Zbog velike količine paketa poštari će ih dostavlj

poruka: 123
|
čitano: 19.496
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zbog velike količine paketa poštari će ih dostavlj".
15 godina
offline
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost

Meni je to jasno, ali mi digne živce bilo koji mamlaz koji tvrdi da je to tako i da se ne može drugačije. Zbog takvih nam i je kako je u svim kutevima države.

14 godina
offline
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost
To ćeš svakako riješiti na bug forumu.
 
2 5 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Zbog velike količine paketa poštari će ih dostavlj

Moram priznati da nemam zaista nikakvih problema s dostavom paketa.

Živim u novoizgrađenoj ulici koja nema ni asfalta još, ali poštar uredno dostavi sve naručene pakete, pozvoni, popričamo, dam mu 5 KN za small package i tako već godinama.

Ako zaista tog dana nema nikoga tko bi preuzeo paket, ne ostavlja ceduljicu, već drugi dan dostavi paketić bez ikakvih prigovora.

U 5 godina ako sam jednom otišao u poštu po paket, no i to je bilo dovoljno da dobijem lagani moždani jer adresa s osobne nije bila ona na koju je paket stigao pa "tetka s pulta" nije bila sigurna može li mi predati maskicu od 2$ jer bi mogla ostati bez posla.

O mom lokalnom poštaru sve najbolje, čovjek je k'o švicarski sat. Pedantan i točan bez ikakvih gluparija.

 

Bolje pet do dvanaest, nego nijednu poslije jedan.
Moj PC  
5 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost

Ovo samo dokazuje da se može kad se hoće. I šta će sad Oldy reći na to?

Bit će!
16 godina
offline
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost
unique83 kaže...

Ovo samo dokazuje da se može kad se hoće. I šta će sad Oldy reći na to?

 Boli nas pimpa sto ce on reci... Bar moja blocklista tak kaze :)

Truth in engineering.
5 godina
offline
Zbog velike količine paketa poštari će ih dostavlj

Pošaljem otkupni paket poštom i kupac preuzme već drugi dan a lova mi stigne tek za tjedan dana?!? Pa zar novce nose ove izbjeglice ;)

Izgleda da je pošta totalno financijski u komi pa zbog toga zadržava lovu... i još najbolje sa naplatom još 39kn kod preuzimanja paketa a gledam u poštu - pa tko ga uopće traži da je dostavlja (ono kao fol dostavljaju a samo tip prođe i naljepi papirić da dođeš po paket a čekaš cijeli dan doma kao idiot)

Evo sad su me prvi put tražili i OIB kod preuzimanja novaca a do sada je bilo dovoljno osobna i potpis - e pa draga moja pošto od mene se više nećeš kruha najesti ;)

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Zbog velike količine paketa poštari će ih dostavlj

Sve ovisi od poštara do poštara,sa dvoje nisam imao nikakvih problema,sve super,pričam o zadnjih cca 10 godina,kad je došlo do privremene zamjene biser je redovito počeo ostavljati papiriće u sandućić bez da zazvoni,kad sam ga jednom uhvatio i tražio objašnjenje,kaže mi da šta on zna hoću li ja prihvatiti ili ne pošiljku pa jednostavno ubaci i oćeš nećeš! 

 

Znam za slučaj kad je poslovođa krenuo raznositi pakete jer se gospodinu poštaru nije dalo,tako za ima zaista svega,tipično uhljebničko državno poduzeće sa 10-20% radnika koji se ipak trude i guraju nekako.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost
Eh, što lova stigne za tjedan dana, ali ima još zanimljivosti po pitanju love i hp-a. Meni svaki mjesec uplate određenu svotu preko pošte ali je mogu podići samo u određenom poštanskom uredu. Niti u jednom drugom, kao da nije moderna pošta nego kaubojski pony express.
Ako nisam u zadru taj tjedan, by by pare.
16 godina
offline
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost
Bazen21 kaže...

U 5 godina ako sam jednom otišao u poštu po paket, no i to je bilo dovoljno da dobijem lagani moždani jer adresa s osobne nije bila ona na koju je paket stigao pa "tetka s pulta" nije bila sigurna može li mi predati maskicu od 2$ jer bi mogla ostati bez posla.

Znači ona ti je tipičan primjer kakvi ljudi rade tamo i kako se opravdavaju.

Neki neobrazovni lik je reko da provjerava adresu sa osobne i adresu paketa i ako nije ista da ne smije dat paket.
I ona će 999 godina uvijek to raditi isto, bez imalo da razmisli da to nije zakonski točno i čak nemoguče.
Nema pitanja poput:

  • Gospodin ima boravište na X adresi, ali prebivalište mi je na Y (i po tome mu je na osobnoj adresa Y, jer za boravište se ne mjenja osobna). No pošto gospodin živi na adresi X, i paketi tamo dolaze, kako će onda on podić paket?
  • Ali zašto ja gledam osobnu i upisujem broj osobne svaki puta kada predajem paket? Ako je to pravni dokument za identifikaciju (i jedini), kakve onda veze ima koja je adresa na pošiljci vs adrese na osobnoj?
  • Ako netko istog imena i prezimena uzme papirić i digne tuđi paket, pa ja sam zapisala njegovu osobnu, pa onda policija može napraviti prijavu kaznenog dijela. Kako bi ja onda mogla biti odgovorna ili ostati bez posla?

14 godina
offline
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost
Eto nema poštara. Uvoze 300 poštara, 200 vozača i šalterske službenike. Naši odoše van na bolju plaću. Što ću ja reći? Da jedna lasta ne čini proljeće. Očito je da navedeni poštar nema toliko puno dostava paketa u svom rajonu pa mu je onda lako. A to što sam ja meni nekome nebitnom na blok listi? Jaka stvar.
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.12.2018 0:05 (Oldy).
 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost
Picajzla. Zašto ne ide lova preko western uniona? Onda ju možeš podić u kojoj god pošti hoćeš. I ne samo pošti.
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Zbog velike količine paketa poštari će ih dostavlj

Neznam tko bi htio dati preko 10% svoje love samo za transver, we je ziva pljacka, na 1k kn oni uzmu 75kn, ako posaljes od 1000,01-2000kn ode ti 115kn u vjetar samo na transver. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost
A to ne znam koliko je. To Google plati i dignem gdje hoću bitno da je western union. .
 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost
.
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.12.2018 1:02 (Oldy).
 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost
.
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.12.2018 1:02 (Oldy).
 
0 1 hvala 0
11 godina
online
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost
Oldy kaže...
Picajzla. Zašto ne ide lova preko western uniona? Onda ju možeš podić u kojoj god pošti hoćeš. I ne samo pošti.

 iskreno nemam pojma, uplaćuje ju redovito jedna starija osoba preko pošte

valjda su nekako faking umreženi da mogu u različitim poslovnicama podići svotu koja je uplaćena u drugoj poslovnici

ali ne, ne mogu niti u zadru u glavnoj pošti podići taj novac, nego u nekoj novoj poslovnici koju su otvorili u nekoj pripizdini na rubu grada

ako sam na putu isto tako se mogu hebat, kao da pošta u zadru i ona u zagrebu nije ista firma, ako ne mogu barem taj minimum usluge održati, koji se kujac uopće bave preuzimanjem i slanjem novca

14 godina
offline
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost
To je bez veze... Da. Sada sam gledao jesu veće naknade western unionom nego poštom. Razlika na 1000 kn je preko WU je 75 kn, a preko poštanske uputnice na 1000 kn je naknada 37,5 kn. Na 2000 kn preko WU je 115 kn, a preko poštanske uputnice je 75 kn. Probaj još naći načina ne znam, preko kioska Tiska ili slično da naknada nije puno veća nego poštanskom uputnicom, a da je podizanje novca opet moguće primjer na bilo kojem kiosku Tiska, kao što je Western Unionom moguće podići novac u bilo kojoj pošti ili gdje već ima Western Union. Na taj način ti nije uvjetovano samo jedno mjesto gdje možeš podići novac. Eto. Raspitaj se uglavnom.
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.12.2018 14:34 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost
Oldy kaže...
To je bez veze... Da. Sada sam gledao jesu veće naknade western unionom nego poštom. Razlika na 1000 kn je preko WU je 75 kn, a preko poštanske uputnice na 1000 kn je naknada 37,5 kn. Na 2000 kn preko WU je 115 kn, a preko poštanske uputnice je 75 kn. Probaj još naći načina ne znam, preko kioska Tiska ili slično da naknada nije puno veća nego poštanskom uputnicom, a da je podizanje novca opet moguće primjer na bilo kojem kiosku Tiska, kao što je Western Unionom moguće podići novac u bilo kojoj pošti ili gdje već ima Western Union. Na taj način ti nije uvjetovano samo jedno mjesto gdje možeš podići novac. Eto. Raspitaj se uglavnom.

ma ne mogu, jbga

starija je osoba, posluje jedino s poštom i zbog nekih drugih razloga ja ne mogu utjecati na to preko čega će se slati lova

jedino što mogu je ovako pizditi na glupi poštanski sustav iz 19. stoljeća

16 godina
neaktivan
offline
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost
Mandor kaže...

Meni je to jasno, ali mi digne živce bilo koji mamlaz koji tvrdi da je to tako i da se ne može drugačije. Zbog takvih nam i je kako je u svim kutevima države.

Internet borci za socijalnu pravdu spašavaju svijet. Smiješni ste s tim rantovima. Sve to recite poštaru ili upravi pošte. Ovako kao da ste na tarabu moje babe napisali. 

 

 

Mislim, dakle half adder
11 godina
online
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost
Smiješno je misliti da bi naše pisanje upravi ili još bolje rant poštaru promijenilo išta. Serendamo ovdje jer si tako olakšamo dušu, ništa više.
6 godina
offline
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost
Najbitnije, je biti dobar s poštarom, povremeno ga ponuditi kavom, čestitati mu ročkas i on će biti dobar s vama, sve dok ne ode u Njemačku. Pozdrav, Štef u Njemačku, ma gdje god bio.

Sad dresiramo novoga, koji je malo nagliji.
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.12.2018 16:51 (najdix).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Zbog velike količine paketa poštari će ih dostavlj

od 1970 do danas se ništa nije promijenilo...
jedako su loši i spori.
Baš mi moj stari priča, poslali su ga na službeni put u Ameriku (Houston)
nakon što je otputovao, šalju mu express pismo iz Zagreba u Houston.
pismo je dobio 3 dan
On se vraća iz Amerike i šalje express pismo 7 dana prije polaska mojoj staroj da ga čeka na zagrebačkom aerodoromu.
znači Houston - Zagreb - 7 dana ranije poslano.
On dođe u doma, niko ga ne čeka na aerodromu (onda nismo imali telefona)
dođe nekako doma, a svi u čudu od kud sad pak on.
14 dana kasnije, dolazi poštar vesleo:
"gospođo, pismo iz amerike"
dakle, iz Juge do amerike 3 dana, iz amerike do juge 21 dan.

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.12.2018 21:48 (Darky).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost
Mandor kaže...

 Ti i dalje kakiš...

Što ikoga briga koliko ima paketa. Mi imamo ugovor. Njima novci, meni usluga.

Poštar ne stigne motorom? Neka uzme caddy.

Ne stigne s caddyjem? Nek uzme kombi.

Nemaju to? Pa kog vraga se bave dostavom ako nemaju?

 

 Koga vraga ti uopće šalješ išta preko pošte?

Imaš masu drugih kurirskih službi pa šalji preko njih.

Svi bi najjeftiniju uslugu, a ujedno da je i vrhunska, pa onda ovdje serendaju kad nešto putuje par dana.

Pošta nudi HP ekspres slanje, plati fino malo više pa ćeš dobiti na vrijeme ono što želiš.

 

Darky kaže...

dakle, iz Juge do amerike 3 dana, iz amerike do juge 21 dan.

 I kako si ti sad u toj anegdoti iz prošlog stoljeća uspio zaključiti da je problem bio u Jugo pošti, a ne u američkoj pošti??

Kako ti znaš kad je nešto otpremljeno iz amerike i gdje je sve zapelo dok nije došlo u matičnu zemlju?

I de izvuci još koji debilan primjer, garant ti i pradjed ima neku pričicu iz austro-ugarske pošte pa da se povuče paralela. :facepalm:

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.12.2018 22:38 (bill_jobs).
8 godina
offline
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost
Ovo je prica kao i sto svi znamo sestru u bolnici kad se došla Seve...
14 godina
offline
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost
Darky kaže...

dakle, iz Juge do amerike 3 dana, iz amerike do juge 21 dan.

 Potvrđujem da se ništa nije promijenilo. Ja naručio sa amazona 23.11. iz Oregona, USA, slano DHL global mailom, kojeg kod nas preuzima HP. Tracking number imam i piše 6.12. 10:14AM stiglo u Zagreb. Ja paket do danas još nisam dobio, evo stigla i ta famozna nedjelja koju oni rade pa ćemo da vidimo. Zvao sam i svoju poštu i Branimirovu da vidim što je s tim. Nemaju pojma i još se iščuđavaju kak ja znam da je to stiglo u ZG 6.12.?? Zasad su samo utvrdili da je paket kod nas zaveden kao obično pismo i da neznaju kad će biti dostavljen. Toliko o organizaciji.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost
Zar ne bi DHL trebao preuzeti? DHL postoji u hrvatskoj
16 godina
offline
Zbog velike količine paketa poštari će ih dostavlj

I ? Jel kome došao paket danas?

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost
Dex.pwn kaže...
Zar ne bi DHL trebao preuzeti? DHL postoji u hrvatskoj

DHL iz Zagreba šalje HP Expressom dalje po HR.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost
Meni je uvijek došao DHLov kombi pred kuću
14 godina
offline
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost
Dex.pwn kaže...
Zar ne bi DHL trebao preuzeti? DHL postoji u hrvatskoj

 Je postoji, zvao sam i njihovu centralu u Zagrebu, ovo je kao slano DHL global mailom pa to preuzima HP kad stigne u Hrvatsku i "razvozi" do naručitelja. btw, ništa ni danas.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice