Xiaomi najavio 100-vatni punjač za mobitele

poruka: 36
|
čitano: 8.950
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Xiaomi najavio 100-vatni punjač za mobitele".
13 godina
offline
Xiaomi najavio 100-vatni punjač za mobitele

I nakon kolko, mozda 2 mjeseca je baterija potpuno izmasakrirana od tolko jakog punjaca...

It s just cornflakes...
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi najavio 100-vatni punjač za mobitele

Vatrogasci će imati posla.

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
Moj PC  
10 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi najavio 100-vatni punjač za mobitele
Bit cu zadovoljan tek kad budem mogao varit s powerbankom xD
 
24 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Xiaomi najavio 100-vatni punjač za mobitele
Moguće da vrte više baterija u paraleli.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi najavio 100-vatni punjač za mobitele
Qudek kaže...

I nakon kolko, mozda 2 mjeseca je baterija potpuno izmasakrirana od tolko jakog punjaca...

 Nah... to su LiPo baterije sa 2C snagom punjenja, skoro sve baterije u smartfonima iz 2018 mogu izdržati tu snagu.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi najavio 100-vatni punjač za mobitele
nikbkk kaže...

 Nah... to su LiPo baterije sa 2C snagom punjenja, skoro sve baterije u smartfonima iz 2018 mogu izdržati tu snagu.

 Slaba je to matematika, kolega.

 

4.000 mAh puta 3.7 volta je 15 vat sati. 2 kapaciteta su 30 vata onda. 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
15 godina
offline
Xiaomi najavio 100-vatni punjač za mobitele

watt the fuck?

Ko drugom jamu kopa trećom šlajdra!
Moj PC  
4 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi najavio 100-vatni punjač za mobitele
kad već nikako da dobijemo kapacitetnije baterije, a onda barem da se brzo pune, u svakom slučaju pozitivan pomak
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Xiaomi najavio 100-vatni punjač za mobitele

još malo pa čemo trofazni debeli kabel uštekat u fon i baterija puna za 25 sekundi.

Moj PC  
9 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi najavio 100-vatni punjač za mobitele

LiPo se može puniti sa većom strujom nego Li-ion, 20A sa 4Ah je teoretski moguće, no za razliku od Li-ion kemije LiPo brže degradira i manje je siguran

 

16 godina
offline
Xiaomi najavio 100-vatni punjač za mobitele

Nema toga tko će me natjerati da koristim i diram kineski punjač od 20A. 

 
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi najavio 100-vatni punjač za mobitele

Kod baterija je bitan C rate.

Iz kapaciteta, napona i C rate se dobije maksimalna snaga. 4Ah i 100W bi bilo da ove baterije imaju 5C rate za punjenje. Ćemo vidjet.

 

Zbog velike snage punjenja DC pretvarači se griju tako da su išli na 5V punjač - veća efikasnost jer je baterija na 4.2V. No i s time za 100W, recimo na 97% efikasnosti, dobije se 3W topline, što je dosta. Recimo da mobu baterija od 4Ah traje 8 sati ispada da mu je toplina cca 1.9W.

 

Quick charge je bolji jer diže napon na 9V, potencijalno i do 20V, no za sada samo do 28W. Nije lako dobit malo grijanje, veliku snagu i male dimenzije, a punjač je eksterni pa veličina nije bitna.

 

Jedino je pitanje može li to baterije izdržat da ne degradira brzo.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Xiaomi najavio 100-vatni punjač za mobitele
Jednostavno neke stvari ne idu. Mislim da je taj punjač fail i da će bit problema s njime.
20A je dosta struje, treba imat mjesta za takav trace. Također mislim da USB port ne može 20A podnijeti.
7 godina
offline
Re: Xiaomi najavio 100-vatni punjač za mobitele
zdgrunf kaže...

Nema toga tko će me natjerati da koristim i diram kineski punjač od 20A. 

 Xiaomi ima kvalitetne punjače, nisu neki generički šrot.

Imaš na lygteu hrpu disasemblija i testova, svi su im odlični i sigurni.

I zakaj te zastrašuje brojka od 20A?

To ti je puno drugačije od standardnih USB punjača, a Xiaomi je odlično izveo sinkronu rektifikaciju na 45W modelu (grije se čak manje od standardnih USB punjača, koji su cca. 10W)., tak da nema frke ni ovdje.

 

duroic kaže...

Kod baterija je bitan C rate.

Iz kapaciteta, napona i C rate se dobije maksimalna snaga. 4Ah i 100W bi bilo da ove baterije imaju 5C rate za punjenje. Ćemo vidjet.

 

Zbog velike snage punjenja DC pretvarači se griju tako da su išli na 5V punjač - veća efikasnost jer je baterija na 4.2V. No i s time za 100W, recimo na 97% efikasnosti, dobije se 3W topline, što je dosta. Recimo da mobu baterija od 4Ah traje 8 sati ispada da mu je toplina cca 1.9W.

 

Quick charge je bolji jer diže napon na 9V, potencijalno i do 20V, no za sada samo do 28W. Nije lako dobit malo grijanje, veliku snagu i male dimenzije, a punjač je eksterni pa veličina nije bitna.

 

Jedino je pitanje može li to baterije izdržat da ne degradira brzo.

 To uopće nije problem.

Lipo za RC igračke imaju i puno veći C rate.

A lako se i paralelizira više članaka, kao što je Dex rekao.

Dex.pwn kaže...
Jednostavno neke stvari ne idu. Mislim da je taj punjač fail i da će bit problema s njime.
20A je dosta struje, treba imat mjesta za takav trace. Također mislim da USB port ne može 20A podnijeti.

 Da, nisam baš siguran da budu išli na 5V/20A izvedbu, to je bilo vjerovatno samo za demonstraciju.

 

 

Kruha i igala...
16 godina
offline
Re: Xiaomi najavio 100-vatni punjač za mobitele
fer-de-lance kaže...
zdgrunf kaže...

Nema toga tko će me natjerati da koristim i diram kineski punjač od 20A. 

 Xiaomi ima kvalitetne punjače, nisu neki generički šrot.

Imaš na lygteu hrpu disasemblija i testova, svi su im odlični i sigurni.

I zakaj te zastrašuje brojka od 20A?

To ti je puno drugačije od standardnih USB punjača, a Xiaomi je odlično izveo sinkronu rektifikaciju na 45W modelu (grije se čak manje od standardnih USB punjača, koji su cca. 10W)., tak da nema frke ni ovdje.

 

 Ja to iz osobnog iskustva, imao i Xiaomi među ostalim. Neće više. Može imati recenziju kakvu god hoće, ali neće višeu moju kuću. Stan i obitelj mi više vrijedi od komada kineskog smeća koje se rastopilo i zapalilo.

15 godina
offline
Re: Xiaomi najavio 100-vatni punjač za mobitele
zdgrunf kaže...

 

 Ja to iz osobnog iskustva, imao i Xiaomi među ostalim. Neće više. Može imati recenziju kakvu god hoće, ali neće višeu moju kuću. Stan i obitelj mi više vrijedi od komada kineskog smeća koje se rastopilo i zapalilo.

 pa moraju nekako opravdati nadimak "kineski apple" (kao da onaj pravi nije, ali dobro). trebao si ga savinuti, a ne podmetati požar. imam još uvijek šaomi ali đubar se ne da nit palit nit savinut. samo radi. nešto ne valja s njim. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
14 godina
offline
Xiaomi najavio 100-vatni punjač za mobitele

Ne znam odkud svima 20A? Koliko vidim na videu je skoro 18-19v na 4.5-5A  a koliko sam vidio da oneplusov dash charging je do 4A a koliko sad vidim imaju warp charger koji je 5v, 6A...

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Xiaomi najavio 100-vatni punjač za mobitele
duroic kaže...

Quick charge je bolji jer diže napon na 9V, potencijalno i do 20V, no za sada samo do 28W. 

USB-C PowerDelivery ide do 100 W, a QC bi u novoj verziji trebao biti kompatibilan s PD-om.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
7 godina
offline
Re: Xiaomi najavio 100-vatni punjač za mobitele
zdgrunf kaže

 Ja to iz osobnog iskustva, imao i Xiaomi među ostalim. Neće više. Može imati recenziju kakvu god hoće, ali neće višeu moju kuću. Stan i obitelj mi više vrijedi od komada kineskog smeća koje se rastopilo i zapalilo.

 A čuj, ne događa se to samo njima, nego i drugim markama.

Jedino je bitno da nije česta pojava, a kad se nekome dogodi, to je jednostavno statistika.

 

 

 

Kruha i igala...
8 godina
offline
Re: Xiaomi najavio 100-vatni punjač za mobitele
fer-de-lance kaže...
zdgrunf kaže

 Ja to iz osobnog iskustva, imao i Xiaomi među ostalim. Neće više. Može imati recenziju kakvu god hoće, ali neće višeu moju kuću. Stan i obitelj mi više vrijedi od komada kineskog smeća koje se rastopilo i zapalilo.

 A čuj, ne događa se to samo njima, nego i drugim markama.

Jedino je bitno da nije česta pojava, a kad se nekome dogodi, to je jednostavno statistika.

 100 W je strahovito puno energije u jedinici vremena. Pri toj snazi, odnosno jakosti struje, i najmanja greška će ekstremno brzo eskalirati u pregrijavanje, iskrenje i požar. Svaka im čast na hrabrosti, ali to blizu moje imovine neće.

Ja rekoh
11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi najavio 100-vatni punjač za mobitele

Nadam se da će ići jedan korak u nazad i vratit "feature" jednostavne promjene baterije, koliko god da je to gore za gabarite mobitela jer veliki c će brzo ubit baterije.

 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi najavio 100-vatni punjač za mobitele
Feudalac kaže...

 100 W je strahovito puno energije u jedinici vremena. Pri toj snazi, odnosno jakosti struje, i najmanja greška će ekstremno brzo eskalirati u pregrijavanje, iskrenje i požar. Svaka im čast na hrabrosti, ali to blizu moje imovine neće.

 Zanimljivo, a nitko se ne buni na adaptere za laptope, koji su identični ovome (cca. 20V, 3-5A obično).

Zapravo je jedini problem konektor za punjenje (premda USB-c nazivno podržava tu struju, i mnogi laptopi ga koriste za spajanje adaptera).

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.3.2019 5:33 (fer-de-lance).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi najavio 100-vatni punjač za mobitele
Feudalac kaže...

 100 W je strahovito puno energije u jedinici vremena. Pri toj snazi, odnosno jakosti struje, i najmanja greška će ekstremno brzo eskalirati u pregrijavanje, iskrenje i požar. Svaka im čast na hrabrosti, ali to blizu moje imovine neće.

 Onda bi ja valjda trebao stajati s aparatom za gašenje iznad punjača za laptop koji je 7 puta jači, a tek možda dvaput već od 10 vatnog punjača za iPad.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
10 godina
offline
Xiaomi najavio 100-vatni punjač za mobitele

Još malo pa ćemo morat puniti mobitele po noći kad je jeftina struja 

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi najavio 100-vatni punjač za mobitele

Punjači za laptope su ipak osjetno veći od ovih za mobitele, ali glavna razlika je ta da je laptop i baterija daleko veća (i ponešto drugačija), uređaj se puno manje grije pri punjenju, a kapacitet je također znatno veći. Nije to baš isto....

 

 

 

It s just cornflakes...
8 godina
offline
Re: Xiaomi najavio 100-vatni punjač za mobitele
Fer-de-lance:

Laptop je drugi par cipela zato kaj im baterije rade na 11-15 volti pa su struje relativno male. Nemam dovoljno podataka, ali čisto sumnjam da je Kinez išao raditi bateriju s 3 ili 4 članka. Ako jest, zanemari sve što sam rekao ali ako nije, sa snagom od 100 w struje su 25 A što je suludo puno i predstavlja recept za katastrofu.
Ja rekoh
15 godina
odjavljen
offline
Re: Xiaomi najavio 100-vatni punjač za mobitele
Qudek kaže...

Punjači za laptope su ipak osjetno veći od ovih za mobitele, ali glavna razlika je ta da je laptop i baterija daleko veća (i ponešto drugačija), uređaj se puno manje grije pri punjenju, a kapacitet je također znatno veći. Nije to baš isto....

Ovaj punjač mobitela na slici je 5V 2A u vrh glave. Moj Aukey od 18W (QC i PD) + 12W (5V 2,4A) je dimenzijama jako sličan nekom modernom punjaču Asusovog laptopa.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi najavio 100-vatni punjač za mobitele
Qudek kaže...

Punjači za laptope su ipak osjetno veći od ovih za mobitele, ali glavna razlika je ta da je laptop i baterija daleko veća (i ponešto drugačija), uređaj se puno manje grije pri punjenju, a kapacitet je također znatno veći. Nije to baš isto....

 

Ovak slikama se možemo raspravljati do sutra. 

 Evo, ovo je iPad punjač od deset vata i punjač za laptop od 65 vata. Na slici se ne vidi, ali gotovo su iste visine, možda 2mm razlike. A začudio bi se, ali ovaj od 65 vata nije topliji nego iPadov. Tako da je sve to vrlo relativno i ovisno kakve se komponente koriste.

 

Feudalac kaže...
Laptop je drugi par cipela zato kaj im baterije rade na 11-15 volti pa su struje relativno male. Nemam dovoljno podataka, ali čisto sumnjam da je Kinez išao raditi bateriju s 3 ili 4 članka. Ako jest, zanemari sve što sam rekao ali ako nije, sa snagom od 100 w struje su 25 A što je suludo puno i predstavlja recept za katastrofu.

 Ako imaš 4 baterije od 1000 mAh koje se mogu puniti s 2C to je isto kao da imaš 1 bateriju od 4000 mAh koja se može puniti s 2C. Bez problema se rade 18650 baterije koji mogu izdržati po 30 ampera konstantne struje i to na manje kapacitete od ovoga, tako da ne vidim problem da se kemija baterije djelomično modificira kako bi se omogućila veća struja punjenja. Plus, nije navedeno 25A nego maksimalno 20A. Čisto sumnjam da se 20 ampera ostvaruje konstantno, već se kao i kod ostalih načina punjenja to javlja kraće razdoblje kad je baterija praznija, a onda usporava.

 Punjenje s manjim naponom, a većom strujom daje najbolje rezultate s najmanje zagrijavanja. Android Authority je već testirao Oppov VOOC sistem punjenja (5V, 4A) i pokazao se kao najbolji i najhladniji. LINK 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.3.2019 20:38 (JozoBozo121).
7 godina
offline
Re: Xiaomi najavio 100-vatni punjač za mobitele
Feudalac kaže...
Laptop je drugi par cipela zato kaj im baterije rade na 11-15 volti pa su struje relativno male. Nemam dovoljno podataka, ali čisto sumnjam da je Kinez išao raditi bateriju s 3 ili 4 članka. Ako jest, zanemari sve što sam rekao ali ako nije, sa snagom od 100 w struje su 25 A što je suludo puno i predstavlja recept za katastrofu.

 Pa sigurno su išli npr. na 4S ili 5S izvedbu, nema šanse da bi punili fakat s 20A, malo je preriskantno.

A ovo kaj se tiče 3 ili 4 "članka", ne znam kaj je tu čudno, pa od bilo koje baterije napraviš više članaka  tak da samo razdvojiš na više dijelova, i onda je svaki dio samo jedan članak i spojiš ih serijski, i dodaš sklop za balansiranje i zaštitu (kaj je isto kaj ionak ima svaka baterija, samo uz dodatno balansiranje - jedan SMD čip i mosfete u single paketu).

I onda obični DC-DC konverter da spušta na napon potreban mobitelu (kaj imaš i kod normalnih baterija).

Znači, tehnički to nije apsolutno nikakav pothvat, i ja bih rađe da su kod standarda za punjenje dodali i mogućnost punjenja na 36V i više, pa da kabel za punjenje može biti tanji, a ne ovak do maksimalno 20V.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.3.2019 21:25 (fer-de-lance).
8 godina
offline
Re: Xiaomi najavio 100-vatni punjač za mobitele
Fer-de-lance:

Skeptičan sam prema izvedbi s više članaka. To podiže cijenu, težinu i zapreminu koje su sve skupa vrlo bitne u mobitelima. Samo to, sve drugo stoji
Ja rekoh
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice