Vozili smo električni SUV Audi e-Tron po surovom t

poruka: 34
|
čitano: 10.891
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Vozili smo električni SUV Audi e-Tron po surovom t".
7 godina
online
Re: Vozili smo električni SUV Audi e-Tron po surov
mystik kaže...

Iako djeluje kao problem, apsolutno nije ako vozila stara 3-5 godina završe u banana državama. Odnosno, nije problem dok god su bolja od onog što mjenjaju.

Činjenica je da su automobili veoma skupa stvar u RH u odnosu na primanja, pogotovo nešto malo veće/jače. O porezu na porez poreza(PPMV) nema ni smisla pričati. Lopovluk žešći. Ej, Sandero u DE moš dobit za 7900€, kod nas je 72k kn. Jbg, ipak je RH velesila i minimalac je 30k kn pa nije bed što su više cijene. 

Pa je onda logično da mnogi odluče uzet 3-4 godine star i kako ti kažeš "spreman za otpad" auto iz DE/IT i sličnih zapadnih država po daleko manjoj cijeni nego bi istog takvog novog platio u RH. Također tu je vozilo prošlo onu  veliku fazu gubljenja na vrijednosti. Također, nisu baš ti auti "spremni za otpad" pogotovo ako su tek izašli iz garancije ili su pri kraju. 

 

A masovno se "ekološki" stručnjaci i ostala ekipa koja ima veze s prometom žali kako nam je vozni park jako star. Pa ako ljudi mjenjaju 15 godina stara vozila za 5 godina stara vozila to je svakako napredak i s ekološkog i sigurnosnog aspekta. 

 Slažem se, i to i je najtragičnije u cijeloj priči, stanje u ovoj našoj prčiji od države...

A ovo da su za otpad;  jasno, neki nisu, ali kad pogledaš trend downsizinga motora (1,0 turbobenzinac sa 160 konja na autu od 1500 kila je totalno iživljavanje nad jadnom hrpom lima) i stalnog povećanja troškva popravaka na novim autima, jednostavno i ako se nekaj pokvari to su već takve cifre da se uopće ne isplati riskirati nakon kraja jamstva, i to švabe jako dobro kuže, pa zato tak i postupaju.

A nama super, pogotovo nakon kaj su uveli ove ultrastroge norme - prosjek starosti auta nam je naglo pao, mislim da je sad i ispod 8 godina (premda u tome najmanje zasluge zapravo idu običnim ljudima, ali to je priča koja vodi u glupe političke rasprave pa rađe nećemo o tome).

Uglavnom, nama dobro, njima dobro...

 

Uglavnom, sad sam skužio da smo totalno offtopic 

 

Ontopic: svaka čast Draganu, dobro se proveo i provozao finu makinu, a kaj se samog tutača tiče, sasvim fino odrađena električna izvedba, i sviđa mi se da se nisu previše razmahali "futurističkim" dizajnom - ipak su se i oni ozbiljno prihvatili elektrifikacije, što itekako podržavam 

 

 

Kruha i igala...
8 godina
offline
Re: Vozili smo električni SUV Audi e-Tron po surov
fer-de-lance kaže...

Tako npr. s el. autom imaš jeftinu vožnju i servise, ali skuplji auto koji u odnosu na ICE ekvivalent budeš isplatio tek nakon cca. 100-200 tisuća km, a to se tak ne radi.

Naime, u normalnim državama ljudi kupe auto i ganjaju ga dok traje garancija (obično 2-5 godina  i 100-150 tisuća km) i nakon toga ga silom moraju utrpat negdje jer je još malo spreman za otpad.

I onda budući da još uvijek mogu dobit donekle smislenu cifru za njega utrpaju ga prvom prekupcu, a on ga uvali na tržištu neke banana države trećeg svijeta (npr. RH ), gdje ne vrijede nikakva pravila pri uvozu i korištenju takve skalamerije (vrijede, ali s kašnjenjem 20 godina za ostatkom svijeta - kao i da ne vrijede). 

 Frende, nije to baš tako.  Starost voznog parka u Njemačkoj je 9 godina što znači da i oni voze prilično stare aute. Razlika je samo u tome što oni voze puno više premium vozila dok je nama domet golf klasa. Servisiranje vozila gore je prilično skup sport, kod prometne ili prije većeg servisa vozilo ide u prodaju. Kod nas mnogi žive od kupovine takvih vozila, u običnoj preprodaji nema puno kruha ako se ne radi naveliko. Ovo zadnje kaj si napisao mi baš nije jasno, vjerojatno dugo nisi bio kod dilera...

Ja rekoh
7 godina
online
Re: Vozili smo električni SUV Audi e-Tron po surov

Aha, lako moguće, ipak nije švabija samo tih par većih gradova sa zabranama.

A to je zapravo i logično, jer kad god sam gledao njemačke oglasnike bilo je dosta starijih auta, nije puno "mladih".

A za servisiranje se slažem, tetak mi je napričao takvih priča dok je bio gore (cifre da boli glava), premda on cijeli život vozi samo mercedese, tak da to možda nije relavantan pokazatelj.

A za preprodaju se varaš, ima tu kruha i ak se ne radi na veliko (dobro, ovisi kaj smatraš pod "na veliko"), često znaju i po 20% od cifre zaradit, ako su imali dobar nos i dobro utrpali.

Ali da, nije toliko piece of cake kao nekad.

Inače, znam jednog lika koji se bavio time jako dugo, pa malo i ogrezao u kriminal, kad je izašao iz bukse skužio da više nije to to, i sad samo trguje s dijelovima za krševe kaj njegov brat popravlja, sad imaju love ko blata, obogatili se na alfama  (ozbiljno, za alfe je dovlačio dijelove iz italije najčešće i ugrađivao u krntije ovima kaj ne znaju odustat na vrijeme), tak da oni memeovi na sve strane nisu bezveze...

 

A ovo zadnje, malo preuveličano, ali nije ni daleko od istine, + još kad znaš koga se da podmazat na tehničkom 

A kod dilera nisam bio odavno - ne drogiram se 

 

 

Kruha i igala...
14 godina
offline
Vozili smo električni SUV Audi e-Tron po surovom t

koji je smisao ove kamere umjesto retrovizora ako se pogled opet mora usmjeriti prema mjestu gdje je "nekada" bio retrovizor. dobro da nisu napravili retrovizor sa display-om umjesto zrcala - jedino bi to bilo manje smisleno. što nisu smjestili te ekrane negdje da se ne skreće toliko pogled s ceste?

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice