Xiaomi Mi 6 - Najjeftiniji mobitel premium klase?

poruka: 36
|
čitano: 15.827
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Xiaomi Mi 6 - Najjeftiniji mobitel premium klase?".
15 godina
offline
Xiaomi Mi 6 - Najjeftiniji mobitel premium klase?

pa čini mi se da se ga sa ovim tekstom više popljuvalo nego pohvalilo 

s obzirom da je u prošloj godini ovo bio proizvođač br. 1 sa najviše prodanih telefona 

nisam njihov fan koristim zamsung

možda je to samo moj osobni dojam

 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6 - Najjeftiniji mobitel premium kla
Popljuvalo ili ne telefon je za te dimenzije best buy.

Gorilla Glass 4.

Mene zanima nasljednik Mi 7 koji bude imal ok dimenzije i nadam se cijenu.
7 godina
offline
Xiaomi Mi 6 - Najjeftiniji mobitel premium klase?

Pitanja za Denisa:

 

1. kako je to završio mobitel u školjci ? 

2. ovih dana sam baratao s par Xiaomija, i kak sam neke stvari nariktavao uvijek sam dobio upit želim li aktivirati Google smart lock.

Koja je verzija softvera gore (ako je mobitel još kod tebe), nekako mi miriše da nije global firmware i da su instalirali googleove aplikacije naknadno.

3. kaj se rušenja aplikacija tiče, meni se događaju samo na dvije aplikacije (moj model je Redmi note 4X s nougatom, zadnji update), i to u oba slučaja kad radim nekaj kaj je izmijenjeno u MIUI-u u odnosu na stock Android. Npr. kad skeniram barkod u bonbonovoj aplikaciji sve prođe ok i onda se crasha, i npr. kako su dodali drugačiji DND mod sa zadnjom nadogradnjom softvera automatski se crasha widget koji koristim za namještanje zvuka, a ako je u normalnom modu radu onda ne. Čini mi se da su ili jako izmjenili intente ili same API-e, jer je nekaj na dubljoj razini uzrok crashova.

Uglavnom, sad više ne znam koje je trebalo biti pitanje 

 

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.2.2018 11:12 (fer-de-lance).
 
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Xiaomi Mi 6 - Najjeftiniji mobitel premium kla
fer-de-lance kaže...

Pitanja za Denisa:

 

1. kako je to završio mobitel u školjci ? 

2. ovih dana sam baratao s par Xiaomija, i kak sam neke stvari nariktavao uvijek sam dobio upit želim li aktivirati Google smart lock.

Koja je verzija softvera gore (ako je mobitel još kod tebe), nekako mi miriše da nije global firmware i da su instalirali googleove aplikacije naknadno.

3. kaj se rušenja aplikacija tiče, meni se događaju samo na dvije aplikacije (moj model je Redmi note 4X s nougatom, zadnji update), i to u oba slučaja kad radim nekaj kaj je izmijenjeno u MIUI-u u odnosu na stock Android. Npr. kad skeniram barkod u bonbonovoj aplikaciji sve prođe ok i onda se crasha, i npr. kako su dodali drugačiji DND mod sa zadnjom nadogradnjom softvera automatski se crasha widget koji koristim za namještanje zvuka, a ako je u normalnom modu radu onda ne. Čini mi se da su ili jako izmjenili intente ili same API-e, jer je nekaj na dubljoj razini uzrok crashova.

Uglavnom, sad više ne znam koje je trebalo biti pitanje 

 

 

 

 1. Ispao ženi iz džepa/ruke, ne sjećam se više. :D
 2. Pita i mene da li želim aktivirati smart lock, ali stvar ne radi. Veli za softver 7.1.1 NMF26X, MIUI Global 9.2.2 | Stable. Na test je došla internacionalna verzija telefona s global ROM-om
 3. Meni se ruče baš aplikacije kad ih želim pokrenuti. Evo danas se srokala mzaba. Malo ide na živce, ali u praksi nije neki super problem jer nakon ponovnog pokretanja aplikacija radi normalno. 

14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6 - Najjeftiniji mobitel premium kla

Meni su te mbanking aplikacije uvijek lose radile na bilo kojem androidu. 

MadeInCroatia
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6 - Najjeftiniji mobitel premium kla
"Jedini problem je povremeno rušenje aplikacija pri pokretanju (recimo po jedna svakih nekoliko dana). Ako to ne možete prožvakati, Xiaomijevi uređaji, uključujući Mi 6, nisu baš dobar izbor. "

Cudno.. imam doma tri xiaomija (nijedan nije model iz clanka), sa valjda 50 aplikacija, i ne sjecam se kad se neka srusila pri pokretanju..

Mzabu koju spominjes (i pbz app) pokrecem svakodnevno, nikad problema. Mislim da je ipak problem "lokalno" kod tebe, tako da oprezno sa generaliziranjem da se na svim xiaomi mobitelima ruse appovi pri pokretanju :)
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Xiaomi Mi 6 - Najjeftiniji mobitel premium kla
mcf kaže...
"Jedini problem je povremeno rušenje aplikacija pri pokretanju (recimo po jedna svakih nekoliko dana). Ako to ne možete prožvakati, Xiaomijevi uređaji, uključujući Mi 6, nisu baš dobar izbor. "

Cudno.. imam doma tri xiaomija (nijedan nije model iz clanka), sa valjda 50 aplikacija, i ne sjecam se kad se neka srusila pri pokretanju..

Mzabu koju spominjes (i pbz app) pokrecem svakodnevno, nikad problema. Mislim da je ipak problem "lokalno" kod tebe, tako da oprezno sa generaliziranjem da se na svim xiaomi mobitelima ruse appovi pri pokretanju :)

 Vidim na službenim forumima da i neki drugi korisnici imaju istih problema s MIUI9. Vjerujem da će to riješiti. Zato i nisam to naveo pod minuse na kraju. 

15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6 - Najjeftiniji mobitel premium kla
mcf kaže...
"Jedini problem je povremeno rušenje aplikacija pri pokretanju (recimo po jedna svakih nekoliko dana). Ako to ne možete prožvakati, Xiaomijevi uređaji, uključujući Mi 6, nisu baš dobar izbor. "

Cudno.. imam doma tri xiaomija (nijedan nije model iz clanka), sa valjda 50 aplikacija, i ne sjecam se kad se neka srusila pri pokretanju..

Mzabu koju spominjes (i pbz app) pokrecem svakodnevno, nikad problema. Mislim da je ipak problem "lokalno" kod tebe, tako da oprezno sa generaliziranjem da se na svim xiaomi mobitelima ruse appovi pri pokretanju :)

 Potvrdujem isto tako 4 xiaomia prosla kroz ruke niti jedan nije imao navedenih problema. Sad imam mi note 3 i bankimg app rade bez problema takoder..

12 godina
offline
Xiaomi Mi 6 - Najjeftiniji mobitel premium klase?

Imam mi6 malo manje od godinu dana i mogu reć najbolji mobitel do sada kojeg sam imao... Kvaliteta izrade, brzina rada, ekran... Nedostatak b20 mreže se može osjetit samo u nekim ruralnim djelovima, kada prebaci na 3g mrežu, međutim svi gradovi i šire pokriveni su sa 1800LTE tako da iz mojeg osobnog iskustva niti nije neka mana (ovisi u kojem području živiš). Rušenje aplikacija nisam niti primjetio, mzaba, uber, here... sve rade ok. Oduševljen brzinom rada fingerscana. Trebala me je prilagodba na MIUI sučelje, podsjeća me dosta IOS zbog toga što nema centralni meni, međutim opcije kako dupliranje aplikacija (npr dvije facebook aplikacije ili instagram, za svaki profil po jedna) te second screen (npr. lijevim palcem po fingerscanu ulazim u poslovni dio mobitela, a desnim u zabavni) fora su stvari koji bi trebale biti implementirane na svaki mobitel. Što se tiče samog uređaja dok ga držiš u ruci stvarno treba biti pažljiv jer je sklizak, vjerovatno zato i dobiješ u paketu s njim dodatnu silikonsku masku. Sve u svemu prezadovoljan.

 

P.S. ispočetka sam imao problema sa HT-ovom mrežom, dok je na ostalim mrežama sve super radilo. Na kraju greška je bila u samom HT-u i njihovim pachevima u baznim stanicama (tako rekli:)).

 

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6 - Najjeftiniji mobitel premium kla
Denis kaže...

 1. Ispao ženi iz džepa/ruke, ne sjećam se više. :D

Say no more....

 

 

 

 

(nadam se da nije bilo baš tak )

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.2.2018 13:03 (fer-de-lance).
15 godina
offline
Xiaomi Mi 6 - Najjeftiniji mobitel premium klase?

Na mom mi6 također nema rušenja aplikacija. Bio je neki bug sa duplim notifikacijama na wapp al to su fixali zadnjim updateom.

Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 6 - Najjeftiniji mobitel premium klase?

Cim vidim da koristi nestandardno sucelje - preskacem taj model.

 

 
2 3 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 6 - Najjeftiniji mobitel premium klase?

a ja imam problem sa svojim mi6 od prvog danja kupnje s honorbuy-a. reboota se cca 20+ puta u danu iz cista mira(reboota se i kad miruje) probao sam global rom, developer i sad sam na oreo i problem se nije rijesio s nitijednom nadogranjom...

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6 - Najjeftiniji mobitel premium kla
@Luka.Medved11
Mozda ima jednostavno neku falinku na maticnoj ploci.
7 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6 - Najjeftiniji mobitel premium kla

Ili baterija ne valja.

Puno veća vjerovatnost.

 

 

Kruha i igala...
7 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 6 - Najjeftiniji mobitel premium klase?

a jos istrazujem zasto se tako reboota sasvim random 

nadam se da nije nis vezano s hardwerom

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6 - Najjeftiniji mobitel premium kla

gorillaglass.. skuži se u sekundi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6 - Najjeftiniji mobitel premium kla
mcf kaže...
"Jedini problem je povremeno rušenje aplikacija pri pokretanju (recimo po jedna svakih nekoliko dana). Ako to ne možete prožvakati, Xiaomijevi uređaji, uključujući Mi 6, nisu baš dobar izbor. "

Cudno.. imam doma tri xiaomija (nijedan nije model iz clanka), sa valjda 50 aplikacija, i ne sjecam se kad se neka srusila pri pokretanju..

Mzabu koju spominjes (i pbz app) pokrecem svakodnevno, nikad problema. Mislim da je ipak problem "lokalno" kod tebe, tako da oprezno sa generaliziranjem da se na svim xiaomi mobitelima ruse appovi pri pokretanju :)

 Baš to, imam Redmi 3s otkako je izasao i mobitel radi kao zvrk iako je prošao pakao i mučenja ( na sezonskom poslu na moru sam ga rastavljao i probušio bateriju, skoro si kampicu zapalio, a bio mi je važan jer zamjenski Huawei nije htio dijeliti internet, pa sam u Redmi ubacio bateriju iz Huaweia koja nije ni slična, niti konektori, samo donekle voltaža i amperaža. Na Huawei bateriju stavio sam "protection circuit" s Redmi baterije pričvrstio kartonom i gumicama za kosu i radio je iako je nakon par sati dijeljenja interneta bio toliko vruč da ga nisam mogao držati u rukama, a dijelio je internet 24/7 2 mjeseca. Kad sam došao kući naručio sam zamjensku Redmi bateriju i radi normalo bez štucanja)

Uostalom, za Novu godinu sam si kupio Xiaomi Mi Mix 2 strava od mobitela, kupio sam curi u 10. mjesecu Xiaomi Mi 5x i bez i jedne greške radi, mami kupio neki dan Xiaomi A1 i isto bez greške do sada.

Xiaomi for life!!

Crypto nova poljoprivreda
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 6 - Najjeftiniji mobitel premium klase?

Ja sam imao problem s rusenjem chrome-a. nakon uopdatea na 9.2.2.0 global, problem je nestao!

HAKOSUKA
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 6 - Najjeftiniji mobitel premium kla
"Na ideju da testiramo jednu od Xiaomijevih perjanica ponude došli smo nakon vrlo pozitivnog iskustva s OnePlusom 5"
LOL

Na tu ideju mogli ste doći uvidom u forumske rasprave, 😂
*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6 - Najjeftiniji mobitel premium kla
Jel one plus zbilja toliko bolji da se mi6 ni ne spominje kao flagship killer, dok tog one plusa hvale na sva usta. Ne pratim to toliko vise, jel one plus zbilja vrijedi toliko vise novaca od mi6?
Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6 - Najjeftiniji mobitel premium kla

Mislim da je, jer ako se ne varam ipak ima bolju kameru od mi6, koliko god ljudi pljuvali kameru na op....

I još ima više ogoljeno sučelje pa je možda responzivniji.

Ali po tome su ova dva modela ispred svih brand name flagshipa, tak da se očito o nečemu drugome radi.

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.2.2018 23:41 (fer-de-lance).
13 godina
offline
Xiaomi Mi 6 - Najjeftiniji mobitel premium klase?
Ne znam koliko je Mi6 isplativ pokraj čak jeftinijeg Mi Note 3. Jedino ako baš netko traži kompaktan flagship. Šteta što toga nisu testirali.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Xiaomi Mi 6 - Najjeftiniji mobitel premium kla
zuper kaže...
Ne znam koliko je Mi6 isplativ pokraj čak jeftinijeg Mi Note 3. Jedino ako baš netko traži kompaktan flagship. Šteta što toga nisu testirali.

 

Note 4X isto tako?

Al još sam zapeo na W10M i 640XL :D

Radi macan svoj posao :P

16 godina
moderator
offline
Re: Xiaomi Mi 6 - Najjeftiniji mobitel premium kla
Ti mobiteli imaju slabije čipove i nisu u klasi flagshipa u kontekstu ponude ostalih mobitela, ali u kontekstu ponude samog Xiaomija.

Da,vjerojatno jesu sirovo isplativiji, no zato je koncept članka bio testiranje jeftinog mobitela premium klase, a ne najisplativijeg uopće.
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6 - Najjeftiniji mobitel premium kla
tnakir kaže...
Jel one plus zbilja toliko bolji da se mi6 ni ne spominje kao flagship killer, dok tog one plusa hvale na sva usta. Ne pratim to toliko vise, jel one plus zbilja vrijedi toliko vise novaca od mi6?

 Nije bolji nego je veci. Nitko ziv ne kupuje te male telefone osim Apple lovera.

11 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6 - Najjeftiniji mobitel premium kla
Kad u ovom sjebanom svijetu, gdje mi jos uvijek nije jasno u kojem su trenutku supacke tvrtke uspjele uvjeriti ovce da krenu obrnutim putem od smanjivanja cigli i da su im televizori u dzepu neophodni u zivotu, netko prigovori da je mobitel premalen, onda mi se cini vrijedan paznje...
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi 6 - Najjeftiniji mobitel premium kla
zuper kaže...
Ne znam koliko je Mi6 isplativ pokraj čak jeftinijeg Mi Note 3. Jedino ako baš netko traži kompaktan flagship. Šteta što toga nisu testirali.

 Baš gledam sebi novi mob, i izbor je upravo Mi 6 vs Mi Note 3. Kako me igranje na mobu ne zanima ne vidim nikakvu prednost jačeg procesora u Mi 6 naspram većeg zaslona, veće baterije i bolje prednje kamere kod Note 3?

7 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6 - Najjeftiniji mobitel premium kla

Uzmi Mi note 3, nebuš požalio 

Najidealniji je balans.

Ja samo čekam dan kad budu napravili flagship s izdržljivom baterijom, a to ni Xiaomi ne radi.

Očito se flagshipi prodaju samo modnim mačcima.

Kao što je netko rekao, tanki su i postaju sve uži, a vibriraju sve jače; očito budu uskoro univerzalno upotrebljivi, ne samo ciganoviću 

(mudri ljudi žive među nama)

 

 

Kruha i igala...
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6 - Najjeftiniji mobitel premium kla
Meni mobitel veci od mi6 ne igra jer mi je to preveliko za djep.
Rvat katolik!
 
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice