Osobni blokator GSM signala

poruka: 29
|
čitano: 4.128
|
moderatori: vincimus, Danny_HR
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug Onlinea. U nastavku se nalaze komentari na "Osobni blokator GSM signala".
5 godina

Nije dozvoljen, takve uređaje smije imati samo vojska i policija

Lt.Lowenbrau prozvan cheaterom preko 9000 puta
6 godina
Re: Osobni blokator GSM signala
Diablo86 kaže...

Nije dozvoljen, takve uređaje smije imati samo vojska i policija

Tako je, ovi uredjaji su u HR ilegalni, da ne spominjem da nema sanse da ih uvezete.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.1.2012 15:51 (tnakir).
5 godina

A koriste ga kino-dvorane, neke bolnice na određenim odjelima...

[edit] - da se razumijemo, rekla-kazala. Ništa slično nisam osobno vidio.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.1.2012 15:52 (Sum_of_all_fears).
6 godina
Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
5 godina

Nice kazna. Stvarno nisam znao da je takvo nešto zabranjeno, čak i ovako malene snage i dometa.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
6 godina
Sum_of_all_fears kaže...

Nice kazna. Stvarno nisam znao da je takvo nešto zabranjeno, čak i ovako malene snage i dometa.

Sumnjam da je bio konkretno ovaj uredjaj u pitanju, ali svakako je blokiranje signala zabranjeno.

5 godina

Nešto se kroz maglu sjećam da je cinestar to imao ili je trebao imati ali za ovaj u Ri mogu reći da ga u zadnje 4 godine 100% nema...

6 godina

To može biti i potencijalno opasno! Zamislite situaciju u kojoj je vaš susjed nabavio takav uređaj, čije ometanje dopire do vas. I u nekakvoj kriznoj situaciji (požar, provala, zdravstveni problemi), vi ne možete pozvati pomoć!

Svakom poklopcu lonac!
3 godine
neaktivan

Kakva je situacija s ovim u BiH?

"Stay Hungry, Stay Foolish"
6 godina

Ma nek je zabranjen 100 puta, svejedno bi bilo dobre zajebancije s tim! {#}

Freak Show Inc.
2 godine
protjeran

S ovim se moš opravdat da nema signala u kući {#}

Gaming is my drug.The more i take it the more i am addicted
2 godine

Postoji mogucnost samogradnje istog, i veoma je jednostavan.

4 godine
neaktivan

S ovim uređajem nećeš ništa zblokirati jer je preslab. Ima domet doslovno 2-3 metra. Isprobao sam prije nekoliko godina...

2 godine
grofzg kaže...

De prosvjetli me molit ću lijepo. Pretpostavljam da imaš neki dobar tutorial negdje, da ne moram guglat baš?

6 godina
EchoOne kaže...
grofzg kaže...

De prosvjetli me molit ću lijepo. Pretpostavljam da imaš neki dobar tutorial negdje, da ne moram guglat baš?

Googleova preporuka: http://www.ladyada.net/make/wavebubble/

Svakom poklopcu lonac!
2 godine
protjeran

Ah to su sve igracke.Kupite ovu mrcinu i šišajte cijeli grad.Mada ne utjece toliko na mobitele ali dobro utjece na ostalo.

http://www.ebay.com/itm/25-Watt-2-4-GHz-Indoor-802-11b-WiFi-Amplifier-L-com-/280743080907?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item415d9773cb

6 godina

U nas mozda i je zabranjeno, ali mislim da u BiH nije, jer tamo i crkve redovito imaju postavljene blokatore GSM-a, sto je po meni sasvim logicno.

Sto se tice skola i fakulteta, razmjeri prepisivacine su postali nevidjeni, i nemoguce je svakog drzat na oku. S obzirom na modernizaciju tehnika prepisivanja i varanja, onda treba ic u korak s vrimenom pa stvarno, bar za vrijeme ispita omogucit blokiranje signala. Uostalom, svi ti uredjaju djeluju uglavnom lokalno, pa ne vidim neki osobit problem, tim vise sto ih se moze lako iskljucit po potrebi.

Skole, fakulteti, crkve, muzeji, kazalista, kina i slicni prostori ili ustanove, trebali bi bit u mogucnosti koristit ovakve uredjaje, mozda ne stalno, ali za vrijeme aktivnih dogadjanja, ispita, misa, obilazaka, predstava, filmova, i sl.

Steta sto se ne javi netko tko je kupio ovakav uredjaj (tocan link), pa da tocno kaze kakav je domet...

2 godine

Koristite to nekoliko puta dnevno i šanse da dobijete rak su vam porasle za 600 %.

SK crew
6 godina

Gle, operateri (i korisnici) plaćaju masnu lovu državi za (ekskluzivno) korištenje određene radijske frekvencije. Time država garantira da nitko neće ometati taj signal, pa su s toga i kazne za bilo kakvo ometanje ogromne, što je po meni u redu. Ja plaćam za tu uslugu (10kn/mj za korištenje radijske frekvencije) i ne želim da mi bilo tko prekida/ometa signal.

Najmanji je problem ako je signal blokiran u krugu od 2m, no problem je veći što to ometanje umanjuje kvalitetu poziva i uspostavljene data veze na puno većem radijusu djelovanja... Ne želim ispaštati ako živim pokraj kina/crkve da mi pozivi štekaju i prekidaju, a download preko 3g konekcije ide 2kb/s...

6 godina

postoji vrlo jednostavan način

pošaljite mail u HAKOM i odmah ćete saznati da li je dozvoljeno i pod kojim uvjetima

u svakom slučaju očekuje vas hrpa papirologije, a ako ti stigne poštom, carina će zabraniti uvoz dok ne dobiješ dozvolu HAKOM-a

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.1.2012 16:37 (Darky).
3 godine
protjeran
Sum_of_all_fears kaže...

A koriste ga kino-dvorane, neke bolnice na određenim odjelima...

[edit] - da se razumijemo, rekla-kazala. Ništa slično nisam osobno vidio.

Da to je istina!

Kolko mi se ćini da ih koriste i na koncertima.Na par koncerata sam doživio da ima signala do početka svirke a poslje ništa.

Believe those who are seeking the truth. Doubt those who find it!
4 godine
neaktivan

Ja sam zbog posla imao potrebe isprobavati nekoliko takvih i slicnih uredjaja i mogu ti reci da im je domet stvarno mali. Ovaj na slici jer katastrofa i doslovno radi na 1-2-3 metra max. Postoje i oni znatno snazniji uredjaji, i njih sam probao 3-4, izgledaju kao autopojacalo s antenama. I oni rade OK u jednoj prostoriji, cak i malo vecoj. Za recimo jednu dvoranu od 200 m2 ti trebaju dva takva. Ali ako zelis to upaliti i planiras jammati cijelu zgradu - nista od toga. Jedva da dobaci do druge prostorije odvojene zidom.

Pozdrav

5 godina

Zato cijelu zgradu/prostoriju pretvoriš u faradayev kavez. Armatura se spoji na dobro uzemljenje i vozi {#}

3 godine
neaktivan

A ako imas BB lagano iskljucis signal i to je to.. :)

6 godina
Diablo86 kaže...

Nije dozvoljen ...

Nije dozvoljeno ni krasti, pa opet ...

Idem šorom kuja laje na me, mrš kujo šta te briga za me
5 godina
BlackBird kaže...

BB?

2 godine
alankish kaže...
BlackBird kaže...

BB?

BlackBerry.

SK crew
5 godina
Pranja kaže...
alankish kaže...
BlackBird kaže...

BB?

BlackBerry.

Still don't get it{#}. Što, sa BB-om ometaš signal ili isključiš?

6 godina

Valjda mislis da upalis AirPlane mode..

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice