Gran Turismo 5 na E3-u

poruka: 29
|
čitano: 2.959
|
moderatori: Danny_HR, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug Onlinea. U nastavku se nalaze komentari na "Gran Turismo 5 na E3-u".
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Gran Turismo 5
11 godina
Gran Turismo 5 na E3-u

Posto toga nema za PC potpuno beznacajna vijest...

Moj PC  
3 10 hvala 0
10 godina
Gran Turismo 5 na E3-u

GT4 sam rasturao kod frenda, šteta što ni jedan frend nema PS3Plač

Dok sam gledao ove videe brat me pitao ko se utrkujeIzlanuo se, mislio da je neka utrka.Belji se

S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.5.2010 12:44 (ivan262).
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
Gran Turismo 5 na E3-u

Zaboravili ste Bugovci staviti i web stranicu, koja zapravo ovo i potvrđuje.

Ne samo za GT 5, već i ostale hitove Sonya:

http://www.sceainvites.com/

Inače, već je to postano i u Gran Turismo 5 temu

Tako funkcionira Formula 1 - rekao je kolumbijski vozač
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
RE: Gran Turismo 5 na E3-u

Ovaj PS3 graficki cip je vec vrijeme gadno nagrizlo i davno je on prestao biti konkurencija PC-u, ali bez veze i dalje uspijeva kociti razvoj igara za PC.

10 godina
protjeran
LevaOpaki kaže...

Ovaj PS3 graficki cip je vec vrijeme gadno nagrizlo i davno je on prestao biti konkurencija PC-u, ali bez veze i dalje uspijeva kociti razvoj igara za PC.

ajd ne lupaj gluposti

#x262D
11 godina
hrvatskafarkasevec kaže...
LevaOpaki kaže...

ajd ne lupaj gluposti

Koji dio je glupost? To da ima jadan GPU ili da koji razvoj igara za PC? Jel i jedno i drugo je ziva istina.

11 godina
Gran Turismo 5 na E3-u

Mislim da na kočenje više utječe Xbox.

If i had a dollar for every brain you don't have, I'd have one dollar! Squidward Tentacles
Moj PC  
8 0 hvala 0
10 godina
protjeran
LevaOpaki kaže...
LevaOpaki kaže...

ajd ne lupaj gluposti

Koji dio je glupost? To da ima jadan GPU ili da koji razvoj igara za PC? Jel i jedno i drugo je ziva istina.

gpu je jadan(slabiji od onog koji ima xbox) ali cell procesor moze bez problema vrtit grafiku i po unchartedu i gow3 i gt5 se vidi da on nista ne koci pc 

prvi koji bi trebo kocit pc je xbox jer se za njega primarno rade igre 

#x262D
11 godina
LevaOpaki kaže...

Prije da tebe nagriza to kaj ga nemaš, a onda i neka emocionalna prepreka u mozgu, koja ti daje do znanja da nećeš moći igrati baš sve kaj ti se prohtije - ko na Piceku!

Nemam ja baš niš protiv PC-, dapače ali Gran Turismu nije na njemu mjesto, on je ikona PlayStationa.

Samo dok skužim način kak kvalitetno uzimati skrinse sa PS3, ubrzo te budem razuvjeril ko je kome zapravo konkurencija.

Zato ne trebunjaj prije nego i sam probaš.

To je isto ko da ja sad velim (a naravno ne velim) da je grafika Forze 3 šit, a zapravo žalim kaj je nemam gdje probati i igrati...

11 godina

Da ispravak, i xbox i ps3 isto koce PC. Nije tu samo PS3 kriv. Krivo je reci da je samo PS3 zasluzan. 
cell se moze koristiti za akceleriranje odredenih stvari, uglavnom postprocessing kao SSAO i takve stvari. Koristi se se nekad za vertex procesiranje. Recimo Uncharted 2 vertex procesiranje obavlja na SPU i SSAO. I lighting su odradili na SPU. Motion blur izvrsava na GPU itd. PS3 jedino spasava arhitektura di je meorija djeljenja pa SPU moze sarati po GPU memorij i obrato pa se posao moze paralelizirati, ali i dalje samo rendanje geometrije, alpha blend...   se obavlja na GPU i on ce uvijek biti uskor grlo. Uncharted dva je razvaljen sto se optimizacije tice i predobro su sve ugurali, ali to je recimo maksimum sto PS3 moze postici sa svojim hardwareom. Cak su SPU code rucno optimizirali i nisu se oslanjali na kompajler. Znaci 720p i okruglo 30 framevoa sa ponekad dropovima ispod 30. PS3 ne moze bolje od toga a ne da tako nesto renda u 1080p. Trebalo bi 2-3 puta vise hardwareske snage. Znaci igra kao uncharted dva nema sanse da se potjera recimo u 3D da se uspije rendati dva 720p framea.

10 godina
protjeran
Gran Turismo 5 na E3-u

dobro ajd nek ti bude ps3 i xbox koce pc ....al sad daj  mi objasni zasto pc ekskluzive ne izgledaju bolje od konzolaskih igara

jedino se moze za crysis rec da izgleda bolje al niti jedna druga igra 

zasto je to tako ako pc ekskluzive nemaju veze sa konzolama i nista im ne stoji na putu da ih koci

#x262D
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
Armor kaže...
LevaOpaki kaže...

Prije da tebe nagriza to kaj ga nemaš, a onda i neka emocionalna prepreka u mozgu, koja ti daje do znanja da nećeš moći igrati baš sve kaj ti se prohtije - ko na Piceku!

Nemam ja baš niš protiv PC-, dapače ali Gran Turismu nije na njemu mjesto, on je ikona PlayStationa.

Samo dok skužim način kak kvalitetno uzimati skrinse sa PS3, ubrzo te budem razuvjeril ko je kome zapravo konkurencija.

To je isto ko da ja sad velim (a naravno ne velim) da je grafika Forze 3 šit, a zapravo žalim kaj je nemam gdje probati i igrati...

Slucajno imam i PS3 i PS2 i PSP, dva super nintenda, gameboy, nintendo DS, 3 laptopa i dva desktop racunala i nisam to ni osjetio dok sam nabavljao tako da nemoj me nasmijavati sa tim da si ne mogu priustiti. Pokusavaj nisko udarati ali ne ide ti bas. I slucajno se bavim razvojem igara vec preko 10 godina i dobro poznajem sto PS3 i druge konzole mogu. A sad je nastao malo problem sto je prevelik jaz izmedu konzola i PC. Jaki PC je 5x puta jaci nego zadnje konzole i kad se radi razvoj istovremeno to je postalo gadno kocenje kvalitete naslova na PCu. I to je cinjenica.

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.5.2010 14:20 (LevaOpaki).
10 godina
protjeran

Jaki PC je 5x puta jaci nego zadnje konzole i kad se radi razvoj istovremeno to je postalo gadno kocenje kvalitete naslova na PCu. I to je cinjenica.

kvalitetu igre ne koci nikako jedino kvalitetu grafike....

i mogu bez problema rec da konzole imaju puno kvalitetnije igre od pc-a 

gow3,heavy rain,uncharted,red dead,alan wake,gt5,forza,little big planet...(mogo bi tak jos do sutra nabrajat)

#x262D
11 godina
LevaOpaki kaže...
Armor kaže...
LevaOpaki kaže...

Slucajno imam i PS3 i PS2 i PSP, dva super nintenda, gameboy, nintendo DS, 3 laptopa i dva desktop racunala i nisam to ni osjetio dok sam nabavljao tako da nemoj me nasmijavati sa tim da si ne mogu priustiti. Pokusavaj nisko udarati ali ne ide ti bas. I slucajno se bavim razvojem igara vec preko 10 godina i dobro poznajem sto PS3 i druge konzole mogu. A sad je nastao malo problem sto je prevelik jaz izmedu konzola i PC. Jaki PC je 5x puta jaci nego zadnje konzole i kad se radi razvoj istovremeno to je postalo gadno kocenje kvalitete naslova na PCu. I to je cinjenica.

Imaj ti i Bil Gatesa za slugu, Fjodora za čuvara i Oprah da te uči kak lagati ali ja ti ne vjerujem

A baš da i imaš to sve, meni će puno više sreće pružiti jedan jedini Gran Turismo 5

11 godina

Jaki PC je 5x puta jaci nego zadnje konzole i kad se radi razvoj istovremeno to je postalo gadno kocenje kvalitete naslova na PCu. I to je cinjenica.

kvalitetu igre ne koci nikako jedino kvalitetu grafike....

i mogu bez problema rec da konzole imaju puno kvalitetnije igre od pc-a

gow3,heavy rain,uncharted,red dead,alan wake,gt5,forza,little big planet...(mogo bi tak jos do sutra nabrajat)

To su u pravu da grafika nije jedini problem, ali nije ni daleko od toga da je to jedan od elemenata koji se koci. A tehnologija mora sibati dalje.
Hmm, s te tvoje liste sam jedino probao heavy rain, uncharted 2. I to slucujano ekskluzivne igre pa se niti ne mogu usporediti s istim PC verzijama.

Ali nije istina da nema puno boljih igara direkno na PC i da su PC verzije puno igrivije nego iste na PS3. Postavlja se pitanje zasto su one ekskluzive za konzole

i zasto se koci razvoj istih za PC. Tko ima prste iza toga?

Armor: To je tvoj problem sto ne vjerujes. Ili si ti mozda sada ljubomoran :)?   Sve mi je jasnije zasto si odmah krenuo s tim optuzbama, jer da te inace ne pere 
ljubomora na necije imanje ne bi to niti potezao nego bi pokusao argumentirano obraniti PS3. Al ocito je samo bitno da netko slucajno ne popljuje nesto sto ti imas.
I ja imam PS3 ali mi ne pada na pamet suludo ga braniti i ne vidjeti kud industrija ide sa tim konzolitisom. Zao mi je malo zalo jer imam debeli PS3, jer onaj uzasni bucni ventilator

je katastrofa. Mislim da slim ne galami toliko. Koma je gledat neki BR film dok su zvucnici tiho pojacani a on vrti ko ves masina.
Jel moze netko potvrditi dal se isto dogada na slim?

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.5.2010 14:48 (LevaOpaki).
10 godina
protjeran

imam debeli PS3, jer onaj uzasni bucni ventilator

je katastrofa. Mislim da slim ne galami toliko. Koma je gledat neki BR film dok su zvucnici tiho pojacani a on vrti ko ves masina.

imam i ja debeli ps3 al mi ne buci jedino se malo(da malo ne puno) jace cuje kada neki cd zavrti 

ventilator si tihi (80gb verzija)

#x262D
10 godina
LevaOpaki kaže...

Što imaš da imaš.

Stvar je u tome da se igre prave prvo za konzole a potom za PC, a kada igre portaju na PC onda večinom samo dodaju neke efekte i to je to, a što se tiče gow3,heavy rain,uncharted,red dead,alan wake,gt5,forza,little big planet to su ekskluzive koje su napravljene samo na jednoj platformi, i to nemožeš mjeriti. Najbolji je primjer Crysis Kada je on izašao kada bi bio optimiziraniji (ako bi mogao biti), da ga tadašnji hardver mogao pokrenuti do kraja onda bi se konzole do uncharteda 2 samo pokrile(Belji se). Činjenica je da se sve vrti oko para, koje najviše dobiju na konzolama, a potom u drugi plan dolazi PC(iako nikada nedođePlač).

Vidjet če se kada izađe novi crysis kolko če na njega utjecati "konzolitis", kolko če utjecati na njega što se pravi multiplatformski.

Prepucavat  oko toga nema smisla jet neko je fan, i njemu nemožeš drugačije dokazati, rado bi da imam konzolu ali mi za sada netreba, a najvjerojatnije ču jednog dana kupiti.

S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
11 godina
LevaOpaki kaže...

Armor: To je tvoj problem sto ne vjerujes. Ili si ti mozda sada ljubomoran :)?   Sve mi je jasnije zasto si odmah krenuo s tim optuzbama, jer da te inace ne pere 
ljubomora na necije imanje ne bi to niti potezao nego bi pokusao argumentirano obraniti PS3. Al ocito je samo bitno da netko slucajno ne popljuje nesto sto ti imas.
I ja imam PS3 ali mi ne pada na pamet suludo ga braniti i ne vidjeti kud industrija ide sa tim konzolitisom. Zao mi je malo zalo jer imam debeli PS3, jer onaj uzasni bucni ventilator

Ne, vjeruj da nisam nimalo ljubomoran niti mislim dalje raspravljati o multiplatformama u vijesti koja se tiče Gran Turisma 5.

Meni ne treba 10 kompova i sve konzole, nemam vremena (a kamoli novaca) ni za jednu pošteno...

Ja budem sav sretan dok si odigram tih par nadolazećih igara koje me zanimaju i želim ih posjedovati.

A kolko uspijem od nekog (i nekom) posuditi, uspijem, dalje se nadam što brojnijim i dužim demoima :)

BTW, ko gleda BR film sa smanjenom glasnoćom, osim ak naš LevaOpaki gleda one filmove u visokoj kvaliteti :D

šala

11 godina

Kad gledam sa curom ona stalno utisava, valjda se boji glasnoce :) Ja volim raspaliti posteno :) Ali problem je u filmovima di je samo dijalog i tihe pauze pa izmedu glasa jako iritira buka.

Uglavnom PS3 mi je u horizontalnom polozaju, nista ga ne blokira da se hladi. 10 cm s lijeve strane od njega je jedino pojacalo. Radi pola sata jako tiho, a pola sata (kad je nesto zahtjevnije) se pocne ventilator spinati ko lud. PC mi ne luduje tako kad radi nesto zahtjevno. Probat cu ga staviti vertikalno pa da vidim dal i dalje pravi problem. A debelog sam samo uzeo jer su ga davali za 2999 kn skupa sa PSP pa da ne kupujem BR player odvojeno. A tu i tamo se nesto da zaigrati, barem ovo sto se ne moze naci na PC.

10 godina
protjeran
LevaOpaki kaže...

Kad gledam sa curom ona stalno utisava, valjda se boji glasnoce :) Ja volim raspaliti posteno :) Ali problem je u filmovima di je samo dijalog i tihe pauze pa izmedu glasa jako iritira buka.

Uglavnom PS3 mi je u horizontalnom polozaju, nista ga ne blokira da se hladi. 10 cm s lijeve strane od njega je jedino pojacalo. Radi pola sata jako tiho, a pola sata (kad je nesto zahtjevnije) se pocne ventilator spinati ko lud. PC mi ne luduje tako kad radi nesto zahtjevno. Probat cu ga staviti vertikalno pa da vidim dal i dalje pravi problem. A debelog sam samo uzeo jer su ga davali za 2999 kn skupa sa PSP pa da ne kupujem BR player odvojeno. A tu i tamo se nesto da zaigrati, barem ovo sto se ne moze naci na PC.

ah taj od 40gb ti je najstarija i naj nekvalitetnija verzija nit nije cudno kaj je bucan (zato ti ga prodaju novog za 1600kn ili za 3k + psp)

#x262D
11 godina

Aha znaci u tom je problem. A mislio sam da je tako nesto. S tim da slim ima finiji proizvodni proces pa se vjerojatno jos manje zagrijava pa mu niti ne treba tako jaki spin ventilatora. On vjerojatno radi tiho i konstantno. Ok ako se opticki pogon zavrti na kratko, to je ok.

10 godina
protjeran
LevaOpaki kaže...

Aha znaci u tom je problem. A mislio sam da je tako nesto. S tim da slim ima finiji proizvodni proces pa se vjerojatno jos manje zagrijava pa mu niti ne treba tako jaki spin ventilatora. On vjerojatno radi tiho i konstantno. Ok ako se opticki pogon zavrti na kratko, to je ok.

da mislim da ti je ta verzija na 90nm a slim na 45nm

#x262D
9 godina

dobro ajd nek ti bude ps3 i xbox koce pc ....al sad daj  mi objasni zasto pc ekskluzive ne izgledaju bolje od konzolaskih igara

jedino se moze za crysis rec da izgleda bolje al niti jedna druga igra 

zasto je to tako ako pc ekskluzive nemaju veze sa konzolama i nista im ne stoji na putu da ih koci

Zaboravljaš Silent Hunter serijal..... Osim 5 koja je zivi s*anje

11 godina
Armor kaže...
LevaOpaki kaže...

Zasto pokreces pitanje sta tko ima?

Ja nemam decka pa bi zato morao biti ljubomoran na tebe?!

11 godina
neaktivan

opet prepucavanje;ko je bolji....ja samo nisam bas ocaran grafikom ako bude ovaka,jer su drveca uradjena od 2 poligona :SSS...malo pogledajete...znam da je ovo automobilska igra,al ovako nesto je nedopustivo...:S

Moj LOCKERZ tutorial: http://www.youtube.com/watch?v=XbKPNuLjsUg
10 godina
protjeran
Dalmatinac kaže...

opet prepucavanje;ko je bolji....ja samo nisam bas ocaran grafikom ako bude ovaka,jer su drveca uradjena od 2 poligona :SSS...malo pogledajete...znam da je ovo automobilska igra,al ovako nesto je nedopustivo...:S

ta drveca se nevide iz auta

#x262D
9 godina

Slazem se s tobom potpuno!

Raptord
11 godina
Kant kaže...

Ne, ja nisam pokrenul ta pitanja.

I ja ne vrijeđam nekog dok sam s njim u raspravi, kao ti recimo.

No igrači Sonya nisu gay, to ti očito trebaš još naučiti ;)

Mi smo zaljubljeni u gljive Sixaxisa, GT. MGS i one tete kaj imaju skromne GT majice Namigiva

11 godina
Armor kaže...
Kant kaže...

Ne, ja nisam pokrenul ta pitanja.

I ja ne vrijeđam nekog dok sam s njim u raspravi, kao ti recimo.

No igrači Sonya nisu gay, to ti očito trebaš još naučiti ;)

Mi smo zaljubljeni u gljive Sixaxisa, GT. MGS i one tete kaj imaju skromne GT majice Namigiva

Ja nisam sa nikim u raspravi...

Tu i tam nabodem koji post...

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.5.2010 2:00 (Kant).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Gran Turismo 5
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice