120 puta brže punjenje baterija

poruka: 70
|
čitano: 13.921
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "120 puta brže punjenje baterija".
15 godina
neaktivan
offline
Re: 120 puta brže punjenje baterija
Old Iggy kaže...

 Pa o tome i govorimo. U teoriji ćeš potrošiti istu količini energije, problem je što nemaš instalacije za to.

Instalacije su drugi problem (koji naravno stoji), ali vidiš da i dalje pupi brije da će se potrošiti 120 x više energije..

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: 120 puta brže punjenje baterija
AA-d00d kaže...
Pupi kaže...
bed kaže...

Nitko ne tvrdi da ne bi bilo toplinskih gubitaka, međutim u tvrdnji da se 120 x bržim punjenjem troši 120 x više struje, to je zanemariva činjenica. Trošiš120 x više struje u 120 x manje vremena - čitaj trošiš isto.. Ili približno, ako baš želiš ukomponirati gubitke..

 

Olovne bateije sam spomenuo u kontekstu razbijanja sulfata pulsnim punjenjem. Tko kaže da ne možeš pulsno puniti i druge tipove baterija?

 

120 puta više struje u 120 puta kraćem vremenu je faktor veličine 120^2. Ovdje govorimo o fizici i matematici koji se uče u osnovnoj školi, a vidim da nekima i to ne ide.

A neki možda ni nisu završili osnovnu školu.

 

E1 = U * I1 * t1

E2 = U * I2 * t2

_______________

Ako je I2 = 120 * I1, a t2 = t1/120

 

onda je E1 = E2.

 

 

Nitko nije govorio da je energija 120 puta veca nego da je struja 120 puta veca. Dobro si napisao da je E1 = E2, ali nisi napisao da je 120 * I1 = I2.
16 godina
neaktivan
offline
120 puta brže punjenje baterija

Pročitaj još jednom Pupijev post, pa bedov i na kraju moj...

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: 120 puta brže punjenje baterija
bed kaže...
Old Iggy kaže...

 Pa o tome i govorimo. U teoriji ćeš potrošiti istu količini energije, problem je što nemaš instalacije za to.

Instalacije su drugi problem (koji naravno stoji), ali vidiš da i dalje pupi brije da će se potrošiti 120 x više energije..

 

 Ovdje i je jedini realni problem kako dovesti tu snagu. Nisam siguran da misle kako treba 120x više energije.

15 godina
neaktivan
offline
Re: 120 puta brže punjenje baterija
Old Iggy kaže...

 Ovdje i je jedini realni problem kako dovesti tu snagu.

Uzmeš barij titanat i aluminij u prahu, povežeš s vezivom i štampaš tanke slojeve naizmjenično npr. sitotiskom. Par desetaka tisuća slojeva i dobio si ultra kondenzator/bateriju. Takav kond/bateriju polako puniš klasičnim kućnim instalacijama i onda ga isprazniš za minutu u bateriju auta. :o)

 

14 godina
odjavljen
offline
Re: 120 puta brže punjenje baterija
bed kaže...
Old Iggy kaže...

 Ovdje i je jedini realni problem kako dovesti tu snagu.

Uzmeš barij titanat i aluminij u prahu, povežeš s vezivom i štampaš tanke slojeve naizmjenično npr. sitotiskom. Par desetaka tisuća slojeva i dobio si ultra kondenzator/bateriju. Takav kond/bateriju polako puniš klasičnim kućnim instalacijama i onda ga isprazniš za minutu u bateriju auta. :o)

 

Da, kabelima širine pol metra :)

Svi smo mi Mentalist.
15 godina
neaktivan
offline
Re: 120 puta brže punjenje baterija
Jakovp kaže...

Da, kabelima širine pol metra :)

Ma, ne.. Cijela priča je u tekućem heliju, pa ti je zbog supravodljivosti dovoljan običan kabel.. :o)

 

14 godina
odjavljen
offline
120 puta brže punjenje baterija

E da supravodljost, nije loše {#}

Svi smo mi Mentalist.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: 120 puta brže punjenje baterija
bed kaže...
Old Iggy kaže...

 Ovdje i je jedini realni problem kako dovesti tu snagu.

Uzmeš barij titanat i aluminij u prahu, povežeš s vezivom i štampaš tanke slojeve naizmjenično npr. sitotiskom. Par desetaka tisuća slojeva i dobio si ultra kondenzator/bateriju. Takav kond/bateriju polako puniš klasičnim kućnim instalacijama i onda ga isprazniš za minutu u bateriju auta. :o)

 

To nije loša ideja i to sam si i ja razmišljao, ali će vjerojatno to dosta koštati. Ako želiš kondenzator koji može zadržati u sebi 100-tinjak kWh to neće baš biti jeftino.

14 godina
odjavljen
offline
120 puta brže punjenje baterija

Niti jeftino, niti maleno, niti moguće, zasada :) 

Svi smo mi Mentalist.
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice