Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?

poruka: 120
|
čitano: 27.858
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?".
12 godina
offline
Re: Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?
Pozdrav BlackDog22!
Prije nego sto sam promjenio kompaniju Rom mi je bio nadređeni.

Nedavno sam, nakon 9 godina, sreo Samira. Opet ima bolji posao od mene.
To ti je zato što je sposobniji i vrijedniji od mene. Nisam ga nikada cuo da cvili da mu nesto fali ili ga vidio da se ponasa kao plačimačak. Čovjek ima sva prava kao i ja.

Ti podržavaš privilegije za određene grupe za moj novac. S kojim pravom?
vicious
15 godina
neaktivan
offline
Re: Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?
S tim pravom što si se i ti školovao i liječio na tuđi račun. To se zove živjeti u civilizaciji, za razliku od života na Divljem zapadu ili u brdima Afganistana.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
6 godina
protjeran
offline
Re: Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?
Visak kaže...
S tim pravom što si se i ti školovao i liječio na tuđi račun. To se zove živjeti u civilizaciji, za razliku od života na Divljem zapadu ili u brdima Afganistana.

 Kao da on to neće vratiti stostruko kroz radni vijek jer će se naplaćati svakakvih poreza i doprinosa. U ovoj socijalističkoj vukojebini najbolje prolaze neradnici na socijali i sisači proračuna, a srednji sloj ne postoji.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.6.2018 15:49 (Paolo Maldini).
6 godina
offline
Re: Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?
Visak kaže...
S tim pravom što si se i ti školovao i liječio na tuđi račun. To se zove živjeti u civilizaciji, za razliku od života na Divljem zapadu ili u brdima Afganistana.

Kako se on skolovao na njihov racun konkretno? I koliko daleko cemo ici sa time, koliko daleko u proslost?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?
Zar treba objašnjavati da ako se školuješ bez da plaćaš, a netko ipak plaća te profesore, to znači da se školuješ na tuđi račun? Da svatko koristi samo ono što je sam napravio ili zaradio ne bismo imali ni asfaltirane ceste, jer tko bi ulagao u nešto što će i drugi besplatno koristiti. Ili zašto plaćamo sirotišta, kad to ionako nisu naša djeca, da ne spominjem skloništa za napuštene pse.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
6 godina
protjeran
offline
Re: Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?
Visak kaže...
Zar treba objašnjavati da ako se školuješ bez da plaćaš, a netko ipak plaća te profesore, to znači da se školuješ na tuđi račun?

 Plaćaju ih tvoji roditelji, a kasnije ćeš plaćati ti za svoju djecu ili za drugu ako djece nemaš. Prestani sa svojim socijalističkim sranjima.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?
Ne, školu ne plaćaš za svoju djecu, plaćaš ju za svu djecu bez obzira imao ih sam ili ne. To se zove biti socijaliziran (a ne socijalizam). Za tebe su ipak izgleda brda Afganistana, gdje možeš biti samodostatan i gdje će tvoja djeca imati samo ono što im ti uspiješ priskrbiti (znači gotovo ništa).
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
6 godina
protjeran
offline
Re: Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?
Visak kaže...
Ne, školu ne plaćaš za svoju djecu, plaćaš ju za svu djecu bez obzira imao ih sam ili ne. 

 To sam ja i napisao a ti si tvrdio da moje školovanje plaća netko drugi. Platim ga ja s vremenskim odmakom stostruko. Dogovori se prvo sam s sobom.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?
Što ti nije jasno? Plaćaš školovanje za svu djecu, ne plaćaš za sebe, jer nisi dijete i ne školuješ se. Za tebe su plaćali drugi ljudi, koji možda nisu imali djecu, a mogao si se školovati i ako nisi imao roditelje koji bi plaćali.

Dakle tvoje plaćanje i tvoje školovanje nisu u nikakvoj direktnoj vezi.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
6 godina
offline
Re: Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?
Po toj logici se i Romi školuju na tuđi račun..
15 godina
neaktivan
offline
Re: Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?
Pa ako se svi školuju na tuđi račun, onda i Romi, u čemu je problem? Bi li radije imao susjeda Roma koji je školovan, kao onaj s početka priče ili nepismenog, koji u dvorištu kolje kokoš da skine uroke s bolesnog djeteta?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
6 godina
protjeran
offline
Re: Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?
Visak kaže...
Dakle tvoje plaćanje i tvoje školovanje nisu u nikakvoj direktnoj vezi.

 Ti nemaš pojma šta pričaš. Praktički sve što netko kupi pa bio on student,radnik ili umirovljenik država mu uzme PDV, najčešće 25%. PDV je najveći i najvažniji prihod države. I ti kažeš da nema direktne veze.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?
Kao prvo smiri živce.
Je li ti jasno što znači direktno, a što indirektno? Kada bi sve usluge (školu, zdravstvo, policiju, vatrogasce, ceste) plaćao uplatnicom kao struju, onoliko koliko 'potrošiš', onda bi ih plaćao direktno. No to ne bi nikako funkcioniralo. Ovako se sve temelji na solidarnosti, gdje oni koji više zarađuju više i plaćaju kroz poreze, a svi se mogu bar minimalno školovati i liječiti i svi hodaju po asfaltu, bez obzira koliko su ga platili.

Tako je uređeno u svim civiliziranim zemljama. Oni koji nemaju nikakav sustav poreza i javnih službi žive kao u srednjem vijeku.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
6 godina
protjeran
offline
Re: Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?
Visak kaže...
Kao prvo smiri živce.
Je li ti jasno što znači direktno, a što indirektno? Kada bi sve usluge (školu, zdravstvo, policiju, vatrogasce, ceste) plaćao uplatnicom kao struju, onoliko koliko 'potrošiš', onda bi ih plaćao direktno. No to ne bi nikako funkcioniralo. Ovako se sve temelji na solidarnosti, gdje oni koji više zarađuju više i plaćaju kroz poreze, a svi se mogu bar minimalno školovati i liječiti i svi hodaju po asfaltu, bez obzira koliko su ga platili.

Pa zdravstveno plaćaš izravno, 15% iz bruto plaće + dopunsko. Ceste plaćaš izravno pri tehničkom pregledu vozila.

15 godina
offline
Re: Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?
Paolo Maldini kaže...
..

Pa zdravstveno plaćaš izravno, 15% iz bruto plaće + dopunsko. Ceste plaćaš izravno pri tehničkom pregledu vozila.

 -plaćaš ali ''ne za sebe'' ne kao konkretan trošak-račun. Plaćaš solidarno određeni postotak, neovisno koristiš li nešto, plaćaš za sve, drugi za tebe (ne sam za sebe). Pri tome ne moraš ni plaćati, možeš biti npr nezaposlen.. to je smisao socijalne države i tako funkcionira većina civiliziranog svijeta npr Eu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?
Gore sam ti objasnio da direktno znači da plaćaš ulugu koja je tebi konkretno izvršena, a indirektno da stavljaš u bačvu iz koje se plaćaju troškovi svima (pa i tebi).
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?
Privilege ne bi smjele postojati po rasnoj, vjerskoj, nacionalnoj ili spolnoj osnovi (vjerojatno sam i zaboravio neke).
 
2 1 hvala 0
10 godina
online
Re: Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?

@love2ml86

 

 

Zakaj, ne?

 

Ako netko pripada nekoj manjinskoj skupini koja na bilo koji način nije afirmirana u društvu, to društvo ako želi biti humano mora omogućiti afirmiranje pojedinca iz takve skupine.

Npr., plaćati školarinu...

 

Nekada su u srednjim školama u USA morali čuvati pod nastavom dva vojnika sa automatima M-16, crne učenike koji su jedino tako mogli pohađati nastavu, a da ih ne linčuje bjelačka većina . Tolika je mržnja bila prema crncima sa strane bijelaca. 

 

Zbog toga je danas USa bolja država, te predvodnica moderne civilizacije, te je imala svojedobno i predsjednika iz takve manjinske grupe.

 

A, bacite pogleda na RH i kaj se vidi...? Kad ćemo mi imati nekog za predsjedika tko Srbin il' pak gay?

Ne tako skoro. Nažaloat.

 

Kod nas čak skupljaju potpise za referendume da se smanje prava nacionalim manjinama i ženama...

Žalosno i sramotno.

 

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.6.2018 20:41 (PzKpfw).
6 godina
protjeran
offline
Re: Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?
PzKpfw kaže...

 

 

A, bacite pogleda na RH i kaj se vidi...? Kad ćemo mi imati nekog za predsjedika tko Srbin il' pak gay?

Ne tako skoro. Nažaloat.

 

 

 

 

 Pa da.

Ti i slični ste ista medalja samo druga strana.

VI bi vjerojatno donijeli zakon da sljedeći predsjednik MORA biti derpe ili Talijan.

 

Tolerancija u pm.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
10 godina
online
Re: Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?

@Anđeo bez falinge

 

Ah, ne bi donio da mora biti. Narod mora odlučiti. Demokracija, razbu...

Srećom zakon još uvijek zabranjuje fašiste, mada su oni danas prikriveni, te se svugdje guraju....

 

Kao ono sve poštuju, a nikada ne propuštaju priliku da profuravaju mržnju. Oružana sila nacifašista je poražena ujedinjenom borbom naroda i nacionalih manjina, pod vodstvom druga Tita i njegovih hrabrih partizana boraca.....

.....al' ideologija, odnosno ustaška guja još uvijek živi u srcima mnogih Hrvata.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
6 godina
protjeran
offline
Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?

Ma, fašizam živi u tvom k**** 

Zaboli me za VAŠA prepucavanja. 

Buuuu....bježi kući odnijet će te Ciganka...tako su nas djecu plašili..

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?
Da, jer je jako bitno koje je predsjednik nacionalnosti ili orijentacije. To je najbitnija stavka. Zašto bi ga birali po sposobnostima, iskustvu ili po dosadašnjem uspjehu?

Plaćanje tuđe školarine i tuđih prava iz mog džepa nije asimilacija niti prihvaćanje, koliko god ti sebe uvjeravao u to. To je stvaranje povlaštenih skupina. Ako nekoga hoćeš asimilirati, omogući mu da radi, odnosno da ima uvjete za to, država ne treba biti ničiji poslodavac, pa neka od toga, kao i svi ostali, školuje svoju djecu.
Da, porezi se trebaju plaćati i ljudima treba pomoći, ali ne tako da netko za njih nešto plaća. Tako ćeš vrlo lako dobiti netoleranciju. Primjer ti je Međimurje i problem s Romima tamo. Svi su na državnoj sisi, taj novac prokockaju (dakle, novac koji je iz moje plaće uzet kako bi oni imali), njihova djeca se ne školuju. Lokacije na kojima žive su prljave i pune kriminala (to su činjenice, pogledaj prilog o mučenju pasa), i u takvoj okolini, s takvim uvjetima i nećeš dobiti drugačije rezultate.
6 godina
protjeran
offline
Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?

Zašto bi radili kad dobiju socijalnu pomoć, plaćenu struju, dobiju ogrijev za zimu, u pučkoj kuhinji su prvi u redu, dobiju nemali dječji doplatak a odu krasti i prositi u Italiju i raditi "mjenjažu" po državama EU.

Ipak su oni Europljani, pa je to OK.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
1 1 hvala 0
10 godina
online
Re: Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?

@Anđeo bez falinge

 

Upravo si u svojem post o tome tko nosi djecu koristio govor mržnje. To je srž problema što se djecu većinskog naroda uči kroz odgoj da hejta druge i drugačije od malena.

 

@Antoniio22

 

HM, pa kako onda su po crkvama molili da presjednik države ne bude agnostik, kada je za prvi mandat u prvom krugu Josipović dobio većinu.

Katoličkoj crkvi nije bitna nacionalnost i vjera, ako je netko Hrvat/katolik/čovjek, ako je izvan tih namenutnih okvira, već je sumljiv na prvu....

Ista stvar je i sa nacionalistima.

 

 

Inače, ti i ovaj anđeo pišete desničarske mantre iza kojih stoji šifrirane poruke mržnje. 

Rome bi stavili geto, umjesto da im se pomogne na način da se u sve dijelove Hrvatske, kvartove po gradovima, podjenako omoguće Romima dostojni uvjeti za život.

Kako da se Rom negdje zaposli kada ga većinski narod hejta, jer tobože Romi, kradu, ne rade, psuju, ono ista spika kao i kod antisemita u vezi Židova.

 

Istina je samo da su velike Hrvatine za ogromnim zlatnim križevima oko vrata pokrali i unesrećili ovaj narod...drugi i drugačiji nikada nisu problem, nego samo zli ljudi.

Bogatstvo je u različitosti. A, ne nikako u spremnosti za dom...

 

Smrt fašizmu, sloboda narodu mora da bude geslo!!!

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
7 godina
offline
Re: Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?
PzKpfw kaže...

...

 

Dosadan si do zla boga na svakoj temi

Neznanje je bliže istini nego predrasuda
8 godina
offline
Re: Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?
Dovoljno je vidjet da pišeš "sumljam".

Ne znam gdje ti točno vidiš teško desničarenje? Sinko, to što sam napisao su činjenice. Ako nekoga pod krinkom asimilacije pretvoriš u ovisnika, on će takav i ostati, a asimilirati se neće. Romi u Međimurju su upravo taj primjer, i to je činjenica, a ne desničarenje. Makni im hrpe ustupaka, koje nitko od nas nema, a to je da nas država hrani, pa će se asimilirati.
Moj se bratić oženio za romkinju. Njeni roditelji su se odrekli državne pomoći i jedni su od rijetkih roma koji su to napravili. Pogodi da li životare u svom getu ili žive u selu kuću do svih nas ostalih. I pogodi što, nikome ne smetaju. Svoju kulturu nisu izgubili, svi se bave ciganskom glazbom i dodatno zarađuju od toga. Ja te ljude volim i poštujem. Toliko o zatvaranju u geto.
Ova država i te socijalne naknade, za koje toliko navijaš, su ih zatvorile u geto. Oni se drže svoga, pogotovo kad ih se financira.
Isto tako, gđa. Dalipovski, koja je romkinja i rođakinja tih ljudi radi na asimilaciji roma, ali uspjeha nema, ne zbog ljudi u okolini, nego njih samih. Ona prva s tvrdnjama kakve sam gore napisao izlazi van, i to prvenstveno prema romima.
Da postoji odbojnost ljudi prema njima, to se slažem. Ali i ta odbojnost postoji s razlogom, jer ih je "socijalna" država učinila takvima.

Nadalje, da se ne držimo samo roma, isto mislim i za sve ostale i narode i rase.

A kad smo kod predsjednika, kakve veze moj stav ima sa time što je crkva radila?

Btw. znaš li što je taj socijalizam radio osobama gay populacije (kad već zazivaš gay predsjednika i socijalizam), počevši od Che Guevare pa do Tita?

Nadalje, sam pojam antifašizma je toliko razvučen da je jednostavno postalo glupo ga upotrebljavat. Svaka SJW p.....a zove fašistima one s kojima se ne slaže, a pogotovo one s čijim novcima smatra da ima pravo upravljati.
6 godina
protjeran
offline
Re: Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?
PzKpfw kaže...

@Anđeo bez falinge

 

Upravo si u svojem post o tome tko nosi djecu koristio govor mržnje. To je srž problema što se djecu većinskog naroda uči kroz odgoj da hejta druge i drugačije od malena.

 

@Antoniio22

 

HM, pa kako onda su po crkvama molili da presjednik države ne bude agnostik, kada je za prvi mandat u prvom krugu Josipović dobio većinu.

Katoličkoj crkvi nije bitna nacionalnost i vjera, ako je netko Hrvat/katolik/čovjek, ako je izvan tih namenutnih okvira, već je sumljiv na prvu....

 

 Govor mržnje ?!

Nikada nikoga nisam mrzio niti imam u obitelji ikog takvog.

A josipović je trebao odbiti na inauguraciji reći "Tako mi Bog pomogao" i tako poslati poruku "nacionalistima" a ti crkvu poistovjećuješ s istima. Ali, joj, onda ne bi bio precjednik a nije lud ne biti, kad je to tako fino.

Neuk kaže...

Dosadan si do zla boga na svakoj temi

 

Antoniio22 kaže...
Dovoljno je vidjet da pišeš "sumljam". 


 Namjerno on tako piše i time ponižava i tako omalovažava i trpa u geto određenu skupinu hrvatskog naroda.

 

No, pošto ovo nije tema a svi smo debelo off, nema potrijebe za dalju raspru.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.6.2018 7:17 (Anđeo bez falinge).
12 godina
offline
Re: Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?
Pozdrav Visak!

Osnovno i srednjoškolsko obrazovanje su mi platili roditelji dok sam drugu srednju skolu i fakultet sam financirao radeci svasta. Ponekad i kopajuci po smecu. Ne mogu ti opisati kako je iskrcavati odpad na gradskom odlagalistu usred ljeta. Smrad se zavuce u svaku poru tijela, a sve sto imas u sebi, zeli van.... no za cilj koji sam si zacrtao, sve se isplatilo.

Zdravstvo sam primoran placati dok radim u inozemstvu, dok po povratku u Hrvatsku najčešće zbog sporosti sustava koristim privatne medicinske ustanove. I ne zalim se.
Mislim da sam odavno preplatio sto je drzava ulozila u mene.
Da li bih zbog toga trebao maltretirati okolinu ili traziti neka posebna prava, oduzimati novac koji bi se trebao usmjeriti na skolovanje, zdravstvo i sl?
Pocni putovati. I u tim zemljama i mjestima za koja mislis da su vukojebine, ljudi su se sposobni sami organizirati i uciniti si zivot boljim.
Takva kriva razmisljanja mi smrde gore od deponija.

Lp

vicious
15 godina
neaktivan
offline
Re: Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?
viciousone kaže...
Pozdrav Visak!

Osnovno i srednjoškolsko obrazovanje su mi platili roditelji dok sam drugu srednju skolu i fakultet sam financirao radeci svasta. 

 U kojoj su ti to zemlji plaćali osnovnoškolsko obrazovanje?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
11 godina
protjeran
offline
Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?

IT/Gaming forum, a da se nitko nije sjetio? ... da, onda nebi bili ovak nabrijani i u međusobnoj svađi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice