Venezuelina kriptovaluta je, navodno, vrlo uspješn

poruka: 42
|
čitano: 10.329
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Venezuelina kriptovaluta je, navodno, vrlo uspješn".
16 godina
neaktivan
offline
Venezuelina kriptovaluta je, navodno, vrlo uspješn

Zar je moguće da ste i vi potpali pod teški teški američki idiotski utjecaj,

 

Vlada Venecuele je izabrana na izborima, vlada ima legimitet i ona nije režimska vlada, nego vlada naroda Venecuele 

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
18 9 hvala 0
16 godina
offline
Venezuelina kriptovaluta je, navodno, vrlo uspješn

Sretno predsjedniče!

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
4 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Venezuelina kriptovaluta je, navodno, vrlo usp
miller1985 kaže...

Zar je moguće da ste i vi potpali pod teški teški američki idiotski utjecaj,

 

Vlada Venecuele je izabrana na izborima, vlada ima legimitet i ona nije režimska vlada, nego vlada naroda Venecuele 

 
Kripto na stranu. Te gluposti da ljudi u Venezueli su super sretni i sto vec ne, su bajke. Ja imam kontakt sa troje ljudi (kroz posao) i u tamo je jad i bjeda. Oni nikoga ne krive, osim svoju vladu, a svi kazu da su izbori namjesteni.

To je isto kao i kod nas, nisu nam Ameri niti Rusi krivi jer imamo ovakvu situaciju, sami smo si krivi, medjutim, ti valjda znas vise i bolje kako je u Venezueli.

Odi sutra tamo, na 5 dana, i please dokumentiraj situaciju, pa nam dodji javiti tko je kriv, Ameri, Rusi, Kinezi etc.

16 godina
offline
Venezuelina kriptovaluta je, navodno, vrlo uspješn

Ček jesam ja lud ili to tako inače ne funkcionira? ovo je ko štampanje monopoly novca iz dupeta, samo još jeftinije - samo kaže ljudima nek kupuju, i raja navalila?
Ha dobro, izgleda da madeiro ekipa bude svaki tjedan smislila nove kriptokojne ako stari "devalviraju" kao što im devalvira bolivar. Mislim, zar im i on nije vezan za tu naftu i zlatne rezerve i tako to?

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Venezuelina kriptovaluta je, navodno, vrlo usp
Nemon kaže...

 
Kripto na stranu. Te gluposti da ljudi u Venezueli su super sretni i sto vec ne, su bajke. Ja imam kontakt sa troje ljudi (kroz posao) i u tamo je jad i bjeda. Oni nikoga ne krive, osim svoju vladu, a svi kazu da su izbori namjesteni.

To je isto kao i kod nas, nisu nam Ameri niti Rusi krivi jer imamo ovakvu situaciju, sami smo si krivi, medjutim, ti valjda znas vise i bolje kako je u Venezueli.

Odi sutra tamo, na 5 dana, i please dokumentiraj situaciju, pa nam dodji javiti tko je kriv, Ameri, Rusi, Kinezi etc.

 Potpuno nebitno

 

Clanak je ovdje da me informira,  a ne da mi sugerira kako treba razmisljati.

Mozda sam staromodan, ali to je nesto sto volim sam odraditi.

 

Usput, clanak je korektan. Mozda malo u zadnjem odlomku se autor nije mogao suzdrzati, ali ono bitno je da su sve informacije jasne.

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
15 godina
offline
Venezuelina kriptovaluta je, navodno, vrlo uspješn
overhaul kaže...

Ček jesam ja lud ili to tako inače ne funkcionira? ovo je ko štampanje monopoly novca iz dupeta, samo još jeftinije - samo kaže ljudima nek kupuju, i raja navalila?

i po čemu je to drukčije od američkog štampanja dolara koji je isto monopoly novac iz dupeta no u koji nesmiješ sumnjati jer će ti ameri za tu sumnju donijeti demokraciju. Eno Hussein i Gadafi su posumnjali, jedan je htio zamijeniti taj papir za zlato a drugi za Eure i bogme su itekako naučili njihov narod da drugi put bira mudrije vođe

 
8 2 hvala 0
11 godina
offline
Re: Venezuelina kriptovaluta je, navodno, vrlo usp
Ges kaže...
overhaul kaže...

Ček jesam ja lud ili to tako inače ne funkcionira? ovo je ko štampanje monopoly novca iz dupeta, samo još jeftinije - samo kaže ljudima nek kupuju, i raja navalila?

i po čemu je to drukčije od američkog štampanja dolara koji je isto monopoly novac iz dupeta no u koji nesmiješ sumnjati jer će ti ameri za tu sumnju donijeti demokraciju. Eno Hussein i Gadafi su posumnjali, jedan je htio zamijeniti taj papir za zlato a drugi za Eure i bogme su itekako naučili njihov narod da drugi put bira mudrije vođe

 probaj

uložiš xxx dolara u petro, razlika će ti postati jasna vrlo brzo

6 godina
protjeran
offline
Venezuelina kriptovaluta je, navodno, vrlo uspješn

Očekujem da socijalisti i živozidaši, a ima ih dosta među forumašima i upravom foruma () ulože u ovu kriptovalutu. Ona ne može propasti kao što nikada nije socijalizam i komunizam.

 
5 3 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Venezuelina kriptovaluta je, navodno, vrlo uspješn

Tko vjeruje Venecueli, tamo je veca inflacija nego sto je bila u EX YU.

Tako vam je to kod socijalizma, jedno vrjeme funkcionira ali kad tad dode do teskog flopa.

Kapitalizam je jedini pravedan sustav, iako i on ima svojih mana.

Socijalizam je ideologija u kojoj se kradu resorsi od  vrijednih i marljivih ljudi. Socijalizam je najnemoralni sustav.

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.2.2018 11:00 (kingofthenight).
 
6 7 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Venezuelina kriptovaluta je, navodno, vrlo usp
Nemon kaže...
miller1985 kaže...

Zar je moguće da ste i vi potpali pod teški teški američki idiotski utjecaj,

 

Vlada Venecuele je izabrana na izborima, vlada ima legimitet i ona nije režimska vlada, nego vlada naroda Venecuele 

 
Kripto na stranu. Te gluposti da ljudi u Venezueli su super sretni i sto vec ne, su bajke. Ja imam kontakt sa troje ljudi (kroz posao) i u tamo je jad i bjeda. Oni nikoga ne krive, osim svoju vladu, a svi kazu da su izbori namjesteni.

To je isto kao i kod nas, nisu nam Ameri niti Rusi krivi jer imamo ovakvu situaciju, sami smo si krivi, medjutim, ti valjda znas vise i bolje kako je u Venezueli.

Odi sutra tamo, na 5 dana, i please dokumentiraj situaciju, pa nam dodji javiti tko je kriv, Ameri, Rusi, Kinezi etc.

 nemogu otići do grada a da ću u venecuelu, 

 

moj komentar nije se odnosio na političku situaciju nego na način kako pojedini mediji pišu 

ako je vlada po volji amerike onda je legitimna vlast, a ako nije onda je režimska vlast

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
11 godina
offline
Re: Venezuelina kriptovaluta je, navodno, vrlo usp
miller1985 kaže...

moj komentar nije se odnosio na političku situaciju nego na način kako pojedini mediji pišu 

ako je vlada po volji amerike onda je legitimna vlast, a ako nije onda je režimska vlast

 precjenjuješ današnje medije, većina nounara, pogotovo ovih koji pišu za gloriju, bug i slične magazine koji inače nemaju veze s politikom, nemaju pojma o pojmovima

pojam režimski za njih označava one na vlasti, ne ono što piše na wikipediji

15 godina
neaktivan
offline
Re: Venezuelina kriptovaluta je, navodno, vrlo usp
kingofthenight kaže...

Tko vjeruje Venecueli, tamo je veca inflacija nego sto je bila u EX YU.

Tako vam je to kod socijalizma, jedno vrjeme funkcionira ali kad tad dode do teskog flopa.

Kapitalizam je jedini pravedan sustav, iako i on ima svojih mana.

Socijalizam je ideologija u kojoj se kradu resorsi od  vrijednih i marljivih ljudi. Socijalizam je najnemoralni sustav.

 Inflacije nebi ni bilo da nema sankcija USA-a i EU-u. Tako je bilo i sa Jugoslavijom. SAD je rovarila po državi rušila ekonomiju i raspršavala nacionalizam i mržnju.

8 godina
offline
Re: Venezuelina kriptovaluta je, navodno, vrlo usp
Uvijek su svi drugi krivi...
16 godina
neaktivan
offline
Venezuelina kriptovaluta je, navodno, vrlo uspješn

naši "nazovi" novinari koriste izraz režim "često u svrhu omalovažavanja ili u svrhu smanjiti vrijednost jedne vlade."  po američkom naputku

isto kao što kažu predsjednik X je diktator, diktator je njima, ako je, a ne nama koji smo daleko i nemamo veze s njima, nama je predsjenik kojeg možemo poštivati ili ne 

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Venezuelina kriptovaluta je, navodno, vrlo uspješn

svaka valuta nazvana po Draženu mora biti puni pogodak!

 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Venezuelina kriptovaluta je, navodno, vrlo usp
zeroname kaže...
kingofthenight kaže...

Tko vjeruje Venecueli, tamo je veca inflacija nego sto je bila u EX YU.

Tako vam je to kod socijalizma, jedno vrjeme funkcionira ali kad tad dode do teskog flopa.

Kapitalizam je jedini pravedan sustav, iako i on ima svojih mana.

Socijalizam je ideologija u kojoj se kradu resorsi od  vrijednih i marljivih ljudi. Socijalizam je najnemoralni sustav.

 Inflacije nebi ni bilo da nema sankcija USA-a i EU-u. Tako je bilo i sa Jugoslavijom. SAD je rovarila po državi rušila ekonomiju i raspršavala nacionalizam i mržnju.

 yeah right, amerikanci su krivi za sve... hebote, nisu uspjeli sjebati kubu koja im je pod nosom, ali su sjebali jugu

pročitaj malo knjigu politička ekonomija socijalizma od dr. horvata koju je pisao na kraju 70-ih i za nju bio nominiran za nobelovu nagradu iz ekonomije

jedan od najpoznatijih i najpriznatijih naših ekonomista, uvjereni komunist koji je svim silama pokušavao upozoriti kako ćemo završiti ako se nastavi po kardeljovskoj čobanskoj ekonomiji

naravno da tu knjigu naši idioti nisu htjeli objaviti u jugi, niti je horvata itko htio poslušati jer im ego nije dopuštao da ih kritizira čak i takva veličina

a točno kako je horvat predvidio, tako je juga i završila... nisu nam trebali amerikanci

15 godina
online
Re: Venezuelina kriptovaluta je, navodno, vrlo usp
kingofthenight kaže...

Socijalizam je ideologija u kojoj se kradu resorsi od  vrijednih i marljivih ljudi. Socijalizam je najnemoralni sustav.

 Ne krade socijalizam. Nego ljud, ili kako bi ti rekao nemoralni ljudi.

Ti u svojoj kuci sa obitelji zivis u cistom socijalistickom uredjenju. Sigurno se ne zalijeces u frizider, pokupis koliko mozes nositi i spremas na neko svoje skroviste.

 

 

picajzla0707 kaže...

 ....hebote, nisu uspjeli sjebati kubu koja im je pod nosom.....

 To ne bi imalo nikakve veze sa ~120tak nuklearnih projektila uperenih u USA, koji su se nekim cudom stvorili na otoku nakon sto poceli kopkati oko Kube? Jel'da?

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.2.2018 15:13 (syncmaster245b).
6 godina
protjeran
offline
Re: Venezuelina kriptovaluta je, navodno, vrlo usp
zeroname kaže...
kingofthenight kaže...

Tko vjeruje Venecueli, tamo je veca inflacija nego sto je bila u EX YU.

Tako vam je to kod socijalizma, jedno vrjeme funkcionira ali kad tad dode do teskog flopa.

Kapitalizam je jedini pravedan sustav, iako i on ima svojih mana.

Socijalizam je ideologija u kojoj se kradu resorsi od  vrijednih i marljivih ljudi. Socijalizam je najnemoralni sustav.

 Inflacije nebi ni bilo da nema sankcija USA-a i EU-u. Tako je bilo i sa Jugoslavijom. SAD je rovarila po državi rušila ekonomiju i raspršavala nacionalizam i mržnju.

 Tako je, SAD je rovario po Mađarskoj, Jugoslaviji, Poljskoj, SSSRu, Albaniji, Čehoslovačkoj, Rumunjskoj, Bugarskoj. Sve ih je u godinu dana srušio Uncle Sam. Nitko drugi nije odgovoran. Ivan Pernar teorije na max.

11 godina
offline
Re: Venezuelina kriptovaluta je, navodno, vrlo usp
syncmaster245b kaže...

 

picajzla0707 kaže...

 ....hebote, nisu uspjeli sjebati kubu koja im je pod nosom.....

 To ne bi imalo nikakve veze sa ~120tak nuklearnih projektila uperenih u USA, koji su se nekim cudom stvorili na otoku nakon sto poceli kopkati oko Kube? Jel'da?

 i prije i poslije raketlina su ameri pokušavali sjebati fidela, ne samo ekonomski nego i direktnim akcijama poput sabotaža, atentata, financiranja terorista itd.

da ne govorimo koliko im je više kuba bila trn u oku od juge na drugom kraju svijeta i potencijalni rasadnik komunizma za cijelu južnu i srednju ameriku, pa opet nisu uspjeli koliko god pokušavali

da, rakete možda jesu spriječile direktnu akciju, ali potajno su oni rovarili protiv fidela i pokušavali ga ubiti ili srušiti godinama nakon što su rakete razmontirane

 

daj me samo podsjeti što su to napravili u jugi da su je uspjeli sjebati, a nije im upalilo na kubi

15 godina
online
Re: Venezuelina kriptovaluta je, navodno, vrlo usp
picajzla0707 kaže...

da, rakete možda jesu spriječile direktnu akciju, ali potajno su oni rovarili protiv fidela i pokušavali ga ubiti ili srušiti godinama nakon što su rakete razmontirane

Sama cinjenica da su rusi bili spremni riskirati 3 svj rat je prilicno primirila amerkinace prema Kubi. Na kraju su se zadovoljili izolacijom.

Uostalom, nakon toga fokus im se premjestio na jugoistocnu Aziju.

 

picajzla0707 kaže...

 daj me samo podsjeti što su to napravili u jugi da su je uspjeli sjebati, a nije im upalilo na kubi

 

Nemam pojma, ali na kraju krajeva ja nisam ni tvrdio da su ameri sjebali Jugu.

Za sjebati Jugu nije trebao nitko. Juga je nastala (i prva i druga) iz potrebe da se narodi rijese strane vlasti. Jednom kad je i teoretski takva ugroza u potpunosti nestala (mojom slobodnom procjenom negdje 70tih godina) Juga je postala samo teret. Zapravo pravo cudo da je toliko i pozivjela nakon JBT.

 

 

No s druge strane, amerikanci imaju debelu povijest rovarenja po juznoj Americi, tako da ne treba bas odmah odbacivati Madurova cicibekanja kao neutemeljena.

Posve je jasno da ce posegnuti za bilo cime kako bi se rijesio dolarskog utega, pa makar i kriptovalutom. Priznajem, kad je objavljena najava kako Venezuela razvija kriptovalutu, bilo mi je smjesno jer nisam mogao povezati Madura i tehnologiju, no ovo ako uspije to ce biti prva kriptovaluta sa pokricem u necem opipiljivom.

 

I za kraj, ne zaboraviti trenutne lurkere, Rusiju Iran i Kinu, koji cekaju kako ce se ovo razvijati, a zatim pokusati i svojom varijantom kriptovalute.

U svakom slucaju, ovo je puno ozbiljnije nego sto se cini.

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
11 godina
offline
Re: Venezuelina kriptovaluta je, navodno, vrlo usp
syncmaster245b kaže...
picajzla0707 kaže...

da, rakete možda jesu spriječile direktnu akciju, ali potajno su oni rovarili protiv fidela i pokušavali ga ubiti ili srušiti godinama nakon što su rakete razmontirane

Sama cinjenica da su rusi bili spremni riskirati 3 svj rat je prilicno primirila amerkinace prema Kubi. Na kraju su se zadovoljili izolacijom.

Uostalom, nakon toga fokus im se premjestio na jugoistocnu Aziju.

nije to toliko bila spremnost rusa da započnu 3. svjetski rat radi kube, koliko je to bio odgovor na američko postavljanje raketa srednjeg dometa u europi nadomak rusije

i ne, nisu se ameri zadovoljili samo izolacijom kube jer od 60-ih i dogovora s rusima su itekako nastavili rovariti protiv kube, planirati atentate na fidela - navodno je bilo preko 600 pokušaja od strane cia-e

 

ali da, ameri itekako rade sranja po južnoj americi i sigurno da situacija u venezueli nije bez njihovog utjecaja

a što se tiče njihove kriptovalute, to mi se više čini kao pokušaj da iskoriste hype i pokupe lovu od naivaca

15 godina
online
Re: Venezuelina kriptovaluta je, navodno, vrlo usp
picajzla0707 kaže...

 

i ne, nisu se ameri zadovoljili samo izolacijom kube jer od 60-ih i dogovora s rusima su itekako nastavili rovariti protiv kube, planirati atentate na fidela - navodno je bilo preko 600 pokušaja od strane cia-e

 

 Kako ne?

Nakon kubanske krize, invazija vise nije dolazila u obzir (npr. kao operacija Nortwood), iako JFK je bio protiv, generali su cijelo vrijeme forsirali "preemptive strike" (cak i za vrijeme trajanje krize).

 

Nakon krize, "jedino" sto im je preostalo, financirati izbjegle kubance, medju kojima velika vecina, ako ne i svi,  htjela Castra vidjeti mrtvog.

 

E da, tih 600 i nesto pokusaja treba uzeti sa zrnom soli, jer to su Castrove brojke.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.2.2018 18:57 (syncmaster245b).
11 godina
offline
Re: Venezuelina kriptovaluta je, navodno, vrlo usp
syncmaster245b kaže...

 Kako ne?

Nakon kubanske krize, invazija vise nije dolazila u obzir (npr. kao operacija Nortwood), iako JFK je bio protiv, generali su cijelo vrijeme forsirali "preemptive strike" (cak i za vrijeme trajanje krize).

 

Nakon krize, "jedino" sto im je preostalo, financirati izbjegle kubance, medju kojima velika vecina, ako ne i svi,  htjela Castra vidjeti mrtvog.

 

E da, tih 600 i nesto pokusaja treba uzeti sa zrnom soli, jer to su Castrove brojke.

 ok, nisam skroz upućen, više se sjećam mutno da je bilo svakakvih prljavih akcija s njihove strane i da to baš nije utihnulo nakon 60-ih

također se sjećam i da nisu samo castrovi podaci o broju atentata, nego da su izašli i neki dokumenti od strane cia-e

ono zašto sam uopće potegao pitanje kube su ove teorije zavjere kako su ameri krivci za raspad juge i svako malo netko bubne takvu glupost, a da nigdje nisam čuo što su to točno napravili

osim one budaleštine da je slobu instalirala cia, što je u rangu priča da je tito bio ruski agent

15 godina
offline
Venezuelina kriptovaluta je, navodno, vrlo uspješn

Stvarno stanje je u stvari u sredini: krive su i sankcije ali i narod Venezuele. Ne možeš očekivati pametnu odluku od neukog naroda, jednako kao i u rvackoj. Sve zemlje u kojima sustavi funkcioniraju su zemlje koje su stoljećima radile na svojoj kulturi i obrazovajnu nacije. Recimo primjera radi, pogledajte sjevernu Europu - pa oni su stoljećima trgovačke velesile koje su se stalno morale prilagođavati kako bi preživile šokove koje im razvoj uzrokovan trgovinom donosi. Svi mi ostali smo ovdje upravo zahvaljući socijalizmu gdje je to pozivino jer bi inače još uvijek bili kmetovi u feudalizmu ali i negativno jer nismo uspjeli razviti kulturu dovoljno da nadrastemo komunizam i napredujemo u socijalni kapitalizam kakav je u zemljama sjeverne europe. A za sve je kriv isključivo narod koji umjesto da je ulagao u znanje i masovnu edukaciju kada je socijalizam podigao je iskoristio blagodati socijalizma za tipično kmetovski bitne stvari poput religije i malograđanskog folklora. Nažalost mi jednostavno nismo evoluirali kultorološki iznad onih seljaka u narodnim nošnjama. Nemojte me krivo shvatiti, njih se ne treba sramiti, jednako kao što se austrijanci ne srame svojih koji jodlaju u hlačicama po brdima, no itekako smo se trebali razviti iznad toga upravo kao što su austrijanci polučili vrhunce kulture poput Mozarta. Te stvari u kulturi nisu u suprotnosti već moraju rasti paralelno. No na našu, Venezuelansku i ostalih kmetovskih naroda veliku žalost, vrhunac naše kulture su kmetske veselice a s njima i primitivni način razmišljanja što direknto uzrokuje ekonomsku zaostalost.

Zapamtite, nitko se nije razvio jer im je bilo dosadno, razvijali su se jer su trebali odgovore na probleme uzrokovane uspješnom trgovinom i problemom trošenja para zbog uspješne trgovine (da, to je problem! i ne, rješenje nije zapiti, pojesti i po*ebati te pare kao što se to radi u kmetovskim nacijama poput naše)

 
12 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Venezuelina kriptovaluta je, navodno, vrlo usp
Odlicno receno. Svaka cast!
Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
16 godina
offline
Re: Venezuelina kriptovaluta je, navodno, vrlo usp
Ges kaže...
overhaul kaže...

Ček jesam ja lud ili to tako inače ne funkcionira? ovo je ko štampanje monopoly novca iz dupeta, samo još jeftinije - samo kaže ljudima nek kupuju, i raja navalila?

i po čemu je to drukčije od američkog štampanja dolara koji je isto monopoly novac iz dupeta no u koji nesmiješ sumnjati jer će ti ameri za tu sumnju donijeti demokraciju. Eno Hussein i Gadafi su posumnjali, jedan je htio zamijeniti taj papir za zlato a drugi za Eure i bogme su itekako naučili njihov narod da drugi put bira mudrije vođe

 Pa ono, hm, drukčije je jer amerika nema mjesečnu inflaciju 1000% i jer ima najjaču ekonomiju na svijetu. I meni se gadi njihovo napuhivanje vrijednosti svojih kompanija poput snapchata na 15 milijardi dolara, ali ekonomija prati utjecaj i očito funkcionira. Kakav utjecaj na stabilnost i pokriće ima tip koji nemože ljude održati barem opskrbljene hranom? I to u zemlji koja ima klimu i zemlju da može komotno i izvoziti istu. Ono, koliko bi na venecuelu utjecale nekakve sankcije ako bi narod imao hrane i energije? A sve to mogu imati i u teoriji imaju, pa opet, eto politika...  ista ona koja se sad našla izmišljati svoje "kriptovalute" koje još uopće nisu uvedene i koje čini mi se naznaju baš čemu i kako funkcioniraju. Ovo što on radi su bondovi. Prodaja obveznica. Samo što misli (a čini se da je dio naivaca u svijetu dovoljno neupućen da povjeruje) da za ovaj tip obveznica netreba pravo pokriće nego samo laprdanje.

 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.2.2018 3:05 (overhaul).
15 godina
offline
Re: Venezuelina kriptovaluta je, navodno, vrlo usp
overhaul kaže...
Ges kaže...
overhaul kaže...

Ček jesam ja lud ili to tako inače ne funkcionira? ovo je ko štampanje monopoly novca iz dupeta, samo još jeftinije - samo kaže ljudima nek kupuju, i raja navalila?

i po čemu je to drukčije od američkog štampanja dolara koji je isto monopoly novac iz dupeta no u koji nesmiješ sumnjati jer će ti ameri za tu sumnju donijeti demokraciju. Eno Hussein i Gadafi su posumnjali, jedan je htio zamijeniti taj papir za zlato a drugi za Eure i bogme su itekako naučili njihov narod da drugi put bira mudrije vođe

 Pa ono, hm, drukčije je jer amerika nema mjesečnu inflaciju 1000% i jer ima najjaču ekonomiju na svijetu. I meni se gadi njihovo napuhivanje vrijednosti svojih kompanija poput snapchata na 15 milijardi dolara, ali ekonomija prati utjecaj i očito funkcionira. Kakav utjecaj na stabilnost i pokriće ima tip koji nemože ljude održati barem opskrbljene hranom? I to u zemlji koja ima klimu i zemlju da može komotno i izvoziti istu. Ono, koliko bi na venecuelu utjecale nekakve sankcije ako bi narod imao hrane i energije? A sve to mogu imati i u teoriji imaju, pa opet, eto politika...  ista ona koja se sad našla izmišljati svoje "kriptovalute" koje još uopće nisu uvedene i koje čini mi se naznaju baš čemu i kako funkcioniraju. Ovo što on radi su bondovi. Prodaja obveznica. Samo što misli (a čini se da je dio naivaca u svijetu dovoljno neupućen da povjeruje) da za ovaj tip obveznica netreba pravo pokriće nego samo laprdanje.

 

Američka ekonomija je najjača isključivo jer nitko ne smije sunjati u njihov papir a ne jer su realno održivi. I tu je problem svih ostalih država u svijetu: ako nisu s amerikom, ma koliko god jake bile ekonomski, biti će uništene. Eno libija je bila bogata zemlja, kao i Irak, no kao i Rusija i Kina i Iran, samo što je problem da te zemlje nisu htjele plaćati amerima američki način života kao što mi ostali plaćamo već stotinu godina. I budala bi imala nešto od toga da dobiva enormnu plaću 100 godina... I onda dolazimo do stvarnog stanja u americi gdje su većina u stvari sirotinja (službena statistika) i žive jednu plaću do bankrota, glad su riješili super nezdravom hranom (hormonima zabranjenim u EU pumpaju goveda radi povećanja proizvodnje mlijeka i mesa, i energetski siromašnu hranu pumpaju sa šećerom i sve temelje na biljnom ulju - užaš od prehrane, dno dna) gdje i to dno dna ljude od gladi dijele socijalni bonovi za hranu

Drugim riječima SAD definitivno nije dobar primjer zdrave ekonomije već ekonomije na stereoidima gdje će kad tad nestati stereoida ili će sustav krepati od iscrpljenosti (što se itekako vidi u današnje vrijeme gdje su im upravo glavni sutpovi ekonomije nekakve đinđe poput aplikacija i mobitela što nema realno nikakvu vrijednost jer ovisi o trendu).

Poanta je da se njihov sustav štampanja bezvrijednog papira ničime ne razlikuje od Venezuelanskog osim što su uspijeli na vrijeme, kada je svijet bio uništen 2. svj. ratom iskoristiti svjetsku slabost i utvrditi vlast sa svojim bezvrijednim papirom u koji nitko ne smije sumnjati. Evo i EU je odavno mogla biti velesila da narode ne vode izdajice te da se ekonomski okrenula Rusiji kojoj trebaju europski proizvodi i tehnologija a europi ruski resursi i sve bi bilo temeljeno na zdravim ekonomskim djelatnostima a ne trendovskim kao u slučaju američke enomoije

9 godina
offline
Re: Venezuelina kriptovaluta je, navodno, vrlo usp
picajzla0707 kaže...

 yeah right, amerikanci su krivi za sve... hebote, nisu uspjeli sjebati kubu koja im je pod nosom, ali su sjebali jugu

pročitaj malo knjigu politička ekonomija socijalizma od dr. horvata koju je pisao na kraju 70-ih i za nju bio nominiran za nobelovu nagradu iz ekonomije

jedan od najpoznatijih i najpriznatijih naših ekonomista, uvjereni komunist koji je svim silama pokušavao upozoriti kako ćemo završiti ako se nastavi po kardeljovskoj čobanskoj ekonomiji

naravno da tu knjigu naši idioti nisu htjeli objaviti u jugi, niti je horvata itko htio poslušati jer im ego nije dopuštao da ih kritizira čak i takva veličina

a točno kako je horvat predvidio, tako je juga i završila... nisu nam trebali amerikanci

 Znas da je Obama dobio nobelovu nagradu za mir?

Battlenet - TheProdigy#2234
8 godina
offline
Re: Venezuelina kriptovaluta je, navodno, vrlo usp
kingofthenight kaže...

Kapitalizam je jedini pravedan sustav, iako i on ima svojih mana.

Socijalizam je ideologija u kojoj se kradu resorsi od  vrijednih i marljivih ljudi. Socijalizam je najnemoralni sustav.

Socijalizam je sustav u kojem je produktivni kapital u zajedničkom vlasništvu svih što je daleko pravednije. Sam po sebi, taj oblik vlasništva funkcionira i u kapitalističkim zemljama, vrlo efikasno. Socijalizam je propao iz drugih razloga.

Ja rekoh
14 godina
neaktivan
offline
Venezuelina kriptovaluta je, navodno, vrlo uspješn

Konačan odgovor USA koji ruši tuđa gospodarstva, radi kaos u svijetu, izaziva ratove i "revolucijama" ruši za njih nepočudne narode i države. 
Nadajmo se da se više neće ruštiti vrijednosti kako USA odgovara raznim manipulacima, novcem, svojom naftom, žitom, šečerom, burzama (raznim lažiranjima i manipulacijama)

Njima nije provlem srušiti 2 tornja i poubijati tisuće civila da se dobije novac za naoružanje, nije im nemoguće ubiti vlastitog predsednika i započeti ratove (i one hladne) ubiajti na tisuće civila,..

 
1 2 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice