za cijeli UWP)

   2) pretpostavljate da mozete zakljuciti da svi juzeri zvuce kao fanatici, iako ni ne znate

      da li je odgovor iznad vas uopce dosao od juzera te platforme

   3) pretpostavljate da je nacin na koji neki skup korisnika zvuci u korelaciji sa motivacijom

      proizvodaca za odrzavanjem platforme za taj skup korisnika (ovo je mozda i vasa najveca greska!)

 

Ako jos niste dosli do 3. razreda gimnazije, nemojte misliti da ce vam stetiti pogledati neke stvari unaprijed!

 Uber app je namijenjen najvise mobilnim uredjajima. Windows 10 mobile se gasi, zasto bi razvijao aplikaciju koja zahtjeva GPS i telefonski broj kao deafult za desktop uredjaje ili tablete koji u vecini slucajeva nemaju GPS ni mogucnost poziva.

Da, dominacija Windows na mobilnoj platformi (ARM) evo samo sto nije dosla, treba odmah razviti hrpu aplikacija za nepostojece trziste. 

Uber se ponasa skoro kao kriminalna organzacija sudeci po zadnjim vijestima, tako da ih osobno ne podrzavam niti branim. 1 2 3 4 5 6

Da, nisi fanatik uopce. Nemaju app za UWP i odmah neka propadnu, hehe

12 godina
neaktivan
offline
Re: Uber odustaje od PC i Mobile inačice Windows 1
pravi_covijek kaže...
flateR7 kaže...
pravi_covijek kaže...
flateR7 kaže...

 

 Uber app je namijenjen najvise mobilnim uredjajima. Windows 10 mobile se gasi, zasto bi razvijao aplikaciju koja zahtjeva GPS i telefonski broj kao deafult za desktop uredjaje ili tablete koji u vecini slucajeva nemaju GPS ni mogucnost poziva.

Da, dominacija Windows na mobilnoj platformi (ARM) evo samo sto nije dosla, treba odmah razviti hrpu aplikacija za nepostojece trziste. 

Uber se ponasa skoro kao kriminalna organzacija sudeci po zadnjim vijestima, tako da ih osobno ne podrzavam niti branim. 1 2 3 4 5 6

Da, nisi fanatik uopce. Nemaju app za UWP i odmah neka propadnu, hehe

 Kolega niste u toku sa tehnologijom. Noviji prijenosni laptopi Lenovo Carbon, Yoga, neki Chromebookovi, neki HP Elitebookovi, Microsoft Surface dolaze sa LTE mrezom koja naravno ima GPS, a mogucnost poziva se lagano zaobide.

Windows ce imati neki udio u ARMu, ali ce postojati (postoje!) i mobilni uredaji x86 arhitekture.

S ovim Uber govori kako ih ne zanima ta cinjenica i da ako korisnik zeli pozvati uber, neka to radi preko mobitela.

 

Ovaj zadnji argument je ocito kriv, jer se iz mojih prijasnjih poruka moze zakljuciti kako je ova vijest tek prelila casu mojih prijasnjih razocaranja u kompaniju, tj. nije bila jedini izvor moje zelje da Uber propadne.

 

Znam da ne zelite prihvatiti savjet random osobe sa interneta, no opet cu vam reci kako bi vam knjiga jako koristila.

 

Derive and Conquer.
15 godina
offline
Uber odustaje od PC i Mobile inačice Windows 10 ap

-natezati se oko razloga je beskorisno, stvar firme-vlasnika-interesa.. ista/recipročna situacija je za neki soft-support win-vs-ostali (linux..) kad je u pitanju neki desktop os/app i tu nema pomoći, interes x zastupljenost korisnika konkretne platforme. Pri tome je nevažno koja firma, koji soft-platforma. Take it or leave it.. juzer ima taj izbor, ništa više.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Uber odustaje od PC i Mobile inačice Windows 1

flateR7 

 

Možda se pojavi nešto kao "WINE" emulator koji omogučuje izvođenje programa na linuxu a pisani su za windows. Premda priznajem ne radi kao na windowsu ali to ti je najbolje rješenje . Ako vas ima barem 10. mozete zajedno skupit novac i pokrenuti razvoj. Ako mogu na linuxu možete i vi . 

9 godina
offline
Re: Uber odustaje od PC i Mobile inačice Windows 1
flateR7 kaže...
pravi_covijek kaže...
flateR7 kaže...
pravi_covijek kaže...
flateR7 kaže...

 

 Uber app je namijenjen najvise mobilnim uredjajima. Windows 10 mobile se gasi, zasto bi razvijao aplikaciju koja zahtjeva GPS i telefonski broj kao deafult za desktop uredjaje ili tablete koji u vecini slucajeva nemaju GPS ni mogucnost poziva.

Da, dominacija Windows na mobilnoj platformi (ARM) evo samo sto nije dosla, treba odmah razviti hrpu aplikacija za nepostojece trziste. 

Uber se ponasa skoro kao kriminalna organzacija sudeci po zadnjim vijestima, tako da ih osobno ne podrzavam niti branim. 1 2 3 4 5 6

Da, nisi fanatik uopce. Nemaju app za UWP i odmah neka propadnu, hehe

 Kolega niste u toku sa tehnologijom. Noviji prijenosni laptopi Lenovo Carbon, Yoga, neki Chromebookovi, neki HP Elitebookovi, Microsoft Surface dolaze sa LTE mrezom koja naravno ima GPS, a mogucnost poziva se lagano zaobide.

Windows ce imati neki udio u ARMu, ali ce postojati (postoje!) i mobilni uredaji x86 arhitekture.

S ovim Uber govori kako ih ne zanima ta cinjenica i da ako korisnik zeli pozvati uber, neka to radi preko mobitela.

 

Ovaj zadnji argument je ocito kriv, jer se iz mojih prijasnjih poruka moze zakljuciti kako je ova vijest tek prelila casu mojih prijasnjih razocaranja u kompaniju, tj. nije bila jedini izvor moje zelje da Uber propadne.

 

Znam da ne zelite prihvatiti savjet random osobe sa interneta, no opet cu vam reci kako bi vam knjiga jako koristila.

 

 Postoje naravno, ali u kojim slucajevima ce se koristiti za takve svrhe. Svatko ima mobitel, zar ne. Ok, pogledat cu knjigu, nije na odmet nauciti nove stvari.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice