Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velikog h

poruka: 65
|
čitano: 19.308
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velikog h".
15 godina
neaktivan
offline
Re: Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velik
U demokraciji druga grupa bira prvu, pa ako prva ne valja to dosta govori o drugoj.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
11 godina
offline
Re: Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velik

Uvjek su se budale tješile da su budale oni drugi.

42
15 godina
offline
Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velikog h

mene, zapravo, čitav taj cern podsjeća na black mesu i uvod u half life. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velikog h

Izgleda da igranje igara ipak ostavlja posledice.  

 

Kada je trebalo da puste LHC u pogon, gomila ljudi je bila u panici da će stvoriti crnu rupu koja će nas sve progutati, iako je bilo poznato da se u gornjim slojevima atmosfere slični, pa i sudari više energije, stalno dešavaju, samo što ćemo u LHC-u imati priliku da ih posmatramo.

 

Ovo sad, koliko vidim iz teksta, nije nadogradnja koja će povećati energiju sudara, već samo broj događaja, čime raste i broj zanimljivih događaja, i raste brzina kojom će se dolaziti do otkrića. Dakle, mali overclock (od jedno 10 puta).

 

Pre 400 godina, ne verujem da je mnogo ljudi znalo šta možemo praktično da uradimo sa informacijom da Zemlja i druge planete kruže oko Sunca i sličnim astronomskim otkrićima tog doba (a još manje zašto bi neko bio spreman da rizikuje lomaču zbog takvih, teško opipljivih i nepraktičnih, stvari), ali ljudi su se svejedno bavili astronomijom i evo nas danas u eri satelita, u kojoj sve više raspravljamo o rudarenju drugih nebeskih tela.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
6 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velik
AKosir1990 kaže...

 

Kakvi autori, takav i BUG. Gdje su dani Bobinca i ekipe... Danas kao da im je krajnji doseg nabacit test tipkovnica i slično. Ali što je zanimljivo, tiskani časopis je za neko čudo još sasvim solidan, bez nebitnih stvari.

 Eeeeee, Mladen Bobinac... I Robert Šipek ako se na varam, također je na početku pisao tekstove iz kojih se puno, puno toga moglo naučiti. To su bila vremena.

16 godina
offline
Re: Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velik
ridealong kaže...
AKosir1990 kaže...

 

Kakvi autori, takav i BUG. Gdje su dani Bobinca i ekipe... Danas kao da im je krajnji doseg nabacit test tipkovnica i slično. Ali što je zanimljivo, tiskani časopis je za neko čudo još sasvim solidan, bez nebitnih stvari.

 Eeeeee, Mladen Bobinac... I Robert Šipek ako se na varam, također je na početku pisao tekstove iz kojih se puno, puno toga moglo naučiti. To su bila vremena.

 No dobro, ali objektivno, počeci BUGa su bili drugo vrijeme IT industrije, bez smartphoneova, internetom u začetku, i PC kantama koje su zahtijevale prtljanje po jumperima i krpanje slotketima.
Sve je manja potražnja za "DIY" stvarima i sve je više integriranih IT rješenja koja nedaju nikakvu slobodu ni mogućnosti nadogradnje pa ni popravaka u kućnoj radinosti. 
Koliko ljudi je u posljednje vrijeme zamijenilo i bateriju na smartphoneu ili tabletu, ako nije baš nosilo u servis? Malo, jer su izbacili šarafe i poklopce, jeltako.
Što da novinari frade, kad im proizvođači uglavnom i nude RGB tipkovnice i bluetooth zvučnike? 
Što se tiče CERN-a, malo me šokiralo da sam u komentarima naletio na dunning-krugerov cinizam primjereniji 24 sata, večernjem ili indexu.
"Što će nam neko tamo razumijevanje svemira ako ćemo i tako svi umrijet." "što će nam neki tamo cern, kad nama trebaju konobari". "Što ti japanci amerikanci i eu troše pare na to, a mogli su s tim kokoške hranit."
"što sad idu radit nadogradnju, kad je vruće" "ko im farba tunele" 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
14 godina
offline
Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velikog h

Da odgovorim na ova pitanja zašto mi uopće tu nešto istražujemo.

 

Jednom davno sam pitao svog starijeg rođaka kad sam ga vidio kako psu naređuje da sjedne prije nego mu da jest - Zašto mu jednostavno sano ne daš jest, zašto mora sjest prije? A on mi je na to odgovorio - A šta če ti onda pas?

 

...

Mislim da je sve jasno: ako mi nećemo propitivati stvarnost, istraživati i stvarati - mi smo onda obična stoka koja samo živi, hrani se i spava. Bez oplemenjivanja života smo obične životinje, i naš život, osim samog postojanja, nema nikakvog smisla. Zašto uopće živit onda?

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velikog h

ok, sad je prošlo dovoljno vremena pa se može konstatirati jedna tužna činjenica: moj prvi post shvatila je samo jedna osoba: ništa nećete otkriti ako se ne igrate i ako niste dijete, koje svijet gleda drugačije nego odrasli. ni jedan znanstvenik koji je dosita ičemu doprinio nije u biti bio odrasla osoba (u najgorem smislu te riječi: zatucana rigidna mehanička budala, sa smislom za zajebanciju poput kamena, čija je krativnost negdje između nule i minus beskonačno, nesposobna uočiti pojedinosti koje čine život i nadasve - nesposobna razmišljati uopće ili izvan okvira zadanih okolišem u kojem obitava). svijet tumače strogo unutar zadanih shema (poput programera) a razina apstrahiranja im je negdje na razini higgsova bozona (ili niže). zbilja tužno ali na takvima (većini) svijet ostaje. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 1 hvala 1
12 godina
offline
Re: Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velik
Ajar kaže...

ok, sad je prošlo dovoljno vremena pa se može konstatirati jedna tužna činjenica: moj prvi post shvatila je samo jedna osoba: ništa nećete otkriti ako se ne igrate i ako niste dijete, koje svijet gleda drugačije nego odrasli. ni jedan znanstvenik koji je dosita ičemu doprinio nije u biti bio odrasla osoba (u najgorem smislu te riječi: zatucana rigidna mehanička budala, sa smislom za zajebanciju poput kamena, čija je krativnost negdje između nule i minus beskonačno, nesposobna uočiti pojedinosti koje čine život i nadasve - nesposobna razmišljati uopće ili izvan okvira zadanih okolišem u kojem obitava). svijet tumače strogo unutar zadanih shema (poput programera) a razina apstrahiranja im je negdje na razini higgsova bozona (ili niže). zbilja tužno ali na takvima (većini) svijet ostaje. 

 Ja te i dalje ne kužim .

15 godina
odjavljen
offline
Re: Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velik
Ja nisam bio siguran kako shvatiti tvoj prvi post, ali oni nakon njega su otklonili svaku sumnju u upućuju na to da sad pokušavaš izmotavanjem spasiti obraz.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velik
Svijet je pun neshvaćenih genija.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velik
MrBlc kaže...
Ja nisam bio siguran kako shvatiti tvoj prvi post, ali oni nakon njega su otklonili svaku sumnju u upućuju na to da sad pokušavaš izmotavanjem spasiti obraz.

 ispod posta MarkaBT na ovoj stranici je malena nadopuna. veća je u vodiču kroz galaksiju ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
6 godina
protjeran
offline
Re: Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velik
overhaul kaže...

Što se tiče CERN-a, malo me šokiralo da sam u komentarima naletio na dunning-krugerov cinizam primjereniji 24 sata, večernjem ili indexu.
"Što će nam neko tamo razumijevanje svemira ako ćemo i tako svi umrijet." "što će nam neki tamo cern, kad nama trebaju konobari". "Što ti japanci amerikanci i eu troše pare na to, a mogli su s tim kokoške hranit."
"što sad idu radit nadogradnju, kad je vruće" "ko im farba tunele" 

Ljudi žele vidjeti praktičnu primjenu znanstvenih otkrića u svojoj neposrednoj okolini i to što prije. Pročitaj kratki tekst o materijalu kojeg komercijalno poznajemo pod nazivom Teflon, pa pronađi godinu kada je taj kemijski spoj slučajno pronađen: https://en.wikipedia.org/wiki/Polytetrafluoroethylene.

 

Što će ljudima spoznaja o Higgsovom bozonu ili nedavno otkriće nekakve nove galaksije / galaktike... To se ne jede, to ne plaća račune...

 

Ja se pak čudim pojedincima kojima je BUG izvor informacija o znanosti. Kraj toliko dostupnih portala i blogova o znanosti, netko se ide informirati o fizici ili Svemiru na portalu IT časopisa.

 

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velik
Ajar kaže...

ok, sad je prošlo dovoljno vremena pa se može konstatirati jedna tužna činjenica: moj prvi post shvatila je samo jedna osoba: ništa nećete otkriti ako se ne igrate i ako niste dijete, koje svijet gleda drugačije nego odrasli. ni jedan znanstvenik koji je dosita ičemu doprinio nije u biti bio odrasla osoba (u najgorem smislu te riječi: zatucana rigidna mehanička budala, sa smislom za zajebanciju poput kamena, čija je krativnost negdje između nule i minus beskonačno, nesposobna uočiti pojedinosti koje čine život i nadasve - nesposobna razmišljati uopće ili izvan okvira zadanih okolišem u kojem obitava). svijet tumače strogo unutar zadanih shema (poput programera) a razina apstrahiranja im je negdje na razini higgsova bozona (ili niže). zbilja tužno ali na takvima (većini) svijet ostaje. 

 Ima i takvih. Jer im je njihov posao sve. To im je sav svijet kojeg poznaju. Mimo toga ne vide i ne znaju za ništa drugo. Ambicija da se iza sebe ostave nešto što će se nazvati prema njima je prejaka da bi išta drugo prodrlo do svijesti takvih osoba. U očima nekih od njih (ne svih) svi ostali vrijede manje jer ne razumiju važnost takvog posla.

 

Za ublažavanje takvih ekstrema tj. bolje razumijevanje čime se takvi ljudi bave tu je popularizacija znanosti.

 

16 godina
offline
Re: Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velik
ridealong kaže...

Ja se pak čudim pojedincima kojima je BUG izvor informacija o znanosti. Kraj toliko dostupnih portala i blogova o znanosti, netko se ide informirati o fizici ili Svemiru na portalu IT časopisa.

 

 

 Nisam stoposto siguran, ali čini mi se da nisi shvatio zašto sam one izjave stavljao pod navodnike. A što se tiče zašto kraj dostupnih portala o znanosti netko čita o njoj na bugu; 
1. pišu odlični autori, znanstvenici koji na tome stvarno i rade
2. postoji inteligentna zajednica forumaša i velika vjerojatnost da pitanje pojasni sam autor
3. na koje hrvatske portale o znanosti misliš? Spamerski copypasta znanost.hr? Index je neke znanstvenike preuzeo za članke (i bug ih ponekad dijeli) ali u komentarima index je toksična močvara.
4. neznam jesi i to primjetio - većina komentatora ovdje se ne "informira o fizici i svemiru" na forumu, nego je više nego očigledno da većina itekako zna što je posrijedi pa diskutiramo jer tome forum služi. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
6 godina
protjeran
offline
Re: Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velik
overhaul kaže...
ridealong kaže...

Ja se pak čudim pojedincima kojima je BUG izvor informacija o znanosti. Kraj toliko dostupnih portala i blogova o znanosti, netko se ide informirati o fizici ili Svemiru na portalu IT časopisa.

 

 

 Nisam stoposto siguran, ali čini mi se da nisi shvatio zašto sam one izjave stavljao pod navodnike. A što se tiče zašto kraj dostupnih portala o znanosti netko čita o njoj na bugu; 
1. pišu odlični autori, znanstvenici koji na tome stvarno i rade
2. postoji inteligentna zajednica forumaša i velika vjerojatnost da pitanje pojasni sam autor
3. na koje hrvatske portale o znanosti misliš? Spamerski copypasta znanost.hr? Index je neke znanstvenike preuzeo za članke (i bug ih ponekad dijeli) ali u komentarima index je toksična močvara.
4. neznam jesi i to primjetio - većina komentatora ovdje se ne "informira o fizici i svemiru" na forumu, nego je više nego očigledno da većina itekako zna što je posrijedi pa diskutiramo jer tome forum služi. 

Nemam pojma o kakvim navodnicim pišeš.

 

Postoje brojni INOZEMNI blogovi, portali i časopisi (njih sam zaboravio) koji pišu o znanosti. Na BUG Online želim čitati o informatici, a ne o česticama i bakterijama. Ako neki misle da toga ipak treba biti, molim članak o vjetrovima na Jadranu, septičkim jamama, a potom i o pripremi zimnice (jer će to doći na reć već u kolovozu). Stručnjaka i stručnjakinja koji bi pisali o tome ima. Nemojte zaboraviti i savjete za domaćice.

 

 

 

 

 

11 godina
offline
Re: Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velik
ridealong kaže... 

Postoje brojni INOZEMNI blogovi, portali i časopisi (njih sam zaboravio) koji pišu o znanosti. Na BUG Online želim čitati o informatici, a ne o česticama i bakterijama. Ako neki misle da toga ipak treba biti, molim članak o vjetrovima na Jadranu, septičkim jamama, a potom i o pripremi zimnice (jer će to doći na reć već u kolovozu). Stručnjaka i stručnjakinja koji bi pisali o tome ima. Nemojte zaboraviti i savjete za domaćice. 

 jel tebi to smeta samo zato što ti smeta i voliš kenjkati ili postoji još neki razlog zašto nemereš zaobići na bugu ono što te ne zanima

mene primjerice ne zanima članak pod naslovom "MisteryBot - još jedan bankarski trojanac za Android", pa ga jednostavno ne otvaram i čitam ono što me zanima

...da nemaš možda neki opsesivno-kompulzivni poremećaj koji ti ne da zaobići članke, pa moraš sve po redu čitati?

8 godina
offline
Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velikog h

ovakve projekte treba podrzavati jer rade na davanju odgovora kako i  zasto ! 

 

ako itko ikad nadje odgovor na smisao postojanja to ce biti CERN ili nesto slicno  a ne nikakva filozofska spekuliranja (preseravanj )

waaagh
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velikog h

Ja clanke koji me nezanimaju preskocim. Recimo recenzije igara cesto samo primjer, vise me zanimaju same komponente od laptopa. ( vijesti o grafickim karticama, maticne, cpu i ostalo.).

Clanke koji ti se nesviđaju preskoci mislim da nije tesko.

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velik
picajzla0707 kaže...
ridealong kaže... 

Postoje brojni INOZEMNI blogovi, portali i časopisi (njih sam zaboravio) koji pišu o znanosti. Na BUG Online želim čitati o informatici, a ne o česticama i bakterijama. Ako neki misle da toga ipak treba biti, molim članak o vjetrovima na Jadranu, septičkim jamama, a potom i o pripremi zimnice (jer će to doći na reć već u kolovozu). Stručnjaka i stručnjakinja koji bi pisali o tome ima. Nemojte zaboraviti i savjete za domaćice. 

 jel tebi to smeta samo zato što ti smeta i voliš kenjkati ili postoji još neki razlog zašto nemereš zaobići na bugu ono što te ne zanima

mene primjerice ne zanima članak pod naslovom "MisteryBot - još jedan bankarski trojanac za Android", pa ga jednostavno ne otvaram i čitam ono što me zanima

...da nemaš možda neki opsesivno-kompulzivni poremećaj koji ti ne da zaobići članke, pa moraš sve po redu čitati?

 Smeta mi sve niža razina kvaliteta sadržaja objavljenog na internetu. I loš odabir tema. Rezultat je da sve manje dolazim na loše siteove. Na primjer, vecernji.hr me neće više vidjeti dok sam živ.

 

 

 

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velik
Luka123 kaže...

Ja clanke koji me nezanimaju preskocim. Recimo recenzije igara cesto samo primjer, vise me zanimaju same komponente od laptopa. ( vijesti o grafickim karticama, maticne, cpu i ostalo.).

Clanke koji ti se nesviđaju preskoci mislim da nije tesko.

 Problem je da ja sve više toga preskačem. Na kraju preskočim cijeli site. Sve je teže naći nešto zanimljivo.

6 godina
protjeran
offline
Re: Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velik
warhammer kaže...

ovakve projekte treba podrzavati jer rade na davanju odgovora kako i  zasto ! 

 

ako itko ikad nadje odgovor na smisao postojanja to ce biti CERN ili nesto slicno a ne nikakva filozofska spekuliranja (preseravanj )

 Ti zbilja misliš da je u znanosti baš sve nedvojbeno dokazano? Moš mislit. Pogotovo o Svemiru.

 

11 godina
offline
Re: Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velik
ridealong kaže...

 Smeta mi sve niža razina kvaliteta sadržaja objavljenog na internetu. I loš odabir tema. Rezultat je da sve manje dolazim na loše siteove. Na primjer, vecernji.hr me neće više vidjeti dok sam živ. 

 to je općeniti problem srozavanja medija i tržišta koje sve mjeri klikovima - jebi ga, da ljudi ne klikaju k'o blesavi gole guzice i raznorazne isprazne tračeve, ne bi se takav sadržaj niti objavljivao

da se mediji mogu financirati kao nekad, kad su se novine prodavale u desecima tisuća primjeraka dnevno, možda bi mogli i plaćati bolje novinare

 

znanstveni članci na bugu čak su, po meni, sasvim suprotno - pokušaj da se objavi nešto kvalitetno i zanimljivo, na način koji neće daviti većinom laičko čitateljstvo suhoparnim znanstvenim člancima

koliko sam primijetio, ekipa buga ima određeni problem izdavanja tiskanog časopisa, istovremeno i održavanja internetskog portala te dodatnog posla u obliku moderiranja nas forumskih zajebanata, što je poprilično posla za relativno malenu ekipu - dakle treba imati malo razumijevanja za njihovu širinu, pročitati što te zanima i preskočiti ono drugo

ako ti je to previše zamorno, ha jebiga, napraviš isto što i sa večernjim... ionako ne plaćaš niti jedno niti drugo

6 godina
protjeran
offline
Re: Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velik
picajzla0707 kaže...

koliko sam primijetio, ekipa buga ima određeni problem izdavanja tiskanog časopisa, istovremeno i održavanja internetskog portala te dodatnog posla u obliku moderiranja nas forumskih zajebanata, što je poprilično posla za relativno malenu ekipu - dakle treba imati malo razumijevanja za njihovu širinu, pročitati što te zanima i preskočiti ono drugo

ako ti je to previše zamorno, ha jebiga, napraviš isto što i sa večernjim... ionako ne plaćaš niti jedno niti drugo

Koliko mogu primijetiti ovako izvana, taj je njihov problem sve jače izražen. Nekada su imali tri časopisa (BUG, Enter i Mrežu), sada su ostala dva (BUG i Mreža) s tim da već jako dugo imam dojam da su se BUG i Enter stopili u jedan časopis. A meni to ne treba. Ako oni ciljaju na osnovnoškolce, neka im bude. Meni to više ne paše. Za sve ostalo teško da imaju vremena jer snimaju video priloge i emisije (koje ionako ne gledam), rade BFS u kinu Europa, kasnili su jako s digitalnim izdanjem i pitanje je imaju li novca za angažman nekog stranog autora ili jednostavno ne mogu proširiti krug domaćih autora o IT-u, pa sve pada na leđa postojeće kućne ekipe koja se nerijetko voli jako svađati na forumu.

 

Da sada počnu naplaćivati online sadržaj, ne bih ga plaćao, baš zbog "šaranja" po raznim temama izvan IT-a. Nikada nisam volio taj stil "za svakoga ponešto". To je za svakoga - ništa.

 

Neću zaboraviti koliko mi je u životu falio dobar časopis iz elektronike. Kao klincu čak je i časopis "Sam svoj majstor" sa povremenim shemama tiskanih pločica koje smo kasnije sami izrađivali doma - bio vrh.

 

IT je otišao u neke druge vode koje BUG-ovci sami ne mogu pokriti. Pa rade ono što mogu. A meni to više nije dovoljno zanimljivo ili rijetko jest.

 

Da spoje BUG i Mrežu i da iz BUG-a izbace sve što je nekada bilo u Enteru, možda bi to bila prava stvar.

 

 

14 godina
offline
Re: Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velik
Feudalac kaže...

Grozno. Tehnološki forum a svi se sprdaju sa strojem koji može zaviriti u najfinije tkivo od kojeg se sastoji naš svemir.

 Apsolutno se slažem s tobom. Ja osobno sam veliki fan znanstvenih tema i jako mi je drago da ih ima i na BUG-u, neka tako samo nastave. A odgovor na pitanje što će im to?. Pa evo, primjer iz programa Apollo: pronađen je slavni wd spray, pronađen je ceran  - od njega se prave ploče za štednjake, pronađen je teflon, koji se pokazao vrlo koristan, a vjerovatno ima toga još. Tako će i LHC jednog dana iznjedriti nešto što će biti od opće koristi za sve, a ne samo skupa kantica i lopatica za pjesak kako reče jedan od forumaša (Ajar, ali on je opaki zajebant i ne vjerujem da je to mislio ozbiljno). I zaboravih ono najvažnije - CERN je izumio ono što danas čini Internet.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.7.2018 14:20 (učo).
6 godina
protjeran
offline
Re: Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velik
učo kaže...
Feudalac kaže...

Grozno. Tehnološki forum a svi se sprdaju sa strojem koji može zaviriti u najfinije tkivo od kojeg se sastoji naš svemir.

 Apsolutno se slažem s tobom. Ja osobno sam veliki fan znanstvenih tema i jako mi je drago da ih ima i na BUG-u, neka tako samo nastave. A odgovor na pitanje što će im to?. Pa evo, primjer iz programa Apollo: pronađen je slavni wd spray, pronađen je ceran  - od njega se prave ploče za štednjake, pronađen je teflon, koji se pokazao vrlo koristan, a vjerovatno ima toga još. Tako će i LHC jednog dana iznjedriti nešto što će biti od opće koristi za sve, a ne samo skupa kantica i lopatica za pjesak kako reče jedan od forumaša (Ajar, ali on je opaki zajebant i ne vjerujem da je to mislio ozbiljno). I zaboravih ono najvažnije - CERN je izumio ono što danas čini Internet.

 Mogli smo i možemo bez svega toga. Zbog toga svijeti nije ništa bolje mjesto. Ne vjeruješ? Jesi li možda čuo za Trumpov najnoviji zahtjeva da članice NATO-a izdvoje još više novca za oružje? Već danas bolnice duguju dobavljačima lijekova preko 2 milijarde kuna, redovi / liste za čekanje u bolnicama su abnormalni, školstvo nam je u banani, znanost nema para, ljudi kopaju po kontejnerima tako detaljno da je to pretužno. I da, Bandić je danas najavio novi stadion u Zagrebu. I ti misliš da će LHC riješiti sve te i mnoge druge probleme?

13 godina
offline
Re: Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velik
ridealong kaže...
učo kaže...
Feudalac kaže...

Grozno. Tehnološki forum a svi se sprdaju sa strojem koji može zaviriti u najfinije tkivo od kojeg se sastoji naš svemir.

 Apsolutno se slažem s tobom. Ja osobno sam veliki fan znanstvenih tema i jako mi je drago da ih ima i na BUG-u, neka tako samo nastave. A odgovor na pitanje što će im to?. Pa evo, primjer iz programa Apollo: pronađen je slavni wd spray, pronađen je ceran  - od njega se prave ploče za štednjake, pronađen je teflon, koji se pokazao vrlo koristan, a vjerovatno ima toga još. Tako će i LHC jednog dana iznjedriti nešto što će biti od opće koristi za sve, a ne samo skupa kantica i lopatica za pjesak kako reče jedan od forumaša (Ajar, ali on je opaki zajebant i ne vjerujem da je to mislio ozbiljno). I zaboravih ono najvažnije - CERN je izumio ono što danas čini Internet.

 Mogli smo i možemo bez svega toga. Zbog toga svijeti nije ništa bolje mjesto. Ne vjeruješ? Jesi li možda čuo za Trumpov najnoviji zahtjeva da članice NATO-a izdvoje još više novca za oružje? Već danas bolnice duguju dobavljačima lijekova preko 2 milijarde kuna, redovi / liste za čekanje u bolnicama su abnormalni, školstvo nam je u banani, znanost nema para, ljudi kopaju po kontejnerima tako detaljno da je to pretužno. I da, Bandić je danas najavio novi stadion u Zagrebu. I ti misliš da će LHC riješiti sve te i mnoge druge probleme?

 Ja bi ti preporučio da izađeš malo među ljude i okreneš se pozitivi jel so ovakvim pesimizmom nećeš daleko dogurati.

12 godina
offline
Re: Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velik
učo kaže...
Feudalac kaže...

Grozno. Tehnološki forum a svi se sprdaju sa strojem koji može zaviriti u najfinije tkivo od kojeg se sastoji naš svemir.

 Apsolutno se slažem s tobom. Ja osobno sam veliki fan znanstvenih tema i jako mi je drago da ih ima i na BUG-u, neka tako samo nastave. A odgovor na pitanje što će im to?. Pa evo, primjer iz programa Apollo: pronađen je slavni wd spray, pronađen je ceran  - od njega se prave ploče za štednjake, pronađen je teflon, koji se pokazao vrlo koristan, a vjerovatno ima toga još. Tako će i LHC jednog dana iznjedriti nešto što će biti od opće koristi za sve, a ne samo skupa kantica i lopatica za pjesak kako reče jedan od forumaša (Ajar, ali on je opaki zajebant i ne vjerujem da je to mislio ozbiljno). I zaboravih ono najvažnije - CERN je izumio ono što danas čini Internet.

 Nekužim, imao sam na faksu predmet povijest interneta, mreža nigdje se ne spominje tj nije spominjao CERN? Odakle ti taj izvor ili poveznica, ozbiljno pitam, jer ako je istina volio bih pročitati to, a da nije wikipedia i slično.

everyday i'm shuffling...
6 godina
protjeran
offline
Re: Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velik
hummer0 kaže...

 Ja bi ti preporučio da izađeš malo među ljude i okreneš se pozitivi jel so ovakvim pesimizmom nećeš daleko dogurati.

To je stvarnost.

6 godina
protjeran
offline
Re: Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velik
Luka123 kaže...
učo kaže...
Feudalac kaže...

Grozno. Tehnološki forum a svi se sprdaju sa strojem koji može zaviriti u najfinije tkivo od kojeg se sastoji naš svemir.

 Apsolutno se slažem s tobom. Ja osobno sam veliki fan znanstvenih tema i jako mi je drago da ih ima i na BUG-u, neka tako samo nastave. A odgovor na pitanje što će im to?. Pa evo, primjer iz programa Apollo: pronađen je slavni wd spray, pronađen je ceran  - od njega se prave ploče za štednjake, pronađen je teflon, koji se pokazao vrlo koristan, a vjerovatno ima toga još. Tako će i LHC jednog dana iznjedriti nešto što će biti od opće koristi za sve, a ne samo skupa kantica i lopatica za pjesak kako reče jedan od forumaša (Ajar, ali on je opaki zajebant i ne vjerujem da je to mislio ozbiljno). I zaboravih ono najvažnije - CERN je izumio ono što danas čini Internet.

 Nekužim, imao sam na faksu predmet povijest interneta, mreža nigdje se ne spominje tj nije spominjao CERN? Odakle ti taj izvor ili poveznica, ozbiljno pitam, jer ako je istina volio bih pročitati to, a da nije wikipedia i slično.

 Tim Berners Lee je radio u CERN-u u trenutku kad mu je na pamet pala ideja o Webu.

 

"Sir Tim invented the Web while at CERN, the European Particle Physics Laboratory, in 1989."

 

https://www.w3.org/People/Berners-Lee/

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice